sportas.info 2019 m. rugpjučio 21 d. 09:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai

Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.

Ralio dalyviai.
Organizatorių nuotr.
Ralio dalyviai.
   
Nors paraiškų pateikimo terminai į rugpjūčio 31-ąją Vilkaviškyje prasidėsiantį istorinių automobilių ir motociklų ralį dar nesibaigė, dalyvauti jame jau pareiškė norą daugiau nei trys dešimtys ekipažų.
 
„Toks susidomėjimas ir maloniai džiugina, ir įpareigoja padaryti viską, kad dalyviai ne tik įdomiai pasivaržytų pirmą kartą šių ralių istorijoje dviejų respublikų – Lietuvos ir Lenkijos – keliais besidriekiančiose trasose, bet ir susipažintų su gražia gamta, regiono žmonėmis ir vietinėmis įžymybėmis“, - sako jau kelinti metai be pertraukų šiuos ralius rengiančios VšĮ „Saugus ratas“ vadovas Valdas Juozas Vilūnas.  
 
Pasak V.J. Vilūno, norinčiųjų yra daug daugiau, tačiau organizatoriai pirmenybę teikia individualumui, kad visa istorinė technika būtų skirtingų markių, skirtingų gamybos metų ir bent jau ne vienodo dizaino.
 
Pasklaidžius renginio dalyvių sąrašus galima tvirtinti, kad žiūrovai pertraukėlių ar varžybų miestų gatvėmis metu tikrai turės į ką paganyti akis. Ypač iniciatyvūs pasirodė pietinės Lietuvos, kur drieksis pagrindinės ralio trasos, istorinės technikos mylėtojai ir puoselėtojai.
 
Garsus Vilkaviškio „Senų vežimų“ klubas atsiuntė net penkių jo ekipažų paraiškas. 
 
„Parinkome ne bet kokius, o tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje rečiau matomus, išskirtinius ir unikalius amerikietiškus automobilius, su kuriais malonu važiuoti ir kuriems žiūrovai tikrai neliks abejingi“, - teigia klubo vadovas Petras Žilionis.      
 
„Senų vežimų“ klube 33 nariai, besidžiaugiantys savo kolekcijose turėdami per du šimtus unikalių istorinių automobilių bei motociklų. 
 
Juozas ir Laima Skauronai į ralį atvairuos 1956 metų gamybos „Desoto Firedome“, turintį 4,7 litro darbo tūrio benzininį variklį. 
 
Saulius ir Jolanta Kanišauskai į ralį atvyksta su visu litru didesnį darbo tūrio variklį turinčiu „Shevrolet K5 Blazer“, o Romaldas ir Regina Radzevičiai bandys įveikti varžovus su 1968 m. gamybos „Cadillac de Ville“, kurio benzininio variklio darbo tūris – net 7,7 litro. 
 
Tačiau ir tai – dar ne lubos. Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė visus nustebinti su „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis. 
 
Ko gero vienu aspektu jie jau tikrai nustebino visus, nes vargu bau ar rasis dar didesnio litražo jėgos agregatas? Ir kas po to išdrįs teigti, jog taupūs suvalkiečiai gaili pinigų benzinui? 
Įspūdinga debiutanto kolekcija
 
Ralyje debiutuos ir garsiausias „Senų vežimų“ klubo narys, „Kubilkiemio“ muziejaus savininkas Kęstutis Kubilius, kurio kolekcijoje, sunkiai telpančioje po muziejaus stogu, net po 100 istorinių automobilių ir motociklų.
 
„O viskas prasidėjo nuo pirmojo čekiško motociklo „Jawa“ , kurį prieš 40 metų, tada dar neturėdamas nė 30-ties, įsigijau už 100 rublių, - turtingos kolekcijos atsiradimo peripetijas prisimena K. Kubilius. - Galima sakyti, nuo jo prasidėjo ir visi mano džiaugsmai bei vargai. Vėliau įsigijau kitą motociklą, po to – dar vieną. Taip pamažu jų daugėjo, kol pamačiau, kad turiu jau pusšimtį...“ 
 
Marijampoliečio nuomone, istorinę techniką kartas nuo karto būtina užvesti, ne tik nepamiršti nuvalyti dulkių. O dar geriau – tokie išbandymai, kaip šis ralis.
 
Pasak Kęstučio, jo istorinė technika kartu su kitų klubo narių turimais automobiliais ar motociklais dažnai rieda šalies keliais, o jam ir klubiečiams malonumą teikia ne tik ilgi vakarai restauracinėse dirbtuvėse, bet ir kelionės kartu su bendraminčiais.
 
Anksčiau K. Kubilius labiau domėjosi sovietine technika, tačiau kai jo kolekcijoje atsirado beveik visi buvusioje Tarybų Sąjungoje gaminti modeliai, marijampolietis persiorientavo į vakarus. Dabar jis vis dažniau audžia svajonę į kolekciją surinkti bent po vieną dviratę ar keturratę transporto priemonę iš kiekvienos pasaulio šalies, kuri juos gamina arba gamino. 
 
K. Kubilius ralyje dalyvaus ne su pirmąją jo kolekcijos „Jawa“, o kartu su Dalia Sinkevičiūte vairuos amerikietišką „Buick-Le Sabre“ su 5,7 litro benzininiu varikliu.
 
Ir dar vienas amerikietiškas automobilis, į kurį tiesiog būtina atkreipti dėmesį. Tai 12 cilindrų 5,4 litro darbo tūrio variklį turintis ir 194 kW galią išvystantis, vos 88 tūkstančius kilometrų nuvažiavęs „Jaguar XJS Convertible“. Iš JAV pargabentas prieš dvejus metus, kur su apdegusiu varikliu ir kitomis pažeistomis detalėmis dūlėjo nenaudojamas nuo 2010-ųjų.  

Šis vilniečio Juozo Čiblio kabrioletas – tai dar vienas pavyzdys, ką sugeba nagingų Lietuvos meistrų rankos, ir padegėlį paverčiančios gražuoliu.    
 
Ralio trasomis riedės ir gana reto – 350-638 modelio - „Jawa“, kurią vairuos Saulius Kirstukas su Danguole Simanauskiene.   

 
Istorinių automobilių ir motociklų ralio trasomis važiuos ne tik brangūs ir ištaigingi amerikietiški ir kitų valstybių eksponatai, bet ir automobiliai, kuriuos gaminusių šalių valdžia trimitavo juos skirianti liaudžiai.
 
To pavyzdys – zapukai, zaziukai, kupriukai ir kitais malonybiniais vardais vadinti rusiški ZAZ markės keturrarčiai, kurie šiandien, išlaikę originalumą, tapo nemenka istorine vertybe.
 
1968 metų gamybos ZAZ 965 (kupriuką), kurio ratus suka vos 887 kubinių centimetrų darbo tūrio variklis, vairuos UAB „Vilduja“ atstovai Tadas Vitkevičius ir Feliksas Krivickis.      
 
Tų pačių metų gamybos ir tos pačios Oldtimer klasės ZAZ‘ą, tik jau ne kupriuką, o 966 modelio, vairuos ir nuolatiniai „Saugaus rato“ rengiamų istorinių ralių dalyviai Andrejus ir Viačeslavas Trusovai, iš nebūties savo rankomis jį kėlę net dvejus metus, tačiau dabar žinovų teismui pateikiantys visomis pilnai originaliomis restauruoto automobilio detalėmis ir mazgais tviskantį ir gerai važiuojantį keturratį.
 
Dar vienas retas rusiškos technikos eksponatas – 1959 m gamybos sunkvežimis GAZ 93. Beje, net ketveriais metais senesnis, nei su juo visą 200 km ilgio trasą pasišovęs įveikti Romas Juška ir jam talkinsiantis Karolis Klapatauskas.
 
Istorinių automobilių ir motociklų ralio nugalėtojai išsiveš solidų prizą – naujitelaičių „Goodyear“ padangų komplektą. 
 
Klasių nugalėtojai ir prizininkai irgi neliks nuskriausti. Pasibaigusį renginį jiems primins ir padės rengtis kitiems specialios Liqui Molly alyvos, geriausiai maitinančios būtent istorinės technikos motorus, „Intercars“ ir kiti specialieji prizai.
 
Pasak organizatorių, pirmuosius taškus būsimai pergalei ralio dalyviai pradės kaupti jau pirmosiose tikslaus pravažiavimo, orientavimosi, figūrinio vairavimo ir kitose rungtyse. 
 
Tačiau realiausia tikimybė, jog nugalėtojai ir prizininkai paaiškės tik didžiausią ažiotažą keliančiose slalomo varžybose Lazdijų merės Ausmos Miškinienės taurei laimėti, kurios mieste, Sodų gatvėje, prasidės ralio dalyviams sugrįžus iš Lenkijos, rugpjūčio 31 d., 16 val.
 
Ralis finišuos šeštadienį mažąja Lietuvos kultūros sostine tituluojamų Veisiejų miesto parke 18 val., kur jo dalyvių lauks ne tik finišo ir apdovanojimų ceremonija, bet ir nuotaikingos šiltojo sezono palydėtuvės, pavadintos „Vasara prie Ančios“.  
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Druskininkuose – keturių šalių komandos
2019 09 17
Turnyras
Rugsėjo 20-22 d. Druskininkų sporto centro salėje vyks ketvirtasis tarptautinis Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės moterų krepšinio turnyras.
Kvietimas krepšinio entuziastams
2019 09 17
Kvietimas
Vilniaus krepšinio teisėjų sąjungos krepšinio teisėjų mokyklėlė kviečia visus norinčius išmokti teisėjauti ar dirbti rungtynių sekretoriaus darbą.
Ant aprangos – sostinės žemėlapio kontūrai
2019 09 16
Naujovė
„Ryto“ direktorius: „Esame Vilniaus komanda. Šį sezoną tai deklaruojame labai garsiai ir aiškiai. Ir ne tik Vilniaus žemėlapio kontūrais ant aprangų.“
 
Dramoje su pratęsimu – „Sūduvos“ pergalė
2019 09 17
Taurė
LFF taurės turnyro pusfinalio mače tarp „Sūduvos“ ir „Žalgirio“: šeši įvarčiai, dvi raudonos kortelės ir pykčio protrūkis tarp komandos draugų.
„Vytis“ bandys nustebinti net „Barcelona“
2019 09 17
Salės futbolas
„Vyčio“ strategas Luciano Mistura: „Barcelona“ turi daugybę žvaigždžių, bet turėsime savų argumentų“
Tradiciniame turnyre triumfavo debiutantai
2019 09 16
Turnyras
Druskininkuose įvyko jau 15-us metus iš eilės Lietuvos žurnalistų sąjungos kartu su Lietuvos sporto žurnalistų federacija rengiamas futbolo turnyras.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
Lietuvis išsaugojo olimpinę viltį
2019 09 16
Imtynės
Pauliaus Galkino žygį ketvirtfinalyje sustabdė olimpinių žaidynių vicečempionas, tačiau klaipėdietis tęs kovą dėl bronzos.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Utenoje – audringas sezono uždarymas
2019 09 17
Šaudymas iš lanko
Utenos Alių aerodrome įvyko paskutinės šių metų lauko sezono šaudymo iš lanko reitinginės varžybos – 19-oji V. Černiausko atminimo taurė.
Slovakijoje – permainingas pasirodymas
2019 09 16
Fechtavimas
Bratislavoje (Slovakija) vyko pirmosios 2019-2020 m. suaugusiųjų sezono varžybos. Jose aukščiausiai iš lietuvių pakilo 15-ąją vietą užėmusi V.Ažukaitė.
Tikisi įšokti į Tokijo traukinį
2019 09 16
Plaukimas
Nors Lietuvos plaukikams pasaulio čempionate nepavyko iškovoti kelialapių į Tokijo žaidynes, jie tiki, kad pateks į paralimpiadą.
 
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas