Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. lapkričio 11 d. 09:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šimonių girioje – partizanų kovų takais

Lengvosios atletikos asociacijos surengtame pėsčiųjų žygyje Algimanto apygardos partizanų kovų takais dalyvavo apie 400 žygeivių.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės ir organizatorių nuotr.
Renginio akimirka.
   
Šimonių girioje prie Priegodo ežero neseniai anykštėnai surengė bėgimą Algimanto apygardos partizanų kovų takais, o praėjusį savaitgalį Lengvosios atletikos asociacija (LAA) – pėsčiųjų žygį.

Tai buvo paskutinysis LAA renginys šiemet, beliko tik sezono uždarymo šventė gruodžio pradžioje. 

Pėsčiųjų žygio dalyviams, kurie įveikė  2 km ir 8 km nuotolius, buvo įteikti specialūs LAA atminimo medaliai, o vyriausiam ir jauniausiai žygio dalyviams – asociacijos rėmėjos  „Siklita“ prizai.   

Žygio dalyviai buvo vaišinami rėmėjo „Rokiškio sūris“ produkcija, „Hermis“ vandeniu ir šauliška koše bei karšta arbata. 

PARTIZANŲ ŽŪTIS. Per iškilmingą renginio atidarymą, kuris vyko prie septynių partizanų žūties vietos, žygio dalyvius pasveikino LAA prezidentas Danielius Kuprys ir LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas. 

„Labai malonu, kad savo sezoną baigiame būtent Šimonių girioje. Eisime tais pačiais partizanų kovos takais, kuriuose dar taip neseniai vaikščiojo Algimanto apygardos partizanai, mūsų miško broliai“, - sakė D. Kuprys. 

LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas pasidžiaugė, kad juos myli gamta. Kiek LAA šiemet organizavo renginių, tai arba saulė švietė, arba buvo malonus, šiltas oras. 

Anykščių r. savivaldybės vyr. specialistas istorikas Gintaras Vaičiūnas žygio dalyvius supažindino, kad žygis bus pradėtas nuo tos vietos, kur prieš 70 metų, 1949-aisiais lapkričio 1-ąją, žuvo penki vyrai ir dvi moterys, kurie paaukojo savo gyvybes už mūsų tautos laisvę. 

„Šioje vietoje nelygioje kovoje, apsuptas iš visų pusių gausių Rusijos čekistų pajėgų, žuvo vienas iškiliausių Aukštaitijos partizanų vadų Antanas Starkus-Montė. Lietuvos partizanų gyvenimas buvo nepaprastai sunkus ir pavojingas. Vien tik Anykščių rajone žuvo 830 partizanų, tarp kurių buvo 18 moterų. Partizanai kovojo iki pergalės arba iki mirties. Algimanto apygardos partizanų šūkis buvo „Gyvenimas tėvynei, siela Dievui“, - kalbėjo G. Vaičiūnas.     


 
NELENKTYNIAVO. Renginio nuostatuose buvo parašyta, jog nereikia skubėti, bėgti, lenktyniauti, o tausoti savo sveikatą. 

Gausiausiai dalyvavo Anykščių r. Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazija (30 mokinių), Kupiškio r. Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija (25), Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokykla- daugiafunkcis centras (19), Anykščių r. J. Biliūno gimnazija, Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija (irgi po 19), Kupiškio r. Šimonių pagrindinė mokykla (14).

„Stiklitos“ prizais LAA prezidentas D. Kuprys apdovanojo 10 gausiausiai žygyje dalyvavusių komandų. 

Vienam jaunajam žygio dalyviui taip patiko atminimo medalis, jog jis varžybų organizatorių netgi paklausė, kur būtų galima jų daugiau nusipirkti. 

Kiek vyresni įsigudrino eiti abu nuotolius, kad tik gautų dar vieną medalį. Tačiau varžybų nuostatuose buvo parašyta, kad dalyviui priklauso tik vienas medalis.

Jauniausia žygio dalyvė – 8-erių antrokė Melita Dalinskaitė iš Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokyklos-daugiafunkcio centro, o vyriausias – vilnietis Petras Janulionis, kuriam - 83-eji.  

PRASMINGA DIENA. Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokyklos-daugiafunkcio centro komandoje žygyje dalyvavo ir klasės auklėtoja Janina Daukienė, kuri ypač džiaugėsi prasmingai praleista diena. 

„Mums 2 km distancija neprailgo. Mokykloje didelį dėmesį skiriame kūno kultūrai ir sportui, mokiniai yra aktyvūs, dalyvauja įvairiose varžybose ir pelno prizinių vietų. Mes nesame atskira mokykla, neseniai buvome prijungti prie Povilo Matulionio progimnazijos ir sudarome skyrių, kuriame mokosi apie 50 mokinių“, - sakė J. Daukienė.   
 
ŠAULIAI. Pastaruoju metu įvairiuose renginiuose aktyviai dalyvauja Utenos r. pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rintinės šauliai, kurių šįkart atvažiavo 13. 

Šios šaulių rinktinės vadė Asta Tidikienė su savo komanda viena pirmųjų atvažiavo į renginį Šimonių girioje ir visus žygio dalyvius, baigusius nuotolius, vaišino koše ir arbata. 

„Esame visuomenininkai, stengiamės dalyvauti įvairiuose renginiuose ir ypač tuose, kurie susiję su partizanų ir tarpukario savanorių pagerbimu. Mūsų rinktinę sudaro ne tik uteniškiai, bet ir aplinkinių rajonų – Anykščių, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Visagino – šauliai“, - sako rinktinės metodininkas  Ričardas Puodžiukas.
 
Nuotolį besišnekučiuodami kartu ėjo trys draugai iš Stasio Lozoraičio šaulių 505-osios kuopos – Mantas Šermukšnis, Darius Senvaitis ir Rytis Jankauskas. 

„Super žygis, įspūdžiai nepakartojami. Pamatėme partizanų bunkerius, ėjome jų kovos takais. Distancijoje nepavargome, galime dar ir 20 km  nueiti“, - šypsojosi šauliai.      

SU AUKLĖTOJA. Kupiškio r. Alizavos pagrindinei mokyklai atstovavo devyni vienos klasės  dešimtokai, vadovaujami auklėtojos, matematikos mokytojos Vitalijos Mikšienės. 

Ji šiemet skaičiuoja jau 36-us pedagoginio darbo metus. V.Mikšienę LAA apdovanojo specialiu prizu, kurį mokytoja padovanos mokyklai ir padėkos direktoriui, jog jos vadovaujami dešimtokai buvo išleisti į pėsčiųjų žygį. 

„Jau ir nebesuskaičiuoju, kiek auklėtinių laidų esu išleidusi. Man visi mokiniai ypač brangūs, apie juos galvoju 24 valandas per parą. Saugau kiekvieną jų parašytą laišką“, - sakė V. Mikšienė.     

Pėsčiųjų žygiu buvo ypač patenkintos kartu su savo auklėtoja ėjusios menu besidominti Rusnė Baliūnaitė bei krepšinį žaidžiančios Neringa Skabulskytė ir Milda Balnevičiūtė. 

„8 km distancijoje nepavargome, nuovargis kojų nekaustė, galime dar kartą sugrįžti į tas pačias vietas, kur kovojo partizanai“, - įspūdžiais dalijosi kupiškietės. 

PASIKROVĖ ENERGIJOS. Pėsčiųjų būryje – ir dešimt Anykščių r. J. Biliūno gimnazijos bei keturi mokiniai iš Kavarsko pagrindinės mokyklos -daugiafunkcio centro. 
 
Istorijos mokytoja anykštietė Jūratė Musteikienė, eidama partizanų kovų takais, rado netgi gražuolį baravyką. Mokytoja džiaugėsi, kad jos mokiniams eiti 8 km – vienas juokas. 

Praėjusią žiemą jie pėsčiomis ėjo 36 km į A. Smetonos tėviškę Užulėnį (Ukmergės r.). Istorijos mokytoja galvojo,  jog po tokio žygio kitą dieną ji neišlips iš lovos. Tačiau priešingai – energijos pasikrovė kone dviem savaitėms. 

„Gimnazijoje dirbu daugiau kaip 10 metų. Vaikai visą laiką nori vaikščioti, tik juos reikia pakviesti. Aš savo mokinius pakviečiau ir jie visi pamėgo pėsčiųjų žygius. 

Ėjimas – tai sveikata, ypač vertiname patriotinius žygius. Eidami  pasitikriname ir savo ištvermę, ugdome draugiškumą.  

Ypač smagu, kad žygyje vaikus galiu pamatyti visai kitus nei klasėje. Kasmet einame po 22 km kelti vėliavos į Storių kalną, kur 1945-aisiais Lietuvos trispalvę iškėlė Trakinių partizanai“, - pasakojo J. Musteikienė. 

Septyni jų mokiniai – Daumantas Žąsinas, Aistė Lukavičiūtė, Ramunė Kalinikovaitė, Kornelija Augustinavičiūtė, Kristupas Karčiamarskas, Donatas Martišius ir Arvydas Banys yra nuolatiniai įvairių žygių dalyviai, o dar keturi mokiniai keičiasi. 

ŽINOMA TRASA. Žygyje dalyvavęs panevėžietis verslininkas Valdas Rokas ėjo kartu su savo keturkoju draugu Hero, su kuriuo laisvalaikiu dažnai bėgioja miškeliuose. 

Šiemet jis dalyvavo partizanams atminti žygyje Tytuvėnuose, o Šimonių girioje pėsčiųjų žygis jam buvo paskutinis šiemet. 

Pėsčiųjų žygis Šimonių girioje patiko Kupiškio r. Šimonių pagrindinės mokyklos mokiniams, kurių dalyvavo 14-a. 

„Tai – mūsų turistų būrelis, šeštos-devintos klasių mokiniai. Šiais partizanų kovų takais ėjome praėjusiais metais, todėl trasa mums buvo gerai žinoma“, - sakė turistų būrelio vadovė Irma Šemetaitė.  

TRAUKA. Varžybų vyr. teisėja, Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos trenerė Inga Zabulienė, čia dirbanti nuo 1991-ųjų, negailėjo pagyrų LAA. 

Ji akcentavo, kad LAA renginiai yra ypač svarbūs, formuojant vaikų norą judėti, užsiiminėti kūno kultūra ir sportu bei aktyviai gyventi. 

„Kai Lietuvos lengvosios atletikos federacijos kalendoriuje nėra varžybų, tai LAA užpildo tą spragą ir mokiniai prieš pagrindines sezono varžybas gali pasitikrinti savo jėgas. Pas mus Kupiškyje LAA organizavo mero taurės ir kraštiečio, Maskvos olimpiečio Aleksandro Antipovo bėgimo taurės varžybas, po to mes važiavome į Biržus, Pakruojį. Tie porą mėnesių mums buvo ypač užimti asociacijos renginiais. Mūsų mokiniai juose aktyviai dalyvavo, buvo netgi taip, jog ne visi galėjo tilpti į autobusiuką. 

Per savo darbo praktiką pastebėjau, kad vaikus motyvuoti ir skatinti itin  svarbu jauname amžiuje. Kada mano auklėtiniai pradėjo dalyvauti LAA organizuojamuose renginiuose ir gauti gražius medalius ir prizus, mano grupėje atsirado jau netoli 40 vaikų, norinčių lankyti lengvosios atletikos pratybas“,- džiaugėsi I. Zabulienė.  
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Bilietai į atranką kol kas – ne visiems
2019 12 06
bilietai
Prasidėjus Kalėdinei karštinei krepšinio sirgaliai sau ir savo draugams jau gali padovanoti išankstines dovanas. Tiesa, ne visi.
Tikslas – atkrintamosios varžybos
2019 12 06
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda švyksta į antrąjį Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turą, kur bandys pataisyti savo padėtį turnyro lentelėje.
Mirtinas dūris – paskutinę akimirką
2019 12 05
Eurolyga
Charakterį rodęs „Žalgiris“ 12-ajame Eurolygos ture 82:85 (17:9, 14:23, 19:19, 19:18, 13:16) per pratęsimą nusileido čempionų titulą ginančiam CSKA.
 
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Sukčiams – negailestinga bausmių lavina
2019 12 05
Sankcijos
Manipuliavimu rungtynių rezultatais kaltinamiems Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubams LFF užtrenkė ne tik A lygos, bet ir I lygos duris.
„Mėtymasis – ne mūsų klubo vizija“
2019 12 04
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ klubo direktorius Virmantas Lemežis: „Komandos branduolys išliks, bet Teremą Moffi išlaikyti lengva nebus.“
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
Lietuvos kovotojai parodė jėgą
2019 11 29
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo imtynininkai Pasaulio graplingo taurės turnyre Kaune laimėjo net tris iš keturių absoliučių svorio kategorijų finalų.
Lietuvio veikla padarė įspūdį UWW
2019 11 26
Karjera
Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis išrinktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) sportininkų komisiją
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Lietuviai neįveikė atrankos barjero
2019 12 06
Akmenslydis
2020 m. pasaulio mišrių komandų akmenslydžio čempionato atrankos turnyre Škotijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę ir savo pasirodymą baigė.
Skaudus smūgis – mačo pabaigoje
2019 12 06
Ledo ritulys
Pasaulio čempionate iki pat mačo pabaigos dėl pergalės kovojusios lietuvės prieš bulgares krito po vėlyvo varžovių įvarčio (VIDEO).
Lietuvės giedojo pergalės himną
2019 12 04
Ledo ritulys
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo pirmą istorijoje pergalę pasaulio čempionate. Po jos komanda pati sugiedojo himną, nes organizatoriai nerado jo muzikos.
„Čia tarsi „Volgą“ iškeisti į „Mercedesą“
2019 12 06
Žvilgsnis
Vandens formulės pilotas Edgaras Riabko prieš paskutinį sezono startą Abu Dabyje: „Reikia užsigrūdinti, išmokti nekartoti klaidų.“
Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė
2019 12 06
Sportiniai šokiai
Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
 
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Iki sutarimo dėl stadiono – žingsnis
2019 12 04
Bazės
Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas