Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. lapkričio 7 d. 16:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vandensvydininkai neteko savo patriarcho

Lapkričio 7 d., eidamas 88-uosius, po sunkios ligos mirė Lietuvos vandensvydžio patriarchas Bronislovas Putrimas.

Bronislovas Putrimas 1932 04 04 – 2019 11 07.
Bronislovas Putrimas 1932 04 04 – 2019 11 07.
   
B. Putrimas  gimė 1932 m. balandžio 4 d. Utenoje, tačiau savo jaunystę praleido Zarasuose, kuriuos vadino savotiška Lietuvos vandens sporto šakų sostine. 

Tuomet atvirame 50 m baseine vykdavo daug Lietuvos ir tarprespublikinių vandensvydžio, plaukimo, šuolių į vandenį varžybų, rengiamos treniruočių stovyklos. Visos šventės daugiausiai būdavo švenčiamos vandenyje. 

B. Putrimas anksti išmoko plaukti, susidomėjo vandensvydžiu. Jį treniravo  puikus specialistas H. Reingardas. 

Jaunasis sportininkas su savo draugais ypač nekantriai laukdavo varžybų, į kurias susirinkdavo gausybė žmonių. 

Vienais metais zarasiškiai, kurių komandoje žaidė ir broliai Bronislovas bei  Jonas Putrimai, tapo Lietuvos jaunių čempionais. 

1958–aisiais B. Putrimas baigė Kūno kultūros institutą ir buvo paskirtas dirbti į Vilnių. Tada jis sukūrė šeimą su savo klasės drauge Jadvyga, tuo metu studijavusia Vilniaus pedagoginiame institute. Judviejų meilė užsimezgė nuo trylikos metų.  

B. Putrimas buvo gero lygio vandensvydininkas. Ypač sėkmingi jam buvo 1959-ieji: su komandos draugais jis  pergalingai žaidė per Lietuvos spartakiadą ir čempionatą. 

B. Putrimas dalyvavo SSRS čempionate Kijeve, II SSRS tautų spartakiadoje.

Atsisveikinęs su aktyviuoju sportu, jis pradėjo dirbti treneriu ir jaunuosius vandensvydininkus ugdė daugiau kaip 50 metų. 

B. Putrimas treniravo ne tik jaunuosius sportininkus, jiems skiepijo meilę vandensvydžiui, bet ir „Delfino“ komandą, kuri per Lietuvos čempionatus nuolat laimėdavo medalių.    

Jo vadovaujamos komandos tapdavo savo amžiaus grupių daugkartinėmis Lietuvos čempionėmis. Treneris per pratybas nesiskirdavo su švilpuku ir vėliavėle, buvo itin reiklus. 

B. Putrimas išugdė šalies rinktinės žaidėjus Stasį Krasauską, Rimantą Tonkūną, Algimantą Mudėną, Joną Liubertą, Romą Batūrą, Vytautą Vaitkų, Rolandą Vizgirdą, treniravo Nerijų Papaurėlį.    
 
Visas jėgas skirdamas vandensvydžiui, B. Putrimas nuoširdžiai rūpinosi savo auklėtiniais. Jam visi vandensvydininkai buvo geri ir ypač džiaugėsi, kad šeimos tradiciją tęsia sūnus Liudas, kuriam, baigus tuometį Vilniaus pedagoginį institutą, perdavė švilpuką ir užleido savo vietą. 

B. Putrimas buvo ramus dėl komandos ir įsidarbino Vilniaus sporto rūmuose dailininku, kur išdirbo 12 metų. Jis gražiai piešė, neakivaizdiniu būdu studijavo Vilniaus dailės institute, gražiai apiformindavo varžybų lenteles. 

Dailė Bronislovui buvo antroji specialybė, o vandensvydis – tai visas jo gyvenimas. Kai jis su žmona atvyko gyventi į Vilnių, laikinai apsigyveno baseine, nes tuo metu Jadvyga laukėsi kūdikio ir niekas nenorėjo nuomoti kambario.  

Baseine Putrimai išgyveno net 15 metų. Savo vyrą žmona matydavo tik rytais ir vakarais, kai jis, visas nusiplūkęs praverdavo duris ir krisdavo į lovą. Vienu metu jam netgi teko vadovauti baseinui. 
 
2012-aisiais, B. Putrimui švenčiant 80 metų jubiliejų, jo sūnus Liudas Elektrėnuose savo tėvo garbei suorganizavo vaikų turnyrą, kuriame buvo kovojama dėl jubiliato taurės. Tas turnyras vyksta iki šių dienų.

„Nuo šitų vaikų, kurie dabar dalyvauja mano vardo taurės varžybose, vėliau užaugs vyrai, būsimieji Lietuvos čempionai. Aš tokius pačius vaikučius, nuo dešimties metų, irgi rinkdavau į grupes, juos ugdžiau. Jie buvo didelis mano gyvenimo džiaugsmas“, - tada sakė B. Putrimas. 

Šviesus B. Putrimo atminimas ilgai liks vandensvydininkų, šeimos ir jį pažinojusiųjų žmonių atmintyje. 
 
*  *  *

Atsisveikinimas su velioniu – penktadienį nuo 12 iki 14 val. ir šeštadienį nuo 8 iki 11.30 val. Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22). Laidotuvės - šeštadienį 13.30 val. Zarasuose.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Pokyčiai Vilniaus „Perlo“ trenerių štabe
2019 12 05
Treneriai
Vilniaus „Perlas“ abipusiu sutarimu nutraukė sutartį su vyriausiuoju komandos treneriu Gintautu Vileita.
N.Čanakas: „Viskas yra mūsų rankose“
2019 12 05
Žvilgsnis
Nenadas Čanakas: apie „Lietkabelio“ komandos pasirodymą pirmajame Čempionų rate ir Željko Šakičiaus svarbą.
M.Grigoniui atlikta sudėtinga operacija
2019 12 04
Situacija
Skausmus kentusiam Kauno „Žalgirio“ gynėjui Mariui Grigoniui Kaune atlikta sudėtinga operacija. Atsigauti po jos reikės apie trijų mėnesių.
 
Sukčiams – negailestinga bausmių lavina
2019 12 05
Sankcijos
Manipuliavimu rungtynių rezultatais kaltinamiems Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubams LFF užtrenkė ne tik A lygos, bet ir I lygos duris.
„Mėtymasis – ne mūsų klubo vizija“
2019 12 04
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ klubo direktorius Virmantas Lemežis: „Komandos branduolys išliks, bet Teremą Moffi išlaikyti lengva nebus.“
„Laikas raitotis rankoves ir pradėti dirbti“
2019 12 04
Treneris
Prieš tapdamas treneriu Rokas Garastas ir pats rungtyniavo Lietuvos futbolo A lygoje, kai vilkėjo Kauno „Atleto“ marškinėlius.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
Lietuvos kovotojai parodė jėgą
2019 11 29
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo imtynininkai Pasaulio graplingo taurės turnyre Kaune laimėjo net tris iš keturių absoliučių svorio kategorijų finalų.
Lietuvio veikla padarė įspūdį UWW
2019 11 26
Karjera
Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis išrinktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) sportininkų komisiją
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Lietuvės giedojo pergalės himną
2019 12 04
Ledo ritulys
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo pirmą istorijoje pergalę pasaulio čempionate. Po jos komanda pati sugiedojo himną, nes organizatoriai nerado jo muzikos.
Po repeticijų – į pasaulio čempionatą
2019 12 02
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės pasiruošimas istoriniam debiutiniam pasaulio ledo ritulio čempionatui – baigtas.
Į Lozaną – rekordinė rinktinė
2019 12 02
Jaunimo olimpiada
Iki 3-iųjų jaunimo žiemos olimpinių žaidynių likus 38 dienoms ima ryškėti dalyvių sąrašai. Lietuvai Lozanoje gali atstovauti rekordinis atletų skaičius.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
D.Rapšio triumfą paženklino rekordas
2019 12 04
Plaukimas
Triuškinama persvara konkurentus įveikęs Danas Rapšys 400 m distancijos laisvuoju stiliumi Europos auksą iškovojo pasiekdamas čempionato rekordą.
Festivalyje – unikalių varžybų debiutas
2019 12 04
Festivalis
Septintą kartą rengiamas LTeam žiemos festivalis šią žiemą vėl vyks Druskininkuose, o šventės dalyvių lauks tiek jau pamėgtos, tiek dar nematytos veiklos.
 
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Iki sutarimo dėl stadiono – žingsnis
2019 12 04
Bazės
Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas