Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. sausio 28 d. 16:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pilnutėlėje salėje – krepšinio aistrų katilas

Į 19-ųjų Vilniaus gimnazistų žaidynių vaikinų krepšinio finalinių varžybų kovas Žemynos gimnazijoje nepateko visi norintys, nes salėje neliko vietos.

Varžybų akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Varžybos Žemynos gimnazijoje sutapo su skaitovų konkursu. Tačiau jų salė buvo pustuštė, o į krepšinio rungtynes negalėjo patekti visi norintieji. Budintieji įleido ne visus. Tie, kurie pateko, buvo dramatiškų rungtynių liudininkai. 

Krepšinio sirgaliai kėlė tokias audras, jog atrodė trūks ausų būgneliai. Didžiulis triukšmas girdėjosi dar nepriartėjus prie gimnazijos.  
 
Žaidynių vyr. teisėjas, S. Nėries gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Egidijus Karalius akcentavo, kad taip būna visada, kai tik vyksta vaikinų krepšinio finalinis turnyras. 
 
Gimnazistų kovoms nebuvo abejinga ir Šeškinės bendruomenės sąjungos pirmininko pavaduotoja Irena Papečkienė, kuri atėjo pasižiūrėti finalinių rungtynių. 

Rungtynėms teisėjavo Nacionalinės krepšinio lygos teisėjai Simonas Litvinavičius ir Donatas Dutkus.  

Prieš prasidedant finalinei dvikovai tarp Žemynos ir S. Daukanto gimnazijų, tylos minute buvo pagerbtas sraigtasparnio katastrofoje žuvęs Kobe Bryantas.    

Žemyna šėlo

Vaikinų turnyre dalyvavo 16 komandų. Finalinė kova tarp pernykščių čempionų S. Daukanto gimnazistų ir pirmą kartą finale žaidusių Žemynos gimnazijos krepšininkų buvo dramatiška ir nugalėtojai  paaiškėjo paskutinę akimirką.

Tokios baigties niekas nesitikėjo, nes Žemynos gimnazijos gretose žaidė du ryškūs lyderiai – broliai dvyniai Ąžuolas ir Tautvilas Tubeliai. 

Kai buvo pristatomi žaidėjai, Žemynos krepšininkai buvo ypač kovingai nusiteikę ir šėlo aikštelėje, lyg būtų tapę čempionais. Gi jų varžovai iš S. Daukanto gimnazijos buvo santūrūs ir šypsenomis palydėdavo tokį favoritų šėlsmą. 

Tačiau rungtynių pradžia buvo netikėta: po trijų Aro Valento tritaškių 9:1 pirmavo S. Daukanto gimnazija, kuri pirmą kėlinį laimėjo 25:24. 

Susitikimą stebėjusi brolių Tubelių mama, Vilniaus r. Pagirių gimnazijos fizinio ugdymo vyresnioji mokytoja Valentina Tubelienė negailėjo patarimų savo sūnums, ragino juos žaisti aktyviau, o Ąžuolui – ir imtis iniciatyvos. 

Ilgalaikę sutartį su Vilniaus „Ryto“ ekipa turintis Ą. Tubelis, kuris rengiasi ir Europos jaunių iki 18 m. čempionatui, įsisiautėjo antrą kėlinį. 

Jis tarsi pabudo iš miego ir galingais dėjimais į krepšį kėlė iš vietų savo sirgalius. Daugiausiai jo metimais Žemyna po antro kėlinio pirmavo 44:36. 

Atrodė, jog Žemynos gimnazistų, audringai palaikomų vietos sirgalių, jau niekas nesustabdys.

Lyderis žaidė atsargiai  

Besirengiant trečiam kėliniui, pertraukėlės metu pakalbinome Ą. Tubelį. 

Ar tau, Vilniaus „Ryto“ klubo talentui, patinka žaisti su tokio lygio komanda?
Patinka, didžiulis palaikymas, linksma. Tiesa, žaidžiu ne visa jėga, nes  laukia „Ryto“ treniruotė. 

Nebijau gauti traumos?
Gerai apšilau, bet to, saugojuosi, pakankamai atsargiai žaidžiu. 
 
Fantastiški buvo tavo dėjimai į krepšį.
Realiai nieko naujo, dažnai tą rodau. Žaidžiu taip, kaip moku. 
 
Jau įsibėgėjote, tikriausiai, varžovus sutraiškysite?
Dar truputį nutolsime ir viskas bus gerai. Komanda įsižaidė. 
 
Ar ankstesniais metais irgi dalyvaudavai Vilniaus gimnazistų žaidynėse?
Gal prieš porą metų su gimnazija viską laimėjome: ir Lietuvos mokinių sporto žaidynes Palangoje, ir Vilniaus gimnazistų žaidynes.

Kaip vertini savo brolio Tautvilo žaidimą?
Turi taiklią ranką, tegul taikliai meta ir toliau.
 
Kokie tavo tikslai šį sezoną?
Šiemet baigsiu gimnaziją, neįsivaizduoju, kaip viskas klostys toliau, kur studijuosiu. 
 
Viskas priklausys nuo to, kaip tobulėsiu. Norėčiau Įsitvirtinti „Ryto“ pagrindinėje komandoje.

Čempionai apgynė titulus 

Trečias ir ketvirtas kėliniai buvo dramatiški ir kupini emocijų. Pirmavo tai viena, tai kita komanda. 
 
Buvo ir įdomi abiejų komandų lyderių Ą. Tubelio ir garsiosios Lietuvos krepšininkės Rimos Valentienės sūnaus Aro Valentos dvikova: Ąžuolas pelnė 36 tšk., o Aras – 33 tšk. 

Po trečio kėlinio 62:57 pirmavo Žemyna, tačiau likus žaisti daugiau nei 2 min., 69:66 jau priekyje buvo varžovai. 

Kai beliko žaisti 18 sek., 79:78 priekyje buvo Žemyna, bet kamuolys - S. Daukanto krepšininkų rankose. Jie dukart metė į varžovų krepšį, bet nesėkmingai, tačiau vis atkovodavo kamuolį.  

Pagaliau nuo grindų sugriebtą kamuolį tiksliai į krepšį  pasiuntė dvyliktokas Lukas Lazauskas, išplėšęs S. Daukanto gimnazijai pergalę 80:79.

Po rungtynių Žemynos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Artūras Macijauskas liūdnai tarė: „Jeigu būčiau krepšinio specialistas, gal būtume ir nugalėję. Bet aš – žolės riedulio“.  


Trūko pagrindinių žaidėjų

Nugalėtojų komandos treneris, S. Daukanto fizinio ugdymo mokytojas Kęstutis Kundrotas apgailestavo, kad jų komandoje negalėjo žaisti trys pagrindiniai krepšininkai dvyliktokai: Erikas Jermolajevas, Adas Šimonis ir Pijaus Rimkaus, kurie žaidžia „Perlo“ komandoje.    
 
„Kiti žaidėjai buvo tie patys, kurie praėjusiais metais pirmą kartą tapo Vilniaus gimnazistų žaidynių čempionais. Likus 18 sek., dar vis ruseno viltis nugalėti. Pasirinkome ilgesnį atakos variantą ir mesti pačią paskutiniąją sekundę. Gimnazijoje krepšinis labai populiarus, šiemet žaidynių čempionėmis tapo ir mūsų merginų komanda, kuri finale nugalėjo Mykolo  Biržiškos gimnazistes, o trečios - Žemynos gimnazijos krepšininkės. Aštuoniolika mūsų merginų lanko pratybas Vilniaus krepšinio mokykloje. Tikimės, kad į finalą pateks ir merginų bei vaikinų tinklinio komandos, o futbolininkai išsikovojo teisę žaisti ketvirtfinalyje“, - sakė K. Kundrotas.
    
Po aukso medalių - bronza

Dėl bronzos medalių kovojo Gabijos ir M. Biržiškos gimnazijų komandos. Nugalėjo Gabijos gimnazistai 86:71.  
 
Tačiau jų fizinio ugdymo mokytojas Justinas Kalinauskas nebuvo patenkintas – prieš penkerius metus šios Gimnazijos auklėtiniai buvo tapę žaidynių čempionais. 

"Šiemet mūsų didžiausias nusivylimas – pralaimėjimas dviem taškais S. Daukanto gimnazijai, kuris užkirto mums kelią žaisti dėl čempionų vardų. Šiemetinė mūsų komanda – visiškai nauja, joje nežaidė nė vienas buvęs gimnazistų čempionas.  Tapę čempionais, kiek vėliau patekome į duobę, net nepatekdavome į finalinius turnyrus. Tik dabar vėl pakilome. Šiemet pagaliau vėl laimėjus medalius, suteikėme daug džiaugsmo savo ištikimiems sirgaliams, kurie mus audringai palaikė“, - kalbėjo J. Kalinauskas, kuris per rungtynes turėjo ir asistentą – savo draugą Dainių Klinavičių.  

Gabijos gimnazistų atakų lyderis – komandos kapitonas dvyliktokas Julius Vaitkus. Kai  būtinai reikėdavo pelnyti taškų, jis imdavosi iniciatyvos, suvaldydavo komandą, ją užvesdavo, o lemiamais momentais dažniausiai pats pataikydavo. 

Gerai žaidė ir dešimtokas Edgaras Žižys. Pasak bronzinės žaidynių komandos trenerio J. Kalinausko, jų žaidėjai nepasižymi ūgiu, todėl kiekvienas jų gali sėkmingai atlikti įžaidėjo funkcijas.  

Kitąmet Gabijos krepšininkų tikslas per žaidynes – aukso medaliai. Mat šiemet gimnaziją baigs tik komandos kapitonas, o kiti pagrindinio penketuko žaidėjai mokslus tęs toliau.

Žaidynės įpusėjo

Vilniaus gimnazistų žaidynių pagrindiniai organizatoriai – Vilniaus savivaldybė ir sporto klubas „Žaidynės tęsiasi“. 
 
Žaidynių vyr. teisėjas E. Karalius, apdovanojęs nugalėtojus ir prizininkus, akcentavo, kad gimnazistai žaidynių visuomet labai laukia ir nenori, kad jos nutrūktų. 

Specialiu prizu jis apdovanojo ir Žemynos gimnaziją, kurios sporto salėje vyko finalinės varžybos.  

„Per žaidynes emocijos visada liejasi per kraštus. Vaikinų krepšinio finalas buvo tiesiog puikus reginys. Žemynos krepšininkai pirmą kartą žaidynių istorijoje pateko į didįjį finalą ir pusfinalio bei finalo rungtynes žaidė savo aikštelėje, buvo arti pergalės. Jau paaiškėjo merginų ir vaikinų kroso estafečių bei merginų ir vaikinų krepšinio varžybų laimėtojai ir prizininkai. 
 
Mane, žaidynių vyr. teisėją, liūdina bendra tendencija: merginų krepšinio varžybose dalyvavo vos 5 gimnazijos, iš kurių geriau žaidė tik 3 komandos. 

Vaikinų futbolo varžybose nugalėtojų titulo sieks 26, o merginų – 15  komandų, tinklinio – 21 merginų ir 25 vaikinų komandos.

Gimnazistų žaidynės jau įpusėjo. Šią savaitę kovas pradės tinklininkės, o vasario pabaigoje-kovo pradžioje vyks šachmatų varžybos, po to – vaikinų tinklinio ir futbolo ketvirtfinalio rungtynės, kurios žada audringas dienas. 

Žaidynės finišuos pavasarį sporto karalienės – lengvosios atletikos varžybomis“, - sako E. Karalius.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Kauno ekipos gretose – patyręs gynėjas
2020 02 25
Naujokas
Kauno FC „Hegelmann Litauen“ ekipą papildė patyręs gynėjas Mantas Fridrikas, sugrįžtantis į gimtąjį miestą po ketverių metų pertraukos.
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
Lietuvos šauliai - per žingsnį nuo medalių
2020 02 25
Šaudymas
Vroclave (Lenkija) prasidėjusiame Europos šaudymo čempionate Lietuvos duetas liko per žingsnį nuo medalių.
Ką daryti, kad sportas nepakenktų?
2020 02 25
Specialistas
Tam, kad sportas netaptų kančia, gydytojas Nerijus Linkus dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save nuo traumų ir chirurginių intervencijų.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas