Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. sausio 17 d. 14:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Išskirtiniai žolės riedulininkių metai

Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas – apie 2019-uosius, pergales ir nusivylimus, olimpines viltis.

LŽRF nuotrauka
   
2019 m. Europos riedulio federacija (EHF) už nuopelnus plėtojant šią sporto šaką Lietuvos žolės riedulio federacijos (LŽRF) prezidentui Leonardui Čaikauskui suteikė EHF garbės nario vardą. 
 
Jaunyestėje futbolą žaidęs, bet žolės riedulį pasirinkęs L.Čaikauskas net keturias  kadencijas buvo EHF Vykdomosios tarybos narys iki 2019–ųjų.

Vasario 3 d. sukaks 35-eri, kai L. Čaikauskas yra vienas iš žolės riedulio organizatorių Lietuvoje, trečią kadenciją vadovauja šalies žolės riedulio federacijai. 

Kaip vertinate žolės riedulininkų 2019-uosius, kuo jie buvo išskirtiniai?, - paklausėme L. Čaikausko. 
Metai buvo išskirtiniai tuo, kad pagaliau Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė, vadovaujama vyriausiojo trenerio vilniečio Maksimo Tarasovo ir jo asistento šiauliečio Vaidoto Vaičeliūno, po šešerių metų pertraukos sugrįžo į Europos stipriausiųjų komandų 16-uką.
 
Šešerius metus mūsų žolės riedulininkės žaidė Europos čempionato trečiojoje pakopoje ir 2019-aisiais pagaliau pateko į Europos čempionato antrąją pakopą. 
 
Treneriams pavyko suburti puikią komandą, sudarytą iš senbuvių žaidėjų ir jaunimo. Slovėnijoje rinktinė iškovojo 5 pergales ir tik finale 3:4 pralaimėjo 2024 m. Paryžiaus olimpiados šeimininkėms prancūzėms. 

Tarp aštuonių komandų mūsų rinktinė buvo antra ir iškovojo teisę žaisti 2021 m. Europos čempionate II.   

Lietuvos nacionalinės moterų žolės riedulio rinktinės metų biudžetas – vos 150 tūkst. eurų, gi prancūzių – 3 mln. Jų biudžetas kasmet didės, nes per 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes jos tikisi patekti į aštuntuką. 

Norisi prisiminti 2006-uosius, kuomet per Europos merginų iki 21 m. čempionatą Vilniuje nugalėjome Belgijos rinktinę 1:0, po poros metų komanda, vadovaujama trenerių Genutės Juodienės ir australo Jameso Yongo, Sevilijoje dar kartą jas įveikė 2:1 ir pelnė kelialapį į pasaulio čempionatą. 

Londono olimpinėse žaidynėse belgės, berods, užėmė aštuntą vietą. Tai rodo, kad mūsų moterų rinktinė visą laiką yra rimta varžovė pajėgiausioms Europos komandoms.  

Koks buvo didžiausias nusivylimas?
Nuliūdino keturių šalies sporto federacijų konfliktas su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu. Tos federacijos bandė sudarkyti visą Lietuvos sporto sistemą, supriešinti LTOK su visomis sporto federacijomis. 
 
Tačiau joms nepavyko, LTOK išsaugojo ramybę, atstūmėme išsišokėlius. Tas konfliktas parodė, kad mums už nugaros dar yra negerų žmonių. 

Apmaudu, kad žlugo Kūno kultūros ir sporto departamentas, o viskas perduota Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. 

Stulbina dabartinė Lietuvos sporto situacija. Sporto rėmimo fondui LŽRF parašė 7 paraiškas, prie kurių dirbo jauni specialistai. 
Tačiau nė viena mūsų paraiška, kaip ir dauguma kitų sporto federacijų, nepraėjo pro ekspertų filtrą. Iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovų nesulaukėme pritarimo, kad čia sportui skirti pinigai, o ne tik vaikų darželiams, autobusų stočiai. 

Buvau Sporto rėmimo fondo Sporto komisijos pirmininko pavaduotojas, dalyvavau visuose posėdžiuose, mačiau, kad fondas yra ne taip sureguliuotas. 

Tai, kas įvyko, turėjo atidžiau sekti Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisija, kadangi buvo išdalinta 14 mln. eurų, bet ne viskas atlikta skaidriai, liko daug nusivylusių.  

Sausio 23 d. LŽRF turi išsiųsti Lietuvos moterų rinktinę į Europos uždarų patalpų čempionatą Kroatijoje, o pinigų nėra. 

Visų federacijų vardu norėčiau nuoširdžiai padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kuris šiuo sunku momentu mums daug padeda ir nepalieka beviltiškoje situacijoje.   

Ar galite teigti, kad žolės riedulys Lietuvoje yra populiarus? Kiek turite klubų, dirba trenerių?
Lietuvoje kultivuojama 10 komandinių olimpinių sporto šakų. Tarp sporto mokyklose užsiiminėjančiųjų daugiausia žaidėjų surenka krepšinis, futbolas ir tinklinis, o žolės riedulys visą laiką būna penktas-šeštas. 
 
Sporto mokyklose žolės riedulį žaidžia apie 700 sportininkų. Nesame populiarūs kaip tradicinės didžiosios sporto šakos, bet gyvuojame jau 42-ejus metus, kuriame tradicijas, turime savo įvaizdį. 

Dabar vykstančiame Lietuvos uždarų patalpų čempionate dėl apdovanojimų A ir B divizionuose kovoja po 10 moterų ir vyrų komandų, čempionai paaiškės kovo mėnesį, o pavasarį sveikinsime vasaros čempionato laimėtojus.  

Rengiame šalies jaunimo čempionatus U16 ir U18 grupėse, rungtyniauja mūsų pamaina nuo 12 iki 14 metų.  

Žolės riedulininkus ugdo 18 etatinių trenerių ir turime šešis neetatinius perspektyvius trenerius, kurie, manau, turėtų patekti į savivaldybių sporto centrų akiratį kaip puikiai dirbantys specialistai. 

Turime apie 30 klubų, kurių 18 yra veiklūs. Jie turi savo rėmėjų, kurie padeda išgyventi. Didelis klubų potencialas – procentai nuo gyventojų pajamų mokesčio. Kauno ir kai kurie Šiaulių klubai per metus sugeba susirinkti 1500-1700 eurų. 

LŽRF irgi turi rėmėjų, kurie mūsų neužmiršta ir padeda. Tai – „Olifėja“, „Žalgirio loto“, CTLF, bendrovė „Plaunu pats“, viešbutis „Europa City Vilnius“, kt. Rėmėjai mus atidžiai stebi, todėl džiaugiamės, jog mūsų veikla yra jų pastebima. 

Savo veiklą nušviečiame internete, per įvairias Vilniaus sporto muges mūsų palapinė būna gausiai lankoma.             

Žolės riedulio centrai yra Šiauliai, Vilniaus miestas ir rajonas, Kaunas, Širvintos, Kelmė. Gal atsirado naujų?
Šie mūsų centrai Lietuvoje dominuoja jau daug metų. Sustiprėjo Kaunas, kur buvusi žinoma rankininkė Donata Vaičytė-Martinkienė subūrė visų amžiaus grupių komandas ir jos dalyvauja mūsų čempionatuose. 
 
Neseniai per Vaikų lygos varžybas ši trenerė atsivežė tris berniukų komandas. Jos vadovaujamos merginų ir vaikinų komandos žaidžia Lietuvos B diviziono čempionatuose. 

Kaunas mums strategiškai ypač svarbus, ten ugdomi talentingi vaikai. Tačiau vienai trenerei sunku treniruoti tiek daug komandų, jai reikia pagalbininkų.

Žmonių surastume, tačiau sunku patekti į savivaldybių tinklą ir gauti trenerio etatą. Didelė konkurencija, niekas nenori užleisti savo vietos. 

Prieš porą metų mano vadovaujamas Vilniaus sporto klubas „Žuvėdra“, rengdama išvažiuojamąsias klinikas, su savo treneriais ir žaidėjais važinėjo po Lietuvą ir supažindindavo su žolės rieduliu. 
 
Išvykos davė rezultatų. Šilalės rajone, Kaltinėnuose prieš trejus metus pavyko suburti žolės riedulio komandą. Ankstesniais metais šiame rajone išaugo garsios žolės riedulininkės Stasė Monkevičiūtė ir Genovaitė Mačiulytė, o dabar Kaltinėnai vėl pradėjo žaisti žolės riedulį. 

Į šią sporto šaką teigiamai pažiūrėjo Aleksandro Stulginskio gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas, kuris treneriui Linui Kumžai skyrė papildomų užklasinių pamokų. Treneris sugebėjo suburti vaikinų  komandą, kuri per Vaikų lygos šiaurės zonos varžybose užima antrą vietą. 

Džiaugiamės, kad atgimė Panevėžio žolės riedulys, kurį ankstesniais metais garsino Virginijaus Kulišausko vadovaujami „Olimpo“ vyrai. 

Prieš ketverius metus LŽRF susitiko su šio miesto vadovais ir sporto organizatoriais bei aptarė galimybes mieste atgaivinti buvusias gražias šios sporto šakos tradicijas. 

Praėjusiųjų metų pabaigoje buvo skirtas žolės riedulio etatas ir treneriais turėtų pradėti dirbti Ania ar Vytautas Rekašiai. Ania – garsi Baltarusijos žolės riedulininkė, nacionalinės rinktinės žaidėja, sukūrė šeimą su buvusiu vienu geriausiu mūsų šalies rinktinės žaidėju V. Rekašiumi ir atvyko gyventi į Panevėžį. Šie treneriai pirmą kartą Panevėžio istorijoje subūrė mergaičių komandą.     

Norint žaisti žolės riedulį, reikalinga gera sporto bazė. Kokia ji Lietuvoje?
Turime tris žolės riedulio stadionus Šiauliuose, Vilniuje ir Vilniaus r., Rudaminoje, kurie atitinka Tarptautinės riedulio federacijos (FIH) reikalavimus. 
 
Apmaudu, jog labai apleista pirmoji Lietuvoje pastatyta žolės riedulio bazė Šiauliuose. 2000-aisiais laimėjome konkursą ir tuometis Tarptautinis olimpinis komitetas, vadovaujamas prezidento  Juano Antonio Samarancho, mums, pirmiesiems iš Europos skyrė 100 tūkst. JAV dolerių aikštei įsirengti. 
 
Padedant Kūno kultūros ir sporto departamentui bei Šiaulių savivaldybei,  po metų pasistatėme vieną geriausių Baltijos šalyse žolė riedulio stadioną. 

Dabar stadionui vadovauti laikinai paskirtas Šiaulių „Dubysos“ sporto mokyklos direktorius Aivaras Strockis, viliamės, jog bazės reikalai pagerės - rengiame bendrą projektą jai atgaivinti.    

Pritariant Širvintų r. merei Živilei Pinskuvienei, turime unikalią aikštę Širvintose (60x30 m).

Visoje Lietuvoje prie mokyklų yra daug pristatyta aikštelių 40x20 m, širvintiškiai jų turi dvi.     


Jau 35 metus esate susijęs su žolės rieduliu, su kokiomis pagrindinėmis problemomis  susiduriate dabar?
Slegia finansinės bėdos, silpna mūsų klubinė sistema. Visiems pavyzdžiu laikau savo „Žuvėdros“ klubą, įkurtą 1997-aisiais. Jis vienintelis Lietuvos  žolės riedulio sporto klubas, turintis žolės riedulio aikštę ir biurą.  
 
Prieš pradėdamas dirbti, pasakiau: jeigu jau įkuriame klubą, tai patys turime ir išsilaikyti. 

Jeigu dirbsime teisinga linkme, mus pastebės miesto savivaldybė, įvairūs fondai, rėmėjai. 

Pagal panaudos sutartį mums pavyko išsinuomoti „Žemynos“ gimnazijos stadioną, puikiai sutariame su gimnazijos direktore Rūta Krasauskiene. 

Nuo 8 val. iki 16 val. stadionu naudojasi gimnazistai, o vėliau iki 22 val. jis priklauso mums. Specializuotą sintetinės dangos žolės riedulio stadioną išlaikome patys - remontuojame, taisome, lopome.

Stadionas didelė dovana LŽRF, nes klubas federacijai leidžia nemokamai naudotis aikšte. 

Vilniuje vyksta apie 60-70 proc. visų Lietuvos vasaros čempionatų. Europos žolės riedulio federacija Vilniuje mieliau rengia varžybas nei Šiauliuose. Nemaža bėda ta, kad „Žuvėdra“ neturi stadiono prižiūrėtojo etato, jį saugo patys treneriai.          

Žolės riedulį dabar žaidžia moterys ir vyrai, jaunimas, atsirado Vaikų lyga. Papasakokite apie ją? 
Kaip ir Europoje, Federacija rengia visų amžiaus grupių varžybas: U12, U14, U16, U18, taip pat Lietuvos moterų ir vyrų čempionatus. 
 
Čempionatą U14 rengiame kartu su Lietuvos mokinių neformaliuoju švietimo centru,  kuris dovanoja medalius, taures, o per finalinį etapą skiria maistpinigius varžybų teisėjams.  

Didžiausias dėmesys skiriamas Lietuvos suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių  rinktinėms, joms išleidžiama apie 90 proc. visų lėšų. 

Vaikams (U12 ir U14) rengiame vasaros ir žiemos čempionatus, taip pat vyksta įvairūs turnyrai regionuose. Vaikai turi žaisti. 

Prieš septynerius metus prie LŽRF įkūrėme Vaikų lygos komitetą, o 2017-aisiais jis atsiskyrė nuo federacijos,  jam buvo suteiktas juridinis statusas.  

Vasarą ir žiemą varžomasi Šiaurės ir Pietų zonose, vaikai žaidžia tris serijas. Trečioji jų – finalinė, po tris geriausias komandas patenka į didįjį finalą. 

Žaidžiama visą dieną – nuo ankstaus ryto iki vakaro, rungtynės yra filmuojamos.     

Šiemet lygos varžybose dalyvauja apie 25 mergaičių ir berniukų komandos ir jos dar varžosi įvairiuose regioniniuose turnyruose Vilniuje, Šiauliuose, Kelmėje, Širvintose, Kaune.  Per metus vaikai turi apie 16 varžybų. 

Geriausius Šiaurės ir Pietų zonų keturias mergaičių ir berniukų komandas deleguojame į tarptautinius turnyrus. Tuo siekiame padidinti zoninių varžybų svarbą. 

U12 žaidėjų šiemet laukia kelionė į Čekiją, kur jėgas bandys apie 300 komandų. Vaikų lyga pasirūpins transportu, o tėvai – maitinimu ir nakvyne.   

Jaunieji žolės riedulininkai dalyvauja Olimpinės dienos turnyre, į kurį LŽRF nuomotais autobusus suveža Pietų bei Šiaurės zonų komandas, jos kovoja dėl medalių ir taurės. Žaidėjų atveža ir jų tėvai. 

Vaikus vežėm į Kauną, Vilnių, Alytų, Panevėžį. Jauniesiems žolės riedulininkams Olimpinė diena - didžiulė šventė. Žaidžia apie 30 komandų, LTOK vaikus apdovanoja baltais sportiniais marškinėliais su olimpiniais žiedais.   

Ar išsiugdėte gero lygio teisėjų, gal kas nors pretenduos į Tokijo olimpines žaidynes?
Teisėjauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pretendavo tarptautinės kategorijos arbitrė šiaulietė Vilma Bagdanskienė, kuri dirbo pasaulio uždarų patalpų čempionato finalinėms rungtynėms Vokietijoje.
 
Tačiau siekiant patekti teisėjauti į olimpiadą yra dar daug ir kitų niuansų. Tarkime, turi gerai žaisti ir Lietuvos komandos, o vienai prasimušti nėra lengva. 

Be V. Bagdanskienės, aukšto lygio teisėja-komisarė yra ir Švedijoje gyvenanti bei „Ikea“ sistemoje dirbanti Jolanta Liškauskienė, kuri yra pakviesta teisėjauti Argentinos olimpinėse jaunimo žaidynėse.  

Gerai teisėjauja ir vilnietis Jaroslavas Suchockis, jaunoji kelmietė Kamilė Mockaitytė, rudaminietis Karolis Donculas, auga talentinga komisarė, LŽRF biuro vadovė Monika Ivanauskaitė, kuri jau atkreipė Tarptautinės riedulio federacijos dėmesį. 

Dabar V. Bagdanskienė ir M. Ivanauskaitė sausio 24-27 d. pakviestos teisėjauti Minske įvyksiančiame Europos jaunimo uždarų patalpų čempionate: Vilma teisėjaus aikštėje, o Monika bus varžybų komisarė.      

Kas šiemet laukia Lietuvos nacionalinių moterų ir vyrų rinktinių? 
Jau minėjau, kad moterų rinktinė pateko į Europos čempionatą II, o vyrų rinktinė 2019-aisiais dalyvavo Europos čempionate III Gibraltare, buvo septinta ir išliko šioje pakopoje. 
 
Vyrų rinktinę treniruoja Donata Grigienė ir olandas Casperas Claassenas, kuris pats pasisiūlė padėti mūsų rinktinei. Olandijoje jis treniruoja trečio diviziono komandą ir turi verslą Panevėžyje. Jis puikiai sutaria su D. Grigiene, vienas kitą gražiai papildo. 

Šiemet – Tokijo olimpinių žaidynių metai, todėl metai bus ramesni. Balandžio mėnesį moterų rinktinė Baranovičiuose (Baltarusija) dalyvaus tarptautiniame 12 komandų turnyre, o vyrai - „Bresto taurės“ varžybose. Baltarusijoje mūsų rinktinėms bus surengta ir treniruočių stovykla. 

Lietuvos U18 vaikinų rinktinei sutiko vadovauti širvintiškis Romualdas Chmeliauskas, o merginų – šiaulietė Genutė Juodienė. 

Gerai dirba ir kiti treneriai: širvintiškės Aušra Janutaitė ir  Rasa Buzienė, kuri išrinkta geriausia 2019 m. Lietuvos moterų trenere  ir aplenkė favoritę D. Grigienę, jau minėta kaunietė Donata Martinkienė, Kelmės uola Reda Zubavičienė, kaltinėniškis Linas Kumža, šiaulietė Angelė Bučmienė, vilnietis Sergejus Gavrilovas, kuris įsteigė naują klubą „Pietų meteoras“ ir sėkmingai ugdo vaikus bei kt.           

Senokai negirdėjome apie jūsų brolį Rimantą Čaikauską, legendinės sovietmečio komandos Šiaulių „Tauras“ moterų komandos vyriausiąjį trenerį, ką jis dabar veikia?
Jis treniruoja Trakų Vokės jaunuosius žolės riedulininkus,  parengė tris žaidėjus, kurie veržiasi į U16 rinktinę. 
 
Manau, kad Rimas greitu laiku gali pateikti malonią staigmeną ir sugrįžti į Lietuvos čempionatą – tik ne su moterų, o su Vilniaus HFTC vaikinų komanda. 

Ar sulauksime tos dienos, kada mūsų žolės riedulio moterų ar vyrų rinktinė pateks į olimpines žaidynes?
Į olimpinę atranką, kai liks tik paskutinysis laiptelis, - tikrai pateksime. Traukinys į Tokiją jau nuvažiavo, galvojame apie 2028 m. Los Andželą. Mano „Žuvėdros“ klubo U12 Lietuvos čempionai jau dabar svarsto, kad Paryžius gerai, bet Amerika – geriau. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Daugybė progų, bet mačas – pralaimėtas
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
Lietuvos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasirengimą 2020 metų sezonui užbaigė pralaimėjimu.
Kontrolinėse rungtynėse – lygiosios
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai kontrolinėse rungtynėse 1:1 (0:1) sužaidė su praėjusiais metais LFF Pirmoje lygoje triumfavusiu Telšių „Džiugo“ klubu.
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas