kaunashockey.lt 2019 m. rugsėjo 16 d. 11:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Varomoji jėga – konkurencija

Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“

Jaunieji ledo ritulininkai su D.Zubrumi ir L.Paražinsku.
kaunashockey.lt nuotr.
Jaunieji ledo ritulininkai su D.Zubrumi ir L.Paražinsku.
Nors naująjį ledo ritulio sezoną Kaunas pradeda su vienintele šiuo metu mieste veikiančia ledo arena, infrastruktūros trūkumas netrukdo planuoti šio sporto ateitį.

Siekiant užtikrinti stiprios sportininkų pamainos auginimą ir sporto šakos populiarinimą Kaune, suvienyti jėgas nusprendė ledo ritulio mokykla „Griunvaldas“ ir Nacionalinėje ledo ritulio lygoje žaidžianti komanda „Kaunas Hockey“.

Daugiau apie ledo ritulio mokyklos ir „Kaunas Hockey“ susijungimą bei ledo ritulio perspektyvas Kaune pasakoja mokyklos įkūrėjas bei treneris Linas Paražinskas.

Kaip pradėjote žaisti ledo ritulį? 
Viskas prasidėjo Elektrėnuose, mano gimtajame mieste. 1977-aisiaiss, kai man buvo septyneri, į klasę atėjo treneris ir pakvietė visus berniukus žaisti ledo ritulį. Tuomet praktiškai visi ir užsirašėme. Žinoma, kaip ir didžioji dalis vaikų, išbandžiau ir daugiau sporto šakų, tačiau niekas kitas nekėlė tokio džiaugsmo, todėl ledo ritulys išliko svarbus iki dabar.

Koks buvo jūsų pirmas įspūdis atsidūrus ant ledo?
Tiesą sakant pirma patirtis ant ledo man siejasi su Elektrėnų mariomis.Ten  mane stovėti ant slidaus paviršiaus ir čiuožti mokino tėtis. Turėjau puikias sąlygas mokytis, nes pasisekė gyventi šalia vandens telkinio, kuris žiemą užšaldavo. Žinoma, buvo visko – ir skaudžių kritimų, ir ašarų, tačiau man ši žiemos sporto šaka buvo be galo smagi, liaudiškai tariant – užkabino.

Jau ne vienerius metus vadovaujate ledo ritulio mokyklai „Griunvaldas“. Ar tai yra pirmasis jūsų bandymas dirbti su vaikais? 
Iš principo, taip. Esu bandęs vesti pamokas Elektrėnų mokykloje, tačiau įstojau į tuometinę Kūno kultūros akademiją (dabar Lietuvos sporto universitetas), kuri yra Kaune. Tarybos nariai sužinojo, kad mokausi trenerio specialybės. ir pasiūlė man atidaryti mokyklą tuomet naujai atidarytoje „Akropolio“ ledo arenoje. Nuo to sukaupiau jau beveik dešimtmetį patirties darbo su vaikais srityje. 
 
Ar šiandien ledo ritulį renkasi žaisti daug vaikų? Kaip manote, ko labiausiai reikia, kad sporto šakos populiarumas jaunimo tarpe Lietuvoje augtų? 
Kaune susidomėjimas ledo rituliu tikrai yra jaučiamas. Galima teigti, kad populiarinimas jau vyksta – tam padeda vyrų ir vaikų čempionatai. Mes taip pat stengiamės kuo daugiau vaikų supažindinti su šiuo sportu ir kviečiame prisijungti dalyvaudami mokyklų mugėse bei užsukdami į moksleivių klases ir darželinukų grupes. Visgi dabar, uždarius „Akropolio“ čiuožyklą, ir mieste turint tik vieną ledo areną „Baltų ainiai“, ledo trūkumas yra pagrindinė problema. Ją išsprendus situacija tikrai pagerėtų. Dabar susidomėję vaikai neturi pakankamai gerų sąlygų treniruotis, todėl ne visi šioje srityje įžvelgia savo ateitį.
 
Kaip atrodo treniruotės jūsų mokykloje? Kokio amžiaus vaikai pradeda žaisti ledo ritulį?
Mes vaikus priimame anksti – ketverių metukų. Su šia amžiaus grupe treniruotės vyksta žaidimo forma. Svarbu, kad vaikas neišsigąstų ledo, nebijotų nukristi ir atsistoti. Dėl saugumo iš karto uždedamos apsaugėlės. Taip pat, kaip vaikai išmoksta vaikščioti žeme, treniruotėse jie mokosi judėti ant ledo. Porą metų dėmesys skiriamas būtent čiuožimui, stovėjimui ant ledo ir koordinacijos lavinimui, o vėliau prasideda žaidimai su lazdele ir rituliu.  Kaip į žinią, kad „Griunvaldas“ jungiasi su „Kaunas Hockey“, reagavo mokyklos bendruomenė? Apskritai, ar auklėtinių tėvai aktyviai dalyvauja mokyklos gyvenime? 
Tikrai dalyvauja. Mokyklos bendruomenė domisi naujienomis ir pokyčiais. Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų. Prieš dešimt metų turėjome labai stiprią jaunimo kartą ir jų komandą „Tigrai“, suburtą „Baltų ainiuose“. Po jų, nei mano vadovaujamoje „Griunvaldo“ mokykloje, nei „Baltų ainiuose“ nesusiformavo tikrai stipri komanda. Aš manau, kad čia koją kiša jau minėta erdvės problema. Kauno „Akropolis“ su ledo aikštele vis tiek buvo pramogų centras, o ne specializuota erdvė. Trūksta bazių, kuriose būtų galima rengti fizinio parengimo užsiėmimus ir ledo ritulio bei čiuožimo treniruotes. Taip pat ryškus kvalifikuotų trenerių bei jų asistentų stygius – vienam treneriui tenka per didelis kiekis vaikų, kad jis spėtų kiekvienam skirti pakankamai dėmesio ir priežiūros. Todėl labai sunku išauginti jaunimą iki rinktinės sportininkų lygio. 
 
Į susijungimą su „Kaunas Hockey“ auklėtinių tėveliai žiūri tikrai palankiai ir mus palaiko. Mes taip pat tikimės teigiamų pokyčių, o ir „Kaunas Hockey“ komanda nusiteikusi optimistiškai, turi puikių specialistų. Komandos prezidentas Petras Nausėda pats daug metų sportuoja, o ir jo suburta komanda tikrai gali padėti auginti vaikus treniruočių procese. Manau, tai didelis pliusas. 
 
Kaip pavyksta draugauti su „Baltų ainiais“? Ar sunku sutilpti po vienu stogu?
Šiuo metu mes esame derybų procese, ieškome kompromiso. Kadangi yra atsiradusi antra ledo aikštelė prie arenos, o vaikų skaičius nėra ženkliai padidėjęs, tikimės, kad pavyks sutilpti. Laikų derinimas be abejo kelia tam tikrų iššūkių, o „Baltų ainiai“ pripratę aikštelėje šeimininkauti vieni. Visgi tikiu, kad neliksime už borto ir atrasime būdą sugyventi.
 
Žinoma, likti be savo erdvės yra sudėtinga. Ištirpus Kauno „Akropolio“ ledui atsidūrėte būtent tokioje situacijoje. Ar įžvelgiate šiame pasikeitime pliusų?
Aš tikiuosi pliusų, nes „Baltų ainių“ mokykloje sąlygos yra geresnės nei „Akropolyje“. Prie pat ledo arenos yra lauko erdvė skirta sportui, kuomet „Akropolio“ prieigose pasitikdavo mašinų aikštelė. Po renovacijos taip pat turėtų atsirasti ir sporto salytė, o čia pat ir maniežas. Todėl, kas liečia fizinį pasirengimą, šioje arenoje mes turėsime geresnes sąlygas. 

Ar tikitės, kad erdvės dalinimasis su kita ledo ritulio mokykla paskatins sveiką konkurenciją?
Tikiuosi, kad taip. Sveika konkurencija yra labai naudingas reiškinys. Kuomet vaikai turi varžytis tarpusavyje, savo mokykloje, tai nėra gerai – kyla pykčiai ir nesusipratimai. Tačiau, kai konkuruoja dviejų mokyklų vaikai, atsiranda azartas ir paskata siekti daugiau. Juk noras pralenkti konkurentą yra sporto varomoji jėga. Tai padeda augti ir tobulėti. 
 
Ko kaip ledo ritulio sporto senbuvis pats labiausiai tikitės iš susijungimo su „Kaunas Hockey“ komanda? 
Tikiuosi, kad mums pavyks suvienyti Kauno ledo ritulio – tiek vaikų, tiek suaugusiųjų, tiek mėgėjų, bei visų žmonių neabejingų šiai sporto šakai – bendruomenę, kuri sieks išsaugoti ir pakelti ledo ritulio lygį mieste. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kėdainiuose – antausis „Neptūnui“
2019 10 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate „CBet“ krepšininkai išsivežė pergalę iš Pasvalio, o „Neptūnas“ Kėdainiuose neatsilaikė prieš „Nevėžį“.
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje – naujas teniso kompleksas
2019 10 20
Atidarymas
Šalia sostinės Kalnėnų ir Pavilnio rajono duris atvėrė naujas teniso keturių kortų kompleksas „M7 sport Balzekas tennis academy“.
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Galvosūkių sukėlė ekstremali padėtis
2019 10 20
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje – lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Lietuvai – kvietimas į Šiaurės šalių klubą
2019 10 20
Badmintonas
Lietuvos, Latvijos ir Estijos badmintono federacijos sulaukė oficialaus kvietimo prisijungti prie Šiaurės šalių klubo.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas