Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. spalio 20 d. 19:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Biržų pilies kieme – 620 bėgikų

Per Lietuvos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurės varžybas Biržų pilies kiemas buvo pilnas bėgikų

Renginio akimirka.
Audronės Nemanienės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Rungtyniavo įvairaus amžiaus sportininkai. Vaikų lopšelių-darželių auklėtiniai bėgo 300 m, pradinių klasių moksleiviai – 500 m, o vyresnio amžiaus sportininkai ir veteranai – 1000 m nuotolį. 
 
P.Karoblio auklėtinis, praeityje puikus bėgikas, o dabar Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas, organizuojantis taurės varžybas, į Biržus atvežė pilną mašiną dovanų. 

Visiems dalyviams, įveikusiems distancijas, buvo įteikti specialiai toms varžyboms pagaminti medaliai, o nugalėtojams ir prizininkams – 40 LAA rėmėjų „Stiklita“ prizų. 

Sportininkams vėl buvo dosnus bendrovės „Naradava“ direktorius Aloyzas Grigalis, nepagalėjęs 8 didelių dėžių rudens obuolių, o LAA rėmėjas Rokiškio sūris - savo produkcija.

Biržų šaulių sąjunga visus  vaišino koše ir karšta arbata.
 
Savo darbais buvo pasiskirstęs Biržų kūno kultūros ir sporto centras, vadovaujamas direktoriaus Sigito Mitrochino. Plušo darbuotojai, treneriai, auklėtiniai. 

Vieni teisėjavo, kiti prie starto linijos rikiavo bėgikus, treti nuo mažųjų dalyvių nuiminėjo starto numerius ir baigusiems distancijas kabino medalius. 

Visas varžybas nuo jų pradžios iki pabaigos stebėjo Biržų r. meras Vytas Jareckas ir Povilo Karoblio dukra Dalia Karoblytė-Aleksė su vyru Liutauru Aleksa, rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius. Kiek vėliau į varžybas atvyko LAA prezidentas Danielius Kuprys.

Šviesaus atminimo P.Karoblio dukra, dantų technikė D. Aleksė ypač džiaugėsi, kad jos tėvas nėra  užmirštas ir taip gražiai gimtinėje prisimenamas bei pagerbiamas. 

Praeityje P. Karoblis buvo puikus lengvaatletis, ėjikas ir slidininkas, vėliau tapo geru treneriu ir įžymiu sporto mokslininku. 

„Nors prabėgo vieneri metai nuo tėčio mirties, tačiau jo man labai trūksta ir yra ypač jautru.  Prieš šias varžybas naktį negalėjau ramiai miegoti, varčiausi nuo vieno šono ant kito, labai džiaugiuosi, kad tėtis nėra užmirštas.  Girdžiu daug gražių atsiliepimų apie savo tėtį, kuris su mama buvo dideli bėgimo puoselėtojai, jam paskyrė savo gyvenimą. Aš taip pat mėgėjiškai pabėgioju, tarsi tęsiu tėvų tradiciją. Biržų pilies kieme matydama tiek daug gražaus jaunimo, neabejoju, kad dauguma jų, kaip ir mano tėvai, savo gyvenimą tikrai susies su sportu“, - sakė D. Aleksė.  
 
Rajono meras V. Jareckas akcentavo, kad biržiečiams labai svarbus šių įžymių kraštiečių, daug prisidėjusių prie sporto populiarinimo, atminimas. 

„Matydamas tokią gražią bėgikų šventę ir tiek daug apdovanojimų, tikrai tikiu, jog kitąmet Biržų pilies kieme turėtų susirinkti 700 arba net iki 1000 sportuojančio jaunimo. Kitąmet įsteigsime ir savivaldybės prizą – galbūt, masiškiausiai varžybose dalyvavusiai komandai, jauniausiam ar vyriausiam bėgikui. Šiemet varžybose turėjo dalyvauti mūsų kaimynai latviai, tačiau jie kažkodėl atsisakė. Renginyje vangiai dalyvavo rajono mokyklos, kuriose mokosi 3 tūkst. mokinių, todėl kitąmet jas raginsime aktyviau įsilieti į šią bėgikų šventę. Šiose masinėse varžybose mūsų įžymiems krašto žmonėms atminti reikėtų pakviesti dalyvauti ir mūsų organizacijas. Pavyzdį galėtų parodyti mūsų savivaldybės darbuotojai, kuriems tikrai nebūtų sunku įveikti 500 m ar 1000 m nuotolius.   

Biržuose sportinį kelią pradėjo daug įžymių žmonių, bet dabar didelį poveikį daro išmaniosios technologijos, kurios sportą stengiasi nustumti į antrą planą.

Stengdamiesi plėtoti fizinį aktyvumą, su Lengvosios atletikos asociacija, galbūt, organizuosime ir daugiau renginių.  

Artimiausi metu priimsime sprendimą dėl sporto komplekso su plaukimo baseinu statybos“, - kalbėjo meras V. Jareckas.    Pačius jauniausius dalyvius, kad jie nepasiklystų, į trasą išlydėdavo priekyje važiavęs dviratininkas. Tarp jų - ir KKSC direktoriaus S. Mitrochino sūnus, dziudo imtynininkas  Marijus Mitrochinas, Baltijos šalių jaunučių šuolių į tolį čempionas Arnas Sapatka.

Bėgikus į startą kviesdavo vilnietis Borisas Gilevskis, starterio karjerą pradėjęs dar 1973-iaisiais. Pats jaunystėje aktyviai sportavęs ir bėgiojęs 100 m nuotolį, jis atkreipė dėmesį į tai, kad kaimo vietovių vaikai yra fiziškai stiprūs ir be jokių treniruočių gana neblogai bėga. 

Pirmąją nugalėtoja tapo Biržų lopšelio-darželio „Genys“ auklėtinė, penkerių metų Elija Žukaitė, greičiausiai įveikusi 300 m nuotolį. Jos pergalę matė ir šio darželio auklėtoja Sandra Einorienė, kuri sakė, kad varžybose dalyvavo 17 jų auklėtinių bei keturios darželio grupės – iš viso  apie 70 vaikų. 

„Mes atėjome pėsčiomis, tie 2 km niekam neprailgo. Vaikai žinojo, kad į namus grįš su medaliais.  Darželyje juos stengiamės auginti sveikus. Tam turime sąlygas: yra salė, futbolo aikštynas, dirba sporto mokytoja Dalia Kurklienė. Varžybose gerai pasirodė ne tik E. Žukaitė, bet ir ketverių metukų Patricija Visockaitė bei Povilas Palvys“, - sakė S. Einorienė.   
 
Sunku spręsti, ar greitakojė „Genio“ mergaitė E. Žukaitė taps bėgike, nes ji lanko šokių pratybas. Varžybose dalyvavo ir jos brolis, „Aušros“ pagrindinės mokyklos ketvirtokas Simonas Žukas, lankantis dziudo pratybas ir mėgstantis žaisti kvadratą. 

Vyriausiųjų grupėje 1000 m distancijoje visas pralenkė vyriausia tarp bėgikių „Jonas maratonas“ dalyvė, 32-erių Laura Dževečkienė. 

„Sportuoju ištisus metus. Kai dalyvauju tokių trumpų distancijų varžybose, specialiai joms nesirengiu.  Lapkričio 10 d. Pakruojo dvare vyks 10 km nuotolio varžybos, tai joms jau reikės rimčiau rengtis“, - finišavusi kalbėjo L. Dževečkienė. 
 
2005-aisiais ji baigė Biržų Petro Poškaus Pačeriaukštės pagrindinę mokyklą ir varžybų informatorius, tos mokyklos direktorius Audris Vidulis, kuris treniravo ir šią bėgikę, paskelbė, kad 800 m distancijoje iki šiol dar nėra pagerinti jai priklausantys mokyklos ir rajono rekordai. 

Vaikinų grupėje dideliu pranašumu 1000 m nuotolį greičiausiai įveikė Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dvyliktokas Laurynas Tamulynas, lankantis lengvosios atletikos treniruotes. 

Mėgstamiausia  sportininko distancija – 1500 m, kurioje jis yra jau pelnęs nemažai apdovanojimų. Lauryno treneris – šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bogamolovas. 

„Treniruotis tenka važinėti į Biržus iš Vabalninko– 25 km. Turiu savo automobilį ir vairuotojo pažymėjimą, todėl neiškyla jokių problemų - po pamokų triskart per savaitę važinėju treniruotis. Turėjau stiprių varžovų, tačiau už juos labiau norėjau nugalėti. Kitąmet baigsiu gimnaziją, norėčiau studijuoti sporto vadybą“, - savo planais  pasidalijo L. Tamulynas.   
 
Varžybose jėgas bandė ir du Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazistai Matas Vilimas ir Tadas Palilionis, kuriuos į varžybas savo mašina atsivežė didelis bėgimo entuziastas mokytojas ir treneris Zenonas Balčiauskas.  

Jie visi į namus grįžo su prizais: veteranų varžybas laimėjo treneris, o jo auklėtiniai savo grupėse užėmė antrąsias vietas. 

„Praėjusiais metais šiose varžybose pavyko nugalėti, o šiemet 500 m distancijoje užleidau pozicijas ir buvau antras. Reikės daugiau treniruotis“, - sakė šeštą klasę lankantis M. Vilimas.

Po ilgesnės pertraukos vėl rungtyniavo 83-ejų vilnietis Petras Janulionis, kuris veteranų grupėje bėgo 1000 m distanciją. 

„Aktyviai jau nebesportuoju, dėl savo sveikatos minu dviračio pedalus ir  du-tris kartus per savaitę lankau vandens parką, kur plaukioju. Mano aktyvųjį sportą stabdo sąnarių skausmas ir širdies problemos. Tačiau Biržai – mano gimtinė, negalėjau atsispirti pagundai neatvažiuoti į Biržus ir dalyvauti varžybose“, - sakė P. Janulionis.  
 
Jis finišavo kartu su Biržų „Kaštonų“ pagrindinės mokyklos devintoku Ugniumi Vaičekausku iškėlęs rankas. 

Kai Petras sužinojo savo rezultatą, tik nusišypsojo ir tarė: „Anksčiau tokiu rezultatu įveikdavau dukart ilgesnį nuotolį, o dabar metai jau ne tie, nesu greitas“... 

P. Janulionis buvo vyriausias varžybos dalyvis, ir LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas jį apdovanojo specialiu prizu. Kaip ir ankstesniais metais, Petras dainuoja trijuose ansambliuose ir šoka dvejuose kolektyvuose.    

Kitose bėgikų amžiaus grupėse dar nugalėjo kupiškietė Ugnė Vinikaitė, biržietės Vytautė Gasiūnaitė, Simona Murauskaitė, Vakarė Kastickytė, biržiečiai Simas Galinis, Ovidijus Remeika, Oskaras Radzevičius, Eivydas Dūda, Dovydas Murauskas ir  Arnas Adukauskas.   

„Tai pirmieji sportininkų medaliai, tačiau tikrai ne paskutiniai. Reikia treniruotis daug ir tų apdovanojimų tikrai bus“, - per mikrofoną kalbėjo varžybų informatorius A. Viduolis.  

Gausiausiai varžybose dalyvavo Kaštonų pagrindinės mokyklos komanda, kuri buvo apdovanota specialiu LLA prizu. 

Tai buvo priešpaskutinės LAA varžybos šiemet. Lapkričio 8 d. Svėdasuose, Šimonių girioje bus rengiamas pėsčiųjų žygis „Algimanto apygardos partizanų takais“ . 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
D. Adomaitis: disciplina buvo šimtaprocentė
2019 11 13
Europos taurė
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis teigė, kad pergalę prieš Limožo CSP lėmė lėmė disciplina ir drausmė.
Prieš kovas – linksma fotosesija
2019 11 13
Fotosesija
Europos čempionato atrankos rungtynėms besirengiančios Lietuvos krepšininkės ne tik lieja prakaitą treniruočių salėje, bet ir pozavo prieš fotoobjektyvą.
„Neptūno“ krepšininkai suklupo Bonoje
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūnas“ Vokietijoje 85:97 (18:29, 15:25, 27:23, 25:20) pralaimėjo Bonos „Telekom Baskets“.
 
Tikslas – geros žiūrovų emocijos
2019 11 12
Žvilgsnis
Rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas M.Topčagičius apie savo įvarčius: „Labai tuo džiaugiuosi, už šiuos rezultatus dėkoju savo komandos draugams.“
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
Pasaulio čempionatas suteikė pasitikėjimo
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Danui Sodaičiui trūko akimirkos iki didelio tikslo – pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo rungties finalo (VIDEO).
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Tradiciniame turnyre – 10 šalių boksininkai
2019 11 13
Boksas
Panevėžyje jau 21 metus iš eilės vyko legendinio boksininko – Europos čempiono ir pasaulio čempionatų prizininko – Vitalijaus Karpačiausko turnyras.
Legenda pakeitė nuomonę dėl merginų
2019 11 12
Imtynės
Rimantas Bagdonas: „Neretai merginų azartas ir be kompromisinės kovos daugiau užveda, nei vaikinų imtynės su išskaičiavimu.“
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Boksas
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Trečios varžybos – trečias podiumas
2019 11 12
Dailusis čiuožimas
Rygoje (Latvija) dailiojo čiuožimo varžybose "Volvo Open Cup" 2019 - talentingosios Lietuvos čiuožėjos Agnės Ivanovaitės medalis.
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Rinktinės laukia svarbiausias metų mūšis
2019 11 13
Regbis
Jau šį šeštadienį 14 val. naujajame Šiaulių regbio akademijos stadione Lietuvos vyrų regbio rinktinė stos į nepaprastai svarbų mūšį su Šveicarijos ekipa.
Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes
2019 11 12
Žvilgsnis
Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.
„Žaibas“ triumfavo Švedijoje
2019 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Švedijoje pasibaigusiame tarptautiniame vandensvydžio turnyre „Movember Cup“ nugalėjo Elektrėnų „Žaibo“ klubas.
 
Prakaito gyvenime daugiau nei kino
2019 11 13
Festivalis
Savaitgalis. Dvi dienos, dvi treniruotės, vienas filmas. Toks Vido Bareikio grafikas - žinomas vyras į sporto salę užsuka dažniau nei į kiną.
Fondo ekspertų pavardės bus atskleistos
2019 11 13
Fondas
Vyriausybė patvirtino atnaujintą Sporto rėmimo fondo tvarką. Nutarta, kad pasibaigus vertinimui bus atskleistos ekspertų pavardės.
Paskelbti pretendentai į metų laurus
2019 11 12
Rinkimai
Paskelbti „LTeam apdovanojimų 2019“ nominantai ir prasidėjo balsavimas. Iš viso metų laureatai paaiškės devyniose kategorijose.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas