Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 30 d. 13:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šimtmečio parke – 500 bėgikų

Ketvirtosios Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir Tokijo olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybos buvo surengtos Garliavoje, 100-mečio parke.

Renginio akimirka.
Jonės Kinderytės, Nijolės Daunoravičienės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Varžybose dalyvavo apie  500 įvairaus amžiaus bėgikų iš visų Kauno rajono gyvenviečių, taip pat atvykusių iš kitų šalies vietovių.   

Varžybų organizatoriai – Kauno r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA). Sportininkai įvairiose amžiaus grupėse bėgo 300 m, 500 m ir 1000 m distancijas. 

Bėgikų laukė  LAA rėmėjų „Stiklitos“ prizai ir medaliai, „Rokiškio sūris“ produkcija, taip pat sportiniai marškinėliai. Juos gavo visi, kurie baigė distancijas.   

PALINKĖJIMAI. Kauno r. vicemeras, didelis svarsčių kilnojimo entuziastas  Paulius Visockas pasidžiaugė šia jaunųjų bėgikų tradicija. 

„Šventėme Europos judumo savaitę, bet mums to negana. Šią savaitę mes dar vis aktyvūs ir norime sportuoti. Tokios gražios tradicijos nenueina veltui. Žmonės išgirsta, pamato gerąjį pavyzdį, kuris sėja sėklą. Zapyškyje jau 10 metų vyksta mūsų sporto žaidynės, šeštus metus bėgimas organizuojamas Ringauduose.  

Mero taurės ir Kęstučio Orento taurės varžybas pradėjome pažindami Raudondvario dvaro apylinkes ir pajausdami grafo Juozapo Tiškevičiaus bei jo šeimos palikuonių istoriją. Po to persikėlėme į kurortinę teritoriją ir galėjome pasidžiaugti Kačerginės bei Kulautuvos vaizdais, iškiliomis asmenybėmis, kurios gyveno tuose kraštuose, o šiandien susirinkome į unikalią vietą – Garliavos 100-mečio parką. 

Prieš gerus metus bendromis jėgomis pasodinome 100 ąžuolų įvairioms progoms atminti. Viliuosi, kad šio parko dvasia padės jauniesiems bėgikams siekti gerų rezultatų šiandien ir ateityje“, - per iškilmingą varžybų atidarymą kalbėjo P. Visockas.  

Kartu su bėgikais buvo ir Tokijo olimpietis K.Orentas, jau kuris laikas vasaras leidžiantis Mindūnuose (Molėtų r.), o žiemas – Vilniuje. Jis gausiai susirinkusiems sportininkams linkėjo ne tik puikių rezultatų, bet ir gerų mokslo metų. 

Legendinis bėgikas prisipažino, kad jis, būdamas tokio amžiaus, kaip jo taurės varžybų dalyviai, dar nesportavo.  

„Bandžiau daug sporto šakų – žaidžiau, važinėjau dviračiu, kol pagaliau suradau savąjį pašukimą – lengvąją atletiką ir nuvažiavau į Tokijo olimpines žaidynes“, - kalbėjo K. Orentas.  Ir dabar įžymusis bėgikas tikisi, kad iš šių varžybų dalyvių išaugs geri sportininkai, olimpiečiai, kurie gerins rekordus. 

PIRMOSIOS NUGALĖTOJOS. Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Alfonsas Kazlauskas ir vilnietis starteris Borisas Gilevskis pirmiausiai į startą pakvietė pačias jauniausias bėgikas, rungtyniavusias 300 m distancijoje. 

Greičiausiai nuotolį įveikė Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos pirmokė septynerių metų Marija Vadlugaitė, kuri po finišo pirmiausiai pateko į mamos Indros Vadlugienės glėbį. 
 
Jaunoji sportininkė anksčiau lankė plaukimo baseiną, o dabar žaidžia krepšinį  „Snaiperio“ klube, taip pat lanko karatė, pramoginių šokių pratybas, piešia. 

„Dabar dukros mokslus deriname su būreliais. Jos mokykla labai sportiška, vaikai aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose. Neseniai mokykloje atidaryta nauja sporto salė, tvarkomas stadionas. Mokiniams suteikiamos visos sąlygos sportuoti ir aktyviai leisti laiką“, - pasidžiaugė I. Vadlugienė. 
 
Vėliau paaiškėjo, kad  Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos komanda buvo gausiausia varžybose ir apdovanota specialiu LLA prizu.  

500 m nuotolyje ypač atkali kova vyko tarp Vilkijos gimnazijos šeštokės Rūtos Petrauskaitės ir Garliavos Jonučių progimnazijos mokinės Gabrielės Vėgelytės. Visą distanciją pirmavo pastaroji bėgikė, tačiau prieš pat finišą ją aplenkė R. Petrauskaitė. 

Nugalėtojos kūno kultūros mokytoja Rasa Matuliauskaitė, mokykloje dirbanti jau 30 metų, teigė, kad Rūta – sportiška ir greita iš prigimties mergaitė, dabar pradėjo lankyti futbolo treniruotes.

„Buvo labai sunku bėgti, skaudėjo kojas. Varžybose dalyvavau po vakar vykusių kvadrato pratybų, per kurias kelis kartus nugriuvau.  Mano abu broliai Karolis ir Nerijus bėgioja, noriu nuo jų neatsilikti, nes man patinka bėgimas“, - savo įspūdžiais pasidalijo R. Petrauskaitė.  


 
TRENERIO DŽIAUGSMAS. Vyresniųjų mergaičių grupėje 500 m nuotolio nugalėtoja tapo Garliavos Jonučių progimnazijos septintokė Greta Urbonavičiūtė. Jos pergalę matė ir treneris Alfredas Starkevičius.  
 
Ši sportininkė trečius metus lanko lengvosios atletikos treniruotes ir bėgioja 60 m bei šokinėja į tolį. Varžybose dalyvavo ir jos klasės draugė, sportinės gimnastikos pratybas lankanti Diana Veiverytė, tačiau jai nepavyko patekti tarp prizininkių. 

Nugalėtoja papasakojo, kad jau yra pelniusi 16 medalių, kuriuos laimėjo per įvairias varžybas.

Jai labai patiko šios varžybos, nes vyko ne stadione, o parke. „Vasaros sezoną jau baigiau, dabar rengsiuosi žiemai, kur irgi tikiuosi laimėti medalių“, - sako G. Urbonavičiūtė.   

Vaikinų grupėje šį nuotolį greičiausiai įveikė dar vienas trenerio A. Starkevičiaus auklėtinis, Raudondvario gimnazijos devintokas Jokūbas Mejaras, kuris lengvosios atletikos pratybas lanko vos 9 mėnesius. 

Mėgstamiausios sportininko distancijos - 400 m ir 800 m. Vienerius metus jis lankė krepšinio treniruotes, tačiau 188 cm ūgio jaunuolį sužavėjo lengvoji atletika. 

„Jau turiu ir titulų, esu Kauno ir rajono jaunučių čempionas. Dalyvavau ir Lietuvos jaunučių čempionate, užėmiau aštuntąsias vietas. Pradžiai – visai neblogai, kiti treniruotes lanko jau ketvirtus metus, tačiau jų ne vieną aplenkiau.  Pagrindinis mano tikslas – atstovauti Lietuvai įvairaus amžiaus grupių Europos  čempionatuose, o po to bus galima pagalvoti ir apie olimpines žaidynes. Lengvoji atletika jau mano širdyje, jos į jokią kitą sporto šaką nekeisiu“, - atviravo J. Mejaras. 
 
ATVAŽIAVO DVIRAČIU. Vyresnio amžiaus sportininkai bėgo 1000 m nuotolį. Vienoje iš grupių nugalėtoju tapo klubo „Bėgantis žmogus“ atstovas, 19-metis Karolis Filipavičius iš Rokų. 
 
Jis sportuoja savo malonumui, laisvalaikiu labiausiai mėgsta žaisti salės tinklinį. Į Garliavą iš Rokų sportininkas atvažiavo dviračiu (apie 5,5 km ) ir, kiek pailsėjęs, stojo į 1000 m nuotolio startą.  

„Varžybose teisėjavo vienas mano trenerių Eimantas Petrulevičius, kuris mane ir prikalbino bėgti. Praėjusiais metais baigiau Garliavos Juozo Lukšos gimnaziją, per šias varžybas bėgau su keturiais savo draugais, žaidžiančiais tinklinį. Varžybos patiko, daug prizų, medalių, gavau ir sportinius marškinėlius“, - džiaugėsi K. Filipavičius.  

Įvairių amžiaus grupių nugalėtojais dar tapo Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų gimnazijos bėgikai Goda Miliauskaitė, Gabija Okuškaitė, Donatas Docka, Vėįas Mackela, Lukas Valauskis, Garliavos Jonučių progimnazijos sportininkai Matas Garčinskas, Dovydas Šimkevičius, garliavietis Vytautas Gelčys, klubo „Bėgantis žmogus“ atstovai Ūla Kuzmaitė, Karolina Narbutaitė, Ernestas Žiogas ir kaunietis Andrejus Klimaševskis. 

REKORDAI. Kol buvo rengiamasi iškilmingam varžybų uždarymui, pakalbinome K.Orentą. 

Kęstuti, kaip gyveni?
Kovo 15 d. atšvenčiau savo 80 metų jubiliejų. Vasarą Mindūnuose daug  vaikščiodavau ir kiekvieną dieną ežere irkluodavau valtelę.
 
Nuvažiuodavau ir į mišką, nors grybų ir nedaug rasdavau, čia savo grybavimo rekordais negaliu pasigirti, tačiau gerai pasivaikščiodavau. 

Man sėdimas darbas nelabai tinka, todėl skulptūrų iš medžio mažai drožiu. O Vilniuje, kur gyvenu žiemą, dirbtuvių neturiu. 

Jau išdovanojau visas, gal dešimt Šv. Jurgio skulptūras, ir savo kolekcijoje jų neturiu nė vieno, todėl dabar pradėjau drožti sau šią skulptūrą.

Liepų turiu pakankamai, kaip juokaudamas sakau, dviem savo gyvenimams, man jų privežė olimpietis Romualdas Bitė. 

Ar dažnai prisimeni savo sportinę karjerą?
Dažnai. SSRS rinktinei atstovavau septynerius metus (1962-1969 m.). Lietuvos rekordus gerinau 37 kartų. 

Bėgiojau ir 5000 m nuotolį, ir 3000 m per kliūtis. Tačiau Bukarešte, prieš varžybas, iš vakaro darant treniruotę, plyšo Achilo sausgyslė ir buvau nugabentas į ligoninę. 

Kliūtinio bėgimo rungties teko atsisakyti. Estafetę perdaviau treniruočių draugui Adolfui Aleksejūnui. 

Puikiai prisimenu varžybas Kijeve, kai per futbolo rungtynių pertrauką 5000 m distanciją nubėgau per 13 min. 33,2 sek. ir pagerinau rusui Vladimirui Kucui priklausiusį pasaulio rekordą (13 min. 35 sek.).

Tą informaciją pagarsinus stadione, gausiai susirinkę žiūrovai pratrūko ploti. Tačiau teisėjai neskubėjo baigti darbo ir po ilgų diskusijų nusprendė, jog tą distanciją įveikiau tokiu pat rezultatu, kaip ir V. Kucas. Pabūti pasaulio rekordininku teko tik trumpam. 

1965-aisiais per SSRS čempionatą Leningrade pagerinau ir pasaulio uždarų patalpų rekordą, 5000 m nuotolį nubėgau, berods, per 14 min. 4 sek, tačiau jis buvo neįskaitytas. 

Mano auklėtinis Viačeslavas Kutyrkinas, dabar gyvenantis Sankt Peterburge, neseniai pasidomėjo, kodėl negaunu rentos. 

Atsakiau, kad to rekordo niekas nepripažįsta. Auklėtinis enciklopedijoje surado, kad tas mano rezultatas yra užtvirtintas. Tą žinią sužinojau šiemet. Tačiau rentos vis vien negausiu, negalima to rašyti atbuline data. 

Ką gali pasakyti apie Kauno r. mero ir tavo vardo varžybas?
Gerai, kad vaikučiai pratinasi bėgioti, nes po to pripras pastoviai bėgioti. Tokios varžybos vaikams labai reikalingos, jų Lietuvoje mažai vyksta. Po šių varžybų ne vienas vaikas tikrai užsidegs noru bėgioti. 

DOVANOS. LLA vadovai, valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas ir generalinis direktorius Rimantas Daunoravičius prizais apdovanojo Kauno r. vicemerą Paulių Visocką, Garliavos seniūnę Nijolę Tarvydienę, rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėją Joną Petkevičių ir jo pavaduotoją Arūną Talalą bei kt. 

Prizais buvo apdovanoti ir jauniausi bei vyriausi varžybų dalyviai. Dabar spalio 11 d. Pakruojyje vyks olimpiečio Adolfo Aleksejūno ir Pakruojo r. mero taurės bėgimo varžybos.             
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
Dovanotas skrydis futbolininko nesužavėjo
2020 03 31
Žvilgsnis
Apie gimtadienį: nerimtas interviu su Vilniaus „Riterių“ futbolininku Donatu Kazlausku.
„Žalgirio“ serbas ilgisi futbolo ir dronų
2020 03 31
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo naujokas Ivanas Tatomirovičius kartu su šeima karantiną leidžia Vilniuje.
Legionierės nusprendė – Lietuvoje saugiau
2020 03 31
Legionieriai
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandos legionierės papasakojo kuo užsiima karantino metu ir davė patarimų (VIDEO).
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą
2020 03 31
Situacija
Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
 
Lietuvių lūkesčiai – didesni nei buvo Rio
2020 03 31
Žvilgsnis
Didžioji dalis (58%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tikėjo mūsų tautiečių sėkme Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas