Dominykas Genevičius 2020 m. vasario 12 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pirmyn stumia idėjos ir entuziazmas

Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas E.Kriūnas: apie išskirtinį dėmesį, įspūdingą medalių kraitį, didžiausius galvosopius, talentų paiešką.

E.Kriūnas ir D.Grybauskaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
E.Kriūnas ir D.Grybauskaitė.
   
Sausio 30 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto (LKSK) apdovanojimai. Šiais metais ceremonija buvo išskirtinė, nes LKSK šiemet švenčia savo 30-metį.

Būtent dėl to jau pati ceremonija buvo neįprastai iškilminga - Vilniaus rotušėje sportininkus sveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė, taip pat dabartinio prezidento Gitano Nausėdos žmona Diana Nausėdienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Per 30 metų kurčiųjų sportas smarkiai pažengė į priekį. Dėl to per 30-mečio šventę prisiminėme visus žmones, kurie prisidėjo prie pergalių - kūno kultūros mokytojus, trenerius, nes be jų, vargu, ar būtume tiek pasiekę. Labai svarbu yra jiems padėkoti. Norėjome, kad apie mus sužinotų kuo didesnė dalis visuomenės, todėl labai malonu, kad į renginį atvyko D. Grybauskaitė, D. Nausėdienė ir D. Gudzinevičiūtė“, - teigė LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas.

O pasigirti Lietuvos kurtieji sportininkai tikrai turi kuo. Kone kasmet lietuviai pelno medalius pasaulio ir Europos čempionatuose, o pasaulio kurčiųjų sporto žaidynėse, dar vadinamose kurčiųjų olimpiada (Deaflympics) per pastarąjį 30-metį Lietuvos atstovai iškovojo net 58 medalius - 13 aukso, 18 sidabro ir 27 bronzos.

„Krepšinis, orientavimosi sportas, lengvoji atletika - šios sporto šakos pas mus yra aukštumoje. Atsimenu, kai pats žaidžiau krepšinio rinktinėje ir 2013 metais Bulgarijoje tapome kurčiųjų žaidynių čempionais. Tai buvo labai reikšmingas įvykis. 2017 metais krepšinio rinktinė apgynė titulą, o visa delegacija iškovojo net 13 medalių. Žinoma, visa istorija prasidėjo nou vieno medalio, vėliau buvo trys ir t.t. Labai norėtųsi, kad tos pergalės tęstųsi ir ateityje, - kalbėjo E. Kriūnas. - Bet sportas toks dalykas - vieni sportininkai išeina, kiti ateina. Viskas prasideda nuo vaikų, stengiamės juos auginti“.

Nuo 2018 metų gegužės LKSK vadovaujantis E. Kriūnas prisipažįsta, kad visa organizacija dirba sėkmingai ir produktyviai, tačiau yra vietų, kur galima pasitempti. 

„LKSK pagrindinė užduotis yra rūpintis aukšto meistriškumo sportininkais, kad jie galėtų dalyvauti stovyklose ir išvykti į Europos, planetos čempionatus ir kurčiųjų žaidynes. Didžiausia problema - per mažai investuojama į jaunimą. Norime vaikus sudominti sportu, tačiau tai yra didelis darbas, kuris truks ne vienerius metus. Suprantame, kad Lietuvoje klausos sutrikimų turinčių žmonių nėra daug, nes valstybė nėra didelė, bet kiek galime, tiek stengiamės ieškoti talentų“, - pabrėžė E. Kriūnas.


Finansinė situacija pas kurčiuosius sportininkus panaši, kaip ir sveikųjų sporto šakose. Aukštus rezultatus pasiekę sportininkai užsitikrina neblogą finansinį pagrindą, o jaunimui rasti lėšų yra sudėtinga. Visas viltis LKSK deda į naują Sporto rėmimo fondą.

„Kol kas čia viskas yra nauja. Visi dar bando, žiūri. Turbūt nebūsiu pirmas, pasakęs, kad taisyklės yra labai griežtos. Su projektų rašymu viskas yra gerai, bet visokie reikalavimai administravimui, rėmėjų paieškai visiškai neleidžia atsipūsti. Na, bet gerai, kad bent toks būdas gauti finansavimą yra“, - sakė E. Kriūnas.

2020 metais Lietuvos kurčiųjų sportininkų vėl laukia nemažai svarbių renginių. Šiemet vyks Europos vyrų ir moterų kurčiųjų krepšinio čempionatai, pasaulio paplūdimio tinklinio, lengvosios atletikos ir orientavimosi sporto pirmenybės.

„Nemažai vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų baigė karjeras, ateina jaunimas, kuriems dar reikia daug dirbti. Turime atsinaujinusį trenerių štabą, todėl lūkesčiai - eiti pirmyn. Turime dvi pajėgias paplūdimio tinklininkes, bet kiekvienais metais konkurencija pasaulyje auga. Tikimės medalių ir pasaulio lengvosios atletikos bei orientavimosi sporto čempionatuose“, - kalbėjo E. Kriūnas.

Kitose sporto šakose Lietuvoje kurčiųjų sportininkų skaičius yra kuklus. Pasak E. Kriūno, tai lemia, kad patys sportininkai pasirenka populiaresnes, didesnes tradicijas ir geresnes sąlygas turinčius sportus.
„Sportininkai išbando save įvairiose sporto šakose, tačiau dažniausiai vis tiek pasirenka minėtas pagrindines šakas. Pavyzdžiui, graikų-romėnų imtynėse turime pajėgų atletą Mantą Kazimierą Sinkevičių, bet jis šiame sporte yra vienintelis. Kiti, net ir pabandę, labiau linksta prie įprastų sportų - krepšinio ar lengvosios atletikos“, - prisipažino E. Kriūnas.

LKSK tikisi, kad aukščiausio lygio kurčiųjų sporto renginiai netolimoje ateityje galės būti organizuojami ir Lietuvoje. Šiuo metu didžiausia problema - bazių trūkumas ir finansavimas. Nedaug trūko, kad pernai pasaulio vyrų ir moterų kurčiųjų krepšinio čempionatai būtų vykę Klaipėdoje, bet geresnes sąlygas pasiūlė Liublinas (Lenkija). 

E. Kriūnas turi dar daug idėjų, entuziazmo ir noro dirbti kurčiųjų sportininkų labui, todėl sustoti neketina.

„Darbas nėra lengvas, bet plušame iš visos širdies. Darbo yra labai daug, bet man jis patinka. Pats esu šioje sistemoje buvęs, mačiau pliusus ir minusus iš sportininko pusės. Iš vadovo pusės daug kas yra kitaip, bet esu nusiteikęs dirbti toliau, ūpo turiu, svarbiausia - judėti į priekį“, - teigė LKSK prezidentas.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Daugybė progų, bet mačas – pralaimėtas
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
Lietuvos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasirengimą 2020 metų sezonui užbaigė pralaimėjimu.
Kontrolinėse rungtynėse – lygiosios
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai kontrolinėse rungtynėse 1:1 (0:1) sužaidė su praėjusiais metais LFF Pirmoje lygoje triumfavusiu Telšių „Džiugo“ klubu.
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Taurę iškovojo „Baltrex-Šiauliai“
2020 02 23
Regbis
Kaune vykusiame tradiciniame regbio turnyre nugalėjo šiauliečiai.
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas