Birutė Pakėnaitė 2019 m. rugpjučio 22 d. 10:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią

Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.

Projekto kuratorė I.Juknytė.
Vytauto Dranginio nuotr.
Projekto kuratorė I.Juknytė.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skambina pavojaus varpais: Žemėje – katastrofiškai daug nutukusių žmonių! O vaikai tunka gerokai sparčiau nei suaugusieji – sėslus gyvenimo būdas, internetas ir nuolatinis lindėjimas planšetėse ar išmaniuosiuose telefonuose privedė prie to, kad per pastaruosius tris dešimtmečius nutukusių vaikų ir paauglių yra dukart, o kai kuriuose regionuose – ir triskart daugiau. Sveikatingumo klubų tinklas „Impuls“ nusprendė, kad reikėtų šią problemą spręsti bent Lietuvoje: nuo rudens vaikai ir paaugliai kviečiami sportuoti į Vaikų akademiją.
 
Didelės reikšmės nutukimui turi maistas. Tačiau ne veltui sakoma, kad sportas yra sveikata, tad judėjimas irgi padeda mažinti antsvorį.  
 
Įvairūs tyrimai rodo, kad nesportuojantis jaunimas yra silpnos sveikatos. Žaidimus su kamuoliu nurungė kompiuteris namuose. Medikai ir mokslininkai teigia, kad nepakankamai judantys vaikai ir paaugliai rizikuoja ne tik nutukti. Jiems gresia susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, net depresija.
 
Medikai pastebi, kad daug vaikų skundžiasi stuburo skausmais, paauglius jau pradeda kamuoti net senatvinės ligos. O tai – tiesioginės nejudrumo pasekmės.
 
Siekiant paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, „Impuls“ ir įsteigė Vaikų sporto akademiją.
 
„Dar viena šio sprendimo priežastis ta, kad sportuojantys tėvai dažnai klausinėdavo, kur galėtų leisti sportuoti savo vaikus, tad nusprendėme išspręsti šį galvosūkį – tėvai galės lankyti savo treniruotes, su jų vaikais irgi dirbs kvalifikuoti treneriai. Bet į Vaikų sporto akademiją „Impuls“ klubuose galės ateiti ir vaikai, kurių tėvai mūsų klubuose nesportuoja“, – teigė grupinių treniruočių trenerė ir šio projekto kuratorė 31 metų Ieva Juknytė.

Mokslininkai sako, kad fizinis pajėgumas yra vienas reikšmingiausių sveikatos kokybės rodiklių, tačiau vaikai sportuoja palyginti mažai, nors sportas daro didelę įtaką organizmo vystymuisi ir augimui. Ar Vaikų sporto akademiją steigiate būtent dėl to, kad vaikai ir paaugliai Lietuvoje yra per mažai fiziškai aktyvūs? – paklausiau I.Juknytės.
Šios programos tikslai – fizinis aktyvumas ir jo gerinimas, kova su nutukimu ir vaikų pasyvumu. Į treniruotes integruosime anglų kalbą, tad drauge tai bus ir edukacija per sportą.
 
Nesieksime auginti sportininkų, kurie dalyvautų varžybose. Norime, kad vaikai būtų sveikesni ir fiziškai pajėgesni. Turime puikų inventorių, parengtą trenerių komandą. Treneriai rugpjūtį turės dar trejus mokymus su užsienio instruktoriais. Šie sudarys specialias programas kiekvienai amžiaus grupei. 
 
Dabartinės Z kartos vaikai gyvena pasyviai, daug laiko praleidžia virtualiame pasaulyje, tad norime, kad jie daugiau judėtų. Jau puikiai veikia „Impuls“ Plaukimo akademija, susidomėjimas plaukimo treniruotėmis didžiulis, todėl nutarėme pasiūlyti galimybę vaikams sportuoti ir ne vandenyje. Juolab kad ne visi nori lįsti į vandenį.
 
Ir tėvams bus labai patogu. Turime daug sportuojančių tėvų, kurie veža atžalas į būrelius, o patys atvyksta pas mus sportuoti. Sportuojantys tėvai nuolat klausinėdavo, kur galėtų leisti sportuoti ir savo vaiką. Esame rengę treniruočių vaikams, bet jos buvo funkcinio pobūdžio, vykdavo mišriose grupėse. 
 
Vaikai iki 16 metų mūsų klubuose gali treniruotis su asmeniniu treneriu arba lankytis baseinų zonoje su suaugusiųjų priežiūra. O į sporto sales ar grupines treniruotes negali įeiti. 
 
Su asmeniniu treneriu mūsų klubuose dirba daug vaikų, bet dirbti grupėse juk daug įdomiau ir smagiau. Vaikus grupuosime pagal amžių, atsižvelgdami į jų fizinį pajėgumą, net – lytį. 

Kodėl svarbu vaikus grupuoti pagal lytį?
Mažesniųjų grupėse mergaitės ir berniukai gali sportuoti drauge – dėl to nekyla bėdų. Bet paaugliams – trylikamečiams ir vyresniesiems jau darosi nejauku. Net mokyklose vyresnius vaikus per kūno kultūros pamokas išskiria – vaikinai ir merginos sportuoja atskirai. Juolab kad skiriasi treniruočių metodika.
 
Jei grupės mažos, nėra problemos – treneris gali skirti individualias užduotis. Bet jei grupės didesnės, jau neišeina kiekvienam skirti pakankamai dėmesio.  
 
Ateityje norėčiau, kad vaikai būtų skirstomi ne tik pagal amžių ir lytį, bet ir pagal fizinį pajėgumą, kad kiekvienoje grupėje kiekvienas vaikas galėtų pasinaudoti visomis savo galimybėmis. Juk jei, pavyzdžiui, grupėje yra du fiziškai pajėgesni vaikai, jiems neįdomu dirbti su silpnesniaisiais. 

 
Kokio amžiaus vaikai galės lankyti „Impuls“ vaikų sporto akademiją?
Vaikai ir paaugliai nuo 6 iki 15 metų. Mažesniųjų kol kas nepriimsime, nes darbo su jais specifika yra šiek tiek kitokia. 
 
6-8 metų vaikų grupėse dirbs daugiausia 15 vaikų. Vyresniųjų – ne daugiau kaip 20.

Kokios tai bus treniruotės?
Bendro fizinio pasirengimo. Bus ir gimnastikos elementų, ir darbo su savo kūno svoriu, ir svorių kėlimo. Bus lavinama judesių biomechanika, jėga, ištvermė, koordinacija, lankstumas. 
 
Nesispecializuosime į vieną sritį, kaip, pavyzdžiui, gimnastikoje, kur daugiausia dirbama lankstumui, sąnarių mobilumui. Čia įeis viskas. Visos žmogui reikalingos fizinės savybės.
 
Dažniausiai treniruotės vyks rato principu – stotelėse bus atliekamos tam tikros užduotys laikui, tada pertraukėlė, priklausomai nuo gauto krūvio. Pailsėjus bus keliaujama į kitą stotelę atlikti kito pratimo. 
 
Bus ir pratimų, kuriuos atliks visa grupė pagal trenerio nurodymus. O mažiausiesiems daug treniruočių vyks per žaidimus, kad vaikams būtų įdomu. Esu vedusi vaikų treniruotes ir žinau, kad negali ilgai išlaikyti jų dėmesio, nes jiems tampa nuobodu.
 
Iš didelės „Impuls“ trenerių komandos atsirinkome tuos, kurie dabar dirba su vaikais ar yra su jais dirbę. Turime trenerių, kurie darželiuose, mokyklose veda kūno kultūros pamokas. Turime ir trenerių, kurie dirba su mažaisiais krepšininkais ar rankininkais. 
 
Į akademiją surinkome trenerius, kurie moka bendrauti su vaikais, nes itin svarbu, kaip su jais kalbiesi, ar gebi sudominti.
 
Nors mūsų treneriai ir taip puikūs specialistai, dedame visas pastangas, kad jie tobulėtų, o į akademiją sportuoti atėję vaikai būtų visiškai saugūs. 
 
Juolab kad treniruoti vaikus nėra tas pat kaip suaugusiuosius. Vaikai – dar auga, jų sąnariai dar nevisiškai išsivystę, tad tenka į tai atsižvelgti. 
 
Dalis treniruočių vyks anglų kalba. 99 proc. „Impuls“ trenerių puikiai kalba angliškai, tad kalbėsis su vaikais angliškai, mokys juos naujų žodžių. 

Ar vaikai galės sportuoti visuose „Impuls“ klubuose?
Kol kas „Impuls“ Vaikų sporto akademija veiks keturiuose klubuose Vilniuje: L.Asanavičiūtės, Kareivių, Ozo ir Fabijoniškių. Šiuose klubuose jau vyko vaikų treniruotės ir buvo daug norinčių sportuoti vaikų. Vėliau ketiname plėstis ir, matyt, akademija pradės veikti ne tik sostinėje.

*  *  *
 
Kaina – iki pusšimčio eurų
 
Treniruočių kaina „Impuls“ Vaikų sporto akademijoje priklausys nuo to, kiek kartų per savaitę vaikas sportuos. Kartas per savaitę arba keturi kartai per mėnesį atsieis 29 eurus. Du kartai per savaitę – 49 eurus.
 
Tačiau „Impuls“ pateikė akreditaciją 15 eurų krepšeliui, tad, didelė tikimybė, kad sportuojančiam vaikui per mėnesį reikės mokėti 15 eurų mažiau nei nustatyta kaina. 
 
Ligos atveju, abonento galiojimas bus pratęstas. 
 
Į treniruotę – bet kurią savaitės dieną
 
Treniruotės „Impuls“ Vaikų sporto akademijoje vyks nuo 14 iki 19, o gal ir iki 20 valandos. 
 
Anksčiausiai treniruotės vyks tiems vaikams, kurie jau savarankiškai gali atvykti į sporto klubą. Vėliausiai tiems, kuriuos turi atvežti tėvai. Tėvai atžalas galės palikti treniruotėse, o patys tuo metu mankštintis pagal savo programą.  
 
Tačiau net ir „Impuls“ nesportuojantys tėvai galės atvežti savo vaikus sportuoti į akademiją.
 
Sportuoti vaikams bus siūloma visomis savaitės dienomis – net per išeigines.   
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Druskininkuose – keturių šalių komandos
2019 09 17
Turnyras
Rugsėjo 20-22 d. Druskininkų sporto centro salėje vyks ketvirtasis tarptautinis Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės moterų krepšinio turnyras.
Kvietimas krepšinio entuziastams
2019 09 17
Kvietimas
Vilniaus krepšinio teisėjų sąjungos krepšinio teisėjų mokyklėlė kviečia visus norinčius išmokti teisėjauti ar dirbti rungtynių sekretoriaus darbą.
Ant aprangos – sostinės žemėlapio kontūrai
2019 09 16
Naujovė
„Ryto“ direktorius: „Esame Vilniaus komanda. Šį sezoną tai deklaruojame labai garsiai ir aiškiai. Ir ne tik Vilniaus žemėlapio kontūrais ant aprangų.“
 
Dramoje su pratęsimu – „Sūduvos“ pergalė
2019 09 17
Taurė
LFF taurės turnyro pusfinalio mače tarp „Sūduvos“ ir „Žalgirio“: šeši įvarčiai, dvi raudonos kortelės ir pykčio protrūkis tarp komandos draugų.
„Vytis“ bandys nustebinti net „Barcelona“
2019 09 17
Salės futbolas
„Vyčio“ strategas Luciano Mistura: „Barcelona“ turi daugybę žvaigždžių, bet turėsime savų argumentų“
Tradiciniame turnyre triumfavo debiutantai
2019 09 16
Turnyras
Druskininkuose įvyko jau 15-us metus iš eilės Lietuvos žurnalistų sąjungos kartu su Lietuvos sporto žurnalistų federacija rengiamas futbolo turnyras.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
Lietuvis išsaugojo olimpinę viltį
2019 09 16
Imtynės
Pauliaus Galkino žygį ketvirtfinalyje sustabdė olimpinių žaidynių vicečempionas, tačiau klaipėdietis tęs kovą dėl bronzos.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Utenoje – audringas sezono uždarymas
2019 09 17
Šaudymas iš lanko
Utenos Alių aerodrome įvyko paskutinės šių metų lauko sezono šaudymo iš lanko reitinginės varžybos – 19-oji V. Černiausko atminimo taurė.
Slovakijoje – permainingas pasirodymas
2019 09 16
Fechtavimas
Bratislavoje (Slovakija) vyko pirmosios 2019-2020 m. suaugusiųjų sezono varžybos. Jose aukščiausiai iš lietuvių pakilo 15-ąją vietą užėmusi V.Ažukaitė.
Tikisi įšokti į Tokijo traukinį
2019 09 16
Plaukimas
Nors Lietuvos plaukikams pasaulio čempionate nepavyko iškovoti kelialapių į Tokijo žaidynes, jie tiki, kad pateks į paralimpiadą.
 
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas