Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 30 d. 13:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šimtmečio parke – 500 bėgikų

Ketvirtosios Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir Tokijo olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybos buvo surengtos Garliavoje, 100-mečio parke.

Renginio akimirka.
Jonės Kinderytės, Nijolės Daunoravičienės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Varžybose dalyvavo apie  500 įvairaus amžiaus bėgikų iš visų Kauno rajono gyvenviečių, taip pat atvykusių iš kitų šalies vietovių.   

Varžybų organizatoriai – Kauno r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA). Sportininkai įvairiose amžiaus grupėse bėgo 300 m, 500 m ir 1000 m distancijas. 

Bėgikų laukė  LAA rėmėjų „Stiklitos“ prizai ir medaliai, „Rokiškio sūris“ produkcija, taip pat sportiniai marškinėliai. Juos gavo visi, kurie baigė distancijas.   

PALINKĖJIMAI. Kauno r. vicemeras, didelis svarsčių kilnojimo entuziastas  Paulius Visockas pasidžiaugė šia jaunųjų bėgikų tradicija. 

„Šventėme Europos judumo savaitę, bet mums to negana. Šią savaitę mes dar vis aktyvūs ir norime sportuoti. Tokios gražios tradicijos nenueina veltui. Žmonės išgirsta, pamato gerąjį pavyzdį, kuris sėja sėklą. Zapyškyje jau 10 metų vyksta mūsų sporto žaidynės, šeštus metus bėgimas organizuojamas Ringauduose.  

Mero taurės ir Kęstučio Orento taurės varžybas pradėjome pažindami Raudondvario dvaro apylinkes ir pajausdami grafo Juozapo Tiškevičiaus bei jo šeimos palikuonių istoriją. Po to persikėlėme į kurortinę teritoriją ir galėjome pasidžiaugti Kačerginės bei Kulautuvos vaizdais, iškiliomis asmenybėmis, kurios gyveno tuose kraštuose, o šiandien susirinkome į unikalią vietą – Garliavos 100-mečio parką. 

Prieš gerus metus bendromis jėgomis pasodinome 100 ąžuolų įvairioms progoms atminti. Viliuosi, kad šio parko dvasia padės jauniesiems bėgikams siekti gerų rezultatų šiandien ir ateityje“, - per iškilmingą varžybų atidarymą kalbėjo P. Visockas.  

Kartu su bėgikais buvo ir Tokijo olimpietis K.Orentas, jau kuris laikas vasaras leidžiantis Mindūnuose (Molėtų r.), o žiemas – Vilniuje. Jis gausiai susirinkusiems sportininkams linkėjo ne tik puikių rezultatų, bet ir gerų mokslo metų. 

Legendinis bėgikas prisipažino, kad jis, būdamas tokio amžiaus, kaip jo taurės varžybų dalyviai, dar nesportavo.  

„Bandžiau daug sporto šakų – žaidžiau, važinėjau dviračiu, kol pagaliau suradau savąjį pašukimą – lengvąją atletiką ir nuvažiavau į Tokijo olimpines žaidynes“, - kalbėjo K. Orentas.  Ir dabar įžymusis bėgikas tikisi, kad iš šių varžybų dalyvių išaugs geri sportininkai, olimpiečiai, kurie gerins rekordus. 

PIRMOSIOS NUGALĖTOJOS. Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Alfonsas Kazlauskas ir vilnietis starteris Borisas Gilevskis pirmiausiai į startą pakvietė pačias jauniausias bėgikas, rungtyniavusias 300 m distancijoje. 

Greičiausiai nuotolį įveikė Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos pirmokė septynerių metų Marija Vadlugaitė, kuri po finišo pirmiausiai pateko į mamos Indros Vadlugienės glėbį. 
 
Jaunoji sportininkė anksčiau lankė plaukimo baseiną, o dabar žaidžia krepšinį  „Snaiperio“ klube, taip pat lanko karatė, pramoginių šokių pratybas, piešia. 

„Dabar dukros mokslus deriname su būreliais. Jos mokykla labai sportiška, vaikai aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose. Neseniai mokykloje atidaryta nauja sporto salė, tvarkomas stadionas. Mokiniams suteikiamos visos sąlygos sportuoti ir aktyviai leisti laiką“, - pasidžiaugė I. Vadlugienė. 
 
Vėliau paaiškėjo, kad  Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos komanda buvo gausiausia varžybose ir apdovanota specialiu LLA prizu.  

500 m nuotolyje ypač atkali kova vyko tarp Vilkijos gimnazijos šeštokės Rūtos Petrauskaitės ir Garliavos Jonučių progimnazijos mokinės Gabrielės Vėgelytės. Visą distanciją pirmavo pastaroji bėgikė, tačiau prieš pat finišą ją aplenkė R. Petrauskaitė. 

Nugalėtojos kūno kultūros mokytoja Rasa Matuliauskaitė, mokykloje dirbanti jau 30 metų, teigė, kad Rūta – sportiška ir greita iš prigimties mergaitė, dabar pradėjo lankyti futbolo treniruotes.

„Buvo labai sunku bėgti, skaudėjo kojas. Varžybose dalyvavau po vakar vykusių kvadrato pratybų, per kurias kelis kartus nugriuvau.  Mano abu broliai Karolis ir Nerijus bėgioja, noriu nuo jų neatsilikti, nes man patinka bėgimas“, - savo įspūdžiais pasidalijo R. Petrauskaitė.  


 
TRENERIO DŽIAUGSMAS. Vyresniųjų mergaičių grupėje 500 m nuotolio nugalėtoja tapo Garliavos Jonučių progimnazijos septintokė Greta Urbonavičiūtė. Jos pergalę matė ir treneris Alfredas Starkevičius.  
 
Ši sportininkė trečius metus lanko lengvosios atletikos treniruotes ir bėgioja 60 m bei šokinėja į tolį. Varžybose dalyvavo ir jos klasės draugė, sportinės gimnastikos pratybas lankanti Diana Veiverytė, tačiau jai nepavyko patekti tarp prizininkių. 

Nugalėtoja papasakojo, kad jau yra pelniusi 16 medalių, kuriuos laimėjo per įvairias varžybas.

Jai labai patiko šios varžybos, nes vyko ne stadione, o parke. „Vasaros sezoną jau baigiau, dabar rengsiuosi žiemai, kur irgi tikiuosi laimėti medalių“, - sako G. Urbonavičiūtė.   

Vaikinų grupėje šį nuotolį greičiausiai įveikė dar vienas trenerio A. Starkevičiaus auklėtinis, Raudondvario gimnazijos devintokas Jokūbas Mejaras, kuris lengvosios atletikos pratybas lanko vos 9 mėnesius. 

Mėgstamiausios sportininko distancijos - 400 m ir 800 m. Vienerius metus jis lankė krepšinio treniruotes, tačiau 188 cm ūgio jaunuolį sužavėjo lengvoji atletika. 

„Jau turiu ir titulų, esu Kauno ir rajono jaunučių čempionas. Dalyvavau ir Lietuvos jaunučių čempionate, užėmiau aštuntąsias vietas. Pradžiai – visai neblogai, kiti treniruotes lanko jau ketvirtus metus, tačiau jų ne vieną aplenkiau.  Pagrindinis mano tikslas – atstovauti Lietuvai įvairaus amžiaus grupių Europos  čempionatuose, o po to bus galima pagalvoti ir apie olimpines žaidynes. Lengvoji atletika jau mano širdyje, jos į jokią kitą sporto šaką nekeisiu“, - atviravo J. Mejaras. 
 
ATVAŽIAVO DVIRAČIU. Vyresnio amžiaus sportininkai bėgo 1000 m nuotolį. Vienoje iš grupių nugalėtoju tapo klubo „Bėgantis žmogus“ atstovas, 19-metis Karolis Filipavičius iš Rokų. 
 
Jis sportuoja savo malonumui, laisvalaikiu labiausiai mėgsta žaisti salės tinklinį. Į Garliavą iš Rokų sportininkas atvažiavo dviračiu (apie 5,5 km ) ir, kiek pailsėjęs, stojo į 1000 m nuotolio startą.  

„Varžybose teisėjavo vienas mano trenerių Eimantas Petrulevičius, kuris mane ir prikalbino bėgti. Praėjusiais metais baigiau Garliavos Juozo Lukšos gimnaziją, per šias varžybas bėgau su keturiais savo draugais, žaidžiančiais tinklinį. Varžybos patiko, daug prizų, medalių, gavau ir sportinius marškinėlius“, - džiaugėsi K. Filipavičius.  

Įvairių amžiaus grupių nugalėtojais dar tapo Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų gimnazijos bėgikai Goda Miliauskaitė, Gabija Okuškaitė, Donatas Docka, Vėįas Mackela, Lukas Valauskis, Garliavos Jonučių progimnazijos sportininkai Matas Garčinskas, Dovydas Šimkevičius, garliavietis Vytautas Gelčys, klubo „Bėgantis žmogus“ atstovai Ūla Kuzmaitė, Karolina Narbutaitė, Ernestas Žiogas ir kaunietis Andrejus Klimaševskis. 

REKORDAI. Kol buvo rengiamasi iškilmingam varžybų uždarymui, pakalbinome K.Orentą. 

Kęstuti, kaip gyveni?
Kovo 15 d. atšvenčiau savo 80 metų jubiliejų. Vasarą Mindūnuose daug  vaikščiodavau ir kiekvieną dieną ežere irkluodavau valtelę.
 
Nuvažiuodavau ir į mišką, nors grybų ir nedaug rasdavau, čia savo grybavimo rekordais negaliu pasigirti, tačiau gerai pasivaikščiodavau. 

Man sėdimas darbas nelabai tinka, todėl skulptūrų iš medžio mažai drožiu. O Vilniuje, kur gyvenu žiemą, dirbtuvių neturiu. 

Jau išdovanojau visas, gal dešimt Šv. Jurgio skulptūras, ir savo kolekcijoje jų neturiu nė vieno, todėl dabar pradėjau drožti sau šią skulptūrą.

Liepų turiu pakankamai, kaip juokaudamas sakau, dviem savo gyvenimams, man jų privežė olimpietis Romualdas Bitė. 

Ar dažnai prisimeni savo sportinę karjerą?
Dažnai. SSRS rinktinei atstovavau septynerius metus (1962-1969 m.). Lietuvos rekordus gerinau 37 kartų. 

Bėgiojau ir 5000 m nuotolį, ir 3000 m per kliūtis. Tačiau Bukarešte, prieš varžybas, iš vakaro darant treniruotę, plyšo Achilo sausgyslė ir buvau nugabentas į ligoninę. 

Kliūtinio bėgimo rungties teko atsisakyti. Estafetę perdaviau treniruočių draugui Adolfui Aleksejūnui. 

Puikiai prisimenu varžybas Kijeve, kai per futbolo rungtynių pertrauką 5000 m distanciją nubėgau per 13 min. 33,2 sek. ir pagerinau rusui Vladimirui Kucui priklausiusį pasaulio rekordą (13 min. 35 sek.).

Tą informaciją pagarsinus stadione, gausiai susirinkę žiūrovai pratrūko ploti. Tačiau teisėjai neskubėjo baigti darbo ir po ilgų diskusijų nusprendė, jog tą distanciją įveikiau tokiu pat rezultatu, kaip ir V. Kucas. Pabūti pasaulio rekordininku teko tik trumpam. 

1965-aisiais per SSRS čempionatą Leningrade pagerinau ir pasaulio uždarų patalpų rekordą, 5000 m nuotolį nubėgau, berods, per 14 min. 4 sek, tačiau jis buvo neįskaitytas. 

Mano auklėtinis Viačeslavas Kutyrkinas, dabar gyvenantis Sankt Peterburge, neseniai pasidomėjo, kodėl negaunu rentos. 

Atsakiau, kad to rekordo niekas nepripažįsta. Auklėtinis enciklopedijoje surado, kad tas mano rezultatas yra užtvirtintas. Tą žinią sužinojau šiemet. Tačiau rentos vis vien negausiu, negalima to rašyti atbuline data. 

Ką gali pasakyti apie Kauno r. mero ir tavo vardo varžybas?
Gerai, kad vaikučiai pratinasi bėgioti, nes po to pripras pastoviai bėgioti. Tokios varžybos vaikams labai reikalingos, jų Lietuvoje mažai vyksta. Po šių varžybų ne vienas vaikas tikrai užsidegs noru bėgioti. 

DOVANOS. LLA vadovai, valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas ir generalinis direktorius Rimantas Daunoravičius prizais apdovanojo Kauno r. vicemerą Paulių Visocką, Garliavos seniūnę Nijolę Tarvydienę, rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėją Joną Petkevičių ir jo pavaduotoją Arūną Talalą bei kt. 

Prizais buvo apdovanoti ir jauniausi bei vyriausi varžybų dalyviai. Dabar spalio 11 d. Pakruojyje vyks olimpiečio Adolfo Aleksejūno ir Pakruojo r. mero taurės bėgimo varžybos.             
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvę užgrūdino legionierės patirtis
2019 12 12
Žvilgsnis
Pastaruosius pusketvirtų metų užsienyje rungtyniavusi Santa Baltkojienė praėjus dešimtmečiui sugrįžo ten, kur ir prasidėjo jos krepšininkės kelias.
Broliai Lavrinovičiai – prieš „Ryto“ jaunimą
2019 12 12
Anonsas
„Jaunimas dabar įžūlus. Jie bėgs, stengsis, todėl turime būti pasiruošę", - prieš mačą mėgėjų lygoje juokėsi Kšištofas Lavrinovičius.
Š. Sakalauskas netiki „Žalgirio“ krize
2019 12 11
Žvilgsnis
Krepšinio ekspertas Šarūnas Sakalauskas: „Geresnis taiklumas palengvintų puolimą, nes, išskyrus dvikovą su CSKA, „Žalgiris“ pelnė nedaug taškų“.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
Ristūnai vėl skries ledu Dusetose
2019 12 11
Žirginis sportas
Ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2020“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė vyks vasario 1 d.
 
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas