Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. rugsėjo 13 d. 17:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai

LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“

I.Navickienė (dešinėje) ir E.Kažytė Europos stalo teniso sąjungos kongrese
I.Navickienė (dešinėje) ir E.Kažytė Europos stalo teniso sąjungos kongrese
Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidentė, Kauno „Gajos“ sporto mokyklos direktoriaus pavaduotoja Inga Navickienė teigia, kad Lietuvoje stalo tenisą žaidžia apie 4 tūkst. žmonių ir ši sporto šaka yra populiari. 

Tačiau šie metai stalo tenisininkams nėra sėkmingi, o ir Tokijo olimpinių žaidynių kandidatų sąrašuose tėra vienintelė kaunietė Rūta Paškauskienė. Bet didelį optimizmą kelia tai, kad Lietuvos stalo teniso lyderei auga gera pamaina.  

Lietuvos stalo teniso asociacijai vadovaujate antrus metus. Ar jau spėjote apsiprasti su prezidentės postu ir kaip sekasi vadovauti?, - paklausiau I.Navickienės.
Nespėjau, nes nebuvo kada apie tai galvoti. Užėmus šį postą, prasidėjo lyg koks maratonas: daugybė reikalų, sprendžiant vidaus ir tarptautinius reikalus. Kaip sekasi vadovauti, pačiai sunku save vertinti. LSTA lyg maža, tačiau joje susiduriu su įvairiais iššūkiais. 
 
Stengiuosi komunikuoti su visais besikreipiančiais, priimu ir vertinu kritiką kaip galimybę tobulėti. Asociacijos vykdomojo komiteto posėdžius rengiame kas mėnesį, juose kartu su komanda diskutuojame ir sprendžiame įvairius klausimus. Svarbu, kad turėtume bendrą tikslą ir kartu jo siektume.

Prieš porą metų Lietuvos stalo tenisas minėjo 90 metų jubiliejų, kurį dešimtmetį norėtumėte išskirti?
Manau, kad kiekvienas dešimtmetis buvo savaip svarbus. Nežinau kuo jį matuoti. Tikriausiai pasiekimais tarptautinėje arenoje. Ilgą laiką Lietuva buvo TSRS sudėtyje ir konkurencija buvo visai kita. 
 
2008–aisiais per Europos asmeninį čempionatą Rūtos Paškauskienės iškovotas aukso medalis buvo labai svarbus laimėjimas, o 2010-aisiais per Europos čempionatą ji pelnė net 3 medalius: auksą – moterų dvejetų ir du bronzos – asmeninėse ir mišrių dvejetų varžybose. 
 
Šį Rūtos dešimtmetį galima pavadinti aukso amžiumi. Praeitis mums malonus ir garbingas priminimas apie tai, kad nuo Lietuvos stalo teniso eros pradžios nuolat turėjome stiprių sportininkų, kuriais galime didžiuotis. Svarbu juos prisiminti, bet turime galvoti ir apie tai, ką darome šiandien ir kokią kuriame ateitį. 

Tokijo olimpinių žaidynių kandidatų sąraše – vienintelė Rūta Paškauskienė, kuriai jau 42-eji, ji Lietuvai svarbiausiose metų varžybose atstovauja nuo 1994-ųjų. Kokia pamaina jai užaugo?
Taip, šiame sąraše tik viena sportininkė, bet olimpinės pamainos – trys. Tai - Medardas Stankevičius, kuris prieš ketverius metus atstovavo Europai pasaulio čempionate ir tapo planetos čempionu, o vaikinų dvejetų varžybose užėmė trečią vietą. Jau pirmame kvalifikacinių žaidynių atrankos etape jis pateko į 3–iąsias olimpines jaunimo žaidynes, o šiais metais  buvo pakviestas dalyvauti 2-ose Europos žaidynėse. Tiesa, aukštų vietų jaunasis sportininkas jose neiškovojo, nes konkurencija buvo ypač didelė. 

Kitą sezoną Medardas žais Vokietijos antroje Bundeslygoje, kurioje labai stiprūs varžovai ir komandos draugai. Tikimės, kad sportininko meistriškumas dar labiau išaugs.  

Kitos dvi stalo tenisininkės, patenkančios į olimpinės pamainos sąrašą - seserys Kornelija ir Emilija Riliškytės, treniruojamos praeityje garsios sportininkės Jolantos Prūsienė. Jos jau džiugina svariais pasiekimais.  

2018 –aisiais per Europos jaunučių čempionatą jos iškovojo šeštą vietą. Kornelija praėjusiais metais buvo pakviesta atstovauti Europos jaunučių rinktinei pasaulio čempionate, kur merginų dvejete pelnė bronzos medalį. 

Šiais metais jos jau žais jaunių grupėje, kur bus sunkiau iškovoti aukštas vietas. Bet, vadovaujamos atsidavusios trenerės ir būdamos itin darbščios, sesutės neabejotinai po poros metų atsidurs ir olimpinių kandidatų sąraše.

Geriausie Lietuvos stalo tenisininkai susibūrė Vilniuje ir Kaune, o ką galite pasakyti apie kitus miestus?
Pastaruosius 2-3 metus Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių čempionatuose ryškiai dominuoja Vilnius. Bet į atskirų amžiaus grupių rinktines patenka sportininkai iš kitų miestų: Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Mažeikių, Joniškio, Jonavos ir kt. 
 
Komandų varžybose pagal amžiaus grupes prizininkai išsidėsto skirtingai. Tačiau į didžiuosius Lietuvos miestus Vilnių ir Kauną atvažiuoja studijuoti sportininkai, todėl nori nenori šie miestai ir tampa susibūrimo vietomis.

Kokie Lietuvos stalo tenisininkams šie metai?
Prieš keletą dienų per LSTA vykdomojo komiteto posėdį analizavome mūsų stalo tenisininkų pasirodymą šių metų varžybose. 
 
Pasiekimai yra vieni prastesnių. Jaunių ir jaunučių užimtos vietos per Europos čempionatus apytiksliai svyruoja per kelis metus, o štai suaugusiųjų rinktinių nepatekimas į Europos koman dųčempionatą buvo skaudus smūgis. 
 
Nors moterų ir vyrų komandos pirmajame Europos čempionato atrankos etape pogrupiuose iškovojo pirmąsias vietas, abi ekipos nepraėjo antrojo etapo ir šių metų Europos komandinį čempionatą teko praleisti.
 
Dauguma rinktinių trenerių užimtas prastas vietas teisina tarptautinių varžybų patirties stoka. 
 
Iš tiesų konkurencija yra ypač didelė, dauguma Europos šalių nuolat dalyvauja tarptautinėse varžybose, kuriose renka ne tik reitingo, lemiančio skirstymą, taškus, bet ir kaupia patirtį. 
 
Gi Lietuvos sportininkai gali sau leisti nuvykti geriausiu atveju į dvejas varžybas, o suaugusiųjų pasirengimo lėšos buvo išnaudotos dalyvauti Europos komandų čempionato atrankos varžybose. O lėšų daugiau nenusimato. Visi žinome apie pasikeitusią Sporto rėmimo fondo finansavimo tvarką – pagrindinis dėmesys skiriamas sveikatinimui, bet dideliam meistriškumui tai nepadeda.Kaip galvojate, ar stalo tenisas Lietuvoje populiarus, į kokią vietą pagal populiarumą jį įrašytumėte?
Lietuvoje stalo tenisą žaidžia apie 4 tūkst. žmonių. Todėl galiu drąsiai teigti, kad stalo tenisas yra populiari sporto šaka. Skirčiau jam 5-6 vietą. 

Asociacija vienija 36 narius, su kokiomis pagrindinėmis problemomis jie susiduria?
Pagrindinė problema - labai skiriasi komercinių klubų ir sporto mokymo įstaigų trenerių požiūris. Nerandame sąlyčio taškų. 
 
Komerciniai klubai pyksta, kad didelį dėmesį skiriame „savo rinktinėms“. Bet mes už jų pasiekimus gauname valstybės finansavimą. 
 
Asociacija organizuoja Lietuvos lygų komandų varžybas, kuriose dalyvauja visi norintys. Lygų sezonas prasideda spalio mėnesį, o baigiasi – balandį. Varžybos vyksta beveik kiekvieną savaitgalį. Tai tikrai nėra mažai.

Ar vis dar tokios masiškos asociacijos rengiamos 7 vyrų ir 3 moterų lygų varžybos, kiek komandų šiemet jose dalyvauja?
Varžybos vis dar rengiamos, tik jų lygis žemesnis, nes sportininkai išvyksta žaisti į užsienio klubus. 
 
Kol kas negaliu pasakyti tikslaus komandų skaičiaus, kadangi registracija dar vyksta. Tikimės, kad jėgas bandys apie 250 komandų. 

Kada prasideda stalo teniso sezonas ir kada jis baigiasi?
Prasideda rugpjūčio mėnesį Europos mini jaunučių čempionatu, o baigiasi liepą Europos jaunių ir jaunučių čempionatu. Atokvėpiui laiko lieka nedaug.
 
Koks jūsų, LSTA prezidentės, pagrindinis tikslas? 
Labai norėčiau asociaciją kilstelėti į aukštesnį lygmenį. Tai galėtume pasiekti organizuojant tarptautinius renginius: trenerių seminarus, tarptautines treniruočių stovyklas, tarptautines varžybas. Tada gal padidėtų trenerių ambicijos rengiant sportininkus.
 
Lietuvos stalo teniso asociacija priėmė sprendimą 2021 aisiais rengti Europos jaunių ir jaunučių TOP-10 pirmenybes Lietuvoje. 
 
Šių varžybų projektą Europos komandinio čempionato išvakarėse su  tarptautinių ryšių vadove Eglė Kažyte pristačiau Europos stalo teniso sąjungos Vykdomajai valdybai per kongresą.
 
Pristatant šias varžybas reikėjo suformuluoti keliamus tikslus, dėl ko mes norime jas rengti. Mums buvo ypač svarbu atkreipti didžiųjų valstybių dėmesį, kad ir mažosios šalys, nors ir su mažais biudžetais, yra šios šeimos narės. 
 
Mes norime, kad Lietuvoje, rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą. 
 
Šiais laikais sportas tampa vis daugiau komercinis ir reikia surasti būdų pritraukti ne tik stalo teniso mėgėjus, bet ir sudominti nesidominčius šia sporto šaka. 
 
Labai svarbu ir kokybiškai surengti tas varžybas. Tai - jau teisėjavimo sritis, kuri mūsų šalyje nėra tinkamai išvystyta. 
 
Mes tikimės, kad organizuojant aukšto lygio tarptautinius renginius ir pasikvietus į pagalbą užsienio teisėjus, bus galima nukreipti tinkama linkme mūsų šalies teisėjavimą. 
 
Dar viena priežastis, dėl ko norime rengti tokias varžybas – tai galimybė jose dalyvauti Lietuvos sportininkams, nes pagal varžybų taisykles, organizuojančiai šaliai suteikiama tokia teisė. 
 
Didžiausia kliūtis, su kuria susidursime organizuojant varžybas – grindų dangos įsigijimas. Kokybiška, pritaikyta stalo tenisui grindų danga yra būtina siekiant išvengti traumų per varžybas. 
 
Įsigiję šioms pirmenybėms dangą, mes ją naudotume ir per kitos Lietuvoje vykstančias varžybas. 

Kaip komisija įvertino mūsų pristatymą? 
Komisijos nariams patiko Druskininkai, nes viena iš užduočių – pristatyti ir savo kraštą, parodyti miestą kaip patrauklų turistams, tinkamą ne tik poilsiui, bet ir organizuoti sporto renginius. 
 
Bet sporto centras dar yra įrenginėjamas ir, nors jo infrastruktūra atitinka tarptautinius standartus, nėra galutinio vaizdo. 
 
Be mūsų nuomonės, dar buvo išklausyta Europos sąjungos generalinio sekretoriaus nuomonė, kuris lankėsi Lietuvoje 2018 ųjų rudenį ir įvertino šio centro tinkamumą rengti varžybas. 
 
Generalinio sekretoriaus atsiliepimai buvo mums palankūs. Džiugina tai, kad kai kurie komisijos nariai mielai pasiūlė mums savo pagalbą – organizaciniais patarimais, dangos įsigijimo ir kitais klausimais. 
 
Iki gruodžio mėnesio turime parengti išsamią šio renginio sąmatą ir sprendimo būdus, kaip padengsime visas susijusias išlaidas ir tik tada gausime leidimą organizuoti šias varžybas. 
 
Galime būti nepajėgūs įgyvendinti visus keliamus reikalavimus, todėl kreipsimės į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją ir prašysime padėti organizuoti šį tarptautinį renginį, nes tai - didelė atsakomybė tinkamai reprezentuoja šalį. 
 
Po Europos stalo teniso sąjungos suvažiavimo, kuriame buvo aptarti įvairūs klausimai, vyko Šiaurės Europos šalių susirinkimas. 
 
Šiam regionui priklauso 10 šalių. Susirinkimo metu buvo priimtas sprendimas ieškoti bendradarbiavimo būdų ir stiprinti stalo teniso svarbą Šiaurės Europos šalių regione. 
 
2020–aisiais Lietuva pagal įsipareigojimus privalo surengti šių šalių čempionatą. Tai taip pat yra sudėtingos organizacine prasme varžybos, nes dalyvauja 10 šalių, apie 200 žaidėjų. 
 
Tos varžybos mums būtų tinkamas pasirengimo etapas Europos jaunių ir jaunučių TOP-10 pirmenybes rengti. 

Todėl, norėdami užmegzti naujus santykius ir įtvirtinti partnerystę su kitomis šalimis, padidinti sportininkų, trenerių bei teisėjų motyvaciją, siekdami suburti žmones, pagerinti organizacijos įvaizdį, sudominti rėmėjus. Ieškosime būdų organizuoti šias svarbias mūsų sporto šakai varžybas. 
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiryje“ – Eurolygos čempionas
2019 11 22
Legionierius
Prie Kauno „Žalgirio“ iki sezono pabaigos prisijungia milžinišką patirtį Eurolygoje sukaupęs krepšininkas – 32-ejų gynėjas K.C. Riversas.
Klaipėdoje – J.Jocytės palydėtuvės
2019 11 22
Žvilgsnis
Į Prancūziją išvykstanti 14-metė Justė Jocytė: „Bus sunku atsisveikinti ne tik su komanda, bet ir su Lietuva.“
„Žalgiris“ neišbrenda iš nesėkmių liūno
2019 11 21
Eurolyga
Belgrado „Crvena zvezda“ ekipai namuose pralaimėję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrė ketvirtą nesėkmę iš eilės.
 
A lygoje - lengva „Žalgirio“ pergalė
2019 11 22
A lyga
A lygos vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ namuose 32-ojo turo susitikime 5:0 (3:0) sutriuškino penktą kartą iš eilės pralaimėjusį Klaipėdos „Atlantą“.
„Sūduvos“ vartininkų grandis nesikeis
2019 11 22
Žvilgsnis
Lietuvos futbolo A lygos čempionė Marijampolės „Sūduva“ kitą sezoną turės tuos pačius vartininkus kaip ir 2019-aisiais.
LFF vadai su komisaru kalbėjo ir apie fanus
2019 11 21
Susitikimas
LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius apsilankė pas naująjį Policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
Ištvermingiausieji išsidalins medalius
2019 11 18
Bėgimas
Lapkričio 23 d. Neries regioniniame parke „Laukinis Trail – Dūkštos“ varžybų metu pirmą kartą vyks Lietuvos bekelės bėgimo (trail – angl.) čempionatas.
„Per varžybas pirmiausia kovoju su savimi“
2019 11 18
Žvilgsnis
Trišuolio Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova: „Apmaudu, kad tokią stiprią rungtį išbraukė iš Deimantinės lygos.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvos čempionate paaiškėjo medalininkai
2019 11 22
Boksas
Kėdainių arenoje vykstančiame Lietuvos bokso čempionate vyko ketvirtfinalių ir pusfinalių kovos, po kurių paaiškėjo pirmenybių prizininkai.
Pirmąją dieną – dešimt kovų
2019 11 21
Boksas
Prasidėjo kovos 95-ajame Lietuvos bokso čempionate. Jame dalyvauja 74 boksininkai: 58 vyrai ir 16 moterų.
Kova – dėl medalių ir vietų rinktinėje
2019 11 20
Boksas
Lapkričio 20-23 d. Kėdainių arenoje vyks 95-asis Lietuvos bokso čempionatas. Šalies pirmenybėse bus išdalinta 14 medalių komplektų.
 
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Jaunių rinktinei – svarbiausių kovų metas
2019 11 20
Atranka
Šalies jaunių (iki 18 m.) vaikinų rinktinė stoja į kovą 1-ame Europos čempionato atrankos etape - Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos pirmenybėse.
Joniškyje atgimė didysis tinklinis
2019 11 18
Taurė
Į Joniškį sugrįžo didysis tinklinis. Būtent čia startavo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Prieš Dakarą – turas po Lietuvą
2019 11 21
Dakaras
Priešpaskutinį lapkričio savaitgalį Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas iškeliauja į turą po Lietuvą.
B.Vanagui – pagrindinio rėmėjo akibrokštas
2019 11 21
Situacija
Benediktas Vanagas: „Likus porai savaičių iki technikos išsiuntimo į Dakarą, „General Financing“ nutraukė partnerystę“.
Į Dakaro ralį – su nauju vardu
2019 11 19
Dakaras
Siurprizas Antano Juknevičiaus stovykloje: naujas komandos pavadinimas ir partneris.
 
Lietuvos čempionate – keistas rezultatas
2019 11 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate užfiksuota kol kas didžiausia šio sezono staigmena.
Lenkijoje – sėkmingi lietuvių startai
2019 11 18
Greitasis čiuožimas
Lenkijos mieste Balstogėje vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybos, sutraukusios 225 čiuožėjus iš 6 šalių.
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
Europos čempionate – lietuvės triumfas
2019 11 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Lenkijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 24 metų) šiuolaikinės penkiakovės čempionate penktadienį triumfavo Aurelija Tamašauskaitė.
Į sportinius šokius – žvilgsnis iš arti
2019 11 22
Sportiniai šokiai
Kokius šokius šokėjai šoks pasaulio standartinių sportinių šokių čempionate Vilniuje? (VIDEO)
Su tėčiu – į valtį, su mama – bėgte
2019 11 22
Žvilgsnis
Ką reiškia augti dviejų olimpiečių šeimoje papasakoti galėtų 5-metė bėgikės Dianos Lobačevskės ir irkluotojo Mindaugo Griškonio dukra Atėnė.
 
Populiariausiųjų rinkimai: iš 69 liko 9
2019 11 22
Apdovanojimai
„LTeam apdovanojimų 2019“ balsavime dėl „Metų populiariausio sportininko“ apdovanojimo ir toliau pirmauja paplūdimio tinklininkės.
Sporto filmų festivaliai – nuo JAV iki Irano
2019 11 21
Festivalis
Seniausias pasaulio sporto filmų festivalis vyksta Palerme, JAV rengiamas moterų sporto filmų festivalis, o Milane garsiai skambėjo Lietuvos vardas.
„Lietuvoje visada galima rasti žvaigždžių“
2019 11 21
Interviu
Sporto mokslo guru Genadijus Sokolovas: „Lietuviai – aukšti, ilgomis galūnėmis, jų sudėjimas tinka plaukimui, kitoms sporto šakoms.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas