Robertas Trakys/lengvoji.lt 2020 m. vasario 19 d. 11:47 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Dar nesu tikroji Agnė“

Į takelį sugrįžusi Agnė Šerkšnienė – apie ilgą atsistatymą po traumos ir norą mėgautis bėgimu Tokijuje.

Agnė Šerkšnienė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Agnė Šerkšnienė
   
Europos čempionato finalas, Europos uždarų patalpų čempionato 4 vieta, daugybė Lietuvos rekordų 200 m (22,99 sek.), 400 m (50,99 sek.) bei uždarų patalpų 400 m (52,33 sek.) rungtyse. 2018 metais Agnė Šerkšnienė įsitvirtino 400 m bėgimo rungties pasaulio elite, tačiau po geriausių karjeros metų sekė skausmingiausi – praėjusį pavasarį lengvaatletė patyrė traumą, kurios pasekmes jaučia iki šiol.

Penktadienį Šveicarijoje gyvenanti kaunietė po devynerių metų pertraukos dalyvaus Klaipėdoje vyksiančiame Lietuvos uždarų patalpų čempionate.

„Nesijaučiu pilnai sugrįžusi, o tik pakeliui“, – šyptelėjo A.Šerkšnienė.

Atviras sportininkės interviu – apie tikslą Tokijuje, pirmąsias žiemos varžybas ir retą startą Lietuvoje.

2018 metai buvo tobuli – aštuoni Lietuvos rekordai, Europos čempionato finalas. Pernai Europos uždarų patalpų čempionate buvote ketvirta ir vėl pagerinote šalies rekordą. Nuo tų varžybų Glazge praėjo jau 11 mėnesių. Kokie jie buvo?, – lengvoji.lt paklausė A.Šerkšnienės.

Trauma, tas blogas jausmas, prasidėjo maždaug balandžio viduryje, prieš pat pirmą treniruočių stovyklą Turkijoje. Iš pradžių neatrodė taip blogai ir nebebuvo ką daryti, tad į stovyklą išskridau. Ten dariau kitokias treniruotes, iš karto pritaikėme kitokius planus ir dariau tą, ką galėjau. Tikėjomės, kad greitai praeis ir tikrai negalvojau, kad išsivystys į kažką blogo. Grįžusi ėjau pas gydytojus, jie taip pat galvojo, kad viskas greitai susitvarkys – diagnozavo nervo uždegimą. Po visokių gydymų niekas nepraėjo ir po truputį vis blogėjo. Blogiausia situacija buvo praeitų metų birželio mėnesį, per patį vasaros sezono įkarštį – pats blogiausias metas, kada gali ištikti trauma. Visą vasarą tikėjausi, kad praeis, turėjome keisti treniruotes, nes negalėjau daryti sprinto, pratimų su štanga, tad darėme ištvermės treniruotes, tam tikras greičio treniruotes. Buvo tikra kančia, psichologiškai reikėjo labai susikaupti varžyboms ir treniruotėms, kada negali kažko daryti, esi ribojamas ir nuolat skauda. Be to, nežinojau, ar praeis, ar nepraeis... Daugiausiai energijos išeikvojau tam ir dar sezono viduryje galvojau, kad net jei praeitų skaudėti, aš nebeturėsiu energijos startuoti pilna jėga svarbiausiose varžybose.
Viskas tai aukštyn, tai žemyn, vėl atrasdavau tą pozityvą, vėl stengiausi ir galvojau, kad viskas bus gerai. Po truputį, žingsnis po žingsnio, ir dabar, manau, jau viskas pradeda gerėti. Reikia daug dalykų prisitaikyti treniruotėse, įsiklausyti į kūną, ką gali, ko negali daryti. Reikia daugiau poilsio, reikia reabilitacijos pratimų ir reikia daug kantrybės. Bet vėl jaučiuosi geriau, smagu bėgti ir noriu bėgti varžybose. Turėjau porą startų, rezultatai ne tokie geri, kokie buvo praėjusias dvi žiemas, bet jausmas dalyvauti smagus. Suprantu, kad tai yra tarpinis rezultatas ir judame į priekį.

Dukart sugrįžote į sportą – pirmą sykį tapusi mama ir dabar po traumos. Jei lyginti abu grįžimus į takelį, kuris buvo sunkesnis?

Manau, kad dabar. Nesijaučiu pilnai sugrįžusi, o tik pakeliui. Nesu tikroji Agnė, kuri buvo prieš traumą. Po motinystės sugrįžau į sportą, bet ne į tą patį lygį, o į tokį, apie kurį net nesvajojau (juokiasi – lengvoji.lt). Tada man buvo staigmena, kad apskritai galiu taip gerai bėgti. Tada lūkesčiai buvo kitokie: norėjau grįžti ir bėgti bent taip pat, kaip prieš motinystes atostogas, bet pradėjau bėgti daug greičiau. O dabar žinau, kad galiu ir turėčiau bėgti greičiau, bet vis dar esu tame vidutiniškame lygyje. Visada reikia mažinti lūkesčius, nedaryti sau didelio spaudimo. Dabar vis save spaudžiu (šypteli).Prakalbote apie lūkesčius. Kokie jie buvo prieš šį žiemos sezoną? Ar norėjosi pasiekti tam tikrą rezultatą, o gal tiesiog nebejausti skausmų bėgant?

Iki Kalėdų net nežinojau, ar startuosiu žiemos sezone. Klubas vis dar jaučiasi, prieš Kalėdas apskritai dar negalėjau normaliai bėgti ir nebuvau tikra, ar galėsiu dalyvauti varžybose. Buvo suplanuota vykti į stovyklą Pietų Afrikoje ir viskas sprendėsi ten. Po ilgos pertraukos – beveik po metų – pirmą kartą pradėjau daryti po dvi treniruotes. Buvo baisu, ar atlaikysiu tą krūvį, nes po sunkesnių treniruočių reikalingas ilgesnis atsistatymas. Negalėjau bėgti pilna jėga dvi dienas iš eilės ir džiaugiuosi, kad stovykla praėjo gana gerai. Planas buvo sudėliotas taip, kad ne kiekvieną dieną lauktų aštrus bėgimas. Viskas pasisekė neblogai, žinoma, reikėjo pastangų, reabilitacijos, tačiau nereikėjo nieko keisti, nieko praleisti. Krūvį pavyko atlaikyti, todėl nusprendėme, kad reikia pabandyti dalyvauti varžybose žiemą, tik nežinojau, kokiam rezultatui galiu bėgti.

Tam tikros treniruotės grįžo į normalų lygį, bėgu atkarpas pakankamai gerai. Bet, pavyzdžiui, sprinto treniruotės yra visiškai ne ten, kur turėtų būti (juokiasi – lengvoji.lt). Afrikoje tik pradėjau jas daryti, o 400 m vis dėlto yra sprinto rungtis ir jos yra reikalingos. Pati suprantu, kad nebėgsiu asmeniniam rekordui, nes negalėjau ilgai daryti sprinto. Nusprendėme pabandyti startuoti pirmose varžybose ir pažiūrėti, kur esu apskritai, o tada žiūrėsime, ar dar dalyvauti, ar ne. Po pirmo starto žiūrėjome, kaip sekasi atsistatyti, kaip reaguoja koja. Rezultatas – 53,64 sek. – tenkino. Savaime tai vidutinis rezultatas, bet kaip sugrįžimui, vertiname gerai. Džiaugiuosi, kad bėgant neskaudėjo nieko, galėjau susikaupti į bėgimą. Rezultatas šiuo metu nėra labai reikšmingas, o bėgu dėl to, jog pasitikrinčiau.

Sportuojate ne dėl to, kad laimėtumėte medalį Lietuvos čempionate. Koks yra tikslas? Šie metai yra olimpiniai, turbūt Tokijuje norėtųsi ne tik dalyvauti, bet ir dalyvauti ten gerai...

Taikliai pasakyta – norėtųsi dalyvauti gerai. Tikrai nenorėčiau ten vykti, žinodama, kad turiu ribotas galimybes. Norėčiau vykti ir jaustis tvirtai. Visų pirma, reikia ten patekti, šiuo metu pagal reitingą patenku, bet reitingas yra slidus dalykas ir nesinori visko palikti taip. Viskas spręsis gegužės-birželio mėnesiais, tikiuosi, kad pateksiu ir važiuosiu gerai pasiruošusi. Dėl to sportuoju, kad noriu parodyti, ką galiu geriausio. Dar yra Europos čempionatas Paryžiuje, bet jis nuo olimpiados netoli. Tikiuosi, iki vasaros pavyks pasiekti geriausią formą ir galėsiu bėgti laisvai, pilnu greičiu bei mėgautis bėgimu.

Sugrįžtate į Lietuvą, kur po devynerių metų pertraukos dalyvausite šalies čempionate. Kokios nuotaikos prieš startą Klaipėdoje? Ar nėra baisu dėl specifinių Lietuvos maniežų viražų?

Net nepamenu, kada bėgau paskutinį kartą Lietuvos maniežuose. Uždarų patalpų čempionate tikrai seniai nebėgau, bet pastaraisiais metais grįždavau į Lietuvos čempionatą vasarą. Smagu sugrįžti, smagu dalyvauti, tikrai labai laukiu starto. Šiuo metu mano galimybės ne pačios geriausios laimėti tą titulą, bet dalyvauti labai noriu. O dėl maniežų viražų, tai Šveicarijoje taip pat yra vienas geresnis, kitas blogesnis maniežas. Pastarajame treniruojamės dažniau ir gal didelio skirtumo nebus.


Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius“
2020 03 29
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų įprastą gyvenimą netikėtai sujaukė koronaviruso pandemija. Kaip dabar atrodo žalgiriečių kasdienybė?
A lygoje praranda daugiau nei uždirba
2020 03 28
A lyga
Naujasis A lygos prezidentas Ivanas Nevoina: „Norėdami tobulinti A lygą – turime bendradarbiauti tiek su klubais, tiek su LFF“.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
Aptveriamos laisvalaikio erdvės
2020 03 27
Pramogos
Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti laisvalaikio erdves.
 
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Daugiausia pinigų – plaukimui ir krepšiniui
2020 03 30
Pinigai
Išdalintos lėšos Lietuvos sporto šakų federacijoms. Valstybės biudžeto pinigų negavo keturios olimpinės sporto šakos, tarp jų ir futbolas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas