Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. gruodžio 23 d. 19:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rekordiniai asociacijos metai

Lengvosios atletikos asociacija sezono uždarymo ir jubiliatų pagerbimo vakarą surengė restorane ,,Senoji kibininė“.

Renginio akimirka.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Renginio akimirka.
   
Susirinko visi tie, kurie glaudžiai bendradarbiauja su Lengvosios atletikos asociacija (LAA), padeda organizuoti jos renginius, teisėjauja varžybose. 

Vakaro vedėjas Juozas Šalkauskas, pasveikinęs susirinkusiuosius ir padeklamavęs eilėraštį, sveikinimo žodį pakvietė tarti LAA prezidentą Danielių Kuprį.  

„Ateinantieji metai bus trečiojo tūkstantmečio trečiojo dešimtmečio metai. Antrasis dešimtmetis neatnešė jokios pasaulio pabaigos. Tad turime, ką veikti, turime daug darbų, planų, veiklos ir ateityje“, - kalbėjo D. Kuprys.

Buvęs LAA prezidentas, Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, kuris ir dabar nenutolęs nuo LAA veiklos, medaus statinaite apdovanojo asociacijos valdybos pirmininką Algirdą Maldūną ir jam negailėjo geų žodžių.

„Jis pats daugelį metų buvo aktyvus lengvaatletis, o dabar vadovauja organizacijai, kuri pagrindinį dėmesį skiria jaunimui, sveikai gyvensenai. Įteikdamas Algirdui šį sveikatos eliksyrą, noriu jam palinkėti, kad niekada neapleistų jėgos ir gera sveikata, kad jis ir toliau asociacijos  žmones ir jaunimą telktų naujiems žygiams, sumanymams ir varžyboms“, - kalbėjo A. Šešelgis.    

Jubiliejų proga aukščiausiais LAA apdovanojimais ,,Žvaigžde“, aukuru ir medaliu apdovanoti Tokijo olimpietis Kęstutis Orentas (80 m.),  Seimo narys Algirdas Sysas (65 m.) ir buvęs Lietuvos edukologijos universiteto Senato pirmininkas, prof. dr. Audronius Vilkas (70 m.).

Netrūko ir daugiau apdovanojimų. Prizus gavo ištikimiausi LAA rėmėjai: „Stiklita” generalinis direktorius Rimantas Nemeikštis, laikraštis ,,Respublikos leidiniai“, „Vilniaus alus“ , „Kararališkoji kibininė“. 
 
Už lengvosios atletikos populiarinimą atminimo prizais apdovanoti sporto žurnalistai, vakaro vedantysis Juozas Šalkauskas, taip pat Algirdas Notkus, Inga Zabulienė, Donatas Kisielius, Borisas Gilevskis, Margarita Noreikienė, Jūratė Strumskytė-Razgūnė ir Rimas Danius. 

LAA medaliai buvo įteikti muzikantams Danutei ir Antanui Pociūnams bei Vytautui Mockūnui, kurie gojo visą vakarą, taip pat svečiams Algirdui Šešelgiui, Birutei Danienei ir Vytautui Šaikūnui.   

Svečiai buvo vaišinami LAA rėmėjo „Rokiškio sūrio“ produkcija.

AKTYVŪS METAI. Vakaro metu linksmai buvo nusiteikęs barzdotasis Seimo narys A. Sysas, kuris daug šmaikštavo ir visiems dalijo savo 2020-ųjų kalendoriukus su užrašu „Keičiu aprangą, bet nekeičiu įsitikinimų“. Kalendoriuko viršelyje – A. Sysas su Kalėdų senelio apranga ir maišu ant pečių sniegingoje bėgimo trasoje miške. 

A.Sysas iki šiol vis dar grūdinasi ir plaukioja Žaliuosiuose ežeruose: iki gruodžio 1-osios plaukiojo kiekvieną rytą, o dabar, kada rytais jau  tamsoka, į ežero bangas neria savaitgaliais. 

„Savo sportiškąją sezoną jau baigiau ir naująjį pradėsiu vasario mėnesį tradicinėmis varžybomis Portugalijoje“, - sako A. Sysas, šį sezoną dalyvavęs daugybėje varžybų. Nutarė nerungtyniauti tik Kalėdų bėgimo trasoje ir tą dieną pasirinko plaukimą ežere.  

„Metai man buvo tikrai sportiški ir aktyvūs, pelniau ir nemažai medalių. Derlingi buvo Lietuvos orientavimosi sporto  čempionatai: slidžių trasoje, bėgimo ir dviračių distancijose savo amžiaus grupėje nelikau be apdovanojimų. Medaliai dabar puošia mano kambarį, visiems mano anūkams jų užtenka.  

Sėkmingos man buvo ir Lietuvos orientavimosi sporto taurės varžybos dviračiais Juodkrantėje, kur buvo ypač įdomios trasos ir jose savo amžiaus grupėje buvau antras“,- džiaugėsi A. Sysas. 

Tikrą egzaminą Seimo narys laikė ištvermės varžybose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kur teko rungtyniauti kartu su jaunimu. Su savo kolege šiose trejose varžybose jie užėmė galutinę septintą vietą. 

A.Sysas rungtyniavo ne tik Lietuvoje, ir Portugalijoje, keliose varžybose Latvijoje, Lenkijoje.  Pastarojoje šalyje, pirmą kartą dalyvaudamas tarptautinėse orientavimosi varžybose dviračiais, jis laimėjo sidabro medalį.


Seimo narys prakalbo apie žiemą tamsiu paros metu vis labiau populiarėjančias orientavimosi sporto varžybos  patalpose. 

„Lietuvos vaikų ir jaunimo centre buvo susukta tokia trasa, jog vieno kambario teko ieškoti 12-15 minučių. Moderniame Balsių progimnazijos pastate bėgdami matėme plunksną, bet jos negalėjome paimti, nes ji buvo už stiklo. Teko pasukti galvą kaip iki jos prasibrauti“, - šypsodamasis pasakojo A. Sysas. 

Savęs jis nevadina sportiškiausiu Seimo vyru. „Esu sportiškiausias Kalėdų senelis“, - akcentuoja.  

Krūvių A. Sysas nežada mažinti ir kitąmet. Tačiau 2020-ieji - rinkimų metai, todėl Seimo nariui reikės nemažai laiko skirti ir politikai.

„Labai norėčiau išbandyti jėgas pasaulio orientavimosi sporto dviračiais veteranų čempionate Suomijoje, nes šiemet Seimo sesija sutrukdė jame dalyvauti. Kolegos įsitikinę,  kad į dešimtuką tikrai galėčiau patekti.

Orientavimosi sporto varžybų kalendorius išsipūtęs, varžybas gali pasirinkti pradedant kaimynais Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir baigiant kažkur toliau“, sako A. Sysas. 

REKORDINIAI METAI. LAA prezidentas, Kupiškyje ūkininkaujantis D. Kuprys asociacijos metus pavadino nors ir sunkiais, bet puikiais: „Žinoma, visada yra kur pasistengti, pasitempti, siekti daugiau. Anksčiau per metus surengdavome 4-5 varžybas, o šiemet organizavome ir  padėjome surengti netgi trylika. Peržengėme į 2020-ųjų trečią dešimtmetį, manau, jį pradėsime su 15-16 varžybų. Noriu padėkoti rėmėjams, savivaldybėms, kurios mums padėjo organizuoti varžybas. Be jų pagalbos tiek nebūtume padarę."

Kurios renginys paliko geriausią įspūdį?
Ypač šaunus buvo Kupiškio renginys.

Džiaugiuosi, kad į mūsų renginius susirenka ne tik vaikai ir suaugusieji, bet ir neįgalieji. 

Kupiškyje jie gražiai įsiliejo į mūsų šventę, mačiau spindinčius neįgaliųjų veidus, jie buvo ypatingai patenkinti, jog buvo įtraukti į šią veiklą. Tai buvo dar venas šviesus spindulėlis jų gyvenime. 

Ar kitais metais bus naujų renginių?
Mūsų žvilgsniai labiau krypsta į Aukštaitiją. Kiti regionai mums yra uždaresni. 

Tačiau sulaukėme puikių iniciatyvų iš Alytaus, jų treneriai nori suburti jaunus bėgikus ir organizuoti panašius renginius. Tačiau alytiškiams trūksta kažkokios motyvacijos, pagalbos ar tiesiog patarimo, kaip tai padaryti. 

Planuojame plėsti savo geografiją. Jeigu kas nors norės prisijungti prie mūsų ir parodys iniciatyvą, noriai jiems stengsimės padėti. 
       
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
Dovanotas skrydis futbolininko nesužavėjo
2020 03 31
Žvilgsnis
Apie gimtadienį: nerimtas interviu su Vilniaus „Riterių“ futbolininku Donatu Kazlausku.
„Žalgirio“ serbas ilgisi futbolo ir dronų
2020 03 31
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo naujokas Ivanas Tatomirovičius kartu su šeima karantiną leidžia Vilniuje.
Legionierės nusprendė – Lietuvoje saugiau
2020 03 31
Legionieriai
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandos legionierės papasakojo kuo užsiima karantino metu ir davė patarimų (VIDEO).
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą
2020 03 31
Situacija
Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
 
Lietuvių lūkesčiai – didesni nei buvo Rio
2020 03 31
Žvilgsnis
Didžioji dalis (58%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tikėjo mūsų tautiečių sėkme Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas