Birutė Pakėnaitė 2019 m. rugpjučio 22 d. 10:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią

Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.

Projekto kuratorė I.Juknytė.
Vytauto Dranginio nuotr.
Projekto kuratorė I.Juknytė.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skambina pavojaus varpais: Žemėje – katastrofiškai daug nutukusių žmonių! O vaikai tunka gerokai sparčiau nei suaugusieji – sėslus gyvenimo būdas, internetas ir nuolatinis lindėjimas planšetėse ar išmaniuosiuose telefonuose privedė prie to, kad per pastaruosius tris dešimtmečius nutukusių vaikų ir paauglių yra dukart, o kai kuriuose regionuose – ir triskart daugiau. Sveikatingumo klubų tinklas „Impuls“ nusprendė, kad reikėtų šią problemą spręsti bent Lietuvoje: nuo rudens vaikai ir paaugliai kviečiami sportuoti į Vaikų akademiją.
 
Didelės reikšmės nutukimui turi maistas. Tačiau ne veltui sakoma, kad sportas yra sveikata, tad judėjimas irgi padeda mažinti antsvorį.  
 
Įvairūs tyrimai rodo, kad nesportuojantis jaunimas yra silpnos sveikatos. Žaidimus su kamuoliu nurungė kompiuteris namuose. Medikai ir mokslininkai teigia, kad nepakankamai judantys vaikai ir paaugliai rizikuoja ne tik nutukti. Jiems gresia susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, net depresija.
 
Medikai pastebi, kad daug vaikų skundžiasi stuburo skausmais, paauglius jau pradeda kamuoti net senatvinės ligos. O tai – tiesioginės nejudrumo pasekmės.
 
Siekiant paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, „Impuls“ ir įsteigė Vaikų sporto akademiją.
 
„Dar viena šio sprendimo priežastis ta, kad sportuojantys tėvai dažnai klausinėdavo, kur galėtų leisti sportuoti savo vaikus, tad nusprendėme išspręsti šį galvosūkį – tėvai galės lankyti savo treniruotes, su jų vaikais irgi dirbs kvalifikuoti treneriai. Bet į Vaikų sporto akademiją „Impuls“ klubuose galės ateiti ir vaikai, kurių tėvai mūsų klubuose nesportuoja“, – teigė grupinių treniruočių trenerė ir šio projekto kuratorė 31 metų Ieva Juknytė.

Mokslininkai sako, kad fizinis pajėgumas yra vienas reikšmingiausių sveikatos kokybės rodiklių, tačiau vaikai sportuoja palyginti mažai, nors sportas daro didelę įtaką organizmo vystymuisi ir augimui. Ar Vaikų sporto akademiją steigiate būtent dėl to, kad vaikai ir paaugliai Lietuvoje yra per mažai fiziškai aktyvūs? – paklausiau I.Juknytės.
Šios programos tikslai – fizinis aktyvumas ir jo gerinimas, kova su nutukimu ir vaikų pasyvumu. Į treniruotes integruosime anglų kalbą, tad drauge tai bus ir edukacija per sportą.
 
Nesieksime auginti sportininkų, kurie dalyvautų varžybose. Norime, kad vaikai būtų sveikesni ir fiziškai pajėgesni. Turime puikų inventorių, parengtą trenerių komandą. Treneriai rugpjūtį turės dar trejus mokymus su užsienio instruktoriais. Šie sudarys specialias programas kiekvienai amžiaus grupei. 
 
Dabartinės Z kartos vaikai gyvena pasyviai, daug laiko praleidžia virtualiame pasaulyje, tad norime, kad jie daugiau judėtų. Jau puikiai veikia „Impuls“ Plaukimo akademija, susidomėjimas plaukimo treniruotėmis didžiulis, todėl nutarėme pasiūlyti galimybę vaikams sportuoti ir ne vandenyje. Juolab kad ne visi nori lįsti į vandenį.
 
Ir tėvams bus labai patogu. Turime daug sportuojančių tėvų, kurie veža atžalas į būrelius, o patys atvyksta pas mus sportuoti. Sportuojantys tėvai nuolat klausinėdavo, kur galėtų leisti sportuoti ir savo vaiką. Esame rengę treniruočių vaikams, bet jos buvo funkcinio pobūdžio, vykdavo mišriose grupėse. 
 
Vaikai iki 16 metų mūsų klubuose gali treniruotis su asmeniniu treneriu arba lankytis baseinų zonoje su suaugusiųjų priežiūra. O į sporto sales ar grupines treniruotes negali įeiti. 
 
Su asmeniniu treneriu mūsų klubuose dirba daug vaikų, bet dirbti grupėse juk daug įdomiau ir smagiau. Vaikus grupuosime pagal amžių, atsižvelgdami į jų fizinį pajėgumą, net – lytį. 

Kodėl svarbu vaikus grupuoti pagal lytį?
Mažesniųjų grupėse mergaitės ir berniukai gali sportuoti drauge – dėl to nekyla bėdų. Bet paaugliams – trylikamečiams ir vyresniesiems jau darosi nejauku. Net mokyklose vyresnius vaikus per kūno kultūros pamokas išskiria – vaikinai ir merginos sportuoja atskirai. Juolab kad skiriasi treniruočių metodika.
 
Jei grupės mažos, nėra problemos – treneris gali skirti individualias užduotis. Bet jei grupės didesnės, jau neišeina kiekvienam skirti pakankamai dėmesio.  
 
Ateityje norėčiau, kad vaikai būtų skirstomi ne tik pagal amžių ir lytį, bet ir pagal fizinį pajėgumą, kad kiekvienoje grupėje kiekvienas vaikas galėtų pasinaudoti visomis savo galimybėmis. Juk jei, pavyzdžiui, grupėje yra du fiziškai pajėgesni vaikai, jiems neįdomu dirbti su silpnesniaisiais. 

 
Kokio amžiaus vaikai galės lankyti „Impuls“ vaikų sporto akademiją?
Vaikai ir paaugliai nuo 6 iki 15 metų. Mažesniųjų kol kas nepriimsime, nes darbo su jais specifika yra šiek tiek kitokia. 
 
6-8 metų vaikų grupėse dirbs daugiausia 15 vaikų. Vyresniųjų – ne daugiau kaip 20.

Kokios tai bus treniruotės?
Bendro fizinio pasirengimo. Bus ir gimnastikos elementų, ir darbo su savo kūno svoriu, ir svorių kėlimo. Bus lavinama judesių biomechanika, jėga, ištvermė, koordinacija, lankstumas. 
 
Nesispecializuosime į vieną sritį, kaip, pavyzdžiui, gimnastikoje, kur daugiausia dirbama lankstumui, sąnarių mobilumui. Čia įeis viskas. Visos žmogui reikalingos fizinės savybės.
 
Dažniausiai treniruotės vyks rato principu – stotelėse bus atliekamos tam tikros užduotys laikui, tada pertraukėlė, priklausomai nuo gauto krūvio. Pailsėjus bus keliaujama į kitą stotelę atlikti kito pratimo. 
 
Bus ir pratimų, kuriuos atliks visa grupė pagal trenerio nurodymus. O mažiausiesiems daug treniruočių vyks per žaidimus, kad vaikams būtų įdomu. Esu vedusi vaikų treniruotes ir žinau, kad negali ilgai išlaikyti jų dėmesio, nes jiems tampa nuobodu.
 
Iš didelės „Impuls“ trenerių komandos atsirinkome tuos, kurie dabar dirba su vaikais ar yra su jais dirbę. Turime trenerių, kurie darželiuose, mokyklose veda kūno kultūros pamokas. Turime ir trenerių, kurie dirba su mažaisiais krepšininkais ar rankininkais. 
 
Į akademiją surinkome trenerius, kurie moka bendrauti su vaikais, nes itin svarbu, kaip su jais kalbiesi, ar gebi sudominti.
 
Nors mūsų treneriai ir taip puikūs specialistai, dedame visas pastangas, kad jie tobulėtų, o į akademiją sportuoti atėję vaikai būtų visiškai saugūs. 
 
Juolab kad treniruoti vaikus nėra tas pat kaip suaugusiuosius. Vaikai – dar auga, jų sąnariai dar nevisiškai išsivystę, tad tenka į tai atsižvelgti. 
 
Dalis treniruočių vyks anglų kalba. 99 proc. „Impuls“ trenerių puikiai kalba angliškai, tad kalbėsis su vaikais angliškai, mokys juos naujų žodžių. 

Ar vaikai galės sportuoti visuose „Impuls“ klubuose?
Kol kas „Impuls“ Vaikų sporto akademija veiks keturiuose klubuose Vilniuje: L.Asanavičiūtės, Kareivių, Ozo ir Fabijoniškių. Šiuose klubuose jau vyko vaikų treniruotės ir buvo daug norinčių sportuoti vaikų. Vėliau ketiname plėstis ir, matyt, akademija pradės veikti ne tik sostinėje.

*  *  *
 
Kaina – iki pusšimčio eurų
 
Treniruočių kaina „Impuls“ Vaikų sporto akademijoje priklausys nuo to, kiek kartų per savaitę vaikas sportuos. Kartas per savaitę arba keturi kartai per mėnesį atsieis 29 eurus. Du kartai per savaitę – 49 eurus.
 
Tačiau „Impuls“ pateikė akreditaciją 15 eurų krepšeliui, tad, didelė tikimybė, kad sportuojančiam vaikui per mėnesį reikės mokėti 15 eurų mažiau nei nustatyta kaina. 
 
Ligos atveju, abonento galiojimas bus pratęstas. 
 
Į treniruotę – bet kurią savaitės dieną
 
Treniruotės „Impuls“ Vaikų sporto akademijoje vyks nuo 14 iki 19, o gal ir iki 20 valandos. 
 
Anksčiausiai treniruotės vyks tiems vaikams, kurie jau savarankiškai gali atvykti į sporto klubą. Vėliausiai tiems, kuriuos turi atvežti tėvai. Tėvai atžalas galės palikti treniruotėse, o patys tuo metu mankštintis pagal savo programą.  
 
Tačiau net ir „Impuls“ nesportuojantys tėvai galės atvežti savo vaikus sportuoti į akademiją.
 
Sportuoti vaikams bus siūloma visomis savaitės dienomis – net per išeigines.   
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Kontrolinėse rungtynėse – pralaimėjimas
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
LFF stadione vykusiose kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ 1:3 pralaimėjo „Daugavpils“ ekipai ir patyrė trečią nesėkmę ikisezoniniame cikle.
T.Simaitis: „Dabar turėsiu tiesesnę nosį“
2020 02 23
Trauma
Po traumos sveikstantis Viilniaus „Riterių“ vartininkas Tadas Simaitis: „Jaučiuosi tikrai neblogai, tiesa, reikės priprasti prie apsauginės veido kaukės.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Rinktinės tikslas – Europos auksas
2020 02 23
Beisbolas
Ateinantį savaitgalį Lietuvos beisbolo bendruomenę sudrebins pirmą kartą istorijoje vyksiantis beisbolo-5 Europos čempionatas.
Taurę iškovojo „Baltrex-Šiauliai“
2020 02 23
Regbis
Kaune vykusiame tradiciniame regbio turnyre nugalėjo šiauliečiai.
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas