Dominykas Genevičius/LTF 2019 m. lapkričio 30 d. 14:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė

Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.

Renginio akimirka.
Augusto Četkausko nuotr.
Renginio akimirka.
   
Šventėje netrūko garbių svečių, gražių palinkėjimų, geros muzikos, daug bendravimo ir įdomių istorijų.

Specialiai šia proga į Lietuvą atvyko Europos tinklinio konfederacijos (CEV) prezidentas Aleksandaras Boričičius, viceprezidentas Luboras Halanda bei Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) viceprezidentas Michailo Melnikas.

„Noriu pasveikinti Lietuvos tinklinio federaciją ir padėkoti žmonėms, kurie kūrė tinklinio istoriją. Privalome nesustoti ir žiūrėti į ateitį. Mes galime pasiūlyti įvairių rūšių tinklinį - galite žaisti salėje, paplūdimyje ir net ant sniego. Taip pat norime pradėti  ir plėtoti naują projektą, skirtą mokykloms. Taip pat turime programą, kuri leistų kuo daugiau komandų išvykti į tarptautinius renginį. Labai džiaugiuosi, kad galiu ne tik atšvęsti šią šventę, bet ir su Lietuvos tinklinio vadovais aptarti mūsų naujus projektus“, - kalbėjo CEV prezidentas.

Lietuvos tinklinį taip pat sveikino švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesniesytė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto narė Agnė Vanagienė, Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidentas Rimantas Kveselaitis, o Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Kęstučio Smirnovo sveikinimą perskaitė jo visuomeninis padėjėjas Renatas Mizeras.

CEV prezidentui buvo įteiktas LTOK apdovanojimas - olimpinė žvaigždė - už nuopelnus olimpizmui, o LTF prezidentui - „Citius.Altius.Fortius“.

Šventinio renginio metu LTF prezidentas Darius Čerka kartu su svečiais teikė padėkas ir apdovanojimus ilgamečiams tinklinio puoselėtojams už jų indėlį vystant ir plėtojant tinklinio sporto šaką Lietuvoje. 
Lietuvos tinklinio istorija pradėta skaičiuoti nuo 1929 metų, kuomet Kaune buvo sužaistos pirmosios rungtynės tarp Latvijos lietuvių komandos Rygos „Vyčio“ ir Šančių rajono ekipos.

Didžiausią meistriškumą pasiekęs Lietuvos tinklininkas yra Vasilijus Matuševas. Jis 1968 metais su Sovietų Sąjungos rinktine tapo Meksiko olimpinių žaidynių čempionu. Renginio metu buvo apdovanota ir viena ryškiausių žaidėjų, 1970 m. pasaulio ir Europos čempione Marija Batutytė–Tatarūnienė. 

Įsimintinas pergales Lietuvos sportininkai yra pasiekę paplūdimio tinklinyje, jaunimo grupėje. Europos jaunių ir jaunimo prizininkais yra tapę Arūnas Kirsnys, Arvydas Mišeikis, Arnoldas Barauskis, Andrius Gaidys, Indrė Sorokaitė, Sandra Zmidrevičiūtė, Ieva Dumbauskaitė, Monika Povilaitytė, Arnas Rumševičius, Lukas Každailis, Patrikas Stankevičius, Audrius Knašas. 


CEV prezidentas pabrėžė, kad tinklinis yra labai graži sporto šaka ir reikia siekti, kad kuo daugiau žmonių galėtų įsitraukti, nepriklausomai, kokią tinklinio atšaką jie bepasirinktų.

„CEV vienodą dėmesį skiria visoms savo narėms. Tokios šalys, kaip Turkija, Lenkija, Italija, Rusija pakėlė tinklinį į aukščiausią lygį. Tam buvo daug priežasčių - jie daug investuoja į vaikų užimtumą, sportuoja visas tinklinio rūšis, organizuoja seminarus treneriams ir t.t. Viena iš svarbiausių mano užduočių yra sukurti stiprią Europos tinklinio bendruomenę. Antra užduotis - įdiegti šalyse minėtus projektus. Norime, kad kuo daugiau salės tinklinio klubų įsitrauktų į Europos turnyrus, taip pat toliau stiprinti paplūdimio ir sniego tinklinio pozicijas. Noriu pabrėžti, kad nesvarbu, kokia maža šalis bebūtų, kad ir koks sportas būtų populiariausias vienoje ar kitoje šalyje, viską galima pasiekti. Serbija taip pat nėra didelė šalis, bet tiek vyrai, tiek moterys tapo Europos čempionais. Privaloma yra tikėti ir nepasiduoti siekiant savo tikslų“, - pabrėžė A. Boričičius.

I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė tapo pirmosiomis Europos sniego tinklinio čempionėmis, o tame pačiame čempionate bronzą iškovojo A. Rumševičius ir L. Každailis. Pasaulio tinklinio federacija (FIVB) siekia, kad sniego tinklinis būtų įtrauktas į žiemos olimpinių žaidynių programą. A. Boričičius prisipažino, kad sniego tinklinio plėtra vyksta sėkmingai ir 2026 metais šis tikslas gali būti pasiektas.
„Sniego tinklinis vystosi sėkmingai, kartu su FIVB dirbame ties tuo, kad 2026 metais šis sportas taptų olimpiniu. Tarptautinis olimpinis komitetas kaip niekad anksčiau yra suinteresuotas turėti tinklinį žiemos olimpiados programoje“, - sakė CEV vadovas.

A. Boričičius ir D. Čerka už viso gyvenimo nuopelnus apdovanojo Vytautą Jankų ir Vladimirą Artomonovą.

Lietuvos tinklinio 90-mečio renginyje savo istorijomis pasidalino mūsų šalies veteranai, klubų vadovai, sniego, paplūdimio, salės ir tinklinio sėdint atstovai. Kaip pabrėžė ne vienas renginio svečias, svarbiausia tokioje šventėje - bendravimas ir vienybė siekiant dar geresnio naujo dešimtmečio.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Vyrų varžybose – solidus merginos debiutas
2020 01 17
Debiutas
2020 m. pradžia Sostinės krepšinio lygoje („GEALAN–SKL“) pažymėta istoriniu įrašu. Pagrindinėse SKL pirmenybėse pirmą kartą į aikštę išbėgo mergina.
Komisija rinko rinktinių trenerius
2020 01 16
Posėdis
Treniruoti šalies vaikinų rinktines siūlomi dviejų LKL klubų strategai – Žydrūnas Urbonas ir Gediminas Petrauskas.
Belgrado pragare – „Žalgirio“ pergalė
2020 01 15
Eurolyga
Kauno „Žalgiris“ laimėjo velniškai sunkų Eurolygos mačą – Eurolygoje palaužta išsišokėlė Belgrado „Crvena zvezda“.
 
G. Sirgėdas grįžta į „Kauno Žalgirį“
2020 01 16
Žvilgsnis
„Kauno Žalgirio“ futbolo komandoje po sezono pertraukos vėl rungtyniaus 25-erių metų saugas Gratas Sirgėdas.
Pirmoji treniruotė nudžiugino strategą
2020 01 15
Žvilgsnis
Naujasis „Sūduvos“ strategas Heimo Pfeifenbergeris po pirmosios treniruotės: „Akivaizdu, kad visi nusiteikę rimtai dirbti“.
Naujasis strategas – jau Marijampolėje
2020 01 10
Treneris
Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės „Sūduvos“ naujasis vyriausiasis treneris Heimo Pfeifenbergeris penktadienį atvyko į Lietuvą.
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Lietuviai su portugalais kovos Šiauliuose
2020 01 17
Daviso taurė
Geriausi Lietuvos ir Portugalijos tenisininkai šių metų kovo mėnesį sukryžiuos raketes Saulės mieste.
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Kovos dėl kelialapių į pasaulio čempionatą
2020 01 16
Karatė
Pirmajame Europos pilno kontakto karatė čempionate sausio 18 d. Antverpene (Belgija) kviečiami dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai.
Dėl olimpinės svajonės – kova ne tik ringe
2020 01 16
Situacija
Vienas geriausių Lietuvos boksininkų 2015 metų Europos čempionas Eimantas Stanionis siekia vėl kopti į olimpinį ringą.
Favoritai įrodė savo jėgą
2020 01 14
Imtynės
Kaune vykusiame Lietuvos imtynių čempionate visi siekiantys olimpinio kelialapio atletai ir atletės iškovojo aukso medalius.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
Rnkininkų laukia lemiamas mūšis
2020 01 12
Atranka
Lietuvos rankinio rinktinė žengė antrąjį žingsnį link kito pasaulio čempionato atrankos etapo.
 
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
Vilniaus derbyje - „SM Tauro-VTC“ pergalė
2020 01 13
Žvilgsnis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate įvyko intriguojantis Vilniaus klubų derbis.
B.Vanagas: „Galėjome būti dešimtuke“
2020 01 17
Dakaras
„Stokholmo sindromas čia egzistuoja – auka pradeda jausti prieraišumą savo pagrobėjui. Su Dakaru yra panašiai“, – po finišo sakė Benediktas Vanagas.
Lietuviams – išskirtiniai Dakaro medaliai
2020 01 17
Dakaras
Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius (VIDEO).
Šturmaną kankina žvėriški skausmai
2020 01 16
Dakaras
Lietuvių lenktynininkai sėkmingai užbaigė dviejų dienų Dakaro maratoną, per kurį yra draudžiama bet kokia pagalba iš šalies. Tačiau įtampos neišvengė.
 
Po sėkmės trasose – į šeimos glėbį
2020 01 17
Biatlonas
„Žmonai dar nesakiau, bet persekiojime nestartuosiu. Važiuoju sekmadienį iš ryto namo, pabūsiu kelias dienas", - atskleidė biatlonininkas V.Strolia.
Ledai pralaužti: istorinis lietuvio medalis
2020 01 15
Jaunimo olimpiada
Jaunimo olimpinių žaidynių ledo ritulio mače dėl bronzos paskutinę sekundę pelnytas įvartis lėmė A. Seniuto komandos pergalę ir pirmą medalį Lietuvai.
Mūšyje dėl bronzos – lietuvių akistata
2020 01 14
Jaunimo olimpiada
Antradienio popietę Lozanos „Vaudoise“ arenoje paaiškėjo, kad Lietuvai jaunimo žiemos olimpinių žaidynių 3×3 ledo ritulio turnyre atiteks bronzos medalis.
Išskirtiniai žolės riedulininkių metai
2020 01 17
Žolės riedulys
Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas – apie 2019-uosius, pergales ir nusivylimus, olimpines viltis.
Kinijos žvaigždė – už D.Rapšio nugaros
2020 01 14
Plaukimas
Mirksniu greitesnis Danas Rapšys pasiekė saldų revanšą prieš Kinijos plaukimo žvaigždę pirmose tarptautinėse 2020 m. varžybose.
Italijos taurę kėlė ir lietuvė
2020 01 14
Stalo tenisas
Italijos stalo teniso taurės varžybose, kuriose dalyvauja po 8 stipriausius šios šalies moterų ir vyrų klubus, nugalėtojų gretose žaidė Rūta Paškauskienė.
 
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Paralimpiečių pergalės – ne tik medaliai
2020 01 17
Apdovanojimai
„Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019”: viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ paskelbti paralimpinio sporto geriausieji.
Atidedamos Sartų žirgų lenktynės
2020 01 16
Žirgų lenktynės
Sartų hipodrome Dusetose pirmąjį vasario šeštadienį turėjusios vykti respublikinės žirgų lenktynės dėl šiltų orų atidėtos iki palankesnių orų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas