skm.lt 2019 m. spalio 8 d. 16:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Stepą ir jo sūnų treniruoja tas pats treneris

Sostinės krepšinio mokyklos sezono atidaryme – Rimanto Kaukėno aukcionas ir laiminga Stepono Babrausko ranka.

Renginio akimirka.
Sauliaus Čirbos nuotr.
Renginio akimirka.
   
13-asis geriausios Lietuvos krepšinio mokyklos sezonas atidarytas naujajame sporto bare ir restorane „O'Learys“. Čia buvo pristatyti 2019–2020 m. SKM sezono tikslai, R. Kaukėno paramos grupės aukcione parduoti Rimanto Kaukėno, Eimanto Bendžiaus, Mindaugo Lukauskio marškinėliai, kiti vertingi daiktai. Specialų sveikinimą renginio dalyviams tarė ir pats R.Kaukėnas, vakaro dalyvius džiugino Erikos Narkevičiūtės muzikiniai pasirodymai.
 
Beveik 40 šeimų dalyvavo protmūšyje, kur rungėsi dėl rėmėjų dovanų. Jo nugalėtojais tapo ilgamečio Vilniaus „Ryto“ kapitono Stepono Babrausko vadovaujama MES komanda (37 taškai). Antrąją ir trečiąją vietas, surinkusios po 36 taškus, pasidalino Mariaus Vaštako vadovaujama „Bebrų chebra“ ir „Nemindžiok žibučių“ kompanija (komandos vadovas Giedrius Gervickas).
 
Renginyje taip pat apsilankė krepšinio ekspertas Rūtenis Paulauskas, krepšininkai Kšištofas Lavrinovičius ir Domantas Vilys, o pastarasis džiaugėsi aukcione laimėjęs krepšinio prekių parduotuvės „Sportpoint“ dovaną.
 
Šventinio vakaro kulminacija tapo burtų traukimas, kuriame visi dalyviai turėjo galimybę laimėti kelionių organizatoriaus „BOHEMA Travel“ įsteigtą kelionę visai šeimai į Italiją.
 
Būtent S. Babrausko ranka lėmė, kad gruodį į Veneciją palaikyti „Ryto“ klubo Europos taurės rungtynėse keliaus Černeckių šeima: „Labai džiaugiamės, kad pavyko čia sudalyvauti. Tikrai nesitikėjome kažką laimėti, norėjome tik smagiai praleisti laiką. Esame labai laimingi ir patenkinti“, – po burtų traukimo kalbėjo mama Agnė.
 
„Kaip tik dar neteko būti Italijoje. Eidami į renginį galvojome, kad būtų labai smagu, jeigu pavyktų laimėti. Dukra labai išgyveno ir sakė „Mama, mes tikrai nelaimėsime“ (šypsosi)“, – sakė Černeckių šeimos tėvas.
 
Įdomus sutapimas – lygiai prieš dešimtmetį S. Babrauskas kartu su „Rytu“ Europos taurę į viršų kėlė būtent Italijoje. 2009 m. finale likus žaisti 26 sek. S. Babrauskas pataikė tritaškį, kuris padidino vilniečių pranašumą iki 6 taškų. Kaip paaiškėjo netrukus, tai buvo lemiamas smūgis Maskvos srities „Chimki“ ekipai.
 
R. Kaukėno paramos grupės direktorius Laimonas Šiaulys džiaugėsi pavykusiu paramos vakaru ir žmonių gerumu: „Esame labai pakylėti. Džiaugiamės draugyste su Sostinės krepšinio mokykla. Tai yra ne pirmas mūsų bendras renginys ir tikimės ateityje dar artimiau bendradarbiauti. Didžiausias ačiū yra rėmėjams, kurių dėka tokie renginiai ir įvyksta bei, žinoma, žmonėms, kurie rado laiko atvykti ir taip palaikyti sunkiai sergančius vaikus. Kelionę laimėjusi šeima, išgirdusi savo komandos pavadinimą, trumpam neteko žado ir negalėjo patikėti, kad laimėjo būtent jie. Šeima minėjo, kad jiems niekada nesisekdavo loterijose. Aš sakau, kad bumerangas visada sugrįžta. Žmonės daug atkentėjo, praėjo tą sunkų gyvenimo etapą, tačiau po tų juodų periodų visada prašviesėja.“
 
Vienas iš SKM steigėjų Andrius Čerškus atkreipė dėmesį, kad kiekviena šeima iš renginio išėjo pasisėmusi gerų emocijų:
 
„Komandos laimingos ne tik dėl to, kad sužinojo kažką naujo apie SKM, krepšinį, bet ir todėl, kad sudalyvavo paramos akcijoje, nes kiekviena į renginį atėjusi šeima savo registracija parėmė fondo veiklą. Labai noriu padėkoti sporto barui ir restoranui „O'Learys“, kuris pasirūpino, kad visi jaustųsi gerai. Ačiū 7DAYS, AUGA, „BOHEMA Travel“ ir kitiems partneriams, kurių dėka visos šeimos iš renginio išėjo su gera emocija, naujomis žiniomis ir pilnu maišu dovanų, – džiaugėsi vienas iš SKM vadovų. – Šiemet esame numatę daug tokių renginių ir norime būti geriausia krepšinio mokykla ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Norime visoms Lietuvos sporto organizacijoms parodyti pavyzdį, kaip reikia dirbti, kaip reikia žiūrėti ne tik savęs, bet ir dalintis.“
 
Paprašytas pristatyti SKM tikslus, A. Čerškus įvardino kelias kryptis, kuriomis sėkmingiausiai Lietuvoje dirbanti krepšinio mokykla judės artimiausiu metu:
 
Pagrindinis mūsų tikslas – toliau būti geriausiais ir išlaikyti tą toną, kurį uždavėme praėjusių metų sezone. Norime toliau skinti titulus, deleguoti žaidėjus į įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktines. Norime auginti savo trenerius ir darbuotojus, kad jie tobulėtų ir kiltų į naujas karjeros aukštumas tiek mūsų, tiek kitose organizacijose. Norime daryti prasmingus renginius ir padėti tiems, kam labiausiai reikia. Be abejo, norime turėti ir savo bazę link kurios artėjame ir gali būti, kad greit turėsime gerų žinių, – intrigavo pašnekovas. – Visiems norėčiau palinkėti sveikatos. Jeigu esi sveikas, gali labai daug ką padaryti. Būkite sveiki, sportiški, o pergalės ir visa kita ateis. Reikia tik noro, užsispyrimo ir atkaklumo.“
 
Tuo metu SKM rinkodaros vadovė Sandra Mockutė užtikrino, kad šį sezoną sostinės šeimos galės džiaugtis renginių gausa: „Buvo labai smagu stebėti aukcioną, kurio metu netgi vaikai kėlė rankutes ir sakė „Aš iš savo pinigėlių perku, aš žinau, kad tiems vaikučiams šiandien reikia pagalbos labiau.“ Labai gražu, kad jau nuo mažų dienų tėvai savo vaikams skiepija tai, kas yra svarbu gyvenime. SKM 13-ąjį sezoną tokiu šeimų susibūrimu pradeda neatsitiktinai. Turėsime įvairiausių renginių šeimoms, nes mūsų šio sezono akcentas – mes visi kartu esame šeima. SKM auklėtiniai treneriai, tėvai, vadovai, administracija – visi kartu judėsime link pergalės.“
 

 
Lietuvos čempionu 2009 ir 2010 m. su „Rytu“ tapęs S. Babrauskas džiaugėsi, kad pagrindinis vakaro prizas atiteko būtent Černeckių šeimai: „Aišku, visos šeimos buvo vertos kelionės, bet laimėtojai – dar vertesni. Jie turėjo rimtų problemų. Šiandien su jais teko kalbėtis, kad jie kaip tik galvojo apie kelionę į Italiją. Smagu, kad viskas taip gavosi. Ačiū Rimantui, kuris prisideda prie visų tų žmonių gerovės ir yra puikus žmogus. Aš pats su šeima gerai praleidau vakarą – gera vieta, naujas restoranas. Pavyko kartu su sūnumi ir draugų šeima laimėti protmūšį. Nusisekęs vakaras, vaikai patenkinti, tėvai ir visi kiti, manau, irgi laimingi. Reikia palinkėti SKM gero 13-ojo sezono, kad tų pergalių nemažėtų, rėmėjų daugėtų ir viskas būtų gerai.“
 
Protmūšyje triumfavusi S. Babrausko komanda pademonstravo gilias žinias. Per keturis turus, kuriuos sudarė klausimai apie SKM, Vilniaus miestą, Lietuvos krepšinio lygą (LKL) ir R. Kaukėno fondą, nugalėtojai teisingai atsakė net į 37 iš 40 klausimų.
 
2005 m. pasaulio čempionu su U21 Lietuvos rinktine tapęs S. Babrauskas turi svarbią priežastį atidžiai sekti SKM naujienas. Jo sūnus Dovydas pluša mokyklos trenerio Gintauto Vileitos treniruotėse. G. Vileita šiuo metu vadovauja ir talentingiausiems sostinės krepšininkams Vilniaus „Perlo“ komandoje.
 
„Tai puikus žmogus, geras treneris. Aš senai pažįstu Gintą, o dabar jis treniruoja mano sūnų ir mane patį (šypsosi). Kol neturiu komandos, sportuoju su „Perlu“. Kiek tenka stebėti, G. Vileita tikrai gerai treniruoja vaikus. Treneris patyręs – buvęs Amerikoje, žaidęs Europoje ir Lietuvoje“, – apie G. Vileitą atsiliepia S. Babrauskas.
 
35-erių gynėjo ir lengvojo krašto pozicijoje galintis žaisti Stepas praėjusį sezoną atstovavo Alytaus „Dzūkijai“, o šį rudenį pasitiko neturėdamas komandos. Pasak jo, tai netrukus turėtų pasikeisti: Kadangi Lietuvoje pasiūlymų negaunu, mano variantas – važiuoti į užsienį. Manau, greitu metu išvažiuosiu, viskas ten dėliojasi gerai.“
 
Iš viso 7 sezonus „Ryto“ ekipoje praleidęs vilnietis pozityviai atsiliepė apie dabartines mylimo klubo aktualijas ir teigė, jog ateityje norėtų sugrįžti į sostinės klubą.
 
S. Babrauskas taip pat atkreipė dėmesį į neeilinį įvykį – Europos taurės starte „Rytas“ į Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšį susmaigstė 40 taškų, taip pademonstruodami rezultatyviausią puolimą antrajame rungtynių ketvirtyje per visą turnyro istoriją.
 
„Matosi, kad žaidėjai gerai sutaria tarpusavyje, yra geras mikroklimatas. Treneris liko tas pats, vadovybė atliko gerą darbą, parinko tam tikrus žmones, kurie reikalingi. Man pačiam gal ir yra tekę žaidžiant „Ryte“ matyti ir pajausti, ką reiškia varžovams per kėlinį įmesti 40 taškų, bet tikrai ne Europos taurėje. To noro grįžti į sostinės klubą yra. Pažiūrėsime, kaip netolimoje ateityje viskas susidėlios“, – pokalbį mįslingai užbaigė Stepas.
 
Iš viso SKM sezono atidarymo vakaro metu surinkta beveik 2000 eurų, kurie bus skirti R. Kaukėno paramos grupės globojamiems vaikams.
 
Po renginio visi dalyiai buvo kviečiami neformaliai pabendrauti su treneriais ir paragauti 13-ojo SKM sezono startą žyminčio torto. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Aistros – ir aikštėje, ir greta jos
2019 10 20
LKL
Lietuvos krepšinio lyderių dvikovoje Viniuje Kauno „Žalgiris“ užtikrintai nugalėjo „Rytą“. Šalia aikštės įvyko abiejų komandų gerbėjų susistumdymas.
Kėdainiuose – antausis „Neptūnui“
2019 10 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate „CBet“ krepšininkai išsivežė pergalę iš Pasvalio, o „Neptūnas“ Kėdainiuose neatsilaikė prieš „Nevėžį“.
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Biržų pilies kieme – 620 bėgikų
2019 10 20
Bėgimas
Per Lietuvos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurės varžybas Biržų pilies kiemas buvo pilnas bėgikų
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
 
Vilniuje – naujas teniso kompleksas
2019 10 20
Atidarymas
Šalia sostinės Kalnėnų ir Pavilnio rajono duris atvėrė naujas teniso keturių kortų kompleksas „M7 sport Balzekas tennis academy“.
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Galvosūkių sukėlė ekstremali padėtis
2019 10 20
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje – lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Lietuvai – kvietimas į Šiaurės šalių klubą
2019 10 20
Badmintonas
Lietuvos, Latvijos ir Estijos badmintono federacijos sulaukė oficialaus kvietimo prisijungti prie Šiaurės šalių klubo.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas