Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. spalio 13 d. 23:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę

Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.

Renginio akimirka.
Algio Padoros nuotr.
Renginio akimirka.
   
Legendinis bėgikas A. Aleksejūnas vėl sugrįžo į Pakruojo r. Rozalimą, kur miško parke prasidėjo jo sportinė karjera. 
 
Lengvosios atletikos asociacija (LAA) kartu su Pakruojo r. savivaldybe čia surengė savo kraštiečio A. Aleksejūno ir rajono mero varžybas

„Tada, berods, lankiau šeštą ar septintą klasę ir tame miško parke vyko Rozalimo mokyklos kroso varžybos.  1000 m distanciją įveikiau, berods, per 3 minutes ir aplenkiau gerokai už save vyresnius varžovus.  Man patiko bėgimas, panorau tapti bėgiku“, - prisiminė olimpinių žaidynių rekordininkas.  
 
SU BROLIU. Į varžybas Adolfas Aleksejūnas atvažiavo kartu su broliu Leonardu Aleksejūnu, praeityje žinomu sambo imtynininku, penkiskart Lietuvos čempionu.  Įdomu tai, kad garsūs broliai gimė tą patį mėnesį ir tą pačią dieną – birželio 27- ąją. Tik Adolfas – 1937-aisiais, o Leonardas – 1939-aisiais.
 
„Kai Adolfas Tokijuje pasiekė olimpinį rekordą, dalyvavau Lietuvos sambo čempionate ir rengiausi finalinei kovai. Komandos draugai man davė paskaityti laikraštį, kuriame buvo pagarsintas brolio olimpinis rekordas. Užplūdo jėgos, atsirado didelė motyvacija nugalėti. Laimėjau finalinę kovą ir iškovojau savo pirmąjį aukso medalį Lietuvos čempionate“, - prisiminė L. Aleksejūnas.   
 
Savo gimtajame Rozalime broliai buvo ypač  populiarūs: su jais fotografavosi varžybų dalyviai, kurių susirinko daugiau kaip 500, mokytojai, pasimatyti atėjo kaimynai. 

PAVYZDYS. Pakruojo r. vicemeras Virginijus Kacilevičius per iškilmingą varžybų atidarymą akcentavo, kad A. Aleksejūnas – sektinas visiems pavyzdys. 

„Nepatikėsite, bet puikiai atsimenu tą dieną, kai Adolfas 1964-aisiais pasiekė olimpinį rekordą.  Buvau dar jaunuolis ir be galo didžiavausi, kad mūsų kraštietis, nuvažiavęs toli į Japoniją, išgarsino Lietuvą visame pasaulyje ir tapo rekordininku“, - kalbėjo rajono vicemeras.
 
Jis A. Aleksejūnui įteikė gimto krašto bičių sunešto medaus ir knygą apie Pakruojį.   

Legendinis bėgikas, sveikindamas gausų sportininkų būrį, sakė, kad lengvoji atletika yra visų sporto šakų pagrindas ir kvietė visus nuo tos dienos pradėti bėgioti. 

LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas olimpiniam rekordininkui ir rajono vicemerui įteikė originalius prizus bei medalius. 

MEDALIAI, PRIZAI, KOŠĖ. Varžybose nebuvo pralaimėjusiųjų. Sportininkai pagal amžiaus grupes bėgo 200 m, 500 m ir 1000 m nuotolius. Rungtyniavo ir neįgalieji. 

Jauniausiam varžybų dalyviui Tadui Lebedai buvo ketveri, o vyriausiam, Juliui Poškui – 74-eri. 

Visi, baigę distancijas, buvo apdovanoti atminimo medaliais, o stipriausieji – ir LAA rėmėjo „Stiklitos“ prizais. 

Kad varžybų dalyviai nepraalktų, Pakruojo kavinė „Karčiama“ visus vaišino žirnių koše su spirgučiais ir karšta arbata, o LAA rėmėjas Rokiškio sūris – skaniais sūreliais. 

„Tokias varžybas Rozalimas seniai matė. Jomis džiaugėsi darželinukai, pradinukai, vyresnio amžiaus bėgikai.  Mūsų mokykloje mokosi apie 100 vaikų, jų atvažiavo visas autobusas, o kiti netilpo. Tokių varžybų vaikams ypač reikia“, - sakė Pašvitinio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Juozas Grigaliūnas.
 
Prieš 50 metų šiame pat miško parke jis irgi bėgiojo, o dabar jo pavyzdžiu seka mokiniai. Vienas jų – trečiokas Orestas Fedotovas, 200 m distancijoje finišavo trečias.   

Varžyboms trasą parinko praeityje žinomas Lietuvos maratonininkas, siekęs kelialapio į Londono olimpines žaidynes Marius Diliūnas, kuriam buvo patikėtos ir vyr. teisėjo pareigos.  

Dabar jis aktyviai jau nesportuoja, dirba Pakruojo r. vaikų-darželyje „Saulutė“ sporto kambarėlio treneriu-auklėtoju  ir Sporto centre treneriu, ugdo pačius jauniausius bėgikus. 

STIPRIAUSI. Balsių pagrindinės mokyklos mokytoja Aušra Juciuvienė į varžybas atsivežė pradinukų komandą, kurią sudarė 7 jaunieji bėgikai. 

Puikiai pasirodė dvi jų sportininkės: 7-9 metų sportininkių grupėje 500 m nuotolį greičiausiai įveikė antrokė Gustė Jokubauskaitė, lankanti dziudo treniruotes, o antra buvo trečiokė Miglė Medževeprytė.

Savo amžiaus grupėje nugalėtoju tapo dar vienas balsietis – Tadas Jucius. 
 
15-16 metų greičiausiai bėgikei, Linkuvos gimnazijos aštuntokei Lukai Girčytei padėjo nugalėti draugai. 

Kurį laiką 500 m distancijoje ji bėgo priešpaskutinė, seko jėgos, tačiau, draugų paskatinta, sportininkė išsiveržė į priekį ir finišavo pirma. 

„Mano tėtis, prieš išlydėdamas į varžybas, palinkėjo, kad grįžčiau su medaliu ir įrodyčiau, jog ne veltui sportuoju. Lankau lengvosios atletikos treniruotes ir stumdau rutulį, taip pat einu į kikbokso pratybas. Abi šios sporto šakos patinka, būtų gaila su kuria nors jų skirtis. Bet svarbiausia, jog sportuoju“, - džiaugėsi L. Girčytė. 
 
Nugalėtoju tapo ir jos komandos draugas vienuoliktokas Tautvydas Čeponis, pirmasis įveikęs 1000 m distanciją.  

„Su malonumu žaidžiu krepšinį ir futbolą. Kai prieš tris savaites sužinojau, jog vyks šios bėgimo varžybos, joms pradėjau rengtis ir daug bėgiojau. Kadangi buvau pasirengęs, tai distancijoje nebuvo sunku. Greitai bėgti labai skatino draugų šūksniai“, - įspūdžiais pasidalijo T. Čeponis, kuris savo gyvenimą norėtų susieti su sportu. Bėgimo varžybose šis jo medalis – jau trečiasis. Tačiau tapti tikruoju  bėgiku Tautvydas nesvajoja, jo aistra – krepšinis.

Darželinukų grupėje nugalėtojais tapo: Adelė Juzeliūnaitė ir Pijus Andrušaitis. 

Jaunųjų bėgikų atskirose grupėse dar pasižymėjo: Danutė Šalkauskaitė (Panevėžio r. Smilgių gimnazija), Augustė Keinytė ir Eivydas Bula (Pakruojo Žemynos pagrindinė mokykla),   


SIEKIS. Jėgas bandė ir suaugusieji. Moterų 1000 distancijoje niekas rimčiau nepasipriešino klubo „Jonas maratonas“ narei biržietei Laurai Dževečkienei.  
 
Maratono ji dar nėra bėgusi, tačiau tam rengiasi ir kitąmet jį norėtų įveikti. Iki šiol biržietė dažniausiai bėgiodavo 10 km, o rugpjūčio pradžioje Biržuose įveikė pusę maratono (21 km).  

„Biržuose auginu vaikus, dar esu Krašto apsaugos savanorė. Į varžybas toli nevažiuoju, dalyvauja tik Panevėžio apskrityje vykstančiuose bėgimuose. Gaila, kad Biržų moterys nėra aktyvios bėgimo varžybose. Štai ir šiose varžybose buvau vienintelė biržietė“, - sakė L. Dževečkienė.
 
Kitose suaugusiųjų grupėse nugalėtojais dar tapo: pakruojiečiai Virginija Mališevičienė, Audrius Narušaitis ir Laimonas Mališevičius, o neįgaliųjų grupėje – Ričardas Vladička.      

DIREKTORIUS. Varžybose gausiausiai dalyvavo Rozalimo pagrindinė mokykla, kurioje mokosi apie 100 mokinių. Ji buvo apdovanota specialiu LLA prizu. 

Kroso trasoje rungtyniavo visi 40 pradinių klasių mokiniai, o penktokų-dešimtokų buvo 25. 

Mokinių startus stebėjo ir mokyklai nuo 1988-ųjų vadovaujantis Gintaras Skorupskis.  

Jaunystėje Kėdainiuose jis lankė sportinio ėjimo pratybas, o ir dabar laisvalaikiu mėgsta žaisti krepšinį, žiemą - slidinėti ir skrieti pačiūžomis. 

Varžybose 1000 m nuotolį bėgo ir jų kūno kultūros mokytoja, savanorė  Vaida Kanišauskienė. 

„Mūsų mokykla gana sportiška, tuoj neturėsime kur talpinti taurių. Mokosi gerų krepšininkų, futbolininkų, tinklininkų, kvadrato žaidėjų.   Turime nestandartinį 250 m stadioną, dvi krepšinio aikšteles, kurių viena dengta žaliąją danga ir ant kurios galima žaisti jau ankstyvą pavasarį. Tačiau mokyklai labai trūksta geros įrangos, kuri jau pasenusi“, - kalbėjo G. Skorupskis. 
 
Mokyklos direktoriui ilgai pergalių nereikėjo laukti. 500 m nuotolį savo amžiaus grupėje po ypač atkaklios kovos greičiausiai įveikė šeštokas Nojus Juozaitis. 

Po finišo sportininkas teigė, kad tai – ne pirmas, o trečias jo medalis. Nojus penktus metus lanko futbolo pratybas, žavisi brazilu Neymaru.  „Norėčiau būti panašus į savo idealą, o gal netgi geresnis už jį“, - savo svajonę atskleidė jaunasis futbolininkas. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalė išsprūdo mačo pabaigoje
2020 01 19
Europos lyga
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ patyrę nesėkmę Europos moterų lygoje. Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino auklėtinės 69:71 nusileido Ostravos SBS iš Čekijos.
Vilniuje – paskutinis šansas „Kibirkščiai“
2020 01 18
Europos lyga
Šį savaitgalį į Vilnių atkeliavo Europos moterų krepšinio lygos turas, kuriame bilietą į atkrintamas kovas bandys pasiekti „Kibirkšties-MRU“ komanda.
Iki pergalės trūko vieno metimo
2020 01 18
Eurolyga
Dvigubą išvykų savaitę Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ baigė Atėnuose, kur po įnirtingos kovos 94:96 (27:18, 22:28, 17:25, 28:25) nusileido „Panathinaikos“.
 
Vilniaus „Žalgirį“ treniruos baltarusis
2020 01 19
Treneris
Vilniaus „Žalgiris“ turi naują vyriausiąjį trenerį. Prie ekipos vairo stoja 38-erių baltarusis Aliaksejus Baga.
Tradicinėje šventėje – netradicinės taisyklės
2020 01 19
Šventė
Keturvalakių mokyklos-daugiafinkcio centro sporto salėje įvairių profesijų futbolo mėgėjai rinkosi į tradicinę futbolo šventę „Mano profesija“.
I.Kardumas: „Laukia ilgas, sunkus kelias“
2020 01 19
Žvilgsnis
Marijampolės „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas: „„Gera grįžti į aikštę, visi buvome pasiilgę futbolo kamuolio.“
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Lietuviai su portugalais kovos Šiauliuose
2020 01 17
Daviso taurė
Geriausi Lietuvos ir Portugalijos tenisininkai šių metų kovo mėnesį sukryžiuos raketes Saulės mieste.
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Kovos dėl kelialapių į pasaulio čempionatą
2020 01 16
Karatė
Pirmajame Europos pilno kontakto karatė čempionate sausio 18 d. Antverpene (Belgija) kviečiami dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai.
Dėl olimpinės svajonės – kova ne tik ringe
2020 01 16
Situacija
Vienas geriausių Lietuvos boksininkų 2015 metų Europos čempionas Eimantas Stanionis siekia vėl kopti į olimpinį ringą.
Favoritai įrodė savo jėgą
2020 01 14
Imtynės
Kaune vykusiame Lietuvos imtynių čempionate visi siekiantys olimpinio kelialapio atletai ir atletės iškovojo aukso medalius.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
Vilniaus derbyje - „SM Tauro-VTC“ pergalė
2020 01 13
Žvilgsnis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate įvyko intriguojantis Vilniaus klubų derbis.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
B.Vanagas: „Galėjome būti dešimtuke“
2020 01 17
Dakaras
„Stokholmo sindromas čia egzistuoja – auka pradeda jausti prieraišumą savo pagrobėjui. Su Dakaru yra panašiai“, – po finišo sakė Benediktas Vanagas.
 
Lietuviai pasiekė dar neregėtą aukštumą
2020 01 19
Biatlonas
Įspūdingai šaudžiusi Lietuvos biatlonininkų estafetės komanda pasaulio taurės varžybose pasiekė rekordą.
Starto išvakarėse lūžo slidės
2020 01 18
Jaunimo olimpiada
Lozanoje (Šveicarija) vykstančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse šeštadienį varžybas pradėjo trys Lietuvos slidininkai.
Po sėkmės trasose – į šeimos glėbį
2020 01 17
Biatlonas
„Žmonai dar nesakiau, bet persekiojime nestartuosiu. Važiuoju sekmadienį iš ryto namo, pabūsiu kelias dienas", - atskleidė biatlonininkas V.Strolia.
D.Rapšiui – dar vienas sidabras
2020 01 18
Plaukimas
Danas Rapšys plaukimo Čempionų lygoje vos spėjo suktis – laimėjo sidabrą, tačiau nieko nepešė estafetėje.
Išskirtiniai žolės riedulininkių metai
2020 01 17
Žolės riedulys
Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas – apie 2019-uosius, pergales ir nusivylimus, olimpines viltis.
Kinijos žvaigždė – už D.Rapšio nugaros
2020 01 14
Plaukimas
Mirksniu greitesnis Danas Rapšys pasiekė saldų revanšą prieš Kinijos plaukimo žvaigždę pirmose tarptautinėse 2020 m. varžybose.
 
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Paralimpiečių pergalės – ne tik medaliai
2020 01 17
Apdovanojimai
„Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019”: viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ paskelbti paralimpinio sporto geriausieji.
Atidedamos Sartų žirgų lenktynės
2020 01 16
Žirgų lenktynės
Sartų hipodrome Dusetose pirmąjį vasario šeštadienį turėjusios vykti respublikinės žirgų lenktynės dėl šiltų orų atidėtos iki palankesnių orų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas