Dominykas Genevičius/LTF 2019 m. lapkričio 30 d. 14:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė

Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.

Renginio akimirka.
Augusto Četkausko nuotr.
Renginio akimirka.
   
Šventėje netrūko garbių svečių, gražių palinkėjimų, geros muzikos, daug bendravimo ir įdomių istorijų.

Specialiai šia proga į Lietuvą atvyko Europos tinklinio konfederacijos (CEV) prezidentas Aleksandaras Boričičius, viceprezidentas Luboras Halanda bei Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) viceprezidentas Michailo Melnikas.

„Noriu pasveikinti Lietuvos tinklinio federaciją ir padėkoti žmonėms, kurie kūrė tinklinio istoriją. Privalome nesustoti ir žiūrėti į ateitį. Mes galime pasiūlyti įvairių rūšių tinklinį - galite žaisti salėje, paplūdimyje ir net ant sniego. Taip pat norime pradėti  ir plėtoti naują projektą, skirtą mokykloms. Taip pat turime programą, kuri leistų kuo daugiau komandų išvykti į tarptautinius renginį. Labai džiaugiuosi, kad galiu ne tik atšvęsti šią šventę, bet ir su Lietuvos tinklinio vadovais aptarti mūsų naujus projektus“, - kalbėjo CEV prezidentas.

Lietuvos tinklinį taip pat sveikino švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesniesytė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto narė Agnė Vanagienė, Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidentas Rimantas Kveselaitis, o Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Kęstučio Smirnovo sveikinimą perskaitė jo visuomeninis padėjėjas Renatas Mizeras.

CEV prezidentui buvo įteiktas LTOK apdovanojimas - olimpinė žvaigždė - už nuopelnus olimpizmui, o LTF prezidentui - „Citius.Altius.Fortius“.

Šventinio renginio metu LTF prezidentas Darius Čerka kartu su svečiais teikė padėkas ir apdovanojimus ilgamečiams tinklinio puoselėtojams už jų indėlį vystant ir plėtojant tinklinio sporto šaką Lietuvoje. 
Lietuvos tinklinio istorija pradėta skaičiuoti nuo 1929 metų, kuomet Kaune buvo sužaistos pirmosios rungtynės tarp Latvijos lietuvių komandos Rygos „Vyčio“ ir Šančių rajono ekipos.

Didžiausią meistriškumą pasiekęs Lietuvos tinklininkas yra Vasilijus Matuševas. Jis 1968 metais su Sovietų Sąjungos rinktine tapo Meksiko olimpinių žaidynių čempionu. Renginio metu buvo apdovanota ir viena ryškiausių žaidėjų, 1970 m. pasaulio ir Europos čempione Marija Batutytė–Tatarūnienė. 

Įsimintinas pergales Lietuvos sportininkai yra pasiekę paplūdimio tinklinyje, jaunimo grupėje. Europos jaunių ir jaunimo prizininkais yra tapę Arūnas Kirsnys, Arvydas Mišeikis, Arnoldas Barauskis, Andrius Gaidys, Indrė Sorokaitė, Sandra Zmidrevičiūtė, Ieva Dumbauskaitė, Monika Povilaitytė, Arnas Rumševičius, Lukas Každailis, Patrikas Stankevičius, Audrius Knašas. 


CEV prezidentas pabrėžė, kad tinklinis yra labai graži sporto šaka ir reikia siekti, kad kuo daugiau žmonių galėtų įsitraukti, nepriklausomai, kokią tinklinio atšaką jie bepasirinktų.

„CEV vienodą dėmesį skiria visoms savo narėms. Tokios šalys, kaip Turkija, Lenkija, Italija, Rusija pakėlė tinklinį į aukščiausią lygį. Tam buvo daug priežasčių - jie daug investuoja į vaikų užimtumą, sportuoja visas tinklinio rūšis, organizuoja seminarus treneriams ir t.t. Viena iš svarbiausių mano užduočių yra sukurti stiprią Europos tinklinio bendruomenę. Antra užduotis - įdiegti šalyse minėtus projektus. Norime, kad kuo daugiau salės tinklinio klubų įsitrauktų į Europos turnyrus, taip pat toliau stiprinti paplūdimio ir sniego tinklinio pozicijas. Noriu pabrėžti, kad nesvarbu, kokia maža šalis bebūtų, kad ir koks sportas būtų populiariausias vienoje ar kitoje šalyje, viską galima pasiekti. Serbija taip pat nėra didelė šalis, bet tiek vyrai, tiek moterys tapo Europos čempionais. Privaloma yra tikėti ir nepasiduoti siekiant savo tikslų“, - pabrėžė A. Boričičius.

I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė tapo pirmosiomis Europos sniego tinklinio čempionėmis, o tame pačiame čempionate bronzą iškovojo A. Rumševičius ir L. Každailis. Pasaulio tinklinio federacija (FIVB) siekia, kad sniego tinklinis būtų įtrauktas į žiemos olimpinių žaidynių programą. A. Boričičius prisipažino, kad sniego tinklinio plėtra vyksta sėkmingai ir 2026 metais šis tikslas gali būti pasiektas.
„Sniego tinklinis vystosi sėkmingai, kartu su FIVB dirbame ties tuo, kad 2026 metais šis sportas taptų olimpiniu. Tarptautinis olimpinis komitetas kaip niekad anksčiau yra suinteresuotas turėti tinklinį žiemos olimpiados programoje“, - sakė CEV vadovas.

A. Boričičius ir D. Čerka už viso gyvenimo nuopelnus apdovanojo Vytautą Jankų ir Vladimirą Artomonovą.

Lietuvos tinklinio 90-mečio renginyje savo istorijomis pasidalino mūsų šalies veteranai, klubų vadovai, sniego, paplūdimio, salės ir tinklinio sėdint atstovai. Kaip pabrėžė ne vienas renginio svečias, svarbiausia tokioje šventėje - bendravimas ir vienybė siekiant dar geresnio naujo dešimtmečio.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Bilietai į atranką kol kas – ne visiems
2019 12 06
bilietai
Prasidėjus Kalėdinei karštinei krepšinio sirgaliai sau ir savo draugams jau gali padovanoti išankstines dovanas. Tiesa, ne visi.
Tikslas – atkrintamosios varžybos
2019 12 06
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda švyksta į antrąjį Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turą, kur bandys pataisyti savo padėtį turnyro lentelėje.
Mirtinas dūris – paskutinę akimirką
2019 12 05
Eurolyga
Charakterį rodęs „Žalgiris“ 12-ajame Eurolygos ture 82:85 (17:9, 14:23, 19:19, 19:18, 13:16) per pratęsimą nusileido čempionų titulą ginančiam CSKA.
 
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Sukčiams – negailestinga bausmių lavina
2019 12 05
Sankcijos
Manipuliavimu rungtynių rezultatais kaltinamiems Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubams LFF užtrenkė ne tik A lygos, bet ir I lygos duris.
„Mėtymasis – ne mūsų klubo vizija“
2019 12 04
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ klubo direktorius Virmantas Lemežis: „Komandos branduolys išliks, bet Teremą Moffi išlaikyti lengva nebus.“
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
Lietuvos kovotojai parodė jėgą
2019 11 29
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo imtynininkai Pasaulio graplingo taurės turnyre Kaune laimėjo net tris iš keturių absoliučių svorio kategorijų finalų.
Lietuvio veikla padarė įspūdį UWW
2019 11 26
Karjera
Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis išrinktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) sportininkų komisiją
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Lietuviai neįveikė atrankos barjero
2019 12 06
Akmenslydis
2020 m. pasaulio mišrių komandų akmenslydžio čempionato atrankos turnyre Škotijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę ir savo pasirodymą baigė.
Skaudus smūgis – mačo pabaigoje
2019 12 06
Ledo ritulys
Pasaulio čempionate iki pat mačo pabaigos dėl pergalės kovojusios lietuvės prieš bulgares krito po vėlyvo varžovių įvarčio (VIDEO).
Lietuvės giedojo pergalės himną
2019 12 04
Ledo ritulys
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo pirmą istorijoje pergalę pasaulio čempionate. Po jos komanda pati sugiedojo himną, nes organizatoriai nerado jo muzikos.
„Čia tarsi „Volgą“ iškeisti į „Mercedesą“
2019 12 06
Žvilgsnis
Vandens formulės pilotas Edgaras Riabko prieš paskutinį sezono startą Abu Dabyje: „Reikia užsigrūdinti, išmokti nekartoti klaidų.“
Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė
2019 12 06
Sportiniai šokiai
Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
 
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Iki sutarimo dėl stadiono – žingsnis
2019 12 04
Bazės
Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas