Tomas Gaubys 2019 m. gruodžio 6 d. 10:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė

Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.

Pasaulio čempionai su treneriais.
Kauno šokių klubas „Kaspinas“ nuotr.
Pasaulio čempionai su treneriais.
Praėjusį šeštadienį Vilniuje, „Siemens“ arenoje, surengtame Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) planetos standartinių šokių čempionate triumfavusių šokėjų Evaldo Sodeikos ir Ievos Žukauskaitės-Sodeikienės treneriai Daiva Dackevičienė ir Giedrius Januškevičius džiaugiasi, kad jų auklėtiniams pasaulio pirmenybėse, kuriose dalyvavo 77 poros iš 44 šalių, pavyko pateisinti favoritų vardą ir užkopti ant aukščiausio pakylos laiptelio. Mūsiškiai Vilniuje geriausiai pasirodė visuose penkiuose šokiuose – valse, tango, Vienos valse, fokstrote ir kvikstepe. Anot Kauno klube „Kaspinas“ dirbančių šokių specialistų, Lietuvai didžiulė garbė turėti pasaulio čempionus. 
 
„Evaldas ir Ieva – vienintelė lietuvių pora, galinti pasigirti pasaulio sportinių šokių čempionų titulu suaugusiųjų varžybose. Daugelis užsieniečių yra nustebę, kad nė trijų milijonų gyventojų neturinti šalis sugeba išauginti tokio aukšto lygio šokėjus“, – pažymėjo G. Januškevičius. 
 
D. Dackevičienė negailėjo pagyrų tiek savo šokėjams, tiek pasaulio čempionato organizatoriams. „Reikia pagirti Lietuvos sportinių šokių federaciją ir padėkoti jai už išskirtinį reginį. Tiek lietuviai, tiek svečiai iš užsienio buvo sužavėti varžybų organizacija – puiki salė, pilna žiūrovų, šauni muzika, geras parketas ir jauki atmosfera. Buvo labai gražu, – žavėjosi trenerė. – O ir pergalę šventė mūsų šokėjai. Jie laimėjo užtikrintai. Mes to tikėjomės, nes jie šiais metais laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo, nepralaimėdami nė vieno šokio. Tai – unikalus pasiekimas!“
 
„Lietuva jau seniai garsėja savo klasikinių šokių mokykla, esame tarp lyderių. Užsienyje dabar daug mišrių tautybių šokėjų porų, o mes galime didžiuotis, kad turime grynai lietuvišką duetą, užaugusį Kaune. Tai dar vienas įrodymas, kad ir Lietuvoje galima pasiekti tikrai daug. Ši pergalė svarbi ne tik mūsų klubui, bet ir Lietuvos sportinių šokių federacijai bei visai šaliai”, – pridūrė D. Dackevičienė. 
 
Sportininkų trenerio pajuokavimas prieš dešimtmetį buvo pranašiškas. „Prieš 10 metų, kai pasaulį buvo apėmusi ekonominė krizė, buvo nepaprastai sunku. O juk mūsų sportas reikalauja didelių finansinių išteklių. Tada Evaldui ir Ievai pasakiau, kad jiems padėsiu, kol taps pasaulio čempionais, o kai taps, pajuokavau, kad tada man turės viską grąžinti. Dabar priminiau, kad 10 metų žodžio laikiausi ir atėjo metas atiduoti skolas. Juokavau, bet ir kartu tikėjau, kad jie gali tapti stipriausiais pasaulyje,“ – prisiminė G. Januškevičius. 
 
Planetos čempionus išugdę šokių specialistai pabrėžė, kad Evaldo ir Ievos pergalę lėmė komandinis darbas ir jų sportinio kelio pradžioje padėti geri pagrindai. „Šio neeilinio pasiekimo receptas: darnus komandinis darbas, teisinga pradžia vaikystėje, susitelkimas ir bendro tikslo siekimas. Evaldui ir Ievai perėjus į suaugusiųjų gretas, didžiausią darbą atliko Giedrius. Tada jis viską startegavo. Žinoma, į pagalbą buvo pasitelkti ir keli užsienio treneriai, bet pora iki aukščiausio lygio užaugo „Kaspino“ klube, – pasakojo D. Dackevičienė. – Ir dar vienas labai svarbus dalykas, siekiant rezultatų – tėvų pasitikėjimas treneriais. Dabar dauguma tėvų laiko save geresniais specialistais už trenerius, o Evaldo ir Ievos tėveliai rūpinosi savo vaikais, bet nesikišo į mūsų darbą jau nuo pat pradžių, nieko nereguliavo ir nedarė jokio spaudimo. Tai mums labai padėjo vesti šokėjus į priekį ir kartu su jais pasiekti viršūnę.“ 
 
„Vienas žmogus negali išauginti pasaulio čempionų – turi būti komanda. Ir labai svarbu laiku parinkti teisingą kelią, nuspręsti, kas tam tikru metu reikalingiausia: darbas su psichologu, choreografijos pakeitimas ar technikos elementų tobulinimas,“ – teigė G. Januškevičius.  


 
Šį rudenį sukako 20 metų, kai E. Sodeika pradėjo treniruotis „Kaspino“ klube. „Evaldas gimė ir augo Trakuose, pirmuosius dvejus metus jį šokti Elektrėnuose mokė šviesaus atminimo trenerė Virginija Grigaliūnienė, o būdamas dešimties atvyko į mūsų klubą. Tad šiemet yra graži mūsų bendro darbo su Evaldu sukaktis, – sakė D. Dackevičienė. – O Ievutė yra kilusi iš Šiaulių, jos pirmoji trenerė – Birutė Malinauskienė (sportinių šokių klubas „Šiaulių volta“), o nuo 14-os ji su kitu partneriu atvykdavo pas mus į asmenines treniruotes. Jau tada matėme didžiulį Ievos bei Evaldo potencialą. Ir jie kaip reta atitinka vienas kitą pagal fizinius duomenis. Mes dažnai sulaukdavome klausimų, ar jie kartais nėra brolis ir sesuo. Kūno proporcijos – labai svarbus dalykas mūsų sporte. Beje, abu puikiai šoko ir Lotynų Amerikos šokius, bet vėliau pasirinko standartinių šokių programą. Evaldas yra tapęs Lietuvos 10 šokių čempionu. Prieš 11 metų kartu su Giedriumi ryžomės pakeisti labai gerą savo porą – 2008 metais Evaldo šokių partnere vietoj Viktorijos Kunauskaitės tapo I. Žukauskaitė. Tai buvo skaudus sprendimas, bet šiandien matome, kad neapsirikome.“ 
 
Naujoji šokių pora susiklijavo gana greitai. „Kadangi abu buvo aukšto lygio šokėjai, tai vienas prie kito netruko priprasti. Jie iškart varžybose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, pateko į finalus, o po metų jau kovojo dėl pačių aukščiausių vietų“, – prisiminė G. Januškevičius. 
 
Šokėjų treneriai sakė, kad Evaldas ir Ieva nėra vienodo charakterio, bet abu yra labai tinkami sportiniams šokiams. „Juodu kiek skirtingų charakterių, bet labai talentingi. Vienas gal labiau užsispyręs, kitas – švelnesnis. Ievai netrūksta moteriško žavesio, ji moka prisiderinti prie visų ir niekada iš jos neišgirsi, kad kažko negali, ar jai kažką skauda. Jos kantrybė visada begalinė – kiek reikia šoks ir padarys viską geriausiai, – pažymėjo D. Dackevičienė. – Tai unikali pora šokių pasaulyje. Ji skiriasi nuo kitų šokėjų lengvumu, minkštumu, elegancija ir išskirtiniu muzikalumu. Tai – didžiulis pliusas. Šiuo metu gerų šokėjų labai daug, kova labai atkakli ir tik ypač stiprūs viduje žmonės tampa pirmi pasaulyje.“ 
 
G. Januškevičius išskyrė Ievos vidinę stiprybę: „Ji švelni, graži, bet viduje labai stipri. Nepamiršiu, kai per vienas varžybas jai teko šokti su naujais bateliais ir šie stipriai nutrynė kojas. Ji kovojo iki galo, veide nerodydama jokio skausmo. Tik pasibaigus varžyboms ji pravirko, o kai nusiavė batelius, iš jų lašėjo kraujas. O Evaldas – daugiau menininkas. Jeigu jį lydi įkvėpimas, tai ant parketo tiesiog skraido, o jeigu blogai išsimiegojo, nėra nuotaikos – tada sunku. Bet eiliniai netampa pasaulio čempionais. Jais gali būti tik išskirtinio charakterio žmonės.“
 
Čempionų treneriai neslepia, kad per ilgus bendro darbo metus buvo ir sunkių momentų. „Buvo visko, neišvengėme ir konfliktinių situacijų. Bet, kai kartu dirbi 20 metų ir praktiškai mataisi kiekvieną dieną, natūralu, jog atsiranda savotiška trintis, ima erzinti rutina. Bet tai normalus procesas. O ir jų tarpusavio santykiai klostėsi labai permainingai”, – kiek paatviravo G. Januškevičius. 
 
„Anksčiau jų tarpusavio santykiuose matėme įtampą, o kai jie tapo gyvenimo pora, tai jiems palengvėjo ir rezultatai labai pagerėjo. Dabar jie jau susituokę, laimingi, labai myli vienas kitą ir mums džiugu tai matyti,“ – džiaugėsi D. Dackevičienė. 
 
Anot trenerių, Evaldui ir Ievai kitais metais Vienoje (Austrija) bus labai sunku apginti čempionų titulą. „Apginti visada sunku, nes konkurencija labai didelė. Nepaprasta tai padaryti ir dėl teisėjų subjektyvumo. Tai – ne paslaptis. Didžiosios šalys – Rusija, Italija, Vokietija rengia daugiau tarptautinių varžybų, todėl dažniau pasikviečia teisėjus darbui ir palaiko glaudesnius ryšius. Lietuva – maža šalis, todėl ne tokia svarbi visam pasauliui – turi šokti visa galva geriau, kaip dabar Evaldas ir Ieva, kad būtum pirmas“, – pabrėžė G. Januškevičius. Jis pridūrė, kad Lietuvos standartinių sportinių šokių mokyklos atstovai išsiskiria šokių atlikimo kokybe, minkštumu, muzikalumu ir išskirtine elegancija. „Toks šokimas ir yra mieliausias akiai“, – teigė patyręs treneris. 
 
Anot G. Januškevičiaus, pastarieji 10 metų buvo gana sėkmingi Lietuvos sportinių šokių federacijai. „Iškilo Donato Vėželio ir Linos Chatkevičiūtės, (Kauno „Sūkurys“), Evaldo ir Ievos bei Vaidoto Lacičio ir Veronikos Golodnevos (Vilniaus „Dileksa“) poros, gaivių vėjų įnešė Edita Daniūtė, su partneriu iš Italijos dukart iškovojusi pasaulio profesionalų lygos pirmenybių auksą. Tik gaila, kad daug vaikinų išvyko šokti į kitas šalis dėl šokių partnerių trūkumo. Atstovauti kitoms šalims buvo kalbinamas ir Evaldas, pasiūlymų išvykti turėjo ir Ieva. Džiaugiamės, kad šią porą sugebėjome išlaikyti“, – sakė treneris. 
 
Pokalbio pabaigoje treneriai savo auklėtiniams palinkėjo sveikatos, ištvermės ir toliau laimingai šokti.
 
Šį sekmadienį E. Sodeika ir I. Žukauskaitė-Sodeikienė Šanchajuje (Kinija) dalyvaus WDSF „Grand Slam“ varžybų finaliniame etape.  

Nusipelnusių Lietuvos sportinių šokių trenerių D. Dackevičienės ir G. Januškevičiaus beveik keturis dešimtmečius veiklą vykdančiame Kauno „Kaspino“ klube išugdytos poros pasaulio čempionatų finaluose šoko 10 kartų: 1998 metais pasaulio jaunių standartinių šokių čempionate bronzą, o 2001 metais pasaulio jaunimo standartinių šokių čempionate auksą laimėjo Marius Kriukelis ir Kristina Valiūnaitė, 2005 metų pasaulio jaunimo standartinių šokių pirmenybėse Moldovoje penkti buvo Edgaras Saldukas ir Giedrė Kukučionytė, 2006 metais pasaulio jaunimo 10 šokių čempionate šeštą vietą iškovojo E. Sodeika ir V. Kunauskaitė, o nuo 2014 metų po vieną aukso ir sidabro bei keturis bronzos medalius planetos standartinių šokių čempionatuose iškovojo E. Sodeika ir I. Žukauskaitė-Sodeikienė. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ viltys dužo Stambule
2020 01 28
Čempionų lyga
Klaipėdos „Neptūnui“ (5-8) liko vienerios rungtynės FIBA Čempionų lygoje su Sombathėjaus „Falco“, tačiau šansų prasibrauti į aštuntfinalį nebeliko.
Pilnutėlėje salėje – krepšinio aistrų katilas
2020 01 28
Moksleivių sportas
Į 19-ųjų Vilniaus gimnazistų žaidynių vaikinų krepšinio finalinių varžybų kovas Žemynos gimnazijoje nepateko visi norintys, nes salėje neliko vietos.
Panevėžyje pagerbs žuvusią superžvaigždę
2020 01 28
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ gynėjas Paulius Valinskas: apie krepšinio idealo Kobe Bryanto žūtį, jo pagerbimą ir labai svarbų mačą su Strasbūro SIG.
 
„Sūduva“ pratinasi prie naujojo trenerio
2020 01 28
Įvertinimas
Marijampolės „Sūduvos“ saugas Giedrius Matulevičius: „Dar reikia laiko, kad treneris iki galo išaiškintų ir įdiegtų savo filosofiją.“
Prancūzas ir kroatas „Sūduvai“ neįtiko
2020 01 27
Žvilgsnis
Marijampolės „Sūduvos“ strategas Heimo Pfeifenbergeris po mačo su Rygos RFS: „Šios rungtynės buvo geresnės“.
„Riterių“ trenerių štabe – naujas veidas
2020 01 27
Treneris
36 metų Mindaugas Malinauskas pasirašė sutartį su Vilniaus „Riteriais“ bei tapo vyriausiojo trenerio Mindaugo Čepo pagalbininku.
Bėgimu primins Pamirštus karius
2020 01 28
Bėgimas
Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos lenkų jaunimas ir asociacija „Sporto renginiai“ kovo 1 d. rengia tradicinį bėgimą „Vilkų takais“.
„Jei kažką darau, tai iš visos širdies“
2020 01 28
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova – apie geriausią gautą patarimą ir vandens baimę
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
 
Kenijoje - trigubas lietuvių triumfas
2020 01 26
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 metų) turnyre Nairobyje (Kenija) įspūdingai pasirodė Vilniaus teniso akademijos (VTA) atstovai.
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
Lietuviai – pirmuosiuose dešimtukuose
2020 01 27
Trekas
Miltone (Kanada) surengtame 2019-2020 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniame, šeštajame, etape lietuviai buvo netoli lyderių.
R.Navardauskas papildė taškų taupyklę
2020 01 27
Lenktynės
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionas Ramūnas Navardauskas daugiadienėse lenktynėse Gabone finišavo 10-as.
Lietuvos dviratininkas kovojo dėl medalio
2020 01 26
Trekas
2019-2020 m. sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinio, šeštojo, etapo vyrų keirino rungtyje (24 dalyviai) V.Lendelis finišavo ketvirtas.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Pirmasis čempionų pralaimėjimas
2020 01 27
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate baigėsi antrojo rato kovos.
Lietuvos čempionate – staigmena
2020 01 26
Lietuvos čempionatas
Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - Vilniaus universiteto merginos įveikė Baltijos lygos komandą.
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
5 metai – 67 startai ir 32 prizinės vietos
2020 01 28
Auto
Nuo idėjos įkurti studentų autosporto komandą iki visuomenėje atpažįstamo Kauno technikos kolegijos KTK Racing Division autoklubo prabėgo 5-eri metai.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
 
Lietuvos čiuožėjai skynė medalius
2020 01 27
Greitasis čiuožimas
Sausio 23-25 d. Guseve (Rusija) vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybų trečiasis etapas.
„Dar dabar kraujas burnoje jaučiasi“
2020 01 26
Dailusis čiuožimas
Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos čempionate Grace (Austrija) neišsaugojo vietos dešimtuke.
Lietuvos sportininkams – išskirtinis iššūkis
2020 01 26
Biatlonas
Pokliukoje (Slovėnija) vykstančio šeštojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo mišrių estafečių varžybose Lietuvos ekipos prasibrovė į 20-ukus.
Investuoja į dar vieną paralimpinę svajonę
2020 01 28
Žvilgsnis
Kęstutis Skučas, siekiantis patekti į šeštąsias paralimpines žaidynes karjeroje, savo svajonę tikisi pavyti atnaujintu lenktyniniu vežimėliu.
Pirmasis darbas – užvesti lietuvius
2020 01 27
Beisbolas
Pasiruošimą su Lietuvos beisbolo rinktine pradėjęs naujasis treneris amerikietis Williamas Gordonas: „Liko dar daug darbų“.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
 
„Aš mėgstu čiuožti. Visomis formomis“
2020 01 28
Olimpinis festivalis
LTeam žiemos festivalyje pasirodysiantis Saulius Prūsaitis prisiminė žiemos nuotykius vaikystėje ir pažadėjo staigmenų koncerte.
Jėgos trikovininkai išsirinko naują valdžią
2020 01 27
Jėgos trikovė
Joniškyje buvo surengta Lietuvos jėgos trikovės federacijos ataskaitų ir rinkimų konferencija.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 27
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas