Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. lapkričio 6 d. 09:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

V.Adamkus: sporto pergalės – dovana šaliai

Prezidentas Valdas Adamkus – apie žmonių palaikymą, krepšinio ir futbolo rinktines, tikėjimą mūsų šalies geriausiais atletais, sporto ir mokslo balansą.

V.Adamkus Lietuvos futbolo rinktinės rūbinėje.
Elvio Žaldario nuotr.
V.Adamkus Lietuvos futbolo rinktinės rūbinėje.
Prezidentas Valdas Adamkus savo 93-iąjį gimtadienį sutiko namuose. Pačią didžiausią dovaną gimtadienio proga jam įteikė gydytojai, kurie dviem dienoms į namus išleido besigydančią žmoną Almą.

„Gimtadienis nebuvo liūdnas, be galo džiaugiuosi žmonos sveikatos pagerėjimu. Atvirai pasakius, labai nejauku būti tuščiuose namuose, kada girdi tik savo aidinčius žingsnius.  Atsiranda galimybė apgalvoti, kokia gali būti baisi vienatvė žmonėms, kuriems gyvenime tenka išgyventi tokius dalykus. Esu laimingas, kad šis Almos atvejis taip gerai baigėsi“, - džiaugiasi Prezidentas.
 
O ar paties sveikata nepablogėjo, kaip dabar jaučiatės?
Įtampa buvo, kalbos nėra. Po mano ligos nustatymo ir inksto operacijos nesijaučiu visiškai tvirtai atsistoję ant kojų. Bet, dėkui Dievui, judu, nepasiduodu. Kiek pajėgiu ir sveikata leidžia atlieku savo pareigas Lietuvos visuomenei.
 
Esu be galo dėkingas Lietuvos žmonėms, kurie neužmiršta manęs, kreipiasi įvairiais klausimais, kai kurie jų netgi viršija mano dabartines kompetencijas.  Tačiau stengiuosi atsakyti ir reaguoti į gyvenime keliamus klausimus. Metai, žinoma, daro savo, lėtina. 
 
Galiu pasididžiuodamas pasakyti, kad sportas vis dėlto visam gyvenimui man davė tam tikro tvirtumo. 

Šiandieną, peršokus tam tikrą ribą, šiuo atveju 90, galvoju, kad visi  metai virš 90 – tai savotiška gyvenimo dovana. Tam pagrindas yra – tai mano aktyvus dalyvavimas sportiniame gyvenime. 

Turite didžiulį Lietuvos žmonių palaikymą, per savo gimimo dieną sulaukėte daugybės sveikinimų, skambučių, ar nevargina tokia jų gausa? 
Negaliu sakyti, kad vargina. Gimtadienio proga tikrai sulaukiau ne šimtus, o gal net tūkstančius sveikinimų.  
 
Esu labai dėkingas Lietuvos žmonėms, pažįstamiems, artimiesiems, draugams, bendradarbiams, kurie manęs neužmiršo, ačiū jiems už parodytą meilę ir nuoširdumą.  Tie sveikinimai ir linkėjimai – tai tik išreiškimas tolesnio, nors ir netiesioginio, mūsų bendravimo.

Kažkada pasakėte, kad norėtumėte sulaukti 100 metų. Ar jūs, kaip buvęs sportininkas, tos kartelės nekeliate dar aukščiau?
Nežinau, ar taip esu pasakęs. Viskas priklauso jau ne nuo mano valios.  Būčiau laimingas, jeigu galėčiau išgyventi šimtmetį ir džiaugtis visos Lietuvos žmonių laimėjimais bei būti kartu su žmonėmis jų sunkiomis gyvenimo valandomis. 
 
Jaunoji mūsų karta turi tvirtus pagrindus kurti Lietuvos gyvenimą, kultūrą, palaikyti ir išlaikyti papročius.   

Kaip jau sakiau, dabar man, sulaukus virš 90, kiekvieni išgyventi metai yra savotiška gyvenimo dovana, už kurią esu dėkingas.     

Ar savo sveikatą ir toliau stiprinate plaukimo baseine?
Su mažomis pertraukomis dar plaukioju. Šiuo metu gydytojai rekomendavo padaryti pertrauką. 
 
Gydytojai mane ypač gerai prižiūri, rūpinasi, kad įtemptu darbu neperkraučiau širdies, todėl ir prašo padaryti kai kurias pertraukas. 

Nors aš galvoju, kad plaukimas neturėtų organizmui daryti žalingų pasekmių. Tikiuosi, kad ir toliau porą kartų per savaitę galėsiu plaukioti.


Buvote vienas sirgalių pasauio čempionate žaidusios Lietuvos krepšinio rinktinės. Vyrai žaidė gerai, bet jiems nepavyko iškovoti kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes. Ar fortūna nuo jų nenusigręš kitąmet birželio mėnesį, kai bus surengtas olimpinis atrankos turnyras?
Sportas yra toks: kartais ir gerai besirengiant, bedirbant negali nuspėti rezultatų, tos dienos sėkmės. Šiemet buvo ir gražių, netikėtų laimėjimų, buvo ir nusivylimą keliančių. 
 
Kaip visą gyvenimą buvęs sportininkas, tą puikiai suprantu ir priimu normaliai, nes to jau nepakeisi. Būnu dienų, kai sėkmė, laimė apleidžia komandą ir tenka susitaikyti su pralaimėjimu. 

Žaviuosi mūsų krepšininkų pasiekimais, džiaugiuosi jų pasirengimu ir žaidimu. Lietuvos krepšinis yra tarptautinio lygio, esame tarp geriausiųjų pasaulio komandų. Viliuosi, kad komanda pateks į Tokijo olimpines žaidynes. 

Didžiuojuosi ir puikiai šiemet rungtyniaujančiu plaukiku Danu Rapšiu. Jo sėkmingi startai – tai dovana ne tik sporto šeimai, bet ir visiems Lietuvos žmonėms.  

Anksčiau mus džiugino Rūta Meilutytė, o šiandieną - šis sportininkas. Tikiu ir mūsų buriuotojais, irkluotojais, lengvaatlečiais, penkiakovininkais. 

Lietuvos olimpiečiams nuoširdžiai linkiu, kad jie olimpiadai rengtųsi su dideliu pasiryžimu ir kad jų pastangomis Lietuvos vardas nuskambėtų Tokijuje. 

Kartu su prezidentu Gitanu Nausėda stebėjote ir Lietuvos futbolo rinktinės susitikimą su portugalais per Europos čempionato atrankos varžybas. Ar nenusivylėte mūsiškių žaidimu?
Žinant Lietuvos futbolo lygį dabartiniu metu, rinktinė pasirodė pagal savo pajėgumą, padarė, ką galėjo geriausio. 
 
Tikiuosi, kad metams bėgant Lietuvos futbolo lygis kils, šią sporto sritį papildys jaunosios jėgos ir pagal savo pajėgumą gal atsidursime tokiame lygyje kaip ir pripažintos Europos komandos. 
 
Laikas parodys, kad gal ir sulauksime, kada turėsime stadioną, kuris prisipildys 40-50 tūkst. futbolo sirgalių.

Futbole turime talentų, todėl nenusiminkime: kaip krepšinyje iškilo naujų talentingų, pasaulyje gerai žaidžiančių mūsų sportininkų, tad gal sulauksime ir tokios dienos, kai ir mūsų futbolininkai bus pageidaujami ir kviečiami žaisti stipriausiose komandose. 

Kaip žiūrite į mūsų jaunuosius sportininkus, kurie viską aukoja vardan sporto, medalių, o į šoną nustumia mokslą, nepagalvoja, kas su jais bus, kada baigs savo sportinę karjerą? Panašiai atsitiko ir su Rūta Meilutyte, jūsų praminta Auksine žuvele.
Tuo klausimu bus įvairių nuomonių. Mano asmeninė – norėčiau matyti, kad būtų rastas tam tikras balansas tarp išsilavinimo ir sporto. 
 
Vienareikšmis sprendimas visko atsisakant ir dar šiais moderniaisiais laikais, kada mokslas yra viso gyvenimo pagrindas ir reikalingas kiekvienam išsilavinusiam žmogui, jis negali būti paaukotas kokiai nors vienai gyvenimo sričiai, o šiuo atveju – sportui. 

Sportas man nėra pirmaeilis gyvenimo pagrindas. Pagrindiniai reikalavimai – kad žmogus būtų išsilavinęs, išsimokslinęs, inteligentiškas ir kūrybingas. 

Ir ne vien tik  sportiniame gyvenime, bet ir visais požiūriais. Būčiau daug laimingesnis, matydamas, kad ir mūsų miela jaunoji sportininkė gyvenime rastų lygsvarą, balansą tarp sporto ir mokslo.  

Puikus to pavyzdys jūs pats – aktyviai sportuodamas, pasiekėte didelį meistriškumą, sugebėjote baigti Čikagos Ilinojaus technologijos institutą ir užėmėte aukštas pareigas JAV aplinkos apsaugos agentūroje, o grįžęs  į gimtinę tapote Lietuvos Prezidentu.
Kiekvienas žmogus turi savo požiūrį. Savo gyvenime aš išsilavinimo nepaaukojau vardan sporto. Linkėčiau to ir visiems jauniesems sportininkams, tarp jų ir Rūtai.
 
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Vilnietės kovoja dėl vietos ketvirtfinalyje
2019 12 09
EWBL
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda pergale baigė antrąjį Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turą Gardino mieste Baltarusijoje.
„Žalgiris“ šovė tada, kai labiausiai reikėjo
2019 12 09
LKL
Slogiai startavęs Kauno „Žalgiris“ (13-0) panaikino 15 taškų deficitą bei antrą kartą šį sezoną įrodė pranašumą prieš Vilniaus „Rytą“ (8-5). (VIDEO).
Vilnietės nusileido Baltarusijos klubui
2019 12 07
EWBL
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL) patyrė trečią nesėkmę.
 
Naujame turnyre – ekipos iš visos Lietuvos
2019 12 08
Turnyras
Žinomas Lietuvos futbolininkas Darvydas Šernas savo karjeros pabaigą pažymėjo surengdamas kalėdinį vaikų futbolo turnyrą Vilniuje.
Lietuvoje lankysis Nyderlandų žvaigždės
2019 12 08
Iniciatyva
„Futbolas yra geriausias būdas ryšiams užmegzti ir santykiams stiprinti", - teigia Nyderlandų ambasadorė Lietuvoje Bonnie Horbach.
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Kazachstane skambėjo Lietuvos himnas
2019 12 08
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate Brigita Gustaitytė iškovojo auksą, o Domas Sutkus – sidabrą.
Lietuviai kovos dėl pasaulio čempionų titulo
2019 12 07
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) 2019 metų pasaulio pilno kontakto karatė čempionate į finalus prasimušė du lietuviai - Brigita Gustaitytė ir Domas Sutkus.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Favoritės išplėšė pergalę prieš lietuves
2019 12 08
Ledo ritulys
Ledo ritulio pasaulio čempionato favoritės rumunės prieš lietuves savo pranašumą įrodė tik per paskutines dvi mačo minutes (VIDEO).
Pergalę nukalė keturi 16-metės įvarčiai
2019 12 07
Ledo ritulys
Nesėkmingą pradžią pamiršusi Lietuvos rinktinė po įspūdingo Klaros Miuller pasirodymo parbloškė Belgijos rinktinę pasaulio čempionato mače (VIDEO)
Lietuviai neįveikė atrankos barjero
2019 12 06
Akmenslydis
2020 m. pasaulio mišrių komandų akmenslydžio čempionato atrankos turnyre Škotijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę ir savo pasirodymą baigė.
Vilniuje – aukščiausia laipiojimo siena
2019 12 09
Laipiojimas
Laipiojimo sporto mėgėjai nuo šiol galės vien savo jėgomis pasiekti net 15 m aukštį – tokį iššūkį jiems meta duris atvėręs laipiojimo sporto centras.
Lietuviui – planetos vicečempiono medalis
2019 12 09
Kultūrizmas
Ispanijoje, Taragonoje vyko IFBB pasaulio veteranų čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo du sportininkai.
Lietuvos taurė – V.Ažukaitei ir D.Vaivadai
2019 12 09
Fechtavimas
Geriausi Lietuvos fechtuotojai bei svečiai iš Latvijos ir Baltarusijos rinkosi į Kauną, kur vyko šalies žiemos čempionatas „Lietuvos taurė 2019".
 
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas