sportas.info 2019 m. gruodžio 12 d. 12:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas

Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.

D.Jocius „Sugihara“ klinikoje.
D.Jocius „Sugihara“ klinikoje.
Kiek kainuoja sporte būti tarp geriausių? Ar tai talentas, ar sunkus ir varginantis darbas? Į šiuos klausimus gerai žinomas Lietuvoje lenktynininkas Deividas Jocius atsako, kad labai daug darbo, pastangų ir sveikatos.

Visai neseniai pats sportininkas patyrė, ką reiškia, kuomet viena sekundė gali apversti visus tavo planus aukštyn kojomis. Žinoma, finansai ne paskutinį vaidmenį taip pat vaidina. Tačiau svarbiausias dalykas, jo nuomone, yra tikslo turėjimas, atkaklumas ir, žinoma, gera savijauta bei sveikata.

Dauguma mūsų matome tik gražiąją bei pakilią sportininkų pusę. Kuomet jie dalyvauja varžybose, užima prizines vietas ar kerta finišo liniją, užlipa ant apdovanojimų pakylos bei apdovanojimus, ar su ašaromis akyse klauso šalies himno ir žvilgsniu palydi kylančią trispalvę didžiausiose sporto arenose.
 
O kas po to? Kas slypi kasdieniniame sportininkų gyvenime, kuomet reikia ruoštis kitoms varžyboms, kitam sezonui. O jeigu gauni sunkią traumą? Kas tada?

Lenktynininkas D.Jocius prieš dvejus metus, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu tarsi jų net nebūtų buvę.

„Kai neatsiduri ligoninėje, kai pats nesusiduri su sveikatos problemomis, net nepagalvoji, kokį stiprų kozirį turi sveikas žmogus. Mano patirta avarija, nelengva reabilitacija po jos, tik įrodo, kad lenktynininkas nėra vien tik tai, ką žiūrovai matai. Nėra taip, kad jis tik atsisėda už automobilio vairo ir jį pavairuoja. Tai daug daugiau. Tu turi turėti gerą fizinę formą, ištvermę, kad galėtum tinkamai valdyti sportinį automobilį“, - sako lenktynininkas D.Jocius.

2017 metais spalio mėnesį patyręs tragišką avariją paskutiniame Lietuvos ralio čempionato etape, turbūt niekas drąsiai negalėjo net pasvajoti, kad jau po trijų mėnesių lenktynininką bus galima matyti Pasaulio ralio čempionato (WRC) pirmajame etape Monte Karlo ralyje. 

Prieš Druskininkų startą, lenktynininkas jau žinojo apie savo artimiausius planus ir jau ruošėsi pranešti visai Lietuvos sporto bendruomenei, kad 2018 metų WRC čempionate dalyvaus su gamyklinės komandos „M-Sport“ komandos automobiliu. Tačiau likimas viską sudėliojo savaip. 


Patirta avarija Druskininkuose, kurios metu sportininkas patyrė daugybinius rankų kaulų lūžius, sekė ilga reabilitacija bei nauja kova dėl vietos WRC čempionate.

„Su „M-Sport“ komanda bendrauju jau antrus metus. Pirmą kartą su jais pradėjome kalbėtis 2017 m, kuomet jie tapo pasaulio čempionais konstruktorių taurėje, o mes turėjome aiškią viziją. Visgi tais metais mūsų visi planai pasibaigė reanimacijoje, kuomet patyriau didelę avariją Druskininkų ralyje. Atrodė, kad visos viltys žlugo, bet tik ne man. Po poros savaičių jau vykau į „Wales Rally“ GB WRC etapą, lydimas žmonos, tartis dėl mano ateities bei vietos komandoje. Deja, mano sužalojimai buvo tokie dideli, kad niekas netikėjo, kad galėsiu greitai atsistoti ant kojų, o, juolab, vairuoti WRC automobilį. Tad teko tenkintis tik WRC3 kategorijos automobiliu, su kuriuo finišavau jau po 2 mėnesių vykusiame Monte Karlo ralyje, ir nustebusiais „M-Sport“ komandos veidais“, - prisiminimais dalinosi D. Jocius.

Pasak lenktynininko, būtent po pirmojo finišo 2018 m. Monte Karlo ralyje, atsinaujino dialogas ir naujų planų dėliojimas dėl dalyvavimo WRC. Tačiau po šio etapo lenktynininkas pastebėjo, kad visgi jo kūnas nedirba taip, kaip dirbdavo iki avarijos.

„Profesionaliame sporte kiekvienas sportininkas turi turėti ne tik gerą fizinį pasiruošimą. Gera sveikata yra pagrindinis įrankis, kurio reikia siekiant gerų rezultatų. Pats asmeniškai turėjau nemažą traumą, kuomet buvo sulaužytos rankos, patirta daug lūžių, plėštinių žaizdų. Taip, dėka atliktų profesionalių gydytojų operacijų, pavyko pakankamai greitai reabiluotis. Visgi atsiliepimas įvyko po kelių mėnesių, po pirmųjų lenktynių finišo. Užvaldžius pakilioms emocijoms, viską dariau, kad išvažiuočiau kitoms lenktynėms, o visa kita nuėjo į antrą planą ir viskas atsiliepė vėliau“, - savo istorija dalinasi D. Jocius.
 
Lenktynininkui teko priimti labai svarbų sprendimą. Turėjo sustoti ir pradėti iš naujo dirbti su savimi, savo kūnu bei visapusiškai ruoštis ateities startams. Pastarieju metai ir buvo skirti pasiruošti būsimoms varžyboms, į kurias lenktynininkas planuoja išvažiuoti jau greitai.

„Džiugu, kad radau vietą, kur galėjau rasti viską po vienu stogu. Laiko turėjau labai nedaug, o padaryti turėjau labai daug ir greitai. Būsimos varžybos bus daug sudėtingesnės visais aspektais. Tad džiugu, kad gimė ši partnerystė. Klinikos profesionalai artimiausius du metus rūpinsis mano sveikata bei tinkamu pasirengimu lenktynėms“, - sakė lenktynininkas.

Garsiausi pasaulio sportininkai, olimpiniai čempionai turi ne tik asmeninius medicinos gydytojus, kinezeterapeutus, dietologus, trenerius bei sporto psichologus. Mat, sportininkams nepakanka komandos, šeimos ar gerbėjų palaikymo. Nenustebkite, kad už jų nugaros stovi visa medicinos gydytojų bei kitų, savo srities profesionalų, kariauna.

Lietuvoje taip pat dirba gerų, šios srities profesionalų. Lenktynininkui D. Jociui reikėjo ne tik pasiruošti varžyboms, bet ir sustiprinti po skaudžios avarijos kūne atsiradusias silpnąsias vietas.

„Sugihara“ klinikoje drauge su profesionalų pagalba sportininkas pirmą kartą susipažino su Negyvosios jūros vandens ir purvo terapija, medicininiu limfodranažiniu endermologiniu LPG masažu bei kristosimuliacija. Po kelių šių terapijų sportininkas pamiršo rankų skausmą, atsikratė kai kurių iki tol varginusių kūno skausmų  bei galėjo lengviau pakelti fizinį pasiruošimą.

„Profesionalai sportininkai skausmą tikrai gali pakelti ir apie jį nenori garsiai kalbėti. Tačiau tenka pripažinti, kad pasiruošimas varžyboms yra daug spartesnis ir lengvesnis, kuomet tų jo nuolat nejauti“, - komentavo lenktynininkas. 

Pasak „Sugihara“ klinikos vadovės Miglės Neubauer, klinika sportininkams siūlo įvairiapusį paslaugų paketą, kurio dėka sportininkai patyrę traumas ar turėję sunkų, varginantį sezoną, gali greičiau atgauti jėgas. 

„Tik mūsų klinika gali pasiūlyti Negyvosios jūros vandens terapiją. Vandenį ir purvą gabenamės lėktuvais iš Izraelio ar Jordanijos. Kaip žinote, didelė magnio, kalio, kalcio, bromo ir jodo koncentracija atpalaiduoja raumenis ir ramina nervų sistemą, spartina odos ląstelių medžiagų apykaitą. Druskingas vanduo puikiai padeda patyrusiems sunkių traumų, be to turi uždegimus malšinančių ir antiseptinių savybių, mažina skausmus bei stipriną imuninę sistemą. Tad po tokios terapijos sportininkai ne tik prisotins kūnus mineralais, bet ir atpalaiduos raumenų tonusą ar sumažins skausmus bei sustiprins imuninė sistemą“, - vieną iš terapijų pristatė M. Neubauer.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
Nauji iššūkiai – su naujais treneriais
2020 01 24
Treneris
„Nepasakyčiau, jog turėjau daug klaustukų pasirenkant treniruoti „Hegelmann Litauen” ekipą", - teigia prie Kauno ekipos vairo stojęs Artūras Ramoška.
Kontroliniame mače – penki įvarčiai
2020 01 24
Draugiškos rungtynės
2020-ųjų sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ per antrąsias kontrolines rungtynes „Hikvision“ manieže nusileido Rygos „Metta“ komandai 2:3 (1:2).
Kipre – „Kauno Žalgirio“ pergalė
2020 01 23
Draugiškos rungtynės
Kipre sezonui besiruošiantis „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes 2020-aisiais metais.
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
 
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Žvaigždės – už Lietuvos atleto nugaros
2020 01 23
Biatlonas
Pasaulio čempioną ir olimpinį prizininką pranokęs Lietuvos biatlonininkas Karolis Dombrovskis ir vėl sužibėjo Slovėnijoje.
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
LTOK posėdyje – svarbūs klausimai
2020 01 24
Posėdis
Sausio 24 d. vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis.
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas