rankiniolyga.lt 2019 m. spalio 20 d. 09:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Galvosūkių sukėlė ekstremali padėtis

Lietuvos rankinio lygoje – lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose.

Vilniaus derbis.
Vilniaus derbis.
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net 4 rungtynės.
 
Uteniškiai priėmė Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifą” – rungtynės baigėsi svečių pergale 31:26 (16:16). Klaipėdos “Dragūnas” svečiuose įveikė Šiaulių “Dubysą” – 47:25 (27:14).
 
Sostinės derbis tarp HC “Vilnius” ir VHC “Šviesa” baigėsi “Šviesos” pergale – 36:22 (17:8). O ekologinė katastrofa nesustabdė Alytaus “Varsos-Stronglaso” ir “Kauno Ąžuolo-KTU” dvikovos. Pergalę intensyvioje ir šiurkščioje kovoje išplėšė aikštelės šeimininkai – 31:24 (17:16).

Ekstremali situacija rungtynių nepaveikė
 
Iki pat rungtynių pradžios Alytuje nebuvo aišku, ar jos įvyks. Dėl didžiulio gaisro mieste paskelbus ekstremalią padėtį, alytiškiai sprendė, ar mačas su KTU ekipa bus sužaistas. Vis dėlto buvo nuspręsta rungtynių nenukelti ir jos vyko numatytu laiku.
 
Pirmasis kėlinys vyko įvartis įvartin, tačiau nežymiai pirmavo Alytaus komanda, kuriai ant kulnų lipo kauniečiai (3:2, 8:5, 10:9, 11:11, 15:12). Kėlinys baigėsi dzūkų persvara – 17:16.
 
Antrąjį kėlinį aikštelės šeimininkai pradėjo atkarpa 7:0, taip stipriai apsunkindami kauniečių padėtį. Ir nors rungtynių pabaiga vėl buvo apylygė, priartėti arčiau nei 6 įvarčiais kauniečiams nebepavyko (25:18, 27:21, 30:23).
 
“Abi komandos norėjo laimėti, tačiau per daug stengėsi ir šiurkščiai sužaidė. Labai padėjo vartininkas ir taip įvyko lūžis. O priešininkai, matyt, galvojo, kad bus lengva. Lengva čia nebūna niekam. Aišku, daug kartų pataikėme į vartų konstrukciją, bet kartais taip būna, kad jie tarsi užkeikti – pradeda trauktis žaidimo metu. Norime padėkoti ir žiūrovams, ir priešininkams, kad sutiko atvykti ir žaisti tokiomis sąlygomis. Rytoj dėl vėjo krypties jokios rungtynės čia nevyks. Ačiū už palaikymą”, – neeilines rungtynes reziumavo “Varsos-Stronglaso” trenerio asistentas Robertas Paužuolis.
 
„Prieš nepilną savaitę turėjome geriausias sezono rungtynes užsienyje, bet tikėtis, kad tokios pat lengvos rungtynės bus ir Alytuje, naivu. Alytuje rungtynės visada sunkios. Nesupratau kai kurių žaidėjų ir kitų aikštelėje buvusių asmenų sprendimų. Bet su tiek nepataikytų metimų iš tokių pozicijų laimėti buvo neįmanoma”, –  neslėpė “Kauno Ąžuolo-KTU”  treneris Darius Talačka.
 
Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Žygimantas Micevičius – 8, Nedas Buronko – 7, Gintautas Adamkevičius – 4, Rokas Lastauskas ir Aurelijus Sabonis – po 3, Remigijus Čepulis, Tautvydas Petrušauskas ir Ridas Čeginskas – po 2.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Arminas Stankūnas – 8, Karolis Jankauskas – 6, Vilius Juozaitis – 5, Mantas Sturonas – 3, Lukas Sutkus ir Aurimas Balčiūnas – po 1.
 
Pirmoji panevėžiečių pergalė
 
HC “Utena” šįkart priėmė lygiavertį priešininką. Nuo pat pirmųjų minučių iki kėlinio pabaigos rungtynių lyderis taip ir neišaiškėjo. Nors Panevėžio rankininkai porą kartų ir išsiveržė į priekį, tačiau uteniškiai greitai juos pasivydavo (3:3, 9:7, 11:11, 14:12, 15:15). Kėlinys baigėsi lygiosiomis – 16:16.
 
Antrojo kėlinio pradžioje “Grifas” vėl atitolo, tik jau ryškesne persvara. Nepaisant to, Utenos rankininkai vis tiek išlygino rezultatą (22:18, 22:22). Kėlinio pabaigoje “Grifas” parodė nagus ir, priartėdamas prie pergalės, sužaidė atkarpą 6:0. Tuo metu už per grubų žaidimą panevėžietis Evaldas Vėta buvo diskvalifikuotas. Nors uteniškiai dar bandė tirpdyti skirtumą, tačiau laikas buvo priešininkų naudai (28:22, 29:26). Rungtynės baigėsi panevėžiečių pergale – 31:26.
 
“Rungtynės buvo sunkios. Pradėjome jas gerai, susikaupę. Gana tvarkingai ir taktiškai žaidėme, buvome priekyje keliais įvarčiais, nedideliu pranašumu, bet pabaigoje jėgų šiek tiek pritrūko. Galbūt trūko indėlio nuo suoliuko ir pabaigoje viskas sugriuvo, tačiau žaisti sekėsi tikrai neblogai”, –  rungtynių eigą ir baigtį apibūdino HC “Utena” žaidėjas Andrius Katinas.
 
“Rezultatas gal ir tenkina mus, kadangi mes esame apylygiai varžovai. Tokioje kovoje bet kas gali lengvai paimti taškus. Antrajame kėlinyje mums padėjo vartininkas ir gynyba, todėl priešininkams įvarčius pelnyti buvo sunkiau. Taip pat pirmą kartą išleidau žaisti visiškai naują žaidėją. Klaidų buvo, bet jas analizuosime jau žiūrėdami rungtynių įrašą”, – pergale buvo patenkintas “Grifo” treneris Mindaugas Vėta.
 
HC “Utena”: Rokas Palskys – 8, Eimantas Sinkevičius – 6, Pijus Gimbutas – 4, Kasparas Ubeika ir  Rokas Liulevičius – po 2, Karolis Ubeika, Andrius Katinas, Dovydas Vitkus ir Pijus Jakimavičius – po 1.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas“: Paulius Linkevičius – 8, Amandas Šarkanas – 7, Evaldas Vėta – 6,  Pavelas Zeifertas – 4, Titas Vaidžiūnas ir Titas Žebelys – po 2, Eligijus Leveika ir Ignas Storukas – po 1.


Sostinės derbyje “Šviesa” buvo stipresnė
 
Pirmojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai HC “Vilnius” lipo “Šviesai” ant kulnų (2:1, 5:5, 8:7). Tačiau tuomet “Šviesa” blykstelėjo ir iki kėlinio pabaigos priešininkams leido įmesti tik 1 įvartį, kuomet patys įmetė 9 (12:7, 15:8). Kėlinys baigėsi rezultatu 17:8.
 
Antrajame kėlinyje matėsi akivaizdžios “Vilniaus” pastangos pavyti varžovus, tačiau arčiau nei per 8 įvarčius svečiai jų nebeprisileido (23:13, 25:17, 30:21). Paskutinėmis minutėmis “Šviesa” sužaidė atkarpą 5:0 ir užtikrintai laimėjo.
 
“Leidome išsiveržti varžovams. Prastai apsigynėme ir puolėme rungtynių pradžioje, dėl to turėjome tokį rezultatą, o tokią komandą po to labai sunku vėl pasivyti“, – neslėpė  HC “Vilnius” žaidėjas Ignas Valiušis.
 
“Žaidėme, manau, neblogai. Po Europos taurės turėjome tris treniruotes, gerai dirbome ir žaidimas pagerėjo. Priešininkų stipriausios pusės yra tolimi metimai ir metimai nuo linijos, tad čia apsigynėme neblogai”, – rezultatu ir komandos pasiruošimu buvo patenkintas VHC “Šviesa” žaidėjas Karolis Antanavičius.
 
HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 8, Martynas Lapinskas ir Martynas Žala – 4, Evaldas Veida – 2, Deivydas Matulis, Airidas Petronis, Aurimas Petravičius ir Domantas Raudonius – po 1.

VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius – 9, Laurynas Palevičius – 5, Tomas Bernatavičius ir Šarūnas Ugianskis – po 4, Valdas Drabavičius – 3, Ignas Grigas, Taurintas Markiavičius ir Rosvaldas Ramunis – po 2, Karolis Antonovičius, Artūras Švilpa, Ignas Jonuška, Žygimantas Sinkevičius ir Tadas Rasakevičius – po 1.

Šiauliuose “Dragūnas” nesunkiai laimėjo
 
Pirmajame kėlinyje “Dragūnas” nuolat didino savo persvarą ir vieną šiauliečių įvartį lydėdavo du Klaipėdos komandos įvarčiai (6:4, 12:7, 21:13). Kėlinį atkarpa 5:0 užbaigė “Dragūnas” – 27:14.
 
Antrasis kėlinys uostamiesčio komandai taip pat nebuvo per sunkus. Komandas visą laiką skyrė daugiau nei 15 įvarčių (32:17, 38:22, 42:25). Rungtynes, kaip ir pirmąjį kėlinį, “Dragūnas” užbaigė atkarpa 5:0 ir laimėjo rezultatu 47:25.
 
“Žaidėme neblogai, tačiau nespėdavome grįžti į gynybą ir taip leidome “Dragūnui” susikrauti įvarčių persvarą. Laimėjo stipresnė komanda”, –  pagrindinį šiandienos trūkumą įvardijo Šiaulių “SC Dubysa” treneris Artūras Strupas.
 
“Bėgome, žaidėme greitą žaidimą su greitomis atakomis ir mums viskas pavyko. Įmetėme pakankamai, maždaug taip ir planavome”, – trumpai pakomentavo "Dragūno” vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas .
 
Šiaulių “SC Dubysa”: Donatas Stripeika – 6, Justas Mielenis ir Tomas Baliutavičius – po 5,  Aivaras Budrys – 4, Arūnas Tribė – 2, Robertas Ramašauskas, Gedvinas Jocas ir Povilas Šalna – po 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Deividas Virbauskas ir Benas Butkus – po 7, Gytis Šmantauskas – 6, Lukas Simėnas ir Gabrielius Virbauskas – po 5, Laurynas Simonavičius ir Orestas Biknius – po 4, Arvydas Bučius, Mykolas Lapiniauskas ir Tomas Valentukevičius – po 2, Gintaras Cibulskis, Ignas Savičius ir Edvinas Aidukonis – po 1.
 
Artimiausios rungtynės vyks spalio 29 dieną – tuomet LSMU VA sporto salėje Kauno “Granitas-Karys” susirems su Alytaus “Varsa-Stronglasu”.
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ krepšininkai suklupo Bonoje
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūnas“ Vokietijoje 85:97 (18:29, 15:25, 27:23, 25:20) pralaimėjo Bonos „Telekom Baskets“.
„Lietkabelis“ pajuto pergalės skonį
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo mače A grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ namie 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20) nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija).
Nesėkminga rinktinės repeticija
2019 11 12
Rinktinė
Prieš 2021 metų Europos čempionato atrankos susitikimus su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis, lietuvės sužaidė kontrolines rungtynes Latvijoje.
 
Tikslas – geros žiūrovų emocijos
2019 11 12
Žvilgsnis
Rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas M.Topčagičius apie savo įvarčius: „Labai tuo džiaugiuosi, už šiuos rezultatus dėkoju savo komandos draugams.“
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
Pasaulio čempionatas suteikė pasitikėjimo
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Danui Sodaičiui trūko akimirkos iki didelio tikslo – pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo rungties finalo (VIDEO).
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Legenda pakeitė nuomonę dėl merginų
2019 11 12
Imtynės
Rimantas Bagdonas: „Neretai merginų azartas ir be kompromisinės kovos daugiau užveda, nei vaikinų imtynės su išskaičiavimu.“
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Boksas
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Trečios varžybos – trečias podiumas
2019 11 12
Dailusis čiuožimas
Rygoje (Latvija) dailiojo čiuožimo varžybose "Volvo Open Cup" 2019 - talentingosios Lietuvos čiuožėjos Agnės Ivanovaitės medalis.
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes
2019 11 12
Žvilgsnis
Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.
„Žaibas“ triumfavo Švedijoje
2019 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Švedijoje pasibaigusiame tarptautiniame vandensvydžio turnyre „Movember Cup“ nugalėjo Elektrėnų „Žaibo“ klubas.
Lietuvos čempionate dominavo klaipėdiečiai
2019 11 12
Sunkioji atletika
Lietuvos atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate Alytuje svarbiausius laurus susižėrė Klaipėdoje besitreniruojantys sunkiaatlečiai.
 
Paskelbti pretendentai į metų laurus
2019 11 12
Rinkimai
Paskelbti „LTeam apdovanojimų 2019“ nominantai ir prasidėjo balsavimas. Iš viso metų laureatai paaiškės devyniose kategorijose.
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas