ELTA 2019 m. rugpjučio 22 d. 18:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Irkluotojų siekiams – netikėtas dūris

Irkluotojus suglumino išsišokėlės laiškas FISA - gali sumažėti Trakų šansai tapti pasaulio čempionato šeimininkais.

Irklavimo varžybos Galvės ežere.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Irklavimo varžybos Galvės ežere.
Jau rugsėjo 2 dieną paaiškės, ar Trakai gaus teisę rengti 2023 metų pasaulio irklavimo čempionatą. Tai būtų vienas didžiausių sporto renginių mūsų šalyje per visą istoriją. Buvo nueitas sunkus ir ilgas kelias, kad kandidatūra būtų pateikta - Trakuose pagilinta irklavimo trasa, įrengtas papildomas takelis, Vyriausybė pažadėjo skirti finansavimą. Tačiau ne visi pritaria tokiai minčiai, o kai kas prieš tokius stojo įžūliais būdais.

Rugpjūčio pradžioje dr. Lina Leparskienė, vadovaujanti Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdžiui, parašė laišką Tarptautinei irklavimo federacijai (FISA), reikalaudama neleisti Trakams organizuoti pasaulio čempionato, nes dėl to gali būti sunaikintas unikalus Trakų kraštovaizdis. Laiške keliskart pabrėžiamas pavojus saloms, ežerui, gamtai, baiminamasi miško kirtimo.

Visą L. Leparskienės laišką paviešino Trakų rajono merė Edita Rudelienė. Ji liko apstulbusi tokios žinios.

„Esu šokiruota: kaip žmogus gali kenkti savo valstybei tarptautiniu lygiu, iškeldamas savo asmeninę nuomonę, deklaruodamas nepagrįstus faktus ir skambią tuščią retoriką?! Roterdame pristatėme Lietuvą ir Trakus kaip potencialią pasaulio irklavimo čempionato 2023 metais vietą. O dabar sužinojau, kad FISA pasiekė net Lietuvoje mažai girdėtos asociacijos vadovės laiškas, kuriame p. Lina Leparskienė dėsto argumentus, kodėl Lietuva neturėtų būti prestižinio sporto renginio šeimininke. Laiške deklaruojama visiška netiesa, kad Trakų r. savivaldybė dėl čempionato ketina kirsti nacionalinės svarbos mišką, vykdyti statybas“, - socialiniame tinkle rašė E. Rudelienė.

Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis apgailestavo, kad tokie neapgalvoti išsišokimai gali sumažinti lietuvių galimybes tapti planetos pirmenybių šeimininkais.

„Labai skaudu, kai žmonės rašo tokius dalykus, nesusipažinę su realia situacija. Mes nieko neslepiame, savo planus skelbiame viešai. Ir kai žmonės skelbia raštus net nesikreipę į mus, tai dergia visą Lietuvą. Kai Vyriausybė davė pritarimą, tai šitas čempionatas tapo nebe federacijos, o visos Lietuvos reikalu. Skaudu ir negražu. Rašyti, kad išlaikysime salas tokias, kokios buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais, yra juokinga, nes turbūt nelabai kas gali žinoti, kaip jos tuomet atrodė. Mes tikrai nesiruošiame niokoti gamtos. Mūsų noras yra padaryti vieną tiltą ir sutvarkyti vieną salą. Pats buvau toje saloje, ten mačiau šiukšlyną, supuvusius medžius ir iki pažastų užaugusias dilgėles. Vaizdas tikrai ne koks. Sutvarkius salą, ten galėtų patekti ir žiūrovai, ir poilsiautojai. Mes dirbame, kad turėtume visus leidimus, tas kelias nėra lengvas, bet nieko nelegalaus nedarome, o kiekvienas darbas atliekamas su visais reikalingais dokumentais ir leidimais“, - Eltai pasakojo D. Pavilionis.

Yra oficialiai įvertinta, kad pasaulio čempionatas Trakuose būtų ir didelė ekonominė nauda Lietuvai, kuri siektų 5 mln. eurų. Prognozuojama, kad daugiausiai pinigų – nuo 2,5 iki 3,1 mln. eurų – būtų gauta per išlaidas nakvynei, organizacinio komiteto išlaidos sudarytų apie 1,1 mln. eurų, o lankytojų ir aistruolių išlaidos – apie 690 tūkst. eurų. Per čempionatą į Lietuvą atvyktų apie 2000–2500 dalyvių ir aptarnaujančio personalo, 6500 lankytojų ir sirgalių, 250 žurnalistų. Pasaulio irklavimo čempionate bus kovojama dėl kelialapių į 2024 metų olimpines žaidynes Paryžiuje.
LIF vadovas sutiko, kad FISA, vertindama kandidatūras, gali atsižvelgti į mažiausias detales, todėl net tokie raštai gali būti reikšmingi.

„Visada tokie dalykai gali turėti įtakos. Galbūt iki palankaus sprendimo pritrūks labai nedaug ir tada išlįs tas laiškas ir FISA sakys, kad nesirenkame Trakų, nes pas juos kažkas negerai. Viską stengiamės padaryti idealiai, sportininkams suteikiame geriausias sąlygas, bet kai gauni tokį deguto šaukštą į medaus statinę, tai jautiesi nekaip. Skaudu, kad žmonės, apsimesdami Trakų „geradariais“, padaro daug daugiau žalos negu mes, irkluotojai, garsindami miestą. Trakai ir irklavimas yra žinomi visame pasaulyje“, - pridūrė D. Pavilionis.Trakų raj. merė pabrėžė, kad čempionatas būtų draugiškas aplinkai.

„Irklavimą ir šį planuojamą čempionatą drįsčiau pavadinti labiausiai draugišku aplinkai ir gamtai sportu. Liūdna matyti, kad Lietuvos paveldą ir gamtą neva saugantys žmonės iš tiesų kenkia visų pirma savo kraštui ir Valstybei. Ar tikrai šis pasirinktas kelias yra teisingas?“, - rašė E. Rudelienė.

Šiai situacijai neliko abejingas ir vienas geriausių Lietuvos irkluotojų Saulius Ritteris.
 
„2023 metais turime neeilinę galimybę surengti suaugusių pasaulio čempionatą Trakuose, kur būtų kovojama ir dėl kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes, tačiau labai apmaudu, jog visas irklavimo federacijos ir Trakų miesto savivaldybės pastangas laimėti konkursą griauna p. L. Leparskienė, skleidžianti dezinformaciją“, - rašė S. Ritteris.

Sprendimas dėl 2023 metų pasaulio irklavimo čempionato šeimininkų bus priimtas rugsėjo 2 dieną vyksiančio FISA kongreso metu. Savo kandidatūras pateikė dar dvi šalys: Lenkija (Poznanė) ir Serbija (Belgradas).
 
„Konkurentai bus labai stiprūs, bet aš nematyčiau didelės bėdos, jeigu tos teisės negautume. Mes vis tiek toliau deramės su FISA. Sieksime surengti Europos čempionatą, pasaulio taurės etapą. Galbūt per artimiausius metus dar labiau susitvarkysime infrastruktūrą. Nedarysime didelės tragedijos jei nepasisektų. Svarbiausia, kad mes pateikėme kandidatūrą, kad mus žino. Jau padarytas didelis žingsnis. Santykiai su FISA yra puikūs, todėl neabejoju, kad kažkurias varžybas mes gausime, o iki pasaulio čempionato užaugsime“, - Eltai sakė D. Pavilionis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Druskininkuose – keturių šalių komandos
2019 09 17
Turnyras
Rugsėjo 20-22 d. Druskininkų sporto centro salėje vyks ketvirtasis tarptautinis Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės moterų krepšinio turnyras.
Kvietimas krepšinio entuziastams
2019 09 17
Kvietimas
Vilniaus krepšinio teisėjų sąjungos krepšinio teisėjų mokyklėlė kviečia visus norinčius išmokti teisėjauti ar dirbti rungtynių sekretoriaus darbą.
Ant aprangos – sostinės žemėlapio kontūrai
2019 09 16
Naujovė
„Ryto“ direktorius: „Esame Vilniaus komanda. Šį sezoną tai deklaruojame labai garsiai ir aiškiai. Ir ne tik Vilniaus žemėlapio kontūrais ant aprangų.“
 
Dramoje su pratęsimu – „Sūduvos“ pergalė
2019 09 17
Taurė
LFF taurės turnyro pusfinalio mače tarp „Sūduvos“ ir „Žalgirio“: šeši įvarčiai, dvi raudonos kortelės ir pykčio protrūkis tarp komandos draugų.
„Vytis“ bandys nustebinti net „Barcelona“
2019 09 17
Salės futbolas
„Vyčio“ strategas Luciano Mistura: „Barcelona“ turi daugybę žvaigždžių, bet turėsime savų argumentų“
Tradiciniame turnyre triumfavo debiutantai
2019 09 16
Turnyras
Druskininkuose įvyko jau 15-us metus iš eilės Lietuvos žurnalistų sąjungos kartu su Lietuvos sporto žurnalistų federacija rengiamas futbolo turnyras.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
Lietuvis išsaugojo olimpinę viltį
2019 09 16
Imtynės
Pauliaus Galkino žygį ketvirtfinalyje sustabdė olimpinių žaidynių vicečempionas, tačiau klaipėdietis tęs kovą dėl bronzos.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Utenoje – audringas sezono uždarymas
2019 09 17
Šaudymas iš lanko
Utenos Alių aerodrome įvyko paskutinės šių metų lauko sezono šaudymo iš lanko reitinginės varžybos – 19-oji V. Černiausko atminimo taurė.
Slovakijoje – permainingas pasirodymas
2019 09 16
Fechtavimas
Bratislavoje (Slovakija) vyko pirmosios 2019-2020 m. suaugusiųjų sezono varžybos. Jose aukščiausiai iš lietuvių pakilo 15-ąją vietą užėmusi V.Ažukaitė.
Tikisi įšokti į Tokijo traukinį
2019 09 16
Plaukimas
Nors Lietuvos plaukikams pasaulio čempionate nepavyko iškovoti kelialapių į Tokijo žaidynes, jie tiki, kad pateks į paralimpiadą.
 
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas