sportas.info 2020 m. vasario 13 d. 12:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimas įtraukė net 16 miestelių gyventojus

Šią žiemą jaunimo užimtumo programa „Jaunimas gali“ bendruomeniškas bėgimo varžybas surengė ne tik Vilniuje, bet ir 16-oje Lietuvos miestelių.

Bėgimo akimirka
Organizatorių nuotr.
Bėgimo akimirka
Žiemos bėgimas suvienijo mažus šalies miestelius sportui
 
Kazickų šeimos fondo programa „Jaunimas gali”, veikianti įvairiuose šalies miesteliuose, suvienijo jėgas su sostinėje vykstančio „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo” organizatoriais vardan bendro tikslo – ne tik didinti fizinį aktyvumą mažuose miesteliuose, bet ir ugdyti regionuose gyvenančių žmonių suvokimą apie sportiško laisvalaikio naudą bei teikiamą džiaugsmą.
 
Šventiniai bėgimai įvyko net 16-oje Lietuvos miestelių ir pritraukė virš tūkstančio dalyvių. Pagrindinis Kalėdinis bėgimas įvyko gruodžio 15 d. Vilniuje. „Jaunimas gali” programos dėka miestelių jaunimas bėgo savo bendruomenėse Pumpėnuose, Joniškėlyje, Simne, Miroslave, Raguvėlėje, Veliučionyse, Liudvinave, Alsėdžiuose, Ariogaloje, Šaukėnuose, Kamajuose, Aukštelkėje, Pandelyje, Lentvaryje, Vandžiogaloje, Kybartuose.
 
„Seniai norėjome įgyvendinti projektą, kuris ne tik paskatintų miestelio bendruomenes sportuoti, tačiau ir pakeistų žmonių požiūrį į sportišką laisvalaikį. Itin džiaugiamės bendradarbiavimu su Vilniuje vykstančio „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ organizatoriais, kurie suteikė puikų startą projektui įgyvendinti visoje Lietuvoje“, – sakė „Jaunimas gali“ programos vadovas Arminas Vareika.
 
Lietuviai mėgsta bėgioti – stereotipus laužė didelis dalyvių skaičius ir įvairus amžius
 
„Dažnai matome kaip įvairūs bėgimai vyksta didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet pamatyti didelį būrį bėgikų mažame miestelyje tikrai nėra įprasta, juo labiau žiemą. Džiaugiamės, jog ir mūsų programos dalyviai, ir miestelių bendruomenės iniciatyviai įsitraukė ir į bėgimų organizavimą, ir patys juose dalyvavo“ – kalbėjo A. Vareika, akcentuodamas sportinių renginių aktualumą regionams.
 
Didelio populiarumo sulaukę bėgimai miesteliuose pritraukė daugiau kaip 1150 dalyvių. Ištvermės reikalaujantis sportas sudomino ir ypač jaunus, ir garbaus amžiaus gyventojus: jauniausias dalyvis buvo vos ketverių metų, o vyriausiam bėgikui – septyniasdešimt penkeri.

 
Medaliai dalyviams – ypač vertingi
 
Didžiausia staigmena visiems dalyviams buvo oficialūs bėgimo medaliai: išskirtiniu dizainu pasižymintys, sunkaus metalo, puošti raudonu kaspinu. Virš 1000 bėgimų dalyvių buvo apdovanoti lygiai tokiais pat medaliais, kaip ir finišavę bėgikai sostinėje.
 
„Nepamirštamas buvo pirmasis bėgimas Joniškėlyje, kuriame praeiviai ir sirgaliai smalsiai stebėjo bėgikus – jų susirinko daugiau nei šešiasdešimt. Žiūrovai, pastebėję, kad visi bėgikai buvo apdovanoti unikaliais medaliais, neslėpė apmaudo nusprendę patys nebėgti“, – renginio emocijomis dalinosi A. Vareika.

Nematoma nauda – sudarytos sąlygos jaunimui kurti savo bėgimo šventę
 
Bėgimų iniciatorių tikslas ne vienas. Žiemą vykę sporto renginiai regionuose ne tik keitė gyventojų suvokimą apie aktyvaus laisvalaikio ir sporto svarbą. Sporto šventės įtraukė miesteliuose gyvenantį jaunimą į jų organizavimą: jaunuoliai patys kvietė svečius, dėliojo bėgimo trasą, registravo bėgikus, fotografavo ir, žinoma, dalyvavo bėgimuose.
 
„Jaunimas gali“ programos atstovų teigimu didžiausia regionų problema – jaunimo pasyvumas, savarankiško užimtumo trūkumas. Įvykę žiemos bėgimai buvo efektyvus problemos sprendimas: „Tokia veikla – puikus užimtumo būdas jaunimui, lavinantis jų socialinius, planavimo įgūdžius, atsakomybę, taip pat skatinantis įsitraukti į aktyvų laisvalaikį“, – socialinius renginių pliusus vardino A. Vareika.
 
Programa „Jaunimas gali” vykdo veiklą visuose 16-oje bėgimus organizavusių miestelių – juose suburia jaunimą į kassavaitines sporto treniruotes. Jų metu jaunimas ne tik sportuoja, bet ir mokosi gyvenimiškų įgūdžių. Suorganizuoti bėgimą savo miestelyje buvo viena iš praktinių pamokų jaunimui, kurios metu visi pasiskirstė pareigomis.
 
Jaunimas ir toliau bėgs
 
Po sėkmingai įgyvendintų žiemos bėgimų organizatoriai nestokoja entuziazmo tęsti šią bėgimų iniciatyvą.
 
Bendradarbiaujant su VšĮ „Tarptautinis maratonas“, programa „Jaunimas gali” planuoja 2020 metų birželio 13 d. programos mergaites įtraukti į Vilniuje vyksiantį Moterų bėgimą, o rugsėjo 13 d. visus programos auklėtinius iš 16 miestelių pakviesti į Vilniuje organizuojamą didžiausią bėgimo šventę Lietuvoje –„Danske Bank Vilniaus maratoną”. Renginių metu jaunimas ne tik bėgs skirtingose distancijose, bet ir semsis patirties prisidedant prie bėgimų organizavimo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Mokyklai atstovavo ir piešimo konkursuose
2020 04 03
3x3
Krepšininko Marijaus Užupio karjera per metus apsivertė aukštyn kojomis.
MKL suspenduoja lygos kovas
2020 04 02
Vaikų sportas
Po beveik dviejų valandų diskusijų buvo priimtas sprendimas Lietuvos moksleivių krepšinio lygai rekomenduoti stabdyti kovas iki gegužės 15 dienos.
V. Čeponio podkaste – broliai Lavrinovičiai
2020 04 01
Krepšinis
Broliai Lavrinočiai karantino metu ieškojo pozityvo komentatoriui Vaidui Čeponiui - juk jei jis mažiau uždirbs, ne tiek daug ir valgys.
 
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Atlantas“ galės žaisti LFF II lygoje
2020 04 02
Mėgėjai
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinis licencijavimo komitetas priėmė sprendimus dėl II lygos licencijos siekusių klubų pateiktų apeliacijų.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
Imtynės pasuko revoliucingu keliu
2020 04 01
Imtynės
Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas