Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. lapkričio 11 d. 09:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šimonių girioje – partizanų kovų takais

Lengvosios atletikos asociacijos surengtame pėsčiųjų žygyje Algimanto apygardos partizanų kovų takais dalyvavo apie 400 žygeivių.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės ir organizatorių nuotr.
Renginio akimirka.
   
Šimonių girioje prie Priegodo ežero neseniai anykštėnai surengė bėgimą Algimanto apygardos partizanų kovų takais, o praėjusį savaitgalį Lengvosios atletikos asociacija (LAA) – pėsčiųjų žygį.

Tai buvo paskutinysis LAA renginys šiemet, beliko tik sezono uždarymo šventė gruodžio pradžioje. 

Pėsčiųjų žygio dalyviams, kurie įveikė  2 km ir 8 km nuotolius, buvo įteikti specialūs LAA atminimo medaliai, o vyriausiam ir jauniausiai žygio dalyviams – asociacijos rėmėjos  „Siklita“ prizai.   

Žygio dalyviai buvo vaišinami rėmėjo „Rokiškio sūris“ produkcija, „Hermis“ vandeniu ir šauliška koše bei karšta arbata. 

PARTIZANŲ ŽŪTIS. Per iškilmingą renginio atidarymą, kuris vyko prie septynių partizanų žūties vietos, žygio dalyvius pasveikino LAA prezidentas Danielius Kuprys ir LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas. 

„Labai malonu, kad savo sezoną baigiame būtent Šimonių girioje. Eisime tais pačiais partizanų kovos takais, kuriuose dar taip neseniai vaikščiojo Algimanto apygardos partizanai, mūsų miško broliai“, - sakė D. Kuprys. 

LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas pasidžiaugė, kad juos myli gamta. Kiek LAA šiemet organizavo renginių, tai arba saulė švietė, arba buvo malonus, šiltas oras. 

Anykščių r. savivaldybės vyr. specialistas istorikas Gintaras Vaičiūnas žygio dalyvius supažindino, kad žygis bus pradėtas nuo tos vietos, kur prieš 70 metų, 1949-aisiais lapkričio 1-ąją, žuvo penki vyrai ir dvi moterys, kurie paaukojo savo gyvybes už mūsų tautos laisvę. 

„Šioje vietoje nelygioje kovoje, apsuptas iš visų pusių gausių Rusijos čekistų pajėgų, žuvo vienas iškiliausių Aukštaitijos partizanų vadų Antanas Starkus-Montė. Lietuvos partizanų gyvenimas buvo nepaprastai sunkus ir pavojingas. Vien tik Anykščių rajone žuvo 830 partizanų, tarp kurių buvo 18 moterų. Partizanai kovojo iki pergalės arba iki mirties. Algimanto apygardos partizanų šūkis buvo „Gyvenimas tėvynei, siela Dievui“, - kalbėjo G. Vaičiūnas.     


 
NELENKTYNIAVO. Renginio nuostatuose buvo parašyta, jog nereikia skubėti, bėgti, lenktyniauti, o tausoti savo sveikatą. 

Gausiausiai dalyvavo Anykščių r. Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazija (30 mokinių), Kupiškio r. Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija (25), Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokykla- daugiafunkcis centras (19), Anykščių r. J. Biliūno gimnazija, Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija (irgi po 19), Kupiškio r. Šimonių pagrindinė mokykla (14).

„Stiklitos“ prizais LAA prezidentas D. Kuprys apdovanojo 10 gausiausiai žygyje dalyvavusių komandų. 

Vienam jaunajam žygio dalyviui taip patiko atminimo medalis, jog jis varžybų organizatorių netgi paklausė, kur būtų galima jų daugiau nusipirkti. 

Kiek vyresni įsigudrino eiti abu nuotolius, kad tik gautų dar vieną medalį. Tačiau varžybų nuostatuose buvo parašyta, kad dalyviui priklauso tik vienas medalis.

Jauniausia žygio dalyvė – 8-erių antrokė Melita Dalinskaitė iš Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokyklos-daugiafunkcio centro, o vyriausias – vilnietis Petras Janulionis, kuriam - 83-eji.  

PRASMINGA DIENA. Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokyklos-daugiafunkcio centro komandoje žygyje dalyvavo ir klasės auklėtoja Janina Daukienė, kuri ypač džiaugėsi prasmingai praleista diena. 

„Mums 2 km distancija neprailgo. Mokykloje didelį dėmesį skiriame kūno kultūrai ir sportui, mokiniai yra aktyvūs, dalyvauja įvairiose varžybose ir pelno prizinių vietų. Mes nesame atskira mokykla, neseniai buvome prijungti prie Povilo Matulionio progimnazijos ir sudarome skyrių, kuriame mokosi apie 50 mokinių“, - sakė J. Daukienė.   
 
ŠAULIAI. Pastaruoju metu įvairiuose renginiuose aktyviai dalyvauja Utenos r. pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rintinės šauliai, kurių šįkart atvažiavo 13. 

Šios šaulių rinktinės vadė Asta Tidikienė su savo komanda viena pirmųjų atvažiavo į renginį Šimonių girioje ir visus žygio dalyvius, baigusius nuotolius, vaišino koše ir arbata. 

„Esame visuomenininkai, stengiamės dalyvauti įvairiuose renginiuose ir ypač tuose, kurie susiję su partizanų ir tarpukario savanorių pagerbimu. Mūsų rinktinę sudaro ne tik uteniškiai, bet ir aplinkinių rajonų – Anykščių, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Visagino – šauliai“, - sako rinktinės metodininkas  Ričardas Puodžiukas.
 
Nuotolį besišnekučiuodami kartu ėjo trys draugai iš Stasio Lozoraičio šaulių 505-osios kuopos – Mantas Šermukšnis, Darius Senvaitis ir Rytis Jankauskas. 

„Super žygis, įspūdžiai nepakartojami. Pamatėme partizanų bunkerius, ėjome jų kovos takais. Distancijoje nepavargome, galime dar ir 20 km  nueiti“, - šypsojosi šauliai.      

SU AUKLĖTOJA. Kupiškio r. Alizavos pagrindinei mokyklai atstovavo devyni vienos klasės  dešimtokai, vadovaujami auklėtojos, matematikos mokytojos Vitalijos Mikšienės. 

Ji šiemet skaičiuoja jau 36-us pedagoginio darbo metus. V.Mikšienę LAA apdovanojo specialiu prizu, kurį mokytoja padovanos mokyklai ir padėkos direktoriui, jog jos vadovaujami dešimtokai buvo išleisti į pėsčiųjų žygį. 

„Jau ir nebesuskaičiuoju, kiek auklėtinių laidų esu išleidusi. Man visi mokiniai ypač brangūs, apie juos galvoju 24 valandas per parą. Saugau kiekvieną jų parašytą laišką“, - sakė V. Mikšienė.     

Pėsčiųjų žygiu buvo ypač patenkintos kartu su savo auklėtoja ėjusios menu besidominti Rusnė Baliūnaitė bei krepšinį žaidžiančios Neringa Skabulskytė ir Milda Balnevičiūtė. 

„8 km distancijoje nepavargome, nuovargis kojų nekaustė, galime dar kartą sugrįžti į tas pačias vietas, kur kovojo partizanai“, - įspūdžiais dalijosi kupiškietės. 

PASIKROVĖ ENERGIJOS. Pėsčiųjų būryje – ir dešimt Anykščių r. J. Biliūno gimnazijos bei keturi mokiniai iš Kavarsko pagrindinės mokyklos -daugiafunkcio centro. 
 
Istorijos mokytoja anykštietė Jūratė Musteikienė, eidama partizanų kovų takais, rado netgi gražuolį baravyką. Mokytoja džiaugėsi, kad jos mokiniams eiti 8 km – vienas juokas. 

Praėjusią žiemą jie pėsčiomis ėjo 36 km į A. Smetonos tėviškę Užulėnį (Ukmergės r.). Istorijos mokytoja galvojo,  jog po tokio žygio kitą dieną ji neišlips iš lovos. Tačiau priešingai – energijos pasikrovė kone dviem savaitėms. 

„Gimnazijoje dirbu daugiau kaip 10 metų. Vaikai visą laiką nori vaikščioti, tik juos reikia pakviesti. Aš savo mokinius pakviečiau ir jie visi pamėgo pėsčiųjų žygius. 

Ėjimas – tai sveikata, ypač vertiname patriotinius žygius. Eidami  pasitikriname ir savo ištvermę, ugdome draugiškumą.  

Ypač smagu, kad žygyje vaikus galiu pamatyti visai kitus nei klasėje. Kasmet einame po 22 km kelti vėliavos į Storių kalną, kur 1945-aisiais Lietuvos trispalvę iškėlė Trakinių partizanai“, - pasakojo J. Musteikienė. 

Septyni jų mokiniai – Daumantas Žąsinas, Aistė Lukavičiūtė, Ramunė Kalinikovaitė, Kornelija Augustinavičiūtė, Kristupas Karčiamarskas, Donatas Martišius ir Arvydas Banys yra nuolatiniai įvairių žygių dalyviai, o dar keturi mokiniai keičiasi. 

ŽINOMA TRASA. Žygyje dalyvavęs panevėžietis verslininkas Valdas Rokas ėjo kartu su savo keturkoju draugu Hero, su kuriuo laisvalaikiu dažnai bėgioja miškeliuose. 

Šiemet jis dalyvavo partizanams atminti žygyje Tytuvėnuose, o Šimonių girioje pėsčiųjų žygis jam buvo paskutinis šiemet. 

Pėsčiųjų žygis Šimonių girioje patiko Kupiškio r. Šimonių pagrindinės mokyklos mokiniams, kurių dalyvavo 14-a. 

„Tai – mūsų turistų būrelis, šeštos-devintos klasių mokiniai. Šiais partizanų kovų takais ėjome praėjusiais metais, todėl trasa mums buvo gerai žinoma“, - sakė turistų būrelio vadovė Irma Šemetaitė.  

TRAUKA. Varžybų vyr. teisėja, Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos trenerė Inga Zabulienė, čia dirbanti nuo 1991-ųjų, negailėjo pagyrų LAA. 

Ji akcentavo, kad LAA renginiai yra ypač svarbūs, formuojant vaikų norą judėti, užsiiminėti kūno kultūra ir sportu bei aktyviai gyventi. 

„Kai Lietuvos lengvosios atletikos federacijos kalendoriuje nėra varžybų, tai LAA užpildo tą spragą ir mokiniai prieš pagrindines sezono varžybas gali pasitikrinti savo jėgas. Pas mus Kupiškyje LAA organizavo mero taurės ir kraštiečio, Maskvos olimpiečio Aleksandro Antipovo bėgimo taurės varžybas, po to mes važiavome į Biržus, Pakruojį. Tie porą mėnesių mums buvo ypač užimti asociacijos renginiais. Mūsų mokiniai juose aktyviai dalyvavo, buvo netgi taip, jog ne visi galėjo tilpti į autobusiuką. 

Per savo darbo praktiką pastebėjau, kad vaikus motyvuoti ir skatinti itin  svarbu jauname amžiuje. Kada mano auklėtiniai pradėjo dalyvauti LAA organizuojamuose renginiuose ir gauti gražius medalius ir prizus, mano grupėje atsirado jau netoli 40 vaikų, norinčių lankyti lengvosios atletikos pratybas“,- džiaugėsi I. Zabulienė.  
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius“
2020 03 29
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų įprastą gyvenimą netikėtai sujaukė koronaviruso pandemija. Kaip dabar atrodo žalgiriečių kasdienybė?
A lygoje praranda daugiau nei uždirba
2020 03 28
A lyga
Naujasis A lygos prezidentas Ivanas Nevoina: „Norėdami tobulinti A lygą – turime bendradarbiauti tiek su klubais, tiek su LFF“.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
Aptveriamos laisvalaikio erdvės
2020 03 27
Pramogos
Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti laisvalaikio erdves.
 
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Daugiausia pinigų – plaukimui ir krepšiniui
2020 03 30
Pinigai
Išdalintos lėšos Lietuvos sporto šakų federacijoms. Valstybės biudžeto pinigų negavo keturios olimpinės sporto šakos, tarp jų ir futbolas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas