Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. spalio 20 d. 19:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Biržų pilies kieme – 620 bėgikų

Per Lietuvos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurės varžybas Biržų pilies kiemas buvo pilnas bėgikų

Renginio akimirka.
Audronės Nemanienės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Rungtyniavo įvairaus amžiaus sportininkai. Vaikų lopšelių-darželių auklėtiniai bėgo 300 m, pradinių klasių moksleiviai – 500 m, o vyresnio amžiaus sportininkai ir veteranai – 1000 m nuotolį. 
 
P.Karoblio auklėtinis, praeityje puikus bėgikas, o dabar Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas, organizuojantis taurės varžybas, į Biržus atvežė pilną mašiną dovanų. 

Visiems dalyviams, įveikusiems distancijas, buvo įteikti specialiai toms varžyboms pagaminti medaliai, o nugalėtojams ir prizininkams – 40 LAA rėmėjų „Stiklita“ prizų. 

Sportininkams vėl buvo dosnus bendrovės „Naradava“ direktorius Aloyzas Grigalis, nepagalėjęs 8 didelių dėžių rudens obuolių, o LAA rėmėjas Rokiškio sūris - savo produkcija.

Biržų šaulių sąjunga visus  vaišino koše ir karšta arbata.
 
Savo darbais buvo pasiskirstęs Biržų kūno kultūros ir sporto centras, vadovaujamas direktoriaus Sigito Mitrochino. Plušo darbuotojai, treneriai, auklėtiniai. 

Vieni teisėjavo, kiti prie starto linijos rikiavo bėgikus, treti nuo mažųjų dalyvių nuiminėjo starto numerius ir baigusiems distancijas kabino medalius. 

Visas varžybas nuo jų pradžios iki pabaigos stebėjo Biržų r. meras Vytas Jareckas ir Povilo Karoblio dukra Dalia Karoblytė-Aleksė su vyru Liutauru Aleksa, rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius. Kiek vėliau į varžybas atvyko LAA prezidentas Danielius Kuprys.

Šviesaus atminimo P.Karoblio dukra, dantų technikė D. Aleksė ypač džiaugėsi, kad jos tėvas nėra  užmirštas ir taip gražiai gimtinėje prisimenamas bei pagerbiamas. 

Praeityje P. Karoblis buvo puikus lengvaatletis, ėjikas ir slidininkas, vėliau tapo geru treneriu ir įžymiu sporto mokslininku. 

„Nors prabėgo vieneri metai nuo tėčio mirties, tačiau jo man labai trūksta ir yra ypač jautru.  Prieš šias varžybas naktį negalėjau ramiai miegoti, varčiausi nuo vieno šono ant kito, labai džiaugiuosi, kad tėtis nėra užmirštas.  Girdžiu daug gražių atsiliepimų apie savo tėtį, kuris su mama buvo dideli bėgimo puoselėtojai, jam paskyrė savo gyvenimą. Aš taip pat mėgėjiškai pabėgioju, tarsi tęsiu tėvų tradiciją. Biržų pilies kieme matydama tiek daug gražaus jaunimo, neabejoju, kad dauguma jų, kaip ir mano tėvai, savo gyvenimą tikrai susies su sportu“, - sakė D. Aleksė.  
 
Rajono meras V. Jareckas akcentavo, kad biržiečiams labai svarbus šių įžymių kraštiečių, daug prisidėjusių prie sporto populiarinimo, atminimas. 

„Matydamas tokią gražią bėgikų šventę ir tiek daug apdovanojimų, tikrai tikiu, jog kitąmet Biržų pilies kieme turėtų susirinkti 700 arba net iki 1000 sportuojančio jaunimo. Kitąmet įsteigsime ir savivaldybės prizą – galbūt, masiškiausiai varžybose dalyvavusiai komandai, jauniausiam ar vyriausiam bėgikui. Šiemet varžybose turėjo dalyvauti mūsų kaimynai latviai, tačiau jie kažkodėl atsisakė. Renginyje vangiai dalyvavo rajono mokyklos, kuriose mokosi 3 tūkst. mokinių, todėl kitąmet jas raginsime aktyviau įsilieti į šią bėgikų šventę. Šiose masinėse varžybose mūsų įžymiems krašto žmonėms atminti reikėtų pakviesti dalyvauti ir mūsų organizacijas. Pavyzdį galėtų parodyti mūsų savivaldybės darbuotojai, kuriems tikrai nebūtų sunku įveikti 500 m ar 1000 m nuotolius.   

Biržuose sportinį kelią pradėjo daug įžymių žmonių, bet dabar didelį poveikį daro išmaniosios technologijos, kurios sportą stengiasi nustumti į antrą planą.

Stengdamiesi plėtoti fizinį aktyvumą, su Lengvosios atletikos asociacija, galbūt, organizuosime ir daugiau renginių.  

Artimiausi metu priimsime sprendimą dėl sporto komplekso su plaukimo baseinu statybos“, - kalbėjo meras V. Jareckas.    Pačius jauniausius dalyvius, kad jie nepasiklystų, į trasą išlydėdavo priekyje važiavęs dviratininkas. Tarp jų - ir KKSC direktoriaus S. Mitrochino sūnus, dziudo imtynininkas  Marijus Mitrochinas, Baltijos šalių jaunučių šuolių į tolį čempionas Arnas Sapatka.

Bėgikus į startą kviesdavo vilnietis Borisas Gilevskis, starterio karjerą pradėjęs dar 1973-iaisiais. Pats jaunystėje aktyviai sportavęs ir bėgiojęs 100 m nuotolį, jis atkreipė dėmesį į tai, kad kaimo vietovių vaikai yra fiziškai stiprūs ir be jokių treniruočių gana neblogai bėga. 

Pirmąją nugalėtoja tapo Biržų lopšelio-darželio „Genys“ auklėtinė, penkerių metų Elija Žukaitė, greičiausiai įveikusi 300 m nuotolį. Jos pergalę matė ir šio darželio auklėtoja Sandra Einorienė, kuri sakė, kad varžybose dalyvavo 17 jų auklėtinių bei keturios darželio grupės – iš viso  apie 70 vaikų. 

„Mes atėjome pėsčiomis, tie 2 km niekam neprailgo. Vaikai žinojo, kad į namus grįš su medaliais.  Darželyje juos stengiamės auginti sveikus. Tam turime sąlygas: yra salė, futbolo aikštynas, dirba sporto mokytoja Dalia Kurklienė. Varžybose gerai pasirodė ne tik E. Žukaitė, bet ir ketverių metukų Patricija Visockaitė bei Povilas Palvys“, - sakė S. Einorienė.   
 
Sunku spręsti, ar greitakojė „Genio“ mergaitė E. Žukaitė taps bėgike, nes ji lanko šokių pratybas. Varžybose dalyvavo ir jos brolis, „Aušros“ pagrindinės mokyklos ketvirtokas Simonas Žukas, lankantis dziudo pratybas ir mėgstantis žaisti kvadratą. 

Vyriausiųjų grupėje 1000 m distancijoje visas pralenkė vyriausia tarp bėgikių „Jonas maratonas“ dalyvė, 32-erių Laura Dževečkienė. 

„Sportuoju ištisus metus. Kai dalyvauju tokių trumpų distancijų varžybose, specialiai joms nesirengiu.  Lapkričio 10 d. Pakruojo dvare vyks 10 km nuotolio varžybos, tai joms jau reikės rimčiau rengtis“, - finišavusi kalbėjo L. Dževečkienė. 
 
2005-aisiais ji baigė Biržų Petro Poškaus Pačeriaukštės pagrindinę mokyklą ir varžybų informatorius, tos mokyklos direktorius Audris Vidulis, kuris treniravo ir šią bėgikę, paskelbė, kad 800 m distancijoje iki šiol dar nėra pagerinti jai priklausantys mokyklos ir rajono rekordai. 

Vaikinų grupėje dideliu pranašumu 1000 m nuotolį greičiausiai įveikė Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dvyliktokas Laurynas Tamulynas, lankantis lengvosios atletikos treniruotes. 

Mėgstamiausia  sportininko distancija – 1500 m, kurioje jis yra jau pelnęs nemažai apdovanojimų. Lauryno treneris – šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bogamolovas. 

„Treniruotis tenka važinėti į Biržus iš Vabalninko– 25 km. Turiu savo automobilį ir vairuotojo pažymėjimą, todėl neiškyla jokių problemų - po pamokų triskart per savaitę važinėju treniruotis. Turėjau stiprių varžovų, tačiau už juos labiau norėjau nugalėti. Kitąmet baigsiu gimnaziją, norėčiau studijuoti sporto vadybą“, - savo planais  pasidalijo L. Tamulynas.   
 
Varžybose jėgas bandė ir du Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazistai Matas Vilimas ir Tadas Palilionis, kuriuos į varžybas savo mašina atsivežė didelis bėgimo entuziastas mokytojas ir treneris Zenonas Balčiauskas.  

Jie visi į namus grįžo su prizais: veteranų varžybas laimėjo treneris, o jo auklėtiniai savo grupėse užėmė antrąsias vietas. 

„Praėjusiais metais šiose varžybose pavyko nugalėti, o šiemet 500 m distancijoje užleidau pozicijas ir buvau antras. Reikės daugiau treniruotis“, - sakė šeštą klasę lankantis M. Vilimas.

Po ilgesnės pertraukos vėl rungtyniavo 83-ejų vilnietis Petras Janulionis, kuris veteranų grupėje bėgo 1000 m distanciją. 

„Aktyviai jau nebesportuoju, dėl savo sveikatos minu dviračio pedalus ir  du-tris kartus per savaitę lankau vandens parką, kur plaukioju. Mano aktyvųjį sportą stabdo sąnarių skausmas ir širdies problemos. Tačiau Biržai – mano gimtinė, negalėjau atsispirti pagundai neatvažiuoti į Biržus ir dalyvauti varžybose“, - sakė P. Janulionis.  
 
Jis finišavo kartu su Biržų „Kaštonų“ pagrindinės mokyklos devintoku Ugniumi Vaičekausku iškėlęs rankas. 

Kai Petras sužinojo savo rezultatą, tik nusišypsojo ir tarė: „Anksčiau tokiu rezultatu įveikdavau dukart ilgesnį nuotolį, o dabar metai jau ne tie, nesu greitas“... 

P. Janulionis buvo vyriausias varžybos dalyvis, ir LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas jį apdovanojo specialiu prizu. Kaip ir ankstesniais metais, Petras dainuoja trijuose ansambliuose ir šoka dvejuose kolektyvuose.    

Kitose bėgikų amžiaus grupėse dar nugalėjo kupiškietė Ugnė Vinikaitė, biržietės Vytautė Gasiūnaitė, Simona Murauskaitė, Vakarė Kastickytė, biržiečiai Simas Galinis, Ovidijus Remeika, Oskaras Radzevičius, Eivydas Dūda, Dovydas Murauskas ir  Arnas Adukauskas.   

„Tai pirmieji sportininkų medaliai, tačiau tikrai ne paskutiniai. Reikia treniruotis daug ir tų apdovanojimų tikrai bus“, - per mikrofoną kalbėjo varžybų informatorius A. Viduolis.  

Gausiausiai varžybose dalyvavo Kaštonų pagrindinės mokyklos komanda, kuri buvo apdovanota specialiu LLA prizu. 

Tai buvo priešpaskutinės LAA varžybos šiemet. Lapkričio 8 d. Svėdasuose, Šimonių girioje bus rengiamas pėsčiųjų žygis „Algimanto apygardos partizanų takais“ . 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Patvirtino trenerius ir iškėlė tikslus
2020 01 20
Posėdis
Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškelti tikslai rinktinėms, svarstomi kiti klausimai.
Pergalė išsprūdo mačo pabaigoje
2020 01 19
Europos lyga
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ patyrę nesėkmę Europos moterų lygoje. Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino auklėtinės 69:71 nusileido Ostravos SBS iš Čekijos.
Vilniuje – paskutinis šansas „Kibirkščiai“
2020 01 18
Europos lyga
Šį savaitgalį į Vilnių atkeliavo Europos moterų krepšinio lygos turas, kuriame bilietą į atkrintamas kovas bandys pasiekti „Kibirkšties-MRU“ komanda.
 
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
Vilniaus „Žalgirį“ treniruos baltarusis
2020 01 19
Treneris
Vilniaus „Žalgiris“ turi naują vyriausiąjį trenerį. Prie ekipos vairo stoja 38-erių baltarusis Aliaksejus Baga.
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
„Vilnius Cup 2020“ triumfavo ir lietuviai
2020 01 20
Turnyras
Jubiliejiniame Tarptautinės teniso federacijos turnyre Vilniuje - 24 valstybių atstovai ir lietuvių triumfas.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
Lietuviams - trys Europos čempionų titulai
2020 01 20
Karatė
Pirmame Europos pilno kontakto karatė čempionate, kuriame galėjo dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai, lietuviai pelnė 3 aukso medalius.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Permainos – ir čempionatuose, ir rinktinėje
2020 01 20
Ledo ritulys
Nuo kito sezono asociacija „Hockey Lietuva“ draus savo organizuojamuose čempionatuose dalyvauti biudžetiniams klubams ir mokykloms.
Debiutą paženklino kartėlis
2020 01 20
Jaunimo olimpiada
Snieglentininkas Motiejus Morauskas nepayeko į „slopestyle“ rungties finalą jaunmo olimpinėse žaidynėse.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas