fkriteriai.lt 2020 m. vasario 26 d. 10:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

M. Thuique džiaugiasi sugrįžęs į Lietuvą

Buvęs „Jonavos“ puolėjas Michaelas Thuique prieš mėnesį deginosi viename iš San Paulo paplūdimių, kai netikėtai sulaukė „Riterių“ pasiūlymo.

Futbolininkas Michaelas Thuique
fkriteriai.lt nuotr.
Futbolininkas Michaelas Thuique
Tuomet San Paule termometro stulpelis rodė 35 laipsnius aukščiau nulio, tačiau ką tik sulauktas pasiūlymas M.Thuique privertė labiau galvoti ne apie karštį, o apie ateitį.

 

Apie galimybę sugrįžti į Lietuvą jis pirmiausia pranešė savo tėvams, merginai (lietuvei), o tada „Riterių“ klubo direktoriui Virmantui Lemežiui atsiuntė žinutę: „Ok, aš atvykstu“.

 

„Dar iki kontrakto pasirašymo aš daug bendravau su treneriu Mindaugu. Jis man leido suprasti, kad esu reikalingas komandai, o aš ir pats norėjau sugrįžti į Lietuvą ir parodyti tai, ko nespėjau  Jonavoje. Tuomet sužaidžiau per mažai rungtynių, kad galėčiau pademonstruoti visus savo sugebėjimus.

 

Dabar tam turėsiu puikiausias galimybes. Čia visi žino, koks maksimalistas yra mūsų treneris. Nei vienas žaidėjas negali atsipalaiduoti nei akimirkai, o tai veda prie aiškaus tikslo – labai gerų rezultatų. Aš laimingas, kai mane supa žmonės, kurių netenkina darbas 99 – iais procentais“, – oficialiai svetainei sakė naujasis „Riterių“ puolimo lyderis.

 

Po „Jonavos“ etapo nedaug trūko, kad brazilas atsidurtų Vilniaus „Žalgiryje“, tačiau baigiamojoje fazėje derybos nutrūko ir jis išvyko į gimtinę. Brazilijoje puolėjas pasirašė sutartį su vietos „Nacional“ klubu, kur ir žaidė prieš atvykdamas į Lietuvą.

 

„Jei ne „Riterių“ pasiūlymas, aš ten būčiau žaidęs ir toliau. Turėjau galiojančią sutartį, kurioje buvo sąlyga ją nutraukti, jei atsiras galimybė išvykti į Europą. Dėl tokio pasirinkimo nedvejojau nei vienos sekundės“, – sakė M. Thuique.

 

- Michaelai, kas pasikeitė nuo to laiko, kai palikai Jonavą?

 

- Sakyčiau, kad labai stipriai išaugo mano pasitikėjimas savimi. Jonavoje daugelis žaidėjų į mane žiūrėjo kaip į gelbėtoją. Jie tikėjo manimi, o tai labai svarbu kiekvienam sportininkui. Iš tikro, etapas Lietuvoje mane pakeitė labai stipriai.

 

- Ką radai atvykęs į „Riterius“? Kokia čia buvo pirma savaitė?

 

- Jei atvirai, buvo labai sunku. Visų pirma, dėl temperatūros ir slėgio skirtumų, man iš pradžių net kvėpuoti buvo sunku. Antras dalykas – kurį laiką aš neturėjau komandinių treniruočių, todėl mano fizinės kondicijos buvo toli gražu iki to, kokios gali būti. Trečias dalykas – sintetika. Brazilijoje ant jos neteko užlipti nei karto. Tai tokia situacija. Per penkias dienas prie visko pripratau, viskas pasikeitė ir nebeturiu dėl ko skųstis.

 

- Kaip vertini savo fizinę būklę dabar?

 

- Sakyčiau, kad esu pasiruošęs maždaug 80 procentų. Iki čempionato pradžios dar yra laiko, tuomet tikiuosi, kad jau būsiu pačiame pike.

 

- Kuo labiausiai skiriasi buvimas „Jonavoje“ ir „Riteriuose“?

 

- Didžiausias skirtumas yra žaidėjų mąstymas. „Riteriuose“ visų mintys nukreiptos yra tik į pergales. Apskritai, galvoju, kad Jonavoje žaidėjų ambicijos buvo gerokai mažesnės nei čia. „Riteriuose“, nei vienas žaidėjas, nepriklausomai nuo amžiaus, negalvoja apie tai, kad būtų galima pralaimėti. Kalbu ne tik apie rungtynes, tačiau ir apie treniruotes.

 

- Pernai „Riteriai“ savo sudėty turėjo Teremą Moffi, kuris imdavosi lyderio vaidmens, kai kitiems nesisekdavo. Ar esi pasiruošęs daryti tą patį?

 

- Neabejotinai. Jei turėsiu galimybę – tai ir bandysiu padėti komandai. Jei matysiu, kad galimybę turės kažkas kitas – pasistengsiu, kad ta galimybe pasinaudotų komandos draugas. Dabartinėje komandoje mes turime daug žaidėjų, kurie yra pakankamai kvalifikuoti, kad padėtų tiems žaidėjams, kuriems tą dieną nesiseka.

 

- Per septynerias kontrolines rungtynes „Riteriai“ laimėjo vos du kartus. Ar tai negąsdina?

 

- Žmonės per daug tai sureikšmina, nes jie nežino, nei kaip mes jaučiamės, nei kokie trenerių planai. Pavyzdžiui, paskutinėse rungtynėse su „Daugavpils“ mes visi buvome pervargę. Nesupraskite klaidingai – čia ne pasiteisinimas, o kaip tik bandymas išvengti tokių situacijų sezono metu. Juk tam ir yra kontrolinės rungtynės, kad jose išmoktumėm pamokas, kurių negalėsime kartoti prasidėjus sezonui. Aš žinau klubų, kurie laimėdavo visas priešsezonines rungtynes, tačiau prasidėjus sezonui negalėdavo iškovoti taškų.

 

- Ar per tą neilgą laiką jau turi ryšį su kažkuriuo komandos draugu, kurį suprastum iš pirmo žvilgsnio?

 

Kazla (Donatas Kazlauskas). Man atrodo, kad ne tik aš jį puikiai suprantu, bet ir jis mane.

 

- Kaip įsivaizduoji, kaip viskas atrodys po mėnesio?

 

- Svarbiausias momentas, kad mes vienas kitą dar geriau pažinsime. Galime sugrįžti prie prieš tai buvusio klausimo. Tokių žaidėjų, kuriuos jausiu vien iš žvilgsnio po mėnesio bus žymiai daugiau.

 

- Kas labiau patinka: įmušti įvartį ar atlikti rezultatyvų perdavimą?

 

- Aš puolėjas. Įvarčiai – mano gyvenimas (šypsosi). Aišku, jei aš galiu padėti komandos draugui įmušti arba jei galiu padėti komandai apsiginti nuo varžovų įvarčio, tai tą akimirką, be abejonės, tai taps svarbiausiu dalyku. Apskritai, mano svarbiausias tikslas – laimėti. Visa kita eina po to.

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
„Žalgirio“ serbas ilgisi futbolo ir dronų
2020 03 31
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo naujokas Ivanas Tatomirovičius kartu su šeima karantiną leidžia Vilniuje.
Legionierės nusprendė – Lietuvoje saugiau
2020 03 31
Legionieriai
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandos legionierės papasakojo kuo užsiima karantino metu ir davė patarimų (VIDEO).
Lietuvos futbolininkai – Europos elite
2020 03 31
E-Sportas
Prieš kelias savaites Lietuvos futbolas oficialiai žengė istorinį žingsnį į virtualią erdvę, o dabar jau prasibrovė tarp stipriausių Europos rinktinių.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą
2020 03 31
Situacija
Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
 
Lietuvių lūkesčiai – didesni nei buvo Rio
2020 03 31
Žvilgsnis
Didžioji dalis (58%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tikėjo mūsų tautiečių sėkme Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas