LBKIF, sportas.info 2019 m. lapkričio 17 d. 12:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sezoną vainikavo geriausiųjų apdovanojimai

Lietuvos buriuotojai šiemet šaliai padovanojo ne vieną pergalę, didžiulio visuomenės atgarsio sulaukusią iniciatyvą ir begalę įspūdingų vaizdų.

„Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019”.
Red Eye Fotografija
„Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019”.
   
Lapkričio 16 d. Vilniuje vykusio renginio „Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019” metu buvo pagerbti šiemet aukščiausius rezultatus pasiekę ir labiausiai nusipelnę buriavimo atstovai, tarp kurių – ir olimpinius kelialapius į Tokiją iškovoję sportininkai Viktorija Andrulytė bei Juozas Bernotas.

„Buriavimas ypatingas – jis apima ir olimpinį sportą bei aukščiausių pergalių siekį, ir laisvalaikio keliones. Į jį įsitraukia tiek jau kažkelintą gyvenimo dešimtį skaičiuojantys pasaulinių akvatorijų buriuotojai, tiek penkiamečiai vaikai, bandantys savo jėgas ir formuojantys savo charakterį Lietuvos ežeruose ar mariose. Būtent šią įspūdingą įvairovę ir atspindėjo apdovanojimuose paminėti šio sezono įvykiai bei pasiekimai“,- teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Pasak jo, du olimpiniai kelialapiai itin konkurencingose jachtų ir burlenčių klasėse tikrai yra milžiniškas mūsų sportininkų pasiekimas ir dovana Lietuvai. Kita vertus, šiemet turėjome ir daugiau ryškių įvykių. 

„Kol mūsų sportininkai, Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas atkakliai kovojo siekdami kelialapių, jachtos „Ambersail 2“ įgula iš Karibų, Viduržemio, Baltijos jūrų regatų pargabeno šūsnį medalių. Kita – jachtos „Cool Water“ įgula – jau antrus metus mums padovanojo pasaulio čempionato sidabrą. Lietuvoje tuo tarpu atidaryta nauja buriavimo mokykla vaikams – Zarasų „Suominis“, o iniciatyva „NE plastiko bangai“, augino ne tik buriuotojų, bet ir visos Lietuvos žmonių sąmoningumą dėl užterštumo plastiku“, - 2019-ųjų metų sezonu džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas N. Nasvytis.
 
Iškilmingos „Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019“ ceremonijos metu buriuotojai buvo apdovanoti net 11-oje nominacijų, kurioms kandidatus siūlė visi bendruomenės nariai, o galutinius nominantų trejetus bei nugalėtojus rinko speciali komisija, sudaryta iš 4 Lietuvos buriuotojų sąjungos, 3 LBS tarybos ir 2 žiniasklaidos atstovų.

Geriausiu buriuotoju ir buriuotoja tapo sportininkai, šiemet ne tik startavę aukščiausio rango pasaulio čempionatuose ir regatose, tačiau ir iškovoję po kelialapį į kitąmet Tokijuje vyksiančias olimpines žaidynes – „RS:X“ burlenčių klasės buriuotojas J.Bernotas ir „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotoja V.Andrulytė.

Metų įgula tapo jachtos „Ambersail 2“ komanda, kuri šiemet atstovaudama Lietuvai pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą, iškovojo antrąją vietą tokiose prestižinėse regatose kaip „St. Maarten Heineken“, „Antigua Sailing Week“, „AF Offshore Race“ bei trečiąją vietą „Les Voiles de St. Barth“. Ši komanda tapo unikaliu projektu, susibūrusiu aplink sportinę „Volvo 65“ klasės jachtą bei įrodžiusiu, kad išnaudodami turimą potencialą lietuviai gali būti konkurencingi ir aukščiausio lygio pasaulinėje jūrinėje buriavimo arenoje.

„Ambersail Offshore Racing Club iškovojo ir 2019 metų buriuotojų klubo titulą.

Metų jaunąjį buriuotoją – sparčiai į olimpinį buriavimo pasaulį besibraunantį talentingą septyniolikmetį Vėją Strelčiūną – pasveikino Lietuvos olimpietė bei olimpinio sidabro laimėtoja buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė Scheidt. Ji padovanojo jaunajam buriuotojui išskirtinę treniruotę su ja Italijoje, Gardos ežere.
 
Pasak N. Nasvyčio, didelė dalis įspūdingiausių šiųmetinių buriuotojiškų projektų buvo įgyvendinti ir atkreipė Lietuvos gyventojų bei žiniasklaidos dėmesį tik dėl to, kad prie buriavimo vystymo ir viešinimo ženkliai prisidėjo didieji Lietuvos buriuotojų sąjungos partneriai – visų pirma, jau ilgus metus su buriuotojais draugaujanti įmonė „Volfas Engelman“, kurie šių projektų įgyvendinimui investavo savo resursus bei idėjas. 

„Esam be galo laimingi, kad turim tokį ilgametį partnerį kaip „Volfas Engelman“. Mus vienija ne tik daug metų draugystės, daugybė sėkmingų bendrų projektų, bet ir vertybės – pagarba tradicijoms, džentelmeniškumui, garbingos kovos principams. Manau, būtent šie vertybiniai panašumai leidžia bendromis jėgomis siekti tokių rezultatų ne tik Lietuvos, bet dabar jau ir pasaulinio buriavimo mastu“,- teigė N. Nasvytis

Metų debiutu paskelbta bendra Lietuvos buriuotojų sąjungos, Neringos savivaldybės bei Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcijos iniciatyva „NE plastiko bangai“. Ši iniciatyva šią vasarą sulaukė milžiniško žiniasklaidos dėmesio ir visos šalies gyventojų įsitraukimo. Šia akcija siekiama Neringą paversti pirmąja Lietuvos savivaldybe be vienkartinio plastiko, tad šiuo tikslu buvo sutvarkyti laukiniai Neringos paplūdimiai, viešuose Neringos renginiuose vienkartinio plastiko produkcija pakeista tvariomis alternatyvomis, didelė dalis Neringos verslininkų atsisakė plastikinių pakuočių, maišelių, vienkartinių indų.Buriuotojų bendruomenės prašymu šių metų oficialioje apdovanojimų programoje buvo įtrauktos ir dvi naujos nominacijos – metų šeima ir metų kelionė. Pastarąja tapo sudėtingas plaukimas katamaranu po Prancūzų Polinezijos salyną Ramiajame vandenyne. Ją su intriguojančiu pasakojimu ir saulėtais vaizdais pristatė pats kelionės organizatorius, kapitonas Saulius Šukaitis. Metų šeima tapo plati ir į įvairiausias buriavimo veiklas įsitraukusi Pajarskų šeima.

Metų buriavimo įvykiu tapo pirmą kartą istorijoje UEFA čempionų lygos formatą Lietuvos buriavime pritaikęs ir didžiulio buriuotojų įsitraukimo sulaukęs Lietuvos buriavimo klubų čempionatas. Jo nugalėtojai iškovojo teisę kitąmet atstovauti Lietuvai pasaulinėje buriavimo čempionų lygoje.

Metų trenerio vardą gavo olimpietės V. Andrulytės treneris Linas Eidukevičius.

Metų teisėju tapo kone visose šių metų LBS regatose teisėjavęs Rolandas Žentelis.

Į šventę susirinkę svečiai ne tik stebėjo iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, bet ir patys išbandė laimę buriuotojiškame protmūšio žaidime „Burmūšis“. Renginį vedė buriavimui neabejingas televizijos, radijo ir renginių vedėjas Giedrius Masalskis.

2019 m. Lietuvos buriuotojų apdovanojimų nugalėtojų sąrašas:
 
Metų buriuotojas: Juozas Bernotas

Metų buriuotoja: Viktorija Andrulytė

Metų įgula: Jachtos „Ambersail 2“ įgula

Metų jaunasis(-oji) buriuotojas(-a): Vėjas Strelčiūnas

Metų buriavimo įvykis: Lietuvos buriavimo klubų čempionatas

Metų pažanga/debiutas: Iniciatyva „NE plastiko bangai“

Metų teisėjas(-a): Rolandas Žentelis

Metų treneris(-ė): Linas Eidukevičius

Metų klubas: Ambersail Offshore Racing Club

Metų buriuojanti šeima: Pajarskų šeima

Metų kelionė: Plaukimas Prancūzų Polinezijoje 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Daugybė progų, bet mačas – pralaimėtas
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
Lietuvos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasirengimą 2020 metų sezonui užbaigė pralaimėjimu.
Kontrolinėse rungtynėse – lygiosios
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai kontrolinėse rungtynėse 1:1 (0:1) sužaidė su praėjusiais metais LFF Pirmoje lygoje triumfavusiu Telšių „Džiugo“ klubu.
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas