Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. lapkričio 7 d. 16:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vandensvydininkai neteko savo patriarcho

Lapkričio 7 d., eidamas 88-uosius, po sunkios ligos mirė Lietuvos vandensvydžio patriarchas Bronislovas Putrimas.

Bronislovas Putrimas 1932 04 04 – 2019 11 07.
Bronislovas Putrimas 1932 04 04 – 2019 11 07.
   
B. Putrimas  gimė 1932 m. balandžio 4 d. Utenoje, tačiau savo jaunystę praleido Zarasuose, kuriuos vadino savotiška Lietuvos vandens sporto šakų sostine. 

Tuomet atvirame 50 m baseine vykdavo daug Lietuvos ir tarprespublikinių vandensvydžio, plaukimo, šuolių į vandenį varžybų, rengiamos treniruočių stovyklos. Visos šventės daugiausiai būdavo švenčiamos vandenyje. 

B. Putrimas anksti išmoko plaukti, susidomėjo vandensvydžiu. Jį treniravo  puikus specialistas H. Reingardas. 

Jaunasis sportininkas su savo draugais ypač nekantriai laukdavo varžybų, į kurias susirinkdavo gausybė žmonių. 

Vienais metais zarasiškiai, kurių komandoje žaidė ir broliai Bronislovas bei  Jonas Putrimai, tapo Lietuvos jaunių čempionais. 

1958–aisiais B. Putrimas baigė Kūno kultūros institutą ir buvo paskirtas dirbti į Vilnių. Tada jis sukūrė šeimą su savo klasės drauge Jadvyga, tuo metu studijavusia Vilniaus pedagoginiame institute. Judviejų meilė užsimezgė nuo trylikos metų.  

B. Putrimas buvo gero lygio vandensvydininkas. Ypač sėkmingi jam buvo 1959-ieji: su komandos draugais jis  pergalingai žaidė per Lietuvos spartakiadą ir čempionatą. 

B. Putrimas dalyvavo SSRS čempionate Kijeve, II SSRS tautų spartakiadoje.

Atsisveikinęs su aktyviuoju sportu, jis pradėjo dirbti treneriu ir jaunuosius vandensvydininkus ugdė daugiau kaip 50 metų. 

B. Putrimas treniravo ne tik jaunuosius sportininkus, jiems skiepijo meilę vandensvydžiui, bet ir „Delfino“ komandą, kuri per Lietuvos čempionatus nuolat laimėdavo medalių.    

Jo vadovaujamos komandos tapdavo savo amžiaus grupių daugkartinėmis Lietuvos čempionėmis. Treneris per pratybas nesiskirdavo su švilpuku ir vėliavėle, buvo itin reiklus. 

B. Putrimas išugdė šalies rinktinės žaidėjus Stasį Krasauską, Rimantą Tonkūną, Algimantą Mudėną, Joną Liubertą, Romą Batūrą, Vytautą Vaitkų, Rolandą Vizgirdą, treniravo Nerijų Papaurėlį.    
 
Visas jėgas skirdamas vandensvydžiui, B. Putrimas nuoširdžiai rūpinosi savo auklėtiniais. Jam visi vandensvydininkai buvo geri ir ypač džiaugėsi, kad šeimos tradiciją tęsia sūnus Liudas, kuriam, baigus tuometį Vilniaus pedagoginį institutą, perdavė švilpuką ir užleido savo vietą. 

B. Putrimas buvo ramus dėl komandos ir įsidarbino Vilniaus sporto rūmuose dailininku, kur išdirbo 12 metų. Jis gražiai piešė, neakivaizdiniu būdu studijavo Vilniaus dailės institute, gražiai apiformindavo varžybų lenteles. 

Dailė Bronislovui buvo antroji specialybė, o vandensvydis – tai visas jo gyvenimas. Kai jis su žmona atvyko gyventi į Vilnių, laikinai apsigyveno baseine, nes tuo metu Jadvyga laukėsi kūdikio ir niekas nenorėjo nuomoti kambario.  

Baseine Putrimai išgyveno net 15 metų. Savo vyrą žmona matydavo tik rytais ir vakarais, kai jis, visas nusiplūkęs praverdavo duris ir krisdavo į lovą. Vienu metu jam netgi teko vadovauti baseinui. 
 
2012-aisiais, B. Putrimui švenčiant 80 metų jubiliejų, jo sūnus Liudas Elektrėnuose savo tėvo garbei suorganizavo vaikų turnyrą, kuriame buvo kovojama dėl jubiliato taurės. Tas turnyras vyksta iki šių dienų.

„Nuo šitų vaikų, kurie dabar dalyvauja mano vardo taurės varžybose, vėliau užaugs vyrai, būsimieji Lietuvos čempionai. Aš tokius pačius vaikučius, nuo dešimties metų, irgi rinkdavau į grupes, juos ugdžiau. Jie buvo didelis mano gyvenimo džiaugsmas“, - tada sakė B. Putrimas. 

Šviesus B. Putrimo atminimas ilgai liks vandensvydininkų, šeimos ir jį pažinojusiųjų žmonių atmintyje. 
 
*  *  *

Atsisveikinimas su velioniu – penktadienį nuo 12 iki 14 val. ir šeštadienį nuo 8 iki 11.30 val. Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22). Laidotuvės - šeštadienį 13.30 val. Zarasuose.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
LSKL - sezono rezultatyvumo rekordas
2019 11 12
Studentų sportas
Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė ir net 69 taškų pranašumu pergalę iškovojo LSKL vicečempionai Lietuvos sporto universiteto krepšininkai.
Broliai lėktuve sėdi prie avarinio išėjimo
2019 11 11
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje rungtyniaujantys broliai Lavrinovičiai: „Dar per mažai laiko praėjo, su chebra dar nebuvome išėję atsigerti sulčių.“
Kėdainiuose – „Nevėžio“ antausis „Rytui“
2019 11 09
LKL
Šeštadienį LKL čempionate didžiausia staigmena užfiksuota Kėdainiuose, kur šeimininkai įveikė „Rytą“. Pergales šventė ir „Neptūno“ bei „Juventus“ ekipos.
 
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Prieš paskutines kovas – permainos rinktinėje
2019 11 07
Rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie lapkritį žais prieš Portugalijos ir Naujosios Zelandijos ekipas.
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
Šimonių girioje – partizanų kovų takais
2019 11 11
Žygis
Lengvosios atletikos asociacijos surengtame pėsčiųjų žygyje Algimanto apygardos partizanų kovų takais dalyvavo apie 400 žygeivių.
Lengvaatlečiui koją pakišo jaudulys
2019 11 10
Pasaulio čempionatas
Lengvaatletis Egidijus Valčiukas debiutavo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje vykstančiame pasaulio neįgaliųjų čempionate.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
Europos čempionate – lietuvio triumfas
2019 11 10
Europos čempionatas
Minske (Baltarusija) vykstančio Europos muaitai čempionato jaunių (16-17 metų) vaikinų varžybose aukso medalį iškovojo lietuvis Dominykas Dirkstys.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Čempionate laukiama intriguojančių kovų
2019 11 07
Lietuvos čempionatas
Jau ateinantį šeštadienį startuos naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Elitinėje lygoje nebus Kelmės ir Vilniaus ekipų.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Vieno įvarčio lietuviams nepakako
2019 11 09
Ledo ritulys
Ukrainoje tęsiasi Keturių tautų turnyras, kuriame ledo ritulio lazdas surėmė Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir šeimininkų jaunimo rinktinės.
Lietuvos čempionate dominavo klaipėdiečiai
2019 11 12
Sunkioji atletika
Lietuvos atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate Alytuje svarbiausius laurus susižėrė Klaipėdoje besitreniruojantys sunkiaatlečiai.
Dėl titulų varžėsi penkių šalių atletai
2019 11 11
Kultūrizmas
Kaune vyko tarptatinis IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyras "Valio PROfeel cup". Jame varžėsi daugiau nei 100 sportininkų.
Ištvermės iššūkis sunkė mintis ir jėgas
2019 11 11
Irklavimas
45 kilometrų iššūkį įveikęs parairkluotojas Augustas Navickas: „Nežinau, ar pasiryžčiau pakartoti.“
 
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Akademijai – sveikinimai ir dainos
2019 11 09
Konferencija
Lapkričio 8 d. „Best Western Vilnius“ viešbučio Stiklo salėje vyko šventinė konferencija, skirta Lietuvos olimpinės akademijos įkūrimo 30-mečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas