Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. vasario 8 d. 11:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagrindinis siekis – olimpiniai kelialapiai

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Generalinės asamblėjos sesijoje vieni džiaugėsi olimpiniais kelialapiais, kiti kalbėjo apie siekius juos iškovoti.

A.Usnys.
Sauliaus Čirbos nuotr.
A.Usnys.
   
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Generalinės asamblėjos sesijoje norinčių dalyvauti diskusijose ar pasisakyti nebuvo daug. Ir visų jų kalbos sukosi apie artėjančias Tokijo olimpines žaidynes. 

Koks bepūstų vėjas, tikisi sėkmės

Lietuvos buriuotojų sąjungos (LBS) generalinis sekretorius Arvydas Usnys pasidžiaugė, kad kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes jau turi iškovoję Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė. 
 
A.Usnys prisiminė jų pasirodymą per pirmąsias sezono varžybas – Pasaulio buriavimo taurės etapą Majamyje.  

LBS vadovas akcentavo, kad, pučiant silpnam vėjui, Viktorija buvo pirmoje-antroje vietoje, o kai papūtė stipriau – nukrito į žemesnes pozicijas. Gi kitam buriuotojui J. Bernotui vėjai buvo palankūs ir jis finišavo trečias.

A. Usnys atkreipė dėmesį į tai, kad svarūs buriuotojų rezultatai nebūtų pasiekti be LTOK paramos ir linkėjo, kad ir toliau LTOK liktų sportininkų pasirengimo ir stabilumo garantas. 

„Tikėsimės, kad per Tokijo olimpines žaidynes koks bepūstų vėjas, vienas iš mūsų olimpiečių parodys aukštą rezultatą. Viliamės iškovoti dar vieną kelialapį per balandžio mėnesį Genujoje  įvyksiančias Pasaulio taurės varžybas“, - sakė A. Usnys.

Lyderis praleis pirmąją olimpinę atranką 
 
Lietuvos imtynių federacijos (LIF) prezidentas Giedrius Dambrauskas savo kalboje akcentavo, jog imtynėse dabar yra trys olimpiniai stiliai: laisvosios, graikų ir romėnų bei moterų imtynės. 
 
„Nuo 1992-jų, kada atkovojome nepriklausomybę, visą laiką turėjome olimpiečių.  Tačiau šiuo metu tuo pasigirti negalime, į Tokijo olimpines žaidynes kelialapių dar nesame iškovoję“, - apgailestavo G. Dambrauskas. 
 
Jis įvardijo objektyvias priežastis, kodėl taip atsitiko. Anksčiau per graikų-romėnų bei laisvąsias imtynes buvo po 10 olimpinių kategorijų, o dabar – tik po šešias. 

„Olimpinis lyčių lygybės principas į olimpines žaidynes pakvietė moteris, todėl ir sumažėjo svorių kategorijų.  Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių visose trijose imtynių disciplinose per olimpines žaidynes kiekvienoje svorio kategorijoje dalyvių skaičius sumažėjo nuo 20 iki 16. 
 
Tai reiškia, kad prarandame du atrankos turnyrus ir galime kovoti dėl 10 vietų, nes šešios vietos iškeliauja į kitus žemynus“, - kalbėjo G. Dambrauskas.   

LIF prezidentas akcentavo, kad imtynininkų komanda yra nusiteikusi kovoti dėl olimpinių kelialapių: per europinę atranką kovo mėnesį Budapešte ir pasaulinę – gegužės pradžioje Sofijoje. 

Tačiau juose kelialapius iškovos tik tie, kurie pateks į didįjį finalą – t. y. užims pirmą-antrą vietas. 

„Turime galimybių iškovoti kelialapius. Jų sieks moterų lyderė, 24-erių  Danutė Domikaitytė ir kai kurie vyrai.  Gaila, kad graikų-romėnų imtynių lyderis, sunkaus svorio atletas Mantas Knystautas dėl traumos bus priverstas praleisti pirmąją atranką“, - apgailestavo G. Dambrauskas. 
 
LIF prezidentas pažėrė priekaištų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai dėl susidariusios unikalios situacijos: imtynininkai pradėjo olimpinius metus, o vasario 12-ąją dar tik paaiškės kriterijai, pagal kuriuos bus skaičiuojami biudžeto pinigai  sporto šakų federacijoms. 

„Tačiau jaučiame LTOK paramą ir stengsimės nenuvilti“, - optimistine gaidele savo pasisakymą baigė G. Dambrauskas. 


Tiki vyrų porine keturviete 

Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidentas Dainius Pavilionis  pripažino, jog visi buvome pripratę prie irkluotojų pergalių. Tačiau praėjusieji metai buvo liūdnesni: iš pasaulio ir Europos čempionatų medalių neparvežta. Tačiau trys mūsų įgulos iškovojo kelialapius į Tokiją. 
 
„Turėjome tam tikrų problemų, padarėme išvadas. Rinktinės pasirengimas gal nebuvo visiškai sklandus, todėl atsižvelgėme ir į sportininkų norus“, - kalbėjo D. Pavilionis.

Naujam olimpiniam sezonui olimpiečiai irkluotojai dabar rengiasi Graikijoje, o kiti, tarp kurių ir porinės keturvietės vyrai - Italijoje. 

LIF prezidentas viliasi, kad 2017 m. pasaulio ir Europos čempionė porinė keturvietės įgula, kuriai sudarytos ypač puikios sąlygos rengtis paskutiniajai atrankai Liucernoje gegužės mėnesį, pateks į Tokiją.

Pasak D. Pavilionio, dėl olimpinio kelialapio gali pakovoti ir 2019 m. Europos jaunimo iki 23 m. bronzinė prizininkė vaikinų dvivietė be vairininko. 

„Tikrai nenuvilsime Lietuvos ir, kaip visada, irkluotojai parodys savo stiprybę per olimpines žaidynes“, - teigia LIF prezidentas. 

Į Lietuvą – trys puikūs renginiai 

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas pirmiausiai pasidžiaugė bendrovės „Olifėja“ sėkmingu darbu. 
 
Kalbėdamas apie krepšinio reikalus, jis gražių žodžių skyrė 3x3 krepšinio asociacijai.  

„Iš 40-os vietos pasaulyje mūsų 3x3 rinktinė pateko į dešimtuką ir turi realius šansus patekti į olimpines žaidynes.  Kovo mėnesį vyks atranka Indijoje ir 3x3 komanda turi tokius pat šansus kaip ir Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė“, - kalbėjo M. Špokas.  
 
Jis pasidžiaugė, kad šiemet į Lietuvą pavyko pritraukti puikių renginių: pirmą sykį krepšinio istorijoje Vilniuje gegužės mėnesį vyks „FIBA Europe“ generalinė asamblėja, birželį – olimpinė krepšinio atranka Kaune, taip pat  U-20 komandų čempionatas Klaipėdoje, kuriame dalyvaus 16 komandų. 

„Mūsų tikslas – vyrų komandos bei 3x3 rinktinės patekimas į olimpines žaidynes. Esame maža tauta ir džiaukimės kiekvienu patekimu, deramai reprezentuokime savo šalį“, - kalbėjo M. Špokas. 

Norėtų įgyvendinti savo svajonę

LTOK atkūrimo darbo grupės narys Vytautas Kukarskas kalbėjo apie tai, kad, LTOK Vykdomajam komitetui nutarus sporto specialistus siųsti į olimpines žaidynes ir paskelbus jų atrankos principus, kai kurie LTOK atkūrimo iniciatyvinės grupės nariai, o jų buvo 29, olimpines žaidynes stebėjo po 4-5 kartus, o kai kurie – nė karto. 
 
„Nors jau įvyko daugiau kaip 10 vasaros ir žiemos olimpinių žaidynių, į jas buvo vežami ir Vyriausybės bei Seimo nariai, todėl Signatarų klubo vardu kreipiuosi į LTOK vadovus, kviesdamas nepamiršti ir tų LTOK atkuriamojo darbo grupės žmonių, kurie nė sykio gyvai nematė olimpinių žaidynių. Sudarykime jiems galimybę įgyvendinti savo svajonę‘“, - prašė V. Kukarskas. 
 
         
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Daugybė progų, bet mačas – pralaimėtas
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
Lietuvos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasirengimą 2020 metų sezonui užbaigė pralaimėjimu.
Kontrolinėse rungtynėse – lygiosios
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai kontrolinėse rungtynėse 1:1 (0:1) sužaidė su praėjusiais metais LFF Pirmoje lygoje triumfavusiu Telšių „Džiugo“ klubu.
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas