Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. spalio 13 d. 23:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę

Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.

Renginio akimirka.
Algio Padoros nuotr.
Renginio akimirka.
   
Legendinis bėgikas A. Aleksejūnas vėl sugrįžo į Pakruojo r. Rozalimą, kur miško parke prasidėjo jo sportinė karjera. 
 
Lengvosios atletikos asociacija (LAA) kartu su Pakruojo r. savivaldybe čia surengė savo kraštiečio A. Aleksejūno ir rajono mero varžybas

„Tada, berods, lankiau šeštą ar septintą klasę ir tame miško parke vyko Rozalimo mokyklos kroso varžybos.  1000 m distanciją įveikiau, berods, per 3 minutes ir aplenkiau gerokai už save vyresnius varžovus.  Man patiko bėgimas, panorau tapti bėgiku“, - prisiminė olimpinių žaidynių rekordininkas.  
 
SU BROLIU. Į varžybas Adolfas Aleksejūnas atvažiavo kartu su broliu Leonardu Aleksejūnu, praeityje žinomu sambo imtynininku, penkiskart Lietuvos čempionu.  Įdomu tai, kad garsūs broliai gimė tą patį mėnesį ir tą pačią dieną – birželio 27- ąją. Tik Adolfas – 1937-aisiais, o Leonardas – 1939-aisiais.
 
„Kai Adolfas Tokijuje pasiekė olimpinį rekordą, dalyvavau Lietuvos sambo čempionate ir rengiausi finalinei kovai. Komandos draugai man davė paskaityti laikraštį, kuriame buvo pagarsintas brolio olimpinis rekordas. Užplūdo jėgos, atsirado didelė motyvacija nugalėti. Laimėjau finalinę kovą ir iškovojau savo pirmąjį aukso medalį Lietuvos čempionate“, - prisiminė L. Aleksejūnas.   
 
Savo gimtajame Rozalime broliai buvo ypač  populiarūs: su jais fotografavosi varžybų dalyviai, kurių susirinko daugiau kaip 500, mokytojai, pasimatyti atėjo kaimynai. 

PAVYZDYS. Pakruojo r. vicemeras Virginijus Kacilevičius per iškilmingą varžybų atidarymą akcentavo, kad A. Aleksejūnas – sektinas visiems pavyzdys. 

„Nepatikėsite, bet puikiai atsimenu tą dieną, kai Adolfas 1964-aisiais pasiekė olimpinį rekordą.  Buvau dar jaunuolis ir be galo didžiavausi, kad mūsų kraštietis, nuvažiavęs toli į Japoniją, išgarsino Lietuvą visame pasaulyje ir tapo rekordininku“, - kalbėjo rajono vicemeras.
 
Jis A. Aleksejūnui įteikė gimto krašto bičių sunešto medaus ir knygą apie Pakruojį.   

Legendinis bėgikas, sveikindamas gausų sportininkų būrį, sakė, kad lengvoji atletika yra visų sporto šakų pagrindas ir kvietė visus nuo tos dienos pradėti bėgioti. 

LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas olimpiniam rekordininkui ir rajono vicemerui įteikė originalius prizus bei medalius. 

MEDALIAI, PRIZAI, KOŠĖ. Varžybose nebuvo pralaimėjusiųjų. Sportininkai pagal amžiaus grupes bėgo 200 m, 500 m ir 1000 m nuotolius. Rungtyniavo ir neįgalieji. 

Jauniausiam varžybų dalyviui Tadui Lebedai buvo ketveri, o vyriausiam, Juliui Poškui – 74-eri. 

Visi, baigę distancijas, buvo apdovanoti atminimo medaliais, o stipriausieji – ir LAA rėmėjo „Stiklitos“ prizais. 

Kad varžybų dalyviai nepraalktų, Pakruojo kavinė „Karčiama“ visus vaišino žirnių koše su spirgučiais ir karšta arbata, o LAA rėmėjas Rokiškio sūris – skaniais sūreliais. 

„Tokias varžybas Rozalimas seniai matė. Jomis džiaugėsi darželinukai, pradinukai, vyresnio amžiaus bėgikai.  Mūsų mokykloje mokosi apie 100 vaikų, jų atvažiavo visas autobusas, o kiti netilpo. Tokių varžybų vaikams ypač reikia“, - sakė Pašvitinio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Juozas Grigaliūnas.
 
Prieš 50 metų šiame pat miško parke jis irgi bėgiojo, o dabar jo pavyzdžiu seka mokiniai. Vienas jų – trečiokas Orestas Fedotovas, 200 m distancijoje finišavo trečias.   

Varžyboms trasą parinko praeityje žinomas Lietuvos maratonininkas, siekęs kelialapio į Londono olimpines žaidynes Marius Diliūnas, kuriam buvo patikėtos ir vyr. teisėjo pareigos.  

Dabar jis aktyviai jau nesportuoja, dirba Pakruojo r. vaikų-darželyje „Saulutė“ sporto kambarėlio treneriu-auklėtoju  ir Sporto centre treneriu, ugdo pačius jauniausius bėgikus. 

STIPRIAUSI. Balsių pagrindinės mokyklos mokytoja Aušra Juciuvienė į varžybas atsivežė pradinukų komandą, kurią sudarė 7 jaunieji bėgikai. 

Puikiai pasirodė dvi jų sportininkės: 7-9 metų sportininkių grupėje 500 m nuotolį greičiausiai įveikė antrokė Gustė Jokubauskaitė, lankanti dziudo treniruotes, o antra buvo trečiokė Miglė Medževeprytė.

Savo amžiaus grupėje nugalėtoju tapo dar vienas balsietis – Tadas Jucius. 
 
15-16 metų greičiausiai bėgikei, Linkuvos gimnazijos aštuntokei Lukai Girčytei padėjo nugalėti draugai. 

Kurį laiką 500 m distancijoje ji bėgo priešpaskutinė, seko jėgos, tačiau, draugų paskatinta, sportininkė išsiveržė į priekį ir finišavo pirma. 

„Mano tėtis, prieš išlydėdamas į varžybas, palinkėjo, kad grįžčiau su medaliu ir įrodyčiau, jog ne veltui sportuoju. Lankau lengvosios atletikos treniruotes ir stumdau rutulį, taip pat einu į kikbokso pratybas. Abi šios sporto šakos patinka, būtų gaila su kuria nors jų skirtis. Bet svarbiausia, jog sportuoju“, - džiaugėsi L. Girčytė. 
 
Nugalėtoju tapo ir jos komandos draugas vienuoliktokas Tautvydas Čeponis, pirmasis įveikęs 1000 m distanciją.  

„Su malonumu žaidžiu krepšinį ir futbolą. Kai prieš tris savaites sužinojau, jog vyks šios bėgimo varžybos, joms pradėjau rengtis ir daug bėgiojau. Kadangi buvau pasirengęs, tai distancijoje nebuvo sunku. Greitai bėgti labai skatino draugų šūksniai“, - įspūdžiais pasidalijo T. Čeponis, kuris savo gyvenimą norėtų susieti su sportu. Bėgimo varžybose šis jo medalis – jau trečiasis. Tačiau tapti tikruoju  bėgiku Tautvydas nesvajoja, jo aistra – krepšinis.

Darželinukų grupėje nugalėtojais tapo: Adelė Juzeliūnaitė ir Pijus Andrušaitis. 

Jaunųjų bėgikų atskirose grupėse dar pasižymėjo: Danutė Šalkauskaitė (Panevėžio r. Smilgių gimnazija), Augustė Keinytė ir Eivydas Bula (Pakruojo Žemynos pagrindinė mokykla),   


SIEKIS. Jėgas bandė ir suaugusieji. Moterų 1000 distancijoje niekas rimčiau nepasipriešino klubo „Jonas maratonas“ narei biržietei Laurai Dževečkienei.  
 
Maratono ji dar nėra bėgusi, tačiau tam rengiasi ir kitąmet jį norėtų įveikti. Iki šiol biržietė dažniausiai bėgiodavo 10 km, o rugpjūčio pradžioje Biržuose įveikė pusę maratono (21 km).  

„Biržuose auginu vaikus, dar esu Krašto apsaugos savanorė. Į varžybas toli nevažiuoju, dalyvauja tik Panevėžio apskrityje vykstančiuose bėgimuose. Gaila, kad Biržų moterys nėra aktyvios bėgimo varžybose. Štai ir šiose varžybose buvau vienintelė biržietė“, - sakė L. Dževečkienė.
 
Kitose suaugusiųjų grupėse nugalėtojais dar tapo: pakruojiečiai Virginija Mališevičienė, Audrius Narušaitis ir Laimonas Mališevičius, o neįgaliųjų grupėje – Ričardas Vladička.      

DIREKTORIUS. Varžybose gausiausiai dalyvavo Rozalimo pagrindinė mokykla, kurioje mokosi apie 100 mokinių. Ji buvo apdovanota specialiu LLA prizu. 

Kroso trasoje rungtyniavo visi 40 pradinių klasių mokiniai, o penktokų-dešimtokų buvo 25. 

Mokinių startus stebėjo ir mokyklai nuo 1988-ųjų vadovaujantis Gintaras Skorupskis.  

Jaunystėje Kėdainiuose jis lankė sportinio ėjimo pratybas, o ir dabar laisvalaikiu mėgsta žaisti krepšinį, žiemą - slidinėti ir skrieti pačiūžomis. 

Varžybose 1000 m nuotolį bėgo ir jų kūno kultūros mokytoja, savanorė  Vaida Kanišauskienė. 

„Mūsų mokykla gana sportiška, tuoj neturėsime kur talpinti taurių. Mokosi gerų krepšininkų, futbolininkų, tinklininkų, kvadrato žaidėjų.   Turime nestandartinį 250 m stadioną, dvi krepšinio aikšteles, kurių viena dengta žaliąją danga ir ant kurios galima žaisti jau ankstyvą pavasarį. Tačiau mokyklai labai trūksta geros įrangos, kuri jau pasenusi“, - kalbėjo G. Skorupskis. 
 
Mokyklos direktoriui ilgai pergalių nereikėjo laukti. 500 m nuotolį savo amžiaus grupėje po ypač atkaklios kovos greičiausiai įveikė šeštokas Nojus Juozaitis. 

Po finišo sportininkas teigė, kad tai – ne pirmas, o trečias jo medalis. Nojus penktus metus lanko futbolo pratybas, žavisi brazilu Neymaru.  „Norėčiau būti panašus į savo idealą, o gal netgi geresnis už jį“, - savo svajonę atskleidė jaunasis futbolininkas. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
K.Kemzūra pranoko Š.Jasikevičių
2019 11 15
Eurolyga
Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė trečiajame kėlinyje.
Krepšininkai olimpinį bilietą medžios Kaune
2019 11 15
Atranka
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) penktadienį paskelbė, kad vienas iš keturių olimpinių vyrų krepšinio atrankos turnyrų vyks Kaune.
13-metės debiutą paženklino pergalė
2019 11 15
Atranka
13-metė Justė Jocytė debiutavo šalies moterų rinktinėje, o lietuvės nušlavė albanes.
 
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Portugalai sutrypė Lietuvos rinktinę
2019 11 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos B grupės rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 0:6 (0:2) pralaimėjo Portugalijos komandai.
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
„Situacija – sveiku protu nesuvokiama“
2019 11 15
Žvilgsnis
LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis – apie tragišką sporto bazių situaciją, rekordus, varginantį sezoną, nerimą dėl fondo, prognozes Tokijuje.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
 
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Prieš kovas – gera nuotaika
2019 11 15
Bušido
Lietuvos bušido federacijos prezidentas D. Simanaitis: 20-metų prabėgo kaip viena diena.
Priedas prie rezultatų – nevaldomi jausmai
2019 11 15
Karatė
Inga Mikštaitė: „Nemoku suvaldyti savo jausmų ir to nereikia, nes tai vienintelis dalykas, kuris suteikia tai pergalei ar pralaimėjimui žavesio.“
Pasaulio čempionate – auksinės pergalės
2019 11 15
Graplingo imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) organizuotame pasaulio jaunimo ir veteranų graplingo čempionate sėkmingai pasirodė du mūsų šalies imtynininkai.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Vilniaus derbį laimėjo „Hockey Punks“
2019 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės, kuriose ant ledo pasirodė dvi Vilniaus komandos.
Kauno derbyje – įvarčių lavina
2019 11 14
Ledo ritulys
Trečiadienį Lietuvos ledo ritulio čempionate sužaistos vienerios rungtynės, kurios baigėsi įspūdinga lygos lyderių pergale.
Lietuvos rinktinei – varžovų pamokos
2019 11 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“.
Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu
2019 11 15
Breikas
Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.
Lankininkų varžybose – staigmena žiūrovams
2019 11 14
Šaudymas iš lanko
Alytuje vyks aukščiausius standartus atitinkančios tarptautinės šaudymo iš lanko varžybos.
 
Šalies geriausieji – ką jie laimėjo?
2019 11 15
Žvilgsnis
Pagrindinėse „LTeam apdovanojimų 2019“ kategorijose į septynias statulėles iš viso pretenduoja 21-as atletas, treneris ar komanda.
„LTeam LAB“ padės atletams siekti tikslų
2019 11 15
Atidarymas
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė „Affidea“ klinika, kurios patalpose įsikūrė ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“
Seime – apie sporto įstatymą ir fondą
2019 11 14
Situacija
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė Sporto įstatymą tikslinantiems pakeitimams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas