Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. vasario 18 d. 12:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš irklavimo federacijos – į ministeriją

Ilgametė Lietuvos irklavimo federacijos generalinė sekretorė Inga Daukantienė nuo ketvirtadienio dirbs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje.

I.Daukantienė ir LIF prezidentas D.Pavilionis.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
I.Daukantienė ir LIF prezidentas D.Pavilionis.
Vakar iš Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) Meistrų komisijos posėdžio Austrijoje sugrįžusi I. Daukantienė patvirtino, kad keičia darbovietę.
 
„Irklavimo federacijoje išdirbau 18 metų. Arūnas Valinskas sakė, kad kas septynerius metus reikia keisti arba žmoną, arba darbą. Vyro nenoriu keisti, todėl pasirinkau darbą (šypsosi .... ). Nejaučiau jokio puolimo, dėl mano darbo pakeitimo neprieštarauja mano vyras Edmundas. Širdis rami, nesidaužo. 

Oficialiai dar neskelbiu apie savo išėjimą - šiandien ir rytoj dar dirbsiu federacijoje, perduosiu darbus, o ketvirtadienį jau pradėsiu dirbti ministerijoje. 

Trečiadienį vakare apie tai visus informuosiu. Kai kam jau asmeniškai padėkojau, o kai kam dar nespėjau, paskutiniąją dieną nusprendžiau parašyti bendrą atsisveikinimo laišką“, - sako ilgametė LIF generalinė sekretorė.

Ji laimėjo konkursą ir ŠMSM dirbs Sporto grupėje, vadovaujamoje dr. Rolando Zuozos, vyr. specialiste.

„Naujojo darbo nebijau, turiu kompetencijos tam tikrose srityse, bet ne visose. Dirbti į ministeriją einu su džiaugsmu. Tačiau nuo irklavimo nesitraukiu, tik keičiu darbo vietą: mano kompetencijos žinios leido įgyti tarptautinę irklavimo teisėjo kategoriją – atvažiuosiu į Trakuose vyksiančias regatas ir, kiek galėsiu, padėsiu. Esu FISA Meistrų komisijoje, - irgi lieku tame poste. Už tarptautines pareigas mūsų federacija gauna bonusinių taškų, t. y finansavimą.  Mūsų federacijai kiek tik įmanoma stengsiuosi ir toliau padėti – dirbsiu savanore ar teisėjausiu.  
 
Su vyru Edmundu turime pakankamai stiprų irklavimo klubą „Glorija“, jį toliau stiprinsime. Nuo irklavimo toli neatsitraukiu, stengsiuosi matyti, kas jame vyksta“, - sako I. Daukantienė.
 
Ji negali pasakyti, kas užims jos vietą federacijoje. Kol kas visi darbus laikinai perims dabartinis LIF prezidentas Dainius Pavilionis. 

„Tie, kas nesupranta, kas tai per generalinio sekretoriaus vieta, tai gal ir norės ją užimti, o tie, kurie suvokia, - pirmiausiai pagalvos, kiek jie turi kompetencijos, jėgų ir noro dirbti“, - įsitikinusi I. Daukantienė.   Ilgametė LIF generalinė sekretorė akcentuoja, kad ji iš federacijos neišeina iškėlusi kardo.  

„Ko gero mes visi pasidairome aplinkui, aš irgi neslėpsiu – dairiausi skelbimų, kurie buvo skelbiami ŠMSM svetainėje.  Kai tik to momento sulaukiau, juo ir pasinaudojau. Niekam nieko nesakiau, nes nežinojau, ar laimėsiu konkursą. Po tiek daug metų pirmą kartą vėl dalyvavau konkurse. Būnat visai kitoje barikadų pusėje, labai bijojau“, - prisipažino I. Daukantienė. 
 
Šie metai – Tokijo olimpinių žaidynių metai. Lietuvos irkluotojai jau turi tris kelialapius į olimpiadą, o dar dvi įgulos – porinė keturvietė ir pavienė dvivietė jų siekia. 

Ilgametė LIF generalinė sekretorė negalvoja, kad dėl jos išėjimo gali kilti sumaištis federacijoje. 

„Tas traukinys toliau važiuos, o kaip jį seksis nuvairuoti iki galutinės stotelės, - matysime. Vienas žmogus yra vienas, o čia dirba visa komanda, kuri lieka“, - sako I. Daukantienė.  Ji LIF federacijoje dirba nuo 2002-ųjų – prikalbino tuometis LIF teisėjų kolegijos pirmininkas Eugenijus Levickas, su kuriuo Inga kartu teisėjaudavo įvairiose Lietuvoje vykstančiose varžybose, taip pat dalyvaudavo meistrų regatose. 
 
Tuo metu Lietuva gavo teisę rengti pasaulio jaunių irklavimo čempionatą Trakuose ir I. Daukantienės buvo paprašyta prisidėti prie to stambaus renginio organizavimo. 

„Mane federacijoje iš pradžių vadybininke įdarbino tuometis LIF generalinis sekretorius Vytautas Briedis, o po to pats perdavė savo postą man. 2005-aisiais buvau išrinkta generaline sekretore“, - sako I. Daukantienė. 

Nuo 2006-ųjų ji trejus metus dirbo Kūno kultūros ir sporto departamente: iš pradžių buvo generalinio direktoriaus Algirdo Raslano padėjėja, o po to - bendrojo skyriaus vedėja. Ilgainiui vėl sugrįžo dirbti į LIF.    

Paliekanti federaciją I. Daukantienė prisiminė, kad, federacijai pradėjus vadovauti Artūrai Juknai, buvo ypač sunkūs pirmieji jos darbo metai LIF. 

„Slėge apie 250 tūkst. Lt skola, tačiau visa komanda, bendrai dirbdama, pamažu išvyniojo tą skolos kamuolį ir pradėjome stotis ant kojų“, - pasidžiaugė I. Daukantienė.   

Jai vadovaujant, Lietuvos irkluotojai pasiekė įspūdingas pergales per pasaulio ir Europos įvairaus amžiaus grupių čempionatus, Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.  
  
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
„Žalgirio“ serbas ilgisi futbolo ir dronų
2020 03 31
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo naujokas Ivanas Tatomirovičius kartu su šeima karantiną leidžia Vilniuje.
Legionierės nusprendė – Lietuvoje saugiau
2020 03 31
Legionieriai
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandos legionierės papasakojo kuo užsiima karantino metu ir davė patarimų (VIDEO).
Lietuvos futbolininkai – Europos elite
2020 03 31
E-Sportas
Prieš kelias savaites Lietuvos futbolas oficialiai žengė istorinį žingsnį į virtualią erdvę, o dabar jau prasibrovė tarp stipriausių Europos rinktinių.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą
2020 03 31
Situacija
Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
 
Lietuvių lūkesčiai – didesni nei buvo Rio
2020 03 31
Žvilgsnis
Didžioji dalis (58%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tikėjo mūsų tautiečių sėkme Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas