Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 30 d. 13:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šimtmečio parke – 500 bėgikų

Ketvirtosios Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir Tokijo olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybos buvo surengtos Garliavoje, 100-mečio parke.

Renginio akimirka.
Jonės Kinderytės, Nijolės Daunoravičienės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Varžybose dalyvavo apie  500 įvairaus amžiaus bėgikų iš visų Kauno rajono gyvenviečių, taip pat atvykusių iš kitų šalies vietovių.   

Varžybų organizatoriai – Kauno r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA). Sportininkai įvairiose amžiaus grupėse bėgo 300 m, 500 m ir 1000 m distancijas. 

Bėgikų laukė  LAA rėmėjų „Stiklitos“ prizai ir medaliai, „Rokiškio sūris“ produkcija, taip pat sportiniai marškinėliai. Juos gavo visi, kurie baigė distancijas.   

PALINKĖJIMAI. Kauno r. vicemeras, didelis svarsčių kilnojimo entuziastas  Paulius Visockas pasidžiaugė šia jaunųjų bėgikų tradicija. 

„Šventėme Europos judumo savaitę, bet mums to negana. Šią savaitę mes dar vis aktyvūs ir norime sportuoti. Tokios gražios tradicijos nenueina veltui. Žmonės išgirsta, pamato gerąjį pavyzdį, kuris sėja sėklą. Zapyškyje jau 10 metų vyksta mūsų sporto žaidynės, šeštus metus bėgimas organizuojamas Ringauduose.  

Mero taurės ir Kęstučio Orento taurės varžybas pradėjome pažindami Raudondvario dvaro apylinkes ir pajausdami grafo Juozapo Tiškevičiaus bei jo šeimos palikuonių istoriją. Po to persikėlėme į kurortinę teritoriją ir galėjome pasidžiaugti Kačerginės bei Kulautuvos vaizdais, iškiliomis asmenybėmis, kurios gyveno tuose kraštuose, o šiandien susirinkome į unikalią vietą – Garliavos 100-mečio parką. 

Prieš gerus metus bendromis jėgomis pasodinome 100 ąžuolų įvairioms progoms atminti. Viliuosi, kad šio parko dvasia padės jauniesiems bėgikams siekti gerų rezultatų šiandien ir ateityje“, - per iškilmingą varžybų atidarymą kalbėjo P. Visockas.  

Kartu su bėgikais buvo ir Tokijo olimpietis K.Orentas, jau kuris laikas vasaras leidžiantis Mindūnuose (Molėtų r.), o žiemas – Vilniuje. Jis gausiai susirinkusiems sportininkams linkėjo ne tik puikių rezultatų, bet ir gerų mokslo metų. 

Legendinis bėgikas prisipažino, kad jis, būdamas tokio amžiaus, kaip jo taurės varžybų dalyviai, dar nesportavo.  

„Bandžiau daug sporto šakų – žaidžiau, važinėjau dviračiu, kol pagaliau suradau savąjį pašukimą – lengvąją atletiką ir nuvažiavau į Tokijo olimpines žaidynes“, - kalbėjo K. Orentas.  Ir dabar įžymusis bėgikas tikisi, kad iš šių varžybų dalyvių išaugs geri sportininkai, olimpiečiai, kurie gerins rekordus. 

PIRMOSIOS NUGALĖTOJOS. Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Alfonsas Kazlauskas ir vilnietis starteris Borisas Gilevskis pirmiausiai į startą pakvietė pačias jauniausias bėgikas, rungtyniavusias 300 m distancijoje. 

Greičiausiai nuotolį įveikė Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos pirmokė septynerių metų Marija Vadlugaitė, kuri po finišo pirmiausiai pateko į mamos Indros Vadlugienės glėbį. 
 
Jaunoji sportininkė anksčiau lankė plaukimo baseiną, o dabar žaidžia krepšinį  „Snaiperio“ klube, taip pat lanko karatė, pramoginių šokių pratybas, piešia. 

„Dabar dukros mokslus deriname su būreliais. Jos mokykla labai sportiška, vaikai aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose. Neseniai mokykloje atidaryta nauja sporto salė, tvarkomas stadionas. Mokiniams suteikiamos visos sąlygos sportuoti ir aktyviai leisti laiką“, - pasidžiaugė I. Vadlugienė. 
 
Vėliau paaiškėjo, kad  Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos komanda buvo gausiausia varžybose ir apdovanota specialiu LLA prizu.  

500 m nuotolyje ypač atkali kova vyko tarp Vilkijos gimnazijos šeštokės Rūtos Petrauskaitės ir Garliavos Jonučių progimnazijos mokinės Gabrielės Vėgelytės. Visą distanciją pirmavo pastaroji bėgikė, tačiau prieš pat finišą ją aplenkė R. Petrauskaitė. 

Nugalėtojos kūno kultūros mokytoja Rasa Matuliauskaitė, mokykloje dirbanti jau 30 metų, teigė, kad Rūta – sportiška ir greita iš prigimties mergaitė, dabar pradėjo lankyti futbolo treniruotes.

„Buvo labai sunku bėgti, skaudėjo kojas. Varžybose dalyvavau po vakar vykusių kvadrato pratybų, per kurias kelis kartus nugriuvau.  Mano abu broliai Karolis ir Nerijus bėgioja, noriu nuo jų neatsilikti, nes man patinka bėgimas“, - savo įspūdžiais pasidalijo R. Petrauskaitė.  


 
TRENERIO DŽIAUGSMAS. Vyresniųjų mergaičių grupėje 500 m nuotolio nugalėtoja tapo Garliavos Jonučių progimnazijos septintokė Greta Urbonavičiūtė. Jos pergalę matė ir treneris Alfredas Starkevičius.  
 
Ši sportininkė trečius metus lanko lengvosios atletikos treniruotes ir bėgioja 60 m bei šokinėja į tolį. Varžybose dalyvavo ir jos klasės draugė, sportinės gimnastikos pratybas lankanti Diana Veiverytė, tačiau jai nepavyko patekti tarp prizininkių. 

Nugalėtoja papasakojo, kad jau yra pelniusi 16 medalių, kuriuos laimėjo per įvairias varžybas.

Jai labai patiko šios varžybos, nes vyko ne stadione, o parke. „Vasaros sezoną jau baigiau, dabar rengsiuosi žiemai, kur irgi tikiuosi laimėti medalių“, - sako G. Urbonavičiūtė.   

Vaikinų grupėje šį nuotolį greičiausiai įveikė dar vienas trenerio A. Starkevičiaus auklėtinis, Raudondvario gimnazijos devintokas Jokūbas Mejaras, kuris lengvosios atletikos pratybas lanko vos 9 mėnesius. 

Mėgstamiausios sportininko distancijos - 400 m ir 800 m. Vienerius metus jis lankė krepšinio treniruotes, tačiau 188 cm ūgio jaunuolį sužavėjo lengvoji atletika. 

„Jau turiu ir titulų, esu Kauno ir rajono jaunučių čempionas. Dalyvavau ir Lietuvos jaunučių čempionate, užėmiau aštuntąsias vietas. Pradžiai – visai neblogai, kiti treniruotes lanko jau ketvirtus metus, tačiau jų ne vieną aplenkiau.  Pagrindinis mano tikslas – atstovauti Lietuvai įvairaus amžiaus grupių Europos  čempionatuose, o po to bus galima pagalvoti ir apie olimpines žaidynes. Lengvoji atletika jau mano širdyje, jos į jokią kitą sporto šaką nekeisiu“, - atviravo J. Mejaras. 
 
ATVAŽIAVO DVIRAČIU. Vyresnio amžiaus sportininkai bėgo 1000 m nuotolį. Vienoje iš grupių nugalėtoju tapo klubo „Bėgantis žmogus“ atstovas, 19-metis Karolis Filipavičius iš Rokų. 
 
Jis sportuoja savo malonumui, laisvalaikiu labiausiai mėgsta žaisti salės tinklinį. Į Garliavą iš Rokų sportininkas atvažiavo dviračiu (apie 5,5 km ) ir, kiek pailsėjęs, stojo į 1000 m nuotolio startą.  

„Varžybose teisėjavo vienas mano trenerių Eimantas Petrulevičius, kuris mane ir prikalbino bėgti. Praėjusiais metais baigiau Garliavos Juozo Lukšos gimnaziją, per šias varžybas bėgau su keturiais savo draugais, žaidžiančiais tinklinį. Varžybos patiko, daug prizų, medalių, gavau ir sportinius marškinėlius“, - džiaugėsi K. Filipavičius.  

Įvairių amžiaus grupių nugalėtojais dar tapo Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų gimnazijos bėgikai Goda Miliauskaitė, Gabija Okuškaitė, Donatas Docka, Vėįas Mackela, Lukas Valauskis, Garliavos Jonučių progimnazijos sportininkai Matas Garčinskas, Dovydas Šimkevičius, garliavietis Vytautas Gelčys, klubo „Bėgantis žmogus“ atstovai Ūla Kuzmaitė, Karolina Narbutaitė, Ernestas Žiogas ir kaunietis Andrejus Klimaševskis. 

REKORDAI. Kol buvo rengiamasi iškilmingam varžybų uždarymui, pakalbinome K.Orentą. 

Kęstuti, kaip gyveni?
Kovo 15 d. atšvenčiau savo 80 metų jubiliejų. Vasarą Mindūnuose daug  vaikščiodavau ir kiekvieną dieną ežere irkluodavau valtelę.
 
Nuvažiuodavau ir į mišką, nors grybų ir nedaug rasdavau, čia savo grybavimo rekordais negaliu pasigirti, tačiau gerai pasivaikščiodavau. 

Man sėdimas darbas nelabai tinka, todėl skulptūrų iš medžio mažai drožiu. O Vilniuje, kur gyvenu žiemą, dirbtuvių neturiu. 

Jau išdovanojau visas, gal dešimt Šv. Jurgio skulptūras, ir savo kolekcijoje jų neturiu nė vieno, todėl dabar pradėjau drožti sau šią skulptūrą.

Liepų turiu pakankamai, kaip juokaudamas sakau, dviem savo gyvenimams, man jų privežė olimpietis Romualdas Bitė. 

Ar dažnai prisimeni savo sportinę karjerą?
Dažnai. SSRS rinktinei atstovavau septynerius metus (1962-1969 m.). Lietuvos rekordus gerinau 37 kartų. 

Bėgiojau ir 5000 m nuotolį, ir 3000 m per kliūtis. Tačiau Bukarešte, prieš varžybas, iš vakaro darant treniruotę, plyšo Achilo sausgyslė ir buvau nugabentas į ligoninę. 

Kliūtinio bėgimo rungties teko atsisakyti. Estafetę perdaviau treniruočių draugui Adolfui Aleksejūnui. 

Puikiai prisimenu varžybas Kijeve, kai per futbolo rungtynių pertrauką 5000 m distanciją nubėgau per 13 min. 33,2 sek. ir pagerinau rusui Vladimirui Kucui priklausiusį pasaulio rekordą (13 min. 35 sek.).

Tą informaciją pagarsinus stadione, gausiai susirinkę žiūrovai pratrūko ploti. Tačiau teisėjai neskubėjo baigti darbo ir po ilgų diskusijų nusprendė, jog tą distanciją įveikiau tokiu pat rezultatu, kaip ir V. Kucas. Pabūti pasaulio rekordininku teko tik trumpam. 

1965-aisiais per SSRS čempionatą Leningrade pagerinau ir pasaulio uždarų patalpų rekordą, 5000 m nuotolį nubėgau, berods, per 14 min. 4 sek, tačiau jis buvo neįskaitytas. 

Mano auklėtinis Viačeslavas Kutyrkinas, dabar gyvenantis Sankt Peterburge, neseniai pasidomėjo, kodėl negaunu rentos. 

Atsakiau, kad to rekordo niekas nepripažįsta. Auklėtinis enciklopedijoje surado, kad tas mano rezultatas yra užtvirtintas. Tą žinią sužinojau šiemet. Tačiau rentos vis vien negausiu, negalima to rašyti atbuline data. 

Ką gali pasakyti apie Kauno r. mero ir tavo vardo varžybas?
Gerai, kad vaikučiai pratinasi bėgioti, nes po to pripras pastoviai bėgioti. Tokios varžybos vaikams labai reikalingos, jų Lietuvoje mažai vyksta. Po šių varžybų ne vienas vaikas tikrai užsidegs noru bėgioti. 

DOVANOS. LLA vadovai, valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas ir generalinis direktorius Rimantas Daunoravičius prizais apdovanojo Kauno r. vicemerą Paulių Visocką, Garliavos seniūnę Nijolę Tarvydienę, rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėją Joną Petkevičių ir jo pavaduotoją Arūną Talalą bei kt. 

Prizais buvo apdovanoti ir jauniausi bei vyriausi varžybų dalyviai. Dabar spalio 11 d. Pakruojyje vyks olimpiečio Adolfo Aleksejūno ir Pakruojo r. mero taurės bėgimo varžybos.             
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
Moterų rinktinėje – 13 metų perlas
2019 10 17
Rinktinė
Mantas Šernius: „Turime perlą moterų krepšinyje. Manau reikėtų, kad ji susipažintų su žaidėjomis, su vaidmeniu, sužinotų, kas jos laukia ateityje.“
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
 
Šiaulietėms –18-as šalies čempionių auksas
2019 10 17
A lyga
18-as Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionių titulas ir 15-as iš eilės jau gali būti oficialiai įrašytas į Šiaulių “Gintros-Universiteto” metraščius.
Po pergalių serijos – skaudi pamoka
2019 10 17
Mažasis futbolas
Mažojo futbolo pasaulio čempionato paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse Lietuvos rinktinė 0:6 nusileido planetos vicečempionams lenkams.
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidednačiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas