Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. spalio 20 d. 19:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Biržų pilies kieme – 620 bėgikų

Per Lietuvos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurės varžybas Biržų pilies kiemas buvo pilnas bėgikų

Renginio akimirka.
Audronės Nemanienės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Rungtyniavo įvairaus amžiaus sportininkai. Vaikų lopšelių-darželių auklėtiniai bėgo 300 m, pradinių klasių moksleiviai – 500 m, o vyresnio amžiaus sportininkai ir veteranai – 1000 m nuotolį. 
 
P.Karoblio auklėtinis, praeityje puikus bėgikas, o dabar Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas, organizuojantis taurės varžybas, į Biržus atvežė pilną mašiną dovanų. 

Visiems dalyviams, įveikusiems distancijas, buvo įteikti specialiai toms varžyboms pagaminti medaliai, o nugalėtojams ir prizininkams – 40 LAA rėmėjų „Stiklita“ prizų. 

Sportininkams vėl buvo dosnus bendrovės „Naradava“ direktorius Aloyzas Grigalis, nepagalėjęs 8 didelių dėžių rudens obuolių, o LAA rėmėjas Rokiškio sūris - savo produkcija.

Biržų šaulių sąjunga visus  vaišino koše ir karšta arbata.
 
Savo darbais buvo pasiskirstęs Biržų kūno kultūros ir sporto centras, vadovaujamas direktoriaus Sigito Mitrochino. Plušo darbuotojai, treneriai, auklėtiniai. 

Vieni teisėjavo, kiti prie starto linijos rikiavo bėgikus, treti nuo mažųjų dalyvių nuiminėjo starto numerius ir baigusiems distancijas kabino medalius. 

Visas varžybas nuo jų pradžios iki pabaigos stebėjo Biržų r. meras Vytas Jareckas ir Povilo Karoblio dukra Dalia Karoblytė-Aleksė su vyru Liutauru Aleksa, rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius. Kiek vėliau į varžybas atvyko LAA prezidentas Danielius Kuprys.

Šviesaus atminimo P.Karoblio dukra, dantų technikė D. Aleksė ypač džiaugėsi, kad jos tėvas nėra  užmirštas ir taip gražiai gimtinėje prisimenamas bei pagerbiamas. 

Praeityje P. Karoblis buvo puikus lengvaatletis, ėjikas ir slidininkas, vėliau tapo geru treneriu ir įžymiu sporto mokslininku. 

„Nors prabėgo vieneri metai nuo tėčio mirties, tačiau jo man labai trūksta ir yra ypač jautru.  Prieš šias varžybas naktį negalėjau ramiai miegoti, varčiausi nuo vieno šono ant kito, labai džiaugiuosi, kad tėtis nėra užmirštas.  Girdžiu daug gražių atsiliepimų apie savo tėtį, kuris su mama buvo dideli bėgimo puoselėtojai, jam paskyrė savo gyvenimą. Aš taip pat mėgėjiškai pabėgioju, tarsi tęsiu tėvų tradiciją. Biržų pilies kieme matydama tiek daug gražaus jaunimo, neabejoju, kad dauguma jų, kaip ir mano tėvai, savo gyvenimą tikrai susies su sportu“, - sakė D. Aleksė.  
 
Rajono meras V. Jareckas akcentavo, kad biržiečiams labai svarbus šių įžymių kraštiečių, daug prisidėjusių prie sporto populiarinimo, atminimas. 

„Matydamas tokią gražią bėgikų šventę ir tiek daug apdovanojimų, tikrai tikiu, jog kitąmet Biržų pilies kieme turėtų susirinkti 700 arba net iki 1000 sportuojančio jaunimo. Kitąmet įsteigsime ir savivaldybės prizą – galbūt, masiškiausiai varžybose dalyvavusiai komandai, jauniausiam ar vyriausiam bėgikui. Šiemet varžybose turėjo dalyvauti mūsų kaimynai latviai, tačiau jie kažkodėl atsisakė. Renginyje vangiai dalyvavo rajono mokyklos, kuriose mokosi 3 tūkst. mokinių, todėl kitąmet jas raginsime aktyviau įsilieti į šią bėgikų šventę. Šiose masinėse varžybose mūsų įžymiems krašto žmonėms atminti reikėtų pakviesti dalyvauti ir mūsų organizacijas. Pavyzdį galėtų parodyti mūsų savivaldybės darbuotojai, kuriems tikrai nebūtų sunku įveikti 500 m ar 1000 m nuotolius.   

Biržuose sportinį kelią pradėjo daug įžymių žmonių, bet dabar didelį poveikį daro išmaniosios technologijos, kurios sportą stengiasi nustumti į antrą planą.

Stengdamiesi plėtoti fizinį aktyvumą, su Lengvosios atletikos asociacija, galbūt, organizuosime ir daugiau renginių.  

Artimiausi metu priimsime sprendimą dėl sporto komplekso su plaukimo baseinu statybos“, - kalbėjo meras V. Jareckas.    Pačius jauniausius dalyvius, kad jie nepasiklystų, į trasą išlydėdavo priekyje važiavęs dviratininkas. Tarp jų - ir KKSC direktoriaus S. Mitrochino sūnus, dziudo imtynininkas  Marijus Mitrochinas, Baltijos šalių jaunučių šuolių į tolį čempionas Arnas Sapatka.

Bėgikus į startą kviesdavo vilnietis Borisas Gilevskis, starterio karjerą pradėjęs dar 1973-iaisiais. Pats jaunystėje aktyviai sportavęs ir bėgiojęs 100 m nuotolį, jis atkreipė dėmesį į tai, kad kaimo vietovių vaikai yra fiziškai stiprūs ir be jokių treniruočių gana neblogai bėga. 

Pirmąją nugalėtoja tapo Biržų lopšelio-darželio „Genys“ auklėtinė, penkerių metų Elija Žukaitė, greičiausiai įveikusi 300 m nuotolį. Jos pergalę matė ir šio darželio auklėtoja Sandra Einorienė, kuri sakė, kad varžybose dalyvavo 17 jų auklėtinių bei keturios darželio grupės – iš viso  apie 70 vaikų. 

„Mes atėjome pėsčiomis, tie 2 km niekam neprailgo. Vaikai žinojo, kad į namus grįš su medaliais.  Darželyje juos stengiamės auginti sveikus. Tam turime sąlygas: yra salė, futbolo aikštynas, dirba sporto mokytoja Dalia Kurklienė. Varžybose gerai pasirodė ne tik E. Žukaitė, bet ir ketverių metukų Patricija Visockaitė bei Povilas Palvys“, - sakė S. Einorienė.   
 
Sunku spręsti, ar greitakojė „Genio“ mergaitė E. Žukaitė taps bėgike, nes ji lanko šokių pratybas. Varžybose dalyvavo ir jos brolis, „Aušros“ pagrindinės mokyklos ketvirtokas Simonas Žukas, lankantis dziudo pratybas ir mėgstantis žaisti kvadratą. 

Vyriausiųjų grupėje 1000 m distancijoje visas pralenkė vyriausia tarp bėgikių „Jonas maratonas“ dalyvė, 32-erių Laura Dževečkienė. 

„Sportuoju ištisus metus. Kai dalyvauju tokių trumpų distancijų varžybose, specialiai joms nesirengiu.  Lapkričio 10 d. Pakruojo dvare vyks 10 km nuotolio varžybos, tai joms jau reikės rimčiau rengtis“, - finišavusi kalbėjo L. Dževečkienė. 
 
2005-aisiais ji baigė Biržų Petro Poškaus Pačeriaukštės pagrindinę mokyklą ir varžybų informatorius, tos mokyklos direktorius Audris Vidulis, kuris treniravo ir šią bėgikę, paskelbė, kad 800 m distancijoje iki šiol dar nėra pagerinti jai priklausantys mokyklos ir rajono rekordai. 

Vaikinų grupėje dideliu pranašumu 1000 m nuotolį greičiausiai įveikė Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dvyliktokas Laurynas Tamulynas, lankantis lengvosios atletikos treniruotes. 

Mėgstamiausia  sportininko distancija – 1500 m, kurioje jis yra jau pelnęs nemažai apdovanojimų. Lauryno treneris – šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bogamolovas. 

„Treniruotis tenka važinėti į Biržus iš Vabalninko– 25 km. Turiu savo automobilį ir vairuotojo pažymėjimą, todėl neiškyla jokių problemų - po pamokų triskart per savaitę važinėju treniruotis. Turėjau stiprių varžovų, tačiau už juos labiau norėjau nugalėti. Kitąmet baigsiu gimnaziją, norėčiau studijuoti sporto vadybą“, - savo planais  pasidalijo L. Tamulynas.   
 
Varžybose jėgas bandė ir du Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazistai Matas Vilimas ir Tadas Palilionis, kuriuos į varžybas savo mašina atsivežė didelis bėgimo entuziastas mokytojas ir treneris Zenonas Balčiauskas.  

Jie visi į namus grįžo su prizais: veteranų varžybas laimėjo treneris, o jo auklėtiniai savo grupėse užėmė antrąsias vietas. 

„Praėjusiais metais šiose varžybose pavyko nugalėti, o šiemet 500 m distancijoje užleidau pozicijas ir buvau antras. Reikės daugiau treniruotis“, - sakė šeštą klasę lankantis M. Vilimas.

Po ilgesnės pertraukos vėl rungtyniavo 83-ejų vilnietis Petras Janulionis, kuris veteranų grupėje bėgo 1000 m distanciją. 

„Aktyviai jau nebesportuoju, dėl savo sveikatos minu dviračio pedalus ir  du-tris kartus per savaitę lankau vandens parką, kur plaukioju. Mano aktyvųjį sportą stabdo sąnarių skausmas ir širdies problemos. Tačiau Biržai – mano gimtinė, negalėjau atsispirti pagundai neatvažiuoti į Biržus ir dalyvauti varžybose“, - sakė P. Janulionis.  
 
Jis finišavo kartu su Biržų „Kaštonų“ pagrindinės mokyklos devintoku Ugniumi Vaičekausku iškėlęs rankas. 

Kai Petras sužinojo savo rezultatą, tik nusišypsojo ir tarė: „Anksčiau tokiu rezultatu įveikdavau dukart ilgesnį nuotolį, o dabar metai jau ne tie, nesu greitas“... 

P. Janulionis buvo vyriausias varžybos dalyvis, ir LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas jį apdovanojo specialiu prizu. Kaip ir ankstesniais metais, Petras dainuoja trijuose ansambliuose ir šoka dvejuose kolektyvuose.    

Kitose bėgikų amžiaus grupėse dar nugalėjo kupiškietė Ugnė Vinikaitė, biržietės Vytautė Gasiūnaitė, Simona Murauskaitė, Vakarė Kastickytė, biržiečiai Simas Galinis, Ovidijus Remeika, Oskaras Radzevičius, Eivydas Dūda, Dovydas Murauskas ir  Arnas Adukauskas.   

„Tai pirmieji sportininkų medaliai, tačiau tikrai ne paskutiniai. Reikia treniruotis daug ir tų apdovanojimų tikrai bus“, - per mikrofoną kalbėjo varžybų informatorius A. Viduolis.  

Gausiausiai varžybose dalyvavo Kaštonų pagrindinės mokyklos komanda, kuri buvo apdovanota specialiu LLA prizu. 

Tai buvo priešpaskutinės LAA varžybos šiemet. Lapkričio 8 d. Svėdasuose, Šimonių girioje bus rengiamas pėsčiųjų žygis „Algimanto apygardos partizanų takais“ . 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius“
2020 03 29
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų įprastą gyvenimą netikėtai sujaukė koronaviruso pandemija. Kaip dabar atrodo žalgiriečių kasdienybė?
A lygoje praranda daugiau nei uždirba
2020 03 28
A lyga
Naujasis A lygos prezidentas Ivanas Nevoina: „Norėdami tobulinti A lygą – turime bendradarbiauti tiek su klubais, tiek su LFF“.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
Aptveriamos laisvalaikio erdvės
2020 03 27
Pramogos
Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti laisvalaikio erdves.
 
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Daugiausia pinigų – plaukimui ir krepšiniui
2020 03 30
Pinigai
Išdalintos lėšos Lietuvos sporto šakų federacijoms. Valstybės biudžeto pinigų negavo keturios olimpinės sporto šakos, tarp jų ir futbolas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas