hockey.lt 2019 m. spalio 31 d. 18:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

D.Zubrus dar nesako „ne“ rinktinei

„Lietuva ir toliau išlieka krepšinio valstybe, tačiau pastaraisiais metais ledo ritulys užkariauja vis daugiau fanų“, - sakė D.Zubrus IIHF svetainei.

D.Zubrus (kairėje).
Marato Akimžanovo nuotr.
D.Zubrus (kairėje).
Pastaraisiais metais Lietuvos ledo ritulio pasaulyje buvo žengtas ne vienas pozityvus žingsnis, kuris paliko atgarsį ir visame ledo ritulio pasaulyje. Bendri projektai su Latvijos ir Estijos asociacijomis, pirmą kartą suburta Lietuvos moterų rinktinė, nuolat augantis žaidžiančių vaikų skaičius ir istorinis debiutas pasaulio ledo ritulio IA diviziono čempionate. Visa tai buvo užfiksuota vien pastaraisiais metais, o į mūsų šalies ledo ritulio kilimą dėmesį atkreipė ne vienas ledo ritulio pasaulio atstovas. Būtent todėl tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) nusprendė pakalbinti asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentą Dainių Zubrų ir Lietuvos ledo ritulio pavyzdį pateikti visam pasauliui publikuodami straipsnį apie mūsų šalies ledo ritulį savo internetinėje svetainėje.

Pristatome IIHF žurnalisto Martino Merko parengto straipsnio vertimą lietuvių kalba.

*  *  *
 
22 vieta šiais metais, 23 vieta pernai – Lietuvos nacionalinė rinktinė nuo pat nepriklausomybės paskelbimo vos kartą per visą IIHF pasaulio čempionatų istoriją (19 vieta 2006 metais) yra pasiekusi geresnę galutinę vietą pasaulyje nei pastaraisiais metais.
 
Užimdama šias pozicijas Lietuva balansavo tarp antruoju ir trečiuoju pasaulio ledo ritulio laipteliu. Į aukštesnį lygį lietuviai kilo tada, kai 2018 metais laimėjo Kaune surengtas IB diviziono kovas, 10170 į „Žalgirio“ areną susirinkusių žiūrovų akivaizdoje palauždami Estiją ir išplėšdami kelialapį aukštyn.
 
Šioje komandoje buvo ir dvi šalies ledo ritulio legendos – Dainius Zubrus ir Darius Kasparaitis, kurie pirmą kartą istorijoje kartu atstovavo savo gimtinei. D. Kasparaičiui tai apskritai buvo pirmoji galimybė žaisti už savo gimtąją šalį – dėl žaidimo Sovietų Sąjungos ir Rusijos rinktinėse jis turėjo keturis metus žaisti Lietuvos čempionate, kad daugiau nei 800 NHL mačų sužaidęs gynėjas įgytų teisę atstovauti Lietuvą. Kol Kasparaičiui tai buvo svajonių išsipildymas užbaigti karjerą vilkint savo tėvynės marškinėlius, D. Zubrus galiausiai nusprendė neužbaigti savo įspūdingos karjeros auksiniu čempionatu Kaune ir ant ledo sugrįžo kitąmet.
 
Metai po triumfo Lietuvoje priverstinai atsijauninusi Lietuvos rinktinė tokia pat sėkme džiaugtis negalėjo ir neišsaugojo savo vietos IA divizione, nepaisant to, jog 2:1 parklupdė Korėjos rinktinę ir privertė gerokai pasijaudinti favoritus, iki paskutinių sekundžių kovodami dėl pergalės prieš Baltarusiją. Visgi, svarbiausiuose mačuose pasiekti pergalių nepavyko, o paskutiniame mače iki tol strigusi Slovėnija parodė viską ką gali ir iškovojo įtikinamą pergalę.
 
„Mums trūko patirties, taip pat jautėsi nuovargis. Visgi, aš buvau patenkintas tuo, kaip mes žaidėme“, - prisimindamas čempionatą Nursultane pasakojo D. Zubrus.
 
Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas yra įsitikinęs, kad vieneri metai IA divizione nebuvo tik netikėta sėkmė. Visą tai rodo ir tai, kad tiek U-18, tiek ir U-20 rinktinės pastaruoju metu buvo pasiekusios panašias pozicijas pasaulyje savo amžiaus grupėse.
 
Ledo ritulys Baltijos šalyse turi gilią istoriją. Dar 1938 metais Lietuva prisijungė prie IIHF, sužaisdami savo pirmajame pasaulio čempionate Prahoje, kur buvo iškovota pirmoji pergalė pasaulio čempionatų istorijose įveikiant rumunus bei užima 10 pozicija pasaulyje. Visgi, tuomet sekė antrasis pasaulinis karas ir Lietuvos pasaulio žemėlapiuose neliko beveik penkis dešimtmečius. Sovietų laikais ledo ritulys Lietuvoje tobulėti šansų daug neturėjo. Latvijos sostinė Ryga tapo ledo ritulio centru Baltijos regionuose auginant žvaigždes Sovietų Sąjungai, o Lietuvoje ryškiai žibėjo pasaulinius talentus ugdantys krepšininkai.
 
Lietuva ir toliau išlieka krepšinio valstybe, tačiau pastaraisiais metais ledo ritulys užkariauja vis daugiau fanų, prie to prisidedant ir Vilniuje bei Kaune didžiausioje šalies krepšinio arenose surengti čempionatai. Čempionatams vykstant didmiesčiuose, buvo pralenkiami ir Elektrėnai, kurie dar nuo sovietų laikų buvo tapę Lietuvos ledo ritulio sostine, o ten gimė tiek D. Zubrus, tiek ir D. Kasparaitis.
 
Senos ledo ritulio federacijos bankrotas po 2009 metais surengto pasaulio čempionato IA diviziono Vilniuje šalies ledo ritulyje tapo žingsneliu atgal,  tačiau tai leido sukurti asociaciją „Hockey Lietuva“, su kuria atsirado platesnės galimybės lygose bei vaikų ledo ritulyje, geresnė struktūra ir skaidresnis valdymas.
 
Lietuva yra apsupta šalių, kurios turi gilias tradicijas ledo ritulyje: Baltarusija, Latvija, Lenkija, Rusija ir Švedija. Tai suteikia galimybių bendradarbiavimui su kaimynais ir daugiau galimybių žaidėjams tobulėti. Kitą savaitę, per tarptautinių rinktinių pertrauką, Lietuva varžysis „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre. Praėjusiais metais turnyrą Vilniuje surengę lietuviai šįkart vyks į Estijos sostinę Taliną, kur lapkričio 7-10 dienomis varžysis šešių komandų turnyre.

 
Prieš metus Lietuvos ledo ritulio legenda D. Zubrus nusprendė siekti asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidento posto, norėdamas pakelti šį sportą šalyje į aukštesnį lygį. Aukštas puolėjas iš mažo Elektrėnų miestelio, kurie įsikūrę tarp dviejų didžiausių šalies miestų Kauno ir Vilniaus, ne tik sužaidė 1293 NHL reguliaraus sezono mačus gindamas Filadelfijos, Monrealio, Vašingtono, Bafalo, Naujojo Džersio ir San Chosė klubų garbę, tačiau ir turėdamas galimybę stengėsi padėti savo šaliai pasaulio čempionatuose. Iš NHL lygos jis grįždavo į rinktinę ir vedė savo šalį į priekį 2005 ir 2014 metais, o jau baigęs profesionalo karjerą jis apsivilkęs Lietuvos marškinėlius žaidė 2018 ir 2019 metų pasaulio čempionatuose. Dabar tapęs asociacijos prezidentu, jis siekia savo palikimą palikti ne tik ant ledo, tačiau ir už jo ribų.
 
„Mums reikia daugiau arenų, nes su jomis turėtume daugiau ledo ritulininkų. Aš kalbu apie vaikus: tam, kad galėtume varžytis pasaulio čempionato IA divizione, mums reikia daugiau žaidėjų ir mums reikia daugiau mūsų žaidėjų, - apie tai, ko Lietuvos ledo rituliui reikia pasakojo D. Zubrus, - net nekalbant apie tai, jog kitos komandos turėjo kanadiečių ar amerikiečių. Tačiau apie tai aš nekalbu – aš kalbu apie mūsų pačių daržo auginimą namie ir sistemos sukūrimą, kurioje būtų viso sezono metu rengiami konkurencingi čempionatai padedantys vaikams tapti vyrais. Tai yra mūsų didysis siekis, bet mes tai siekiame įgyvendinti.“
 
Iki šio tikslo pasiekimo dar ilgas kelias, tačiau šiuo metu Lietuva turi 2466 ledo ritulininkus – tris kartus daugiau nei prieš dešimt metų. Vis daugiau vaikų ir suaugusių savo miestuose žaidžia įvairiausiose šalies lygose. Pastaraisiais metais vis aktyviau prie ledo ritulio jungiasi ir moterys, o Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė šiemet pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
 
„Mes į priekį judame po truputį, mažais žingsneliais. Planuojame keleto čiuožyklų statymą didesniuose miestuose, kaip pavyzdžiui Kaunas, kuriame desperatiškai reikalinga nauja ledo arena. Yra parengtas statybų planas ir jos netrukus turėtų prasidėti. Kita arena turėtų būti pastatyta Klaipėdoje, kuri yra mūsų uostamiestis. Jie taip pat turi gilias ledo ritulio tradicijas, o net ir neturint pilnų matmenų ledo aikštės, šiame mieste yra išties nemažai vaikų žaidžiančių ledo ritulį. Viliamės, kad prie šių miestų ateityje taip pat prisijungs kiti. Tai yra ir priežastis, kodėl aš nusprendžiau siekti prezidento posto. Noriu, kad tie projektai ir planai nebūtų tiesiog padėti į stalčių. Tikiuosi, kad politikai tesės savo pažadus ir mes galėsime po truputį augti“, - vylėsi D. Zubrus.
 
Lietuvos rinktinė kitąmet sugrįš į pasaulio čempionato IB divizioną, kuris bus surengtas Katovicų mieste Lenkijoje. Kaimyninėje šalyje mūsų šalies atstovai dėl pakilimo į aukštesnį divizioną kovos su Japonijos, Estijos, Ukrainos, Serbijos ir šeimininkės Lenkijos rinktinėmis. Kaip ir prieš metus, vis dažniau iškils klausimas ir dėl to, ar D. Zubrus dar kartą pasirodys ant ledo su nacionalinės rinktinės marškinėliais: „Šiuo metu nežinau – tai parodys laikas. Niekada nesakau niekada, nors man ir 41-eri metai.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ krepšininkai suklupo Bonoje
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūnas“ Vokietijoje 85:97 (18:29, 15:25, 27:23, 25:20) pralaimėjo Bonos „Telekom Baskets“.
„Lietkabelis“ pajuto pergalės skonį
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo mače A grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ namie 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20) nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija).
Nesėkminga rinktinės repeticija
2019 11 12
Rinktinė
Prieš 2021 metų Europos čempionato atrankos susitikimus su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis, lietuvės sužaidė kontrolines rungtynes Latvijoje.
 
Tikslas – geros žiūrovų emocijos
2019 11 12
Žvilgsnis
Rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas M.Topčagičius apie savo įvarčius: „Labai tuo džiaugiuosi, už šiuos rezultatus dėkoju savo komandos draugams.“
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
Pasaulio čempionatas suteikė pasitikėjimo
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Danui Sodaičiui trūko akimirkos iki didelio tikslo – pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo rungties finalo (VIDEO).
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Legenda pakeitė nuomonę dėl merginų
2019 11 12
Imtynės
Rimantas Bagdonas: „Neretai merginų azartas ir be kompromisinės kovos daugiau užveda, nei vaikinų imtynės su išskaičiavimu.“
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Boksas
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Trečios varžybos – trečias podiumas
2019 11 12
Dailusis čiuožimas
Rygoje (Latvija) dailiojo čiuožimo varžybose "Volvo Open Cup" 2019 - talentingosios Lietuvos čiuožėjos Agnės Ivanovaitės medalis.
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes
2019 11 12
Žvilgsnis
Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.
„Žaibas“ triumfavo Švedijoje
2019 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Švedijoje pasibaigusiame tarptautiniame vandensvydžio turnyre „Movember Cup“ nugalėjo Elektrėnų „Žaibo“ klubas.
Lietuvos čempionate dominavo klaipėdiečiai
2019 11 12
Sunkioji atletika
Lietuvos atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate Alytuje svarbiausius laurus susižėrė Klaipėdoje besitreniruojantys sunkiaatlečiai.
 
Paskelbti pretendentai į metų laurus
2019 11 12
Rinkimai
Paskelbti „LTeam apdovanojimų 2019“ nominantai ir prasidėjo balsavimas. Iš viso metų laureatai paaiškės devyniose kategorijose.
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas