conmedia.lt 2020 m. sausio 28 d. 09:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

5 metai – 67 startai ir 32 prizinės vietos

Nuo idėjos įkurti studentų autosporto komandą iki visuomenėje atpažįstamo Kauno technikos kolegijos KTK Racing Division autoklubo prabėgo 5-eri metai.

KTK Racing Division komanda.
KTK Racing Division komanda.
   
Ir nors komandos vyrai nebe naujokai lenktynių trasose, sėkmingai dalinasi patirtimi ir moko kitus, tačiau vis dar patiria pirmų kartų. Apie prabėgusį jubiliejinį sezoną ir ateities planus pasakoja kolegijos autosporto komandos vadovas Povilas Bonkevičius.

Povilai, prabėgo 5-eri metai, kai auga ir stiprėja KTK Racing Division komanda. Kuo buvo išskirtinis šis jubiliejinis sezonas?
Taip, smagu, kad sulaukėme simbolinio savo veiklos jubiliejaus ir, nors esame vis dar palyginti jauna komanda, tačiau per penkerius metus sukaupėme nemažai patirties. Neseniai paskaičiavome, kad per penkerius metus startavome 67-iose varžybose. Tarp šių startų buvo kartingų, trumpų ir ilgų distancijų žiedinių lenktynių, ralio bei slalomo disciplinos. 32 kartus lipome ant podiumo. 
 
Virš 100-o Kauno technikos kolegijos studentų yra tapę mūsų bendruomene ir įsilieję į komandą. Per šį laikotarpį su buvusia ir turima technika lenktyniavome 8-iais skirtingais automobiliais. 
 
Vien per 2019 metus nuvažiavome apie 8-is tūkstančius kilometrų varžybose ir treniruotėse sportiniu režimu. Tai reiškia, kad  lenktynių trasose praleidome 35-ias dienas.
 
2019-ais papuolėme į autosporto istoriją kaip pirmoji studentų komanda, kuri dalyvavo „Aurum 1006 km“ varžybose, varžėsi su gerokai galingesnėmis visomis prasmėmis komandomis ir iškovojo net 19 vietą iš 38 dalyvių bendroje įskaitoje! Taip pat pirmieji Lietuvoje ir Europoje kartu su savo bičiuliais sukūrėme „United To Race“ – pirmąjį pilno metro dokumentikos filmą apie automobilių sportą. Tad šie metai mūsų komandai buvo nepaprasti žvelgiant visais aspektais. 

Prabėgę metai buvo nepaprasti. Viską apžvelgsime iš eilės, pradėkime nuo sportinių rezultatų. Kaip vertinate savo pasirodymus trasose?
Sezonas buvo daug žadantis, prie kolegijos komandos prisijungė daugiau partnerių ir rėmėjų, todėl turėjome galimybę ruoštis sezonui iš anksto. Aptarėme ir išsikėlėme kelis pagrindinius tikslus. Vienas iš jų – Lietuvos automobilių Žiedo čempionatas, kuriame debiutavome su BMW automobiliu  LTCC2500 klasėje. 
 
Automobilį pilotavo Andrius Čilvinas, o komanda kryptingai dirbo prie techninio aptarnavimo, automobilio paruošimo, koncentravosi į darbą serviso zonoje, komandinių įgūdžių ugdymą. Ši taktika pasiteisino ir įdirbis atsipirko, nes jau debiutiniame sezone tapome vicečempionais savo klasėje! 
 
Kitas mūsų tikslas buvo didžiausiu autosporto renginiu Baltijos šalyse vadinamos „Aurum 1006 km“ lenktynės. Jos tapo ne tik rimtu iššūkiu, bet ir geriausia praktika mums kaip komandai. Nors tai buvo, turbūt, sunkiausi epizodai 2019-ųjų sezone, tačiau tuo pačiu metu – tai patys maloniausi prisiminimai ir pasididžiavimas tuo, ką nuveikėme. Išplėtėme techninių ir vadybinių žinių bagažą, patyrėme didžiulį malonumą varžydamiesi su geriausiais pilotais ir komandomis bei jų parengtais superbolidais prestižiškiausiose ilgų nuotolių varžybose Baltijos šalyse. Prieš penkerius metus tik svajojome čia atsidurti kaip dalyviai, o dabar galime pasakyti, kad pavyko įgyvendinti tai, fantastiškai padirbėti serviso zonoje ir sėkmingai finišuoti. Toli gražu ne visiems tai pavyksta iš pirmo karto, nes veikia adrenalinas, noras važiuoti greičiau, rizikuoti ar kitaip nukrypti nuo treniruotėse parengto pradinio plano. Nekalbu ir apie nuo mūsų nepriklausančius faktorius, kurių autosporte labai daug. 
 
Tad po finišo išties labai džiaugėmės ir sau pasižadėjome čia sugrįžti kasmet. 


Nors per sezoną turite daug startų, tačiau nemažai laiko skiriate ir edukacinei veiklai. Gal galite apie tai papasakoti šiek tiek plačiau?
Neveltui esame Kauno technikos kolegijos (KTK) autosporto komanda. Daug dirbame su studentais, kadangi KTK yra vienintelė aukštoji mokykla Baltijos šalyse, kurioje yra rengiami automobilių sporto specializacijos absolventai. Turime švietėjišką ir edukacinę misiją – įkūrėme KTK akademiją, skirtą moksleiviams ir šio sporto entuziastams, kurie nori sužinoti daugiau apie gyvenimą trasose ir garažuose, įgyti praktikos ir, galbūt, apsispręsti studijuoti ar kitaip įsilieti į autosporto bendruomenę. 2019-aisiais startavo jau antrasis KTK akademijos sezonas, kuris gerokai paaugęs kokybine prasme. Akademijos dalyvius labiau supažindiname su šio sporto marketingo subtilybėmis, techniniais dalykais, pasiruošimu lenktynėms, kuris lemia rezultatus, atsisakėme perteklinių dalykų ir sumažinome grupes, kad dėmesį galėtume skirti asmeniškai kiekvienam. 
 
Taip pat pradėjome organizuoti stovyklas, užsiėmimus ir testų sesijas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.  Turime pilną mokymų programą su lenktynių simuliatoriumi, treneriais ir rezultatų analize. Nuoširdžiai dalinamės patirtimi, kurią turime. 
 
Tobulėjame ir žinių semiamės ir mes patys. Dalyvavome autosporto parodoje Vokietijoje, kur buvo pristatytos visos šio sektoriaus naujienos ir ateities tendencijos. Pamatėme, kokias medžiagas ir sprendimus renkasi ir taiko pasaulinio garso komandos, kokie tiekėjai yra rinkoje. Iš parodos parsivežėme ne tik šūsnį katalogų, bet ir užmegztus kontaktus ateities veikloms.
 
Buvome Barselonoje, joje lankėme lietuvišką „Speed factory racing“ komandą, kuri dalyvavo 24-ių valandų trukmės lenktynėse. Tai aukšto rango tarptautinės varžybos, todėl džiaugiamės, kad turėjome galimybę jas stebėti iš vidaus, matyti komandos darbą, daromus sprendimus, pasirinktą taktiką ir matyti visą užkulisinę šių varžybų virtuvę. 
 
Užsiminėte apie pilno metro filmą. Dabar jau prabėgo beveik metai nuo jo premjeros. Ar dar kada turėjote laiko apie jį pagalvoti ir atsigręžti atgal?
Šis filmas buvo kažkas nerealaus. Negana to, kad tai pirmoji tokio tipo dokumentika Lietuvoje ir Europoje, svarbu ir tai, kad filmas apie studentų komandą. Jį žiūrėdamas visada patiriu tokias emocijas, kurių negaliu perteikti žodžiais. Tikiuosi, kad visiems žiūrovams, kurie matė filmą kinoteatruose, pavyko pajausti bent dalį to, kas vyksta autosporte, pilotų ir komandos narių galvose, kokio reikia susitelkimo, darbo kartu siekiant rezultato, bei kokios emocijos užplūsta, kai pasiekę finišą lipame ant podiumo ir maudomės prožektorių šviesose. 
 
Labai smagu ir tai, kad filmo režisierius Juozapas Mikulėnas nepertraukia kūrybinio proceso ir vis dar tobulina filmą, pildo šio sezono emocijomis, tad galiu atskleisti paslaptį, jog šį pavasarį kinoteatruose bus galima pamatyti atnaujintą filmo versiją. 
 
Kas motyvuoja komandą vykdyti tiek daug veiklų, kurios įvairiais rakursais sukasi apie autosportą?
Pirmiausia – amžina meilė šiai sporto šakai. Žinoma, į veiklas įtraukia jaunatviškas entuziazmas ir maksimalizmas padaryti kažką naujo arba dar geriau. Todėl mes ne tik dalyvaujame, bet ir nuolat mokomės, patys augame ir tobulėjame. 5-eri metai yra tam tikras laiko tarpas, kada jau galime daryti apibendrinimus ir išvadas, nors žinomų komandų gyvavimo kontekste – tai tik lašas jūroje. Tikiu, kad kasdien atrasime kažką naujo savo veikloje, o naujos žinios ir atradimai juk veda pirmyn. 
 
Dabar vėl planuojame. Sezono pradžioje matome bendrą vaizdą, o jam įsibėgėjus – planus tiksliname. Džiaugiuosi, kad kasmet tampame vis ambicingesni. Aišku, gerokai pakito ir darbo organizavimas: turime veiklos planus, darbų struktūrą ir jų organizavimo tvarkas. Aiškiai suprantame, ką ir kada veiksime, todėl su kiekvienais veiklos metais tampa vis ramiau. Tuo pačiu žinome, kad ir iššūkių niekada nepritrūksime. Mūsų klubo narių sudėtis taip pat kinta ir atsinaujina. Vieni studentai baigia Kauno technikos kolegiją, kiti nori prisidėti, treti tik pasibando, ketvirti daugiau sužinoti apie techninę dalį ar pan. Taip kiekvienais metais augame ir keičiamės kaip organizacija, kaip gyvas studentiškas organizmas. 
 
Ko komandai palinkėtume 2020-isiais metais?
Svarbiausia – pasiekti užsibrėžtus tikslus. Šiemet dalyvausime „Aurum 1006 km“ varžybose ir Latvijos Žiedo čempionate, plėtosime edukacinius projektus. Mums svarbu ne tik lenktynės, bet ir galimybė skleisti žinią apie šį sportą. Norime ir toliau būti ne tik pilotais ar inžinieriais, bet ir autosporto ambasadoriais.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Kauno ekipos gretose – patyręs gynėjas
2020 02 25
Naujokas
Kauno FC „Hegelmann Litauen“ ekipą papildė patyręs gynėjas Mantas Fridrikas, sugrįžtantis į gimtąjį miestą po ketverių metų pertraukos.
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
Lietuvos šauliai - per žingsnį nuo medalių
2020 02 25
Šaudymas
Vroclave (Lenkija) prasidėjusiame Europos šaudymo čempionate Lietuvos duetas liko per žingsnį nuo medalių.
Ką daryti, kad sportas nepakenktų?
2020 02 25
Specialistas
Tam, kad sportas netaptų kančia, gydytojas Nerijus Linkus dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save nuo traumų ir chirurginių intervencijų.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas