parateam.lt 2020 m. vasario 14 d. 10:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

E. Matakas dirbs su senu nauju treneriu

Plaukikas Edgaras Matakas bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes sieks treniruojamas Ramūno Leono.

Plaukikas Edgaras Matakas
Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.
Plaukikas Edgaras Matakas
R. Leonas regėjimo negalią turintį plaukiką atvedė į debiutinę 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpiadą. Itin svarbaus sezono pradžioje permainas išgyvenęs 21-erių E. Matakas neabejoja, kad paralimpiniame Tokijuje jis plauks. Esą klausimai kiti: kokį greitį jam pavyks išvystyti ir dėl kokių pozicijų pakovoti Japonijos sostinės baseine.


Po trejų metų – sugrįžimas pas pirmą trenerį


„Treneris baseine taip paspaudžia, kad grįžus nebesinori nieko, tik miegoti“, – juokiasi E. Matakas.


E. Matako ir R. Leono keliai vėl susikirto šių metų sausio mėnesį, kai darbą su Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderiu dėl asmeninių priežasčių baigė kitas specialistas Paulius Stankevičius.


Iškilus klausimui, kas perims darbą su E. Mataku, pirmas pasirinkimas buvo būtent R. Leonas, kuris plaukiką treniravo nuo 2012 m. iki 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių.


„Džiaugiuosi, kad treneris sutiko dirbti ir paruošti mane Tokijui. Galima sakyti, kad tai senas naujas treneris, nes pažįstamas. Iš pradžių buvo šiek tiek nežinios, kaip čia bus toliau, bet dabar viskas yra gerai. Nesakyčiau, kad man tai kažkoks didelis sukrėtimas. Gerai dirbame, gerai sutariame, viskas liuks. Geras klimatas treniruotėse. Taip ir turi būti“, – apie naują etapą pasakoja plaukikas.


Įprasta Lietuvos paralimpiečio diena prasideda 6.30 val. ryte. Pusryčiai, treniruotė, pietūs, paskaitos Lietuvos sporto universitete, poilsis. Ir taip šešias dienas per savaitę, išskyrus sekmadienį.


E. Matakas baseine kasdien nuplaukia 4-5 kilometrus. Bet tai dar ne viskas. Kelis kartus per savaitę plaukikas lieja prakaitą fizinio rengimo trenerio Gyčio Garbačiausko pratybose.


„Šiek tiek pasikeitė treniruočių specifika. Aš esu sprinteris, todėl viskas daugiau orientuota į greitį, į greičio ištvermę, jėgos greitumą ir panašiai“, – apie permainas treniruočių procese pasakoja atletas.


E. Matakas sako, kad R. Leonas – reiklus treneris – toks, koks ir turėtų būti. Tačiau plaukikas mano, kad ir pats turi būti reiklus savo treneriui. Esą tik tuomet bus pasiektas maksimalus rezultatas.


„Man patinka, kad treneris iš manęs reikalauja daug. Jis žino, kad aš galiu tai padaryti. Jis reikalauja to, kas galbūt man pačiam atrodo per sunku. Treniruotės išties sunkios. Treneris griežtas, jis manęs nepaleidžia, neleidžia nesąmonių daryti. Viską paaiškina, pasako, kodėl reikia daryti taip ar kitaip.


Turiu tokį požiūrį, kad kiek iš manęs reikalauja treneris, tiek ir aš iš jo reikalauju. Taip pasiekiami geri rezultatai. Noriu aiškumo, kad treniruotės būtų sunkios, kad spaustų siekti daugiau, kad mano rezultatai būtų analizuojami ir taip toliau“, – dėsto atletas, pats studijuojantis treniravimo sistemas.


Padeda sporto psichologai


E. Matakas sausį startavo pirmose sezono varžybose Minske, kur, nepaisant apsinuodijimo maistu, 50 m laisvu stiliumi rungtyje pademonstravo geresnį laiką nei praėjusiais metais – 27,11 sek. Tai – geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje. Tačiau kaunietis džiūgauti neskuba ir sako galintis plaukti greičiau. Kaip 2017 m., kai treniruojamas Ditos Kareckienės ir Pauliaus Stankevičiaus, gerino asmeninius rekordus ir tapo pasaulio neįgaliųjų čempionu Meksikoje vykusiose pirmenybėse.


E. Matakas neslepia: 2018–2019 m. sezonus nori užmiršti, nes Europos ir pasaulio čempionatuose buvo tik savo paties šešėlis. Plaukikas įsitikinęs, kad tai įvyko dėl psichologinių bėdų.


„Tai dveji patys juodžiausi metai. Psichologiškai labai sunku, kai tu laimi pasaulio čempionatą, o po metų Europos čempionate nieko neiškovoji. Tas pats pasikartojo dar po metų pasaulio čempionate. Atrodė, kad nesijaudinu, ruošiausi, bet galiausiai tiesiog sudegiau paprastuose dalykuose.


Supratau, kad visus šiuos sunkumus sukuria psichologija. Mano kūnas yra ištreniruotas ir paruoštas varžyboms. Problemos būdavo psichologinės.


Dabar dirbu su psichologais, kad tai nesikartotų. Stengiuosi pamiršti visokias negandas, sunkumus, versti naują lapą ir į viską žvelgti kuo šviesiau“, – atskleidžia sportininkas.


Dėl kelialapio į Tokiją – ramus


Nors plaukikai dėl vietų Tokijo paralimpinėse žaidynėse kovos iki vasaros, bet E. Matakas jaučiasi dėl bilieto ramus. Lietuvos atstovas neabejoja į Tokiją pateksiantis per pasaulio reitingą. S11 klasėje besivaržantis plaukikas šios klasės 50 m. laisvu stiliumi rungties reitinge turi užimti bent 11 vietą.


„Esu ramus. Žinau, kokio rezultato reikia. Aš jį turiu ir viskas gerai. Reitingas dar bus atidarytas iki Europos čempionato gegužę. Iki to laiko dar nusimato reitinginės varžybos Anglijoje, kur galėsiu gerinti pozicijas. Nėra jokio streso. Dirbu savo darbą ir žinau, ko noriu“, – dėsto E. Matakas.


E. Matakas neturi abejonių dėl pagrindinės savo rungties. Be to, kaunietis tikisi, kad jam pavyks įvykdyti paralimpinį normatyvą ir 100 m krūtine rungtyje, kuri plaukikui yra nauja.


„Pradėjau plaukti krūtine, nes man tiesiog trūko rungčių. Plaukti tik 50 m krūtine galima, bet reikia dar papildomai kažko. Esu jaunas, galiu daugiau patempti. Su treneriu pažiūrėjome, kad krūtine plaukti sekasi visai gerai. Tai ko dėl gi ne“, – apie naujoves pasakoja E. Matakas.


E. Matakas plaukimą krūtine išbandė ir varžybose. Tiesa, kol kas trumpesnėje 50 m. distancijoje. Sausį Minske kaunietis net 4 sekundėmis pagerino Lietuvos rekordą – 35,98 sek.


E. Matako repertuare lieka ir 50 m plaukimas peteliške, o dvigubai ilgesnės distancijos atsisakyta. Artimiausias E. Matako startas – kovo mėnesį Lietuvos čempionate Elektrėnuose.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Daugybė progų, bet mačas – pralaimėtas
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
Lietuvos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasirengimą 2020 metų sezonui užbaigė pralaimėjimu.
Kontrolinėse rungtynėse – lygiosios
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai kontrolinėse rungtynėse 1:1 (0:1) sužaidė su praėjusiais metais LFF Pirmoje lygoje triumfavusiu Telšių „Džiugo“ klubu.
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Taurę iškovojo „Baltrex-Šiauliai“
2020 02 23
Regbis
Kaune vykusiame tradiciniame regbio turnyre nugalėjo šiauliečiai.
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas