skm.lt 2019 m. spalio 8 d. 16:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Stepą ir jo sūnų treniruoja tas pats treneris

Sostinės krepšinio mokyklos sezono atidaryme – Rimanto Kaukėno aukcionas ir laiminga Stepono Babrausko ranka.

Renginio akimirka.
Sauliaus Čirbos nuotr.
Renginio akimirka.
   
13-asis geriausios Lietuvos krepšinio mokyklos sezonas atidarytas naujajame sporto bare ir restorane „O'Learys“. Čia buvo pristatyti 2019–2020 m. SKM sezono tikslai, R. Kaukėno paramos grupės aukcione parduoti Rimanto Kaukėno, Eimanto Bendžiaus, Mindaugo Lukauskio marškinėliai, kiti vertingi daiktai. Specialų sveikinimą renginio dalyviams tarė ir pats R.Kaukėnas, vakaro dalyvius džiugino Erikos Narkevičiūtės muzikiniai pasirodymai.
 
Beveik 40 šeimų dalyvavo protmūšyje, kur rungėsi dėl rėmėjų dovanų. Jo nugalėtojais tapo ilgamečio Vilniaus „Ryto“ kapitono Stepono Babrausko vadovaujama MES komanda (37 taškai). Antrąją ir trečiąją vietas, surinkusios po 36 taškus, pasidalino Mariaus Vaštako vadovaujama „Bebrų chebra“ ir „Nemindžiok žibučių“ kompanija (komandos vadovas Giedrius Gervickas).
 
Renginyje taip pat apsilankė krepšinio ekspertas Rūtenis Paulauskas, krepšininkai Kšištofas Lavrinovičius ir Domantas Vilys, o pastarasis džiaugėsi aukcione laimėjęs krepšinio prekių parduotuvės „Sportpoint“ dovaną.
 
Šventinio vakaro kulminacija tapo burtų traukimas, kuriame visi dalyviai turėjo galimybę laimėti kelionių organizatoriaus „BOHEMA Travel“ įsteigtą kelionę visai šeimai į Italiją.
 
Būtent S. Babrausko ranka lėmė, kad gruodį į Veneciją palaikyti „Ryto“ klubo Europos taurės rungtynėse keliaus Černeckių šeima: „Labai džiaugiamės, kad pavyko čia sudalyvauti. Tikrai nesitikėjome kažką laimėti, norėjome tik smagiai praleisti laiką. Esame labai laimingi ir patenkinti“, – po burtų traukimo kalbėjo mama Agnė.
 
„Kaip tik dar neteko būti Italijoje. Eidami į renginį galvojome, kad būtų labai smagu, jeigu pavyktų laimėti. Dukra labai išgyveno ir sakė „Mama, mes tikrai nelaimėsime“ (šypsosi)“, – sakė Černeckių šeimos tėvas.
 
Įdomus sutapimas – lygiai prieš dešimtmetį S. Babrauskas kartu su „Rytu“ Europos taurę į viršų kėlė būtent Italijoje. 2009 m. finale likus žaisti 26 sek. S. Babrauskas pataikė tritaškį, kuris padidino vilniečių pranašumą iki 6 taškų. Kaip paaiškėjo netrukus, tai buvo lemiamas smūgis Maskvos srities „Chimki“ ekipai.
 
R. Kaukėno paramos grupės direktorius Laimonas Šiaulys džiaugėsi pavykusiu paramos vakaru ir žmonių gerumu: „Esame labai pakylėti. Džiaugiamės draugyste su Sostinės krepšinio mokykla. Tai yra ne pirmas mūsų bendras renginys ir tikimės ateityje dar artimiau bendradarbiauti. Didžiausias ačiū yra rėmėjams, kurių dėka tokie renginiai ir įvyksta bei, žinoma, žmonėms, kurie rado laiko atvykti ir taip palaikyti sunkiai sergančius vaikus. Kelionę laimėjusi šeima, išgirdusi savo komandos pavadinimą, trumpam neteko žado ir negalėjo patikėti, kad laimėjo būtent jie. Šeima minėjo, kad jiems niekada nesisekdavo loterijose. Aš sakau, kad bumerangas visada sugrįžta. Žmonės daug atkentėjo, praėjo tą sunkų gyvenimo etapą, tačiau po tų juodų periodų visada prašviesėja.“
 
Vienas iš SKM steigėjų Andrius Čerškus atkreipė dėmesį, kad kiekviena šeima iš renginio išėjo pasisėmusi gerų emocijų:
 
„Komandos laimingos ne tik dėl to, kad sužinojo kažką naujo apie SKM, krepšinį, bet ir todėl, kad sudalyvavo paramos akcijoje, nes kiekviena į renginį atėjusi šeima savo registracija parėmė fondo veiklą. Labai noriu padėkoti sporto barui ir restoranui „O'Learys“, kuris pasirūpino, kad visi jaustųsi gerai. Ačiū 7DAYS, AUGA, „BOHEMA Travel“ ir kitiems partneriams, kurių dėka visos šeimos iš renginio išėjo su gera emocija, naujomis žiniomis ir pilnu maišu dovanų, – džiaugėsi vienas iš SKM vadovų. – Šiemet esame numatę daug tokių renginių ir norime būti geriausia krepšinio mokykla ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Norime visoms Lietuvos sporto organizacijoms parodyti pavyzdį, kaip reikia dirbti, kaip reikia žiūrėti ne tik savęs, bet ir dalintis.“
 
Paprašytas pristatyti SKM tikslus, A. Čerškus įvardino kelias kryptis, kuriomis sėkmingiausiai Lietuvoje dirbanti krepšinio mokykla judės artimiausiu metu:
 
Pagrindinis mūsų tikslas – toliau būti geriausiais ir išlaikyti tą toną, kurį uždavėme praėjusių metų sezone. Norime toliau skinti titulus, deleguoti žaidėjus į įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktines. Norime auginti savo trenerius ir darbuotojus, kad jie tobulėtų ir kiltų į naujas karjeros aukštumas tiek mūsų, tiek kitose organizacijose. Norime daryti prasmingus renginius ir padėti tiems, kam labiausiai reikia. Be abejo, norime turėti ir savo bazę link kurios artėjame ir gali būti, kad greit turėsime gerų žinių, – intrigavo pašnekovas. – Visiems norėčiau palinkėti sveikatos. Jeigu esi sveikas, gali labai daug ką padaryti. Būkite sveiki, sportiški, o pergalės ir visa kita ateis. Reikia tik noro, užsispyrimo ir atkaklumo.“
 
Tuo metu SKM rinkodaros vadovė Sandra Mockutė užtikrino, kad šį sezoną sostinės šeimos galės džiaugtis renginių gausa: „Buvo labai smagu stebėti aukcioną, kurio metu netgi vaikai kėlė rankutes ir sakė „Aš iš savo pinigėlių perku, aš žinau, kad tiems vaikučiams šiandien reikia pagalbos labiau.“ Labai gražu, kad jau nuo mažų dienų tėvai savo vaikams skiepija tai, kas yra svarbu gyvenime. SKM 13-ąjį sezoną tokiu šeimų susibūrimu pradeda neatsitiktinai. Turėsime įvairiausių renginių šeimoms, nes mūsų šio sezono akcentas – mes visi kartu esame šeima. SKM auklėtiniai treneriai, tėvai, vadovai, administracija – visi kartu judėsime link pergalės.“
 

 
Lietuvos čempionu 2009 ir 2010 m. su „Rytu“ tapęs S. Babrauskas džiaugėsi, kad pagrindinis vakaro prizas atiteko būtent Černeckių šeimai: „Aišku, visos šeimos buvo vertos kelionės, bet laimėtojai – dar vertesni. Jie turėjo rimtų problemų. Šiandien su jais teko kalbėtis, kad jie kaip tik galvojo apie kelionę į Italiją. Smagu, kad viskas taip gavosi. Ačiū Rimantui, kuris prisideda prie visų tų žmonių gerovės ir yra puikus žmogus. Aš pats su šeima gerai praleidau vakarą – gera vieta, naujas restoranas. Pavyko kartu su sūnumi ir draugų šeima laimėti protmūšį. Nusisekęs vakaras, vaikai patenkinti, tėvai ir visi kiti, manau, irgi laimingi. Reikia palinkėti SKM gero 13-ojo sezono, kad tų pergalių nemažėtų, rėmėjų daugėtų ir viskas būtų gerai.“
 
Protmūšyje triumfavusi S. Babrausko komanda pademonstravo gilias žinias. Per keturis turus, kuriuos sudarė klausimai apie SKM, Vilniaus miestą, Lietuvos krepšinio lygą (LKL) ir R. Kaukėno fondą, nugalėtojai teisingai atsakė net į 37 iš 40 klausimų.
 
2005 m. pasaulio čempionu su U21 Lietuvos rinktine tapęs S. Babrauskas turi svarbią priežastį atidžiai sekti SKM naujienas. Jo sūnus Dovydas pluša mokyklos trenerio Gintauto Vileitos treniruotėse. G. Vileita šiuo metu vadovauja ir talentingiausiems sostinės krepšininkams Vilniaus „Perlo“ komandoje.
 
„Tai puikus žmogus, geras treneris. Aš senai pažįstu Gintą, o dabar jis treniruoja mano sūnų ir mane patį (šypsosi). Kol neturiu komandos, sportuoju su „Perlu“. Kiek tenka stebėti, G. Vileita tikrai gerai treniruoja vaikus. Treneris patyręs – buvęs Amerikoje, žaidęs Europoje ir Lietuvoje“, – apie G. Vileitą atsiliepia S. Babrauskas.
 
35-erių gynėjo ir lengvojo krašto pozicijoje galintis žaisti Stepas praėjusį sezoną atstovavo Alytaus „Dzūkijai“, o šį rudenį pasitiko neturėdamas komandos. Pasak jo, tai netrukus turėtų pasikeisti: Kadangi Lietuvoje pasiūlymų negaunu, mano variantas – važiuoti į užsienį. Manau, greitu metu išvažiuosiu, viskas ten dėliojasi gerai.“
 
Iš viso 7 sezonus „Ryto“ ekipoje praleidęs vilnietis pozityviai atsiliepė apie dabartines mylimo klubo aktualijas ir teigė, jog ateityje norėtų sugrįžti į sostinės klubą.
 
S. Babrauskas taip pat atkreipė dėmesį į neeilinį įvykį – Europos taurės starte „Rytas“ į Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšį susmaigstė 40 taškų, taip pademonstruodami rezultatyviausią puolimą antrajame rungtynių ketvirtyje per visą turnyro istoriją.
 
„Matosi, kad žaidėjai gerai sutaria tarpusavyje, yra geras mikroklimatas. Treneris liko tas pats, vadovybė atliko gerą darbą, parinko tam tikrus žmones, kurie reikalingi. Man pačiam gal ir yra tekę žaidžiant „Ryte“ matyti ir pajausti, ką reiškia varžovams per kėlinį įmesti 40 taškų, bet tikrai ne Europos taurėje. To noro grįžti į sostinės klubą yra. Pažiūrėsime, kaip netolimoje ateityje viskas susidėlios“, – pokalbį mįslingai užbaigė Stepas.
 
Iš viso SKM sezono atidarymo vakaro metu surinkta beveik 2000 eurų, kurie bus skirti R. Kaukėno paramos grupės globojamiems vaikams.
 
Po renginio visi dalyiai buvo kviečiami neformaliai pabendrauti su treneriais ir paragauti 13-ojo SKM sezono startą žyminčio torto. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
Pusfinalyje – Lietuvos komandų akistata
2020 02 24
Baltijos lyga
Savaitgalį Rygoje vyksiančiame Douglas Baltijos čempionato finalo ketverte žais dvi Lietuvos komandos.
D.Motiejūnas: „Reikia gerbti užrašą Lietuva“
2020 02 24
Atranka
Po gėdingo pralaimėjimo Belgijoje Lietuvos krepšinio rinktinė kibs į atlapus pakilimą išgyvenantiems čekams.
 
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2020 02 24
Draugiškos rungtynės
Ketvirtą pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle pasiekė Kauno FC „Hegelmann Litauen“, 2:0 pranokęs būsimą varžovę Pirmoje lygoje Alytaus „Dainavą“.
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Iki olimpinio debiuto – 1000 kibirų prakaito
2020 02 24
Žvilgsnis
Garsių Lietuvos sportininkų kelias į olimpines žaidynes grįstas įspūdingais skaičiai.
Svarbiausia – šeimos ir draugų palaikymas
2020 02 24
Buriavimas
Vasario 25 d. Australijoje prie olimpinės „RS:X“ burlenčių klasės pasaulio čempionato starto linijos stos ir Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas.
Tradicinėse varžybose – 12-mečio rekordas
2020 02 24
Šaudymas iš lanko
Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko tradicinės reitinginės šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas