LBKIF, sportas.info 2019 m. lapkričio 17 d. 12:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sezoną vainikavo geriausiųjų apdovanojimai

Lietuvos buriuotojai šiemet šaliai padovanojo ne vieną pergalę, didžiulio visuomenės atgarsio sulaukusią iniciatyvą ir begalę įspūdingų vaizdų.

„Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019”.
Red Eye Fotografija
„Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019”.
   
Lapkričio 16 d. Vilniuje vykusio renginio „Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019” metu buvo pagerbti šiemet aukščiausius rezultatus pasiekę ir labiausiai nusipelnę buriavimo atstovai, tarp kurių – ir olimpinius kelialapius į Tokiją iškovoję sportininkai Viktorija Andrulytė bei Juozas Bernotas.

„Buriavimas ypatingas – jis apima ir olimpinį sportą bei aukščiausių pergalių siekį, ir laisvalaikio keliones. Į jį įsitraukia tiek jau kažkelintą gyvenimo dešimtį skaičiuojantys pasaulinių akvatorijų buriuotojai, tiek penkiamečiai vaikai, bandantys savo jėgas ir formuojantys savo charakterį Lietuvos ežeruose ar mariose. Būtent šią įspūdingą įvairovę ir atspindėjo apdovanojimuose paminėti šio sezono įvykiai bei pasiekimai“,- teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Pasak jo, du olimpiniai kelialapiai itin konkurencingose jachtų ir burlenčių klasėse tikrai yra milžiniškas mūsų sportininkų pasiekimas ir dovana Lietuvai. Kita vertus, šiemet turėjome ir daugiau ryškių įvykių. 

„Kol mūsų sportininkai, Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas atkakliai kovojo siekdami kelialapių, jachtos „Ambersail 2“ įgula iš Karibų, Viduržemio, Baltijos jūrų regatų pargabeno šūsnį medalių. Kita – jachtos „Cool Water“ įgula – jau antrus metus mums padovanojo pasaulio čempionato sidabrą. Lietuvoje tuo tarpu atidaryta nauja buriavimo mokykla vaikams – Zarasų „Suominis“, o iniciatyva „NE plastiko bangai“, augino ne tik buriuotojų, bet ir visos Lietuvos žmonių sąmoningumą dėl užterštumo plastiku“, - 2019-ųjų metų sezonu džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas N. Nasvytis.
 
Iškilmingos „Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019“ ceremonijos metu buriuotojai buvo apdovanoti net 11-oje nominacijų, kurioms kandidatus siūlė visi bendruomenės nariai, o galutinius nominantų trejetus bei nugalėtojus rinko speciali komisija, sudaryta iš 4 Lietuvos buriuotojų sąjungos, 3 LBS tarybos ir 2 žiniasklaidos atstovų.

Geriausiu buriuotoju ir buriuotoja tapo sportininkai, šiemet ne tik startavę aukščiausio rango pasaulio čempionatuose ir regatose, tačiau ir iškovoję po kelialapį į kitąmet Tokijuje vyksiančias olimpines žaidynes – „RS:X“ burlenčių klasės buriuotojas J.Bernotas ir „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotoja V.Andrulytė.

Metų įgula tapo jachtos „Ambersail 2“ komanda, kuri šiemet atstovaudama Lietuvai pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą, iškovojo antrąją vietą tokiose prestižinėse regatose kaip „St. Maarten Heineken“, „Antigua Sailing Week“, „AF Offshore Race“ bei trečiąją vietą „Les Voiles de St. Barth“. Ši komanda tapo unikaliu projektu, susibūrusiu aplink sportinę „Volvo 65“ klasės jachtą bei įrodžiusiu, kad išnaudodami turimą potencialą lietuviai gali būti konkurencingi ir aukščiausio lygio pasaulinėje jūrinėje buriavimo arenoje.

„Ambersail Offshore Racing Club iškovojo ir 2019 metų buriuotojų klubo titulą.

Metų jaunąjį buriuotoją – sparčiai į olimpinį buriavimo pasaulį besibraunantį talentingą septyniolikmetį Vėją Strelčiūną – pasveikino Lietuvos olimpietė bei olimpinio sidabro laimėtoja buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė Scheidt. Ji padovanojo jaunajam buriuotojui išskirtinę treniruotę su ja Italijoje, Gardos ežere.
 
Pasak N. Nasvyčio, didelė dalis įspūdingiausių šiųmetinių buriuotojiškų projektų buvo įgyvendinti ir atkreipė Lietuvos gyventojų bei žiniasklaidos dėmesį tik dėl to, kad prie buriavimo vystymo ir viešinimo ženkliai prisidėjo didieji Lietuvos buriuotojų sąjungos partneriai – visų pirma, jau ilgus metus su buriuotojais draugaujanti įmonė „Volfas Engelman“, kurie šių projektų įgyvendinimui investavo savo resursus bei idėjas. 

„Esam be galo laimingi, kad turim tokį ilgametį partnerį kaip „Volfas Engelman“. Mus vienija ne tik daug metų draugystės, daugybė sėkmingų bendrų projektų, bet ir vertybės – pagarba tradicijoms, džentelmeniškumui, garbingos kovos principams. Manau, būtent šie vertybiniai panašumai leidžia bendromis jėgomis siekti tokių rezultatų ne tik Lietuvos, bet dabar jau ir pasaulinio buriavimo mastu“,- teigė N. Nasvytis

Metų debiutu paskelbta bendra Lietuvos buriuotojų sąjungos, Neringos savivaldybės bei Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcijos iniciatyva „NE plastiko bangai“. Ši iniciatyva šią vasarą sulaukė milžiniško žiniasklaidos dėmesio ir visos šalies gyventojų įsitraukimo. Šia akcija siekiama Neringą paversti pirmąja Lietuvos savivaldybe be vienkartinio plastiko, tad šiuo tikslu buvo sutvarkyti laukiniai Neringos paplūdimiai, viešuose Neringos renginiuose vienkartinio plastiko produkcija pakeista tvariomis alternatyvomis, didelė dalis Neringos verslininkų atsisakė plastikinių pakuočių, maišelių, vienkartinių indų.Buriuotojų bendruomenės prašymu šių metų oficialioje apdovanojimų programoje buvo įtrauktos ir dvi naujos nominacijos – metų šeima ir metų kelionė. Pastarąja tapo sudėtingas plaukimas katamaranu po Prancūzų Polinezijos salyną Ramiajame vandenyne. Ją su intriguojančiu pasakojimu ir saulėtais vaizdais pristatė pats kelionės organizatorius, kapitonas Saulius Šukaitis. Metų šeima tapo plati ir į įvairiausias buriavimo veiklas įsitraukusi Pajarskų šeima.

Metų buriavimo įvykiu tapo pirmą kartą istorijoje UEFA čempionų lygos formatą Lietuvos buriavime pritaikęs ir didžiulio buriuotojų įsitraukimo sulaukęs Lietuvos buriavimo klubų čempionatas. Jo nugalėtojai iškovojo teisę kitąmet atstovauti Lietuvai pasaulinėje buriavimo čempionų lygoje.

Metų trenerio vardą gavo olimpietės V. Andrulytės treneris Linas Eidukevičius.

Metų teisėju tapo kone visose šių metų LBS regatose teisėjavęs Rolandas Žentelis.

Į šventę susirinkę svečiai ne tik stebėjo iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, bet ir patys išbandė laimę buriuotojiškame protmūšio žaidime „Burmūšis“. Renginį vedė buriavimui neabejingas televizijos, radijo ir renginių vedėjas Giedrius Masalskis.

2019 m. Lietuvos buriuotojų apdovanojimų nugalėtojų sąrašas:
 
Metų buriuotojas: Juozas Bernotas

Metų buriuotoja: Viktorija Andrulytė

Metų įgula: Jachtos „Ambersail 2“ įgula

Metų jaunasis(-oji) buriuotojas(-a): Vėjas Strelčiūnas

Metų buriavimo įvykis: Lietuvos buriavimo klubų čempionatas

Metų pažanga/debiutas: Iniciatyva „NE plastiko bangai“

Metų teisėjas(-a): Rolandas Žentelis

Metų treneris(-ė): Linas Eidukevičius

Metų klubas: Ambersail Offshore Racing Club

Metų buriuojanti šeima: Pajarskų šeima

Metų kelionė: Plaukimas Prancūzų Polinezijoje 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
SKM – padėka už socialinę veiklą
2019 12 15
Apdovanojimas
Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) už ilgus metus kryptingai vykdomą socialiai atsakingą veiklą.
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Po pralaimėjimo – pagarbūs įvertinimai
2019 12 15
Boksas
Nors Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo Terrence'ui Crawfordui kovą dėl WBO pasaulio čempiono diržo, lietuvio kovingumą įvertino garsūs bokso ekspertai.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Lentelės viršūnėje – ankšta
2019 12 15
Lietuvos lyga
Paskutinėse Lietuvos rankinio čempionato pirmojo rato rungtynėse Šiaulių SC “Dubysa” namie pralaimėjo “Kauno Ąžuolui-KTU” 29:42 (12:22).
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Lietuvos čiuožėjai – auksas Slovakijoje
2019 12 15
Dailusis čiuožimas
Marija Brejeva triumfavo Tarptautinės čiuožimo sąjungos kalendorinių dailiojo čiuožimo varžybų "61st Grand Prix of Bratislava" jaunių grupėje.
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas