Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. spalio 13 d. 23:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę

Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.

Renginio akimirka.
Algio Padoros nuotr.
Renginio akimirka.
   
Legendinis bėgikas A. Aleksejūnas vėl sugrįžo į Pakruojo r. Rozalimą, kur miško parke prasidėjo jo sportinė karjera. 
 
Lengvosios atletikos asociacija (LAA) kartu su Pakruojo r. savivaldybe čia surengė savo kraštiečio A. Aleksejūno ir rajono mero varžybas

„Tada, berods, lankiau šeštą ar septintą klasę ir tame miško parke vyko Rozalimo mokyklos kroso varžybos.  1000 m distanciją įveikiau, berods, per 3 minutes ir aplenkiau gerokai už save vyresnius varžovus.  Man patiko bėgimas, panorau tapti bėgiku“, - prisiminė olimpinių žaidynių rekordininkas.  
 
SU BROLIU. Į varžybas Adolfas Aleksejūnas atvažiavo kartu su broliu Leonardu Aleksejūnu, praeityje žinomu sambo imtynininku, penkiskart Lietuvos čempionu.  Įdomu tai, kad garsūs broliai gimė tą patį mėnesį ir tą pačią dieną – birželio 27- ąją. Tik Adolfas – 1937-aisiais, o Leonardas – 1939-aisiais.
 
„Kai Adolfas Tokijuje pasiekė olimpinį rekordą, dalyvavau Lietuvos sambo čempionate ir rengiausi finalinei kovai. Komandos draugai man davė paskaityti laikraštį, kuriame buvo pagarsintas brolio olimpinis rekordas. Užplūdo jėgos, atsirado didelė motyvacija nugalėti. Laimėjau finalinę kovą ir iškovojau savo pirmąjį aukso medalį Lietuvos čempionate“, - prisiminė L. Aleksejūnas.   
 
Savo gimtajame Rozalime broliai buvo ypač  populiarūs: su jais fotografavosi varžybų dalyviai, kurių susirinko daugiau kaip 500, mokytojai, pasimatyti atėjo kaimynai. 

PAVYZDYS. Pakruojo r. vicemeras Virginijus Kacilevičius per iškilmingą varžybų atidarymą akcentavo, kad A. Aleksejūnas – sektinas visiems pavyzdys. 

„Nepatikėsite, bet puikiai atsimenu tą dieną, kai Adolfas 1964-aisiais pasiekė olimpinį rekordą.  Buvau dar jaunuolis ir be galo didžiavausi, kad mūsų kraštietis, nuvažiavęs toli į Japoniją, išgarsino Lietuvą visame pasaulyje ir tapo rekordininku“, - kalbėjo rajono vicemeras.
 
Jis A. Aleksejūnui įteikė gimto krašto bičių sunešto medaus ir knygą apie Pakruojį.   

Legendinis bėgikas, sveikindamas gausų sportininkų būrį, sakė, kad lengvoji atletika yra visų sporto šakų pagrindas ir kvietė visus nuo tos dienos pradėti bėgioti. 

LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas olimpiniam rekordininkui ir rajono vicemerui įteikė originalius prizus bei medalius. 

MEDALIAI, PRIZAI, KOŠĖ. Varžybose nebuvo pralaimėjusiųjų. Sportininkai pagal amžiaus grupes bėgo 200 m, 500 m ir 1000 m nuotolius. Rungtyniavo ir neįgalieji. 

Jauniausiam varžybų dalyviui Tadui Lebedai buvo ketveri, o vyriausiam, Juliui Poškui – 74-eri. 

Visi, baigę distancijas, buvo apdovanoti atminimo medaliais, o stipriausieji – ir LAA rėmėjo „Stiklitos“ prizais. 

Kad varžybų dalyviai nepraalktų, Pakruojo kavinė „Karčiama“ visus vaišino žirnių koše su spirgučiais ir karšta arbata, o LAA rėmėjas Rokiškio sūris – skaniais sūreliais. 

„Tokias varžybas Rozalimas seniai matė. Jomis džiaugėsi darželinukai, pradinukai, vyresnio amžiaus bėgikai.  Mūsų mokykloje mokosi apie 100 vaikų, jų atvažiavo visas autobusas, o kiti netilpo. Tokių varžybų vaikams ypač reikia“, - sakė Pašvitinio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Juozas Grigaliūnas.
 
Prieš 50 metų šiame pat miško parke jis irgi bėgiojo, o dabar jo pavyzdžiu seka mokiniai. Vienas jų – trečiokas Orestas Fedotovas, 200 m distancijoje finišavo trečias.   

Varžyboms trasą parinko praeityje žinomas Lietuvos maratonininkas, siekęs kelialapio į Londono olimpines žaidynes Marius Diliūnas, kuriam buvo patikėtos ir vyr. teisėjo pareigos.  

Dabar jis aktyviai jau nesportuoja, dirba Pakruojo r. vaikų-darželyje „Saulutė“ sporto kambarėlio treneriu-auklėtoju  ir Sporto centre treneriu, ugdo pačius jauniausius bėgikus. 

STIPRIAUSI. Balsių pagrindinės mokyklos mokytoja Aušra Juciuvienė į varžybas atsivežė pradinukų komandą, kurią sudarė 7 jaunieji bėgikai. 

Puikiai pasirodė dvi jų sportininkės: 7-9 metų sportininkių grupėje 500 m nuotolį greičiausiai įveikė antrokė Gustė Jokubauskaitė, lankanti dziudo treniruotes, o antra buvo trečiokė Miglė Medževeprytė.

Savo amžiaus grupėje nugalėtoju tapo dar vienas balsietis – Tadas Jucius. 
 
15-16 metų greičiausiai bėgikei, Linkuvos gimnazijos aštuntokei Lukai Girčytei padėjo nugalėti draugai. 

Kurį laiką 500 m distancijoje ji bėgo priešpaskutinė, seko jėgos, tačiau, draugų paskatinta, sportininkė išsiveržė į priekį ir finišavo pirma. 

„Mano tėtis, prieš išlydėdamas į varžybas, palinkėjo, kad grįžčiau su medaliu ir įrodyčiau, jog ne veltui sportuoju. Lankau lengvosios atletikos treniruotes ir stumdau rutulį, taip pat einu į kikbokso pratybas. Abi šios sporto šakos patinka, būtų gaila su kuria nors jų skirtis. Bet svarbiausia, jog sportuoju“, - džiaugėsi L. Girčytė. 
 
Nugalėtoju tapo ir jos komandos draugas vienuoliktokas Tautvydas Čeponis, pirmasis įveikęs 1000 m distanciją.  

„Su malonumu žaidžiu krepšinį ir futbolą. Kai prieš tris savaites sužinojau, jog vyks šios bėgimo varžybos, joms pradėjau rengtis ir daug bėgiojau. Kadangi buvau pasirengęs, tai distancijoje nebuvo sunku. Greitai bėgti labai skatino draugų šūksniai“, - įspūdžiais pasidalijo T. Čeponis, kuris savo gyvenimą norėtų susieti su sportu. Bėgimo varžybose šis jo medalis – jau trečiasis. Tačiau tapti tikruoju  bėgiku Tautvydas nesvajoja, jo aistra – krepšinis.

Darželinukų grupėje nugalėtojais tapo: Adelė Juzeliūnaitė ir Pijus Andrušaitis. 

Jaunųjų bėgikų atskirose grupėse dar pasižymėjo: Danutė Šalkauskaitė (Panevėžio r. Smilgių gimnazija), Augustė Keinytė ir Eivydas Bula (Pakruojo Žemynos pagrindinė mokykla),   


SIEKIS. Jėgas bandė ir suaugusieji. Moterų 1000 distancijoje niekas rimčiau nepasipriešino klubo „Jonas maratonas“ narei biržietei Laurai Dževečkienei.  
 
Maratono ji dar nėra bėgusi, tačiau tam rengiasi ir kitąmet jį norėtų įveikti. Iki šiol biržietė dažniausiai bėgiodavo 10 km, o rugpjūčio pradžioje Biržuose įveikė pusę maratono (21 km).  

„Biržuose auginu vaikus, dar esu Krašto apsaugos savanorė. Į varžybas toli nevažiuoju, dalyvauja tik Panevėžio apskrityje vykstančiuose bėgimuose. Gaila, kad Biržų moterys nėra aktyvios bėgimo varžybose. Štai ir šiose varžybose buvau vienintelė biržietė“, - sakė L. Dževečkienė.
 
Kitose suaugusiųjų grupėse nugalėtojais dar tapo: pakruojiečiai Virginija Mališevičienė, Audrius Narušaitis ir Laimonas Mališevičius, o neįgaliųjų grupėje – Ričardas Vladička.      

DIREKTORIUS. Varžybose gausiausiai dalyvavo Rozalimo pagrindinė mokykla, kurioje mokosi apie 100 mokinių. Ji buvo apdovanota specialiu LLA prizu. 

Kroso trasoje rungtyniavo visi 40 pradinių klasių mokiniai, o penktokų-dešimtokų buvo 25. 

Mokinių startus stebėjo ir mokyklai nuo 1988-ųjų vadovaujantis Gintaras Skorupskis.  

Jaunystėje Kėdainiuose jis lankė sportinio ėjimo pratybas, o ir dabar laisvalaikiu mėgsta žaisti krepšinį, žiemą - slidinėti ir skrieti pačiūžomis. 

Varžybose 1000 m nuotolį bėgo ir jų kūno kultūros mokytoja, savanorė  Vaida Kanišauskienė. 

„Mūsų mokykla gana sportiška, tuoj neturėsime kur talpinti taurių. Mokosi gerų krepšininkų, futbolininkų, tinklininkų, kvadrato žaidėjų.   Turime nestandartinį 250 m stadioną, dvi krepšinio aikšteles, kurių viena dengta žaliąją danga ir ant kurios galima žaisti jau ankstyvą pavasarį. Tačiau mokyklai labai trūksta geros įrangos, kuri jau pasenusi“, - kalbėjo G. Skorupskis. 
 
Mokyklos direktoriui ilgai pergalių nereikėjo laukti. 500 m nuotolį savo amžiaus grupėje po ypač atkaklios kovos greičiausiai įveikė šeštokas Nojus Juozaitis. 

Po finišo sportininkas teigė, kad tai – ne pirmas, o trečias jo medalis. Nojus penktus metus lanko futbolo pratybas, žavisi brazilu Neymaru.  „Norėčiau būti panašus į savo idealą, o gal netgi geresnis už jį“, - savo svajonę atskleidė jaunasis futbolininkas. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius“
2020 03 29
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų įprastą gyvenimą netikėtai sujaukė koronaviruso pandemija. Kaip dabar atrodo žalgiriečių kasdienybė?
A lygoje praranda daugiau nei uždirba
2020 03 28
A lyga
Naujasis A lygos prezidentas Ivanas Nevoina: „Norėdami tobulinti A lygą – turime bendradarbiauti tiek su klubais, tiek su LFF“.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
Aptveriamos laisvalaikio erdvės
2020 03 27
Pramogos
Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti laisvalaikio erdves.
 
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Daugiausia pinigų – plaukimui ir krepšiniui
2020 03 30
Pinigai
Išdalintos lėšos Lietuvos sporto šakų federacijoms. Valstybės biudžeto pinigų negavo keturios olimpinės sporto šakos, tarp jų ir futbolas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas