tornadas.lt 2011 m. sausio 24 d. 15:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuskriaustos krepšinio mokyklos kyla į kovą

Kauno savivaldybė pinigų pažadėjo tik Arvydo Sabonio krepšinio centrui, tad kitų privačių krepšinio mokyklų atstovai irgi ketina prašyti po milijoną.

tornadas.lt nuotr.
Praėjusią savaitę Kauno miesto Savivaldybė spręsdama biudžeto klausimus nutarė Kauno „Žalgirio“ ekipai skirti 5 milijonus litų, o krepšinio klubui „Kaunas“ ir Arvydo Sabonio krepšinio centrui po vieną milijoną litų. Būtent didelės pinigų sumos skyrimas A. Sabonio KC papiktino kitas Kauno privačias krepšinio mokyklas. Kaip teigia mokyklų atstovai, jie iš miesto nėra nieko gavę, o čia laisva ranka buvo skirtas milijonas.

„Mes visą šitą situaciją sužinojome tik iš interneto ir tikimės, kad Kauno valdžia viską dar paaiškins. Jeigu tas faktas yra tikras ir kitaip nebus, tada labai gaila, kad Kaune yra tokia valdžia. Daugelis yra išrinkti ne pirmą kadenciją ir jie turi žinoti kas Kaune vyksta, kas yra vaikų krepšinis ir kokios mokyklos tame dalyvauja.

Taryba išskyrė vieną mokyklą, nors Kaune jų yra žymiai daugiau, - piktinosi, „Perkūno“ krepšinio mokyklos direktorius Rimas Navickas. - Tikimės, kad valdžia paaiškins, kodėl vieniems skiriamas milijonas, o kiti nemato nieko. Kauno vaikų krepšinis yra geriausias Lietuvoje, tačiau, jeigu tokie sprendimai priimami, vadinasi kitos krepšinio mokyklos nereikalingos“.

„Perkūno“ krepšinio mokyklos vadovybei pritarė ir kitos laikinosios sostinės krepšinio mokyklos.

„Šią situaciją vertinų labai neigiamai, - teigia „Tornado“ krepšinio mokyklos prezidentas Kęstutis Naruševičius. - Man pikta, kaip eiliniam piliečiui. Ką mes išrenkame į Kauno miesto savivaldybės narius? Man atrodo, kad jie nežino kad Kaune be A. Sabonio KC veikia dar trys krepšinio mokyklos. Dvi iš jų vaikų skaičiumi su saboniukais yra vienodos. Man tikrai yra pikta ir tokį sprendimą galiu komentuoti vienareikšmiai – tik neigiamai. Savivaldybės nariai bent jau galėtų pasidomėti, kas vyksta mieste, kokios mokyklos dar yra ir galėtų paskelbti konkursą tam, kad visos Kauno krepšinio mokyklos galėtų pretenduoti į tuos pinigus“.

„Manau, kad turėtų būti Kauno krepšinio mokyklų dialogas su miesto savivaldybe. Tai vyksta ne tik šiais metais, tai vyksta daugybę metų. Mes nuolat ko nors prašydami iš savivaldybės atsimušame į sieną. Esame prašę tokių paprastų dalykų, kaip padėti  rengiat tarptautinius turnyrus į kuriuos atvažiuoja dvidešimt užsienio komandų du kartus per metus. O kaip paramą gavome poperinių diplomų, kuriems gauti reikėjo pristatyti didžiausią pluoštą dokumentų. Mes iš savivaldybės negauname nieko. Aš nežinau, tačiau, mano nuomone, čia yra tik vienos Kauno krepšinio mokyklos protegavimas. O kaip padalinti tuos pinigus? Čia turėtų būti diskusija. Nesakau, kad turėtų būti po lygiai, tačiau galėtų būti arba pagal pasiekimus, arba pagal vaikų skaičių ar dar pagak kažkokius kriterijus. Turėtų susėsti visų krepšinio mokyklų vadovai ir surasti bendrą sprendimą su tarybos nariais“, - dėstė K. Naruševičius.

A. Sabonio KC sportuoja apie 500 vaikų, o kitose trijose privačiose Kauno krepšinio mokyklose - 1200. Tačiau jie dėl miesto tarybos sprendimo geresnių sąlygų sportuoti neturės.

„Tai, kad Kauno miesto savivaldybė davė pinigų tai yra labai gerai, tačiau, kad taip labai netikėtai skyrė pinigų, manau, labai neteisinga, - kalba „ABC“ krepšinio mokyklos prezidentas Arūnas Juknevičius. - Turėtų būti kažkokie kriterijai: kam, kada, kaip ir už kiek. O čia buvo taip: paprašė ir prašau, imkite vieną milijoną. Taip manau, neturėtų vykti. Taip pat vertinu neigiamai.

Jau dvidešimt Nepriklausomybės metų, o vis niekaip nesugeba sukurti užklasinės veiklos krepšelio. Tai yra antra neteisybė. Yra valdiškos mokyklos, kurios gauna finansavimą iš valstybės ir yra privačios iniciatyvos krepšinio mokyklos, kurios negauna nieko. Ta pati A.Sabonio krepšinio mokykla anksčiau nieko negaudavo. Tai irgi yra neteisinga. O dabar neteisybė toliau gilėja, nes vieni vaikai gauna iš valstybės, o kiti negauna nieko. Čia ir Seimas, kuris turėtų priimti kitokius įstatymus, delsia ilgai. Kaune yra apie 2500 krepšinį žaidžiančių vaikų, o A.Sabonio krepšinio mokykloje sportuoja apie 500 vaikų ir jie gavo milijoną litų. Tokiu būdu, kiekvienam jų vaikui skiriama po 2000 litųKauno miesto meras, komentuodamas šią susidariusią situaciją, kalbėjo apie norą padėti garsiam Lietuvos krepšininkui Arvydui Saboniui.

„A.Sabonio krepšinio centras yra privati krepšinio mokykla ir mes keliame tikslą, kad tie mokesčiai renkami iš vaikų būtų adekvatūs. Kitose krepšinio mokyklose yra daug mažesni mokesčiai vaikams, jiems reikia mokėti tik 40– 50 litų, o A. Sabonio KC auklėtiniams reikia mokėti apie 150 litų. Pats Arvydas skundžiasi, kad nebegali išlaikyti visos mokyklos, judama link to, kad greičiausiai savivaldybė taps A. Sabonio KC dalininke“, - kalbėjo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Privačių Kauno krepšinio mokyklų atstovai dabar taip pat žada taip eiti į savivaldybę ir prašyti milijonų.

„Mes dabar irgi ruošiamės paprašyti, žiūrėsim kas bus, - juokėsi „ABC“ krepšinio mokyklos prezidentas.  - Anksčiau niekada neduodavo, tai nebūdavo net tokios minties paprašyti. Aš nesuprantu to paprašymo, Paprašė ir davė? Yra juk ir kitos sporto šakos, ne tik krepšinis. Jeigu yra tam tikros tikslinės lėšos, skirtos vaikų krepšiniui, tai iškviestų visas Kauno krepšinio mokyklas ir tada mes jau tikrai suderintume kažkokius kriterijus, pagal kuriuos tuos pinigus reikėtų padalinti.

Kitas kelias, kad Kauno savivaldybė paskelbtų kažkokius kriterijus ir mes bandytume pagal juos gauti tam tikrą dalį paramos. Kuo tas vaikas yra kitoks, jeigu jis eina į A.Sabonio KC? Ir kuo jis skiriasi,  jei neina? Juk vaikas lygiai toks pats ir jo tėveliai lygiai tokie patys mokesčių mokėtojai. Tai, kodėl vienas vaikas paremiamas, o kitas ne? Galbūt reikia paremti talentingesnius vaikus ar geriau dirbančias mokyklas? Aš su tuo sutinku, tačiau privalo būti aiškūs kriterijai“.

„Būtinai artimiausioje ateityje reikės nueiti į savivaldybę ir prašyti pinigų, - liūdnai ironizavo „Tornado“ krepšinio mokyklos direktorius. -  Aš negaliu teigti, kad niekas nėjo. Mes tikrai ėjome. Bandėm prašyti, kad mums kokias nors patalpas suteiktų, tačiau atsimušėme į sieną. Kai mes susikūrėme 2001 metais, tada po metų mums sakė, kad jūs išgyvenkite penkerius metus. Mes tuos penkerius metus išgyvenom, toliau bandėme. Mes neprašėme milijono, neprašėme tūkstančių, o prašėme tik turnyrui paramos, tačiau ir tai negavome. Juokingai skamba, kai devynerius metus iš savivaldybės nieko negauni, turi puse tūkstančio vaikų, dešimt trenerių ir skaudu, kad tarybos nariai net nežino ar net nepasidomi, kas čia vyksta. Arba jie žino ir daro atvirkščiai. Mes neprieštaraujame, kad A.Sabonio KC gautų paramą, bet mes norime, kad bent jau būtų lygios teisės, juk yra konkurencingumo įstatymas“. 

Kaip pasakoja „Perkūno“ krepšinio mokyklos vadovas, jeigu savivaldybė taip dosniai visoms krepšinio mokykloms dalins pinigus, tai kauniečiai neturės lygių visoje Lietuvoje.

„Dabar jau matyt visi turime eiti ir prašyti po milijoną. Šiandien valdžia deklaruoja, kad pinigų nėra, tačiau, atėjus ir paprašius milijono, jis atsiranda. Tai tada ir mes eisime prašyti ir žiūrėsime, kuo tai pasibaigs. Bus labai malonu, jeigu visiems duos. Neturėsime tada lygių Lietuvoje“, - kalbėjo R. Navickas.

„Mes esame prašę Kauno tarybos per sporto skyrių, tačiau niekada nieko nesame gavę. Nežinome, kad galima tiesiai kreiptis į tarybą ir gauti milijoną. Mes civilizuotai bendraujame per sporto skyrių, bet kaip minėjau, nieko negauname. Motyvai? Krizė, nėra pinigų, o čia staiga atsiranda milijonas apie kurį niekas nieko nežinojo.

Manau, jeigu tas milijonas iš tikrųjų atsirado, tai yra geras dalykas, nes tie pinigai keliaus vaikų sportui. Bet tada turėtų būti ir kažkoks paskirstymo principas, kad galėtume įvertinti visų Kauno krepšinio mokyklų darbą. Valdžia turėtų į visus žiūrėti vienodai ir padėti visiems“, - tikina „Perkūno“ krepšinio mokyklos vadovas.

Kauno meras teisinosi, kad toks tarybos sprendimas yra tik siūlymas. Pasak jo, kol kas niekas nenuspręsta.

„Reikės pasidomėti kitomis privačiomis Kauno krepšinio mokyklomis. Čia yra rekomendacinio tipo sprendimas, biudžete tos sumos neatsispindi. Mes deklaravome tokią politinę valią, o paskui 2012, 2013 ir 2014 metais tuometinės tarybos turės konkrečiai apsispręsti“,  - teigia A. Kupčinskas.

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas