Julius Bliūdžius (15min.lt) 2011 m. sausio 26 d. 15:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moterų boksas laužo stereotipus

Moterų boksą dažnas lietuvis, ko gero, pirmiausiai sietų su Lailos Ali pavarde ir kultine Clinto Eastwoodo juosta „Mergina, verta milijono“.

Alfredo Pliadžio nuotr.
Moterų boksą dažnas lietuvis, ko gero, pirmiausiai sietų su Lailos Ali pavarde ir kultine Clinto Eastwoodo juosta „Mergina, verta milijono“. Mintis, kad kaimynų pusrūsyje galbūt pluša būsima pasaulio ar olimpinė bokso čempionė, vis dar skamba pernelyg neįtikimai.

Vis dėlto stereotipai lūžta ir į šipulius žada subyrėti tuomet, kai Lietuvos olimpines rinktinės sąraše pagaliau išvysime ir merginos boksininkės pavardę. Tokia netolimos ateities perspektyva tiki Kauno sporto klubo „Dainralfas“ treneris Vytautas Binkis.

Treneri, kokia moterų bokso situacija pasaulyje? Kokios šalys užima tvirčiausias pozicijas?
Pasaulyje moterų boksas yra smarkiai populiarėjanti sporto šaka. Jau daug metų vyksta Europos, pasaulio čempionatai, o 2012 metais moterų bokso varžybos bus ir Londono olimpinėse žaidynėse. Šiuo metu moterų bokso madas pasaulyje diktuoja Rusija, Kinija, Korėja, Filipinai ir Lenkija, tačiau šalių, kuriose stiprus moterų boksas, yra ganėtinai daug.

Kaip kitų šalių kontekste atrodo Lietuvos moterų boksas?
Lietuvos moterų boksas šiuo metu žengia pirmuosius žingsnius, todėl mes esame autsaideriai.  Po kelerių metų norėtume pradėti konkuruoti su kaimynėmis iš Skandinavijos ir Baltijos šalių.

Pirmosios moterų bokso užuomazgos Lietuvoje – kada viskas prasidėjo ir kas moterų bokso gyvenime vyksta šiuo metu?
Galima sakyti, kad Lietuvos moterų bokso istorija bus pradėta rašyti 2011 m. kovo 11 dieną, kai vyks pirmasis Lietuvos moterų bokso čempionatas. Žinoma, buvo pavienių sportininkių, kurios sportuodavo ir anksčiau, tačiau su jomis nebuvo dirbama sistemingai, jos nebuvo planingai ruošiamos varžyboms užsienyje.

Šiuo metu Lietuvos boksininkės tik pradeda planingai ruoštis artėjančioms varžyboms.  Organizuojamos stovyklos, kviečiami treneriai iš užsienio, kurie dalijasi patirtimi. Norėdami, kad mūsų sportininkės progresuotų, organizuosime bokso turnyrus, į kuriuos kviesime sportininkes iš užsienio.Kiek maždaug merginų šiuo metu užsiima boksu Lietuvoje? Kuriuose klubuose jos treniruojasi?
Tikimės, kad į pirmąjį Lietuvos moterų bokso čempionatą Kaune susirinks 20–30 sportininkių iš visos Lietuvos. Kol kas nežinau nė vieno trenerio, kuris turėtų atskirą merginų grupę, išskyrus Kauno sporto klubą „Dainralfą“, kuriame jaunąsias boksininkes treniruoju su treneriu Dainium Daukšu. Vis dėlto po truputį pradedama dirbti Panevėžyje (sporto klubas „Olimpietis“, treneris Petras Prokofjevas), Pasvalyje (bokso klubas „Boksininkas“, treneris Stasys Balčiauskas), kelios boksininkės, kiek žinau, treniruojasi Vilniuje.

Kas yra perspektyviausios Lietuvos boksininkės?
Šiuo metu  Lietuvoje yra vienintelė moteris, turinti tarptautinės patirties, – tai panevėžietė  Deimantė Sipavičiūtė, atstovaujanti klubui „Olimpietis“. Ji 2010 metais dalyvavo pasaulio moterų bokso čempionate Barbadose.

Jaunimo gretose gerus rezultatus rodo klubo „Dainralfas“ boksininkės Simona Tamulaitytė ir  Evelina Tamulaitytė. Šioms merginoms tik po septyniolika, todėl jų galimybes parodys laikas. Vasarą Antalijoje, Turkijoje, vyks pasaulio merginų jaunimo čempionatas, kuriame, planuojame, dalyvaus ir Simona bei Evelina.

Kokie lietuvaičių šansai patekti jau į Londono olimpines žaidynes?
Į Londono olimpines žaidynes kol kas gali pretenduoti tik D.Sipavičiūtė, kitoms merginos dar reikia įdėti labai daug darbo. Kai vyks atranka į 2016 metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire, konkurencija, manau, bus žymiai didesnė.

Kiek bokso trenerių Lietuvoje šiuo metu dirba su merginomis? Nesunku įsivaizduoti, kad ir bokso treneriams darbas su moterimis yra pakankamai naujas dalykas...
Tikslaus skaičiaus nepasakysiu. Kaip minėjau, su merginomis dirba treneriai iš Panevėžio, Pasvalio, Kauno ir Vilniaus. Vyresnės kartos treneriams moterys bokse kol kas yra tabu. Jie vadovaujasi stereotipais, kad moterims bokse ne vieta, nors moterys dabar aktyviai dalyvauja įvairiose dvikovės sporto šakose – karatė, imtynėse, taikvondo ir taip toliau. Mūsų treneriams trūksta patirties dirbant su merginomis, bet, manau, tie treneriai, kurie norės, tikrai ras galimybių tobulėti ir augti su savo sportininkėmis.

Kokios merginos paprastai renkasi boksą ir kodėl būtent boksą?
Merginos į boksą treniruotes ateina dėl įvairių priežasčių. Vienos susidomi siekdamos paneigti stereotipą, kad tai vyriška sporto šaka, kitos ateina norėdamos pakoreguoti kūno formas, trečios nori sustiprėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Išbandžiusios šią sporto šaką, dažniausiai lieka joje ilgam. Ne vien dėl noro siekti rezultatų, kovoti ringe. Bosas yra labai dinamiška sporto šaka, čia daug įvairių pratimų, kuriais lavinamas visas kūnas. Derinant mitybą su bokso treniruotėmis kūno korekcijos rezultatų galima pasiekti per kur kas trumpesnį laiką nei tik laikantis įvairių dietų. Boksą renkasi merginos, kurios nebijo naujovių ir iššūkių, kurios nori pabandyti tai, kas daugelį metų mūsų šalyje buvo tabu.

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos rinktinė pralaimėjo Turkijoje
2019 11 17
Atranka
2021 m. Europos čempionato atrankos E grupės pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė išvykoje 51:74 (17:21, 14:17, 13:22, 7:14) pralaimėjo Turkijai.
K.Kemzūra pranoko Š.Jasikevičių
2019 11 15
Eurolyga
Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė trečiajame kėlinyje.
Krepšininkai olimpinį bilietą medžios Kaune
2019 11 15
Atranka
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) penktadienį paskelbė, kad vienas iš keturių olimpinių vyrų krepšinio atrankos turnyrų vyks Kaune.
 
Lietuvos rinktinė prisiminė pergalės skonį
2019 11 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata – kontrolinėse rungtynėse 1:0 (1:0) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
„Situacija – sveiku protu nesuvokiama“
2019 11 15
Žvilgsnis
LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis – apie tragišką sporto bazių situaciją, rekordus, varginantį sezoną, nerimą dėl fondo, prognozes Tokijuje.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Ant kilimo karaliavo Šiaulių gimnazistės
2019 11 17
Imtynės
Savaitgalį Šiauliuose paaiškėjo tarptautinio pasaulio čempiono Rimanto Bagdono jaunimo turnyro nugalėtojai ir prizininkai.
Bušido ringe dominavo lietuviai
2019 11 17
Bušido
Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko 15 kovų. Tradiciškai jame Lietuvos sportininkai dominavo prieš svečius.
Prieš kovas – gera nuotaika
2019 11 15
Bušido
Lietuvos bušido federacijos prezidentas D. Simanaitis: 20-metų prabėgo kaip viena diena.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Vilniaus derbį laimėjo „Hockey Punks“
2019 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės, kuriose ant ledo pasirodė dvi Vilniaus komandos.
Tarp stipriausiųjų – ir Lietuvos čempionai
2019 11 17
Šachmatai
Šeštadienį Juodkalnijoje baigėsi prestižinės šachmatų varžybos – Europos klubų taurė, kurioje varžėsi stipriausi žemyno šachmatų klubai.
Lietuvos rinktinei – varžovų pamokos
2019 11 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“.
Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu
2019 11 15
Breikas
Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.
 
Sezoną vainikavo geriausiųjų apdovanojimai
2019 11 17
Buriavimas
Lietuvos buriuotojai šiemet šaliai padovanojo ne vieną pergalę, didžiulio visuomenės atgarsio sulaukusią iniciatyvą ir begalę įspūdingų vaizdų.
Šalies geriausieji – ką jie laimėjo?
2019 11 15
Žvilgsnis
Pagrindinėse „LTeam apdovanojimų 2019“ kategorijose į septynias statulėles iš viso pretenduoja 21-as atletas, treneris ar komanda.
„LTeam LAB“ padės atletams siekti tikslų
2019 11 15
Atidarymas
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė „Affidea“ klinika, kurios patalpose įsikūrė ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas