ltok.lt 2019 m. gruodžio 5 d. 16:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.

Renginio akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Renginio akimirka.
   
Spalio ir lapkričio mėnesiais buvo ieškomi kilnaus elgesio sporte herojai. Per šį laikotarpį Lietuvos kilnaus elgesio sporte komitetas sulaukė 30 paraiškų. Tai – didžiausias skaičius projekto istorijoje.
 
„Sportas išmokė labai daug dalykų, įskaitant pagarbą varžovui. Kiekviena pergalė, kuri yra iškovota kilniu būdu, visuomet – svaresnė. Būtent dėl šios priežasties „Fair Play“ apdovanojimas yra vienas svarbiausių apdovanojimų sportininko karjeroje“, – akcentavo LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.
 
26-ą kartą surengtuose Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimuose pagerbti šešių nominacijų laureatai – „Jaunojo sportininko kilnus poelgis“, „Jaunasis sportininkas – pavyzdys bendraamžiams“, „Fair Play projektas“, „Fair Play organizacija“ ir „Už viso gyvenimo nuopelnus“ bei „Metų kilnus poelgis“.
 
Į nominacijos pretenduoti galėjo tiek mėgėjai, tiek profesionalūs sportininkai, kilniu elgesiu pasižymėję aikštėje arba už jos ribų, taip pat sąžiningą sportą, olimpines vertybes, kilnų elgesį sporto varžybose ar bendruomenės gyvenime skatinančios organizacijos ar įvairiausių sporto šakų atstovus, komandas, judėjimus remiančios įmonės.
 
„Kalbant atvirai, kilnumo idėją žodžiais nusakyti – labai sunku. Tačiau pats sau paaiškinimą radau: tai jausmas, kai bėgioja šiurpuliukai, nutirpsta pakaušis, kai matai kažką išskirtinio, kuomet tavo vidus suskaičiuoja šio poelgio svarbą ir reikšmę. Šiandien, kalbėdamas su viena iš laureačių, patyriau šį jausmą“, – pabrėžė Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto vadovas Marius Paškevičius.
 
Laureatė, apie kurią kalbėjo dziudo kovotojas – Laura Samulionytė, laimėjusi statulėlę nominacijoje „Jaunasis sportininkas – pavyzdys bendraamžiams“. Nuo šešerių metų sportuojanti mergina yra lankiusi stalo teniso ptratybas, vėliau rimtai užsiėmė imtynėmis, o dabar atrado save kanojų sporte. Ji do­mi­si po­li­ti­ka, va­di­na sa­ve pa­trio­te, da­ly­vau­ja įvai­rio­se so­cia­li­nė­se ak­ci­jo­se, ne­se­niai or­ga­ni­za­vo jau­ni­mo su­si­ti­ki­mą su se­ne­liais sen­jo­rų na­muo­se „San­ta­ra“.
 
Ji, norėdama padėti vėžiu sergančiai mergaitei, kad po chemoterapijos šiai būtų pagamintas perukas, paaukojo savo daugiau kaip metro ilgio kasas. Kaip sportininkė, ji visada padeda, motyvuoja mažesnius ir juos palaiko bei niekada neleidžia jiems pasiduoti.
 
Savo geraširdiškumą Laura pademonstravo ir viename pusmaratonio bėgime – pamačiusi sustojusią, krūtinės sritį spaudžiančią moterį ir supratusi, kad ši – negaluoja, laureatė bėgikę apsikabino, persisvėrė per pečius ir kelis šimtus metrų lydėjo iki artimiausio vandens punkto, kur buvo suteikta reikiama pagalba.
 
„Visas šias savybes manyje įdiegė mama ir būtent jos dėka aš esu tokia, – paaiškino L. Samulionytė. – Manau, kad jeigu savyje turime bent truputį gėrio, mes turime juo dalintis. Ir nesvarbu: tau 18 ar 25 metai – tu turi padėti kitiems.“
 
Jaunuoju kilniu sportininku pripažintas Rimvydas Aleksa iš Vilkaviškio dviračių sporto klubo „Aira“. Šią vasarą Lietuvos jaunių dviračių plento rinktinė dalyvavo atrankinėse varžybose į Europos čempionatą. Likus paskutiniam etapui, rinktinės treneris iškėlė užduotį komandai išlaikyti Aivaro Mikučio antrą vietą bendroje įskaitoje.

 
Tačiau Aivaras pateko į griūtį, sulaužė dviračio vairą ir ratą. Jis ilgai laukė techninės pagalbos, o vėliau gavo iš organizatorių pakaitinį dviratį su nuleista padanga ir neveikiančiomis pavaromis. Bet ir su tokiu nutarė tęsti lenktynes. Kai komandos draugai sulaukė savo lyderio, R.Aleksa netruko apsispręsti – atidavė A.Mikučiui savo dviratį ir taip paaukojo galimybę pačiam patekti į Europos čempionatą, tačiau padėjo kolegai bendroje įskaitoje užimti 4-ą vietą.
 
„Iki šiol jaučiu, kad pasielgiau gerai. Man tokį poelgį įkvėpė treneris, nes anksčiau turėjome didelę komandą ir jis yra pasakęs, jog turime vienas kitam padėti, mat toks poelgis padeda žingsniu priartėti prie pergalės“, – prisiminė jaunasis dviratininkas.
 
„Fair Play projektu“ pripažinta vienos garsiausių Lietuvos dviratininkių Modestos Vžesniauskaitės sugalvota labdaros akcija „Auginam Lietuvai čempionus“, sutelkusi tiek mūsų šalies, tiek užsienio verslininkus. Iš dalyvių registracijos mokesčio bei vakarinio renginio metu surinkta daugiau nei 30 tūkst. eurų – visos lėšos skirtos talentingiems mažiesiems dviratininkams remti.
 
„Plojimai ne man, – šypsojosi už Modestą prizą atsiėmęs verslininkas Danielius Bunkus, solidžiai prisidėjęs prie šios akcijos. – Idėja mums kilo svečiuojantis JAV, nes norėjosi prisidėti prie Lietuvos sporto skatinimo. Modesta labai išgyveno, svarstydama, kaip mums seksis, tačiau galiu pasakyti, kad pirmas blynas neprisvilo.“
 
Nominacijoje „Fair Play organizacija“ laurai atiteko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijai (RIUKKPA), kuri negailėdama savo laiko ir jėgų aktyviai užsiima ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniu aktyvumu darželiuose ir už jų ribų.
 
RIUKKPA vienija narius visoje Lietuvoje, aktyviai organizuoja įvairius projektus, renginius ir akcijas, į kurias įtraukia Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Asociacija taip pat teikia metodines rekomendacijas, organizuoja kvalifikacijos tobulinimo seminarus visoje Lietuvoje, įgyvendina Lietuvos mažųjų žaidynių, „Futboliuko“ ir kitus projektus bei buria šeimas sportuoti kartu.
 
„Tai yra labai jautri ceremonija. Negalėjau tramdyti jaudulio klausydama, kaip šie jauni žmonės kalba, kaip aukojasi, ir kokie yra dėkingi savo tėvams ir aplinkiniams, – atsiėmusį prizą atviravo RIUKKPA prezidentė Audronė Vizbarienė. – Tikimės, kad jie bent šiek tiek yra dėkingi ir savo pedagogams. Būtent dėl šio dėkingo, dėl mažų vaikų šypsenų, dėl mažų bei gražių akimirkų mes ir aukojame savo laiką.“
 
Savo gyvenimą sportininkams paskyręs treneris Zigmas Živatkauskas buvo apdovanotas statulėle „Už viso gyvenimo nuopelnus“. Savo pasišventimą specialistas dar kartą pademonstravo paaiškindamas, kodėl negalėjo atvykti į apdovanojimų ceremoniją: „Kaip ir visą gyvenimą, taip ir šiandien – savo laiką skiriu sportininkams“.
 
Nors Z. Živatkauskas siejamas daugiausiai su Virgilijaus Aleknos pasiekimais, tačiau šis žmogus iki šiol neatlygintinai padeda daugeliui žymiausių Lietuvos sportininkų – po sunkios traumos padėjo grįžti į didįjį sportą Laurai Asadauskaitei, dirbo su Airine Palšyte, Modesta Morauskaite, Liveta Jasiūnaite ir daugeliu kitų Lietuvos sportininkų.
 
„Jau pernai su kolegomis kalbėjome, kad šį žmogų reikėtų nominuoti. Jis nėra matomas, tačiau visiems padeda net ir pasitraukęs iš aktyvaus sporto. Kai ir pati susitraumavau, Zigmas buvo paskutinis šiaudas, kurio griebiausi. Kasdien einu pas jį į salę ir esu maloniai priimama. Dirbant su juo matosi, kad žmogus atiduoda visą save, o tas atsidavimas neleidžia ir patiems sportininkams nuleisti rankų“, – specialistui gražių žodžių negailėjo prizą už trenerį atsiėmusi sportinio ėjimo atstovė Brigita Virbalytė. Būtent olimpietė ir nominavo šį specialistą.
 
Paskutinės nominacijos – už kilnų metų poelgį – laureatu pirmą kartą tapo ne lietuvis. Juo išrinktas estas Erkis Noolas. Sidnėjaus olimpinių žaidynių dešimtkovės čempionas šiuo metu treniruoja Estijos sportininkus.
 
Europos iki 23 metų lengvosios atletikos čempionate 2019-aisiais Švedijoje Lietuvos rinktinės narys Edgaras Benkunskas dalyvavo dešimtkovės varžybose. Estijos komanda iš pradžių paskolino lietuviui kartį šuolių su kartimi rungčiai, o vėliau E. Noolas teikė rekomendacijas ir pasiūlymus Edgarui ir jo trenerei Indrei Jakubaitytei. Erkis pasiūlė Lietuvos sportininkui naudoti kitą kartį ir patarinėjo Edgarui net varžybų metu. To rezultatas – 8 vieta čempionate ir 20 cm pagerintas asmeninis karjeros rekordas (4,50 m).
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ viltys dužo Stambule
2020 01 28
Čempionų lyga
Klaipėdos „Neptūnui“ (5-8) liko vienerios rungtynės FIBA Čempionų lygoje su Sombathėjaus „Falco“, tačiau šansų prasibrauti į aštuntfinalį nebeliko.
Pilnutėlėje salėje – krepšinio aistrų katilas
2020 01 28
Moksleivių sportas
Į 19-ųjų Vilniaus gimnazistų žaidynių vaikinų krepšinio finalinių varžybų kovas Žemynos gimnazijoje nepateko visi norintys, nes salėje neliko vietos.
Panevėžyje pagerbs žuvusią superžvaigždę
2020 01 28
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ gynėjas Paulius Valinskas: apie krepšinio idealo Kobe Bryanto žūtį, jo pagerbimą ir labai svarbų mačą su Strasbūro SIG.
 
„Sūduva“ pratinasi prie naujojo trenerio
2020 01 28
Įvertinimas
Marijampolės „Sūduvos“ saugas Giedrius Matulevičius: „Dar reikia laiko, kad treneris iki galo išaiškintų ir įdiegtų savo filosofiją.“
Prancūzas ir kroatas „Sūduvai“ neįtiko
2020 01 27
Žvilgsnis
Marijampolės „Sūduvos“ strategas Heimo Pfeifenbergeris po mačo su Rygos RFS: „Šios rungtynės buvo geresnės“.
„Riterių“ trenerių štabe – naujas veidas
2020 01 27
Treneris
36 metų Mindaugas Malinauskas pasirašė sutartį su Vilniaus „Riteriais“ bei tapo vyriausiojo trenerio Mindaugo Čepo pagalbininku.
Bėgimu primins Pamirštus karius
2020 01 28
Bėgimas
Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos lenkų jaunimas ir asociacija „Sporto renginiai“ kovo 1 d. rengia tradicinį bėgimą „Vilkų takais“.
„Jei kažką darau, tai iš visos širdies“
2020 01 28
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova – apie geriausią gautą patarimą ir vandens baimę
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
 
Kenijoje - trigubas lietuvių triumfas
2020 01 26
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 metų) turnyre Nairobyje (Kenija) įspūdingai pasirodė Vilniaus teniso akademijos (VTA) atstovai.
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
Lietuviai – pirmuosiuose dešimtukuose
2020 01 27
Trekas
Miltone (Kanada) surengtame 2019-2020 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniame, šeštajame, etape lietuviai buvo netoli lyderių.
R.Navardauskas papildė taškų taupyklę
2020 01 27
Lenktynės
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionas Ramūnas Navardauskas daugiadienėse lenktynėse Gabone finišavo 10-as.
Lietuvos dviratininkas kovojo dėl medalio
2020 01 26
Trekas
2019-2020 m. sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinio, šeštojo, etapo vyrų keirino rungtyje (24 dalyviai) V.Lendelis finišavo ketvirtas.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Pirmasis čempionų pralaimėjimas
2020 01 27
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate baigėsi antrojo rato kovos.
Lietuvos čempionate – staigmena
2020 01 26
Lietuvos čempionatas
Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - Vilniaus universiteto merginos įveikė Baltijos lygos komandą.
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
5 metai – 67 startai ir 32 prizinės vietos
2020 01 28
Auto
Nuo idėjos įkurti studentų autosporto komandą iki visuomenėje atpažįstamo Kauno technikos kolegijos KTK Racing Division autoklubo prabėgo 5-eri metai.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
 
Lietuvos čiuožėjai skynė medalius
2020 01 27
Greitasis čiuožimas
Sausio 23-25 d. Guseve (Rusija) vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybų trečiasis etapas.
„Dar dabar kraujas burnoje jaučiasi“
2020 01 26
Dailusis čiuožimas
Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos čempionate Grace (Austrija) neišsaugojo vietos dešimtuke.
Lietuvos sportininkams – išskirtinis iššūkis
2020 01 26
Biatlonas
Pokliukoje (Slovėnija) vykstančio šeštojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo mišrių estafečių varžybose Lietuvos ekipos prasibrovė į 20-ukus.
Investuoja į dar vieną paralimpinę svajonę
2020 01 28
Žvilgsnis
Kęstutis Skučas, siekiantis patekti į šeštąsias paralimpines žaidynes karjeroje, savo svajonę tikisi pavyti atnaujintu lenktyniniu vežimėliu.
Pirmasis darbas – užvesti lietuvius
2020 01 27
Beisbolas
Pasiruošimą su Lietuvos beisbolo rinktine pradėjęs naujasis treneris amerikietis Williamas Gordonas: „Liko dar daug darbų“.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
 
„Aš mėgstu čiuožti. Visomis formomis“
2020 01 28
Olimpinis festivalis
LTeam žiemos festivalyje pasirodysiantis Saulius Prūsaitis prisiminė žiemos nuotykius vaikystėje ir pažadėjo staigmenų koncerte.
Jėgos trikovininkai išsirinko naują valdžią
2020 01 27
Jėgos trikovė
Joniškyje buvo surengta Lietuvos jėgos trikovės federacijos ataskaitų ir rinkimų konferencija.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 27
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas