sportas.info 2020 m. vasario 13 d. 12:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimas įtraukė net 16 miestelių gyventojus

Šią žiemą jaunimo užimtumo programa „Jaunimas gali“ bendruomeniškas bėgimo varžybas surengė ne tik Vilniuje, bet ir 16-oje Lietuvos miestelių.

Bėgimo akimirka
Organizatorių nuotr.
Bėgimo akimirka
Žiemos bėgimas suvienijo mažus šalies miestelius sportui
 
Kazickų šeimos fondo programa „Jaunimas gali”, veikianti įvairiuose šalies miesteliuose, suvienijo jėgas su sostinėje vykstančio „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo” organizatoriais vardan bendro tikslo – ne tik didinti fizinį aktyvumą mažuose miesteliuose, bet ir ugdyti regionuose gyvenančių žmonių suvokimą apie sportiško laisvalaikio naudą bei teikiamą džiaugsmą.
 
Šventiniai bėgimai įvyko net 16-oje Lietuvos miestelių ir pritraukė virš tūkstančio dalyvių. Pagrindinis Kalėdinis bėgimas įvyko gruodžio 15 d. Vilniuje. „Jaunimas gali” programos dėka miestelių jaunimas bėgo savo bendruomenėse Pumpėnuose, Joniškėlyje, Simne, Miroslave, Raguvėlėje, Veliučionyse, Liudvinave, Alsėdžiuose, Ariogaloje, Šaukėnuose, Kamajuose, Aukštelkėje, Pandelyje, Lentvaryje, Vandžiogaloje, Kybartuose.
 
„Seniai norėjome įgyvendinti projektą, kuris ne tik paskatintų miestelio bendruomenes sportuoti, tačiau ir pakeistų žmonių požiūrį į sportišką laisvalaikį. Itin džiaugiamės bendradarbiavimu su Vilniuje vykstančio „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ organizatoriais, kurie suteikė puikų startą projektui įgyvendinti visoje Lietuvoje“, – sakė „Jaunimas gali“ programos vadovas Arminas Vareika.
 
Lietuviai mėgsta bėgioti – stereotipus laužė didelis dalyvių skaičius ir įvairus amžius
 
„Dažnai matome kaip įvairūs bėgimai vyksta didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet pamatyti didelį būrį bėgikų mažame miestelyje tikrai nėra įprasta, juo labiau žiemą. Džiaugiamės, jog ir mūsų programos dalyviai, ir miestelių bendruomenės iniciatyviai įsitraukė ir į bėgimų organizavimą, ir patys juose dalyvavo“ – kalbėjo A. Vareika, akcentuodamas sportinių renginių aktualumą regionams.
 
Didelio populiarumo sulaukę bėgimai miesteliuose pritraukė daugiau kaip 1150 dalyvių. Ištvermės reikalaujantis sportas sudomino ir ypač jaunus, ir garbaus amžiaus gyventojus: jauniausias dalyvis buvo vos ketverių metų, o vyriausiam bėgikui – septyniasdešimt penkeri.

 
Medaliai dalyviams – ypač vertingi
 
Didžiausia staigmena visiems dalyviams buvo oficialūs bėgimo medaliai: išskirtiniu dizainu pasižymintys, sunkaus metalo, puošti raudonu kaspinu. Virš 1000 bėgimų dalyvių buvo apdovanoti lygiai tokiais pat medaliais, kaip ir finišavę bėgikai sostinėje.
 
„Nepamirštamas buvo pirmasis bėgimas Joniškėlyje, kuriame praeiviai ir sirgaliai smalsiai stebėjo bėgikus – jų susirinko daugiau nei šešiasdešimt. Žiūrovai, pastebėję, kad visi bėgikai buvo apdovanoti unikaliais medaliais, neslėpė apmaudo nusprendę patys nebėgti“, – renginio emocijomis dalinosi A. Vareika.

Nematoma nauda – sudarytos sąlygos jaunimui kurti savo bėgimo šventę
 
Bėgimų iniciatorių tikslas ne vienas. Žiemą vykę sporto renginiai regionuose ne tik keitė gyventojų suvokimą apie aktyvaus laisvalaikio ir sporto svarbą. Sporto šventės įtraukė miesteliuose gyvenantį jaunimą į jų organizavimą: jaunuoliai patys kvietė svečius, dėliojo bėgimo trasą, registravo bėgikus, fotografavo ir, žinoma, dalyvavo bėgimuose.
 
„Jaunimas gali“ programos atstovų teigimu didžiausia regionų problema – jaunimo pasyvumas, savarankiško užimtumo trūkumas. Įvykę žiemos bėgimai buvo efektyvus problemos sprendimas: „Tokia veikla – puikus užimtumo būdas jaunimui, lavinantis jų socialinius, planavimo įgūdžius, atsakomybę, taip pat skatinantis įsitraukti į aktyvų laisvalaikį“, – socialinius renginių pliusus vardino A. Vareika.
 
Programa „Jaunimas gali” vykdo veiklą visuose 16-oje bėgimus organizavusių miestelių – juose suburia jaunimą į kassavaitines sporto treniruotes. Jų metu jaunimas ne tik sportuoja, bet ir mokosi gyvenimiškų įgūdžių. Suorganizuoti bėgimą savo miestelyje buvo viena iš praktinių pamokų jaunimui, kurios metu visi pasiskirstė pareigomis.
 
Jaunimas ir toliau bėgs
 
Po sėkmingai įgyvendintų žiemos bėgimų organizatoriai nestokoja entuziazmo tęsti šią bėgimų iniciatyvą.
 
Bendradarbiaujant su VšĮ „Tarptautinis maratonas“, programa „Jaunimas gali” planuoja 2020 metų birželio 13 d. programos mergaites įtraukti į Vilniuje vyksiantį Moterų bėgimą, o rugsėjo 13 d. visus programos auklėtinius iš 16 miestelių pakviesti į Vilniuje organizuojamą didžiausią bėgimo šventę Lietuvoje –„Danske Bank Vilniaus maratoną”. Renginių metu jaunimas ne tik bėgs skirtingose distancijose, bet ir semsis patirties prisidedant prie bėgimų organizavimo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Daugybė progų, bet mačas – pralaimėtas
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
Lietuvos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasirengimą 2020 metų sezonui užbaigė pralaimėjimu.
Kontrolinėse rungtynėse – lygiosios
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai kontrolinėse rungtynėse 1:1 (0:1) sužaidė su praėjusiais metais LFF Pirmoje lygoje triumfavusiu Telšių „Džiugo“ klubu.
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas