hockey.lt 2019 m. gruodžio 11 d. 11:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.

K.Miuller (kairėje).
hockey.lt nuotr.
K.Miuller (kairėje).
   
Pirmą kartą per savo šalies ledo ritulio istoriją Lietuvoje buvo suburta moterų rinktinė, kuri gruodžio pradžioje išvyko į IIHF rengiamą pasaulio čempionato III diviziono turnyrą Bulgarijoje.

Turnyrui artėjant prie pabaigos, Tarptautinė ledo ritulio federacija nepraleido pro akis puikaus Lietuvos rinktinės ir jos lyderės Klaros Miuller debiuto, bei parengė straipsnį, skirtą mūsų šalies moterų ledo rituliui ir jauniausiai jos narei. Įspūdingas 16-metės žaidimas lemė dvi Lietuvos komandos pergales. 

Pelniusi 9 įvarčius ir atlikusi 1 rezultatyvų perdavimą, K.Miuler tapo rezultatyviausia čempionato Bulgarijoje žaidėja.

Lietuvos rinktinė galutinėje įskaitoje užėmė penktąją vietą.

Pateikiame IIHF.com straipsnį apie Lietuvos moterų ledo ritulį ir K.Miuller:
 
„Žiemos rūmai“ Sofijoje, Bulgarijos sostinėje, kurioje rengiamas 2020 metų pasaulio moterų ledo ritulio čempionato III diviziono turnyras. Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė čia praėjusį trečiadienį sužaidė pirmąjį mačą savo istorijoje ir iškovojo pirmąją pergalę, atsilikimą 0:1 prieš Honkongo rinktinę paversdamos pergale 4:1.
 
Šių rungtynių žvaigžde ant ledo neabejotinai buvo 16-metė iš Lietuvos – Klara Miuller, kuri pelnė „hat-tricką“, pelnydama ir pirmąjį įvartį šalies moterų ledo ritulio istorijoje. Vos po trijų dienų, mače su Belgija varžovės pirmavo 2:0, bet klaipėdietė dar kartą sužibo įvarčiais, šį kartą pasižymėdama keturis kartus iš eilės taip dar kartą pakeisdama mačo eigą. Galiausiai susitikimas baigėsi dar viena lietuvių pergale (4:3). 
 
„Man sunku paaiškinti tai, kaip šiuo metu jaučiuosi. Tai yra per didelis jausmas. Vykdamos į čempionatą mes neturėjome didelių tikslų. Mūsų treneriai pažinojo keletą žaidėjų iš oponenčių rinktinių ir mes žinojome, jog varžovės bus labai stiprios. Pradėjome galvoti, jog čempionate patirsime vieną pralaimėjimą po kito. Todėl tai, kad jau laimėjome du mačus yra nedidelė staigmena. O būnant tokiai jaunai užimti pirmąją vietą rezultatyviausių žaidėjų rikiuotėje man apskritai yra šokas“, - prieš paskutines rungtynes pripažino K. Miuller.
 
Lietuva yra Baltijos šalis su 2,8 milijonais gyventojų ir sporto pasaulyje pirmiausia žinoma dėl savo stiprių krepšinio tradicijų ir tokių žvaigždžių kaip Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Šarūnas Jasikevičius, Jonas Valančiūnas ir daugybė kitų. Ledo ritulys daugybę metų šalyje užėmė antrinę rolę šalies sporto pasaulyje, bet Lietuva turi ir dvi savo legendas ledo ritulyje, kurie bendrai sužaidė daugiau nei du tūkstančius rungtynių NHL – Darių Kasparaitį (865 rungtynės) ir Dainių Zubrų (1293 rungtynės, 228 įvarčiai ir 363 rezultatyvūs perdavimai), kuris dabar užima asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidento pareigas. Šiuo metu Lietuvoje ledo ritulį žaidžia 2466 registruoti žaidėjai, iš kurių 90 merginų, o šalyje yra šešios uždaros ir trys atviros ledo ritulio aikštės.
 
Pirmasis planas surinkti Lietuvos moterų rinktinę gimė dar prieš dvidešimt metų, bet jis nebuvo išpildytas, kai jo iniciatorė Jūratė Rulevičienė persikėlė gyventi į Jungtines Amerikos Valstijas. Visgi, prieš penkerius metus prasidėję veiksmai pagaliau suformuoti šalies rinktinę atnešė dabar matomus rezultatus, o galiausiai į IIHF šeimą Lietuvos moterų rinktinė buvo priimta gegužės mėnesį.
 
„Visų pirma norėjau žaisti futbolą, bet mano mama man to neleido. Ledo ritulį žaisti pradėjau kai man suėjo devyneri metai, tad žaidžiu jau septynerius metus. Pamačiau tris vaikinus čiuožiančius ant ledo, jie griuvinėjo ir mėgavosi žaisdami ledo ritulį, tad nusprendžiau, jog ir aš noriu išbandyti šį nuostabų sportą. Iki tol maždaug metus į čiuožyklą eidavau kone kiekvieną sekmadienį“, - apie startą ledo ritulyje pasakojo puolėja.
 
Klaros tėtis yra iš Vokietijos. Jis žaidė futbolą, kol karjerą anksčiau nei jis norėjo, užbaigė gauta trauma. Ledo ritulininkės mama yra lietuvė, o Lietuvos rinktinės puolėja gimė Klaipėdoje, didžiausiame šalies uostamiestyje.
 
Nuo pirmų žingsnių ledo ritulyje žaisdama su berniukais Lietuvos U-12 čempionate, K. Miuller greitai tapo žaidėja, kurią sustabdyti būdavo labai sunku. Dar 2015-2016 metų sezone ji per 26 mačus pelnė 16 įvarčių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jau kitą sezoną jos produktyvumas šoktelėjo į viršų ir per mačą klaipėdietė rinkdavo po du rezultatyvumo balus (36 įvarčiai ir 18 rezultatyvių perdavimų per 27 rungtynes), o galimybių ji gaudavo ir žaisdama U-14 komandoje (6 įvarčiai ir 4 rezultatyvūs perdavimai per 12 rungtynių). Tuo tarpu 2017-2018 metų sezone ledo ritulininkė dar labiau atsiskleidė žaisdama tarp berniukų ir tiesiog siautėjo U-14 pirmenybėse, vos per 20 mačų surinkdama 57 rezultatyvumo balus (25 įvarčiai ir 32 rezultatyvūs perdavimai).
 
„Man nebuvo jokių problemų žaisti su berniukais. Buvau įpratusi būti rezultatyviausia savo komandos žaidėja. Nors mano komandos draugai jau paaugo ir man žaisti darosi gerokai sunkiau, bet aš atiduodu visas jėgas, kad jie manęs neaplenktų. Pastaraisiais sezonais merginų ledo rituliui buvo taikomos kelios idėjos. Buvo nuspręsta žaisti Lietuvos čempionatuose bei Latvijos čempionate, bet kelionės į Latviją daug kainuodavo ir atimdavo nemažai laiko. Vėliau turėjome idėją dažniau rengti turnyrus, bet ir tai neveikė taip, kaip norėtume“, - kalbėjo K. Miuller.
 
 
Lietuvoje šiuo metu yra dvi moterų komandos – „HC Amber“ (buvusi „Hockey Girls“) ir „Hockey Stars“, o šiemet pirmą kartą Sostinės ledo ritulio akademija surinko ir vien iš mergaičių sudarytą komandą, kuri žaidžia mažiausiųjų, „Pipirų“ festivaliuose.

„Šiemet abi mūsų moterų komandos žaidžia naujai sukurtoje Baltijos lygoje, kur taip pat rungtyniauja komandos iš Latvijos ir Estijos. „HC Amber“ žaidžia tarp stipriausių komandų A divizione, o „Hockey Girls“ rungtyniauja B divizione. Taip pat stengiamės suorganizuoti draugiškas rungtynes su komandomis iš Ukrainos, Lenkijos, Airijos ir kitų šalių“, - situaciją šalies moterų ledo ritulyje paaiškino Lietuvos moterų rinktinės vadovė Egle Zemlickienė. Ji pastaraisiais metais buvo viena iš svarbiausių figūrų populiarinant moterų ledo ritulį Lietuvoje bei sudalyvavo IIHF kursuose Suomijoje, kuriuose siekė įgyti naujų žinių bei gauti daugiau kontaktų su kitų šalių asociacijų atstovais.
 
„Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatuose debiutuoja tik dabar todėl, kad mūsų geriausios žaidėjos yra labai jaunos ir mums teko laukti, kol jos turės teisę žaisti moterų pasaulio čempionatuose. Jos yra ir dabartinės rinktinės lyderės. Klara turi labai daug potencialo ir gali išvykti į užsienį bei tęsti savo tobulėjimą. Šiuo metu ji yra aukščiausio lygio žaidėja Lietuvos moterų ledo ritulyje, bet ji turi nuspręsti ar ji likti Lietuvoje, ar išvykti į užsienį“, - teigė Lietuvos rinktinės vadovė.
 
„Šiuo metu neturiu jokių planų, - atskleidė K. Miuller kalbėdama apie savo patirtį užsienyje, - apie tai dar negalvojau. Ne taip seniai buvau Berlyne, ten treniravausi ir dalyvavau Vokietijos U-16 rinktinės treniruotėse, nes turiu du pasus – Lietuvos ir Vokietijos. Bet ten man pasakė, kad turiu daugiau padirbėti su savo čiuožimu, o aš pati nesijaučiau labai gerai būdama viena, be savo mamos. Praėjusiais metais taip pat buvau pakviesta į turnyrą Italijoje, kur žaidė iš 15 skirtingų šalių surinktos merginos.“
 
K. Miuller šiemet buvo jauniausia Lietuvos rinktinės žaidėja – ji visai neseniai atšventė savo 16-ąjį gimtadienį (gimusi 2003 metų lapkričio 4 dieną). Be jos, dar dvi merginos yra gimusios 2003 metais (Ula Aleksandravičiūtė ir Polina Tolmacheva), o žiūrint iš kitos pusės, komandoje buvo ir šešios žaidėjos, kurios yra 35-erių metų arba vyresnės.
 
„Žinau, kad turiu padirbėti su savo čiuožimu, bet taip pat noriu tobulinti savo darbą su lazda – ritulio valdymą ir metimą. Tuomet galėčiau būti dar naudingesnė savo komandai ir mes galėtume laimėti dar daugiau rungtynių“, - įsitikinusi 16-metė.
 
Šiuo metu lietuvė neatmeta galimybės pratęsti savo kelionę ledo ritulio pasaulyje mokydamasi JAV universitetuose. Rinktinės lyderė pripažįsta, jog dėl to sunkiai turi dirbti ne tik ant ledo, bet ir mokyklos suole. „Anksčiau buvau labiau susikoncentravusi į ledo ritulį, bet dabar bandau pagerinti ir savo pažymius mokykloje.“
 
Dar prieš keletą metų negalvojusi apie žaidėją į kurią nori būti panaši, dabar K. Miuller atskleidžia, jog jos simpatijas užkariavo 30-metė JAV rinktinės puolėja.
 
„Labai smagu stebėti tai, kaip žaidžia Hilary Knight“, - pripažįsta žaidėja".
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
Nauji iššūkiai – su naujais treneriais
2020 01 24
Treneris
„Nepasakyčiau, jog turėjau daug klaustukų pasirenkant treniruoti „Hegelmann Litauen” ekipą", - teigia prie Kauno ekipos vairo stojęs Artūras Ramoška.
Kontroliniame mače – penki įvarčiai
2020 01 24
Draugiškos rungtynės
2020-ųjų sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ per antrąsias kontrolines rungtynes „Hikvision“ manieže nusileido Rygos „Metta“ komandai 2:3 (1:2).
Kipre – „Kauno Žalgirio“ pergalė
2020 01 23
Draugiškos rungtynės
Kipre sezonui besiruošiantis „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes 2020-aisiais metais.
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
 
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Žvaigždės – už Lietuvos atleto nugaros
2020 01 23
Biatlonas
Pasaulio čempioną ir olimpinį prizininką pranokęs Lietuvos biatlonininkas Karolis Dombrovskis ir vėl sužibėjo Slovėnijoje.
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
LTOK posėdyje – svarbūs klausimai
2020 01 24
Posėdis
Sausio 24 d. vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis.
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas