zalgiris.lt 2019 m. gruodžio 4 d. 14:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Laikas raitotis rankoves ir pradėti dirbti“

Prieš tapdamas treneriu Rokas Garastas ir pats rungtyniavo Lietuvos futbolo A lygoje, kai vilkėjo Kauno „Atleto“ marškinėlius.

R.Garastas.
R.Garastas.
Nors 2019-ųjų metų Lietuvos futbolo sezonas jau pasibaigė, o naujiems iššūkiams komandos ruoštis pradės tik po naujų metų, kai kuriems žmonėms dabar prasideda pats darbymetis. Vienas tokių žmonių – naujai iškeptas „Kauno Žalgirio“ futbolo komandos vyriausiasis treneris Rokas Garastas.

31-erių metų treneris gruodžio 3 dieną buvo pristatytas naujuoju žaliai baltų strategu ir šiame poste pakeitė iki šiol komandai vadovavusį Mindaugą Čepą.

Po pristatymo Žalgiris.lt pakalbino naują komandos vairininką, kuriam tai bus pirmasis profesionalus treniruotas futbolo klubas. Iki šiol treneriui daugiausiai teko dirbti su rinktinėmis bei jaunimu.

„Pirmas kylantis jausmas – pasididžiavimas. Prieš maždaug dešimt metų priėmiau sprendimą judėti trenerio kryptimi ir dabar puikiai žinau kiek daug darbo įdėjau, kiek daug mokiausi, ieškojau, treniravau eksperimentavau ir tobulėjau. Dabar gavęs kvietimą prisijungti prie šio klubo noriu pasidžiaugti, kad tas nueitas kelias kažką davė ir atvedė čia. Visi žino, kas tai per organizacija, o aš džiaugiuosi čia būdamas, nes bendraudamas su visais žmonėmis suprantu, kad mūsų yra vienodas požiūris. Tai teikia vilčių ir tikėjimo, kad būsiu su tais žmonėmis, tarp kurių turėsiu kitokią vertę ir su kuriais galėsime nuveikti daug gerų dalykų“, – pirmajame savo interviu naujame klube kalbėjo R.Garastas.

Prieš tapdamas treneriu specialistas ir pats rungtyniavo Lietuvos futbolo A lygoje, kai vilkėjo Kauno „Atleto“ marškinėlius. Vis tik, kamuojamas traumų jis nusprendė likti futbole, bet sukti kita kryptimi. Tada prasidėjo mokslai Lietuvoje, kurie tęsėsi Ispanijoje, o praktikas jaunas specialistas atliko įvairiose Europos šalyse bei tų šalių klubuose.

„Pats futbolą žaisti pradėjau gana vėlai, bet kaip ir dabar būnant treneriu, taip ir anksčiau, buvau savotiškai užsispyręs darboholikas ir maksimalistas. Porą sezonų teko rungtyniauti A lygoje, bet dėl nugaros traumų priėmiau sprendimą pasitraukti, nes tiesiog mačiau, kad kūnas nelaiko. Nuo to momento pradėjau kaupti patirtį treniravimo srityje. Studijas pradėjau Lietuvoje, vėliau išvykau mokytis ir į Barselonos universitetą, o dar vėliau ten grįžęs atlikau praktikas įvairiuose futbolo klubuose. Tai buvo labai praturtinanti patirtis ir manau, kad būtent ten aš, kaip treneris, pradėjau dėliotis savo žinias ir prioritetus“, – savo kelią papasakojo buvęs Lietuvos vyrų futbolo rinktinės trenerio asistentas.


Pasak ilgą laiką Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) treneriu dirbusio R.Garasto, įvairios stažuotės ir patirtys užsienyje jam padėjo susikurti savo braižą ir filosofiją.

„Pačioje pradžioje turėjau labai daug informacijos ir atrodo, kad nežinojau nuo ko pradėti. Manau, kad per tą laiką jau esu atsirinkęs sau artimus dalykus, tarp kurių yra įvairių šalių futbolo mokyklų – ir Vokietijos, ir Ispanijos, Anglijos ar tos pačios Danijos. Visur galima rasti kažką artimo, tad mano filosofija yra tam tikra skirtingų dalykų dėlionė. Jokiu būdu nesakau, kad ji jau yra baigta, nes trenerio darbe nuolat mokaisi ir bandai pridėti kažką naujo, bet šiuo metu esu išsigryninęs tam tikrus dalykus ir mėginsiu juos pritaikyti“, – patirtimi dalinosi kaunietis.

Nors 31-erių metų R.Garastas dar nėra dirbęs su profesionaliu vyrų futbolo klubu, pasak jo, skirtumus tarp vyrų ir jaunimo futbolo jis jau spėjo pajausti dirbdamas rinktinėje.

„Vienu metu turėjau galimybę tą skirtumą pajausti, kai iš Lietuvos U-18 jaunimo rinktinės perėjau į nacionalinę rinktinę ir tapau trenerio asistentu. Esminis skirtumas – žaidėjų amžius. Visi kiti dalykai lieka panašūs. Visur rengiesi rungtynėms, peržiūri varžovus ir tų panašumų manau yra daug daugiau nei skirtumų“, – svarstė buvęs Edgaro Jankausko asistentas.

Tapęs „Kauno Žalgirio“ treneriu R.Garastas jau pradėjo dėliotis ateities planus, spręsti komplektacijos klausimus bei pripažino, kad su nekantrumu laukia, kad susirinks su komanda į pirmą treniruotę.

„Turime tam tikrą viziją, pagal kurią bandysime komplektuotis ir rinktis žaidėjus. Vieniems jau pasibaigė sezonas ir atėjo laikas atsipūsti, o man jau yra prasidėjęs artėjančio sezono laukimas, kai rinksimės su komanda ir kada galėsime pradėti žaisti. Iki to dar laukia pasiruošimas, todėl ir sakau, kad kol vieni ilsisi, man atėjo laikas raitotis rankoves ir pradėti dirbti. Visų pirma norisi sukurti tokį profesionalų procesą, kokį jį aš matau. Taip pat, svarbus komandos klimatas, kad visi jaustųsi gerai – kartu su žaidėjais pradėsime naują kelionę, todėl norisi, kad ji būtų stipri tiek malonumo, tiek proceso ir profesionalumo prasme. Žinoma, šiuos dalykus yra labai svarbu įgyvendinti be pergalių, tad tai taip pat bus labai svarbus dalykas“,  – užbaigė naujasis žalgiriečių treneris.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Daugybė progų, bet mačas – pralaimėtas
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
Lietuvos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasirengimą 2020 metų sezonui užbaigė pralaimėjimu.
Kontrolinėse rungtynėse – lygiosios
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai kontrolinėse rungtynėse 1:1 (0:1) sužaidė su praėjusiais metais LFF Pirmoje lygoje triumfavusiu Telšių „Džiugo“ klubu.
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas