Dominykas Genevičius 2020 m. vasario 12 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pirmyn stumia idėjos ir entuziazmas

Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas E.Kriūnas: apie išskirtinį dėmesį, įspūdingą medalių kraitį, didžiausius galvosopius, talentų paiešką.

E.Kriūnas ir D.Grybauskaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
E.Kriūnas ir D.Grybauskaitė.
   
Sausio 30 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto (LKSK) apdovanojimai. Šiais metais ceremonija buvo išskirtinė, nes LKSK šiemet švenčia savo 30-metį.

Būtent dėl to jau pati ceremonija buvo neįprastai iškilminga - Vilniaus rotušėje sportininkus sveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė, taip pat dabartinio prezidento Gitano Nausėdos žmona Diana Nausėdienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Per 30 metų kurčiųjų sportas smarkiai pažengė į priekį. Dėl to per 30-mečio šventę prisiminėme visus žmones, kurie prisidėjo prie pergalių - kūno kultūros mokytojus, trenerius, nes be jų, vargu, ar būtume tiek pasiekę. Labai svarbu yra jiems padėkoti. Norėjome, kad apie mus sužinotų kuo didesnė dalis visuomenės, todėl labai malonu, kad į renginį atvyko D. Grybauskaitė, D. Nausėdienė ir D. Gudzinevičiūtė“, - teigė LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas.

O pasigirti Lietuvos kurtieji sportininkai tikrai turi kuo. Kone kasmet lietuviai pelno medalius pasaulio ir Europos čempionatuose, o pasaulio kurčiųjų sporto žaidynėse, dar vadinamose kurčiųjų olimpiada (Deaflympics) per pastarąjį 30-metį Lietuvos atstovai iškovojo net 58 medalius - 13 aukso, 18 sidabro ir 27 bronzos.

„Krepšinis, orientavimosi sportas, lengvoji atletika - šios sporto šakos pas mus yra aukštumoje. Atsimenu, kai pats žaidžiau krepšinio rinktinėje ir 2013 metais Bulgarijoje tapome kurčiųjų žaidynių čempionais. Tai buvo labai reikšmingas įvykis. 2017 metais krepšinio rinktinė apgynė titulą, o visa delegacija iškovojo net 13 medalių. Žinoma, visa istorija prasidėjo nou vieno medalio, vėliau buvo trys ir t.t. Labai norėtųsi, kad tos pergalės tęstųsi ir ateityje, - kalbėjo E. Kriūnas. - Bet sportas toks dalykas - vieni sportininkai išeina, kiti ateina. Viskas prasideda nuo vaikų, stengiamės juos auginti“.

Nuo 2018 metų gegužės LKSK vadovaujantis E. Kriūnas prisipažįsta, kad visa organizacija dirba sėkmingai ir produktyviai, tačiau yra vietų, kur galima pasitempti. 

„LKSK pagrindinė užduotis yra rūpintis aukšto meistriškumo sportininkais, kad jie galėtų dalyvauti stovyklose ir išvykti į Europos, planetos čempionatus ir kurčiųjų žaidynes. Didžiausia problema - per mažai investuojama į jaunimą. Norime vaikus sudominti sportu, tačiau tai yra didelis darbas, kuris truks ne vienerius metus. Suprantame, kad Lietuvoje klausos sutrikimų turinčių žmonių nėra daug, nes valstybė nėra didelė, bet kiek galime, tiek stengiamės ieškoti talentų“, - pabrėžė E. Kriūnas.


Finansinė situacija pas kurčiuosius sportininkus panaši, kaip ir sveikųjų sporto šakose. Aukštus rezultatus pasiekę sportininkai užsitikrina neblogą finansinį pagrindą, o jaunimui rasti lėšų yra sudėtinga. Visas viltis LKSK deda į naują Sporto rėmimo fondą.

„Kol kas čia viskas yra nauja. Visi dar bando, žiūri. Turbūt nebūsiu pirmas, pasakęs, kad taisyklės yra labai griežtos. Su projektų rašymu viskas yra gerai, bet visokie reikalavimai administravimui, rėmėjų paieškai visiškai neleidžia atsipūsti. Na, bet gerai, kad bent toks būdas gauti finansavimą yra“, - sakė E. Kriūnas.

2020 metais Lietuvos kurčiųjų sportininkų vėl laukia nemažai svarbių renginių. Šiemet vyks Europos vyrų ir moterų kurčiųjų krepšinio čempionatai, pasaulio paplūdimio tinklinio, lengvosios atletikos ir orientavimosi sporto pirmenybės.

„Nemažai vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų baigė karjeras, ateina jaunimas, kuriems dar reikia daug dirbti. Turime atsinaujinusį trenerių štabą, todėl lūkesčiai - eiti pirmyn. Turime dvi pajėgias paplūdimio tinklininkes, bet kiekvienais metais konkurencija pasaulyje auga. Tikimės medalių ir pasaulio lengvosios atletikos bei orientavimosi sporto čempionatuose“, - kalbėjo E. Kriūnas.

Kitose sporto šakose Lietuvoje kurčiųjų sportininkų skaičius yra kuklus. Pasak E. Kriūno, tai lemia, kad patys sportininkai pasirenka populiaresnes, didesnes tradicijas ir geresnes sąlygas turinčius sportus.
„Sportininkai išbando save įvairiose sporto šakose, tačiau dažniausiai vis tiek pasirenka minėtas pagrindines šakas. Pavyzdžiui, graikų-romėnų imtynėse turime pajėgų atletą Mantą Kazimierą Sinkevičių, bet jis šiame sporte yra vienintelis. Kiti, net ir pabandę, labiau linksta prie įprastų sportų - krepšinio ar lengvosios atletikos“, - prisipažino E. Kriūnas.

LKSK tikisi, kad aukščiausio lygio kurčiųjų sporto renginiai netolimoje ateityje galės būti organizuojami ir Lietuvoje. Šiuo metu didžiausia problema - bazių trūkumas ir finansavimas. Nedaug trūko, kad pernai pasaulio vyrų ir moterų kurčiųjų krepšinio čempionatai būtų vykę Klaipėdoje, bet geresnes sąlygas pasiūlė Liublinas (Lenkija). 

E. Kriūnas turi dar daug idėjų, entuziazmo ir noro dirbti kurčiųjų sportininkų labui, todėl sustoti neketina.

„Darbas nėra lengvas, bet plušame iš visos širdies. Darbo yra labai daug, bet man jis patinka. Pats esu šioje sistemoje buvęs, mačiau pliusus ir minusus iš sportininko pusės. Iš vadovo pusės daug kas yra kitaip, bet esu nusiteikęs dirbti toliau, ūpo turiu, svarbiausia - judėti į priekį“, - teigė LKSK prezidentas.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Mokyklai atstovavo ir piešimo konkursuose
2020 04 03
3x3
Krepšininko Marijaus Užupio karjera per metus apsivertė aukštyn kojomis.
MKL suspenduoja lygos kovas
2020 04 02
Vaikų sportas
Po beveik dviejų valandų diskusijų buvo priimtas sprendimas Lietuvos moksleivių krepšinio lygai rekomenduoti stabdyti kovas iki gegužės 15 dienos.
V. Čeponio podkaste – broliai Lavrinovičiai
2020 04 01
Krepšinis
Broliai Lavrinočiai karantino metu ieškojo pozityvo komentatoriui Vaidui Čeponiui - juk jei jis mažiau uždirbs, ne tiek daug ir valgys.
 
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Atlantas“ galės žaisti LFF II lygoje
2020 04 02
Mėgėjai
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinis licencijavimo komitetas priėmė sprendimus dėl II lygos licencijos siekusių klubų pateiktų apeliacijų.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
Imtynės pasuko revoliucingu keliu
2020 04 01
Imtynės
Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas