ELTA 2019 m. lapkričio 5 d. 18:47 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nedideli lūkesčiai virto Europos sidabru

Europos vicečempionu tapęs oreivis Laurynas Komža: „Netikėjau šiuo rezultatu, kol oficialiai jis nebuvo patvirtintas. Labai džiaugiuosi.“

L.Komža (kairėje).
Asmeninio albumo nuotr.
L.Komža (kairėje).
   
Praėjusią savaitę Maljorkoje (Ispanija) pasibaigusiame Europos karšto oro balionų čempionate vėl garsiai skambėjo Lietuvos vardas. Kol pripažinti Lietuvos oreiviai klydo atlikdami įvairiais užduotis, išaušo Lauryno Komžos valanda. Jis iškovojo sidabro medalį ir pasiekė didžiausią savo karjeros pergalę.
 
Mūsiškis per 16 įvykusių užduočių surinko 11 372 taškus. Trečią kartą iš eilės Europos čempionu tapo šveicaras Stefanas Zeberlis (12 639 tšk.). Trečias liko prancūzas Nicolas Schwartzas (11 331 tšk.).
 
Tituluotas lietuvis Rimas Kostiuškevičius (10 475 tšk.) šįkart liko 11-as, Tadas Gegevičius (8502 tšk.) - 43-ias, Vytautas Junevičius (6420 tšk.) - 47-as, o Rokas Kostiuškevičius (7838 tšk.) - 53-ias tarp 83-ių dalyvių. Šių rezultatų teko, kad Lietuva komandų įskaitoje užimtų trečiąją vietą.
 
L. Komža naujienų agentūrai ELTA papasakojo apie didžiausią savo pergalę, sudėtingas sąlygas čempionate ir oreivių bendruomeniškumo svarbą.
 
Koks jausmas aplankė paaiškėjus galutiniams rezultatams?, - ELTA paklausė L. Komžos.
Iš viso buvo penki skrydžiai. Po ketvirto buvau šeštoje vietoje, todėl po labai sėkmingo penktojo jausmas buvo labai geras. Tai lėmė puikus bendras visos Lietuvos komandos darbas. Užimta vieta man buvo netikėta, nes mano tikslas buvo „Top-20“, vertinant pagal ankstesnių čempionatų rezultatus. Netikėjau šiuo rezultatu, kol oficialiai jis nebuvo patvirtintas. Labai džiaugiuosi.

Galima teigti, kad tai didžiausia jūsų karjeros pergalė?
Mano tai tikrai didžiausia pergalė, bet Lietuvos laimėjimų yra didesnių.
 
Pagal rezultatus, pirmosios užduotys jums buvo palankios, vėliau sekė prastesni pasirodymai, o pabaiga vėl sėkminga. Kas padarė įtaką tokiems svyravimams?
Man pradžia buvo tikrai gera, bet antras skrydis jau nebuvo sėkmingas. Jis visiems buvo nesėkmingas, tik man labiau nesėkmingas nei daugeliui. Po to kažkaip pavyko nepasiduoti ir nepradėti eksperimentuoti, o toliau daryti viską pagal planą. Čempionatas vyko saloje, kur mums skraidyti nėra įprasta, nes ten buvo ir kalnai, ir jūra, ir nuolat besikeičiantis klimatas. Sunku buvo ir varžybų direktoriui, kuriam reikėjo sugalvoti užduotis. Kartais užduotys būdavo jau nebeįgyvendinamos ir tekdavo suktis iš padėties. Mes, lietuviai, nepratę prie tokio klimato, todėl mums buvo dar sunkiau.
 
Tai, įvertinus laimėjimą, jums kuo sunkiau, tuo geriau?
Varžybų pradžioje mums buvo paranku tai, kad lijo lietus, todėl komandos vengė užduočių, susijusių su važinėjimu, nes joms reikia važiuoti kartu. Startuodavome visi bendruose laukuose, užduotys buvo gana paprastos techniškai, bet dėl to dinamiško oro jos pasidaro sudėtingesnės. Mums paranku buvo tai, kad startuodavome visi toje pačioje vietoje ir nereikėjo papildomų komandos narių, kurie važinėtų ir ieškotų tinkamos vietos. Lietuvos rinktinė neturėjo papildomų meteorologų, tai tiesiog visi startuodavome kartu.

 
Jeigu jūsų rezultatas maloniai nustebino, tai kiti lietuviai, anksčiau skynę medalius, šįkart buvo toli nuo lyderių. Ar kai kurie aukojosi dėl komandos?
Daug ką lėmė psichologija, taip pat suveikė sėkmės ir nesėkmės faktorius varžybų pradžioje. Kai nepasisekė iš pradžių, tai gali būti sunku, ypač keliant didelius lūkesčius. Labai dažnai žmogus tuomet ima rizikuoti bandydamas ką nors padaryti ir tai neretai neatsiperka. Mano atveju, lūkesčiai nebuvo dideli, negalvojau apie prizines vietas, tai aš nesijaudinau dėl to, kad antras skrydis buvo nesėkmingas.
 
Čempionu trečią kartą iš eilės užtikrintai tapo šveicaras S. Zeberlis. Kur jo sėkmės paslaptis?
Taip, Europos čempionu jis tapo iš viso jau penktą kartą, bet planetos pirmenybėse nepamenu, kada jis būtų laimėjęs. Ko gero, jis šiuo metu yra geriausias oreivis pasaulyje, bet jis tikrai nėra vienintelis, kuris gali laimėti. Tą rodo ir pasaulio čempionatai, kuriuose kartais jam būna sunkiau prisitaikyti prie tam tikros šalies. Jo fenomeną lemia labai gera, profesionali komanda. Ne tik pačio piloto komanda, bet ir visa Šveicarijos rinktinė. Jie visada turi nemažai trenerių, papildomą meteorologų komandą ir yra orientuoti į rezultatą. Jie visada atvyksta ne tik pasimėgauti čempionatu, bet ir siekti tik aukščiausių vietų. Šveicarai labai komandiškai dirbo. Yra ir disciplina, ir tvarka, ir bendruomeniškas jausmas, kurį nėra lengva pasiekti, nes dažniausiai pilotai patys investuoja savo pinigus ir norėtų varžytis pagal save. Visi šveicarų pilotai sutinka laikytis bendro plano ir neiškelti į priekį savo asmenines ambicijas.

Kokie dabar jūsų planai? Ar po tokio čempionato išaugs lūkesčiai planetos pirmenybėms kitąmet?
Pirmiausia galvojame tarpusavyje pasidalinti patirtimi su kitais pilotais ir oreivių draugija. Reikia aptarti klaidas, išgyvenimus. Turime galvoti jau apie kitą sezoną, nes turėsime deleguoti komandą į pasaulio čempionatą, kuris vyks Slovėnijoje. Kalbant apie mane, tai mano tikslas pasaulio čempionate vis tiek bus „Top-20“. Džiaugčiausi, jeigu patekčiau į 20-uką. Dar labiau džiaugčiausi, jei visa Lietuvos rinktinė gerai pasirodytų. Būtent taip pavyko Maljorkoje, kur Lietuva užėmė trečiąją vietą. Tai pačios geriausios žinios, kurios parodo, kad Lietuvos oreivių lygis yra aukštas.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ krepšininkai suklupo Bonoje
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūnas“ Vokietijoje 85:97 (18:29, 15:25, 27:23, 25:20) pralaimėjo Bonos „Telekom Baskets“.
„Lietkabelis“ pajuto pergalės skonį
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo mače A grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ namie 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20) nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija).
Nesėkminga rinktinės repeticija
2019 11 12
Rinktinė
Prieš 2021 metų Europos čempionato atrankos susitikimus su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis, lietuvės sužaidė kontrolines rungtynes Latvijoje.
 
Tikslas – geros žiūrovų emocijos
2019 11 12
Žvilgsnis
Rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas M.Topčagičius apie savo įvarčius: „Labai tuo džiaugiuosi, už šiuos rezultatus dėkoju savo komandos draugams.“
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
Pasaulio čempionatas suteikė pasitikėjimo
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Danui Sodaičiui trūko akimirkos iki didelio tikslo – pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo rungties finalo (VIDEO).
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Legenda pakeitė nuomonę dėl merginų
2019 11 12
Imtynės
Rimantas Bagdonas: „Neretai merginų azartas ir be kompromisinės kovos daugiau užveda, nei vaikinų imtynės su išskaičiavimu.“
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Boksas
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Trečios varžybos – trečias podiumas
2019 11 12
Dailusis čiuožimas
Rygoje (Latvija) dailiojo čiuožimo varžybose "Volvo Open Cup" 2019 - talentingosios Lietuvos čiuožėjos Agnės Ivanovaitės medalis.
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes
2019 11 12
Žvilgsnis
Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.
„Žaibas“ triumfavo Švedijoje
2019 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Švedijoje pasibaigusiame tarptautiniame vandensvydžio turnyre „Movember Cup“ nugalėjo Elektrėnų „Žaibo“ klubas.
Lietuvos čempionate dominavo klaipėdiečiai
2019 11 12
Sunkioji atletika
Lietuvos atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate Alytuje svarbiausius laurus susižėrė Klaipėdoje besitreniruojantys sunkiaatlečiai.
 
Paskelbti pretendentai į metų laurus
2019 11 12
Rinkimai
Paskelbti „LTeam apdovanojimų 2019“ nominantai ir prasidėjo balsavimas. Iš viso metų laureatai paaiškės devyniose kategorijose.
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas