parateam.lt 2020 m. sausio 17 d. 09:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Paralimpiečių pergalės – ne tik medaliai

„Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019”: viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ paskelbti paralimpinio sporto geriausieji.

„Parateam Lietuva apdovanojimai 2019”
Alfredo Pliadžio nuotrauka
„Parateam Lietuva apdovanojimai 2019”
   
Renginyje pagerbti ir apdovanoti ryškiausi praėjusių metų paralimpinio sporto veidai: penki geriausi 2019-ųjų sportininkai, „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai, dešimt sėkmingiausių šalies neįgaliųjų sporto klubų. Laureatai apdovanoti piniginėmis premijomis, jiems įteikti Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų įsteigti prizai.
 
Paralimpinio sporto apdovanojimai, pirmą kartą įvykę su 2019 m. pristatyto judėjimo „Parateam Lietuva“ vėliava, prasidėjo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodžiu.
 
„Mieli paralimpiečiai, jūsų esami ir būsimi laimėjimai – ne vien iškovoti medaliai, bet ir nuolat laužomi stereotipai. Esate daugiau nei profesionalūs sportininkai. Jūs kartu ir mokytojai, iš kurių  kiekvienas gali pasisemti ištvermės ir atkaklumo žengti į priekį ir nesustoti. Nes didžiausia žmonių negalia gyvenime – tai per didelė nesėkmės baimė, neleidžianti net pradėti eiti svajonės link.
 
Ačiū už tai, kad įkvepiate neriboti iššūkių, o kelti iššūkius tik ribotumui. Tegul „Parateam Lietuva“ simbolis – gilė – kiekvienam iš mūsų reiškia visada greta esančią naujos pradžios galimybę“, - laišku į paralimpinio sporto bendruomenę kreipėsi G. Nausėda.
 
Iš G. Nausėdos patarėjo Pauliaus Baltoko estafetę perėmęs Lietuvos paralimpinio komiteto vadovas Mindaugas Bilius savo kalba paskelbė apdovanojimų pradžią – į sceną pakviesti metų geriausieji.
 
Į geriausių sportininkų penketuką patekusiam lengvaatlečiui Kęstučiui Skučui apdovanojimą įteikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. K. Skučas praėjusių metų pasaulio čempionate Dubajuje pagerino asmeninį rekordą ir užėmė šeštą vietą 1500 m vežimėlių lenktynėse.
 
„Manau, kad tikras sportininkas yra tas, kuris įveikia didžiausią savo priešininką, o didžiausias savo priešininkas sau visada pirmiausiai esu aš. Jeigu aš perlipu per save, jeigu įveikiu tai, ko negalėčiau įveikti, aš tada galiu vadinti save sportininku. Ir kiekvienas iš jūsų gali didžiuotis tuo, kad jūs savo pasiekimais privertėte kitus stebėti, kitus siekti, kitus didžiuotis visais mumis. Kiekvienas siekiate savo pasiekimų, bet jie tampa Lietuvos pasiekimais“, - sakė V. Pranckietis.
 
Kartu su K. Skuču į penketuką pateko dar du lengvaatlečiai Andrius Skuja ir Jonas Spudis, kurie irgi apdovanoti už aukštus rezultatus planetos pirmenybėse. A. Skuja Dubajuje dukart gerino savo asmeninį rekordą rutulio stūmimo sektoriuje ir finišavo šeštas. J. Spudis ieties metime pagerino ne vienus metus nejudintą asmeninį rezultatą ir užėmė septintą poziciją.
 
Deimanto Jusio auklėtiniams A. Skujai ir J. Spudžiui apdovanojimus įteikė atitinkamai Švietimo, sporto ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius ir „Toyota Baltic“ atstovas Marek Maide.
 
Geriausiųjų penketuke – dviejų Lietuvos golbolo rinktinės žaidėjų vardai. Golbolo rinktinei praėję metai buvo ypatingi: iškovotas paralimpinis bilietas į Tokiją ir Europos čempionato bronza.
 
Mantą Panovą, tapusį rezultatyviausiu paralimpinio atrankos turnyro JAV žaidėju (36 įvarčiai) ir atvedusį Lietuvos rinktinę į 2020 m. Tokijo paralimpiadą, o vėliau ir į Senojo žemyno pirmenybių bronzą, apdovanojo Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.
 
J. Pažarauskas, tradiciškai stabiliu ir solidžiu žaidimu taip pat svariai prisidėjęs prie JAV iškovoto paralimpinio kelialapio ir pelnytos Europos čempionato bronzos, apdovanojimą atsiėmė iš advokatų kontoros „Triniti“ partnerės Vilijos Viešūnaitės rankų.
 
Kiekvienam geriausiųjų penketuko sportininkui įteikti tūkstančio eurų vertės čekiai, o jų treneriams – laisvalaikio prizai: viešnagė sostinės viešbutyje „Vilnius Grand Resort“.
 
Tūkstančio eurų premijomis apdovanoti „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai. „Metų proveržiu“ tapo bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri užėmė ketvirtą vietą Londono maratone ir pirmoji iš Lietuvos sportininkų iškovojo kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Bėgikei apdovanojimą įteikė „Citadele“ banko Lietuvos filialo ir administracijos vadovas Vaidotas Gurskus.
 
Bėgikės treneris Linas Balsys paskelbtas „Metų treneriu“. Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre kūno kultūros mokytoju dirbantis L. Balsys pats yra Atėnų paralimpiados prizininkas maratono rungtyje. Dabar L. Balsys patirtį perduoda A. Garunkšnytei. Ji taps pirmąja Lietuvos moterimi paralimpinių žaidynių maratono varžybose. L. Balsį apdovanojo atlikėjas Donatas Montvydas.
 
Specialų apdovanojimą nominacijoje „Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“ M. Bilius įteikė pagrindinio paralimpinio sporto partnerio UAB „Euloto“ direktoriui Mantui Lebedžinskui.

 
„Kalbėdami apie metų geriausius, turime nepamiršti, kas padeda sportininkams siekti aukštumų. Tai – mūsų partneriai ir rėmėjai. Pavyzdžiui, papildomi Aušros Garunkšnytės, Lietuvos golbolo ekipos rinktinės startai, Lietuvai lėmę vietas Tokijuje, finansuoti iš rėmėjų lėšų. Labai vertiname savo partnerius ir rėmėjus, jų stabilią ir labai reikalingą paramą. Jautėme pareigą įsteigti šią nominaciją.
 
Prasidėjo labai svarbūs paralimpiniai metai. Visiems sportininkams linkiu, kad išsipildytų svajonė. O svajonė yra aiški – Tokijo žaidynės. Tikiu, kad garbingai atsovausime Lietuvai“, - sakė M. Bilius.
 
M. Bilius tradiciškai apdovanojo dešimt neįgaliųjų sporto klubų, kurie praėjusiais 2019 m. veikė sėkmingiausiai ir pasiekė geriausių rezultatų. Klubams atiteko premijos – po tūkstantį eurų.
 
Per du šimtus renginio svečių savo dainomis nudžiugino atlikėjai Donatas Montvydas ir Gražvydas Sidiniauskas, humoro pasirodymą surengė Aistė Krušinskaitė. Dar vienu nuotaikingu vakaro akcentu tapo pokalbis apie paralimpinį sportą su pramogų pasaulio įžymybe Arūnu Valinsku.
 
„Vilnius Grand Resort“ viešbutyje vykusį renginį „Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019” vedė aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.
 
Geriausių 2019 m. sportininkų penketukas:
 
Kęstutis Skučas (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato vežimėlių 1500 m lenktynėse
Andrius Skuja (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato rutulio stūmimo rungtyje
Jonas Spudis (lengvoji atletika) – 7 vieta pasaulio čempionato ieties metimo rungtyje
Mantas Panovas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate
Justas Pažarauskas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate

„Metų proveržis“: 

Aušra Garunkšnytė (lengvoji atletika) – 4 vieta Londono maratone

„Metų treneris“: 

Linas Balsys (lengvoji atletika) – auklėtinė Aušra Garunkšnytė

„Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“:

UAB „Euloto“
 
Geriausi 2019 m. Lietuvos neįgaliųjų sporto klubai:
 
Alytaus „Alytupis“
Kauno „RSK“
Marijampolės „Siekis“
Šiaulių „Entuziastas“
Šiaulių „Šiaulietis“
Vilniaus „Feniksas“
Kauno „Sveikata“
Panevėžio „Šviesa“
Šiaulių „Perkūnas“
Vilniaus „Šaltinis“
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
V. Čeponio podkaste – broliai Lavrinovičiai
2020 04 01
Krepšinis
Broliai Lavrinočiai karantino metu ieškojo pozityvo komentatoriui Vaidui Čeponiui - juk jei jis mažiau uždirbs, ne tiek daug ir valgys.
Puikus laikas tapti krepšinio treneriu
2020 04 01
E-Sportas
Viena įdomesnių galimybių praleisti karantiną - Lietuvoje kuriamas „BasketPulse“ krepšinio žaidimas internete.
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
 
UEFA atšaukė visas birželio rungtynes
2020 04 01
Rinktinė
UEFA asociacijų generalinių sekretorių vaizdo konferencijoje buvo aptarti einamieji Europos čempionatų klausimai bei suplanuotų rungtynių perkėlimo datos.
TFA naujovė – treniruotės nuotoliniu būdu
2020 04 01
Vaikų futbolas
Susiklosčiusi situacija pasaulyje bei Lietuvoje įvestas karantinas pakeitė ir Talentų futbolo akademijos (TFA) gyvenimą.
Lietuvos treneriams – dar vienas webinaras
2020 04 01
Seminaras
„Utenos Utenio“ partneris „Stats4sport“ toliau stengiasi prasmingai išnaudoti karantino laikotarpį ir ketvirtadienį rengia dar vieną vaizdo seminarą.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
Imtynės pasuko revoliucingu keliu
2020 04 01
Imtynės
Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Bernotai sportuoja namie: pratimai pėdoms
2020 04 01
Treniruotės
Pratimai pėdoms gali padėti ir atsiradus nugaros ar kaklo skausmams, sako kineziterapeutė ir jogos mokytoja Gilija Bernotienė.
Beisbolą-5 regi net olimpinėse žaidynėse
2020 04 01
Beisbolas
Naujoji beisbolo atmaina sužavėjo ne vienerius metus beisbolą žaidusius Lietuvos ieties metimo rekordininkus – Edmuntą ir Edį Matusevičius.
Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą
2020 03 31
Situacija
Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.
 
Iššūkis ir mokytojams, ir mokiniams
2020 04 01
Pamokos
LSU dėstytoja dr. Laima Trinkūnienė sako, kad šiuo metu itin svarbus ir tėvų, ypač jaunosios kartos, teigiamas požiūris į fizinį aktyvumą.
Lietuvių lūkesčiai – didesni nei buvo Rio
2020 03 31
Žvilgsnis
Didžioji dalis (58%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tikėjo mūsų tautiečių sėkme Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas