zalgiris.lt 2019 m. gruodžio 4 d. 14:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Laikas raitotis rankoves ir pradėti dirbti“

Prieš tapdamas treneriu Rokas Garastas ir pats rungtyniavo Lietuvos futbolo A lygoje, kai vilkėjo Kauno „Atleto“ marškinėlius.

R.Garastas.
R.Garastas.
Nors 2019-ųjų metų Lietuvos futbolo sezonas jau pasibaigė, o naujiems iššūkiams komandos ruoštis pradės tik po naujų metų, kai kuriems žmonėms dabar prasideda pats darbymetis. Vienas tokių žmonių – naujai iškeptas „Kauno Žalgirio“ futbolo komandos vyriausiasis treneris Rokas Garastas.

31-erių metų treneris gruodžio 3 dieną buvo pristatytas naujuoju žaliai baltų strategu ir šiame poste pakeitė iki šiol komandai vadovavusį Mindaugą Čepą.

Po pristatymo Žalgiris.lt pakalbino naują komandos vairininką, kuriam tai bus pirmasis profesionalus treniruotas futbolo klubas. Iki šiol treneriui daugiausiai teko dirbti su rinktinėmis bei jaunimu.

„Pirmas kylantis jausmas – pasididžiavimas. Prieš maždaug dešimt metų priėmiau sprendimą judėti trenerio kryptimi ir dabar puikiai žinau kiek daug darbo įdėjau, kiek daug mokiausi, ieškojau, treniravau eksperimentavau ir tobulėjau. Dabar gavęs kvietimą prisijungti prie šio klubo noriu pasidžiaugti, kad tas nueitas kelias kažką davė ir atvedė čia. Visi žino, kas tai per organizacija, o aš džiaugiuosi čia būdamas, nes bendraudamas su visais žmonėmis suprantu, kad mūsų yra vienodas požiūris. Tai teikia vilčių ir tikėjimo, kad būsiu su tais žmonėmis, tarp kurių turėsiu kitokią vertę ir su kuriais galėsime nuveikti daug gerų dalykų“, – pirmajame savo interviu naujame klube kalbėjo R.Garastas.

Prieš tapdamas treneriu specialistas ir pats rungtyniavo Lietuvos futbolo A lygoje, kai vilkėjo Kauno „Atleto“ marškinėlius. Vis tik, kamuojamas traumų jis nusprendė likti futbole, bet sukti kita kryptimi. Tada prasidėjo mokslai Lietuvoje, kurie tęsėsi Ispanijoje, o praktikas jaunas specialistas atliko įvairiose Europos šalyse bei tų šalių klubuose.

„Pats futbolą žaisti pradėjau gana vėlai, bet kaip ir dabar būnant treneriu, taip ir anksčiau, buvau savotiškai užsispyręs darboholikas ir maksimalistas. Porą sezonų teko rungtyniauti A lygoje, bet dėl nugaros traumų priėmiau sprendimą pasitraukti, nes tiesiog mačiau, kad kūnas nelaiko. Nuo to momento pradėjau kaupti patirtį treniravimo srityje. Studijas pradėjau Lietuvoje, vėliau išvykau mokytis ir į Barselonos universitetą, o dar vėliau ten grįžęs atlikau praktikas įvairiuose futbolo klubuose. Tai buvo labai praturtinanti patirtis ir manau, kad būtent ten aš, kaip treneris, pradėjau dėliotis savo žinias ir prioritetus“, – savo kelią papasakojo buvęs Lietuvos vyrų futbolo rinktinės trenerio asistentas.


Pasak ilgą laiką Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) treneriu dirbusio R.Garasto, įvairios stažuotės ir patirtys užsienyje jam padėjo susikurti savo braižą ir filosofiją.

„Pačioje pradžioje turėjau labai daug informacijos ir atrodo, kad nežinojau nuo ko pradėti. Manau, kad per tą laiką jau esu atsirinkęs sau artimus dalykus, tarp kurių yra įvairių šalių futbolo mokyklų – ir Vokietijos, ir Ispanijos, Anglijos ar tos pačios Danijos. Visur galima rasti kažką artimo, tad mano filosofija yra tam tikra skirtingų dalykų dėlionė. Jokiu būdu nesakau, kad ji jau yra baigta, nes trenerio darbe nuolat mokaisi ir bandai pridėti kažką naujo, bet šiuo metu esu išsigryninęs tam tikrus dalykus ir mėginsiu juos pritaikyti“, – patirtimi dalinosi kaunietis.

Nors 31-erių metų R.Garastas dar nėra dirbęs su profesionaliu vyrų futbolo klubu, pasak jo, skirtumus tarp vyrų ir jaunimo futbolo jis jau spėjo pajausti dirbdamas rinktinėje.

„Vienu metu turėjau galimybę tą skirtumą pajausti, kai iš Lietuvos U-18 jaunimo rinktinės perėjau į nacionalinę rinktinę ir tapau trenerio asistentu. Esminis skirtumas – žaidėjų amžius. Visi kiti dalykai lieka panašūs. Visur rengiesi rungtynėms, peržiūri varžovus ir tų panašumų manau yra daug daugiau nei skirtumų“, – svarstė buvęs Edgaro Jankausko asistentas.

Tapęs „Kauno Žalgirio“ treneriu R.Garastas jau pradėjo dėliotis ateities planus, spręsti komplektacijos klausimus bei pripažino, kad su nekantrumu laukia, kad susirinks su komanda į pirmą treniruotę.

„Turime tam tikrą viziją, pagal kurią bandysime komplektuotis ir rinktis žaidėjus. Vieniems jau pasibaigė sezonas ir atėjo laikas atsipūsti, o man jau yra prasidėjęs artėjančio sezono laukimas, kai rinksimės su komanda ir kada galėsime pradėti žaisti. Iki to dar laukia pasiruošimas, todėl ir sakau, kad kol vieni ilsisi, man atėjo laikas raitotis rankoves ir pradėti dirbti. Visų pirma norisi sukurti tokį profesionalų procesą, kokį jį aš matau. Taip pat, svarbus komandos klimatas, kad visi jaustųsi gerai – kartu su žaidėjais pradėsime naują kelionę, todėl norisi, kad ji būtų stipri tiek malonumo, tiek proceso ir profesionalumo prasme. Žinoma, šiuos dalykus yra labai svarbu įgyvendinti be pergalių, tad tai taip pat bus labai svarbus dalykas“,  – užbaigė naujasis žalgiriečių treneris.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
SKM – padėka už socialinę veiklą
2019 12 15
Apdovanojimas
Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) už ilgus metus kryptingai vykdomą socialiai atsakingą veiklą.
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Po pralaimėjimo – pagarbūs įvertinimai
2019 12 15
Boksas
Nors Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo Terrence'ui Crawfordui kovą dėl WBO pasaulio čempiono diržo, lietuvio kovingumą įvertino garsūs bokso ekspertai.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Lentelės viršūnėje – ankšta
2019 12 15
Lietuvos lyga
Paskutinėse Lietuvos rankinio čempionato pirmojo rato rungtynėse Šiaulių SC “Dubysa” namie pralaimėjo “Kauno Ąžuolui-KTU” 29:42 (12:22).
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Lietuvos čiuožėjai – auksas Slovakijoje
2019 12 15
Dailusis čiuožimas
Marija Brejeva triumfavo Tarptautinės čiuožimo sąjungos kalendorinių dailiojo čiuožimo varžybų "61st Grand Prix of Bratislava" jaunių grupėje.
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas