Tomas Gaubys (ldsf.lt) 2020 m. vasario 24 d. 17:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji

Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.

M.Marozaitė ir S.Krupeckaitė.
Vytauto Dranginio nuotr.
M.Marozaitė ir S.Krupeckaitė.
Pasaulio čempionatas – paskutinės atrankos į Tokijo olimpines žaidynes varžybos.

Mūsų šalies rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei tai bus jau 16-osios pasaulio pirmenybės. 2003 metais pasaulio čempionate debiutavusi S. Krupeckaitė turėtų dalyvauti sprinto, keirino ir komandų sprinto rungtyse.
 
Miglė Marozaitė (sprintas, komandų sprintas) pasaulio pirmenybėse dalyvaus penktą, o Olivija Baleišytė (daugiakovė, skrečas) ir Vasilijus Lendelis (sprintas) – ketvirtą kartą. 
 
Olimpinė dviračių treko atranka vyko nuo 2018 metų liepos 6 dienos. Moterų komandų sprinto olimpinės atrankos reitinge Lietuva užima septintą vietą. Į Tokiją vyks aštuonios komandos. Lietuvės, turinčios 3890 taškų, aštuntoje vietoje esančias lenkes lenkia 15, devintoje vietoje esančią Naujosios Zelandijos komandą – 200, o dešimtą vietą užimančias ukrainietes – 375 taškais. Pavojingiausios varžovės lietuvėms yra Naujosios Zelandijos dviratininkės.

Simona ir Miglė pralaimėti lenkėms dar gali, bet pralaimėjimas ir Naujajai Zelandijai daugiau nei dviem pozicijomis nublokštų Lietuvos dviratininkes į devintą vietą. Ukrainietėms negalima pralaimėti daugiau nei penkiomis pozicijomis. Jei Simona ir Miglė neiškris iš aštuntuko, tai jos olimpinėse žaidynėse abi galės dar dalyvauti sprinto bei keirino rungtyse. Pernai pasaulio čempionato komandų sprinte Lietuvos duetas buvo septintas. 
 
 
O. Baleišytė šiuo metu kovoje dėl olimpinio kelialapio yra pirma už brūkšnio. Svarbiausia užduotis Olivijai Berlyne – bent dviem pozicijomis būti aukščiau už Šveicarijos atstovę. Pavojingos ir žemiau esančios Honkongo, Taivano bei Uzbekistano dviratininkės. 
 
„Simona ir Miglė negali atsipalaiduoti – laukia rimta kova. Dvejus metus didžiausią dėmesį skyrėme komandų sprintui, todėl kiek nukentėjo rezultatai sprinte ir keirine. Olivija tikrai yra pajėgi aplenkti šveicarę, o V. Lendelis galimybių iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes praktiškai nebeturi. Na, nebent taptų pasaulio čempionu. Trys treko atstovų kelialapiai į olimpines žaidynes būtų geras pasiekimas, – sakė Lietuvos dviračių treko rinktinės vyriausiasis treneris Dmitrij Leopoldas. – Turėjome ilgą treniruočių stovyklą Kolumbijoje. Iš ten vykome į pasaulio taurės etapą Kanadoje. Savo pozicijas išlaikėme, o Olivija net pagerino. Lieka paskutinis žingsnis – pasaulio čempionatas“.
 
Ketverių olimpinių žaidynių dalyvė S. Krupeckaitė sakė, kad svarbiausias startas pasaulio čempionate – komandų sprintas. „Šiuo metu taškų olimpiniam kelialapiui užtenka, bet pasaulio čempionate viskas gali pasikeisti, nes jame pelnyti reitingo taškai yra dvigubinami. Viskas dar tebėra ant vandens rašyta. Labiausiai reikia bijoti Naujosios Zelandijos komandos, kuri lipa mums ant kulnų. Sportas yra sportas ir reikia kovoti iki galo bei nepridaryti nesąmonių. O individualios rungtys lieka kaip ir antrame plane. Svarbiausia – komandų sprintas, nes jame kaunamės dėl bilieto į Japoniją“, – kalbėjo pajėgiausia Lietuvos treko dviratininkė. 
 
S. Krupeckaitė neslepia, kad jų duetas dar nėra susistygavęs. „Kolumbijoje pirmą dalį stovyklos, kuri vyko 2500 m aukštyje virš jūros lygio, skyrėme komandų sprintui, nes rengėmės pasaulio taurės etapui Kanadoje, o vėliau daugiausiai dėmesio skyrėme greičio treniruotėms. Kanadoje tikėjomės geriau pasirodyti, bet mums dar nepavyksta pagerinti praėjusią vasarą Europos žaidynėse Minske pasiekto rezultato. Iki tobulumo – labai toli. Kartais per treniruotes viskas būna neblogai, bet per varžybas to pakartoti nepavyksta. Yra daug techninių dalykų, kuriuos paprasčiausiai turi nušlifuoti, – sakė Simona, kuri iki šiol pasaulio čempionatuose iškovojo net 13 medalių – 2 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos, o į pirmąjį šešetą pateko net 21 kartą. 
 
S. Krupeckaitė teigė, kad ši olimpinė atranka jai yra bene sunkiausia. „Visos atrankos labai skirtingos, bet šią tikriausiai galėčiau pavadinti sunkiausia, nes reikėjo trejus metus iš eilės būti elite. Gerai toms šalims, kurios turi po 3-5 žmones, o mes – tik dviese,  kartais ir pusantros. Vieną kartą man geriau, kitą – Miglei, o varžovės labai greitos. Atrodo, kad nuolat vejiesi traukinį, vis suklumpi ant bėgių ir nepavyksta įšokti į jį. Šį sezoną iššovė Lenkijos komanda. Anksčiau mes jas vis įveikdavome. Truputėlį jaučiamės „ne prie chebros“, bet tikiuosi, kad viskas bus gerai“, – teigė tituluotoji dviratininkė. 
 
Lietuvos treko rinktinei generaline repeticija prieš pasaulio čempionatą tapo Panevėžyje vasario 8-9 dienomis vykęs Baltijos treko čempionatas. „Buvo labai smagu: ir dalyvių daugiau, ir jaunimo prisirinko, ir žiūrovų atėjo gerokai daugiau nei į Lietuvos čempionatus. Labai gera idėja, sveikintinas projektas. Šaunuoliai, kurie taip sugalvojo ir padarė, – džiaugėsi S. Krupeckaitė. – Lietuvoje sportininkai labai gerai žino vieni kitų galimybes, todėl nebeįdomu, o pasivaržyti su latviais ir estais labai naudinga. Tradiciją reikėtų tęsti“.  
 
Pasaulio pirmenybėse Berlyne iš viso bus išdalinta 20 medalių komplektų. Šešios moterų ir šešios vyrų rungtys bus ir Tokijo olimpinėse žaidynėse. Dalyvauti pasaulio čempionate užsiregistravo 397 dviratininkai (169 moterys ir 228 vyrai) iš 46 šalių. Čempionatas bus transliuojamas „Eurosport 2“ kanalu. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Olimpinis atrankos turnyras vyks 2021 m
2020 04 09
Rinktinė
FIBA nusprendė, jog birželį Kaune turėjęs vykti olimpinės atrankos krepšinio turnyras vyks 2021 metų birželio 22 – liepos 4 dienomis.
Lietuvis vadovaus legendiniam NBA klubui
2020 04 09
NBA
Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas gavo svarbias pareigas legendiniame NBA klube „Chicago Bulls“.
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Sunkiasvoriui sportinis karantinas baigėsi
2020 04 09
Imtynės
Dėl olimpinio kelialapio kovoti nusiteikęs imtynininkas Mantas Knystautas džiaugiasi, kad turės laiko atsigauti po traumos.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
 
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Šalį apvažiavo per mažiau nei 15 valandų
2020 04 09
Ketvirtąją karantino savaitę žinomas keliautojas ir žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius Vitoldas Milius nusprendė pažymėti dar viena išvyka.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Reklama sporto šakai – vagystė
2020 04 09
Kuriozai
Iš laikraščio „Sportas“ archyvų: kaip Suomijos vandensvydininkai atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos ir humoristų dėmesio centre.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
 
Olimpinė diena birželį neįvyks
2020 04 09
Olimpinė diena
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė koreguoti didelės sporto šventės planus – „Olimpinė diena 2020“ birželio 13 dieną Vilniuje neįvyks.
Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras
2020 04 09
Olimpinės žaidynės
TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas