Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. sausio 17 d. 14:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Išskirtiniai žolės riedulininkių metai

Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas – apie 2019-uosius, pergales ir nusivylimus, olimpines viltis.

LŽRF nuotrauka
   
2019 m. Europos riedulio federacija (EHF) už nuopelnus plėtojant šią sporto šaką Lietuvos žolės riedulio federacijos (LŽRF) prezidentui Leonardui Čaikauskui suteikė EHF garbės nario vardą. 
 
Jaunyestėje futbolą žaidęs, bet žolės riedulį pasirinkęs L.Čaikauskas net keturias  kadencijas buvo EHF Vykdomosios tarybos narys iki 2019–ųjų.

Vasario 3 d. sukaks 35-eri, kai L. Čaikauskas yra vienas iš žolės riedulio organizatorių Lietuvoje, trečią kadenciją vadovauja šalies žolės riedulio federacijai. 

Kaip vertinate žolės riedulininkų 2019-uosius, kuo jie buvo išskirtiniai?, - paklausėme L. Čaikausko. 
Metai buvo išskirtiniai tuo, kad pagaliau Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė, vadovaujama vyriausiojo trenerio vilniečio Maksimo Tarasovo ir jo asistento šiauliečio Vaidoto Vaičeliūno, po šešerių metų pertraukos sugrįžo į Europos stipriausiųjų komandų 16-uką.
 
Šešerius metus mūsų žolės riedulininkės žaidė Europos čempionato trečiojoje pakopoje ir 2019-aisiais pagaliau pateko į Europos čempionato antrąją pakopą. 
 
Treneriams pavyko suburti puikią komandą, sudarytą iš senbuvių žaidėjų ir jaunimo. Slovėnijoje rinktinė iškovojo 5 pergales ir tik finale 3:4 pralaimėjo 2024 m. Paryžiaus olimpiados šeimininkėms prancūzėms. 

Tarp aštuonių komandų mūsų rinktinė buvo antra ir iškovojo teisę žaisti 2021 m. Europos čempionate II.   

Lietuvos nacionalinės moterų žolės riedulio rinktinės metų biudžetas – vos 150 tūkst. eurų, gi prancūzių – 3 mln. Jų biudžetas kasmet didės, nes per 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes jos tikisi patekti į aštuntuką. 

Norisi prisiminti 2006-uosius, kuomet per Europos merginų iki 21 m. čempionatą Vilniuje nugalėjome Belgijos rinktinę 1:0, po poros metų komanda, vadovaujama trenerių Genutės Juodienės ir australo Jameso Yongo, Sevilijoje dar kartą jas įveikė 2:1 ir pelnė kelialapį į pasaulio čempionatą. 

Londono olimpinėse žaidynėse belgės, berods, užėmė aštuntą vietą. Tai rodo, kad mūsų moterų rinktinė visą laiką yra rimta varžovė pajėgiausioms Europos komandoms.  

Koks buvo didžiausias nusivylimas?
Nuliūdino keturių šalies sporto federacijų konfliktas su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu. Tos federacijos bandė sudarkyti visą Lietuvos sporto sistemą, supriešinti LTOK su visomis sporto federacijomis. 
 
Tačiau joms nepavyko, LTOK išsaugojo ramybę, atstūmėme išsišokėlius. Tas konfliktas parodė, kad mums už nugaros dar yra negerų žmonių. 

Apmaudu, kad žlugo Kūno kultūros ir sporto departamentas, o viskas perduota Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. 

Stulbina dabartinė Lietuvos sporto situacija. Sporto rėmimo fondui LŽRF parašė 7 paraiškas, prie kurių dirbo jauni specialistai. 
Tačiau nė viena mūsų paraiška, kaip ir dauguma kitų sporto federacijų, nepraėjo pro ekspertų filtrą. Iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovų nesulaukėme pritarimo, kad čia sportui skirti pinigai, o ne tik vaikų darželiams, autobusų stočiai. 

Buvau Sporto rėmimo fondo Sporto komisijos pirmininko pavaduotojas, dalyvavau visuose posėdžiuose, mačiau, kad fondas yra ne taip sureguliuotas. 

Tai, kas įvyko, turėjo atidžiau sekti Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisija, kadangi buvo išdalinta 14 mln. eurų, bet ne viskas atlikta skaidriai, liko daug nusivylusių.  

Sausio 23 d. LŽRF turi išsiųsti Lietuvos moterų rinktinę į Europos uždarų patalpų čempionatą Kroatijoje, o pinigų nėra. 

Visų federacijų vardu norėčiau nuoširdžiai padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kuris šiuo sunku momentu mums daug padeda ir nepalieka beviltiškoje situacijoje.   

Ar galite teigti, kad žolės riedulys Lietuvoje yra populiarus? Kiek turite klubų, dirba trenerių?
Lietuvoje kultivuojama 10 komandinių olimpinių sporto šakų. Tarp sporto mokyklose užsiiminėjančiųjų daugiausia žaidėjų surenka krepšinis, futbolas ir tinklinis, o žolės riedulys visą laiką būna penktas-šeštas. 
 
Sporto mokyklose žolės riedulį žaidžia apie 700 sportininkų. Nesame populiarūs kaip tradicinės didžiosios sporto šakos, bet gyvuojame jau 42-ejus metus, kuriame tradicijas, turime savo įvaizdį. 

Dabar vykstančiame Lietuvos uždarų patalpų čempionate dėl apdovanojimų A ir B divizionuose kovoja po 10 moterų ir vyrų komandų, čempionai paaiškės kovo mėnesį, o pavasarį sveikinsime vasaros čempionato laimėtojus.  

Rengiame šalies jaunimo čempionatus U16 ir U18 grupėse, rungtyniauja mūsų pamaina nuo 12 iki 14 metų.  

Žolės riedulininkus ugdo 18 etatinių trenerių ir turime šešis neetatinius perspektyvius trenerius, kurie, manau, turėtų patekti į savivaldybių sporto centrų akiratį kaip puikiai dirbantys specialistai. 

Turime apie 30 klubų, kurių 18 yra veiklūs. Jie turi savo rėmėjų, kurie padeda išgyventi. Didelis klubų potencialas – procentai nuo gyventojų pajamų mokesčio. Kauno ir kai kurie Šiaulių klubai per metus sugeba susirinkti 1500-1700 eurų. 

LŽRF irgi turi rėmėjų, kurie mūsų neužmiršta ir padeda. Tai – „Olifėja“, „Žalgirio loto“, CTLF, bendrovė „Plaunu pats“, viešbutis „Europa City Vilnius“, kt. Rėmėjai mus atidžiai stebi, todėl džiaugiamės, jog mūsų veikla yra jų pastebima. 

Savo veiklą nušviečiame internete, per įvairias Vilniaus sporto muges mūsų palapinė būna gausiai lankoma.             

Žolės riedulio centrai yra Šiauliai, Vilniaus miestas ir rajonas, Kaunas, Širvintos, Kelmė. Gal atsirado naujų?
Šie mūsų centrai Lietuvoje dominuoja jau daug metų. Sustiprėjo Kaunas, kur buvusi žinoma rankininkė Donata Vaičytė-Martinkienė subūrė visų amžiaus grupių komandas ir jos dalyvauja mūsų čempionatuose. 
 
Neseniai per Vaikų lygos varžybas ši trenerė atsivežė tris berniukų komandas. Jos vadovaujamos merginų ir vaikinų komandos žaidžia Lietuvos B diviziono čempionatuose. 

Kaunas mums strategiškai ypač svarbus, ten ugdomi talentingi vaikai. Tačiau vienai trenerei sunku treniruoti tiek daug komandų, jai reikia pagalbininkų.

Žmonių surastume, tačiau sunku patekti į savivaldybių tinklą ir gauti trenerio etatą. Didelė konkurencija, niekas nenori užleisti savo vietos. 

Prieš porą metų mano vadovaujamas Vilniaus sporto klubas „Žuvėdra“, rengdama išvažiuojamąsias klinikas, su savo treneriais ir žaidėjais važinėjo po Lietuvą ir supažindindavo su žolės rieduliu. 
 
Išvykos davė rezultatų. Šilalės rajone, Kaltinėnuose prieš trejus metus pavyko suburti žolės riedulio komandą. Ankstesniais metais šiame rajone išaugo garsios žolės riedulininkės Stasė Monkevičiūtė ir Genovaitė Mačiulytė, o dabar Kaltinėnai vėl pradėjo žaisti žolės riedulį. 

Į šią sporto šaką teigiamai pažiūrėjo Aleksandro Stulginskio gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas, kuris treneriui Linui Kumžai skyrė papildomų užklasinių pamokų. Treneris sugebėjo suburti vaikinų  komandą, kuri per Vaikų lygos šiaurės zonos varžybose užima antrą vietą. 

Džiaugiamės, kad atgimė Panevėžio žolės riedulys, kurį ankstesniais metais garsino Virginijaus Kulišausko vadovaujami „Olimpo“ vyrai. 

Prieš ketverius metus LŽRF susitiko su šio miesto vadovais ir sporto organizatoriais bei aptarė galimybes mieste atgaivinti buvusias gražias šios sporto šakos tradicijas. 

Praėjusiųjų metų pabaigoje buvo skirtas žolės riedulio etatas ir treneriais turėtų pradėti dirbti Ania ar Vytautas Rekašiai. Ania – garsi Baltarusijos žolės riedulininkė, nacionalinės rinktinės žaidėja, sukūrė šeimą su buvusiu vienu geriausiu mūsų šalies rinktinės žaidėju V. Rekašiumi ir atvyko gyventi į Panevėžį. Šie treneriai pirmą kartą Panevėžio istorijoje subūrė mergaičių komandą.     

Norint žaisti žolės riedulį, reikalinga gera sporto bazė. Kokia ji Lietuvoje?
Turime tris žolės riedulio stadionus Šiauliuose, Vilniuje ir Vilniaus r., Rudaminoje, kurie atitinka Tarptautinės riedulio federacijos (FIH) reikalavimus. 
 
Apmaudu, jog labai apleista pirmoji Lietuvoje pastatyta žolės riedulio bazė Šiauliuose. 2000-aisiais laimėjome konkursą ir tuometis Tarptautinis olimpinis komitetas, vadovaujamas prezidento  Juano Antonio Samarancho, mums, pirmiesiems iš Europos skyrė 100 tūkst. JAV dolerių aikštei įsirengti. 
 
Padedant Kūno kultūros ir sporto departamentui bei Šiaulių savivaldybei,  po metų pasistatėme vieną geriausių Baltijos šalyse žolė riedulio stadioną. 

Dabar stadionui vadovauti laikinai paskirtas Šiaulių „Dubysos“ sporto mokyklos direktorius Aivaras Strockis, viliamės, jog bazės reikalai pagerės - rengiame bendrą projektą jai atgaivinti.    

Pritariant Širvintų r. merei Živilei Pinskuvienei, turime unikalią aikštę Širvintose (60x30 m).

Visoje Lietuvoje prie mokyklų yra daug pristatyta aikštelių 40x20 m, širvintiškiai jų turi dvi.     


Jau 35 metus esate susijęs su žolės rieduliu, su kokiomis pagrindinėmis problemomis  susiduriate dabar?
Slegia finansinės bėdos, silpna mūsų klubinė sistema. Visiems pavyzdžiu laikau savo „Žuvėdros“ klubą, įkurtą 1997-aisiais. Jis vienintelis Lietuvos  žolės riedulio sporto klubas, turintis žolės riedulio aikštę ir biurą.  
 
Prieš pradėdamas dirbti, pasakiau: jeigu jau įkuriame klubą, tai patys turime ir išsilaikyti. 

Jeigu dirbsime teisinga linkme, mus pastebės miesto savivaldybė, įvairūs fondai, rėmėjai. 

Pagal panaudos sutartį mums pavyko išsinuomoti „Žemynos“ gimnazijos stadioną, puikiai sutariame su gimnazijos direktore Rūta Krasauskiene. 

Nuo 8 val. iki 16 val. stadionu naudojasi gimnazistai, o vėliau iki 22 val. jis priklauso mums. Specializuotą sintetinės dangos žolės riedulio stadioną išlaikome patys - remontuojame, taisome, lopome.

Stadionas didelė dovana LŽRF, nes klubas federacijai leidžia nemokamai naudotis aikšte. 

Vilniuje vyksta apie 60-70 proc. visų Lietuvos vasaros čempionatų. Europos žolės riedulio federacija Vilniuje mieliau rengia varžybas nei Šiauliuose. Nemaža bėda ta, kad „Žuvėdra“ neturi stadiono prižiūrėtojo etato, jį saugo patys treneriai.          

Žolės riedulį dabar žaidžia moterys ir vyrai, jaunimas, atsirado Vaikų lyga. Papasakokite apie ją? 
Kaip ir Europoje, Federacija rengia visų amžiaus grupių varžybas: U12, U14, U16, U18, taip pat Lietuvos moterų ir vyrų čempionatus. 
 
Čempionatą U14 rengiame kartu su Lietuvos mokinių neformaliuoju švietimo centru,  kuris dovanoja medalius, taures, o per finalinį etapą skiria maistpinigius varžybų teisėjams.  

Didžiausias dėmesys skiriamas Lietuvos suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių  rinktinėms, joms išleidžiama apie 90 proc. visų lėšų. 

Vaikams (U12 ir U14) rengiame vasaros ir žiemos čempionatus, taip pat vyksta įvairūs turnyrai regionuose. Vaikai turi žaisti. 

Prieš septynerius metus prie LŽRF įkūrėme Vaikų lygos komitetą, o 2017-aisiais jis atsiskyrė nuo federacijos,  jam buvo suteiktas juridinis statusas.  

Vasarą ir žiemą varžomasi Šiaurės ir Pietų zonose, vaikai žaidžia tris serijas. Trečioji jų – finalinė, po tris geriausias komandas patenka į didįjį finalą. 

Žaidžiama visą dieną – nuo ankstaus ryto iki vakaro, rungtynės yra filmuojamos.     

Šiemet lygos varžybose dalyvauja apie 25 mergaičių ir berniukų komandos ir jos dar varžosi įvairiuose regioniniuose turnyruose Vilniuje, Šiauliuose, Kelmėje, Širvintose, Kaune.  Per metus vaikai turi apie 16 varžybų. 

Geriausius Šiaurės ir Pietų zonų keturias mergaičių ir berniukų komandas deleguojame į tarptautinius turnyrus. Tuo siekiame padidinti zoninių varžybų svarbą. 

U12 žaidėjų šiemet laukia kelionė į Čekiją, kur jėgas bandys apie 300 komandų. Vaikų lyga pasirūpins transportu, o tėvai – maitinimu ir nakvyne.   

Jaunieji žolės riedulininkai dalyvauja Olimpinės dienos turnyre, į kurį LŽRF nuomotais autobusus suveža Pietų bei Šiaurės zonų komandas, jos kovoja dėl medalių ir taurės. Žaidėjų atveža ir jų tėvai. 

Vaikus vežėm į Kauną, Vilnių, Alytų, Panevėžį. Jauniesiems žolės riedulininkams Olimpinė diena - didžiulė šventė. Žaidžia apie 30 komandų, LTOK vaikus apdovanoja baltais sportiniais marškinėliais su olimpiniais žiedais.   

Ar išsiugdėte gero lygio teisėjų, gal kas nors pretenduos į Tokijo olimpines žaidynes?
Teisėjauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pretendavo tarptautinės kategorijos arbitrė šiaulietė Vilma Bagdanskienė, kuri dirbo pasaulio uždarų patalpų čempionato finalinėms rungtynėms Vokietijoje.
 
Tačiau siekiant patekti teisėjauti į olimpiadą yra dar daug ir kitų niuansų. Tarkime, turi gerai žaisti ir Lietuvos komandos, o vienai prasimušti nėra lengva. 

Be V. Bagdanskienės, aukšto lygio teisėja-komisarė yra ir Švedijoje gyvenanti bei „Ikea“ sistemoje dirbanti Jolanta Liškauskienė, kuri yra pakviesta teisėjauti Argentinos olimpinėse jaunimo žaidynėse.  

Gerai teisėjauja ir vilnietis Jaroslavas Suchockis, jaunoji kelmietė Kamilė Mockaitytė, rudaminietis Karolis Donculas, auga talentinga komisarė, LŽRF biuro vadovė Monika Ivanauskaitė, kuri jau atkreipė Tarptautinės riedulio federacijos dėmesį. 

Dabar V. Bagdanskienė ir M. Ivanauskaitė sausio 24-27 d. pakviestos teisėjauti Minske įvyksiančiame Europos jaunimo uždarų patalpų čempionate: Vilma teisėjaus aikštėje, o Monika bus varžybų komisarė.      

Kas šiemet laukia Lietuvos nacionalinių moterų ir vyrų rinktinių? 
Jau minėjau, kad moterų rinktinė pateko į Europos čempionatą II, o vyrų rinktinė 2019-aisiais dalyvavo Europos čempionate III Gibraltare, buvo septinta ir išliko šioje pakopoje. 
 
Vyrų rinktinę treniruoja Donata Grigienė ir olandas Casperas Claassenas, kuris pats pasisiūlė padėti mūsų rinktinei. Olandijoje jis treniruoja trečio diviziono komandą ir turi verslą Panevėžyje. Jis puikiai sutaria su D. Grigiene, vienas kitą gražiai papildo. 

Šiemet – Tokijo olimpinių žaidynių metai, todėl metai bus ramesni. Balandžio mėnesį moterų rinktinė Baranovičiuose (Baltarusija) dalyvaus tarptautiniame 12 komandų turnyre, o vyrai - „Bresto taurės“ varžybose. Baltarusijoje mūsų rinktinėms bus surengta ir treniruočių stovykla. 

Lietuvos U18 vaikinų rinktinei sutiko vadovauti širvintiškis Romualdas Chmeliauskas, o merginų – šiaulietė Genutė Juodienė. 

Gerai dirba ir kiti treneriai: širvintiškės Aušra Janutaitė ir  Rasa Buzienė, kuri išrinkta geriausia 2019 m. Lietuvos moterų trenere  ir aplenkė favoritę D. Grigienę, jau minėta kaunietė Donata Martinkienė, Kelmės uola Reda Zubavičienė, kaltinėniškis Linas Kumža, šiaulietė Angelė Bučmienė, vilnietis Sergejus Gavrilovas, kuris įsteigė naują klubą „Pietų meteoras“ ir sėkmingai ugdo vaikus bei kt.           

Senokai negirdėjome apie jūsų brolį Rimantą Čaikauską, legendinės sovietmečio komandos Šiaulių „Tauras“ moterų komandos vyriausiąjį trenerį, ką jis dabar veikia?
Jis treniruoja Trakų Vokės jaunuosius žolės riedulininkus,  parengė tris žaidėjus, kurie veržiasi į U16 rinktinę. 
 
Manau, kad Rimas greitu laiku gali pateikti malonią staigmeną ir sugrįžti į Lietuvos čempionatą – tik ne su moterų, o su Vilniaus HFTC vaikinų komanda. 

Ar sulauksime tos dienos, kada mūsų žolės riedulio moterų ar vyrų rinktinė pateks į olimpines žaidynes?
Į olimpinę atranką, kai liks tik paskutinysis laiptelis, - tikrai pateksime. Traukinys į Tokiją jau nuvažiavo, galvojame apie 2028 m. Los Andželą. Mano „Žuvėdros“ klubo U12 Lietuvos čempionai jau dabar svarsto, kad Paryžius gerai, bet Amerika – geriau. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Mokyklai atstovavo ir piešimo konkursuose
2020 04 03
3x3
Krepšininko Marijaus Užupio karjera per metus apsivertė aukštyn kojomis.
MKL suspenduoja lygos kovas
2020 04 02
Vaikų sportas
Po beveik dviejų valandų diskusijų buvo priimtas sprendimas Lietuvos moksleivių krepšinio lygai rekomenduoti stabdyti kovas iki gegužės 15 dienos.
V. Čeponio podkaste – broliai Lavrinovičiai
2020 04 01
Krepšinis
Broliai Lavrinočiai karantino metu ieškojo pozityvo komentatoriui Vaidui Čeponiui - juk jei jis mažiau uždirbs, ne tiek daug ir valgys.
 
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Atlantas“ galės žaisti LFF II lygoje
2020 04 02
Mėgėjai
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinis licencijavimo komitetas priėmė sprendimus dėl II lygos licencijos siekusių klubų pateiktų apeliacijų.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
Imtynės pasuko revoliucingu keliu
2020 04 01
Imtynės
Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas