Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 24 d. 18:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimo trasoje – ir mokiniai, ir mokytojai

Biržuose surengtos 20-osios signataro Petro Poškaus atminimo kaimo pagrindinių mokyklų lengvosios atletikos varžybos ir biržietiškos mylios bėgimas.

Varžybų akimirka.
Audronės Nemanienės, Nijolės Daunoravičienės, Artūro Didzinsko nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Kartu su P.Poškaus atminimo varžybomis surengtas tarptautinis biržietiškos mylios bėgimas buvo skirtas Baltų dienai paminėti. 
 
Šių  varžybų organizatoriai – Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinė mokykla ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA) . 

Dėl biržiečių ir LAA apdovanojimų rungtyniavo apie 150 jaunųjų sportininkų, atvyko ir biržiečių draugai – Naretų (Latvija) mokyklos sportininkai.  Trijose amžiaus grupėse kova vyko bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose.  

PRADININKAS. Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino rajono meras Vytas Jareckas ir signataro P. Poškaus žmona Milda Poškienė, kuri stebėjo visas varžybas ir apdovanojo nugalėtojus bei prizininkus. 

Kaip ir ankstesniais metais, varžybų vyr. teisėjo pareigos buvo patikėtos  Pačeriaukštės Petro Poškos pagrindinės mokyklos direktoriui Audriui Viduoliui, kuris kartu buvo ir varžybų diktorius.  Jis akcentavo, kad rajone, turbūt, nėra kito tokio renginio, kuris be pertraukos vyktų 20 metų. 

Mokyklos istorijos mokytojas, praeityje lengvaatletis ir irkluotojas Alfredas Bagdonavičius, visus 20 kartų teisėjavęs šiose varžybose, teigė, kad šios rajono kaimo pagrindinių mokyklų varžybos gali konkuruoti tik su jų armonikierių konkursu, kuris, berods, irgi vyksta jau 20 metų.

Jis prisiminė pirmąsias varžybas, kuriose dalyvaudavo iki 10 mokyklų iš aplinkinių rajonų. Po to jos tapo tarptautinėmis, prisijungė Latvijos mokyklos. Iš pradžių vykdavo ir komandinės varžybos, o dabar formatas pasikeitė ir komandinės įskaitos nebėra.    
 
Šių varžybų pradininkas – jau šviesaus atminimo signataras P.Poškus, kuris įsteigė pereinamąją taurę. Porą metų jis atvažiuodavo įteikti taurę, o po vyro mirties tradiciją tęsia M. Poškienė. 

PAGRINDINIS TIKSLAS. „Į mūsų varžybas atvyksta seni draugai ir varžovai, su jais visada smagu parungtyniauti. Vienais metais jaunimas pasiekia geresnius rezultatus, kitais prastesnius, tačiau ne tame esmė. Mums svarbiausia - kad jaunimas sportuotų. Galime pasidžiaugti, kad per 20 metų laikotarpį mokykla išugdė 15 Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių ir jaunų čempionų bei prizininkų. Mes jais didžiuojamės ir šių sportininkų didelės nuotraukos kabo sporto salėje. 

Baigiantis mokslo metams, signataro P.Poškaus bendražygis Juozas Baršauskas įsteigė prizą geriausiam metų mokyklos sportininkui. Vyksta sveika konkurencija, kas taps geriausiu ir pelnys prizą. Laureatas pagerbiamas per paskutinįjį skambutį.  

Galime pasidžiaugti sportiškais mokyklos vaikais. Tačiau šiemet mūsų rezultatai  kuklesni, nes labai sumažėjo vaikų: beliko 71 mokinys, o kažkada jų buvo net 220. Turime sporto salę, pakankamai sportinio inventoriaus. Kažkada mūsų stadionas buvo vienas geriausių Lietuvoje, tačiau metams bėgant rajono valdžiai kažkuriuo metu buvo sudėtinga sutvarkyti aikštę, todėl negalėjome dalyvauti įvairiuose projektuose.  Šiemet bandėme laimę Sporto rėmimo fondo konkurse ir gavome 14 tūkst. eurų sporto renginiams organizuoti“, - džiaugiasi A. Viduolis. 

VISA MOKYKLA. Į šias varžybas atvyko visa Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinė mokykla. Ir sportininkai, ir jų mokytojai buvo miesto stadione. Vieni pedagogai teisėjavo, kiti susibūrė į palaikymo komandą.  

Varžyboms teisėjavo ir nuo pat pirmosios dienos mokykloje dirbančios lietuvių ir anglų kalbų mokytojos Vilma Jurgaitienė ir Vilma Greviškienė. 

Mokyklos jaunieji sportininkai sėkmingai rungtyniavo 20-osiose varžybose. Ir tai niekam nekėlė nusistebėjimo, nes mokykla triskart yra laimėjusi  Lietuvos mokyklų žaidynes kaimo mokyklų grupėje, vieną kartą komandinėje įskaitoje užėmė antrą vietą, o prieš trejus metus buvo trečia.

Per varžybas buvo sunku tikėtis svarių rezultatų, nes rungtyniavo jaunieji kaimo vietovių sportininkai, kurių dauguma sporto mokykloje dar nelanko treniruočių.   GERIAUSI. Dviem sportininkams – latvei Amandai Lusei ir pačeriaukštiečiui Oskarui Radzevičiui pavyko laimėti po dvi rungtis: Amanda į aukštį peršoko 1 m 55 cm ir į tolį nušoko 4 m 83 cm, o Oskaras buvo pirmas 60 m (9,51 sek.) ir 300 m (53,29 sek.) bėgimo distancijose.   

LAA viceprezidentas Algirdas Maldūnas ir generalinis sekretorius Rimantas Daunoravičius juos apdovanojo "Stiklitos“ originaliais prizais. 

„Aštuntus metus lankau lengvosios atletikos pratybas, tačiau vis neišsirenku savo pagrindinės rungties. Gal pasirinksiu šuolius į aukštį, esu peršokusi 1 m 62 cm“, - sakė A. Luse, į Biržus  atvykusi su savo treneriu.      

O. Radzevičius kol kas nelanko treniruočių. Tačiau laisvalaikiu su draugais, o kartais su savo tėvu Dainiumi Radzevičiumi mėgsta pabėgioti. 

Praėjusiais metais per šias varžybas jis irgi buvo greičiausias 300 m distancijoje. Varžybose dalyvavo dar trys O. Radzevičiaus klasiokai, tačiau jiems ne taip gerai nesisekė. „Noriu lygiuotis į tėtį, jis labai gerai bėgioja“, - sakė jaunasis bėgikas.
 
20-ųjų jubiliejinių varžybų proga LAA vadovai įteikė specialiai pagamintus atminimo prizus ir medalius M. Poškienei, merui V. Jareckui, A. Viduoliui, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Eugenijui Januševičiui, o Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos ilgamečiams darbuotojams - atminimo medalius. 
 
BIRŽIETIŠKA MYLIA. Po kovų bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose buvo surengtos Biržietiškos mylios varžybos, kuriose rungtyniavo daugiau kaip 300 bėgikų. 
 
Šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bagamolovas biržietišką mylią pavadino tolerantišku bėgimu, nes jėgas bandė įvairaus amžiaus sportininkai.
 
Nebuvo laimėjusiųjų ir pralaimėjusiųjų. Tie, kurie baigė 1200 m distanciją, gavo medalius, visi buvo pavaišinti skania žirnių koše. 
 
Antras atbėgęs Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dešimtokas Ovidijus Valiūnas liko patenkintas renginiu ir savo pasirodymu. Praėjusiais metais jis buvo septintas, o šiemet antras. 
 
„Šioms varžyboms rengiausi, po pamokų nemažai bėgiojau, žaidžiau  krepšinį. Todėl trasoje turėjau daug jėgų“, - sakė O. Valiūnas. 
 
Kaip ir praėjusiais metais, Biržietišką mylią bėgo trys draugės – Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos aštuntokės Greta Petronytė, Milda Kaziūnaitė ir Augustė Navickaitė. „Finišuojant gavome daug adrenalino. Super bėgimas“, - džiaugėsi draugės.  
 
Biržų r. Medeikių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Vida Tatorienė džiaugėsi, kad 11 jos auklėtinių iš 52 mokykloje besimokančiųjų bėgo mylią.  
 
„Turime geras sąlygas sportuoti, yra sporto salė, šių metų pavasarį renovuotas mūsų 300 m ilgio stadionas, yra teniso ir krepšinio aikštelės.  Tačiau mus žada uždaryti, nebebus mokyklos. Vaikams integruotis į kitą mokyklą bus labai sunku“, - apgailestavo V. Tatorienė. 
 
Jauniausia biržietiškos mylios bėgimo dalyvė 7-erių kupiškietė Vanesa Gučaitė bėgo  su savo broliu 9-erių Arieliumi Guču. Vyriausias varžybų dalyvis – Pasvalio „Vėtros“ bėgimo klubo narys, 65-erių Zenonas Balčiauskas. Šiems bėgikams teko LAA prizai.
 
„Biržiečių mylią įveikiau pirmą kartą. Labai smagus renginys, Duok Dieve, daugiau tokių varžybų“, - džiaugėsi Z. Balčiauskas. 
 
Džiūgavo Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Laima Kėželienė: jos vadovaujama komanda buvo gausiausia varžybose (130 mokinių) ir buvo apdovanota specialiu LAA prizu. 
 
Kartu su savo mokiniais ketvirtokais bėgo ir jų pradinių klasių mokytoja, 55-erių Gražina Trečiokienė. „Distancijoje sekėsi gerai, nė karto nesustojau. Dalyvavau pirmą kartą, įspūdžių labai daug“, - po finišo sakė L. Kėželienė. 
 
Pasibaigus gražiai šventei, LAA vadovai A. Maldūnas ir R. Daunoravičius specialiais prizais ir medaliais apdovanojo renginio svečius ir organizatorius: Seimo narius Viktorą Rinkevičių ir Audrį Šimą, taip pat Sigitą Mitrochiną, Viktorą Bagamolovą,  svečių iš Latvijos, Joniškio, Kupiškio ir Radviliškio komandų vadovus. 
 
Šventės dalyviai galėjo pasivaišinti LAA rėmėjų „Rokiškio sūris“ produkcija. Šį penktadienį LAA organizuoja jau kitą renginį – Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybas Garliavoje.   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
Moterų rinktinėje – 13 metų perlas
2019 10 17
Rinktinė
Mantas Šernius: „Turime perlą moterų krepšinyje. Manau reikėtų, kad ji susipažintų su žaidėjomis, su vaidmeniu, sužinotų, kas jos laukia ateityje.“
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
 
Šiaulietėms –18-as šalies čempionių auksas
2019 10 17
A lyga
18-as Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionių titulas ir 15-as iš eilės jau gali būti oficialiai įrašytas į Šiaulių “Gintros-Universiteto” metraščius.
Po pergalių serijos – skaudi pamoka
2019 10 17
Mažasis futbolas
Mažojo futbolo pasaulio čempionato paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse Lietuvos rinktinė 0:6 nusileido planetos vicečempionams lenkams.
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas