Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 24 d. 18:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimo trasoje – ir mokiniai, ir mokytojai

Biržuose surengtos 20-osios signataro Petro Poškaus atminimo kaimo pagrindinių mokyklų lengvosios atletikos varžybos ir biržietiškos mylios bėgimas.

Varžybų akimirka.
Audronės Nemanienės, Nijolės Daunoravičienės, Artūro Didzinsko nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Kartu su P.Poškaus atminimo varžybomis surengtas tarptautinis biržietiškos mylios bėgimas buvo skirtas Baltų dienai paminėti. 
 
Šių  varžybų organizatoriai – Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinė mokykla ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA) . 

Dėl biržiečių ir LAA apdovanojimų rungtyniavo apie 150 jaunųjų sportininkų, atvyko ir biržiečių draugai – Naretų (Latvija) mokyklos sportininkai.  Trijose amžiaus grupėse kova vyko bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose.  

PRADININKAS. Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino rajono meras Vytas Jareckas ir signataro P. Poškaus žmona Milda Poškienė, kuri stebėjo visas varžybas ir apdovanojo nugalėtojus bei prizininkus. 

Kaip ir ankstesniais metais, varžybų vyr. teisėjo pareigos buvo patikėtos  Pačeriaukštės Petro Poškos pagrindinės mokyklos direktoriui Audriui Viduoliui, kuris kartu buvo ir varžybų diktorius.  Jis akcentavo, kad rajone, turbūt, nėra kito tokio renginio, kuris be pertraukos vyktų 20 metų. 

Mokyklos istorijos mokytojas, praeityje lengvaatletis ir irkluotojas Alfredas Bagdonavičius, visus 20 kartų teisėjavęs šiose varžybose, teigė, kad šios rajono kaimo pagrindinių mokyklų varžybos gali konkuruoti tik su jų armonikierių konkursu, kuris, berods, irgi vyksta jau 20 metų.

Jis prisiminė pirmąsias varžybas, kuriose dalyvaudavo iki 10 mokyklų iš aplinkinių rajonų. Po to jos tapo tarptautinėmis, prisijungė Latvijos mokyklos. Iš pradžių vykdavo ir komandinės varžybos, o dabar formatas pasikeitė ir komandinės įskaitos nebėra.    
 
Šių varžybų pradininkas – jau šviesaus atminimo signataras P.Poškus, kuris įsteigė pereinamąją taurę. Porą metų jis atvažiuodavo įteikti taurę, o po vyro mirties tradiciją tęsia M. Poškienė. 

PAGRINDINIS TIKSLAS. „Į mūsų varžybas atvyksta seni draugai ir varžovai, su jais visada smagu parungtyniauti. Vienais metais jaunimas pasiekia geresnius rezultatus, kitais prastesnius, tačiau ne tame esmė. Mums svarbiausia - kad jaunimas sportuotų. Galime pasidžiaugti, kad per 20 metų laikotarpį mokykla išugdė 15 Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių ir jaunų čempionų bei prizininkų. Mes jais didžiuojamės ir šių sportininkų didelės nuotraukos kabo sporto salėje. 

Baigiantis mokslo metams, signataro P.Poškaus bendražygis Juozas Baršauskas įsteigė prizą geriausiam metų mokyklos sportininkui. Vyksta sveika konkurencija, kas taps geriausiu ir pelnys prizą. Laureatas pagerbiamas per paskutinįjį skambutį.  

Galime pasidžiaugti sportiškais mokyklos vaikais. Tačiau šiemet mūsų rezultatai  kuklesni, nes labai sumažėjo vaikų: beliko 71 mokinys, o kažkada jų buvo net 220. Turime sporto salę, pakankamai sportinio inventoriaus. Kažkada mūsų stadionas buvo vienas geriausių Lietuvoje, tačiau metams bėgant rajono valdžiai kažkuriuo metu buvo sudėtinga sutvarkyti aikštę, todėl negalėjome dalyvauti įvairiuose projektuose.  Šiemet bandėme laimę Sporto rėmimo fondo konkurse ir gavome 14 tūkst. eurų sporto renginiams organizuoti“, - džiaugiasi A. Viduolis. 

VISA MOKYKLA. Į šias varžybas atvyko visa Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinė mokykla. Ir sportininkai, ir jų mokytojai buvo miesto stadione. Vieni pedagogai teisėjavo, kiti susibūrė į palaikymo komandą.  

Varžyboms teisėjavo ir nuo pat pirmosios dienos mokykloje dirbančios lietuvių ir anglų kalbų mokytojos Vilma Jurgaitienė ir Vilma Greviškienė. 

Mokyklos jaunieji sportininkai sėkmingai rungtyniavo 20-osiose varžybose. Ir tai niekam nekėlė nusistebėjimo, nes mokykla triskart yra laimėjusi  Lietuvos mokyklų žaidynes kaimo mokyklų grupėje, vieną kartą komandinėje įskaitoje užėmė antrą vietą, o prieš trejus metus buvo trečia.

Per varžybas buvo sunku tikėtis svarių rezultatų, nes rungtyniavo jaunieji kaimo vietovių sportininkai, kurių dauguma sporto mokykloje dar nelanko treniruočių.   GERIAUSI. Dviem sportininkams – latvei Amandai Lusei ir pačeriaukštiečiui Oskarui Radzevičiui pavyko laimėti po dvi rungtis: Amanda į aukštį peršoko 1 m 55 cm ir į tolį nušoko 4 m 83 cm, o Oskaras buvo pirmas 60 m (9,51 sek.) ir 300 m (53,29 sek.) bėgimo distancijose.   

LAA viceprezidentas Algirdas Maldūnas ir generalinis sekretorius Rimantas Daunoravičius juos apdovanojo "Stiklitos“ originaliais prizais. 

„Aštuntus metus lankau lengvosios atletikos pratybas, tačiau vis neišsirenku savo pagrindinės rungties. Gal pasirinksiu šuolius į aukštį, esu peršokusi 1 m 62 cm“, - sakė A. Luse, į Biržus  atvykusi su savo treneriu.      

O. Radzevičius kol kas nelanko treniruočių. Tačiau laisvalaikiu su draugais, o kartais su savo tėvu Dainiumi Radzevičiumi mėgsta pabėgioti. 

Praėjusiais metais per šias varžybas jis irgi buvo greičiausias 300 m distancijoje. Varžybose dalyvavo dar trys O. Radzevičiaus klasiokai, tačiau jiems ne taip gerai nesisekė. „Noriu lygiuotis į tėtį, jis labai gerai bėgioja“, - sakė jaunasis bėgikas.
 
20-ųjų jubiliejinių varžybų proga LAA vadovai įteikė specialiai pagamintus atminimo prizus ir medalius M. Poškienei, merui V. Jareckui, A. Viduoliui, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Eugenijui Januševičiui, o Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos ilgamečiams darbuotojams - atminimo medalius. 
 
BIRŽIETIŠKA MYLIA. Po kovų bėgimo takuose, šuolių ir metimų sektoriuose buvo surengtos Biržietiškos mylios varžybos, kuriose rungtyniavo daugiau kaip 300 bėgikų. 
 
Šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bagamolovas biržietišką mylią pavadino tolerantišku bėgimu, nes jėgas bandė įvairaus amžiaus sportininkai.
 
Nebuvo laimėjusiųjų ir pralaimėjusiųjų. Tie, kurie baigė 1200 m distanciją, gavo medalius, visi buvo pavaišinti skania žirnių koše. 
 
Antras atbėgęs Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dešimtokas Ovidijus Valiūnas liko patenkintas renginiu ir savo pasirodymu. Praėjusiais metais jis buvo septintas, o šiemet antras. 
 
„Šioms varžyboms rengiausi, po pamokų nemažai bėgiojau, žaidžiau  krepšinį. Todėl trasoje turėjau daug jėgų“, - sakė O. Valiūnas. 
 
Kaip ir praėjusiais metais, Biržietišką mylią bėgo trys draugės – Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos aštuntokės Greta Petronytė, Milda Kaziūnaitė ir Augustė Navickaitė. „Finišuojant gavome daug adrenalino. Super bėgimas“, - džiaugėsi draugės.  
 
Biržų r. Medeikių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Vida Tatorienė džiaugėsi, kad 11 jos auklėtinių iš 52 mokykloje besimokančiųjų bėgo mylią.  
 
„Turime geras sąlygas sportuoti, yra sporto salė, šių metų pavasarį renovuotas mūsų 300 m ilgio stadionas, yra teniso ir krepšinio aikštelės.  Tačiau mus žada uždaryti, nebebus mokyklos. Vaikams integruotis į kitą mokyklą bus labai sunku“, - apgailestavo V. Tatorienė. 
 
Jauniausia biržietiškos mylios bėgimo dalyvė 7-erių kupiškietė Vanesa Gučaitė bėgo  su savo broliu 9-erių Arieliumi Guču. Vyriausias varžybų dalyvis – Pasvalio „Vėtros“ bėgimo klubo narys, 65-erių Zenonas Balčiauskas. Šiems bėgikams teko LAA prizai.
 
„Biržiečių mylią įveikiau pirmą kartą. Labai smagus renginys, Duok Dieve, daugiau tokių varžybų“, - džiaugėsi Z. Balčiauskas. 
 
Džiūgavo Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Laima Kėželienė: jos vadovaujama komanda buvo gausiausia varžybose (130 mokinių) ir buvo apdovanota specialiu LAA prizu. 
 
Kartu su savo mokiniais ketvirtokais bėgo ir jų pradinių klasių mokytoja, 55-erių Gražina Trečiokienė. „Distancijoje sekėsi gerai, nė karto nesustojau. Dalyvavau pirmą kartą, įspūdžių labai daug“, - po finišo sakė L. Kėželienė. 
 
Pasibaigus gražiai šventei, LAA vadovai A. Maldūnas ir R. Daunoravičius specialiais prizais ir medaliais apdovanojo renginio svečius ir organizatorius: Seimo narius Viktorą Rinkevičių ir Audrį Šimą, taip pat Sigitą Mitrochiną, Viktorą Bagamolovą,  svečių iš Latvijos, Joniškio, Kupiškio ir Radviliškio komandų vadovus. 
 
Šventės dalyviai galėjo pasivaišinti LAA rėmėjų „Rokiškio sūris“ produkcija. Šį penktadienį LAA organizuoja jau kitą renginį – Kauno r. mero Valerijaus Makūno ir olimpiečio Kęstučio Orento taurės varžybas Garliavoje.   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
Dovanotas skrydis futbolininko nesužavėjo
2020 03 31
Žvilgsnis
Apie gimtadienį: nerimtas interviu su Vilniaus „Riterių“ futbolininku Donatu Kazlausku.
„Žalgirio“ serbas ilgisi futbolo ir dronų
2020 03 31
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo naujokas Ivanas Tatomirovičius kartu su šeima karantiną leidžia Vilniuje.
Legionierės nusprendė – Lietuvoje saugiau
2020 03 31
Legionieriai
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandos legionierės papasakojo kuo užsiima karantino metu ir davė patarimų (VIDEO).
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą
2020 03 31
Situacija
Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
 
Lietuvių lūkesčiai – didesni nei buvo Rio
2020 03 31
Žvilgsnis
Didžioji dalis (58%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tikėjo mūsų tautiečių sėkme Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas