tennis.lt 2020 m. vasario 6 d. 18:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Atstovauti Lietuvai – labai svarbu

Grįžimui į kortus besirengiantis Laurynas Grigelis: „Niekuomet neturiu abejonių dėl dalyvavimo Daviso taurės varžybose.“

L.Grigelis.
Sauliaus Čirbos nuotr.
L.Grigelis.
Tenisininkas Laurynas Grigelis antraisiais namais jam tapusioje Italijoje stengiasi kuo greičiau pamiršti praėjusio sezono negandas ir intensyviai ruošiasi naujiems pasirodymams teniso kortuose. 28 metų klaipėdietį traumos bloškė į penktąjį ATP reitingo šimtuką, tačiau tenisininkas neslepia savo norų ir ambicijų dar pakovoti dėl galimybės pasirodyti svarbiausiose teniso varžybose pasaulyje – didžiojo kirčio turnyruose. 
 
Pirmasis sezono startas L. Grigelio laukia vasario pabaigoje. Jis žais Italijoje vyksiančiame ITF Futures serijos turnyre, kurio prizų fondas bus 25 tūkst. JAV dolerių. Iš karto po jo tenisininkas skubės į Šiaulius, kur su Lietuvos rinktine Daviso taurės varžybose stengsis parblokšti stiprią Portugalijos rinktinę. 
 
L. Grigelis sako, kad vėlyvą šių metų startą lėmė tik pačioje 2019 m. pabaigoje baigtas praėjęs sezonas. 
 
„Paskutinį praėjusio sezono turnyrą baigiau jau antroje gruodžio pusėje. Turėjau trumpas atostogas, o sausio 3 dieną jau kibau į darbus. Dabar tikrai sunkus etapas, tačiau suprantu, kad nuo to, kaip dirbsiu jo metu, labai priklausys mano viso sezono rezultatai. Todėl sukandu dantis ir pirmyn. Pavyzdžiui, šiandien kortuose ir fizinio parengimo salėje be pertraukų praleidau kiek daugiau nei 5 valandas. Su komanda sudarėm tokį grafiką: pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį viena ilga treniruotė. Antradienį ir ketvirtadienį – dvi: ryte ir vakare“, – apie pasirengimą pasakoja tenisininkas. 
 
Paklaustas ar gyvenimą korte pernai gadinusi kirkšnies trauma jau yra praeityje, L. Grigelis susimąsto. 
 
„Treniruotėse dirbu šimtu procentų, tačiau tą vietą, sąmoningai ar ne, dar šiek tiek pasaugau. Vengiu tam tikrų pratimų, judesių, stiprinu aplinkui esančius raumenis. Tikiuosi, kad viskas bus gerai. Praėjusiame sezone nežibėjau ir jo pradžioje, tačiau su komanda planavome susirinkti daugiau taškų vasarą. Tuomet vyksta daugiau ATP Challenger serijos turnyrų, tad jų sudėtis būna kiek silpnesnė. Tačiau trauma išmušė mane iš vėžių ir žaidimo ritmo. Todėl ir reitingo vieta dabar yra tokia. Kita vertus, labai jos nesureikšminu. Žinau savo galimybes, tad jei būsiu sveikas, tikrai galiu patekti į didžiojo kirčio turnyrų atrankos zoną. Toks planas ir yra: metų pabaigoje būti bent jau trečiojo ATP šimtuko viduryje. Tam, kad kitą sezoną galėčiau išmėginti jėgas Australijos atvirojo čempionato kvalifikacijoje“.

 
Tenisininkas sako, kad ne mažiau nei pirmojo sezono turnyro, laukia ir Daviso taurės dvikovos prieš  portugalus. 
 
„Man Daviso taurės varžybos ir galimybė atstovauti Lietuvai yra labai svarbūs dalykai. Niekuomet neturiu abejonių dėl dalyvavimo jose. Todėl tikrai būsiu Šiauliuose kovo pradžioje. Juolab, bus labai įdomu išbandyti jėgas su tokiu pajėgiu varžovu, kaip Portugalija“, – teigia L. Grigelis. 
 
Paklaustas apie lietuvių galimybes kibti į atlapus portugalams, klaipėdietis neabejoja, kad Lietuvos rinktinė yra pajėgi nustebinti savo varžovus. 
 
„Aišku, labai daug priklausys nuo komandų sudėčių. Ar prie mūsų prisijungs Ričardas (Berankis), ar į Lietuvą atvyks pajėgiausi portugalai? Su Ričardu mes tikrai būtume pajėgūs nugalėti varžovus, be jo padaryti tai būtų gerokai sunkiau. Dideliu mūsų privalumu turėtų būti greita Šiaulių teniso akademijos danga. Esu žaidęs prieš Portugalijos rinktinės lyderius, tai labai pajėgūs tenisininkai, tačiau jų stiprybė yra žaidimas ant grunto. Ant šios dangos, manau, neturėtumėme jokių galimybių, o štai vadinamasis hardas yra palankesnis mums“, – svarsto tenisininkas.
 
Daviso taurės mačas tarp Lietuvos ir Portugalijos teniso rinktinių kovo 6-7 dienomis vyks Šiaulių teniso akademijoje. Bilietus į šį susitikimą platina TicketMarket.lt.
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
Mokyklai atstovavo ir piešimo konkursuose
2020 04 03
3x3
Krepšininko Marijaus Užupio karjera per metus apsivertė aukštyn kojomis.
MKL suspenduoja lygos kovas
2020 04 02
Vaikų sportas
Po beveik dviejų valandų diskusijų buvo priimtas sprendimas Lietuvos moksleivių krepšinio lygai rekomenduoti stabdyti kovas iki gegužės 15 dienos.
V. Čeponio podkaste – broliai Lavrinovičiai
2020 04 01
Krepšinis
Broliai Lavrinočiai karantino metu ieškojo pozityvo komentatoriui Vaidui Čeponiui - juk jei jis mažiau uždirbs, ne tiek daug ir valgys.
 
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Atlantas“ galės žaisti LFF II lygoje
2020 04 02
Mėgėjai
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinis licencijavimo komitetas priėmė sprendimus dėl II lygos licencijos siekusių klubų pateiktų apeliacijų.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
Imtynės pasuko revoliucingu keliu
2020 04 01
Imtynės
Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas