parateam.lt 2020 m. sausio 17 d. 09:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Paralimpiečių pergalės – ne tik medaliai

„Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019”: viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ paskelbti paralimpinio sporto geriausieji.

„Parateam Lietuva apdovanojimai 2019”
Alfredo Pliadžio nuotrauka
„Parateam Lietuva apdovanojimai 2019”
   
Renginyje pagerbti ir apdovanoti ryškiausi praėjusių metų paralimpinio sporto veidai: penki geriausi 2019-ųjų sportininkai, „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai, dešimt sėkmingiausių šalies neįgaliųjų sporto klubų. Laureatai apdovanoti piniginėmis premijomis, jiems įteikti Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų įsteigti prizai.
 
Paralimpinio sporto apdovanojimai, pirmą kartą įvykę su 2019 m. pristatyto judėjimo „Parateam Lietuva“ vėliava, prasidėjo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodžiu.
 
„Mieli paralimpiečiai, jūsų esami ir būsimi laimėjimai – ne vien iškovoti medaliai, bet ir nuolat laužomi stereotipai. Esate daugiau nei profesionalūs sportininkai. Jūs kartu ir mokytojai, iš kurių  kiekvienas gali pasisemti ištvermės ir atkaklumo žengti į priekį ir nesustoti. Nes didžiausia žmonių negalia gyvenime – tai per didelė nesėkmės baimė, neleidžianti net pradėti eiti svajonės link.
 
Ačiū už tai, kad įkvepiate neriboti iššūkių, o kelti iššūkius tik ribotumui. Tegul „Parateam Lietuva“ simbolis – gilė – kiekvienam iš mūsų reiškia visada greta esančią naujos pradžios galimybę“, - laišku į paralimpinio sporto bendruomenę kreipėsi G. Nausėda.
 
Iš G. Nausėdos patarėjo Pauliaus Baltoko estafetę perėmęs Lietuvos paralimpinio komiteto vadovas Mindaugas Bilius savo kalba paskelbė apdovanojimų pradžią – į sceną pakviesti metų geriausieji.
 
Į geriausių sportininkų penketuką patekusiam lengvaatlečiui Kęstučiui Skučui apdovanojimą įteikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. K. Skučas praėjusių metų pasaulio čempionate Dubajuje pagerino asmeninį rekordą ir užėmė šeštą vietą 1500 m vežimėlių lenktynėse.
 
„Manau, kad tikras sportininkas yra tas, kuris įveikia didžiausią savo priešininką, o didžiausias savo priešininkas sau visada pirmiausiai esu aš. Jeigu aš perlipu per save, jeigu įveikiu tai, ko negalėčiau įveikti, aš tada galiu vadinti save sportininku. Ir kiekvienas iš jūsų gali didžiuotis tuo, kad jūs savo pasiekimais privertėte kitus stebėti, kitus siekti, kitus didžiuotis visais mumis. Kiekvienas siekiate savo pasiekimų, bet jie tampa Lietuvos pasiekimais“, - sakė V. Pranckietis.
 
Kartu su K. Skuču į penketuką pateko dar du lengvaatlečiai Andrius Skuja ir Jonas Spudis, kurie irgi apdovanoti už aukštus rezultatus planetos pirmenybėse. A. Skuja Dubajuje dukart gerino savo asmeninį rekordą rutulio stūmimo sektoriuje ir finišavo šeštas. J. Spudis ieties metime pagerino ne vienus metus nejudintą asmeninį rezultatą ir užėmė septintą poziciją.
 
Deimanto Jusio auklėtiniams A. Skujai ir J. Spudžiui apdovanojimus įteikė atitinkamai Švietimo, sporto ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius ir „Toyota Baltic“ atstovas Marek Maide.
 
Geriausiųjų penketuke – dviejų Lietuvos golbolo rinktinės žaidėjų vardai. Golbolo rinktinei praėję metai buvo ypatingi: iškovotas paralimpinis bilietas į Tokiją ir Europos čempionato bronza.
 
Mantą Panovą, tapusį rezultatyviausiu paralimpinio atrankos turnyro JAV žaidėju (36 įvarčiai) ir atvedusį Lietuvos rinktinę į 2020 m. Tokijo paralimpiadą, o vėliau ir į Senojo žemyno pirmenybių bronzą, apdovanojo Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.
 
J. Pažarauskas, tradiciškai stabiliu ir solidžiu žaidimu taip pat svariai prisidėjęs prie JAV iškovoto paralimpinio kelialapio ir pelnytos Europos čempionato bronzos, apdovanojimą atsiėmė iš advokatų kontoros „Triniti“ partnerės Vilijos Viešūnaitės rankų.
 
Kiekvienam geriausiųjų penketuko sportininkui įteikti tūkstančio eurų vertės čekiai, o jų treneriams – laisvalaikio prizai: viešnagė sostinės viešbutyje „Vilnius Grand Resort“.
 
Tūkstančio eurų premijomis apdovanoti „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai. „Metų proveržiu“ tapo bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri užėmė ketvirtą vietą Londono maratone ir pirmoji iš Lietuvos sportininkų iškovojo kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Bėgikei apdovanojimą įteikė „Citadele“ banko Lietuvos filialo ir administracijos vadovas Vaidotas Gurskus.
 
Bėgikės treneris Linas Balsys paskelbtas „Metų treneriu“. Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre kūno kultūros mokytoju dirbantis L. Balsys pats yra Atėnų paralimpiados prizininkas maratono rungtyje. Dabar L. Balsys patirtį perduoda A. Garunkšnytei. Ji taps pirmąja Lietuvos moterimi paralimpinių žaidynių maratono varžybose. L. Balsį apdovanojo atlikėjas Donatas Montvydas.
 
Specialų apdovanojimą nominacijoje „Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“ M. Bilius įteikė pagrindinio paralimpinio sporto partnerio UAB „Euloto“ direktoriui Mantui Lebedžinskui.

 
„Kalbėdami apie metų geriausius, turime nepamiršti, kas padeda sportininkams siekti aukštumų. Tai – mūsų partneriai ir rėmėjai. Pavyzdžiui, papildomi Aušros Garunkšnytės, Lietuvos golbolo ekipos rinktinės startai, Lietuvai lėmę vietas Tokijuje, finansuoti iš rėmėjų lėšų. Labai vertiname savo partnerius ir rėmėjus, jų stabilią ir labai reikalingą paramą. Jautėme pareigą įsteigti šią nominaciją.
 
Prasidėjo labai svarbūs paralimpiniai metai. Visiems sportininkams linkiu, kad išsipildytų svajonė. O svajonė yra aiški – Tokijo žaidynės. Tikiu, kad garbingai atsovausime Lietuvai“, - sakė M. Bilius.
 
M. Bilius tradiciškai apdovanojo dešimt neįgaliųjų sporto klubų, kurie praėjusiais 2019 m. veikė sėkmingiausiai ir pasiekė geriausių rezultatų. Klubams atiteko premijos – po tūkstantį eurų.
 
Per du šimtus renginio svečių savo dainomis nudžiugino atlikėjai Donatas Montvydas ir Gražvydas Sidiniauskas, humoro pasirodymą surengė Aistė Krušinskaitė. Dar vienu nuotaikingu vakaro akcentu tapo pokalbis apie paralimpinį sportą su pramogų pasaulio įžymybe Arūnu Valinsku.
 
„Vilnius Grand Resort“ viešbutyje vykusį renginį „Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019” vedė aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.
 
Geriausių 2019 m. sportininkų penketukas:
 
Kęstutis Skučas (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato vežimėlių 1500 m lenktynėse
Andrius Skuja (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato rutulio stūmimo rungtyje
Jonas Spudis (lengvoji atletika) – 7 vieta pasaulio čempionato ieties metimo rungtyje
Mantas Panovas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate
Justas Pažarauskas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate

„Metų proveržis“: 

Aušra Garunkšnytė (lengvoji atletika) – 4 vieta Londono maratone

„Metų treneris“: 

Linas Balsys (lengvoji atletika) – auklėtinė Aušra Garunkšnytė

„Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“:

UAB „Euloto“
 
Geriausi 2019 m. Lietuvos neįgaliųjų sporto klubai:
 
Alytaus „Alytupis“
Kauno „RSK“
Marijampolės „Siekis“
Šiaulių „Entuziastas“
Šiaulių „Šiaulietis“
Vilniaus „Feniksas“
Kauno „Sveikata“
Panevėžio „Šviesa“
Šiaulių „Perkūnas“
Vilniaus „Šaltinis“
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ treneriu tapo G. Kievinas
2020 02 18
Moterų krepšinis
Algirdas Paulauskas atsistatydino iš „Kibirkšties-MRU“ vyriausiojo trenerio pareigų.
G. Matulis: „Norėčiau grįžti į LKL“
2020 02 18
Vaikų sportas
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) renginiai kyla į naują lygį.
LSKL pusfinaliai – su intrigos prieskoniu
2020 02 18
Studentų sportas
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) pusfinaliai prasidėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) ekipų pergalėmis.
 
A. Raginis rungtyniaus Kaune
2020 02 18
Kauno „Hegelmann Litauen” oficialiai sukirto rankomis su 61 rungtynes Lietuvos čempionate sužaidusiu saugu iš Kauno – Aurimu Raginiu.
Šventės proga vaikai žaidė futbolą
2020 02 17
Vaikų futbolas
Laisvalaikio ir sporto komplekse „Sportima“ vyko šventinis vaikų futbolo turnyras.
Reikės žaisti su visais klubais
2020 02 17
A lyga
Vilniaus „Riterių“ klubo žaidėjo Donato Kazlausko karjera – lyg amerikietiški kalneliai.
Greičiausi - A. Rimkus ir V. Varnagirytė
2020 02 18
Bėgimas
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją - Mažeikiuose įvyko antrasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas - „Bėgame už laisvę“.
Koronavirusas jaukia paralimpietės planus
2020 02 17
Lengvoji atletika
Pasaulyje plintantis koronavirusas sujaukė Lietuvos paralimpietės Aušros Garunkšnytės planus.
Lengvaatlečių startai užsienio maniežuose
2020 02 17
Lengvoji atletika
Būrys Lietuvos lengvaatlečių savaitgalį varžėsi užsienio varžybose.
 
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Po sunkaus starto – galingas finišas
2020 02 07
Turnyras
Po atkaklios kovos Japonijos tenisininką palaužęs Ričardas Berankis – per žingsnį nuo finalo ATP turnyre Indijoje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Lietuviai – pirmuosiuose dešimtukuose
2020 01 27
Trekas
Miltone (Kanada) surengtame 2019-2020 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniame, šeštajame, etape lietuviai buvo netoli lyderių.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
Vilniečių portugalui – mėlynoji kortelė
2020 02 15
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net ketverios rungtynės. Trejas laimėjo šeimininkai, namie krito tik “Kauno Ąžuolas-KTU”.
Lietuvio karjeroje – permainos
2020 02 11
Legionierius
Lietuvos rinktinės centro pozicijos žaidėjas Benas Petreikis keičia klubą. Kitą sezoną 28 metų klaipėdietis rungtyniaus Liubeko TUS ekipoje Vokietijoje.
 
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Lyderiai sulaukė šiauliečių iššūkio
2020 02 11
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate susitiko pirmą ir paskutinę vietas užimančios komandos. Bet aikštėje netrūko atkaklių momentų.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
G. Grinbergas įvykdė komandos užduotį
2020 02 14
Auto
Vilnietis Gustas Grinbergas Malaizijoje baigė visas treniruočių sesijas ir jau šeštadienį kovos dėl Azijos Le Mano nugalėtojo vardo.
 
Lyderiai prarado tašką
2020 02 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate pirmaujanti „Kaunas Hockey“ komanda pirmadienį Lietuvos čempionate netikėtai prarado tašką.
Žvejai neapgynė pasaulio čempionų titulo
2020 02 17
Žūklė
17-ajame pasaulio poledinės žūklės čempionate Suomijoje Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją vietą.
Zubrus nepritaria „Energijos“ konfliktui
2020 02 17
Ledo ritulys
Ketvirtadienį asociacijos „Hockey Lietuva“ atstovai lankėsi Elektrėnų miesto savivaldybėje.
Šiauliuose virs riedulininkių kovos
2020 02 18
Žolės riedulys
Lietuvos žolės riedulio sostinėje – Šiauliuose – vasario 21-23 dienomis vyks Europos moterų riedulio uždarų patalpų „Trophy“ čempionatas.
Kanupolo turnyrą Alytuje laimėjo olandai
2020 02 17
Kanupolas
Alytuje vyko jau 31-asis tradicinis tarptautinis kanupolo turnyras „Alytaus taurė 2020“, kuriame nugalėjo svečiai iš Nyderlandų.
Įdiegta laiko fiksavimo sistema
2020 02 17
Baseinas
Pirmą kartą Lietuvos sostinėje buvo įdiegta laiko fiksavimo sistema, suteikusi didžiulį kokybinį šuolį varžybų pravedimui.
 
Iš irklavimo federacijos – į ministeriją
2020 02 18
Karjera
Ilgametė Lietuvos irklavimo federacijos generalinė sekretorė Inga Daukantienė nuo ketvirtadienio dirbs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje.
Pergalę lėmė įspūdingas automobilio skrydis
2020 02 12
Kongresas
Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) tęsia užpernai pradėtą tradiciją – vėl organizuojamas „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkursas.
Pirmyn stumia idėjos ir entuziazmas
2020 02 12
Žvilgsnis
Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas E.Kriūnas: apie išskirtinį dėmesį, įspūdingą medalių kraitį, didžiausius galvosopius, talentų paiešką.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas