Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 24 d. 18:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimo trasoje – ir mokiniai, ir mokytojai

Biržuose surengtos 20-osios signataro Petro Poškaus atminimo kaimo pagrindinių mokyklų lengvosios atletikos varžybos ir biržietiškos mylios bėgimas.

Varžybų akimirka.
Audronės Nemanienės, Nijolės Daunoravičienės, Artūro Didzinsko nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Kartu su P.Poškaus atminimo varžybomis surengtas tarptautinis biržietiškos mylios bėgimas buvo skirtas Baltų dienai paminėti. 
 
Šių  varžybų organizatoriai – Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinė mokykla ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA) . 

Dėl biržiečių ir LAA apdovanojimų rungtyniavo apie 150 jaunųjų sportininkų, atvyko ir biržiečių draugai – Naretų (Latvija) mokyklos sportininkai.  Trijose amžiaus grupėse kova vyko bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose.  

PRADININKAS. Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino rajono meras Vytas Jareckas ir signataro P. Poškaus žmona Milda Poškienė, kuri stebėjo visas varžybas ir apdovanojo nugalėtojus bei prizininkus. 

Kaip ir ankstesniais metais, varžybų vyr. teisėjo pareigos buvo patikėtos  Pačeriaukštės Petro Poškos pagrindinės mokyklos direktoriui Audriui Viduoliui, kuris kartu buvo ir varžybų diktorius.  Jis akcentavo, kad rajone, turbūt, nėra kito tokio renginio, kuris be pertraukos vyktų 20 metų. 

Mokyklos istorijos mokytojas, praeityje lengvaatletis ir irkluotojas Alfredas Bagdonavičius, visus 20 kartų teisėjavęs šiose varžybose, teigė, kad šios rajono kaimo pagrindinių mokyklų varžybos gali konkuruoti tik su jų armonikierių konkursu, kuris, berods, irgi vyksta jau 20 metų.

Jis prisiminė pirmąsias varžybas, kuriose dalyvaudavo iki 10 mokyklų iš aplinkinių rajonų. Po to jos tapo tarptautinėmis, prisijungė Latvijos mokyklos. Iš pradžių vykdavo ir komandinės varžybos, o dabar formatas pasikeitė ir komandinės įskaitos nebėra.    
 
Šių varžybų pradininkas – jau šviesaus atminimo signataras P.Poškus, kuris įsteigė pereinamąją taurę. Porą metų jis atvažiuodavo įteikti taurę, o po vyro mirties tradiciją tęsia M. Poškienė. 

PAGRINDINIS TIKSLAS. „Į mūsų varžybas atvyksta seni draugai ir varžovai, su jais visada smagu parungtyniauti. Vienais metais jaunimas pasiekia geresnius rezultatus, kitais prastesnius, tačiau ne tame esmė. Mums svarbiausia - kad jaunimas sportuotų. Galime pasidžiaugti, kad per 20 metų laikotarpį mokykla išugdė 15 Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių ir jaunų čempionų bei prizininkų. Mes jais didžiuojamės ir šių sportininkų didelės nuotraukos kabo sporto salėje. 

Baigiantis mokslo metams, signataro P.Poškaus bendražygis Juozas Baršauskas įsteigė prizą geriausiam metų mokyklos sportininkui. Vyksta sveika konkurencija, kas taps geriausiu ir pelnys prizą. Laureatas pagerbiamas per paskutinįjį skambutį.  

Galime pasidžiaugti sportiškais mokyklos vaikais. Tačiau šiemet mūsų rezultatai  kuklesni, nes labai sumažėjo vaikų: beliko 71 mokinys, o kažkada jų buvo net 220. Turime sporto salę, pakankamai sportinio inventoriaus. Kažkada mūsų stadionas buvo vienas geriausių Lietuvoje, tačiau metams bėgant rajono valdžiai kažkuriuo metu buvo sudėtinga sutvarkyti aikštę, todėl negalėjome dalyvauti įvairiuose projektuose.  Šiemet bandėme laimę Sporto rėmimo fondo konkurse ir gavome 14 tūkst. eurų sporto renginiams organizuoti“, - džiaugiasi A. Viduolis. 

VISA MOKYKLA. Į šias varžybas atvyko visa Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinė mokykla. Ir sportininkai, ir jų mokytojai buvo miesto stadione. Vieni pedagogai teisėjavo, kiti susibūrė į palaikymo komandą.  

Varžyboms teisėjavo ir nuo pat pirmosios dienos mokykloje dirbančios lietuvių ir anglų kalbų mokytojos Vilma Jurgaitienė ir Vilma Greviškienė. 

Mokyklos jaunieji sportininkai sėkmingai rungtyniavo 20-osiose varžybose. Ir tai niekam nekėlė nusistebėjimo, nes mokykla triskart yra laimėjusi  Lietuvos mokyklų žaidynes kaimo mokyklų grupėje, vieną kartą komandinėje įskaitoje užėmė antrą vietą, o prieš trejus metus buvo trečia.

Per varžybas buvo sunku tikėtis svarių rezultatų, nes rungtyniavo jaunieji kaimo vietovių sportininkai, kurių dauguma sporto mokykloje dar nelanko treniruočių.   GERIAUSI. Dviem sportininkams – latvei Amandai Lusei ir pačeriaukštiečiui Oskarui Radzevičiui pavyko laimėti po dvi rungtis: Amanda į aukštį peršoko 1 m 55 cm ir į tolį nušoko 4 m 83 cm, o Oskaras buvo pirmas 60 m (9,51 sek.) ir 300 m (53,29 sek.) bėgimo distancijose.   

LAA viceprezidentas Algirdas Maldūnas ir generalinis sekretorius Rimantas Daunoravičius juos apdovanojo "Stiklitos“ originaliais prizais. 

„Aštuntus metus lankau lengvosios atletikos pratybas, tačiau vis neišsirenku savo pagrindinės rungties. Gal pasirinksiu šuolius į aukštį, esu peršokusi 1 m 62 cm“, - sakė A. Luse, į Biržus  atvykusi su savo treneriu.      

O. Radzevičius kol kas nelanko treniruočių. Tačiau laisvalaikiu su draugais, o kartais su savo tėvu Dainiumi Radzevičiumi mėgsta pabėgioti. 

Praėjusiais metais per šias varžybas jis irgi buvo greičiausias 300 m distancijoje. Varžybose dalyvavo dar trys O. Radzevičiaus klasiokai, tačiau jiems ne taip gerai nesisekė. „Noriu lygiuotis į tėtį, jis labai gerai bėgioja“, - sakė jaunasis bėgikas.
 
20-ųjų jubiliejinių varžybų proga LAA vadovai įteikė specialiai pagamintus atminimo prizus ir medalius M. Poškienei, merui V. Jareckui, A. Viduoliui, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Eugenijui Januševičiui, o Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos ilgamečiams darbuotojams - atminimo medalius. 
 
BIRŽIETIŠKA MYLIA. Po kovų bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose buvo surengtos Biržietiškos mylios varžybos, kuriose rungtyniavo daugiau kaip 300 bėgikų. 
 
Šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bagamolovas biržietišką mylią pavadino tolerantišku bėgimu, nes jėgas bandė įvairaus amžiaus sportininkai.
 
Nebuvo laimėjusiųjų ir pralaimėjusiųjų. Tie, kurie baigė 1200 m distanciją, gavo medalius, visi buvo pavaišinti skania žirnių koše. 
 
Antras atbėgęs Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dešimtokas Ovidijus Valiūnas liko patenkintas renginiu ir savo pasirodymu. Praėjusiais metais jis buvo septintas, o šiemet antras. 
 
„Šioms varžyboms rengiausi, po pamokų nemažai bėgiojau, žaidžiau  krepšinį. Todėl trasoje turėjau daug jėgų“, - sakė O. Valiūnas. 
 
Kaip ir praėjusiais metais, Biržietišką mylią bėgo trys draugės – Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos aštuntokės Greta Petronytė, Milda Kaziūnaitė ir Augustė Navickaitė. „Finišuojant gavome daug adrenalino. Super bėgimas“, - džiaugėsi draugės.  
 
Biržų r. Medeikių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Vida Tatorienė džiaugėsi, kad 11 jos auklėtinių iš 52 mokykloje besimokančiųjų bėgo mylią.  
 
„Turime geras sąlygas sportuoti, yra sporto salė, šių metų pavasarį renovuotas mūsų 300 m ilgio stadionas, yra teniso ir krepšinio aikštelės.  Tačiau mus žada uždaryti, nebebus mokyklos. Vaikams integruotis į kitą mokyklą bus labai sunku“, - apgailestavo V. Tatorienė. 
 
Jauniausia biržietiškos mylios bėgimo dalyvė 7-erių kupiškietė Vanesa Gučaitė bėgo  su savo broliu 9-erių Arieliumi Guču. Vyriausias varžybų dalyvis – Pasvalio „Vėtros“ bėgimo klubo narys, 65-erių Zenonas Balčiauskas. Šiems bėgikams teko LAA prizai.
 
„Biržiečių mylią įveikiau pirmą kartą. Labai smagus renginys, Duok Dieve, daugiau tokių varžybų“, - džiaugėsi Z. Balčiauskas. 
 
Džiūgavo Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Laima Kėželienė: jos vadovaujama komanda buvo gausiausia varžybose (130 mokinių) ir buvo apdovanota specialiu LAA prizu. 
 
Kartu su savo mokiniais ketvirtokais bėgo ir jų pradinių klasių mokytoja, 55-erių Gražina Trečiokienė. „Distancijoje sekėsi gerai, nė karto nesustojau. Dalyvavau pirmą kartą, įspūdžių labai daug“, - po finišo sakė L. Kėželienė. 
 
Pasibaigus gražiai šventei, LAA vadovai A. Maldūnas ir R. Daunoravičius specialiais prizais ir medaliais apdovanojo renginio svečius ir organizatorius: Seimo narius Viktorą Rinkevičių ir Audrį Šimą, taip pat Sigitą Mitrochiną, Viktorą Bagamolovą,  svečių iš Latvijos, Joniškio, Kupiškio ir Radviliškio komandų vadovus. 
 
Šventės dalyviai galėjo pasivaišinti LAA rėmėjų „Rokiškio sūris“ produkcija. Šį penktadienį LAA organizuoja jau kitą renginį – Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybas Garliavoje.   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkštis“ sutriuškino Lietuvos čempiones
2020 01 25
Moterų lyga
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės 78:54 (24:6, 22:14, 18:21, 14:13) sutriuškino Kauno „Aisčių-LSMU“ komandą.
Šimtą taškų pelnę žalgiriečiai nušlavė ALBA
2020 01 25
Eurolyga
Penktadienio vakarą Kaune žalgiriečiai Eurolygos 21-ojo turo rungtynėse 104:80 (23:9, 31:18, 30:25, 20:28) nepaliko vilčių Berlyno ALBA.
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
 
Po pralaimėjimo – dvejopa nuotaika
2020 01 25
Draugiškos rungtynės
Marijampolės „Sūduvos“ strategas H.Pfeifenbergeris po kontrolinių rungtynių su Rygos „Metta“ ekipa: „Žaidimas buvo greitesnis, su daugiau kombinacijų“
Nauji iššūkiai – su naujais treneriais
2020 01 24
Treneris
„Nepasakyčiau, jog turėjau daug klaustukų pasirenkant treniruoti „Hegelmann Litauen” ekipą", - teigia prie Kauno ekipos vairo stojęs Artūras Ramoška.
Kontroliniame mače – penki įvarčiai
2020 01 24
Draugiškos rungtynės
2020-ųjų sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ per antrąsias kontrolines rungtynes „Hikvision“ manieže nusileido Rygos „Metta“ komandai 2:3 (1:2).
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
 
Kenijoje - trigubas lietuvių triumfas
2020 01 26
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 metų) turnyre Nairobyje (Kenija) įspūdingai pasirodė Vilniaus teniso akademijos (VTA) atstovai.
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
Lietuvos dviratininkas kovojo dėl medalio
2020 01 26
Trekas
2019-2020 m. sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinio, šeštojo, etapo vyrų keirino rungtyje (24 dalyviai) V.Lendelis finišavo ketvirtas.
Lietuvėms – Pasaulio taurės bronza
2020 01 25
Trekas
Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė iškovojo komandų sprinto bronzos medalius Pasaulio taurės varžybų paskutiniajame, šeštajame etape Kanadoje.
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Lietuvos čempionate – staigmena
2020 01 26
Lietuvos čempionatas
Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - Vilniaus universiteto merginos įveikė Baltijos lygos komandą.
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
„Dar dabar kraujas burnoje jaučiasi“
2020 01 26
Dailusis čiuožimas
Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos čempionate Grace (Austrija) neišsaugojo vietos dešimtuke.
Lietuvos sportininkams – išskirtinis iššūkis
2020 01 26
Biatlonas
Pokliukoje (Slovėnija) vykstančio šeštojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo mišrių estafečių varžybose Lietuvos ekipos prasibrovė į 20-ukus.
Austrijoje – Lietuvos čiuožėjos sugrįžimas
2020 01 25
Dailusis čiuožimas
Po ilgos pertraukos į svarbiausias varžybas grįžusi Lietuvos čiuožėja Aleksandra Golovkina nepateko į finalą, Europos čempionate dominuoja rusės.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Vilnius pagerbė ir legendinį šuolininką
2020 01 25
Apdovanojimai
Švenčiant 697–ąjį Vilniaus gimtadienį iškilmingai įteikti Šv. Kristoforo apdovanojimai.
LTOK posėdyje – svarbūs klausimai
2020 01 24
Posėdis
Sausio 24 d. vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis.
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas