Dominykas Genevičius 2020 m. vasario 22 d. 10:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis

Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.

„Utenio“ tikslas - ateityje kilti į aukštesnes lygas.
Neringos Jonavičienės nuotr.
„Utenio“ tikslas - ateityje kilti į aukštesnes lygas.
   
„Galbūt kažko turėjome atsisakyti, bet tai buvo padaryta dėl ilgalaikių tikslų“, - sako Utenos „Utenio“ valdybos pirmininku prieš metus tapęs Vaidotas Rastenis.

2019 metais „Utenis“ jau vienijo per 1000 žmonių bendruomenę. Klubas rūpinasi futbolo akademija, reprezentacinėmis vyrų ir moterų komandomis, įvairių renginių organizavimu, „Utenio“ stadiono valdymu ir kitokiomis veiklomis.

Pokalbis su V. Rasteniu apie „Utenio“ darbo principus, lūkesčius bei didžiausius iššūkius.

Paskelbėte praėjusių metų klubo veiklos ataskaitą. Kuriais skaičiais galite pasigirti?
Norėtųsi pasidžiaugti dviem dalykais. Pirmiausia – pavyko ženkliai sumažinti skolų naštą, kuri slėgė nuo paskutinio sezono A lygoje. Skolos sumažėjo beveik 100 tūkst. eurų. Tai yra viso klubo nuopelnas, ypač direktoriaus, kuris privertė visus laikytis finansinės drausmės. Galbūt kažko turėjome atsisakyti, bet tai yra dėl būsimų ilgalaikių tikslių. 

Antras laimėjimas - suorganizavome virš 100 renginių. Tai yra tiek edukacinės programos, tiek futbolo rungtynės, tiek renginiai bendruomenei. Mūsų viena iš misijų yra būti bendruomenės klubu, todėl veikla neapsiriboja tik futbolu. Žinoma, labai svarbus yra Utenos savivaldybės indėlis, kuris sudaro apie 60 proc. mūsų biudžeto.

Kokie iššūkiai laukė tapus klubo valdybos pirmininku?
„Utenyje“ dirbau jau pusantrų metų, todėl tai nebuvo nauja sritis. Pagrindinis uždavinys buvo stabilizuoti finansinę padėtį, padaryti renginių ir veiklų inventorizaciją. 
 
Vienas svarbiausių dalykų, kuriuo noriu pasidžiaugti - Carsteno Dohmo prisikvietimas į Uteną. Tai yra vienas geriausių Danijos vaikų futbolo specialistų. Kai žinai, kad jis rinkosi tarp Kanados rinktinių, garsiojo Nyderlandų „PSV Eindhoven“, Norvegijos klubų ir keleto Danijos flagmanų, tai yra didžiulis įvertinimas. Jis čia mato labai tvirtą pamatą ir perspektyvas, kaip ant jo pastatyti tvirtą, gerą namą. Carstenas yra kūrybingas žmogus, kuriam patinka klubo vystymas, todėl jis Uteną ir pasirinko.

Kokius aspektus išskirtumėte C. Dohmo darbe?
Per pusmetį su C. Dohmu mums pavyko pagerinti treniruočių aplinką, sukūrėme trenerių savianalizės sistemą, kuri labai padeda patiems treneriams iš šalies pažvelgti į savo darbo kokybę. Visa tai pagerina pačios treniruotės kokybę. Mūsų bendruomenė kartais nepastebi, kaip mes tobulėjame, todėl labai svarbu parodyti tokias smulkmenas, kurios reiškia, kad mes kylame. Svarbios yra treniruotės planavimo atmintinės, taip pat šiek tiek perskirstėme grupes, kad vaikai treniruotųsi sau tinkamiausioje aplinkoje ir galėtų pajusti savo tobulėjimą. Taip pat pradėjome filmuoti treniruotes, o treneriai jas analizuoja. Padarėme atletinio rengimo planą, kuris stebina net patį Carsteną. Jis ne kartą minėjo, kad šioje vietoje mes esame stipresni už daugelį Danijos klubų. Belieka šį dalyką išnaudoti. Kiekvieno žaidėjo profilis yra aprašomas ir jis išnaudojamas bendraujant tiek su kitais žaidėjais, tiek su tėvais, skatinant tobulėjimą ne tik treniruočių metu, bet ir kitose srityse.

Svariai prie prie sportinės klubo dalies analizės, struktūrinių pokyčių ir darbo kultūros gerinimo prisidėjo ir analitikas Marius Babravičius.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pasirinko belgišką variantą - „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programą. Jūs nusprendėte dirbti su „Auri-Dohm“ metodika. Kodėl?
Buvo diskusija dėl šių dviejų programų. Mūsų nuomone, „Auri-Dohm“ programa yra labiau pritaikyta Lietuvai, nes Aurelijus Skarbalius yra lietuvis, puikiai pažįstantis Lietuvos futbolo virtuvę. Carstenas irgi jau ketveri metai bendrauja su lietuvių specialistais, veda seminarus, matė viską iš vidaus.

Bet „Anderlecht“ programą pasirinko visa futbolo bendruomenė, balsavo dauguma klubų ir akademijų, todėl turime dirbti kartu. Vienos programos pasirinkimas - jau yra didelis žingsnis į priekį Lietuvos futbolui. „Utenyje“ mes jau esame praėję tam tikrus etapus, kuriuos LFF tik dabar eina, tai žinome, kas jų gali laukti. Palaikymas šiam federacijos pasirinkimui yra būtinas. Nors programos skirtingos, bet mes norime paikyti vieningą darbą.

Visų programų pats principas, pati širdis yra panaši. Skiriasi tik jų įgyvendinimas, tam tikros subtilybės. Tas pasirinktas kelias, kad su komandomis turi dirbti du treneriai, kad viskas turi būti suvesta į internetinę platformą, kad reikalinga vieninga programa, yra būtinas. Todėl mes visiškai palaikome „Anderlecht“ programą su Patricku De Wilde.


Kaip pavyko sutvarkyti „Utenio“ finansinius reikalus?
- Buvo griežta finansinė drausmė. Teko kai ko atsisakyti, galbūt kai kur pristabdyti tam tikrus žingsnius, kuriuos jau reikėjo žengti. Šiek tiek sulėtinome spartą keliaujant į priekį, laikinai atsisakėme dalyvavimo aukštesnėse lygoje, bet tai leido pasirašyti sutartį su C. Dohmu. Treniruotėms ir visam klube vykstančiam futbolo procesui tai buvo didžiulis impulsas.
 
Dabar po truputį galime artėti prie savo tikslų. Sieksime, kad mūsų vyrų ir moterų klubai rungtyniautų Pirmoje arba A lygose, o bent 50 proc. futbolininkų aikštėje sudarytų vietiniai žaidėjai.

Telšių „Džiugo“ pasirinkimas dar nežaisti A lygoje irgi parodo šią Lietuvos futbolo situaciją. Klubai turi rinktis. Nesakau, kad neįmanoma, bet yra labai sudėtinga turėti stiprias pirmas komandas ir stiprią akademiją. Manau, kad „Utenio“ pavyzdys daug kam atvėrė akis.

Ar didelės skolos dar liko?
Skolos siekia kiek daugiau nei 30 tūkst. eurų. Planuojame šiemet galutinai jų atsikratyti. Didžioji skolos dalis liko kreditoriams.

Kokie jūsų santykiai su Utenos savivaldybe? Ar ji supranta jūsų darbus ir naudą miestui?
Visada savivaldybės palaikymas leido mums siekti tikslų. Tikimės, kad glaudus bendradarbiavimas tęsis. Šiuo metu yra svarstomas savivaldybės biudžetas. Mes tikimės, kad savivaldybės finansinis indėlis į klubo biudžetą liktų toks, kaip pernai. Ar tai pavyks, pamatysime. Neabejoju, kad savivaldybė mato, kad akademijoje treniruojasi daugiau nei 200 vaikų, panašus skaičius užsiėmimus lanko darželiuose, turime daug renginių ir iniciatyvų Utenoje, ir pagal tai esame vieni geriausių sporto klubų Lietuvoje. Esame pasiruošę toliau dirbti, stiprinti bendradarbiavimą ir žengti kartu pirmyn.

Dar turime projektą „Atviras futbolas“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų. Projektas skirtas socialinę atskirtį patiriantiems vaikams. Tai ir darbas su neįgaliaisiais. Šis projektas atveria naujas galimybes. Tikimės, kad taip galėsime dar labiau išplėsti bendruomenę. 

Kokie yra „Utenio“ lūkesčiai 2020 metams?
Turime pasitvirtinę strategiją iki 2025 metų. Joje numatytas augimas stiprinant vaikų futbolo akademiją, didinant vaikų skaičių. Kadangi žmonių, žaidžiančių futbolą, daugėja, Utenoje neišvengiamai turi atsirasti pilnų matmenų dirbtinės dangos aikštė. Mūsų skaičiavimais, jau 2022 metais mes neišsiverstume Utenoje esančioje infrastruktūroje. Tai vienas iš tikslų ir būtų turėti dirbtinės dangos aikštę, kad užtikrintume treniruočių ir varžybų kokybę. Kad ir dabartinės žiemos metu arba ankstyvą pavasarį mes neturime kur žaisti draugiškų rungtynių 11 prieš 11. Turime važiuoti žaisti svetur, o tai - papildomi kaštai. Jeigu žaistume Utenoje, tai tas lėšas būtų galima paskirtini efektyvesnėms veikloms. 
 
Taip pat šiemet sieksime maksimaliai išnaudoti bendradarbiavimą su C.Dohmu. Jeigu pirmą pusmetį skyrėme, kaip sako Carstenas, rėmų nustatymui, tai dabar pereiname prie subtilybių, žaidimo stiliaus įgyvendinimo, pačių treniruočių techninių dalykų. Vyrų komandai kelsime tikslą užimti vietą Antros lygos lentelės viduryje, bet apie tai kalbėti kol kas sunku, nes nežinomos visos komandos dalyvausiančios pirmenybėse, o moterų komandai yra iškeltas labai ambicingas – A lygoje užimti ketvirtą vietą. Tai būtų maksimalus tikslas, o minimalus – surinkti daugiau taškų nei praėjusiame sezone. 

2019 m. „Utenio“ veiklos ataskaitą rasite čia>>>
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
Legionierės nusprendė – Lietuvoje saugiau
2020 03 31
Legionieriai
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandos legionierės papasakojo kuo užsiima karantino metu ir davė patarimų (VIDEO).
Lietuvos futbolininkai – Europos elite
2020 03 31
E-Sportas
Prieš kelias savaites Lietuvos futbolas oficialiai žengė istorinį žingsnį į virtualią erdvę, o dabar jau prasibrovė tarp stipriausių Europos rinktinių.
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą
2020 03 31
Situacija
Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
 
Lietuvių lūkesčiai – didesni nei buvo Rio
2020 03 31
Žvilgsnis
Didžioji dalis (58%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tikėjo mūsų tautiečių sėkme Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas