Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. lapkričio 11 d. 09:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šimonių girioje – partizanų kovų takais

Lengvosios atletikos asociacijos surengtame pėsčiųjų žygyje Algimanto apygardos partizanų kovų takais dalyvavo apie 400 žygeivių.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės ir organizatorių nuotr.
Renginio akimirka.
   
Šimonių girioje prie Priegodo ežero neseniai anykštėnai surengė bėgimą Algimanto apygardos partizanų kovų takais, o praėjusį savaitgalį Lengvosios atletikos asociacija (LAA) – pėsčiųjų žygį.

Tai buvo paskutinysis LAA renginys šiemet, beliko tik sezono uždarymo šventė gruodžio pradžioje. 

Pėsčiųjų žygio dalyviams, kurie įveikė  2 km ir 8 km nuotolius, buvo įteikti specialūs LAA atminimo medaliai, o vyriausiam ir jauniausiai žygio dalyviams – asociacijos rėmėjos  „Siklita“ prizai.   

Žygio dalyviai buvo vaišinami rėmėjo „Rokiškio sūris“ produkcija, „Hermis“ vandeniu ir šauliška koše bei karšta arbata. 

PARTIZANŲ ŽŪTIS. Per iškilmingą renginio atidarymą, kuris vyko prie septynių partizanų žūties vietos, žygio dalyvius pasveikino LAA prezidentas Danielius Kuprys ir LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas. 

„Labai malonu, kad savo sezoną baigiame būtent Šimonių girioje. Eisime tais pačiais partizanų kovos takais, kuriuose dar taip neseniai vaikščiojo Algimanto apygardos partizanai, mūsų miško broliai“, - sakė D. Kuprys. 

LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas pasidžiaugė, kad juos myli gamta. Kiek LAA šiemet organizavo renginių, tai arba saulė švietė, arba buvo malonus, šiltas oras. 

Anykščių r. savivaldybės vyr. specialistas istorikas Gintaras Vaičiūnas žygio dalyvius supažindino, kad žygis bus pradėtas nuo tos vietos, kur prieš 70 metų, 1949-aisiais lapkričio 1-ąją, žuvo penki vyrai ir dvi moterys, kurie paaukojo savo gyvybes už mūsų tautos laisvę. 

„Šioje vietoje nelygioje kovoje, apsuptas iš visų pusių gausių Rusijos čekistų pajėgų, žuvo vienas iškiliausių Aukštaitijos partizanų vadų Antanas Starkus-Montė. Lietuvos partizanų gyvenimas buvo nepaprastai sunkus ir pavojingas. Vien tik Anykščių rajone žuvo 830 partizanų, tarp kurių buvo 18 moterų. Partizanai kovojo iki pergalės arba iki mirties. Algimanto apygardos partizanų šūkis buvo „Gyvenimas tėvynei, siela Dievui“, - kalbėjo G. Vaičiūnas.     


 
NELENKTYNIAVO. Renginio nuostatuose buvo parašyta, jog nereikia skubėti, bėgti, lenktyniauti, o tausoti savo sveikatą. 

Gausiausiai dalyvavo Anykščių r. Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazija (30 mokinių), Kupiškio r. Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija (25), Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokykla- daugiafunkcis centras (19), Anykščių r. J. Biliūno gimnazija, Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija (irgi po 19), Kupiškio r. Šimonių pagrindinė mokykla (14).

„Stiklitos“ prizais LAA prezidentas D. Kuprys apdovanojo 10 gausiausiai žygyje dalyvavusių komandų. 

Vienam jaunajam žygio dalyviui taip patiko atminimo medalis, jog jis varžybų organizatorių netgi paklausė, kur būtų galima jų daugiau nusipirkti. 

Kiek vyresni įsigudrino eiti abu nuotolius, kad tik gautų dar vieną medalį. Tačiau varžybų nuostatuose buvo parašyta, kad dalyviui priklauso tik vienas medalis.

Jauniausia žygio dalyvė – 8-erių antrokė Melita Dalinskaitė iš Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokyklos-daugiafunkcio centro, o vyriausias – vilnietis Petras Janulionis, kuriam - 83-eji.  

PRASMINGA DIENA. Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokyklos-daugiafunkcio centro komandoje žygyje dalyvavo ir klasės auklėtoja Janina Daukienė, kuri ypač džiaugėsi prasmingai praleista diena. 

„Mums 2 km distancija neprailgo. Mokykloje didelį dėmesį skiriame kūno kultūrai ir sportui, mokiniai yra aktyvūs, dalyvauja įvairiose varžybose ir pelno prizinių vietų. Mes nesame atskira mokykla, neseniai buvome prijungti prie Povilo Matulionio progimnazijos ir sudarome skyrių, kuriame mokosi apie 50 mokinių“, - sakė J. Daukienė.   
 
ŠAULIAI. Pastaruoju metu įvairiuose renginiuose aktyviai dalyvauja Utenos r. pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rintinės šauliai, kurių šįkart atvažiavo 13. 

Šios šaulių rinktinės vadė Asta Tidikienė su savo komanda viena pirmųjų atvažiavo į renginį Šimonių girioje ir visus žygio dalyvius, baigusius nuotolius, vaišino koše ir arbata. 

„Esame visuomenininkai, stengiamės dalyvauti įvairiuose renginiuose ir ypač tuose, kurie susiję su partizanų ir tarpukario savanorių pagerbimu. Mūsų rinktinę sudaro ne tik uteniškiai, bet ir aplinkinių rajonų – Anykščių, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Visagino – šauliai“, - sako rinktinės metodininkas  Ričardas Puodžiukas.
 
Nuotolį besišnekučiuodami kartu ėjo trys draugai iš Stasio Lozoraičio šaulių 505-osios kuopos – Mantas Šermukšnis, Darius Senvaitis ir Rytis Jankauskas. 

„Super žygis, įspūdžiai nepakartojami. Pamatėme partizanų bunkerius, ėjome jų kovos takais. Distancijoje nepavargome, galime dar ir 20 km  nueiti“, - šypsojosi šauliai.      

SU AUKLĖTOJA. Kupiškio r. Alizavos pagrindinei mokyklai atstovavo devyni vienos klasės  dešimtokai, vadovaujami auklėtojos, matematikos mokytojos Vitalijos Mikšienės. 

Ji šiemet skaičiuoja jau 36-us pedagoginio darbo metus. V.Mikšienę LAA apdovanojo specialiu prizu, kurį mokytoja padovanos mokyklai ir padėkos direktoriui, jog jos vadovaujami dešimtokai buvo išleisti į pėsčiųjų žygį. 

„Jau ir nebesuskaičiuoju, kiek auklėtinių laidų esu išleidusi. Man visi mokiniai ypač brangūs, apie juos galvoju 24 valandas per parą. Saugau kiekvieną jų parašytą laišką“, - sakė V. Mikšienė.     

Pėsčiųjų žygiu buvo ypač patenkintos kartu su savo auklėtoja ėjusios menu besidominti Rusnė Baliūnaitė bei krepšinį žaidžiančios Neringa Skabulskytė ir Milda Balnevičiūtė. 

„8 km distancijoje nepavargome, nuovargis kojų nekaustė, galime dar kartą sugrįžti į tas pačias vietas, kur kovojo partizanai“, - įspūdžiais dalijosi kupiškietės. 

PASIKROVĖ ENERGIJOS. Pėsčiųjų būryje – ir dešimt Anykščių r. J. Biliūno gimnazijos bei keturi mokiniai iš Kavarsko pagrindinės mokyklos -daugiafunkcio centro. 
 
Istorijos mokytoja anykštietė Jūratė Musteikienė, eidama partizanų kovų takais, rado netgi gražuolį baravyką. Mokytoja džiaugėsi, kad jos mokiniams eiti 8 km – vienas juokas. 

Praėjusią žiemą jie pėsčiomis ėjo 36 km į A. Smetonos tėviškę Užulėnį (Ukmergės r.). Istorijos mokytoja galvojo,  jog po tokio žygio kitą dieną ji neišlips iš lovos. Tačiau priešingai – energijos pasikrovė kone dviem savaitėms. 

„Gimnazijoje dirbu daugiau kaip 10 metų. Vaikai visą laiką nori vaikščioti, tik juos reikia pakviesti. Aš savo mokinius pakviečiau ir jie visi pamėgo pėsčiųjų žygius. 

Ėjimas – tai sveikata, ypač vertiname patriotinius žygius. Eidami  pasitikriname ir savo ištvermę, ugdome draugiškumą.  

Ypač smagu, kad žygyje vaikus galiu pamatyti visai kitus nei klasėje. Kasmet einame po 22 km kelti vėliavos į Storių kalną, kur 1945-aisiais Lietuvos trispalvę iškėlė Trakinių partizanai“, - pasakojo J. Musteikienė. 

Septyni jų mokiniai – Daumantas Žąsinas, Aistė Lukavičiūtė, Ramunė Kalinikovaitė, Kornelija Augustinavičiūtė, Kristupas Karčiamarskas, Donatas Martišius ir Arvydas Banys yra nuolatiniai įvairių žygių dalyviai, o dar keturi mokiniai keičiasi. 

ŽINOMA TRASA. Žygyje dalyvavęs panevėžietis verslininkas Valdas Rokas ėjo kartu su savo keturkoju draugu Hero, su kuriuo laisvalaikiu dažnai bėgioja miškeliuose. 

Šiemet jis dalyvavo partizanams atminti žygyje Tytuvėnuose, o Šimonių girioje pėsčiųjų žygis jam buvo paskutinis šiemet. 

Pėsčiųjų žygis Šimonių girioje patiko Kupiškio r. Šimonių pagrindinės mokyklos mokiniams, kurių dalyvavo 14-a. 

„Tai – mūsų turistų būrelis, šeštos-devintos klasių mokiniai. Šiais partizanų kovų takais ėjome praėjusiais metais, todėl trasa mums buvo gerai žinoma“, - sakė turistų būrelio vadovė Irma Šemetaitė.  

TRAUKA. Varžybų vyr. teisėja, Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos trenerė Inga Zabulienė, čia dirbanti nuo 1991-ųjų, negailėjo pagyrų LAA. 

Ji akcentavo, kad LAA renginiai yra ypač svarbūs, formuojant vaikų norą judėti, užsiiminėti kūno kultūra ir sportu bei aktyviai gyventi. 

„Kai Lietuvos lengvosios atletikos federacijos kalendoriuje nėra varžybų, tai LAA užpildo tą spragą ir mokiniai prieš pagrindines sezono varžybas gali pasitikrinti savo jėgas. Pas mus Kupiškyje LAA organizavo mero taurės ir kraštiečio, Maskvos olimpiečio Aleksandro Antipovo bėgimo taurės varžybas, po to mes važiavome į Biržus, Pakruojį. Tie porą mėnesių mums buvo ypač užimti asociacijos renginiais. Mūsų mokiniai juose aktyviai dalyvavo, buvo netgi taip, jog ne visi galėjo tilpti į autobusiuką. 

Per savo darbo praktiką pastebėjau, kad vaikus motyvuoti ir skatinti itin  svarbu jauname amžiuje. Kada mano auklėtiniai pradėjo dalyvauti LAA organizuojamuose renginiuose ir gauti gražius medalius ir prizus, mano grupėje atsirado jau netoli 40 vaikų, norinčių lankyti lengvosios atletikos pratybas“,- džiaugėsi I. Zabulienė.  
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalė išsprūdo mačo pabaigoje
2020 01 19
Europos lyga
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ patyrę nesėkmę Europos moterų lygoje. Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino auklėtinės 69:71 nusileido Ostravos SBS iš Čekijos.
Vilniuje – paskutinis šansas „Kibirkščiai“
2020 01 18
Europos lyga
Šį savaitgalį į Vilnių atkeliavo Europos moterų krepšinio lygos turas, kuriame bilietą į atkrintamas kovas bandys pasiekti „Kibirkšties-MRU“ komanda.
Iki pergalės trūko vieno metimo
2020 01 18
Eurolyga
Dvigubą išvykų savaitę Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ baigė Atėnuose, kur po įnirtingos kovos 94:96 (27:18, 22:28, 17:25, 28:25) nusileido „Panathinaikos“.
 
Vilniaus „Žalgirį“ treniruos baltarusis
2020 01 19
Treneris
Vilniaus „Žalgiris“ turi naują vyriausiąjį trenerį. Prie ekipos vairo stoja 38-erių baltarusis Aliaksejus Baga.
Tradicinėje šventėje – netradicinės taisyklės
2020 01 19
Šventė
Keturvalakių mokyklos-daugiafinkcio centro sporto salėje įvairių profesijų futbolo mėgėjai rinkosi į tradicinę futbolo šventę „Mano profesija“.
I.Kardumas: „Laukia ilgas, sunkus kelias“
2020 01 19
Žvilgsnis
Marijampolės „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas: „„Gera grįžti į aikštę, visi buvome pasiilgę futbolo kamuolio.“
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Lietuviai su portugalais kovos Šiauliuose
2020 01 17
Daviso taurė
Geriausi Lietuvos ir Portugalijos tenisininkai šių metų kovo mėnesį sukryžiuos raketes Saulės mieste.
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Prestižiniame turnyre – lietuvio triumfas
2020 01 19
Imtynės
Danijoje vykusiame UWW lygio graikų-romėnų imtynių turnyre „Thor Masters“ aukso medalį iškovojo Eividas Stankevičius.
Kovos dėl kelialapių į pasaulio čempionatą
2020 01 16
Karatė
Pirmajame Europos pilno kontakto karatė čempionate sausio 18 d. Antverpene (Belgija) kviečiami dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai.
Dėl olimpinės svajonės – kova ne tik ringe
2020 01 16
Situacija
Vienas geriausių Lietuvos boksininkų 2015 metų Europos čempionas Eimantas Stanionis siekia vėl kopti į olimpinį ringą.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
Vilniaus derbyje - „SM Tauro-VTC“ pergalė
2020 01 13
Žvilgsnis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate įvyko intriguojantis Vilniaus klubų derbis.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
B.Vanagas: „Galėjome būti dešimtuke“
2020 01 17
Dakaras
„Stokholmo sindromas čia egzistuoja – auka pradeda jausti prieraišumą savo pagrobėjui. Su Dakaru yra panašiai“, – po finišo sakė Benediktas Vanagas.
 
Olimpinių žaidynių grafiką koreguoja gamta
2020 01 19
Jaunimo olimpiada
Jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse - nukeltas Motiejaus Morausko startas ir antrasis slidininkų išbandymas.
Lietuviai pasiekė dar neregėtą aukštumą
2020 01 19
Biatlonas
Įspūdingai šaudžiusi Lietuvos biatlonininkų estafetės komanda pasaulio taurės varžybose pasiekė rekordą.
Starto išvakarėse lūžo slidės
2020 01 18
Jaunimo olimpiada
Lozanoje (Šveicarija) vykstančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse šeštadienį varžybas pradėjo trys Lietuvos slidininkai.
D.Rapšiui – dar vienas sidabras
2020 01 18
Plaukimas
Danas Rapšys plaukimo Čempionų lygoje vos spėjo suktis – laimėjo sidabrą, tačiau nieko nepešė estafetėje.
Išskirtiniai žolės riedulininkių metai
2020 01 17
Žolės riedulys
Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas – apie 2019-uosius, pergales ir nusivylimus, olimpines viltis.
Kinijos žvaigždė – už D.Rapšio nugaros
2020 01 14
Plaukimas
Mirksniu greitesnis Danas Rapšys pasiekė saldų revanšą prieš Kinijos plaukimo žvaigždę pirmose tarptautinėse 2020 m. varžybose.
 
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Paralimpiečių pergalės – ne tik medaliai
2020 01 17
Apdovanojimai
„Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019”: viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ paskelbti paralimpinio sporto geriausieji.
Atidedamos Sartų žirgų lenktynės
2020 01 16
Žirgų lenktynės
Sartų hipodrome Dusetose pirmąjį vasario šeštadienį turėjusios vykti respublikinės žirgų lenktynės dėl šiltų orų atidėtos iki palankesnių orų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas