Julius Bliūdžius (15min.lt) 2011 m. sausio 26 d. 15:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moterų boksas laužo stereotipus

Moterų boksą dažnas lietuvis, ko gero, pirmiausiai sietų su Lailos Ali pavarde ir kultine Clinto Eastwoodo juosta „Mergina, verta milijono“.

Alfredo Pliadžio nuotr.
Moterų boksą dažnas lietuvis, ko gero, pirmiausiai sietų su Lailos Ali pavarde ir kultine Clinto Eastwoodo juosta „Mergina, verta milijono“. Mintis, kad kaimynų pusrūsyje galbūt pluša būsima pasaulio ar olimpinė bokso čempionė, vis dar skamba pernelyg neįtikimai.

Vis dėlto stereotipai lūžta ir į šipulius žada subyrėti tuomet, kai Lietuvos olimpines rinktinės sąraše pagaliau išvysime ir merginos boksininkės pavardę. Tokia netolimos ateities perspektyva tiki Kauno sporto klubo „Dainralfas“ treneris Vytautas Binkis.

Treneri, kokia moterų bokso situacija pasaulyje? Kokios šalys užima tvirčiausias pozicijas?
Pasaulyje moterų boksas yra smarkiai populiarėjanti sporto šaka. Jau daug metų vyksta Europos, pasaulio čempionatai, o 2012 metais moterų bokso varžybos bus ir Londono olimpinėse žaidynėse. Šiuo metu moterų bokso madas pasaulyje diktuoja Rusija, Kinija, Korėja, Filipinai ir Lenkija, tačiau šalių, kuriose stiprus moterų boksas, yra ganėtinai daug.

Kaip kitų šalių kontekste atrodo Lietuvos moterų boksas?
Lietuvos moterų boksas šiuo metu žengia pirmuosius žingsnius, todėl mes esame autsaideriai.  Po kelerių metų norėtume pradėti konkuruoti su kaimynėmis iš Skandinavijos ir Baltijos šalių.

Pirmosios moterų bokso užuomazgos Lietuvoje – kada viskas prasidėjo ir kas moterų bokso gyvenime vyksta šiuo metu?
Galima sakyti, kad Lietuvos moterų bokso istorija bus pradėta rašyti 2011 m. kovo 11 dieną, kai vyks pirmasis Lietuvos moterų bokso čempionatas. Žinoma, buvo pavienių sportininkių, kurios sportuodavo ir anksčiau, tačiau su jomis nebuvo dirbama sistemingai, jos nebuvo planingai ruošiamos varžyboms užsienyje.

Šiuo metu Lietuvos boksininkės tik pradeda planingai ruoštis artėjančioms varžyboms.  Organizuojamos stovyklos, kviečiami treneriai iš užsienio, kurie dalijasi patirtimi. Norėdami, kad mūsų sportininkės progresuotų, organizuosime bokso turnyrus, į kuriuos kviesime sportininkes iš užsienio.Kiek maždaug merginų šiuo metu užsiima boksu Lietuvoje? Kuriuose klubuose jos treniruojasi?
Tikimės, kad į pirmąjį Lietuvos moterų bokso čempionatą Kaune susirinks 20–30 sportininkių iš visos Lietuvos. Kol kas nežinau nė vieno trenerio, kuris turėtų atskirą merginų grupę, išskyrus Kauno sporto klubą „Dainralfą“, kuriame jaunąsias boksininkes treniruoju su treneriu Dainium Daukšu. Vis dėlto po truputį pradedama dirbti Panevėžyje (sporto klubas „Olimpietis“, treneris Petras Prokofjevas), Pasvalyje (bokso klubas „Boksininkas“, treneris Stasys Balčiauskas), kelios boksininkės, kiek žinau, treniruojasi Vilniuje.

Kas yra perspektyviausios Lietuvos boksininkės?
Šiuo metu  Lietuvoje yra vienintelė moteris, turinti tarptautinės patirties, – tai panevėžietė  Deimantė Sipavičiūtė, atstovaujanti klubui „Olimpietis“. Ji 2010 metais dalyvavo pasaulio moterų bokso čempionate Barbadose.

Jaunimo gretose gerus rezultatus rodo klubo „Dainralfas“ boksininkės Simona Tamulaitytė ir  Evelina Tamulaitytė. Šioms merginoms tik po septyniolika, todėl jų galimybes parodys laikas. Vasarą Antalijoje, Turkijoje, vyks pasaulio merginų jaunimo čempionatas, kuriame, planuojame, dalyvaus ir Simona bei Evelina.

Kokie lietuvaičių šansai patekti jau į Londono olimpines žaidynes?
Į Londono olimpines žaidynes kol kas gali pretenduoti tik D.Sipavičiūtė, kitoms merginos dar reikia įdėti labai daug darbo. Kai vyks atranka į 2016 metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire, konkurencija, manau, bus žymiai didesnė.

Kiek bokso trenerių Lietuvoje šiuo metu dirba su merginomis? Nesunku įsivaizduoti, kad ir bokso treneriams darbas su moterimis yra pakankamai naujas dalykas...
Tikslaus skaičiaus nepasakysiu. Kaip minėjau, su merginomis dirba treneriai iš Panevėžio, Pasvalio, Kauno ir Vilniaus. Vyresnės kartos treneriams moterys bokse kol kas yra tabu. Jie vadovaujasi stereotipais, kad moterims bokse ne vieta, nors moterys dabar aktyviai dalyvauja įvairiose dvikovės sporto šakose – karatė, imtynėse, taikvondo ir taip toliau. Mūsų treneriams trūksta patirties dirbant su merginomis, bet, manau, tie treneriai, kurie norės, tikrai ras galimybių tobulėti ir augti su savo sportininkėmis.

Kokios merginos paprastai renkasi boksą ir kodėl būtent boksą?
Merginos į boksą treniruotes ateina dėl įvairių priežasčių. Vienos susidomi siekdamos paneigti stereotipą, kad tai vyriška sporto šaka, kitos ateina norėdamos pakoreguoti kūno formas, trečios nori sustiprėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Išbandžiusios šią sporto šaką, dažniausiai lieka joje ilgam. Ne vien dėl noro siekti rezultatų, kovoti ringe. Bosas yra labai dinamiška sporto šaka, čia daug įvairių pratimų, kuriais lavinamas visas kūnas. Derinant mitybą su bokso treniruotėmis kūno korekcijos rezultatų galima pasiekti per kur kas trumpesnį laiką nei tik laikantis įvairių dietų. Boksą renkasi merginos, kurios nebijo naujovių ir iššūkių, kurios nori pabandyti tai, kas daugelį metų mūsų šalyje buvo tabu.

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Klubai pasidalino po pergalę
2019 09 16
Repeticijos
Vilniaus „Kibirkštis“ pradėjo kontrolinių mačų ciklą ir savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su Baltarusijos lygos prizininke Minsko „Horizont“.
R.Butautui – naujas iššūkis
2019 09 16
Sporto mokslas
Lietuvos sporto universitete duris atveria Krepšinio studijų ir mokslo centras, kuriam vadovaus patyręs krepšinio specialistas Ramūnas Butautas.
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Lietuviai kartelę kelia vis aukščiau
2019 09 16
Graplingo imtynės
Pastaraisiais metais pasaulyje dominuojantys Lietuvos graplingo imtynininkai rugsėjo 28 dieną Šiauliuose turės dar vieną progą įrodyti savo vertę.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Lenkijoje – Lietuvos atletų medaliai
2019 09 16
Kultūrizmas
Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiame tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre "Diamond cup" (IFBB) dalyvavo 6 Lietuvos atstovai.
„Top“ lygos finale – Pietinia derbis
2019 09 16
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygos finale įvyks Pietinia derbis - dviejų Šiaulių regbio grandų - „Baltrex-Šiaulių“ ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ - kaktomuša.
Prahoje – istorinė „Žaibo“ pergalė
2019 09 16
Vandensvydis
Elektrėnų „Žaibo“ vandensvydininkai triumfavo Europos Sąjungos tautų taurės varžybose. Tai - didžiausia pergalė komandos istorijoje.
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas