Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. vasario 22 d. 10:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Padaryta daugiau nei planuota

Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.

LOA suvažiavimas.
Ramūnės Motiejūnaitės nuotr.
LOA suvažiavimas.
   
VDU Švietimo akademijos auditorijoje vykusioje LOA suvažiavimo eilinėje sesijoje dalyvavo 54 delegatai iš 120 asociacijai priklausančiųjų. 
 
Suvažiavimo delegatus pasveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičūtė ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, profesorius Jūras Banys. 

Suvažiavime taip pat dalyvavo LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, olimpiniai čempionai Romas Ubartas, Angelė Rupšienė ir Lina Kačiušytė, olimpietis Romualdas Bitė.

Suvažiavimo eilinės sesijos darbui vadovavęs LOA viceprezidentas Povilas Tamošauskas pasidžiaugė, kad į olimpinį judėjimą aktyviai įsijungė habilituotas fizinių mokslų daktaras J. Banys ir jam įteikė LOA dovaną bei knygą „Lietuvos tinklinis“, kadangi profesorius savo jaunystę praleido tinklinio aikštelėje ir buvo gero lygio žaidėjas.   

Eilinėje sesijoje buvo aptarta LOA veikla 2019-aisiais ir numatytos 2020-ųjų veiklos gairės. 

Pranešimą skaičiusi LOA direktorė Enriketa Prunskienė akcentavo, kad visi numatyti darbai buvo padaryti ir netgi viršyti, prieš kelis mėnesius buvo paminėtas LOA 30-metis, kurios atsiradimui impulsą davė LTOK. 

LOA direktorė vardijo nuveiktus darbus: buvo surengti protmūšių konkursai LTOK organizuojamose Olimpinės dienos šventėse, LOA nariai aktyviai dalyvavo organizuodami tarptautinę 12-ąją Baltijos šalių sporto mokslo asociacijos konferenciją, vyko LOA įkūrimo 30-mečio konferencija, dalyvauta analogiškoje Latvijos olimpinės akademijos jubiliejinėje šventėje.

Buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvos mokslininkų sąjunga ir Vilniaus kolegija.

Lapkričio 13–15 d. Nikosijoje (Kipras) vykusioje Europos olimpinių akademijų (EOA) 2-oje metinėje konferencija ir generalinėje asamblėjoje dalyvavo Klaipėdos universiteto prof. Asta Šarkauskienė, kuri buvo išrinkta į Olimpinio ugdymo komisiją.

Pranešėja plačiau kalbėjo apie kelis olimpinio ugdymo (iš keliolikos) renginius, kuriuos organizavo ir dalyvavo LOA direktoratas bei LOA tarybos nariai. 

Tai - fizinio aktyvumo pratybos su III amžiaus universiteto studentais, Europos judėjimo savaitės renginiai, seminaras treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“, Graikijoje vykusi Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija, kur Lietuvai atstovavo Guoda Jonelytė ir Karolis Būdava, video konkursas tema „Mano sporto šaka. Prisijunk ir tu“, jaunimo stovykla „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“, Lietuvos studentų sporto festivalis, Klaipėdos universiteto Kūno kultūros katedros surengta tarptautinė mokslinė-praktinė  konferencija „Integralus kūno ir proto aktyvumas“, LOA sesija „Sportininkas kaip pavyzdys kitiems“. LOA direktorė E. Prunskienė gyrė aktyvią LOA viceprezidento Algirdo Raslano bei dekanės Ramunės Žilinskienės veiklą tarptautinėje arenoje, LOA viceprezidentą profesorių Povilą Tamošauską, atliekantį didžiulį darbą, siūlant ir redaguojant LOA dokumentus, negailinčią patarimų Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentę Liną Kačiušytę.    

LOA revizijos komisijos pranešimą perskaitė LOA revizijos komisijos pirmininkė Valentina Keraminienė, su 2019 m. akademijos biudžeto vykdymo apyskaita ir 2020 m. biudžetu supažindino LOA direktorė E. Prunskienė, su 2020 m. veiklos planu - LOA viceprezidentas prof. P. Tamošauskas. Vėliau suvažiavimo eilinė sesija patvirtino šias ataskaitas. 

Kaip kalbėjo P. Tamošauskas, LOA veikla, kurią sudaro šešios sritys, labai plati - pradedant darželinukais ir baigiant veteranais. 

„Mūsų pati stipriausia - olimpinio ugdymo veikla. Pirmą sykį LOA veikloje bus pagerbtas šviesaus atminimo profesorius Povilas Karoblis, Česlovo Garbaliausko iniciatyva bus rengiamas jo vardo konkursas „Už olimpinių idėjų sklaidą Lietuvoje“. 

Mūsų veiklos programoje – daug įvairiausių renginių, projektų, naujų bendradarbiavimo sutarčių. Labai svarbus darbo baras – sporto mokslo veikla. 

Sporto mokslo leidyba susiduria su nemažomis problemomis, dabar per metus LOA lėšomis išleidžiami vos du žurnalo „Sporto mokslas“ numeriai.  

Ypač sumažėjo rašančiųjų sporto mokslo klausimais autorių ratas. Tai atsitiko todėl, kad universitetų dėstytojai, docentai neturi motyvacijos, kadangi dabar yra pakeistos pareigos ir jų publikacijų nebereikia, atliekant atestacijas“, - kalbėjo P. Tamošauskas. 

Diskusijose dalyvavusi per. A. Šarkauskienė pasidalijo savo įspūdžiais iš  Kipre vykusios Europos olimpinių akademijų antrąją generalinę asamblėją, K. Būdava – apie Graikijoje vykusią Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesiją.

Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas prakalbo apie tai, kad jam liūdna, lyginant ankstesniąją LOA veiklą, kai jai vadovavo Povilas Karoblis, ir dabartinę, vadovaujamą Artūro Poviliūno: „Mūsų Olimpinė akademija jau ne ta, reikia imtis ryžtingų veiksmų, toliau negalima taip dirbti. Ateis Poviliūnas, neateis, bus – nebus. Nepaprastai sunku LOA direktoratui. Reikėtų surengti neeilinį LOA  suvažiavimą ir suburti protingus, gerus ir norinčius dirbti žmones. Tokioje LOA, kokia yra šiandieną, aš nenoriu būti.“
  
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Olimpinis atrankos turnyras vyks 2021 m
2020 04 09
Rinktinė
FIBA nusprendė, jog birželį Kaune turėjęs vykti olimpinės atrankos krepšinio turnyras vyks 2021 metų birželio 22 – liepos 4 dienomis.
Lietuvis vadovaus legendiniam NBA klubui
2020 04 09
NBA
Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas gavo svarbias pareigas legendiniame NBA klube „Chicago Bulls“.
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Sunkiasvoriui sportinis karantinas baigėsi
2020 04 09
Imtynės
Dėl olimpinio kelialapio kovoti nusiteikęs imtynininkas Mantas Knystautas džiaugiasi, kad turės laiko atsigauti po traumos.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
 
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Šalį apvažiavo per mažiau nei 15 valandų
2020 04 09
Ketvirtąją karantino savaitę žinomas keliautojas ir žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius Vitoldas Milius nusprendė pažymėti dar viena išvyka.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Reklama sporto šakai – vagystė
2020 04 09
Kuriozai
Iš laikraščio „Sportas“ archyvų: kaip Suomijos vandensvydininkai atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos ir humoristų dėmesio centre.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
 
Olimpinė diena birželį neįvyks
2020 04 09
Olimpinė diena
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė koreguoti didelės sporto šventės planus – „Olimpinė diena 2020“ birželio 13 dieną Vilniuje neįvyks.
Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras
2020 04 09
Olimpinės žaidynės
TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas