Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. lapkričio 6 d. 09:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

V.Adamkus: sporto pergalės – dovana šaliai

Prezidentas Valdas Adamkus – apie žmonių palaikymą, krepšinio ir futbolo rinktines, tikėjimą mūsų šalies geriausiais atletais, sporto ir mokslo balansą.

V.Adamkus Lietuvos futbolo rinktinės rūbinėje.
Elvio Žaldario nuotr.
V.Adamkus Lietuvos futbolo rinktinės rūbinėje.
Prezidentas Valdas Adamkus savo 93-iąjį gimtadienį sutiko namuose. Pačią didžiausią dovaną gimtadienio proga jam įteikė gydytojai, kurie dviem dienoms į namus išleido besigydančią žmoną Almą.

„Gimtadienis nebuvo liūdnas, be galo džiaugiuosi žmonos sveikatos pagerėjimu. Atvirai pasakius, labai nejauku būti tuščiuose namuose, kada girdi tik savo aidinčius žingsnius.  Atsiranda galimybė apgalvoti, kokia gali būti baisi vienatvė žmonėms, kuriems gyvenime tenka išgyventi tokius dalykus. Esu laimingas, kad šis Almos atvejis taip gerai baigėsi“, - džiaugiasi Prezidentas.
 
O ar paties sveikata nepablogėjo, kaip dabar jaučiatės?
Įtampa buvo, kalbos nėra. Po mano ligos nustatymo ir inksto operacijos nesijaučiu visiškai tvirtai atsistoję ant kojų. Bet, dėkui Dievui, judu, nepasiduodu. Kiek pajėgiu ir sveikata leidžia atlieku savo pareigas Lietuvos visuomenei.
 
Esu be galo dėkingas Lietuvos žmonėms, kurie neužmiršta manęs, kreipiasi įvairiais klausimais, kai kurie jų netgi viršija mano dabartines kompetencijas.  Tačiau stengiuosi atsakyti ir reaguoti į gyvenime keliamus klausimus. Metai, žinoma, daro savo, lėtina. 
 
Galiu pasididžiuodamas pasakyti, kad sportas vis dėlto visam gyvenimui man davė tam tikro tvirtumo. 

Šiandieną, peršokus tam tikrą ribą, šiuo atveju 90, galvoju, kad visi  metai virš 90 – tai savotiška gyvenimo dovana. Tam pagrindas yra – tai mano aktyvus dalyvavimas sportiniame gyvenime. 

Turite didžiulį Lietuvos žmonių palaikymą, per savo gimimo dieną sulaukėte daugybės sveikinimų, skambučių, ar nevargina tokia jų gausa? 
Negaliu sakyti, kad vargina. Gimtadienio proga tikrai sulaukiau ne šimtus, o gal net tūkstančius sveikinimų.  
 
Esu labai dėkingas Lietuvos žmonėms, pažįstamiems, artimiesiems, draugams, bendradarbiams, kurie manęs neužmiršo, ačiū jiems už parodytą meilę ir nuoširdumą.  Tie sveikinimai ir linkėjimai – tai tik išreiškimas tolesnio, nors ir netiesioginio, mūsų bendravimo.

Kažkada pasakėte, kad norėtumėte sulaukti 100 metų. Ar jūs, kaip buvęs sportininkas, tos kartelės nekeliate dar aukščiau?
Nežinau, ar taip esu pasakęs. Viskas priklauso jau ne nuo mano valios.  Būčiau laimingas, jeigu galėčiau išgyventi šimtmetį ir džiaugtis visos Lietuvos žmonių laimėjimais bei būti kartu su žmonėmis jų sunkiomis gyvenimo valandomis. 
 
Jaunoji mūsų karta turi tvirtus pagrindus kurti Lietuvos gyvenimą, kultūrą, palaikyti ir išlaikyti papročius.   

Kaip jau sakiau, dabar man, sulaukus virš 90, kiekvieni išgyventi metai yra savotiška gyvenimo dovana, už kurią esu dėkingas.     

Ar savo sveikatą ir toliau stiprinate plaukimo baseine?
Su mažomis pertraukomis dar plaukioju. Šiuo metu gydytojai rekomendavo padaryti pertrauką. 
 
Gydytojai mane ypač gerai prižiūri, rūpinasi, kad įtemptu darbu neperkraučiau širdies, todėl ir prašo padaryti kai kurias pertraukas. 

Nors aš galvoju, kad plaukimas neturėtų organizmui daryti žalingų pasekmių. Tikiuosi, kad ir toliau porą kartų per savaitę galėsiu plaukioti.


Buvote vienas sirgalių pasauio čempionate žaidusios Lietuvos krepšinio rinktinės. Vyrai žaidė gerai, bet jiems nepavyko iškovoti kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes. Ar fortūna nuo jų nenusigręš kitąmet birželio mėnesį, kai bus surengtas olimpinis atrankos turnyras?
Sportas yra toks: kartais ir gerai besirengiant, bedirbant negali nuspėti rezultatų, tos dienos sėkmės. Šiemet buvo ir gražių, netikėtų laimėjimų, buvo ir nusivylimą keliančių. 
 
Kaip visą gyvenimą buvęs sportininkas, tą puikiai suprantu ir priimu normaliai, nes to jau nepakeisi. Būnu dienų, kai sėkmė, laimė apleidžia komandą ir tenka susitaikyti su pralaimėjimu. 

Žaviuosi mūsų krepšininkų pasiekimais, džiaugiuosi jų pasirengimu ir žaidimu. Lietuvos krepšinis yra tarptautinio lygio, esame tarp geriausiųjų pasaulio komandų. Viliuosi, kad komanda pateks į Tokijo olimpines žaidynes. 

Didžiuojuosi ir puikiai šiemet rungtyniaujančiu plaukiku Danu Rapšiu. Jo sėkmingi startai – tai dovana ne tik sporto šeimai, bet ir visiems Lietuvos žmonėms.  

Anksčiau mus džiugino Rūta Meilutytė, o šiandieną - šis sportininkas. Tikiu ir mūsų buriuotojais, irkluotojais, lengvaatlečiais, penkiakovininkais. 

Lietuvos olimpiečiams nuoširdžiai linkiu, kad jie olimpiadai rengtųsi su dideliu pasiryžimu ir kad jų pastangomis Lietuvos vardas nuskambėtų Tokijuje. 

Kartu su prezidentu Gitanu Nausėda stebėjote ir Lietuvos futbolo rinktinės susitikimą su portugalais per Europos čempionato atrankos varžybas. Ar nenusivylėte mūsiškių žaidimu?
Žinant Lietuvos futbolo lygį dabartiniu metu, rinktinė pasirodė pagal savo pajėgumą, padarė, ką galėjo geriausio. 
 
Tikiuosi, kad metams bėgant Lietuvos futbolo lygis kils, šią sporto sritį papildys jaunosios jėgos ir pagal savo pajėgumą gal atsidursime tokiame lygyje kaip ir pripažintos Europos komandos. 
 
Laikas parodys, kad gal ir sulauksime, kada turėsime stadioną, kuris prisipildys 40-50 tūkst. futbolo sirgalių.

Futbole turime talentų, todėl nenusiminkime: kaip krepšinyje iškilo naujų talentingų, pasaulyje gerai žaidžiančių mūsų sportininkų, tad gal sulauksime ir tokios dienos, kai ir mūsų futbolininkai bus pageidaujami ir kviečiami žaisti stipriausiose komandose. 

Kaip žiūrite į mūsų jaunuosius sportininkus, kurie viską aukoja vardan sporto, medalių, o į šoną nustumia mokslą, nepagalvoja, kas su jais bus, kada baigs savo sportinę karjerą? Panašiai atsitiko ir su Rūta Meilutyte, jūsų praminta Auksine žuvele.
Tuo klausimu bus įvairių nuomonių. Mano asmeninė – norėčiau matyti, kad būtų rastas tam tikras balansas tarp išsilavinimo ir sporto. 
 
Vienareikšmis sprendimas visko atsisakant ir dar šiais moderniaisiais laikais, kada mokslas yra viso gyvenimo pagrindas ir reikalingas kiekvienam išsilavinusiam žmogui, jis negali būti paaukotas kokiai nors vienai gyvenimo sričiai, o šiuo atveju – sportui. 

Sportas man nėra pirmaeilis gyvenimo pagrindas. Pagrindiniai reikalavimai – kad žmogus būtų išsilavinęs, išsimokslinęs, inteligentiškas ir kūrybingas. 

Ir ne vien tik  sportiniame gyvenime, bet ir visais požiūriais. Būčiau daug laimingesnis, matydamas, kad ir mūsų miela jaunoji sportininkė gyvenime rastų lygsvarą, balansą tarp sporto ir mokslo.  

Puikus to pavyzdys jūs pats – aktyviai sportuodamas, pasiekėte didelį meistriškumą, sugebėjote baigti Čikagos Ilinojaus technologijos institutą ir užėmėte aukštas pareigas JAV aplinkos apsaugos agentūroje, o grįžęs  į gimtinę tapote Lietuvos Prezidentu.
Kiekvienas žmogus turi savo požiūrį. Savo gyvenime aš išsilavinimo nepaaukojau vardan sporto. Linkėčiau to ir visiems jauniesems sportininkams, tarp jų ir Rūtai.
 
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Daugybė progų, bet mačas – pralaimėtas
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
Lietuvos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasirengimą 2020 metų sezonui užbaigė pralaimėjimu.
Kontrolinėse rungtynėse – lygiosios
2020 02 22
Draugiškos rungtynės
„Kauno Žalgirio“ futbolininkai kontrolinėse rungtynėse 1:1 (0:1) sužaidė su praėjusiais metais LFF Pirmoje lygoje triumfavusiu Telšių „Džiugo“ klubu.
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas