Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. gruodžio 23 d. 19:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rekordiniai asociacijos metai

Lengvosios atletikos asociacija sezono uždarymo ir jubiliatų pagerbimo vakarą surengė restorane ,,Senoji kibininė“.

Renginio akimirka.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Renginio akimirka.
   
Susirinko visi tie, kurie glaudžiai bendradarbiauja su Lengvosios atletikos asociacija (LAA), padeda organizuoti jos renginius, teisėjauja varžybose. 

Vakaro vedėjas Juozas Šalkauskas, pasveikinęs susirinkusiuosius ir padeklamavęs eilėraštį, sveikinimo žodį pakvietė tarti LAA prezidentą Danielių Kuprį.  

„Ateinantieji metai bus trečiojo tūkstantmečio trečiojo dešimtmečio metai. Antrasis dešimtmetis neatnešė jokios pasaulio pabaigos. Tad turime, ką veikti, turime daug darbų, planų, veiklos ir ateityje“, - kalbėjo D. Kuprys.

Buvęs LAA prezidentas, Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, kuris ir dabar nenutolęs nuo LAA veiklos, medaus statinaite apdovanojo asociacijos valdybos pirmininką Algirdą Maldūną ir jam negailėjo geų žodžių.

„Jis pats daugelį metų buvo aktyvus lengvaatletis, o dabar vadovauja organizacijai, kuri pagrindinį dėmesį skiria jaunimui, sveikai gyvensenai. Įteikdamas Algirdui šį sveikatos eliksyrą, noriu jam palinkėti, kad niekada neapleistų jėgos ir gera sveikata, kad jis ir toliau asociacijos  žmones ir jaunimą telktų naujiems žygiams, sumanymams ir varžyboms“, - kalbėjo A. Šešelgis.    

Jubiliejų proga aukščiausiais LAA apdovanojimais ,,Žvaigžde“, aukuru ir medaliu apdovanoti Tokijo olimpietis Kęstutis Orentas (80 m.),  Seimo narys Algirdas Sysas (65 m.) ir buvęs Lietuvos edukologijos universiteto Senato pirmininkas, prof. dr. Audronius Vilkas (70 m.).

Netrūko ir daugiau apdovanojimų. Prizus gavo ištikimiausi LAA rėmėjai: „Stiklita” generalinis direktorius Rimantas Nemeikštis, laikraštis ,,Respublikos leidiniai“, „Vilniaus alus“ , „Kararališkoji kibininė“. 
 
Už lengvosios atletikos populiarinimą atminimo prizais apdovanoti sporto žurnalistai, vakaro vedantysis Juozas Šalkauskas, taip pat Algirdas Notkus, Inga Zabulienė, Donatas Kisielius, Borisas Gilevskis, Margarita Noreikienė, Jūratė Strumskytė-Razgūnė ir Rimas Danius. 

LAA medaliai buvo įteikti muzikantams Danutei ir Antanui Pociūnams bei Vytautui Mockūnui, kurie gojo visą vakarą, taip pat svečiams Algirdui Šešelgiui, Birutei Danienei ir Vytautui Šaikūnui.   

Svečiai buvo vaišinami LAA rėmėjo „Rokiškio sūrio“ produkcija.

AKTYVŪS METAI. Vakaro metu linksmai buvo nusiteikęs barzdotasis Seimo narys A. Sysas, kuris daug šmaikštavo ir visiems dalijo savo 2020-ųjų kalendoriukus su užrašu „Keičiu aprangą, bet nekeičiu įsitikinimų“. Kalendoriuko viršelyje – A. Sysas su Kalėdų senelio apranga ir maišu ant pečių sniegingoje bėgimo trasoje miške. 

A.Sysas iki šiol vis dar grūdinasi ir plaukioja Žaliuosiuose ežeruose: iki gruodžio 1-osios plaukiojo kiekvieną rytą, o dabar, kada rytais jau  tamsoka, į ežero bangas neria savaitgaliais. 

„Savo sportiškąją sezoną jau baigiau ir naująjį pradėsiu vasario mėnesį tradicinėmis varžybomis Portugalijoje“, - sako A. Sysas, šį sezoną dalyvavęs daugybėje varžybų. Nutarė nerungtyniauti tik Kalėdų bėgimo trasoje ir tą dieną pasirinko plaukimą ežere.  

„Metai man buvo tikrai sportiški ir aktyvūs, pelniau ir nemažai medalių. Derlingi buvo Lietuvos orientavimosi sporto  čempionatai: slidžių trasoje, bėgimo ir dviračių distancijose savo amžiaus grupėje nelikau be apdovanojimų. Medaliai dabar puošia mano kambarį, visiems mano anūkams jų užtenka.  

Sėkmingos man buvo ir Lietuvos orientavimosi sporto taurės varžybos dviračiais Juodkrantėje, kur buvo ypač įdomios trasos ir jose savo amžiaus grupėje buvau antras“,- džiaugėsi A. Sysas. 

Tikrą egzaminą Seimo narys laikė ištvermės varžybose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kur teko rungtyniauti kartu su jaunimu. Su savo kolege šiose trejose varžybose jie užėmė galutinę septintą vietą. 

A.Sysas rungtyniavo ne tik Lietuvoje, ir Portugalijoje, keliose varžybose Latvijoje, Lenkijoje.  Pastarojoje šalyje, pirmą kartą dalyvaudamas tarptautinėse orientavimosi varžybose dviračiais, jis laimėjo sidabro medalį.


Seimo narys prakalbo apie žiemą tamsiu paros metu vis labiau populiarėjančias orientavimosi sporto varžybos  patalpose. 

„Lietuvos vaikų ir jaunimo centre buvo susukta tokia trasa, jog vieno kambario teko ieškoti 12-15 minučių. Moderniame Balsių progimnazijos pastate bėgdami matėme plunksną, bet jos negalėjome paimti, nes ji buvo už stiklo. Teko pasukti galvą kaip iki jos prasibrauti“, - šypsodamasis pasakojo A. Sysas. 

Savęs jis nevadina sportiškiausiu Seimo vyru. „Esu sportiškiausias Kalėdų senelis“, - akcentuoja.  

Krūvių A. Sysas nežada mažinti ir kitąmet. Tačiau 2020-ieji - rinkimų metai, todėl Seimo nariui reikės nemažai laiko skirti ir politikai.

„Labai norėčiau išbandyti jėgas pasaulio orientavimosi sporto dviračiais veteranų čempionate Suomijoje, nes šiemet Seimo sesija sutrukdė jame dalyvauti. Kolegos įsitikinę,  kad į dešimtuką tikrai galėčiau patekti.

Orientavimosi sporto varžybų kalendorius išsipūtęs, varžybas gali pasirinkti pradedant kaimynais Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir baigiant kažkur toliau“, sako A. Sysas. 

REKORDINIAI METAI. LAA prezidentas, Kupiškyje ūkininkaujantis D. Kuprys asociacijos metus pavadino nors ir sunkiais, bet puikiais: „Žinoma, visada yra kur pasistengti, pasitempti, siekti daugiau. Anksčiau per metus surengdavome 4-5 varžybas, o šiemet organizavome ir  padėjome surengti netgi trylika. Peržengėme į 2020-ųjų trečią dešimtmetį, manau, jį pradėsime su 15-16 varžybų. Noriu padėkoti rėmėjams, savivaldybėms, kurios mums padėjo organizuoti varžybas. Be jų pagalbos tiek nebūtume padarę."

Kurios renginys paliko geriausią įspūdį?
Ypač šaunus buvo Kupiškio renginys.

Džiaugiuosi, kad į mūsų renginius susirenka ne tik vaikai ir suaugusieji, bet ir neįgalieji. 

Kupiškyje jie gražiai įsiliejo į mūsų šventę, mačiau spindinčius neįgaliųjų veidus, jie buvo ypatingai patenkinti, jog buvo įtraukti į šią veiklą. Tai buvo dar venas šviesus spindulėlis jų gyvenime. 

Ar kitais metais bus naujų renginių?
Mūsų žvilgsniai labiau krypsta į Aukštaitiją. Kiti regionai mums yra uždaresni. 

Tačiau sulaukėme puikių iniciatyvų iš Alytaus, jų treneriai nori suburti jaunus bėgikus ir organizuoti panašius renginius. Tačiau alytiškiams trūksta kažkokios motyvacijos, pagalbos ar tiesiog patarimo, kaip tai padaryti. 

Planuojame plėsti savo geografiją. Jeigu kas nors norės prisijungti prie mūsų ir parodys iniciatyvą, noriai jiems stengsimės padėti. 
       
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ viltys dužo Stambule
2020 01 28
Čempionų lyga
Klaipėdos „Neptūnui“ (5-8) liko vienerios rungtynės FIBA Čempionų lygoje su Sombathėjaus „Falco“, tačiau šansų prasibrauti į aštuntfinalį nebeliko.
Pilnutėlėje salėje – krepšinio aistrų katilas
2020 01 28
Moksleivių sportas
Į 19-ųjų Vilniaus gimnazistų žaidynių vaikinų krepšinio finalinių varžybų kovas Žemynos gimnazijoje nepateko visi norintys, nes salėje neliko vietos.
Panevėžyje pagerbs žuvusią superžvaigždę
2020 01 28
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ gynėjas Paulius Valinskas: apie krepšinio idealo Kobe Bryanto žūtį, jo pagerbimą ir labai svarbų mačą su Strasbūro SIG.
 
„Sūduva“ pratinasi prie naujojo trenerio
2020 01 28
Įvertinimas
Marijampolės „Sūduvos“ saugas Giedrius Matulevičius: „Dar reikia laiko, kad treneris iki galo išaiškintų ir įdiegtų savo filosofiją.“
Prancūzas ir kroatas „Sūduvai“ neįtiko
2020 01 27
Žvilgsnis
Marijampolės „Sūduvos“ strategas Heimo Pfeifenbergeris po mačo su Rygos RFS: „Šios rungtynės buvo geresnės“.
„Riterių“ trenerių štabe – naujas veidas
2020 01 27
Treneris
36 metų Mindaugas Malinauskas pasirašė sutartį su Vilniaus „Riteriais“ bei tapo vyriausiojo trenerio Mindaugo Čepo pagalbininku.
Bėgimu primins Pamirštus karius
2020 01 28
Bėgimas
Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos lenkų jaunimas ir asociacija „Sporto renginiai“ kovo 1 d. rengia tradicinį bėgimą „Vilkų takais“.
„Jei kažką darau, tai iš visos širdies“
2020 01 28
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova – apie geriausią gautą patarimą ir vandens baimę
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
 
Kenijoje - trigubas lietuvių triumfas
2020 01 26
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 metų) turnyre Nairobyje (Kenija) įspūdingai pasirodė Vilniaus teniso akademijos (VTA) atstovai.
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
Lietuviai – pirmuosiuose dešimtukuose
2020 01 27
Trekas
Miltone (Kanada) surengtame 2019-2020 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniame, šeštajame, etape lietuviai buvo netoli lyderių.
R.Navardauskas papildė taškų taupyklę
2020 01 27
Lenktynės
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionas Ramūnas Navardauskas daugiadienėse lenktynėse Gabone finišavo 10-as.
Lietuvos dviratininkas kovojo dėl medalio
2020 01 26
Trekas
2019-2020 m. sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinio, šeštojo, etapo vyrų keirino rungtyje (24 dalyviai) V.Lendelis finišavo ketvirtas.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Pirmasis čempionų pralaimėjimas
2020 01 27
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate baigėsi antrojo rato kovos.
Lietuvos čempionate – staigmena
2020 01 26
Lietuvos čempionatas
Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - Vilniaus universiteto merginos įveikė Baltijos lygos komandą.
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
5 metai – 67 startai ir 32 prizinės vietos
2020 01 28
Auto
Nuo idėjos įkurti studentų autosporto komandą iki visuomenėje atpažįstamo Kauno technikos kolegijos KTK Racing Division autoklubo prabėgo 5-eri metai.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
 
Lietuvos čiuožėjai skynė medalius
2020 01 27
Greitasis čiuožimas
Sausio 23-25 d. Guseve (Rusija) vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybų trečiasis etapas.
„Dar dabar kraujas burnoje jaučiasi“
2020 01 26
Dailusis čiuožimas
Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos čempionate Grace (Austrija) neišsaugojo vietos dešimtuke.
Lietuvos sportininkams – išskirtinis iššūkis
2020 01 26
Biatlonas
Pokliukoje (Slovėnija) vykstančio šeštojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo mišrių estafečių varžybose Lietuvos ekipos prasibrovė į 20-ukus.
Investuoja į dar vieną paralimpinę svajonę
2020 01 28
Žvilgsnis
Kęstutis Skučas, siekiantis patekti į šeštąsias paralimpines žaidynes karjeroje, savo svajonę tikisi pavyti atnaujintu lenktyniniu vežimėliu.
Pirmasis darbas – užvesti lietuvius
2020 01 27
Beisbolas
Pasiruošimą su Lietuvos beisbolo rinktine pradėjęs naujasis treneris amerikietis Williamas Gordonas: „Liko dar daug darbų“.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
 
„Aš mėgstu čiuožti. Visomis formomis“
2020 01 28
Olimpinis festivalis
LTeam žiemos festivalyje pasirodysiantis Saulius Prūsaitis prisiminė žiemos nuotykius vaikystėje ir pažadėjo staigmenų koncerte.
Jėgos trikovininkai išsirinko naują valdžią
2020 01 27
Jėgos trikovė
Joniškyje buvo surengta Lietuvos jėgos trikovės federacijos ataskaitų ir rinkimų konferencija.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 27
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas