Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 24 d. 18:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimo trasoje – ir mokiniai, ir mokytojai

Biržuose surengtos 20-osios signataro Petro Poškaus atminimo kaimo pagrindinių mokyklų lengvosios atletikos varžybos ir biržietiškos mylios bėgimas.

Varžybų akimirka.
Audronės Nemanienės, Nijolės Daunoravičienės, Artūro Didzinsko nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Kartu su P.Poškaus atminimo varžybomis surengtas tarptautinis biržietiškos mylios bėgimas buvo skirtas Baltų dienai paminėti. 
 
Šių  varžybų organizatoriai – Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinė mokykla ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA) . 

Dėl biržiečių ir LAA apdovanojimų rungtyniavo apie 150 jaunųjų sportininkų, atvyko ir biržiečių draugai – Naretų (Latvija) mokyklos sportininkai.  Trijose amžiaus grupėse kova vyko bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose.  

PRADININKAS. Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino rajono meras Vytas Jareckas ir signataro P. Poškaus žmona Milda Poškienė, kuri stebėjo visas varžybas ir apdovanojo nugalėtojus bei prizininkus. 

Kaip ir ankstesniais metais, varžybų vyr. teisėjo pareigos buvo patikėtos  Pačeriaukštės Petro Poškos pagrindinės mokyklos direktoriui Audriui Viduoliui, kuris kartu buvo ir varžybų diktorius.  Jis akcentavo, kad rajone, turbūt, nėra kito tokio renginio, kuris be pertraukos vyktų 20 metų. 

Mokyklos istorijos mokytojas, praeityje lengvaatletis ir irkluotojas Alfredas Bagdonavičius, visus 20 kartų teisėjavęs šiose varžybose, teigė, kad šios rajono kaimo pagrindinių mokyklų varžybos gali konkuruoti tik su jų armonikierių konkursu, kuris, berods, irgi vyksta jau 20 metų.

Jis prisiminė pirmąsias varžybas, kuriose dalyvaudavo iki 10 mokyklų iš aplinkinių rajonų. Po to jos tapo tarptautinėmis, prisijungė Latvijos mokyklos. Iš pradžių vykdavo ir komandinės varžybos, o dabar formatas pasikeitė ir komandinės įskaitos nebėra.    
 
Šių varžybų pradininkas – jau šviesaus atminimo signataras P.Poškus, kuris įsteigė pereinamąją taurę. Porą metų jis atvažiuodavo įteikti taurę, o po vyro mirties tradiciją tęsia M. Poškienė. 

PAGRINDINIS TIKSLAS. „Į mūsų varžybas atvyksta seni draugai ir varžovai, su jais visada smagu parungtyniauti. Vienais metais jaunimas pasiekia geresnius rezultatus, kitais prastesnius, tačiau ne tame esmė. Mums svarbiausia - kad jaunimas sportuotų. Galime pasidžiaugti, kad per 20 metų laikotarpį mokykla išugdė 15 Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių ir jaunų čempionų bei prizininkų. Mes jais didžiuojamės ir šių sportininkų didelės nuotraukos kabo sporto salėje. 

Baigiantis mokslo metams, signataro P.Poškaus bendražygis Juozas Baršauskas įsteigė prizą geriausiam metų mokyklos sportininkui. Vyksta sveika konkurencija, kas taps geriausiu ir pelnys prizą. Laureatas pagerbiamas per paskutinįjį skambutį.  

Galime pasidžiaugti sportiškais mokyklos vaikais. Tačiau šiemet mūsų rezultatai  kuklesni, nes labai sumažėjo vaikų: beliko 71 mokinys, o kažkada jų buvo net 220. Turime sporto salę, pakankamai sportinio inventoriaus. Kažkada mūsų stadionas buvo vienas geriausių Lietuvoje, tačiau metams bėgant rajono valdžiai kažkuriuo metu buvo sudėtinga sutvarkyti aikštę, todėl negalėjome dalyvauti įvairiuose projektuose.  Šiemet bandėme laimę Sporto rėmimo fondo konkurse ir gavome 14 tūkst. eurų sporto renginiams organizuoti“, - džiaugiasi A. Viduolis. 

VISA MOKYKLA. Į šias varžybas atvyko visa Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinė mokykla. Ir sportininkai, ir jų mokytojai buvo miesto stadione. Vieni pedagogai teisėjavo, kiti susibūrė į palaikymo komandą.  

Varžyboms teisėjavo ir nuo pat pirmosios dienos mokykloje dirbančios lietuvių ir anglų kalbų mokytojos Vilma Jurgaitienė ir Vilma Greviškienė. 

Mokyklos jaunieji sportininkai sėkmingai rungtyniavo 20-osiose varžybose. Ir tai niekam nekėlė nusistebėjimo, nes mokykla triskart yra laimėjusi  Lietuvos mokyklų žaidynes kaimo mokyklų grupėje, vieną kartą komandinėje įskaitoje užėmė antrą vietą, o prieš trejus metus buvo trečia.

Per varžybas buvo sunku tikėtis svarių rezultatų, nes rungtyniavo jaunieji kaimo vietovių sportininkai, kurių dauguma sporto mokykloje dar nelanko treniruočių.   GERIAUSI. Dviem sportininkams – latvei Amandai Lusei ir pačeriaukštiečiui Oskarui Radzevičiui pavyko laimėti po dvi rungtis: Amanda į aukštį peršoko 1 m 55 cm ir į tolį nušoko 4 m 83 cm, o Oskaras buvo pirmas 60 m (9,51 sek.) ir 300 m (53,29 sek.) bėgimo distancijose.   

LAA viceprezidentas Algirdas Maldūnas ir generalinis sekretorius Rimantas Daunoravičius juos apdovanojo "Stiklitos“ originaliais prizais. 

„Aštuntus metus lankau lengvosios atletikos pratybas, tačiau vis neišsirenku savo pagrindinės rungties. Gal pasirinksiu šuolius į aukštį, esu peršokusi 1 m 62 cm“, - sakė A. Luse, į Biržus  atvykusi su savo treneriu.      

O. Radzevičius kol kas nelanko treniruočių. Tačiau laisvalaikiu su draugais, o kartais su savo tėvu Dainiumi Radzevičiumi mėgsta pabėgioti. 

Praėjusiais metais per šias varžybas jis irgi buvo greičiausias 300 m distancijoje. Varžybose dalyvavo dar trys O. Radzevičiaus klasiokai, tačiau jiems ne taip gerai nesisekė. „Noriu lygiuotis į tėtį, jis labai gerai bėgioja“, - sakė jaunasis bėgikas.
 
20-ųjų jubiliejinių varžybų proga LAA vadovai įteikė specialiai pagamintus atminimo prizus ir medalius M. Poškienei, merui V. Jareckui, A. Viduoliui, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Eugenijui Januševičiui, o Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos ilgamečiams darbuotojams - atminimo medalius. 
 
BIRŽIETIŠKA MYLIA. Po kovų bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose buvo surengtos Biržietiškos mylios varžybos, kuriose rungtyniavo daugiau kaip 300 bėgikų. 
 
Šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bagamolovas biržietišką mylią pavadino tolerantišku bėgimu, nes jėgas bandė įvairaus amžiaus sportininkai.
 
Nebuvo laimėjusiųjų ir pralaimėjusiųjų. Tie, kurie baigė 1200 m distanciją, gavo medalius, visi buvo pavaišinti skania žirnių koše. 
 
Antras atbėgęs Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dešimtokas Ovidijus Valiūnas liko patenkintas renginiu ir savo pasirodymu. Praėjusiais metais jis buvo septintas, o šiemet antras. 
 
„Šioms varžyboms rengiausi, po pamokų nemažai bėgiojau, žaidžiau  krepšinį. Todėl trasoje turėjau daug jėgų“, - sakė O. Valiūnas. 
 
Kaip ir praėjusiais metais, Biržietišką mylią bėgo trys draugės – Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos aštuntokės Greta Petronytė, Milda Kaziūnaitė ir Augustė Navickaitė. „Finišuojant gavome daug adrenalino. Super bėgimas“, - džiaugėsi draugės.  
 
Biržų r. Medeikių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Vida Tatorienė džiaugėsi, kad 11 jos auklėtinių iš 52 mokykloje besimokančiųjų bėgo mylią.  
 
„Turime geras sąlygas sportuoti, yra sporto salė, šių metų pavasarį renovuotas mūsų 300 m ilgio stadionas, yra teniso ir krepšinio aikštelės.  Tačiau mus žada uždaryti, nebebus mokyklos. Vaikams integruotis į kitą mokyklą bus labai sunku“, - apgailestavo V. Tatorienė. 
 
Jauniausia biržietiškos mylios bėgimo dalyvė 7-erių kupiškietė Vanesa Gučaitė bėgo  su savo broliu 9-erių Arieliumi Guču. Vyriausias varžybų dalyvis – Pasvalio „Vėtros“ bėgimo klubo narys, 65-erių Zenonas Balčiauskas. Šiems bėgikams teko LAA prizai.
 
„Biržiečių mylią įveikiau pirmą kartą. Labai smagus renginys, Duok Dieve, daugiau tokių varžybų“, - džiaugėsi Z. Balčiauskas. 
 
Džiūgavo Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Laima Kėželienė: jos vadovaujama komanda buvo gausiausia varžybose (130 mokinių) ir buvo apdovanota specialiu LAA prizu. 
 
Kartu su savo mokiniais ketvirtokais bėgo ir jų pradinių klasių mokytoja, 55-erių Gražina Trečiokienė. „Distancijoje sekėsi gerai, nė karto nesustojau. Dalyvavau pirmą kartą, įspūdžių labai daug“, - po finišo sakė L. Kėželienė. 
 
Pasibaigus gražiai šventei, LAA vadovai A. Maldūnas ir R. Daunoravičius specialiais prizais ir medaliais apdovanojo renginio svečius ir organizatorius: Seimo narius Viktorą Rinkevičių ir Audrį Šimą, taip pat Sigitą Mitrochiną, Viktorą Bagamolovą,  svečių iš Latvijos, Joniškio, Kupiškio ir Radviliškio komandų vadovus. 
 
Šventės dalyviai galėjo pasivaišinti LAA rėmėjų „Rokiškio sūris“ produkcija. Šį penktadienį LAA organizuoja jau kitą renginį – Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybas Garliavoje.   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvę užgrūdino legionierės patirtis
2019 12 12
Žvilgsnis
Pastaruosius pusketvirtų metų užsienyje rungtyniavusi Santa Baltkojienė praėjus dešimtmečiui sugrįžo ten, kur ir prasidėjo jos krepšininkės kelias.
Broliai Lavrinovičiai – prieš „Ryto“ jaunimą
2019 12 12
Anonsas
„Jaunimas dabar įžūlus. Jie bėgs, stengsis, todėl turime būti pasiruošę", - prieš mačą mėgėjų lygoje juokėsi Kšištofas Lavrinovičius.
Š. Sakalauskas netiki „Žalgirio“ krize
2019 12 11
Žvilgsnis
Krepšinio ekspertas Šarūnas Sakalauskas: „Geresnis taiklumas palengvintų puolimą, nes, išskyrus dvikovą su CSKA, „Žalgiris“ pelnė nedaug taškų“.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
Ristūnai vėl skries ledu Dusetose
2019 12 11
Žirginis sportas
Ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2020“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė vyks vasario 1 d.
 
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas