fkvilnius.lt 2019 m. rugpjučio 15 d. 13:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Brazilą žavi futbolo nenuspėjamumas

FK „Vilnius“ dirbsiantis brazilas Erickas Monteiro: „Vaikui iki 10 m. reikia suteikti laisvę ir kūrybiškumą aikštelėje.“

E.Monteiro.
fkvilnius.lt nuotr.
E.Monteiro.
Jau rugpjūčio 25 dieną FK "Vilnius" futbolo šventės metu vilniečiams pristatys savo futbolo mokyklos konceptą. Klubas nuo rugsėjo 5-10 metų vaikams žada pasiūlyti ir anglų kalba vykdomus futbolo užsiėmimus.

Erickas Monteiro Quirino ką tik įsijungė į klubo mokyklos trenerių gretas. Treniravimo patirties dirbant su jaunimu E. Monteiro jau spėjo sukaupti tiek gimtojoje šalyje, tiek Anglijos futbolo klubuose.

Treneris turi Anglijos FA futbolo trenerio licencija ir žada visą vertingiausią darbo patirtį panaudoti dirbant su į "Vilniaus" futbolo mokyklą įsijungsiančiais jaunaisiais žaidėjais.
 
Galite trumpai prisistatyti ir papasakoti apie savo ryšį su futbolu?
Esu Erickas Monteiro Quirino, pusiau brazilas, pusiau - portugalas. Užaugau Brazilijoje, kur futbolas yra antroji šalies religija, kuri vienija visą šią didelę šalį. Tai atrodo kiek kurioziška, bet kai rinktinė žaidžia pasaulio čempionate, ta diena, dažniausiai, visiems būna išeiginė. Mes anksčiau baigiame darbus, arba į juos net nevykstame, visos parduotuvės, kavinės užsidaro anksčiau...
 
Kur teko dirbti ir tobulinti save, būtent su futbolu susijusioje veikloje?
Brazilijoje baigiau edukologiją, susijusią su sportu. Jau studijuodamas ten dirbau futbolo treneriu. Po studijų gavau kvietimą atvykti dirbti į vieną iš Anglijos futbolo klubų, ten dirbau dvejus metus. Anglijoje gavau futbolo trenerio licenciją. Dirbdamas Anglijoje supratau, kad šių šalių futbolas visiškai skirtingas. Brazilijoje mes daug daugiau improvizuojame, Anglijoje taktiniai aspektai yra daug svarbesni. 
 
Kada supratote, kad futbolo trenerio darbas yra jūsų pašaukimas?
Brazilijoje mes visi mylime futbolą, bet ne visi esame tiek gabūs, kad taptume profesionaliais žaidėjais, bet mes vis tiek mylime šį žaidimą ir visi skirtingai stengiamės prie to prisidėti. Mano kelias buvo universitetas. Ten studijavau trenerio specialybę pasirinkęs futbolo pakraipą, tada ir supratau, kad tai tikrai skirta man.
 
Lietuvą visi žino kaip krepšinio šalį. Kodėl nusprendėte čia atvykti ir treniruoti būtent čia?
Į Lietuvą atvykau pernai kaip turistas ir iškart įsimylėjau šią šalį. Man čia patiko viskas: aplinka, kultūra, unikali kalba, Vilnius, kuris yra palyginti nedidelis, bet labai žavus miestas. Po dvejų metų Londone man reikėjo kažko mažesnio ir ramesnio savo gyvenamajai  vietai. Taigi, atvykus čia, aš radau viską, ko man tuo metu reikėjo. Grįžęs atgal pradėjau mokytis lietuvių kalbos, ieškotis būsto Vilniuje ir taip atsikrausčiau čia.Ką esate girdėjęs apie FK „Vilnius“ ir kodėl nusprendėte prisijungti būtent į šią komandą?
Man labai patiko projekto vizija. Auginti futbolininką nuo mažų dienų, stebėti jo pažangą, motyvaciją, norą žaisti. Taip, tai dar tik šio projekto pradžia, bet aš matau jo tęstinumą, tas man ir patiko. Taip, galbūt Lietuva ir nėra futbolo šalis, bet pamažu visi kartu galime keisti šį požiūri, tik tam reikia laiko ir tokių projektų, kokį šiuo metu kuria FK „Vilnius“.

Jau netrukus startuos FK "Vilnius" futbolo mokykla, visi vaikai gali atvykti nemokamai išbandyti treniruotes. Kaip manote, kas svarbiausia šiose pirmose treniruotėse?
Svarbiausia ne tai, ką gali pasiūlyti klubas, bet visų pirma, ar vaikui patinka tai, ką jis daro, ar ne. Jei jis turi aistrą ir motyvaciją, jis pats padarys viską, kad ateitų į treniruotes, varžybas. Jis atiduos visas savo jėgas. Aš kaip treneris, turiu parodyti vaikui galimybes, mokyti jį, padėti jam tobulėti ir judėti toliau. Jei mes, treneriai savo darbą atliksime gerai, manau, vis daugiau ir daugiau vaikų ateis sportuoti. Ir ne tik į FK "Vilnius".
 
Ką turi pasiūlyti treneris ir futbolo mokykla vaikui iki 10 metų, kad jam patiktų ir jis pamėgų šį sportą?
Iki 10 metų labai svarbu vaiką išmokyti technikos, bet taip pat jam reikia suteikti laisvę ir kūrybiškumą aikštelėje.
 
„Vilnius“ vykdys futbolo treniruotes anglų kalba. Ar nebijote, kad vaikai jūsų nesupras? Ar manote, kad futbolo kalba lengvai suprantama visiems?
Manau, kad sporto kalba suprantama visiems. Ji gera tuo, kad jei vaikas nesupranta, kuomet jam tik pasakoji, visada gali parodyti. Vaikams tai gera proga ne tik pramokti anglų kalbos, bet ir gauti pamokų iš trenerių, kurie dirbo ne tik Lietuvoje.

Kodėl vaikai turėtų pasirinkti būtent futbolą kaip aktyvaus laisvalaikio praleidimo formą?
Manau, tai labiausiai nenuspėjamas sportas, kur abi komandos turi vienodus šansus laimėti, o tu turi padaryti viską, kad padėtum savo komandai iškovoti pergalę. Štai kas mane labiausiai žavi futbole, manau, tas patinka ir vaikams.
 
Jau rugpjūčio 25 dieną klubas organizuoja didelę šventę visai šeimai, kurioje bus pristatoma nauja futbolo mokykla. Kodėl verta atvykti ir dalyvauti šiame renginyje kartu su visa šeima?
Vaikų laukia galybė pramogų, prizų, žaidimų, taip pat "vienas prieš vieną" turnyras. Kol brolis ar sesė žais, kiti šeimos nariai tikrai atras sau smagios veiklos. Visi turėtų atvykti pasilinksminti, pamatyti, kas yra futbolas ir kokia smagi gali būti atmosfera futbolo stadione.
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas