tennis.lt 2020 m. vasario 19 d. 10:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga

Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.

L. Mugevičius planuoja grįžti
Saulius Čirba nuotr.
L. Mugevičius planuoja grįžti
   
„Ranka man pirmuosius signalus ėmė siųsti 2016 metų pabaigoje, turnyre Tunise. Kurį laiką stengiausi nekreipti į juos dėmesio, tačiau problema gilėjo. Bandžiau žaisti, pavyzdžiui, Daviso taurės susitikime prieš Gruzijos rinktinę, viename ar kitame ATP Challengeryje. Tačiau tai jau buvo ne žaidimas, o savęs kankinimas: skausmas tapo nepakeliamas. Todėl 2017 metais nutariau operuoti dešinės rankos riešą“, – prisimena L. Mugevičius.

Visgi pirmoji operacija, kurios metu buvo tvarkomis riešo raiščiai, nebuvo sėkminga.

„Iš pradžių atrodė, kad viskas tvarkoje. Atlikau reabilitaciją, daug dirbau fizinio pasirengimo salėje, tačiau paėmęs į rankas raketę supratau, kad niekas per daug nepasikeitė. Skausmas niekur neišgaravo. Kadangi buvau pilnai įkrovęs save fiziškai, pabandžiau sužaisti kelis turnyrus, tačiau ir vėl greitai supratau, kad tai yra beviltiška“, – pasakoja tenisininkas.

Todėl praėjusiais metais L. Mugevičiui teko dar du sykius gultis ant operacinio stalo: iš pradžių operaciją Lietuvoje atliko profesorius Rimtautas Gudas, o kiek vėliau, prieš keturis mėnesius, dar viena buvo atlikta Vokietija.

„Noriu labai padėkoti profesoriui Gudui ir Vokietijos specialistams. Sunku net prisiminti, kas man buvo padaryta. Tvarkyti riešo kaulai, kremzlės, raiščiai, net toje vietoje esantys nervai. Labai tikiuosi, kad pagaliau viskas yra tvarkoje“, – sako L. Mugevičius, vis intensyviau besidarbuojantis ne tik fizinio pasirengimo salėje, bet ir teniso korte.

„Treniruojuosi su savo tėčiu (Lietuvos rinktinės kapitonu Rimvydu Mugevičiumi), taip pat geriausiais Vilniaus teniso akademijos aštuoniolikmečiais. Pamažu grįžtu į ritmą, vis geriau jaučiu žaidimą, nors, aišku, iki kažkada buvusios formos dar labai toli. Dabar tiesiog džiaugiuosi, kad vėl esu aikštyne ir žaidžiu be skausmo. Na, tiksliau, su labai nedideliu skausmu“, — sako tenisininkas ir priduria, jog paskutiniais metais būta visko, net ir minčių apie karjeros pabaigą.Anot vaikino, jis su nekantrumu laukia oficialaus savo grįžimo į kortus, o įvykti tai gali per kovo 6-7 dienomis Šiauliuose vyksiantį Daviso taurės mačą prieš portugalus.

„Labai to laukiu. Žinoma, yra šiek tiek nerimo, jaudulio. Tačiau tikiu, kad viskas bus gerai. Kol kas galvoju, kad galėčiau būti naudingas komandai tik dvejetų susitikime. Kartu su Laurynu Grigeliu Daviso taurėje esame sužaidę neblogų mačų. Nors varžovą šį kartą gavome patį grėsmingiausią. Galvoju, kad portugalai bus favoritai nepriklausomai nuo to, kokia sudėtimi jie atvyks į Lietuvą. Kita vertus, mes ne kartą esame įkandę stipresnėms komandoms, tad kodėl to nepadaryti ir šį kartą“, – svarsto L. Mugevičius.

Paklaustas kokie galėtų būti Lietuvos rinktinės pranašumai prieš varžovus, tenisininkas išskiria tris dalykus. „Pirma, aišku, namų sienos ir savi sirgaliai. Palaikymas visuomet labai padeda, todėl aš labai norėčiau, kad fanų būtų kuo daugiau. Antra, žaidimas ant hard dangos. Aišku, Šiauliuose ji gana lėta, bet tai vis tiek tūkstantį kartų geriau už grunto kortus, kuriuose prieš tokį varžovą neturėtumėme jokių galimybių. Ir trečia, pasikeitęs Daviso taurės formatas. Sutrumpėję mačai, kuomet žaidžiama iki 2 laimėtų setų, o ne iki 3, yra parankesni potencialiai silpnesnėms komandoms“, – teigia tenisininkas.

Daviso taurės mačas tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių kovo 6-7 d. vyks Šiaulių teniso akademijoje. Rinktinių sudėtis komandų kapitonai paskelbs vasario pabaigoje. Bilietus į varžybas platina www.ticketmarket.lt.

Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
Olimpinis atrankos turnyras vyks 2021 m
2020 04 09
Rinktinė
FIBA nusprendė, jog birželį Kaune turėjęs vykti olimpinės atrankos krepšinio turnyras vyks 2021 metų birželio 22 – liepos 4 dienomis.
Lietuvis vadovaus legendiniam NBA klubui
2020 04 09
NBA
Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas gavo svarbias pareigas legendiniame NBA klube „Chicago Bulls“.
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Sunkiasvoriui sportinis karantinas baigėsi
2020 04 09
Imtynės
Dėl olimpinio kelialapio kovoti nusiteikęs imtynininkas Mantas Knystautas džiaugiasi, kad turės laiko atsigauti po traumos.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
 
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Šalį apvažiavo per mažiau nei 15 valandų
2020 04 09
Ketvirtąją karantino savaitę žinomas keliautojas ir žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius Vitoldas Milius nusprendė pažymėti dar viena išvyka.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Reklama sporto šakai – vagystė
2020 04 09
Kuriozai
Iš laikraščio „Sportas“ archyvų: kaip Suomijos vandensvydininkai atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos ir humoristų dėmesio centre.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
 
Olimpinė diena birželį neįvyks
2020 04 09
Olimpinė diena
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė koreguoti didelės sporto šventės planus – „Olimpinė diena 2020“ birželio 13 dieną Vilniuje neįvyks.
Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras
2020 04 09
Olimpinės žaidynės
TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas