2020 m. vasario 17 d. 15:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vartuose - 78-erių metų futbolininkas

„Nuo dangaus žvaigždžių šįkart nenukabinom“ - taip įvertintas „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynėse debiutavęs salės futbolo turnyras.

"Žalgirio" žaidynių salės futbolo turnyras
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
"Žalgirio" žaidynių salės futbolo turnyras
   

Per „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynes pirmą kartą buvo įtrauktas salės futbolas 5x5. „Žalgirio“ draugijos prezidentas Bronislovas Vasiliauskas apgailestavo, kad didelio susidomėjimo jis nesusilaukė.


Užsiregistravo, tačiau į varžybas neatvyko Marijampolės, Akmenės ir Šalčininkų 5x5 komandos.


Kaip teigė B. Vasiliauskas, Marijampolėje ir Akmenėje, matyt, jau niekas tam neturi organizacinių gebėjimų, o Šalčininkų komanda neatvyko todėl, kad ji tą dieną dalyvavo Sekmadienio lygos finalinėse varžybose ir kovojo dėl medalių. 


Jaukioje Vilniaus technologijų mokymo centro sporto salėje dėl žaidynių apdovanojimų rungtyniavo Vilniaus, Kauno Šilainių ir Varėnos komandos.


Jau per pirmo rato susitikimus rezultatyvumu pasižymėjo varėniškiai, kuriems atstovavo futbolo klubas „Merkys“.


Jie pasiekė net 17 įvarčių, o į savus nepraleido nė vieno. Vilniečius jie nugalėjo 12:10 ir kauniečius 5:0.


Beveik užsitikrinus žaidynių čempionų vardus, varėniškiams antro rato  rungtynės buvo sunkesnės.


Per rungtynes su vilniečiais jie pirmą kėlinį buvo bepralaimintys 0:2, tačiau vis dėl to nugalėjo 6:3, o Šilainių futbolininkus įveikė 5:1.


Varėniškių komandoje stipriais smūgiais iš toli pasižymėjo statybinėje bendrovėje dirbantis Audrius Plytnikas.  


Futbolo varžybų vyr. teisėjas vilnietis Arvydas Sedekerskis teigė, kad Varėnos futbolininkai turnyre buvo jauniausi bei greičiausi ir tai jiems nulėmė pergalę.


Varėniškių kapitonas: „Atvykome nugalėti“


Nugalėtojų žaidžiantysis treneris ir komandos kapitonas, privačios kavinės savininkas, 40 metų Dmitrijus Krupovičius irgi tikėjo savo žaidėjų - vartininko Ramūno Savicko, Audriaus Plytniko, Aurimo Šarapajevo, Remigijaus Piepaliaus, Lino Daškevičiaus ir jaunojo Pauliaus Klusovsko sėkme.


„Mes stengiamės dalyvauti įvairiose varžybose, namuose nelinkę sėdėti. Į varžybas vykome, nusiteikę kovoti dėl pirmosios vietos. Sąlygas treniruotis Varėnoje turime puikias, galime žaisti „Ąžuolo“ gimnazijoje, kurioje anksčiau mūsų „Ūlos“ rankininkai žaisdavo Lietuvos aukščiausios lygos čempionato rungtynes, o dabar čia vyksta pirmosios lygos rungtynės. Šalia – ir stadionas, baseinas. Rajono savivaldybė savo komandoms, kurios garsina Varėną, leidžia nemokamai naudotis sporto baze, išskyrus plaukimo baseiną, už kurį reikia mokėti. Tačiau visi mūsų žaidėjai dirba, o Aurimas Šarapajevas Vilniuje treniruoja vaikus, todėl paprastomis dienomis visiems sunku susirinkti. Buriamės tik savaitgaliais“, - sakė D. Krupovičius, kurį žaidėjai pavadino jų komandos siela.


Ketvirtus metus varėniškiai dalyvauja Lietuvos mažojo futbolo asociacijos  organizuojamame turnyre 7x7, kiekvieną vasarą važinėja po Lietuvą, kur vyksta turų varžybos.


Labai sėkmingi Varėnos futbolininkams buvo 2018-ieji, jie laimėjo Alytaus apskrities futbolo taurės turnyrą ir  Alytaus apskrities futbolo čempionatą.


Kai „Žalgirio“ draugijos vadovai – prezidentas Bronislovas Vasiliauskas ir generalinis sekretorius Vytas Nėnius varėniškiams įteikė taurę ir aukso medalius, sportininkai pasidžiaugė, kad draugijos žiemos žaidynių programoje atsirado ir salės futbolas.


„Kai dar dalyvaudavome vasaros žaidynėse Palangoje, vis klausdavau,  kodėl žaidynėse nėra salės futbolo. Vasarą žaidžiame lauke, o žiemą – salėje. Šiemet pagaliau ta svajonė išsipildė. Rajono sporto vadovas Jonas Fugalis mums skyrė autobusiuką ir atvykome septyniese“, - pasidžiaugė D. Krupovičius.


Varėniškiai turėjo ir savo talismaną – šešerių metukų Ameliją Daškevičiūtę, kurios tėtis Linas Daškevičius rungtyniavo aikštėje. 


Vartuose – 78-erių žaidėjas


Bronzinės vilniečių komandos vartus gynė vyriausias turnyro dalyvis, 78-erių Česlovas Pečiulis. 


„Anksčiau buvau aikštės žaidėjas, atstovavau daugeliui vilniečių komandų  per miesto pirmenybes, kitas varžybas. Tačiau po tarnybos sovietų kariuomenėje, 1962-aisiais gavau traumą ir 10 metų futbolo nežaidžiau, teko gydytis.  Tačiau futbolas mane pagydė. Visą laiką nenuleidau rankų, treniravausi. Ir dabar treniruojuosi. Ateikite į Lietuvos futbolo federacijos stadioną, ten ir mane galite pamatyti su jaunimu belakstantį“, - sakė Č. Pečiulis.

Dabar jis jau gal 30 metų stovi vartuose. Praleidžia įvarčių, ar ne – niekada nenusimena, nes komandos draugai juo pasitiki. Tačiau žaidynėse Č. Pečiulis ne per visas rungtynes gynė vartus, reikėjo ir pailsėti.  

Vilniečių komandos žaidėjas verslininkas Vytenis Gudanavičius apie savo komandos pasirodymą pasakė: „Pasirodėme puikiai, žaidėme su didesnio meistriškumo futbolininkais. Nugalėti varžovų nepavyko, bet įvarčių pasiekėme gražių. Geriausiai sužaidėme rungtynes su Šilainiais. Mums geriau sekasi žaisti lauko, o ne salės futbolą. Būtinai pagirkit mūsų vartininką Česlovą Pečiulį - Lietuvoje nėra tokio amžiaus futbolininkų. Siekdamas apginti mūsų vartus, jis kaip reikiant pasivartė ant grindų, atliko tiesiog akrobatinių šuolių“.


Kauniečiams trūko atsarginių


Kauno Šilainių komandos žaidėjas, vienos iš transporto įmonių vadovas Gediminas Stelmokas pasidžiaugė galimybe dalyvauti turnyre.


Kauniečiai turnyre buvo patys vyriausi: jauniausiam žaidėjui Mariui Šniokai - 41-eri, o vyriausiam – Giedriui Jarašiūnui 50 –t.


„Mums, žinoma, sunkiausia buvo žaisti su gerokai jaunesniais ir greitais varėniškiais. Matėsi, kad jie – buvę futbolininkai, ragavę futbolo. Tačiau juos irgi įmanoma nugalėti, tik reikia daugiau sėkmės ir atsarginių, kurių dabar turėjome vos du, todėl mes greitai pavargdavome.  Tačiau mūsų užimta antroji vieta – visus tenkina, mūsų nuotaika gera. Aukščiau bambos negalėjome iššokti. Visi žaidėme draugiškai, stengėmės, nė vieno negaliu išskirti. Gana gerai vartus saugojo Algirdas Jarašiūnas. Praėjusiais metais savo amžiaus grupėje mes sėkmingai pasirodėme vasaros žaidynėse Palangoje, kur tapome nugalėtojais. Kaune nuomojamės sporto salę, kiekvieną savaitę susirenkame pažaisti po du kartus“, -  sakė G. Stelmokas.


Žiemos žaidynių finišas


Futbolo turnyru finišavo šių metų „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės.


„Nuo dangaus žvaigždžių šįkart nenukabinom. Tikėjomės, kad turnyras bus masiškesnis. Turint mintyje tai, kad salės futbolo varžybos buvo pirmą kartą žaidynių programoje, jų debiutą vertinu teigiamai. Varžybos parodė, kad žmonės nori ir moka žaisti salės futbolą. Buvo puiki salė, geras teisėjavimas. Draugijos prezidiumui teiksime informaciją apie vykusias varžybas ir ateityje siūlysime salės futbolą padaryti visaverčiu žaidynių dalyviu, kuris,  priklausomai nuo paraiškų, tęstųsi gerokai ilgiau – gal keletą mėnesių ar netgi pusę metų. Reikia siųsti žinią visiems miestams, savivaldybėms, sporto centrams, žinomiems klubams, kad draugija yra pasirengusi organizuoti tokį turnyrą.  Reikėtų pagirti kauniečius, kurie jau kelerius metus aktyviai dalyvauja ir vasaros draugijos futbolo varžybose. Tai – stiprus, organizuotas Šilainių klubas, kuris galėtų būti pavyzdys daugeliui.  Tokio žaidybinio sporto varžybos, kaip salės futbolas, negali būti organizuojamos per vieną kartą atskiru pakvietimu – komandos teisę patekti į finalines varžybas turi išsikovoti prieš tai vykusiose varžybose. Žaidynės baigėsi, artimiausiu metu jas analizuosime, sudėliosime visus taškus ir paskelbsime galutinius žaidynių rezultatus", - sakė B. Vasiliauskas.


Rezultatai


Kauno Šilainiai –Vilnius 5:1 ir 6:4,
Varėna-Vilnius 12:0 ir 6:3,
Varėna-Šilainiai 5:0 ir 5:1.


Komandų rikiuotė: 1. Varėna, 2. Šilainiai, 3. Vilnius  

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius“
2020 03 29
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų įprastą gyvenimą netikėtai sujaukė koronaviruso pandemija. Kaip dabar atrodo žalgiriečių kasdienybė?
A lygoje praranda daugiau nei uždirba
2020 03 28
A lyga
Naujasis A lygos prezidentas Ivanas Nevoina: „Norėdami tobulinti A lygą – turime bendradarbiauti tiek su klubais, tiek su LFF“.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
Aptveriamos laisvalaikio erdvės
2020 03 27
Pramogos
Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti laisvalaikio erdves.
 
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Daugiausia pinigų – plaukimui ir krepšiniui
2020 03 30
Pinigai
Išdalintos lėšos Lietuvos sporto šakų federacijoms. Valstybės biudžeto pinigų negavo keturios olimpinės sporto šakos, tarp jų ir futbolas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas