sportas.info 2019 m. spalio 22 d. 07:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos dziudo lyderiai kyla į atvirą kovą

Dauguma geriausių mūsų šalies dziudo atletų atsisako dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatuose su Lietuvos dziudo federacijos vardu.

M.Paškevičius.
Vytauto Dranginio nuotr.
M.Paškevičius.
Nacionalinė dziudo asociacija vienija daugumą stipriausių šalies dziudo imtynininkų. Jai vadovauja olimpietis, Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Marius Paškevičius.

Anot M.Paškevičiaus, rengti protesto akciją - protestą dziudo imtynininkus ir trenerius verčia Lietuvos dziudo federacijos prezidento Vigmanto Sinkevičiaus ir jo komandos vykdoma veikla, griaunanti dziudo sportą, skaldanti dziudo sportininkų ir trenerių bendruomenę, visiškas Lietuvos dziudo federacijos narių ignoravimas ir nebendradarbiavimas.
 
Atvirame laiške, adresuotame Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrui Algirdui Monkevičiui bei viceministrei Kornelijai Tiesnesytei, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkui Kęstučiui Smirnovui, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei, Lietuvos miestų ir rajonų sporto mokyklų ir sporto centrų vadovams, laikraščio „Sportas“ ir portalo sportas.info redakcijai, rašoma:
 
„Šiuo atviru laišku kreipiamės į Lietuvos sporto bendruomenę, norėdami pranešti apie situaciją Lietuvos dziudo sporte ir informuoti apie rengiamą viešą protesto akciją.
 
Protesto akcija yra svarbus žingsnis, norint atkreipti dėmesį į susikaupusias ir nesprendžiamas problemas bei Lietuvos dziudo federacijos (toliau - LDF) prezidento autoritarinį valdymą bei dziudo sportininkų ir trenerių ignoravimą.
 
LDF (prezidentas ir jo komanda – vykdomojo komiteto nariai) ne tik nebendrauja ir nereaguoja į dziudo bendruomenės (LDF narių – klubų, trenerių ir didelio meistriškumo sportininkų) prašymus, paklausimus ir sprendimus atsiribodama tylos siena, bet piktybiškai daro priešingai, demonstruodami nebaudžiamumą. Visus sprendimus priima vienas asmuo, o visas LDF vykdomasis komitetas atlieka tik statistų vaidmenį, vykdydami prezidento nurodymus ir „priimdami“ sprendimus, kartais net nedalyvaudami posėdyje. Posėdžiai nėra viešinami, protokolai neskelbiami (išskyrus kelis atvejus), informacija slepiama ir pateikiama tik tada, kai kyla konfliktas – protokolai ir realybės neatitinkantys sprendimai, dažnai prieštaraujantys vienas kitam, pateikiami atgalinėmis datomis ir taip, kaip palanku konkrečioje situacijoje LDF vykdomajai valdžiai.
 
Į Tarptautinę dziudo federaciją išsiųstas laiškas (su trenerių ir sportininkų parašais) su prašymu dėl susidariusios situacijos leisti sportininkams dalyvauti varžybose po Tarptautinės dziudo federacijos vėliava - sportininkai atsisako dalyvauti Europos ir Pasaulio čempionatuose su Lietuvos dziudo federacijos vardu.
 
Sportininkų kreipimasis į LDF ir sportą kuruojančias organizacijas dėl atsisakymo LDF vyriausio trenerio vadovavimo rinktinei liko be atsako – ir toliau LDF į varžybas siunčia sportininkų pasirengimu bei rezultatais nesidominčius trenerius, kai kuriuos ir neturinčius tam reikiamos kvalifikacijos, tačiau tyliai pritariančius LDF prezidento vykdomai Lietuvos dziudo sporto žlugdymo politikai. Rezultatai grėsmingai blogėja, tačiau vietoje susirūpinimo LDF toleruoja tokią situaciją, kaltę suversdami sportininkams bei jų asmeniniams treneriams dėl neva nevykdomų planų (planai nebuvo pateikti nei vienam sportininkui ar jų asmeniniam treneriui), tačiau nevertina ir neanalizuoja LDF skirtų vyriausių trenerių darbo/nedarbo.
 
Kadangi sportą kuruojančios institucijos negali kištis į visuomeninių organizacijų veiklą, o tuo naudodamasi LDF toliau vykdo žlugdančius dziudo sportą ir bendruomenę veiksmus, nesąžiningą biudžetinių lėšų švaistymą ir netikslingą panaudojimą (prašymai LDF nariams leisti susipažinti su LDF finansine veikla buvo ignoruoti taip pat, o iš LDF įstatų jau senokai dingo punktas apie revizijos komisiją, tad LDF finansai valdomi neskaidriai), Lietuvos dziudo treneriai ir sportininkai skelbia viešą akciją – protestą prieš LDF nebaudžiamumą ir atsisako dalyvauti LDF rengiamame čempionate Kaune š.m. spalio 25-26 dienomis reikalaudami LDF prezidento ir jo komandos atsistatydinimo (balsavimo metu perrinkti prezidento neįmanoma, nes LDF nariais yra LDF prezidento valdomos organizacijos,
neturinčios sportininkų, tačiau turinčios balso teisę, o dziudo klubai, norintys tapti nariais, į LDF negali pakliūti dėl dviejų priežasčių:
 
* jauni klubai neturi LDF nustatyto 1000 eurų stojamojo mokesčio;

* klubų prašymai yra atmetami, nepaaiškinant nepriėmimo sprendimo priežasčių).“Šis atviras laiškas – pratęsė nepasitenkinimo Lietuvos dziudo federacijos veikla bangą.

Dar liepą Nacionalinės rinktinės lyderia Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei sportininkų asociacijai išsiuntė laišką, kuriame teigiama, jog rinktinės vyriausiasis treneris Eduardas Techovas nevykdo savo įsipareigojimų, o federacijos prezidentas V.Sinkevičius tokį elgesį toleruoja.

Apie tai galite skaityti čia>>>

O rugsėjo 9 d. būrys geriausių mūsų dziudo imtyininkų ir trenerių pasirašė kreipimąsį į Lietuvos sportą kuruojančias institucijas, norėdami informuoti apie susidariusių situaciją. Jų teigimu, Lietuvos dziudo treneriai ir šalies rinktinių nariai jaučiasi atstumti ir ignoruojami Lietuvos dziudo federacijos vadovybės, atsitvėrusios tylos siena.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
K.Kemzūra pranoko Š.Jasikevičių
2019 11 15
Eurolyga
Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė trečiajame kėlinyje.
Krepšininkai olimpinį bilietą medžios Kaune
2019 11 15
Atranka
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) penktadienį paskelbė, kad vienas iš keturių olimpinių vyrų krepšinio atrankos turnyrų vyks Kaune.
13-metės debiutą paženklino pergalė
2019 11 15
Atranka
13-metė Justė Jocytė debiutavo šalies moterų rinktinėje, o lietuvės nušlavė albanes.
 
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Portugalai sutrypė Lietuvos rinktinę
2019 11 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos B grupės rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 0:6 (0:2) pralaimėjo Portugalijos komandai.
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
„Situacija – sveiku protu nesuvokiama“
2019 11 15
Žvilgsnis
LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis – apie tragišką sporto bazių situaciją, rekordus, varginantį sezoną, nerimą dėl fondo, prognozes Tokijuje.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
 
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Prieš kovas – gera nuotaika
2019 11 15
Bušido
Lietuvos bušido federacijos prezidentas D. Simanaitis: 20-metų prabėgo kaip viena diena.
Priedas prie rezultatų – nevaldomi jausmai
2019 11 15
Karatė
Inga Mikštaitė: „Nemoku suvaldyti savo jausmų ir to nereikia, nes tai vienintelis dalykas, kuris suteikia tai pergalei ar pralaimėjimui žavesio.“
Pasaulio čempionate – auksinės pergalės
2019 11 15
Graplingo imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) organizuotame pasaulio jaunimo ir veteranų graplingo čempionate sėkmingai pasirodė du mūsų šalies imtynininkai.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Vilniaus derbį laimėjo „Hockey Punks“
2019 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės, kuriose ant ledo pasirodė dvi Vilniaus komandos.
Kauno derbyje – įvarčių lavina
2019 11 14
Ledo ritulys
Trečiadienį Lietuvos ledo ritulio čempionate sužaistos vienerios rungtynės, kurios baigėsi įspūdinga lygos lyderių pergale.
Lietuvos rinktinei – varžovų pamokos
2019 11 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“.
Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu
2019 11 15
Breikas
Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.
Lankininkų varžybose – staigmena žiūrovams
2019 11 14
Šaudymas iš lanko
Alytuje vyks aukščiausius standartus atitinkančios tarptautinės šaudymo iš lanko varžybos.
 
Šalies geriausieji – ką jie laimėjo?
2019 11 15
Žvilgsnis
Pagrindinėse „LTeam apdovanojimų 2019“ kategorijose į septynias statulėles iš viso pretenduoja 21-as atletas, treneris ar komanda.
„LTeam LAB“ padės atletams siekti tikslų
2019 11 15
Atidarymas
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė „Affidea“ klinika, kurios patalpose įsikūrė ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“
Seime – apie sporto įstatymą ir fondą
2019 11 14
Situacija
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė Sporto įstatymą tikslinantiems pakeitimams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas