> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
Marius Grinbergas 2011 m. sausio 27 d. 18:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

A.Guoga: "Mes dar nepasidavėme, kovojame"

Krepšinio rėmėjas Antanas Guoga nenuleidžia rankų ir tiki, kad valdininkai pakeis mąstymą, verčiantį šio verslininko lažybų bendrovę keltis į kitą šalį

A.Guoga (tamsiu kostiumu) padėjo šalies rinktinei gauti bilietą į Turkiją.
Roberto Dačkaus (fotodiena.lt) nuotr.
A.Guoga (tamsiu kostiumu) padėjo šalies rinktinei gauti bilietą į Turkiją.

“Mes čia mokame didelius mokesčius. Bet jei situacija nepasikeis, mokėsime juos Estijoje”, - teigė Antanas Guoga. 37 metų verslininkui priklausanti lažybų bendrovė “TonyBet” nuo praėjusių metų remia Lietuvos krepšinio rinktines bei Vilniaus “Lietuvos ryto” ir “Sakalų” bei Kauno “Žalgirio” klubus.
 

Valstybinė lošimų priežiūros komisija (VLPK) pernai pavasarį buvo griežtai pareiškusi, jog neleis uždėti “TonyBet” ženklo ant nacionalinės komandos aprangos, o bendrovės pavadinimą paminėjusiems žiniasklaidos šaltiniams siuntinėjo griežtus įspėjimus, kad tai daryti draudžiama.
 

Vėliau VLPK, kuriai tada vadovavo Edmundas Tiesnesis, pozicija pasikeitė ir šalies vyrų rinktinė į pasaulio čempionatą išvyko su apranga, ant kurios buvo “TonyBet” ženklas. O dar anksčiau A.Guoga pasirūpino, kad Lietuvos verslininkai suvienytų jėgas ir padėtų gauti krepšininkams kelialapį į planetos pirmenybes, pasibaigusias istoriniu lietuvių žygiu ant garbės pakylos.
 

Vėliau lažybininkams buvo padaryta ir kitų nuolaidų, kad jie galėtų bent kiek konkuruoti su Lietuvoje nelegaliai besireklamuojančiomis ir veikiančiomis užsienio lažybų bendrovėmis, kurioms VLPK neturi jokių priežiūros svertų.
 

Tačiau mūsų šalyje registruotoms lažybų bendrovėms neseniai sąlygos vėl buvo sugriežtintos. Tad iš Australijos į Lietuvą atskubėjęs A.Guoga pareiškė, jog  "TonyBet" neberems krepšinio komandų ir persikels į Estiją, nes VLPK, kuriai dabar vadovauja Robertas Kvietkovskis, vėl surišo legaliai čia veikiančioms lažybų bendrovėms rankas.
 

“Mūsų rankos surištos. Mes negalėsime turėti klientų iš užsienio, negalėsime reklamuoti savo veiklos, būsime priversti uždaryti daugiau nei pusę savo lažybų punktų Lietuvoje. Kodėl? Nes pasikeitusi komisijos valdžia savaip interpretuoja Azartinių lošimų įstatymą”, - pareiškė verslininkas, kuris yra žinomas ir kaip pokerio žvaigždė Tony G.
 

VLPK, savo ruožtu, paskelbė, jog kategoriškai atmeta šį kaltinimą: “Atkreipiame dėmesį, kad Priežiūros komisija, vykdydama savo funkcijas, iš verslo subjektų reikalavo ir ateityje reikalaus laikytis galiojančių teisės aktų.
 

Lietuvos Respublikos Seimo Finansų ir biudžeto komiteto sudaryta darbo grupė, kurioje kartu su Seimo nariais dirba Finansų ministerijos bei Priežiūros komisijos atstovai, jau yra parengusi Lažybų ir totalizatoriaus įstatymo projektą, kuris numato liberalesnes sąlygas lažybų verslui.  Naujojo įstatymo projektas buvo rengiamas išklausius ir šios verslo grupės atstovų argumentus dėl nelegaliai Lietuvoje savo paslaugas siūlančių užsienio operatorių invazijos į Lietuvos lošimų rinką, kurie sudaro nevienodas konkurencines sąlygas licencijuotiems Lietuvos operatoriams. Taip pat derinant verslo ir lošėjų interesus buvo įvertintos šiuolaikinių technologijų ir interneto plėtros tendencijos, būdingos visam Europos regionui. Minėtas projektas jau yra užregistruotas Seime, tačiau, kol jis neįsigaliojęs, visiems verslo subjektams galioja 2001 m. redakcijos Azartinių lošimų įstatymas”.
 

Priežiūros komisijos nuomone, bendrovė „Lošimų strateginė grupė“, kuriai priklauso “TonyBet”, pasitelkusi žiniasklaidą bei paliesdama visiems labai jautrią vietą – Lietuvos krepšinį, siekia atkreipti tiek visuomenės, tiek įstatymų leidėjų dėmesį į susiklosčiusią situaciją ir taip paspartinti naujojo Lažybų ir totalizatoriaus įstatymo priėmimą.

Tuo tarpu A.Guoga teigia, jog nori tik vieno - kad lietuviams būtų leista konkuruoti su Lietuvos lažybų rinką internete užkariavusiomis užsienio bendrovėmis.
Ar jau galutinei nusprendėte neberemti Lietuvos krepšinio?

Situacija keičiasi kiekvieną dieną. Mes dar nepasidavėme, kovojame. Kas vakar atrodė beviltiška, šiandien jau vilties yra daugiau. Kalbame su visomis instancijomis ir norime, kad valdininkai pradėtų mąstyti blaiviau.
 

Kad ir kas bebūtų, rėmimas išliks. Jei ne per “TonyBet”, tai remsiu asmeniškai. 
 

Neatmetate galimybės remti krepšinį asmeniniais pinigais?

Šiaip nėra didelio skirtumo, tai beveik tas pats. Tik norėjosi naudos bendrovei. O jei naudos negalima gauti, niekas negrįžta, tai  rėmimas virsta paprasčiausia labdara. Bet galutinio sprendimo dar tikrai nepriėmėme.
 

Pagrindine “TonyBet” pasitraukimo priežastimi įvardijamas draudimas lažybų bendrovės klientams registruotis ir lažintis internete atliekant pervedimus per bankus.

Šiuo metu VLPK neleidžia registruotis naujiems klientams internetu. Ir lietuviams, ir užsieniečiams. Komisija nori priversti visus klientus atvykti į lažybų punktus,čia pasirašyti sutartis, įnešti pinigus į savo sąskaitą.
 

Nors buvusi komisija jau buvo nutarusi, kad lažybų bendrovės klientai galės viską daryti internetu, dabar pozicija pasikeitė. Netrūksta ir kitokių veiksmų, kurie nukreipti prieš Lietuvoje registruotas bendroves.
 

Užsienio bendrovės ramiai reklamuojasi internete, nors nemoka Lietuvoje jokių mokesčių. O lietuviškoms bendrovėms yra daugybė kliūčių, kurioms įveikti prireikia daug energijos ir lėšų. Ir vis tiek nieko nepeša.
 

Kodėl “TonyBet” planuoja keltis būtent į Estiją, o ne, pavyzdžiui, Angliją?

Todėl, kad norisi būti arčiau gimtinės. Estija yra priėmusi labai gerą lažybų įstatymą. Jie leidžia savo šalies bendrovių registruotis klientams internetu. Kaip buvo ir Lietuvoje. Bet dabar VLPK nusprendė kitaip.
 

Tad mano planai investuoti į technologijas Lietuvoje, sukurti darbo vietas, iš čia konkuruoti su užsienio bendrovėmis lažybų rinkoje ir mokėti čia mokesčius, žlugdomi. Dabar mes sumokame tikrai daug mokesčių. Bet jei pozicija nepasikeis, mokesčius mokėsime estams.
 

Rankų nenuleistume ir persikėlę į Estiją. Gal tai būtų tik laikinas dalykas. Juk komisijos sudėtis vėl keisis, tad gal atsiras žmonių, kurie mąsto kitaip. O dabar yra totalitarinis mąstymas.
 

Tai Lietuvoje “TonyBet” gali visai nelikti?

Mums jau dabar liepia uždaryti nemažai punktų. Bet keli liktų. Tačiau visos bendrovės “smegenys” atsidurtų Estijoje. Čia liktų tik labai nedidelė šio verslo dalis.
 

Komisija mus dabar labai smarkiai prispaudė. Klaipėdos “Akropolyje” esame išsinuomoję patalpas, investuota didžiulė suma įrengiant lažybų punktą, bet jo neleidžia atidaryti. Prašo Ūkio ministerijos arba savivaldybės išaiškinimo. Tai kas ten sėdi toje komisijoje, jei neturi kompetencijos priimti sprendimų? Jei jie taip dirbs, netrukus Prezidentė turės kiekvieną žingsnį palaiminti.
 

“TonyBet” sukūrė projektą nebenoriu-losti.lt, kuris skirtas žmonėms, norintiems atsikratyti liguisto polinkio lošti. Ar tektų nutraukti šią iniciatyvą?

Projektas tikrai bus tęsiamas. Jį remsiu ir toliau. Nors VLPK atstovai ir aiškina, kad nutylėjau, jog azartiniai lošimai yra liga. Bet aš pirmasis sukūriau interneto puslapį, skirtą padėti žmonėms priklausomiems nuo lošimų, o komisija to kažkodėl nedarė. Juk tai yra labai svarbu.

Žmogus gali turėti ir kitokių priklausomybių – rūkymas, alkoholizmas, narkomanija. Bet jei mane lygina su šiais dalykais, tai parodo komisijos požiūrį.

Aludariai irgi remia sportą. Mes norime daryti tą patį. Pritariu, kad lažybos – slidus dalykas. Bet laisvoje šalyje tai yra normalus verslas. Žmonės gali pasirinkti, ką daryti su savo pinigais. O valstybei tai duoda nemažas pajamas.
 

Gal žmonėms ir būtų geriau, jei nebebūtų alkoholinių gėrimų, nei cigarečių, nei lažybų. Bet žmonės nori pramogų. O lažybos yra pramoga.

Gal pradės drausti žmonėms pasirinkti ir tikėjimą?

Lietuvoje turite ne vieną bendrovę, susijusią su internetu ir kitomis šiuolaikinėmis technologijomis. Ar šios įmonės irgi išsikeltų į užsienį?

Ne. Jos jau nemažai metų čia veikia, sukuriame daug darbo vietų, stengiamės mokėti normalius atlyginimus. Ir toliau plečiamės, duodame žmonėms darbo. Išvyktų tik “TonyBet”, jei to prireiktų.
 

Jei rėmimo visgi tektų atsisakyti, ar įvykdytum sutartyse numatytus įsipareigojimus Lietuvos komandoms?

Be abejo. Viskas, kas pažadėta, bus pervesta. 
 

Interneto komentaruose pasirodo ir tokių nuomonių, jog neberemtumėte krepšinio, nes daug pinigų pralošėte prie pokerio stalo. Ar tokios kalbos yra pagrįstos?

Čia kažkokia mistika. Pokeris yra tik mano pomėgis, bet tai neturi nieko bendra su rėmimu. Pokeris, lažybos – mano gyvenimo stilius, kurį pats pasirinkau. Kitas gali pasirinkti daug geresnį, daug švaresnį gyvenimą. Žmogus daro tai, ką jis nori.  Krepšinį remiu iš versle uždirbtų pinigų.

 

  Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas