ltok.lt 2020 m. sausio 12 d. 16:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

G.Nausėda: „Sportas ugdo patriotizmą“

„Manau, kad sportinis aktyvumas, kūno ir kovotojo dvasios ugdymas yra labai svarbus mūsų gyvenimo elementas“, – sakė Lietuvos prezidentas G.Nausėda.

G.Nausėda tapo Lietuvos mokyklų žaidynių globėju.
LTOK.lt nuotr.
G.Nausėda tapo Lietuvos mokyklų žaidynių globėju.
Jo ekscelencija išskirtiniame interviu laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės“ kalbėjo apie fizinio aktyvumo trūkumą Lietuvoje, savo mėgstamiausias sporto šakas ir Lietuvos mokyklų žaidynių projekto svarbą. 
 
Šalies vadovas tapo didžiausio moksleiviams skirto sporto projekto globėju. Jau penkioliktąjį sezoną skaičiuojančios Lietuvos mokyklų žaidynės skatina fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, padeda megzti socialinius ryšius.
 
Praėjusį sezoną žaidynėse sportavo apie 200 tūkst. mokinių iš 58 Lietuvos savivaldybių ir daugiau negu 900 šalies mokyklų. 
 
„Iš savo vaikystės ir paauglystės prisimenu, kad tokio pobūdžio varžybos, kai žaidžiama už savo komandą, už savo bendruomenę, yra milžiniškas motyvacinis postūmis, pažadinantis jausmą, kurį aš vadinu bendruomenės patriotizmu.
 
Mes kalbame apie valstybės, miesto patriotizmą, bet esu įsitikinęs, kad lygiai taip pat egzistuoja namų, mokyklos ir bendruomenės patriotizmas. Kai norint būti naudingu savo mokyklai įdedamos pastangos dvigubėja ar trigubėja. 
 
Tai puikus būdas pažadinti žmogaus kūrybinius, fizinius gebėjimus, užmegzti žmogišką santykį, suprasti, kad yra kažko didesnio – komandos – dalis. Tai ugdo patriotiškumą“, – sakė Prezidentas G. Nausėda.


Kokią įtaką vaikų ir jaunimo visapusiškam ugdymui turi tokie projektai, kaip Lietuvos mokyklų žaidynės?
Posakis, kad sveikame kūne yra sveika siela atėjo dar iš Antikos laikų ir esu įsitikinęs, kad tai – teisinga mintis. Stiprus kūnas, higieniškas gyvenimo būdas ir sveika gyvensena tikrai suformuoja sveiką, normaliai į pasaulį žiūrintį žmogų, kuris geba ir gražiai bendrauti, ir būti vertingas savo bendruomenės narys.
 
Mūsų tauta nėra fiziškai aktyvi. Net ir jaunų žmonių fizinio aktyvumo rodikliai yra žemi. Kodėl taip yra ir ką galime padaryti, kad situacija pasikeistų?
Nėra lengva atsakyti į šį klausimą. Man daug kartų teko matyti jaunus žmones, taip pat ir savo dukras, kurie vietoje to, kad išbėgtų pabėgioti į lauką, buvo įnikę į monitoriaus ar telefono ekraną. 
 
Sutinku, kad tai yra milžiniška pagunda, nes nereikalauja jokių fizinių pastangų. Tačiau, mano nuomone, nors mums kartais susidaro įspūdis, kad bendraujame su draugais, kurie yra už daugybės kilometrų, bendravimas su ekranu lieka bendravimu su ekranu. Daugybę kartų įsitikinau, kad žmonės susitikę nebemoka bendrauti, nes tiesiog įprato bendrauti su technikos priemone.
 
Pasistenkime daugiau laiko praleisti bendraudami vienas su kitu ir tai daryti užsiimdami prasminga veikla. Manau, kad sportinis aktyvumas, kūno ugdymas ir kovinės dvasios ugdymas yra labai svarbūs ir nepakeičiami mūsų gyvenimo elementai.

Jūs aktyviai žaidėte krepšinį, futbolą, ar buvo daugiau sporto šakų, kurias sportavote?
Tokiam aktyviam paaugliui, koks buvau aš, fizinio ugdymo pamoka buvo viena maloniausių pramogų.
 
Nors vėliau įnikau į šachmatus, komandinis žaidimas man visada buvo maloniausias. Man neblogai sekėsi žaisti futbolą, kas gal ir keista, turint galvoje mano ūgį. Krepšinį taip pat labai mėgau. Pamenu, net po mokyklos baigimo su draugais prašydavome mokyklos sargo, kad įleistų pažaisti.
 
O futbolą žaisdavome ir sutemus, nes dienos neužtekdavo. Tamsoje kartais tekdavo žaisti ir tinklinį, tik įsijungdavome automobilių šviesas, kad matytume. Įdomus potyris.

Ar dabar turite laiko sportui?
Tikrai turiu. Pastaruoju metu dažniausiai plaukioju, o vasara, kai buvo galima išeiti į lauką, žaisdavome krepšinį, futbolą. Pastebėjau, kad prieš išbėgant į futbolo aikštę man jau reikia stipresnio apšilimo, kitaip iškart patempiu raumenį. Tačiau tinkamai pasirengus, manau, dar tikrai galiu išbėgti į aikštę.

Ko palinkėtumėte sportuojančiam jaunimui ir Mokyklų žaidynių dalyviams?
Aktyviai dalyvauti ir pasitikėti savo jėgomis. Reikia prisiminti, kad sportas – geriausias būdas sutvirtinti draugystę arba rasti naujų draugų. Draugystės užuomazgos, prasidėjusios kartu siekiant gražių tikslų, yra tvarios ir dažnai tęsiasi labai ilgai.
 
Ugdykime mokyklų patriotizmą, bendruomeniškumo jausmą, savo mokyklos tradicijų suvokimą. Tai labai gražus jausmas ir aš norėčiau, kad jis tik stiprėtų.

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ viltys dužo Stambule
2020 01 28
Čempionų lyga
Klaipėdos „Neptūnui“ (5-8) liko vienerios rungtynės FIBA Čempionų lygoje su Sombathėjaus „Falco“, tačiau šansų prasibrauti į aštuntfinalį nebeliko.
Pilnutėlėje salėje – krepšinio aistrų katilas
2020 01 28
Moksleivių sportas
Į 19-ųjų Vilniaus gimnazistų žaidynių vaikinų krepšinio finalinių varžybų kovas Žemynos gimnazijoje nepateko visi norintys, nes salėje neliko vietos.
Panevėžyje pagerbs žuvusią superžvaigždę
2020 01 28
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ gynėjas Paulius Valinskas: apie krepšinio idealo Kobe Bryanto žūtį, jo pagerbimą ir labai svarbų mačą su Strasbūro SIG.
 
„Sūduva“ pratinasi prie naujojo trenerio
2020 01 28
Įvertinimas
Marijampolės „Sūduvos“ saugas Giedrius Matulevičius: „Dar reikia laiko, kad treneris iki galo išaiškintų ir įdiegtų savo filosofiją.“
Prancūzas ir kroatas „Sūduvai“ neįtiko
2020 01 27
Žvilgsnis
Marijampolės „Sūduvos“ strategas Heimo Pfeifenbergeris po mačo su Rygos RFS: „Šios rungtynės buvo geresnės“.
„Riterių“ trenerių štabe – naujas veidas
2020 01 27
Treneris
36 metų Mindaugas Malinauskas pasirašė sutartį su Vilniaus „Riteriais“ bei tapo vyriausiojo trenerio Mindaugo Čepo pagalbininku.
Bėgimu primins Pamirštus karius
2020 01 28
Bėgimas
Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos lenkų jaunimas ir asociacija „Sporto renginiai“ kovo 1 d. rengia tradicinį bėgimą „Vilkų takais“.
„Jei kažką darau, tai iš visos širdies“
2020 01 28
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova – apie geriausią gautą patarimą ir vandens baimę
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
 
Kenijoje - trigubas lietuvių triumfas
2020 01 26
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 metų) turnyre Nairobyje (Kenija) įspūdingai pasirodė Vilniaus teniso akademijos (VTA) atstovai.
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
Lietuviai – pirmuosiuose dešimtukuose
2020 01 27
Trekas
Miltone (Kanada) surengtame 2019-2020 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniame, šeštajame, etape lietuviai buvo netoli lyderių.
R.Navardauskas papildė taškų taupyklę
2020 01 27
Lenktynės
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionas Ramūnas Navardauskas daugiadienėse lenktynėse Gabone finišavo 10-as.
Lietuvos dviratininkas kovojo dėl medalio
2020 01 26
Trekas
2019-2020 m. sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinio, šeštojo, etapo vyrų keirino rungtyje (24 dalyviai) V.Lendelis finišavo ketvirtas.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Pirmasis čempionų pralaimėjimas
2020 01 27
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate baigėsi antrojo rato kovos.
Lietuvos čempionate – staigmena
2020 01 26
Lietuvos čempionatas
Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - Vilniaus universiteto merginos įveikė Baltijos lygos komandą.
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
5 metai – 67 startai ir 32 prizinės vietos
2020 01 28
Auto
Nuo idėjos įkurti studentų autosporto komandą iki visuomenėje atpažįstamo Kauno technikos kolegijos KTK Racing Division autoklubo prabėgo 5-eri metai.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
 
Lietuvos čiuožėjai skynė medalius
2020 01 27
Greitasis čiuožimas
Sausio 23-25 d. Guseve (Rusija) vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybų trečiasis etapas.
„Dar dabar kraujas burnoje jaučiasi“
2020 01 26
Dailusis čiuožimas
Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos čempionate Grace (Austrija) neišsaugojo vietos dešimtuke.
Lietuvos sportininkams – išskirtinis iššūkis
2020 01 26
Biatlonas
Pokliukoje (Slovėnija) vykstančio šeštojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo mišrių estafečių varžybose Lietuvos ekipos prasibrovė į 20-ukus.
Investuoja į dar vieną paralimpinę svajonę
2020 01 28
Žvilgsnis
Kęstutis Skučas, siekiantis patekti į šeštąsias paralimpines žaidynes karjeroje, savo svajonę tikisi pavyti atnaujintu lenktyniniu vežimėliu.
Pirmasis darbas – užvesti lietuvius
2020 01 27
Beisbolas
Pasiruošimą su Lietuvos beisbolo rinktine pradėjęs naujasis treneris amerikietis Williamas Gordonas: „Liko dar daug darbų“.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
 
„Aš mėgstu čiuožti. Visomis formomis“
2020 01 28
Olimpinis festivalis
LTeam žiemos festivalyje pasirodysiantis Saulius Prūsaitis prisiminė žiemos nuotykius vaikystėje ir pažadėjo staigmenų koncerte.
Jėgos trikovininkai išsirinko naują valdžią
2020 01 27
Jėgos trikovė
Joniškyje buvo surengta Lietuvos jėgos trikovės federacijos ataskaitų ir rinkimų konferencija.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 27
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas