ltok.lt 2019 m. lapkričio 13 d. 15:59 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prakaito gyvenime daugiau nei kino

Savaitgalis. Dvi dienos, dvi treniruotės, vienas filmas. Toks Vido Bareikio grafikas - žinomas vyras į sporto salę užsuka dažniau nei į kiną.

V.Bareikis.
Gedo Saročkos nuotr.
V.Bareikis.
Geras filmas Vidui – vienas iš prioritetinių laisvalaikio užsiėmimų. 

„Mano sportas yra „platus“: lankau karate, treniruoklių salę, žaidžiu krepšinį, pakankinu ir lauko treniruoklius, tad prakaito mano gyvenime yra daugiau nei kino. Tačiau kai galvoju apie poilsį, kinas ir kino teatrai yra pirmoje vietoje,“- pasakoja žinomas vyras.

Lapkričio 25 dienos vakarą V. Bareikis žada praleisti „Sporto kino festivalio“ - vienintelio tokio Lietuvoje – atidaryme. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių „Forum Cinemas“ kino teatruose per savaitę žiūrovai išvys 13 geriausių pasaulio sporto filmų, iš viso planuojami 64 seansai.

V. Bareikis tapo pirmuoju mūsų šalyje, pamačiusiu „Sporto kino festivalio“ repertuaro filmą „Čempionai“. Pasak aktoriaus, ši juosta turi viską, ko reikia geram filmui – meilės, vaikystės, mirties, iššūkio ir tikėjimo elementų. 

„Čempionai“ – filmas apie profesionalų krepšinio trenerį, teismo sprendimu priverstą treniruoti sutrikusį intelektą turinčių žmonių komandą, iki tol rankose nelaikiusią krepšinio kamuolio. Čia prasideda dramos ir komedijos elementų turinčio filmo veiksmas, privertęs V. Bareikį ir kvatotis, ir prikąsti lūpą.

Apie „Čempionus“ ir ką jie transliuoja, apie savo įpročius kino salėje, mėgstamą žanrą bei „multikus per prievartą“ V. Bareikis papasakojo specialiame interviu.

Vidai, koks esate filmų žiūrovas? Analizuojantis aktorių, operatorių ir režisierių darbą ar tas „pasileidęs plaukus“, kuris mėgaujasi ir stengiasi išspausti maksimumą? 
Negaliu pabėgti nuo savo profesinių įgūdžių, stebiu kaip vaidina aktoriai, kaip dirba režisierius. Tačiau dažniausiai stengiuosi mėgautis geru filmu ir palaikyti kūrėjus, nes žinau kaip sunku yra padaryti trumputį filmą, ką jau kalbėti apie pilnametražį. Palaikau juos, kaip ir dauguma kitų filmo žiūrovų mėgaujuosi ir stengiuosi įžvelgti kažką gero.

Žiūrėti filmus mėgstu kino teatre tarp žmonių, su visais filmo atributais, su popkornais. Ir labai mėgstu kai geras filmas tau ištrina laiką. Kai pasineri ir nebesupranti kada jis prasidėjo, kiek truko ir kada baigėsi.Kokius filmus, kokį žanrą labiausiai mėgstate? Kodėl?
Labai mėgstu dokumentinius filmus. Mane žavi tikrų žmonių tikros istorijos, leidžiančios susitapatinti su jomis, su jų herojais. Jei būna sunku, pasidaro lengviau, kartais įkvepia. Vienas labiausiai įsiminusių dokumentinių filmų yra „Free solo“ (liet. – „Laisva siela“) apie alpinistą, kuris laipioja uolomis be apsaugų. Šitą filmą žiūrėjau kelis kartus, turiu jį namuose, dažnai jį pasileidžiu kaip foną, nes filmas pilnas gražių vaizdų, gražios muzikos, o ir istorija įkvepia.

Kada paskutinį kartą buvote kine, kokį filmą žiūrėjote?
Savaitgalį lankiausi kino teatre, žiūrėjau „Sniego vaikį“. Tai animacinis filmas. Kadangi turiu 11-metį sūnų, pastaruosius 11 metų esu puikiai susipažinęs su visa, tiek Lietuvos, tiek užsienio, animacija (juokiasi).
 
Ar Vidas Bareikis gali žiūrėti filmą planšetėje, telefone, kompiuteryje? 
Prioritetą teikiu filmo peržiūrai kino teatre. Antras pagal patogumą – didysis namų televizoriaus ekranas. Bet kartais tenka vartytis lovoje ir po ranka turėti kompiuterį. Nematau didelės bėdos, nes ekranas arti, o situaciją pataiso geros ausinės. Man geras garsas – labai svarbu. Jei filmą žiūriu per kompiuterį,  žiūriu su ausinėmis, nes tik taip galima pajausti maksimalų malonumą. 

Esate išskirtinis, pirmasis Lietuvoje pamatėte „Sporto kino festivalio“ filmą „Čempionai“. Kokį įspūdį paliko šis ispanų režisieriaus Javiero Fesserio dramos ir komedijos hibridas?
„Čempionai“ man paliko stiprų įspūdį. Pirmiausia dėl to, kad vaikystėje kolekcionavau filmus apie krepšinį ir dabar pamačiau dar vieną šia tema. Antra, „Čempionuose“ nagrinėjama neįgaliųjų žmonių integracijos į visuomenę tema, man ji atrodo labai aktuali, dažnai su ja susiduriame. Žmonės į kitokius nei jie patys žiūri taip, lyg galėtų tuo kitoniškumu, tuo neįgalumu užsikrėsti. Aš su tuo nesutinku. Nors neįgalieji negali atlikti tam tikrų funkcijų, tačiau yra dalykų, kuriuos jie tuos „normaliuosius“ pranoksta. Tai puikiai parodyta filme.

„Čempionai“ turi visus privalomus gero filmo elementus – čia yra meilės, vaikystės, mirties, iššūkio ir tikėjimo. Čia graži meilės istorija, gerai vaidina aktoriai, filmas nuotaikingas ir net komiškas. Jei riekia mano rekomendacijos – jūs ją turite (šypsosi).

*  *  *

Priminsime, jog „Sporto kino festivalis“ lapkričio 26 – gruodžio 3 dienomis vyks keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Daugiau informacijos apie festivalį, programą, filmų aprašymus bei video anonsus rasite adresu ltok.lt/kinas/.
 
Festivalį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
 
Filmo „Čempionai” seansų grafikas:
Vilnius („Forum Cinemas Vingis“)
2019 lapkričio 29 d. – 18.00 val.
Kaunas („Forum Cinemas“)
2019 lapkričio 29 d. – 18.00 val.
Klaipėda („Forum Cinemas“)
2019 lapkričio 29 d. – 18.00 val.
Šiauliai („Forum Cinemas“)
2019 lapkričio 29 d. – 18.00 val.
 

CHAMPIONS trailer with English subtitles from Latido Films on Vimeo.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Vilnietės nusileido Baltarusijos klubui
2019 12 07
EWBL
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL) patyrė trečią nesėkmę.
Moterų lygoje dominuoja 16-metė
2019 12 07
Žvilgsnis
Urtė Čižauskaitė: „Dėmesio tikrai sulaukiu tiek iš Europos, tiek iš JAV. Išvykti kol kas neskubu, nes norėčiau pabaigti mokyklą Lietuvoje.“
Brolių svajonė išsipildė Panevėžyje
2019 12 07
Žvilgsnis
Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Marius Valinskas: apie pastangas per treniruotes, brolio patarimus, svajonę žaisti kartu ir savo idealus.
 
Naujame turnyre – ekipos iš visos Lietuvos
2019 12 08
Turnyras
Žinomas Lietuvos futbolininkas Darvydas Šernas savo karjeros pabaigą pažymėjo surengdamas kalėdinį vaikų futbolo turnyrą Vilniuje.
Lietuvoje lankysis Nyderlandų žvaigždės
2019 12 08
Iniciatyva
„Futbolas yra geriausias būdas ryšiams užmegzti ir santykiams stiprinti", - teigia Nyderlandų ambasadorė Lietuvoje Bonnie Horbach.
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Kazachstane skambėjo Lietuvos himnas
2019 12 08
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate Brigita Gustaitytė iškovojo auksą, o Domas Sutkus – sidabrą.
Lietuviai kovos dėl pasaulio čempionų titulo
2019 12 07
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) 2019 metų pasaulio pilno kontakto karatė čempionate į finalus prasimušė du lietuviai - Brigita Gustaitytė ir Domas Sutkus.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Pergalę nukalė keturi 16-metės įvarčiai
2019 12 07
Ledo ritulys
Nesėkmingą pradžią pamiršusi Lietuvos rinktinė po įspūdingo Klaros Miuller pasirodymo parbloškė Belgijos rinktinę pasaulio čempionato mače (VIDEO)
Lietuviai neįveikė atrankos barjero
2019 12 06
Akmenslydis
2020 m. pasaulio mišrių komandų akmenslydžio čempionato atrankos turnyre Škotijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę ir savo pasirodymą baigė.
Skaudus smūgis – mačo pabaigoje
2019 12 06
Ledo ritulys
Pasaulio čempionate iki pat mačo pabaigos dėl pergalės kovojusios lietuvės prieš bulgares krito po vėlyvo varžovių įvarčio (VIDEO).
„Čia tarsi „Volgą“ iškeisti į „Mercedesą“
2019 12 06
Žvilgsnis
Vandens formulės pilotas Edgaras Riabko prieš paskutinį sezono startą Abu Dabyje: „Reikia užsigrūdinti, išmokti nekartoti klaidų.“
Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė
2019 12 06
Sportiniai šokiai
Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
 
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas