Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 30 d. 13:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šimtmečio parke – 500 bėgikų

Ketvirtosios Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir Tokijo olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybos buvo surengtos Garliavoje, 100-mečio parke.

Renginio akimirka.
Jonės Kinderytės, Nijolės Daunoravičienės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Varžybose dalyvavo apie  500 įvairaus amžiaus bėgikų iš visų Kauno rajono gyvenviečių, taip pat atvykusių iš kitų šalies vietovių.   

Varžybų organizatoriai – Kauno r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA). Sportininkai įvairiose amžiaus grupėse bėgo 300 m, 500 m ir 1000 m distancijas. 

Bėgikų laukė  LAA rėmėjų „Stiklitos“ prizai ir medaliai, „Rokiškio sūris“ produkcija, taip pat sportiniai marškinėliai. Juos gavo visi, kurie baigė distancijas.   

PALINKĖJIMAI. Kauno r. vicemeras, didelis svarsčių kilnojimo entuziastas  Paulius Visockas pasidžiaugė šia jaunųjų bėgikų tradicija. 

„Šventėme Europos judumo savaitę, bet mums to negana. Šią savaitę mes dar vis aktyvūs ir norime sportuoti. Tokios gražios tradicijos nenueina veltui. Žmonės išgirsta, pamato gerąjį pavyzdį, kuris sėja sėklą. Zapyškyje jau 10 metų vyksta mūsų sporto žaidynės, šeštus metus bėgimas organizuojamas Ringauduose.  

Mero taurės ir Kęstučio Orento taurės varžybas pradėjome pažindami Raudondvario dvaro apylinkes ir pajausdami grafo Juozapo Tiškevičiaus bei jo šeimos palikuonių istoriją. Po to persikėlėme į kurortinę teritoriją ir galėjome pasidžiaugti Kačerginės bei Kulautuvos vaizdais, iškiliomis asmenybėmis, kurios gyveno tuose kraštuose, o šiandien susirinkome į unikalią vietą – Garliavos 100-mečio parką. 

Prieš gerus metus bendromis jėgomis pasodinome 100 ąžuolų įvairioms progoms atminti. Viliuosi, kad šio parko dvasia padės jauniesiems bėgikams siekti gerų rezultatų šiandien ir ateityje“, - per iškilmingą varžybų atidarymą kalbėjo P. Visockas.  

Kartu su bėgikais buvo ir Tokijo olimpietis K.Orentas, jau kuris laikas vasaras leidžiantis Mindūnuose (Molėtų r.), o žiemas – Vilniuje. Jis gausiai susirinkusiems sportininkams linkėjo ne tik puikių rezultatų, bet ir gerų mokslo metų. 

Legendinis bėgikas prisipažino, kad jis, būdamas tokio amžiaus, kaip jo taurės varžybų dalyviai, dar nesportavo.  

„Bandžiau daug sporto šakų – žaidžiau, važinėjau dviračiu, kol pagaliau suradau savąjį pašukimą – lengvąją atletiką ir nuvažiavau į Tokijo olimpines žaidynes“, - kalbėjo K. Orentas.  Ir dabar įžymusis bėgikas tikisi, kad iš šių varžybų dalyvių išaugs geri sportininkai, olimpiečiai, kurie gerins rekordus. 

PIRMOSIOS NUGALĖTOJOS. Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Alfonsas Kazlauskas ir vilnietis starteris Borisas Gilevskis pirmiausiai į startą pakvietė pačias jauniausias bėgikas, rungtyniavusias 300 m distancijoje. 

Greičiausiai nuotolį įveikė Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos pirmokė septynerių metų Marija Vadlugaitė, kuri po finišo pirmiausiai pateko į mamos Indros Vadlugienės glėbį. 
 
Jaunoji sportininkė anksčiau lankė plaukimo baseiną, o dabar žaidžia krepšinį  „Snaiperio“ klube, taip pat lanko karatė, pramoginių šokių pratybas, piešia. 

„Dabar dukros mokslus deriname su būreliais. Jos mokykla labai sportiška, vaikai aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose. Neseniai mokykloje atidaryta nauja sporto salė, tvarkomas stadionas. Mokiniams suteikiamos visos sąlygos sportuoti ir aktyviai leisti laiką“, - pasidžiaugė I. Vadlugienė. 
 
Vėliau paaiškėjo, kad  Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos komanda buvo gausiausia varžybose ir apdovanota specialiu LLA prizu.  

500 m nuotolyje ypač atkali kova vyko tarp Vilkijos gimnazijos šeštokės Rūtos Petrauskaitės ir Garliavos Jonučių progimnazijos mokinės Gabrielės Vėgelytės. Visą distanciją pirmavo pastaroji bėgikė, tačiau prieš pat finišą ją aplenkė R. Petrauskaitė. 

Nugalėtojos kūno kultūros mokytoja Rasa Matuliauskaitė, mokykloje dirbanti jau 30 metų, teigė, kad Rūta – sportiška ir greita iš prigimties mergaitė, dabar pradėjo lankyti futbolo treniruotes.

„Buvo labai sunku bėgti, skaudėjo kojas. Varžybose dalyvavau po vakar vykusių kvadrato pratybų, per kurias kelis kartus nugriuvau.  Mano abu broliai Karolis ir Nerijus bėgioja, noriu nuo jų neatsilikti, nes man patinka bėgimas“, - savo įspūdžiais pasidalijo R. Petrauskaitė.  


 
TRENERIO DŽIAUGSMAS. Vyresniųjų mergaičių grupėje 500 m nuotolio nugalėtoja tapo Garliavos Jonučių progimnazijos septintokė Greta Urbonavičiūtė. Jos pergalę matė ir treneris Alfredas Starkevičius.  
 
Ši sportininkė trečius metus lanko lengvosios atletikos treniruotes ir bėgioja 60 m bei šokinėja į tolį. Varžybose dalyvavo ir jos klasės draugė, sportinės gimnastikos pratybas lankanti Diana Veiverytė, tačiau jai nepavyko patekti tarp prizininkių. 

Nugalėtoja papasakojo, kad jau yra pelniusi 16 medalių, kuriuos laimėjo per įvairias varžybas.

Jai labai patiko šios varžybos, nes vyko ne stadione, o parke. „Vasaros sezoną jau baigiau, dabar rengsiuosi žiemai, kur irgi tikiuosi laimėti medalių“, - sako G. Urbonavičiūtė.   

Vaikinų grupėje šį nuotolį greičiausiai įveikė dar vienas trenerio A. Starkevičiaus auklėtinis, Raudondvario gimnazijos devintokas Jokūbas Mejaras, kuris lengvosios atletikos pratybas lanko vos 9 mėnesius. 

Mėgstamiausios sportininko distancijos - 400 m ir 800 m. Vienerius metus jis lankė krepšinio treniruotes, tačiau 188 cm ūgio jaunuolį sužavėjo lengvoji atletika. 

„Jau turiu ir titulų, esu Kauno ir rajono jaunučių čempionas. Dalyvavau ir Lietuvos jaunučių čempionate, užėmiau aštuntąsias vietas. Pradžiai – visai neblogai, kiti treniruotes lanko jau ketvirtus metus, tačiau jų ne vieną aplenkiau.  Pagrindinis mano tikslas – atstovauti Lietuvai įvairaus amžiaus grupių Europos  čempionatuose, o po to bus galima pagalvoti ir apie olimpines žaidynes. Lengvoji atletika jau mano širdyje, jos į jokią kitą sporto šaką nekeisiu“, - atviravo J. Mejaras. 
 
ATVAŽIAVO DVIRAČIU. Vyresnio amžiaus sportininkai bėgo 1000 m nuotolį. Vienoje iš grupių nugalėtoju tapo klubo „Bėgantis žmogus“ atstovas, 19-metis Karolis Filipavičius iš Rokų. 
 
Jis sportuoja savo malonumui, laisvalaikiu labiausiai mėgsta žaisti salės tinklinį. Į Garliavą iš Rokų sportininkas atvažiavo dviračiu (apie 5,5 km ) ir, kiek pailsėjęs, stojo į 1000 m nuotolio startą.  

„Varžybose teisėjavo vienas mano trenerių Eimantas Petrulevičius, kuris mane ir prikalbino bėgti. Praėjusiais metais baigiau Garliavos Juozo Lukšos gimnaziją, per šias varžybas bėgau su keturiais savo draugais, žaidžiančiais tinklinį. Varžybos patiko, daug prizų, medalių, gavau ir sportinius marškinėlius“, - džiaugėsi K. Filipavičius.  

Įvairių amžiaus grupių nugalėtojais dar tapo Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų gimnazijos bėgikai Goda Miliauskaitė, Gabija Okuškaitė, Donatas Docka, Vėįas Mackela, Lukas Valauskis, Garliavos Jonučių progimnazijos sportininkai Matas Garčinskas, Dovydas Šimkevičius, garliavietis Vytautas Gelčys, klubo „Bėgantis žmogus“ atstovai Ūla Kuzmaitė, Karolina Narbutaitė, Ernestas Žiogas ir kaunietis Andrejus Klimaševskis. 

REKORDAI. Kol buvo rengiamasi iškilmingam varžybų uždarymui, pakalbinome K.Orentą. 

Kęstuti, kaip gyveni?
Kovo 15 d. atšvenčiau savo 80 metų jubiliejų. Vasarą Mindūnuose daug  vaikščiodavau ir kiekvieną dieną ežere irkluodavau valtelę.
 
Nuvažiuodavau ir į mišką, nors grybų ir nedaug rasdavau, čia savo grybavimo rekordais negaliu pasigirti, tačiau gerai pasivaikščiodavau. 

Man sėdimas darbas nelabai tinka, todėl skulptūrų iš medžio mažai drožiu. O Vilniuje, kur gyvenu žiemą, dirbtuvių neturiu. 

Jau išdovanojau visas, gal dešimt Šv. Jurgio skulptūras, ir savo kolekcijoje jų neturiu nė vieno, todėl dabar pradėjau drožti sau šią skulptūrą.

Liepų turiu pakankamai, kaip juokaudamas sakau, dviem savo gyvenimams, man jų privežė olimpietis Romualdas Bitė. 

Ar dažnai prisimeni savo sportinę karjerą?
Dažnai. SSRS rinktinei atstovavau septynerius metus (1962-1969 m.). Lietuvos rekordus gerinau 37 kartų. 

Bėgiojau ir 5000 m nuotolį, ir 3000 m per kliūtis. Tačiau Bukarešte, prieš varžybas, iš vakaro darant treniruotę, plyšo Achilo sausgyslė ir buvau nugabentas į ligoninę. 

Kliūtinio bėgimo rungties teko atsisakyti. Estafetę perdaviau treniruočių draugui Adolfui Aleksejūnui. 

Puikiai prisimenu varžybas Kijeve, kai per futbolo rungtynių pertrauką 5000 m distanciją nubėgau per 13 min. 33,2 sek. ir pagerinau rusui Vladimirui Kucui priklausiusį pasaulio rekordą (13 min. 35 sek.).

Tą informaciją pagarsinus stadione, gausiai susirinkę žiūrovai pratrūko ploti. Tačiau teisėjai neskubėjo baigti darbo ir po ilgų diskusijų nusprendė, jog tą distanciją įveikiau tokiu pat rezultatu, kaip ir V. Kucas. Pabūti pasaulio rekordininku teko tik trumpam. 

1965-aisiais per SSRS čempionatą Leningrade pagerinau ir pasaulio uždarų patalpų rekordą, 5000 m nuotolį nubėgau, berods, per 14 min. 4 sek, tačiau jis buvo neįskaitytas. 

Mano auklėtinis Viačeslavas Kutyrkinas, dabar gyvenantis Sankt Peterburge, neseniai pasidomėjo, kodėl negaunu rentos. 

Atsakiau, kad to rekordo niekas nepripažįsta. Auklėtinis enciklopedijoje surado, kad tas mano rezultatas yra užtvirtintas. Tą žinią sužinojau šiemet. Tačiau rentos vis vien negausiu, negalima to rašyti atbuline data. 

Ką gali pasakyti apie Kauno r. mero ir tavo vardo varžybas?
Gerai, kad vaikučiai pratinasi bėgioti, nes po to pripras pastoviai bėgioti. Tokios varžybos vaikams labai reikalingos, jų Lietuvoje mažai vyksta. Po šių varžybų ne vienas vaikas tikrai užsidegs noru bėgioti. 

DOVANOS. LLA vadovai, valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas ir generalinis direktorius Rimantas Daunoravičius prizais apdovanojo Kauno r. vicemerą Paulių Visocką, Garliavos seniūnę Nijolę Tarvydienę, rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėją Joną Petkevičių ir jo pavaduotoją Arūną Talalą bei kt. 

Prizais buvo apdovanoti ir jauniausi bei vyriausi varžybų dalyviai. Dabar spalio 11 d. Pakruojyje vyks olimpiečio Adolfo Aleksejūno ir Pakruojo r. mero taurės bėgimo varžybos.             
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkštis“ sutriuškino Lietuvos čempiones
2020 01 25
Moterų lyga
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės 78:54 (24:6, 22:14, 18:21, 14:13) sutriuškino Kauno „Aisčių-LSMU“ komandą.
Šimtą taškų pelnę žalgiriečiai nušlavė ALBA
2020 01 25
Eurolyga
Penktadienio vakarą Kaune žalgiriečiai Eurolygos 21-ojo turo rungtynėse 104:80 (23:9, 31:18, 30:25, 20:28) nepaliko vilčių Berlyno ALBA.
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
 
Po pralaimėjimo – dvejopa nuotaika
2020 01 25
Draugiškos rungtynės
Marijampolės „Sūduvos“ strategas H.Pfeifenbergeris po kontrolinių rungtynių su Rygos „Metta“ ekipa: „Žaidimas buvo greitesnis, su daugiau kombinacijų“
Nauji iššūkiai – su naujais treneriais
2020 01 24
Treneris
„Nepasakyčiau, jog turėjau daug klaustukų pasirenkant treniruoti „Hegelmann Litauen” ekipą", - teigia prie Kauno ekipos vairo stojęs Artūras Ramoška.
Kontroliniame mače – penki įvarčiai
2020 01 24
Draugiškos rungtynės
2020-ųjų sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ per antrąsias kontrolines rungtynes „Hikvision“ manieže nusileido Rygos „Metta“ komandai 2:3 (1:2).
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
 
Kenijoje - trigubas lietuvių triumfas
2020 01 26
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 metų) turnyre Nairobyje (Kenija) įspūdingai pasirodė Vilniaus teniso akademijos (VTA) atstovai.
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
Lietuvos dviratininkas kovojo dėl medalio
2020 01 26
Trekas
2019-2020 m. sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinio, šeštojo, etapo vyrų keirino rungtyje (24 dalyviai) V.Lendelis finišavo ketvirtas.
Lietuvėms – Pasaulio taurės bronza
2020 01 25
Trekas
Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė iškovojo komandų sprinto bronzos medalius Pasaulio taurės varžybų paskutiniajame, šeštajame etape Kanadoje.
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Lietuvos čempionate – staigmena
2020 01 26
Lietuvos čempionatas
Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - Vilniaus universiteto merginos įveikė Baltijos lygos komandą.
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
„Dar dabar kraujas burnoje jaučiasi“
2020 01 26
Dailusis čiuožimas
Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos čempionate Grace (Austrija) neišsaugojo vietos dešimtuke.
Lietuvos sportininkams – išskirtinis iššūkis
2020 01 26
Biatlonas
Pokliukoje (Slovėnija) vykstančio šeštojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo mišrių estafečių varžybose Lietuvos ekipos prasibrovė į 20-ukus.
Austrijoje – Lietuvos čiuožėjos sugrįžimas
2020 01 25
Dailusis čiuožimas
Po ilgos pertraukos į svarbiausias varžybas grįžusi Lietuvos čiuožėja Aleksandra Golovkina nepateko į finalą, Europos čempionate dominuoja rusės.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Vilnius pagerbė ir legendinį šuolininką
2020 01 25
Apdovanojimai
Švenčiant 697–ąjį Vilniaus gimtadienį iškilmingai įteikti Šv. Kristoforo apdovanojimai.
LTOK posėdyje – svarbūs klausimai
2020 01 24
Posėdis
Sausio 24 d. vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis.
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas