ELTA 2019 m. lapkričio 19 d. 16:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Šiame sporte nėra vietos silpniems“

Pasaulio kultūrizmo vicečempionas Tomas Kairys: „Sunkiausias dalykas man, jog paroje per mažai valandų.“

T.Kairiui šie metais - labai sėkmingi.
IFBB.lt nuotr.
T.Kairiui šie metais - labai sėkmingi.
Besibaigiantis rudens sezonas Lietuvos kultūristui Tomui Kairiui įstrigs ilgam. 2017 metais Europos jaunimo čempionu tapęs sportininkas po beveik dvejų metų pertraukos į sceną grįžo su trenksmu. Jis triumfavo prestižinėse „Arnold Classic Europe“ varžybose Ispanijoje, iškovojo „Elito Pro“ profesionalo kortą, o neseniai Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusiame planetos čempionate pasidabino sidabro medaliu.
 
Sezoną sportininkas savaitgalį pratęsė ir Lietuvoje. Lietuvos taurės varžybose Šiauliuose jis pirmą kartą varžėsi klasikinės figūros grupėje ir užėmė trečiąją vietą.
 
„Kartais tu laimi, kartais pralaimi – tai yra normalu. Man tai yra pradžia ir kaip mėgsta sakyti Arnoldas Schwarzeneggeris – „aš dar sugrįšiu“, - po taurės varžybų mintimis dalinosi T. Kairys.
 
Jau kitą dieną T. Kairys dalyvavo Kauno kultūrizmo klubo „Olimpas“ 50 metų jubiliejui skirtose varžybose ir tapo nugalėtoju.
 
Bendraudamas su naujienų agentūra ELTA, T. Kairys papasakojo apie jausmą tapus pasaulio vicečempionu, ypatingas pergales ir aistrą kultūrizmui.

Tai koks jausmas tapus pasaulio vicečempionu? Ar tikėjaisi tokio rezultato?, - ELTA paklausė T. Kairio
Visų pirma, tai jausmas nerealus. Pasaulio čempionate iš 29 dalyvių mano kategorijoje, patekti į finalą ir iškovoti medalį buvo kažkas tokio. Žinoma, galima svarstyti, jog iki aukso pritrūko ne tiek ir daug, tačiau antrąją vietą vertinu puikiai. Pasaulio čempionate iškovoti medalį yra labai sunku, kadangi europiečiai nėra genetiškai tiek apdovanoti, kiek kitataučiai. Ruošdamasis pasaulio čempionatui, kaip ir bet kuriam kitam turnyrui, aš atsiduodu 110 procentų, nes kitaip tikėtis gero rezultato būtų naivu. Prieš dvejus metus jaunimo kategorijoje taip pat likau antras (tada iki pirmosios vietos pritrūko tik taško... tad buvo tikrai labai apmaudu..). Šį kartą varžydamasis su vyrais nežinojau, ko galima tikėtis, tačiau širdyje visada tikiesi geriausio rezultato, kadangi ruošdamasis „įdedi ir atiduodi“ visa save.

Ar mėgsti analizuoti savo pasirodymą po varžybų? Ar įžvelgei čempiono iraniečio pranašumą?
Taip, kiek atslūgus emocijoms, visada po varžybų analizuoju savo pasirodymą. Man svarbu, ar viską padariau tinkamai, kur suklydau ir panašiai. Jeigu nekreipsi į tai dėmesio, tai paprasčiausiai netobulėsi. Čempionas iš Irano buvo labai stiprus, nes vėliau jis tapo visų klasikinio kultūrizmo kategorijų absoliučiu nugalėtoju. Tačiau prieš eidamas į sceną niekada negalvoju apie konkurentus – visada koncentruoju dėmesį tik į save ir į tai, ką turiu padaryti scenoje. Jeigu varžybinę formą paruošei gerai, jeigu esi geresnis negu paskutinėse varžybose ir jeigu scenoje tinkamai save pateikei pozuodamas – tu jau privalai būti patenkintas. Pralaimėti yra normalu – tai yra proceso dalis.

Šiemet tai buvo jau antra stambi pergalė. Gal gali palyginti triumfą „Arnold Clasic Europe“ varžybose ir sidabrą pasaulio čempionate?
Turiu pritarti, jog šis sezonas man ypatingas. Tapau pirmuoju lietuviu, iškovojusiu prestižinio „Arnold Classic Europe“ turnyro absoliutaus nugalėtojo titulą. Jausmas tuomet buvo nerealus – apsiverkiau iš laimės. Palyginti sunku, kadangi reitingo ir prestižo prasme pasaulio čempionato sidabro medalis yra svarbesnis, tačiau pirmoji vieta tokio lygio turnyre kaip „Arnold Classic Europe“ ir pačio Arnoldo Schwarzeneggerio pagerbimas ant scenos buvo kažkas tokio... Taigi, titulus tikrai sunku palyginti, tačiau emocijų prasme „Arnold Classic Europe“ turnyre iškovota pirmoji vieta, o vėliau ir absoliutaus nugalėtojo titulas sukėlė tokias emocijas, kurias tikrai prisiminsiu visą gyvenimą.
 
Kaip tavo gyvenime atsirado kultūrizmas, iš kur semiesi motyvacijos?
Visų pirma, buvau labai lieknas vaikinas, kuris žavėdavosi raumeningais filmų herojais ir aktoriais. Kaip ir dauguma paauglių, sportuodavome kieme ant skersinių, vėliau gavau dovanų hantelius, pradėjau sportuoti boksą, nors labiausiai patikdavo, kad po treniruotės galėdavome eiti kilnoti svorių. Taigi, tai nebuvo netyčinis atėjimas į treniruoklių salę, tai buvo mano pasirinkimas. Treniruoklių salėje pradėjau sportuoti nuo 14 metų ir ši aistra kiekvienais metais vis labiau didėja. Tiesa, tokios svajonės kaip dalyvauti varžybose tikrai nebuvo, bet mano pirmoji trenerė, Idalija Kaminskaitė, vis kalbino ir įtikinėjo pamėginti. Na, pabandžiau pasiruošti sudalyvauti ir teko gerokai nusivilti, kai likau trečias nuo galo. Tačiau, kadangi esu užsispyręs, tai manau buvo tas varikliukas, kuris mane ir užkabino. Norėjau įrodyti sau, jog aš galiu.

Laikas bėga, tikslų daugėja, kartelė kyla – tai ir yra mano motyvacija. Be to, ne paslaptis, jog dirbu asmeniniu treneriu „Fitnie Academy by Galinta“ sporto ir sveikatingumo centre Kaune. Noriu atvirai pasigirti, jog turiu pačius geriausius klientus, kuriems padedu pakeisti požiūrį į sveikatą, sveiką gyvenseną, judėjimą, pilnavertį gyvenimą. Skiepiju jiems įpročius, kurie pakeičia jų gyvenimus visam laikui. Savo klientams noriu būti pavyzdys ir įrodyti, jog visada viskas yra įmanoma. Aš savo ruožtu semiuosi motyvacijos iš jų, kadangi tikrai jaučiu palaikymą ir tikėjimą manimi.

 
Jau turite IFBB „Elite Pro“ kortą. Kokie tikslai „IFBB Elite“ varžybose? Ar pačiam patinka toks naujas IFBB formatas, kai kovojama dėl „Elite Pro“ kortų ir tada vyksta profesionalų varžybos?
Taip, šiemet iškovojau IFBB „Elite Pro“ kortą ir ateityje planuoju varžytis tik su profesionalais. Tikslas tas pats: reikia žengti į priekį ir tobulėti, o tada bus ir rezultatai. Ne paslaptis, jog pradėjus varžytis su profesionalais, viskas vėl prasideda tarsi nuo nulio. Psichologiškai tai yra dar vienas išbandymas, bet labai stiprus stimulas tobulėti. Kovoti dėl profesionalo vardo ir varžytis jų gretose galima buvo ir anksčiau – tad tai nėra naujiena. Pasikeitė tik tai, jog įvyko susiskaidymas tarp federacijų ir iš esmės dabar yra dvi tikros profesionalų lygos: tai NPC PRO (Amerikos profesionalų lyga) ir IFBB Elite Pro (Europos profesionalų lyga). Manau, jog tai yra gerai, kadangi mūsų sportas yra brangus, o dar skraidyti į varžybas už Atlanto reikalauja nemažai finansų. Sportininkams atsirado daugiau galimybių realizuoti save.

Figūrą prižiūrėti visus metus yra sudėtinga. Ar yra momentų, kai leidi sau atsipalaiduoti? Ko sunkiausia atsisakyti vardan rezultatų?
Figūrą prisižiūrėti nėra taip sudėtinga, kaip dauguma mąsto. Sudėtingiausia yra pakeisti supratimą, požiūrį, nusistatymą. Žmonės nesupranta, kaip svarbu yra būti fiziškai aktyviems, gerti vandenį, valgyti tikrą ir neperdirbtą maistą. Mano patarimas – tai niekada negalima nieko drastiškai keisti. Pokyčiai turi būti nedideli, tada žmogus nejaus diskomforto ir rezultatai nebus laikini. Kiekvienam norinčiam „atjaunėti“, jaustis energingai, darbingai, kiekvienam, kuris nori pajausti ir suprasti, ką reiškia atrodyti patraukliai sau ir kitiems siūlau susirasti gerą asmeninį trenerį – kelrodį. Žinoma, jog leidžiu sau atsipalaiduoti, svarbiausias dalykas yra žinoti kada ir kiek sau gali leisti. Reikia sekti savo fizinį aktyvumą, kalorijų suvartojimą ir išeikvojimą, stebėti pokyčius bei organizmo reakcijas. Rūpinantis savimi ir gilinantis į savo kūną, pradedi jį pažinti, o gyvenimas yra pilnavertis, nes protingai galima sau leisti viską. Vardan rezultatų nieko nereikia atsisakyti, nes tai yra mano gyvenimo būdas ir viską darau su malonumu. Tačiau žinoma, kartais jautiesi pavargęs, nes visiškai nebeturi laisvo laiko. Ruošiantis varžyboms kartais tenka sportuoti net tris kartus per dieną, valgyti šešis-septynis kartus, dirbti su dešimt skirtingų klientų, mokytis, pasigaminti valgyti, susitvarkyti namus, skirti laiko miegui ir panašiai. Sunkiausias dalykas man, jog paroje per mažai valandų. Kultūrizme nėra vietos silpniems.
 
Lietuvoje vis daugiau atsiranda profesionalų, kaip manai, kas tai lemia? Ar konkurencija Lietuvoje yra? Kaip sutariate su komandos draugais?
Lietuva tikrai turi puikių, pasaulinio lygio atletų. Tai ir lemia, jog profesionalų daugėja. Problema yra ta, jog šis sportas yra brangus ir reikalaujantis atsidavimo 24/7. Kultūrizme pats sportas nėra pagrindinis dalykas, todėl labai svarbu kaip tu praleisi likusias valandas paroje. Lietuvoje sportininkai turi daug dirbti, tam jog galėtų ruoštis varžyboms ir skraidyti į tarptautinius turnyrus. Daug darbo valandų reiškia: silpnesė – prastesnė treniruotė, kortizolio – streso hormono lygio padidėjimas, mažai miego. Visa tai lemia, jog sportiniai rezultatai kenčia. Lietuvoje konkurencija tikrai didelė, kadangi ši sporto šaka populiarėja ir atsiranda vis daugiau norinčių varžytis. Mūsų komanda nuolat kinta – neturime stabilios rinktinės, bet iš esmės stengiamės vieni kitus palaikyti. Pažangesni sportininkai supranta, kiek visi darbo ir pastangų įdedame, todėl gerbiame vienas kitą.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
SKM – padėka už socialinę veiklą
2019 12 15
Apdovanojimas
Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) už ilgus metus kryptingai vykdomą socialiai atsakingą veiklą.
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Po pralaimėjimo – pagarbūs įvertinimai
2019 12 15
Boksas
Nors Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo Terrence'ui Crawfordui kovą dėl WBO pasaulio čempiono diržo, lietuvio kovingumą įvertino garsūs bokso ekspertai.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Lentelės viršūnėje – ankšta
2019 12 15
Lietuvos lyga
Paskutinėse Lietuvos rankinio čempionato pirmojo rato rungtynėse Šiaulių SC “Dubysa” namie pralaimėjo “Kauno Ąžuolui-KTU” 29:42 (12:22).
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Lietuvos čiuožėjai – auksas Slovakijoje
2019 12 15
Dailusis čiuožimas
Marija Brejeva triumfavo Tarptautinės čiuožimo sąjungos kalendorinių dailiojo čiuožimo varžybų "61st Grand Prix of Bratislava" jaunių grupėje.
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas