Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. sausio 20 d. 12:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žaidynės jaunėja, konkurencija auga

„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Žalgiriečiai Alytuje tradiciškai rungtyniavo Rekreacijos ir sporto centro bazėje, visų trijų sporto šakų varžybos vyko po vienu stogu vienos šalia kitų.   

Žaidynėse buvo galima pamatyti daug jaunų veidų – žalgiriada jaunėja, kovos aštrėja. 

„Žalgirio“ draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius, nugalėtojams įteikęs apdovanojimus ir medalius, pasidžiaugė, kad žaidynėse dalyvavo gausus būrys sportininkų, kovos buvo įdomios ir atkaklios. Stalo teniso varžybos užsitęsė iki nakties. Per šaškių varžybų iškilmingą atidarymą sportininkus pasveikino Lietuvos šakių federacijos prezidentas kaišiadorietis Romutis Paškauskas.  

Daugiametėms tradicinėms varžyboms negavę pinigų iš Sporto rėmimo fondo, žalgiriečiai savo žaidynes rengia iš draugijos sukauptų veiklos lėšų ir rėmėjų paramos.

Žiemos žaidynių programoje dar numatytos kalnų slidinėjimo ir salės futbolo varžybos.

Nugalėtojų komandoje – visi programuotojai 

Šaškės. Nugalėtojų pakyla - 1. Vilniaus „Riešutas“ (Veronika Vilčinska, Vaidas Puočiauskas ir Virgilijus Žutautas) 13 tšk., 2. Kaunas 11, 3. Elektrėnai 10. 

Dėl apdovanojimų rungtyniavo 12 komandų. Kaip teigė šaškių varžybų vyr. teisėjas vilnietis Grigorijus Leibovičius, komandų šiemet susirinko mažiau nei įprasta, ir jis bandė spėlioti, kas atsitiko. Nes pagal Lietuvos šaškių varžybų kalendorių tą šeštadienį turnyrų nebuvo. 

„Žalgiriečių žaidynės skirtos mėgėjams, jose negali dalyvauti tarptautiniai didmeistriai, Lietuvos čempionai ir prizininkai, gal todėl ir sumažėjo dalyvių skaičius.  Tačiau, manau, tai laikina. Į Alytų ypač stiprią komandą delegavo vilniečiai, kur prie pirmosios lentos žaidė buvęs daugkartinis Lietuvos čempionas, šalies nacionalinis didmeistris Vaidas Puočiauskas. Ši komanda viena rimčiausių nugalėti“, - sakė G. Leibovičius. 
 
Jis neapsiriko. Įpusėjus kovoms, po keturių turų V. Puočiauskas su savo komandos draugais, tarptautiniu meistru Virgilijumi Žutautu ir buvusia daugkartine čempione Veronika Vilčinska užtikrintai pirmavo, nugalėjo visus varžovus ir tapo žaidynių čempionais. 

Vilniečiai lygiosiomis sužaidė tik su Trakų atstovais. Programavimo paslaugų įmonei vadovaujantis V. Puočiauskas akcentavo, kad jo komandos draugai - žaidynių laimėtojai - irgi susiję su programavimu. 

„Programavimas – tai loginis mąstymas, dėl to mes ir gerai žaidžiame. Ne tik programavimas padeda šaškėms, yra ir atvirkštinis ryšys – šaškės padeda programavimui. Žaisdami būname priversti mąstyti, priimti sprendimus. Priklausome „Riešuto“ šachmatų klubui, kuriam vadovauju ir jame  treniruojasi daugiau kaip 30 šachmatininkų. Mūsų pagrindinė rėmėja – kompiuterių paslaugų įmone „Rivilė“, kuri puikiai supranta, jog, remdama mūsų šaškininkus, ateityje iš jų sulauks gerų programuotojų“, - džiaugiasi V. Puočiauskas.       
 
Varžybų starte, nugalėję savo pagrindinius varžovus, vilniečiai įgijo didelį pranašumą ir paskutiniajame rate su raseiniškiais galėjo netgi pralaimėti sausu rezultatu, nes jau buvo užsitikrinę nugalėtojų vardus. 

„Didelis šachmatų entuziastas, varžybų vyr. teisėjas Grigorijus Leibovičius mums nuolat priekaištaudavo, kad Vilniaus šachmatininkai niekaip negali laimėti  „Žalgirio“ žaidynių. Tai mus skaudino ir paskatino sudaryti gerą komandą“, - akcentavo V. Puočiauskas.  

Sidabro medalius pelnė kauniečiai, o pajėgi elektrėniškių komanda, vadovaujama didmeistrio Anatolijaus Šugajevo, buvo trečia.  

Palyginti su ankstesniais metais, šiemet elektrėniškių komanda kiek susilpnėjo – ilgametė jų žaidėja Birutė Kazlauskienė pusmečiui išvyko pas dukrą į Amsterdamą ir per šiemetines žaidynes ją pakeitė Vladė Kibarienė. 

V. Kibarienė, kuriai 73-eji, buvo vyriausia turnyro šachmatininkė ir „Žalgirio“ draugijos generalinis sekretorius V. Nėnius ją apdovanojo sportine kepuraite. 

„Ne vien šaškės – mano silpnybė. Dar patinka ir žvejoti. Daug judėti negaliu dėl sveikatos bėdų“, - sakė V. Kibarienė. 

Sūnus mamą privertė sugrįžti

Šachmatai. Nugalėtojų pakyla – 1. Vilnius (Asta Valčiukienė, Marius Bieliauskas, Andrius Mulevičius ir Arvydas Mockus), 2. Alytus, 3. Marijampolė.  

Asmeninė varžybos. Moterys - 1. A. Valčiukienė (Vilnius) 4,5 tšk., 2. Odeta Petraitienė  (Alytus) 4, 3. Irena Makackienė (Marijampolė ) 3,5. 

 
Vyrai – 1. Marius Bieliauskas (Vilnius) 6,5 tšk., 2. Rytis Šalenga (Druskininkai) 6,5, 3. Martynas Taučius (Klaipėdos r.) 5,5. 

Prie šachmatų lentų kovojo daugiau kaip 50 sportininkų. Registravosi 18 komandų, o atvažiavo 13-a. 

Varžybų vyr. teisėjas vilnietis Jonas Sidabras, įpusėjus kovoms, pergalę pranašavo vilniečiams. Jie ir nugalėjo – ir komandų, ir asmeninėje įskaitose. 

Dukart žaidynių čempionė, Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos fizikos mokytoja Asta Valčiukienė, pasiūlius treneriui Rišardui Fichmanui, pirmą sykį dalyvavo žalgiriečių žaidynėse. 

Vilnietė laimėjo penkis susitikimus ir tik su antrosios vietos laimėtoja alytiške Odeta Petraitienė sužaidė lygiosiomis. 

„Kai kurias šachmatininkes mačiau pirmą kartą, jos susidomėjo žalgiriečių žaidynėmis. Šachmatais žaidžiu nuo devynerių, aštuntoje klasėje  įvykdžiau kandidatės į sporto meistres normą.  Studijuojant tuomečiame Vilniaus pedagoginiame institute, kuriame įgijau magistro diplomą, mano karjera nutrūko. Dabar vėl sugrįžau, tačiau varžybose dalyvauju retai, o ir treniruotis pritrūkstu laiko. Šachmatais pradėjo žaisti mano aštuonmetis sūnus Lukas, kuris jau  dalyvauja įvairiose vaikų varžybose, jis mane ir privertė vėl prisiminti šachmatus“, - teigė A. Valčiukienė   
 
Trečius metus ji teisėjauja Gario Kasparovo 8-14 metų vaikų turnyre, kuris vyksta kovo mėnesį per jo gimtadienį. 

„Susirenka apie 300 jaunųjų dalyvių, šachmatų legenda su visais nusifotografuoja. Teisėjauti labai patinka, norėčiau įgyti aukštesnę kategoriją“, - savo svajone pasidalijo žaidynių laimėtoja. 

Nugalėtojo kolekcijoje – 103 medaliai

Dukart žaidynių čempionu tapo ir Vilniaus šachmatų treneris Marius Bieliauskas,  Alytuje laimėjęs savo 103-iąjį medalį ir 113-ąjį diplomą. 

Nuo 1990-ųjų šachmatais žaidžiantis vilnietis dalyvauja ir Lietuvoje, ir užsienyje rengiamose varžybose. 
 
„Žalgirio“ žaidynėse dalyvavau antrą kartą ir abu kartus tapau nugalėtoju. Varžybos patiko, puikiai sekėsi. Viską laimėjau ir tik vieną partiją su savo pagrindiniu varžovu druskininkiečiu Ryčiu Šalenga sužaidžiau lygiosiomis“, - džiaugėsi M. Bieliauskas. 
 
2019-aisiais jis laimėjo turnyrą Seime, o pačią svariausią pergalę, kaip pats įvardijo, pasiekė prieš penkerius metus, kai tapo Migelio Naidorfo atminimo festivalio Varšuvoje, kuriame dalyvavo 160 šachmatininkų iš 19 šalių, B grupės nugalėtoju. 

Jau kitą dieną po žaidynių M. Bieliausko laukė Richardo Banaičio atminimo turnyras Jonavoje, kuriame jėgas bandė ir profesionalai.    


Valinčius – iš Valinčių kaimo 

Šachmatų varžybose pirmą kartą sulaukta svečio iš Lenkijos – prie Punsko, Valinčių kaime gyvenančio ir ūkininkaujančio 27-erių Edmundo Wolynieco, arba kaip jis sakė, Valinčiaus.
 
Puikiai lietuviškai kalbantis svečias turnyre tesurinko vieną tašką, tačiau nesigaili, kad atvažiavo į žalgiriadą.  

Kaip sugalvojote dalyvauti?, - paklausiau E. Valinčiaus
Internete pasiskaičiau apie žalgiriadą ir atvykau. Varžybos buvo gražios, puiki salė, geras apšvietimas, draugiška atmosfera. Buvo smagu žaisti.
 
Kai tik galiu, Lietuvoje dalyvauju daugelyje turnyrų: žaidžiau Kaune, Vilkaviškyje, Marijampolėje.

Į žalgiriadą atvažiavau vienas, Punsko apylinkėse yra mažai šachmatų entuziastų lietuvių. Tačiau gerai žaidžia Jonas Žukauskas, kuris negalėjo atvykti. Su juo Lenkijoje dažnai pažaidžiu. 

Valinčių kaime gyvena dar penkios Valinčių šeimos, tačiau nė viena jų nežaidžia šachmatais. Tas kaimas turi ilgą ir įdomią istoriją. 

Kaip vertinate savo pasirodymą?
Nekaip. Bet šachmatais žaidžiu tik trečius metus, tai tikrai nedaug, kiekvienas susitikimas man buvo puiki meistriškumo mokykla. 
 
Nepasisekė pats pirmasis susitikimas, kuris mane palaužė morališkai. Po pralaimėjimo negalėjau atsigauti, dariau daug klaidų. 

Tačiau mano nuotaika gera, kitais metais irgi norėčiau dalyvauti žalgiriadoje, gal netgi ne vienas.

Turnyrą papuošė finalas 

Stalo tenisas. Nugalėtojų pakyla. Miestų grupė – 1. Kaunas-3 (Rimas Dmukauskas, Gintautas Povilauskas ir Stanislava Jaškūnaitė), 2. Vilnius, 3. Alytus. 

Rajonų grupė – 1. Jonava (Artūras Lesivas, Saulius Juknevičius ir Marina Antropova), 2. Šalčininkai, 3. Rokiškis ir Klaipėdos r. 

 
Jėgas bandė net 25 komandos: 8 miestų ir 17 rajonų. Žalgiriadoje debiutavo Rokiškio komanda. 

Pagal reitingą visos komandos buvo suskirstytos į pogrupius. Geriausios komandos, užėmusios pirmą ir antrą vietas, žaidė finalinėje grupėje. 

Varžybų vyr. teisėją alytiškį Zenoną Gramacką labiausiai nustebino tai, kad žaidynėse dalyvavo trys Kauno komandos, kai praėjusiais metais jų nebuvo nė vienos, ir daugkartinių nugalėtojų panevėžiečių nepatekimas tarp 4 pajėgiausių ekipų. 

Žaidė nemažai gero lygio žinomų stalo tenisininkų: sporto meistrai kaunietis Rimas Dmukauskas, panevėžietis Povilas Bogužis, buvęs Vilniaus „Sigmos“ generalinis direktorius, o dabar Druskininkams atstovavęs  Stasys Rimeikis, Lietuvos veteranių čempionė panevėžietė Ligita Sakavickienė.

Varžybas aptarnavo patyrusių tarptautinės kategorijos teisėjų brigada: be Z. Gramacko, kauniečiai  Kazimieras Gaigalis ir Romas Stankevičius, vilniečiai Arvydas Litvinas ir Gediminas Gataveckas, marijampolietis Aloyzas Budrys.  

Žaidynių čempionų Kauno-3 komandos žaidėjas, Dirbtinio pluošto įmonės darbuotojas G. Povilauskas papasakojo, kad jis stalo tenisą su pertraukomis žaidžia jau 20 metų, o aktyviai treniruojasi šeštus metus. 

Alytuje jam pavyko pasiekti visas pergales, o labiausiai džiaugėsi, jog per patį pirmą susitikimą nugalėjo vieną žaidynių lyderį  panevėžietį P. Bogužį, ir komanda įgavo pagreitį- kauniečiai sėkmingai pradėjo ir baigė turnyrą.    

„Turnyre dalyvavome pirmą kartą, visiems patiko, buvo idealios sąlygos žaisti.   Susibūrėme kone paskutinę minutę ir pavyko laimėti. Tai – mūsų visos komandos nuopelnas. Finaliniame etape buvo stiprios visos trys komandos, tačiau jas pavyko nugalėti po 3:1. Jeigu būsime sveiki, kitąmet stengsimės apginti iškovotus titulus“, - sakė G. Povilauskas. 
 
Rajonų grupėje dramatiška buvo Jonavos ir Šalčininkų finalinė dvikova, kurią 3:2 laimėjo jonaviškiai. 

Susitikimo didvyriu tapo „Novametos“ įmonės, gaminančios baldus ir nerūdijančio  plieno, darbuotojas A. Lesivas, laimėjęs lemtingą susitikimą. 

Žaisdamas jis vis susigriebdavo už peties ir jį masažuodavo. Pasirodo, trauma jį keleriems metams buvo išvedusi iš rikiuotės. 

„Tenisą žaidžiu nuo vaikystės, neblogai sekėsi, teko atstovauti Lietuvos rinktinei. Tačiau peties ir kojos traumos sustabdė mano karjerą.  Nežaidžiau net aštuonerius metus, ilgai tęsėsi reabilitacijos. Palaikiau savo brolį Rimą Lesivą, kuris tapo Lietuvos čempionu.  Prieš keturis mėnesius vėl paėmiau raketę į rankas, pradėjau treniruotis ir varžybose sekėsi gerai“, - pasidžiaugė A. Lesivas.    

Žaidynės – iš draugijos sukauptų veiklos lėšų   
 
Tradicinės „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo. Kaip jas vertina draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius?

„Žaidynės rengiamos iš draugijos sukauptų veiklos lėšų ir rėmėjų paramos.

Gėda net kalbėti, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pasirinko ypač neteisingą formulę. Dešimtmečiais vyksta fizinio aktyvumo renginiai, o ministerija juos nuvertina ir pinigus dalina nesuprantamoms veikloms.  Ir kas blogiausia, kad ŠMSM, skelbdama, jog ji atkreipė dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą, visiškai nepadeda savo projektams finansuoti, o savivaldybės nusisuka nuo tų žmonių, kurie savo iniciatyva eina į sporto sekcijas ir nuomojasi sales. 

ŠMSM dosniai apdovanojo Sporto rėmimo pinigais biudžetines švietimo įstaigas, nors įstatyme ir parašyta, jog, gaunant biudžeto lėšas, negalima gauti Fondo lėšų. Gi ministerija 70 proc. tų lėšų išdalijo švietimo įstaigoms: mokykloms, universitetams, gimnazijoms, darželiams, lopšeliams ir įvairioms privačioms kompanijoms.  

ŠMSM signalizuojame apie neteisingus jų veiksmus, tačiau ji į tai absoliučiai nekreipia jokio dėmesio. 

Ministerija skatina ir agituoja, kad Sporto rėmimo fondui būtų pateikta kuo daugiau projektų, tačiau tas lėšas atiduoti ne sporto organizacijoms, o švietimo įstaigoms. 

ŠMSM ministrui rengiame raportą ir jį tikrai paplatinsime visuomenei, jog būtų išgirsta platesnė nuomonė.   

Džiaugiamės, kad, kaip ir ankstesniais metais Alytaus sporto aktyvas buvo savanoriais ir puikiai talkino rengti žaidynių stalo teniso, šaškių ir šachmatų varžybas. 

Žaidynių geografijoje atsirado naujų adresų: Punskas, Rokiškis. Nustebino kauniečiai, kurie delegavo tris stalo teniso komandas ir jos gana sėkmingai rungtyniavo. 

Aktyvūs žaidynėse buvo rajonų stalo tenisininkai, tačiau tenka apgailestauti, kad Lietuvos šachmatų federacija tuo metu surengė konkurencinį komercinį turnyrą Jonavoje. 

Žaidynėse matėme daug jaunų veidų, kai kurie vyresnio amžiaus sportininkai į Alytų neatvažiavo, korekcijas daro metų našta. 

Draugija ypatingai gerbia vyriausiuosius žaidynių dalyvius, jiems įteikėme paskatinamuosius prizus. 

Varžybų dalyviams stengiamės sudaryti kuo palankesnes sąlygas, kad kovos vyktų apylygiai. 

Tarkime,  šachmatų varžybos vyko dvejose grupėse: buvo išaiškinti aukštesnio bei žemesnio reitingų nugalėtojai ir jie gavo tuos pačius apdovanojimus.“
  
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Kauno ekipos gretose – patyręs gynėjas
2020 02 25
Naujokas
Kauno FC „Hegelmann Litauen“ ekipą papildė patyręs gynėjas Mantas Fridrikas, sugrįžtantis į gimtąjį miestą po ketverių metų pertraukos.
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
Lietuvos šauliai - per žingsnį nuo medalių
2020 02 25
Šaudymas
Vroclave (Lenkija) prasidėjusiame Europos šaudymo čempionate Lietuvos duetas liko per žingsnį nuo medalių.
Ką daryti, kad sportas nepakenktų?
2020 02 25
Specialistas
Tam, kad sportas netaptų kančia, gydytojas Nerijus Linkus dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save nuo traumų ir chirurginių intervencijų.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas